کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-07-26 ساعت 21:31)ashkansoso65 نوشته:  با سلام خدمت مدیران محترم: می خواستم بدونم که من که ترم اول کاردانیم دانشجوی شهر دیگر بودم و انتقالی گرفتم واسه کارشناسیم هم همین جور، توی فرم هام اون 6 ماهی که شهر خودم نبودم رو مشکلی نداره که واسه آدرس محل زندگی اعلام نکردم، ؟

فکر نکنم زیاد مهم باشه.فقط طوری اطلاعات رو وارد کنید که اگر روز مصاحبه ازتون پرسید بتونید براحتی جواب بدید.
کلا هرچی اطلاعات پروفایل شما واضح تر باشه اگر کلیرنس بخورید زمان کمتری صرف این پروسه میشه.پس از وارد کردن جزییات غیر ضروری خودداری کنید
موفق باشید
تشکر کنندگان:
برای خدمت سربازی branch of service را میتونیم mandatory military service بنویسیم یا باید توضیح بیشتری داد؟
برای military speciality چی؟ no speciality کافیه؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان گل
من فرم DS260 رو آنلاین پر کردم و تموم شد فقط یه سوال دارم
الان من باید ایمیلی دریافت کنم؟ یا ایمیل بزنم به KCC؟
اگه میشه مراحلی که بعد از پر کردن فرم DS260 تا مصاحبه میگذره رو بگین تا این ابهام و نگرانی من برطرف شه
بی نهایت ممنون از زحمات شما
تشکر کنندگان:
(2014-07-27 ساعت 03:45)danialلا نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 02:49)Amir.Samar نوشته:  سلام دوستان گل
اگه میشه مراحلی که بعد از پر کردن فرم DS260 تا مصاحبه میگذره رو بگین تا این ابهام و نگرانی من برطرف شه

بعد از اتمام فرم شما باید از صفحه confirmation پرینت بگیرین و روز مصاحبه همراه خودتون داشته باشین . میتونین یه نسخه هم به ایمیلتون بفرستین (email confirmation) . اگه یه پرینت از فرم که پر کردی هم بگیری خوبه . روز مصاحبه بیشتر از چیزهایی که تو فرم نوشتی ازت سوال میشه . حالا دیگه باید منتظر باشی تا کارنت شی و ....
ممنون داداش
ببخشید محض اطمینان میپرسم الان اونطوری که شنیدم باید منتظر ایمیلی باشم از KCC با این عنوان که فرم من رو دیدن بعدش 15 روز به 15 روز چک کنم که ایمیل بزنن بهم و تاریخ مصاحبه رو بهم اعلام کنم. درست میگم؟ دقیقا همینطوره؟
ممنون داداش لطف کردی
پس الان اگه اشتبا نکنم
تشکر کنندگان:
(2014-07-25 ساعت 23:12)babak 2000 نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 19:24)babak12 نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 18:54)babak 2000 نوشته:  با سلام
در فرم 260 قبل از تعیین مدارک تحصیلی برای شخص برنده سوال زیر را می پرسد و گزینه های زیر را دارد.
Highest Level of Education Completed
high school,no degree
high school,diploma
vocational school
university, no degree
university degree
advance degree
other

من لیسانسم از دانشگاه معتبر دولتی است اما فوق لیسانسم از سازمان مدیریت صنعتی است که در مدرکم نوشته در سطح کارشناسی ارشد و عنوانش گواهینامه است. من کدام گزینه را باید انتخاب کنم؟
به نظر من لسانس بزنید بهترین و ریسک نکن و گزینه university degree
هیچ فرق نداره در پروسه ویزا شما
چه دیپلم داشته باشید یا دکترا
خود شما می گی گواهینامه ایا باید ببینید قابل ترجمه است یا نه؟
و قابل ارزشیابی برای ادامه تحصیل

بله قابل ترجمه است و دادم برا ترجمه. چون معادل کارشناسی ارشد است میتوم گزینه advance degree را انتخاب کنم؟ چون برای شرکت در لاتاری هم گزینه زیر را زده بودم
؟What is the highest level of education you have achieved, as of today

Some Graduate Level Courses

سلام دوست عزیز
اگر شما مطمئن هستی که ترجمه میشه پس باید بزنید همون advance degree
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: babak12
(2014-07-26 ساعت 21:31)ashkansoso65 نوشته:  با سلام خدمت مدیران محترم: می خواستم بدونم که من که ترم اول کاردانیم دانشجوی شهر دیگر بودم و انتقالی گرفتم واسه کارشناسیم هم همین جور، توی فرم هام اون 6 ماهی که شهر خودم نبودم رو مشکلی نداره که واسه آدرس محل زندگی اعلام نکردم، ؟
دوست عزیز شما 6 ماه نبودید و 1 ترم درس خوندید در بوشهر ...
پس به نظر من قید کنید بهتره
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

[/size][/size][/color]
(2014-07-27 ساعت 04:02)Amir.Samar نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 03:45)danialلا نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 02:49)Amir.Samar نوشته:  سلام دوستان گل

بعد از اتمام فرم شما باید از صفحه confirmation پرینت بگیرین و روز مصاحبه همراه خودتون داشته باشین . میتونین یه نسخه هم به ایمیلتون بفرستین (email confirmation) . اگه یه پرینت از فرم که پر کردی هم بگیری خوبه . روز مصاحبه بیشتر از چیزهایی که تو فرم نوشتی ازت سوال میشه . حالا دیگه باید منتظر باشی تا کارنت شی و ....
ممنون داداش
ببخشید محض اطمینان میپرسم الان اونطوری که شنیدم باید منتظر ایمیلی باشم از KCC با این عنوان که فرم من رو دیدن بعدش 15 روز به 15 روز چک کنم که ایمیل بزنن بهم و تاریخ مصاحبه رو بهم اعلام کنم. درست میگم؟ دقیقا همینطوره؟
ممنون داداش لطف کردی
پس الان اگه اشتبا نکنم
سلام دوست عزيز
اره به اصطلاح بايد كارنت بشي يعني به جريان افتادن پرونده شما
بايد شما از سايت ويزا بولتن تقريبا از ماه سپتامبر يه يعد با توجه به كيس نامبرتون جك كنيد كه كي كارنت ميشيد از اينجا
و بعد از كارنت شدن حدود يك هفته تا 2 ماه متغيير نامه دوم جايگزين نامه اول قبولي شما ميشه كه زمان و محل قطعي مصاحبه شما مشخص ميشه
اين قسمت خوب مطالعه كن كاملا همون سايت ويزا بولتن كه بهداد عزيز كاملