کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-07-19 ساعت 10:14)Alireza1347 نوشته:  سلام دوستان

من دو تا سوال دارم اگه کسی از دوستان میدونه لطفا من رو راهنمایی کنید.
۱- من از سال ۲۰۰۷ یعنی ۷ سال قبل مدتی درمرخصی تحصیلی (۳ سال) و مدتی را هم در مرخصی بدون حقوق (۴ سال) میباشم. یعنی عملا کار نمی کنم ولی اسمم در سیستم استخدامی محل کارم وجود دارد. البته در حال حاضر در جایی دیگر مشغول به کار هستم. در فرم ۲۶۰ هم در قسمت primary occupation شغل فعلی را وارد کرده ام . ایا در قسمت Do you have other occulation باید در مورد ا ن شغل دیگه که شرح دادم و در مرخصی بدون حقوق هستم اطلاعات اون را وارد کنم یا اینکه اون شغل را در قسمت Were you previously employed وارد کنم؟

۲-من ۶-۷ سال قبل مدار تحصیلی و شناسنامه و یکسری مدارکم را ترجمه کرده ام. ایا لازم هست انها را مجددا ترجمه کنم یا اینکه در مصاحبه از ترجمه های قدیمی میتوانم استفاده کنم؟

ممنون ازهمکاریتون و موفق باشید.
سلام
1- بله اگه قبل از اون 7 سال اونجا واقعا کار کردید می تونید در قسمت شغل های گزشته وارد کنی و مدت زمانی رو که کار کردی بنویسی
2-
سلام اگه در مدارک اصلیتون تغییری ایحاد نشده قابل قبوله همچنین نی تونید ببرید پیش یک مترجم تا تایید کنه و تاریخ جدید بزنه
تشکر کنندگان: Alireza1347
با سلام و تبریک به دوستان ۲۰۱۵
سوالی داشتم لطفا راهنماییم کنین دوستان، خانوم بنده برنده لاتاری شده و زمان پر کردن فرم ها اشتباها تو قسمت عمل جراحی نوشته عمل نداشتم درصورتی که ایشون عمل زیبایی بینی در گذشته داشتن! به نظر شما چکار باید کرد? لازم به ایمیل زدن هست که واقعیت رو گفت یا روز مصاحبه بگیم?
با تشکر
تشکر کنندگان:
(2014-07-19 ساعت 11:35)babisondes نوشته:  با سلام و تبریک به دوستان ۲۰۱۵
سوالی داشتم لطفا راهنماییم کنین دوستان، خانوم بنده برنده لاتاری شده و زمان پر کردن فرم ها اشتباها تو قسمت عمل جراحی نوشته عمل نداشتم درصورتی که ایشون عمل زیبایی بینی در گذشته داشتن! به نظر شما چکار باید کرد? لازم به ایمیل زدن هست که واقعیت رو گفت یا روز مصاحبه بگیم?
با تشکر
سلام
نه نیاز نیست.شما عمل رو قبل از ثبت نام کردین پس فکر نمی کنم متوجه بشن.اگه هم متوجه شدن روز مصاحبه توضیح بدین
تشکر کنندگان:
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
می خواستم بدونم باید تمام اعضاء خانواده به صورت مجزا این فرم رو پر کنن ؟
مثلا من و همسرم هر کدام جدا گانه از ابتداباید فرم رو پر و ارسال کنیم ؟
متشکر
تشکر کنندگان:
(2014-07-19 ساعت 13:32)omid_gtr نوشته:  سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
می خواستم بدونم باید تمام اعضاء خانواده به صورت مجزا این فرم رو پر کنن ؟
مثلا من و همسرم هر کدام جدا گانه از ابتداباید فرم رو پر و ارسال کنیم ؟
متشکر
سلام
بله دوست عزیز
تشکر کنندگان: behdadK
سلام دوستان من پسر خالم قبول شده و دارای مدرک فوق دیپلم و مدرک دیپلم هم هنرستان است . زمان ثبت نام فکر میکنم دیپلم پر کردم فکر میکنین بهترین راه حل چیه آیا با دیپلم هنرستان ثبت نامش کنم(فکر کنم هنرستان 11 ساله) یا با فوق دیپلم ؟
2013AS9XXX دو نفر ( ازدواج بعد از کارنتی)
کارنتی:June 2013 , ABU DHABI
مصاحبه: آخر 30 JULYCool
هزینه مدیکال 850 درهم 2نفر
برگه سفید:rolleyes کلیر بعد 22 روز - تحویل ویزا :29 AGU
( مقصد : آغوش پدر و مادر در مریلند) [/size]
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان من applicant هستم چند تا سووال داشتم
1-توهیچ مدرک دیپلمی ننوشته 12 یا 11 ساله . من دیپلم هنرستان سال 72 هستم هر چند که فوق لیسانس از دانشگاه شریف دارم ولی دیپلممو که بردم دارالترجمه گفت هر چی نوشته رو ترجمه میکنن
2-ترجمه کاردانش کسی میدونه چی میشه؟ برای خانومم که اپلیکنت نیست میخوام
3-هنرستان مطمینا vocational میشه؟
4-جایی نوشته که به رشته های مهندسی شیمی و پتروشیمی و سابقه کار تو پتروشیمی حساسند؟
تو سایت رسمی خودشون ، ارتش ایران رو The Armed Forces of Iran ترجمه کردن ولی دوستان نوشتند IRI Army میشه. بنظرتون کدومش درسته؟
با تشکر
شماره کیس:2015AS2XXX ,تاریخ رویت قبولی: JUNE ,کنسولگری: ANKARA
تعداد افراد منظور در کیس : 3 ,ارسال فرمهای سری اول: AUGUST
کارنت شدن کیس: AUGUST ,مصاحبه: اوایل March ,دریافت کلیرنس:بلی ، آپدیت ها: ماه مارچ :6-10-12-20 و ماه جون : 15-26-30 (آپدیت کلیری)
دریافت ویزا:10 جولای , ورود به آمریکا: ....,دریافت گرین کارت: ....,جمع تقریبی هزینه‌ها:....
تشکر کنندگان:
من مادرم و پدرم برنده 2011 بودن همسر بنده 2013 خودم 2014 (که استفاده نشد)همه این سالها فرمارو خودم پر کردم ولی اینطوری خیلی سخت شده و پسر خالم برنده 2015 خوذمم براش ثبت نام کردم با این همه تجربه باز هم به مشکل خوردم .تقاضای من از همه مهاجران به امریکا : اینجا کار هست ولی اول زبان دوم زبان سوم زبان و مصاحبه خیلی کوتاه و بی دردسره . در آمریکا ادب حرف زدن خیلی مهمه برعکس فیلم ها . سعی کنید تمام کارهارو از الان هر کسی خودش انجام بده نه اینکه همه چی بندازین به گردن سرپرست خانواده .
دوستانی که در زمینه IT اطلاعاتی لازم دارن میتونن پیغام خصوصی بدن تا راهنماییشون کنم .
2تا جمله در آمریکا باید در مشکلات همراهتون باشه و گرنه از لحاظ روحی کم میارین .
1- don't worry about it
2-forget about it
2013AS9XXX دو نفر ( ازدواج بعد از کارنتی)
کارنتی:June 2013 , ABU DHABI
مصاحبه: آخر 30 JULYCool
هزینه مدیکال 850 درهم 2نفر
برگه سفید:rolleyes کلیر بعد 22 روز - تحویل ویزا :29 AGU
( مقصد : آغوش پدر و مادر در مریلند) [/size]
تشکر کنندگان: babak12 ، lotttery2015 ، SAAM_60 ، lighter ، tajhizgaran ، AliReza.Sh
(2014-07-19 ساعت 20:50)hamid1243 نوشته:  سلام دوستان من پسر خالم قبول شده و دارای مدرک فوق دیپلم و مدرک دیپلم هم هنرستان است . زمان ثبت نام فکر میکنم دیپلم پر کردم فکر میکنین بهترین راه حل چیه آیا با دیپلم هنرستان ثبت نامش کنم(فکر کنم هنرستان 11 ساله) یا با فوق دیپلم ؟
سلام
واقعیت رو بگید.و فوق رو بنویسد.چون دیپلمتون هم 11 ساله هست اگه اونو بنویسید باید سابقه کار ارایه بدین.اگه میخواید دیپلم رو بزنید پس سابقه کار باید داشته باشید
تشکر کنندگان:
(2014-07-19 ساعت 21:07)mohammad.1011 نوشته:  با سلام به دوستان من applicant هستم چند تا سووال داشتم
1-توهیچ مدرک دیپلمی ننوشته 12 یا 11 ساله . من دیپلم هنرستان سال 72 هستم هر چند که فوق لیسانس از دانشگاه شریف دارم ولی دیپلممو که بردم دارالترجمه گفت هر چی نوشته رو ترجمه میکنن
4-جایی نوشته که به رشته های مهندسی شیمی و پتروشیمی و سابقه کار تو پتروشیمی حساسند؟
تو سایت رسمی خودشون ، ارتش ایران رو The Armed Forces of Iran ترجمه کردن ولی دوستان نوشتند IRI Army میشه. بنظرتون کدومش درسته؟
با تشکر
سلام
1- هنرستان 11 ساله ست دیگه.شما باید vocational رو بنویسید.نگران چی هستید شنا که مدارک بالاتر دارین
2-همون vocational رو بزنید
3-بله
4-نه ننوشته فکر کنم.ولی حساسند
5-هر دو درسته
تشکر کنندگان: mohammad.1011 ، tara2005
(2014-07-14 ساعت 23:20)----- نوشته:  
(2014-07-14 ساعت 23:17)Iaccept نوشته:  خیلی ممنون سامان جان
شمارم خیلی اذیت کردیم تو این مدت برا پر کردن فرم
شرمنده
حالا این تاییدیه معمولا چندروز بعد میاد؟؟؟
شما کانفرمیشن نامبر رو گرفتین؟
معمولا زود میاد
همون موقع میاد تاییدیه
تشکر کنندگان: babak12
(2014-07-19 ساعت 20:50)hamid1243 نوشته:  سلام دوستان من پسر خالم قبول شده و دارای مدرک فوق دیپلم و مدرک دیپلم هم هنرستان است . زمان ثبت نام فکر میکنم دیپلم پر کردم فکر میکنین بهترین راه حل چیه آیا با دیپلم هنرستان ثبت نامش کنم(فکر کنم هنرستان 11 ساله) یا با فوق دیپلم ؟

با مدرک فوق دیپلم میتونید از قسمت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گواهی معادل دیپلم دوازده ساله بگیرید که برای ارائه دادن روز مصاحبه لازم میشه.
تو تاپیک ها سرچ کنید میتونید اطلاعات بیشتری بگیرید
تشکر کنندگان:
(2014-07-19 ساعت 21:07)mohammad.1011 نوشته:  با سلام به دوستان من applicant هستم چند تا سووال داشتم
با تشکر
مدرک فوق لیسانس کفایت میکنه اما دیپلم هنرستان اگه سه ساله باشه اونها اینو متوجه میشن ,این اواخرچند مورد ریجکت شدن پرونده به همین علت بوده.
ترجمه کاردانش هم labour and science
هنرستان فنی حرفه ای هم technico vocational .اینکه مدرک دیپلم فنی حرفه ای vocational هست یا academic خودش داستانی شده
بهترین راه حل اینه که مدارک رو ترجمه کنید و بر اساس اونا فرمو پر کنید یا لااقل از دارالترجمه سوال کنید
تشکر کنندگان: mohammad.1011
(2014-07-19 ساعت 21:33)----- نوشته:  
با تشکر
سلام
1- هنرستان 11 ساله ست دیگه.شما باید vocational رو بنویسید.نگران چی هستید شنا که مدارک بالاتر دارین
2-همون vocational رو بزنید
3-بله
4-نه ننوشته فکر کنم.ولی حساسند
5-هر دو درسته
بسیارممنون از پاسختون ولی باور کنید زمان ما (دیپلم 72 نظام قدیم) هنرستان هم 12 ساله بودولی توی مدارک 11 یا 12 رو ننوشته
شماره کیس:2015AS2XXX ,تاریخ رویت قبولی: JUNE ,کنسولگری: ANKARA
تعداد افراد منظور در کیس : 3 ,ارسال فرمهای سری اول: AUGUST
کارنت شدن کیس: AUGUST ,مصاحبه: اوایل March ,دریافت کلیرنس:بلی ، آپدیت ها: ماه مارچ :6-10-12-20 و ماه جون : 15-26-30 (آپدیت کلیری)
دریافت ویزا:10 جولای , ورود به آمریکا: ....,دریافت گرین کارت: ....,جمع تقریبی هزینه‌ها:....
تشکر کنندگان: SAMI 71
(2014-07-20 ساعت 08:58)ahmad120 نوشته:  با سلام
1- در قسمت آدرسی ک برای ارسال گرین کارت می دهیم منظور از Contact Person نام و نام خانوادگی شخصی است که در آمریکا سکونت دارد؟
2- منظور از Present employer or school name نام شغل یا نام دانشگاه در حال حاضر است؟
3- پاسخ سوال ?Did anyone assist you in filling out this application را باید No بزنیم؟
4- تمام سوالات بخش های Security and background را به جز سوال مربوط به تزریق واکسن طبق قوانین ایالت متحده آمریکا را باید No بزنیم؟
5- منظور از فرم (Selective Service System DS-1810 (pdf چیست؟ آیا باید این فرم را دانلود و پر کنیم؟ و کی و کجا باید تحویل چه کسی دهیم؟
6- برای پر کردن فرم DS-260 باید همه حروف کلمات و جملات را با حروف بزرگ بنویسیم یا فقط باید ابتدای کلمات و جملات را با حروف بزرگ بنویسیم؟
باتشکر
سلام
1-بله
2-بله
3-بله نه بزنی بهتره
4-بله
5-بله.بعد از ورود به آمریکا
6-فرقی نداره.استاندارد ابتدای کلمات اول جمله بزرگ باشه کافیست
تشکر کنندگان: SAMI 71

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان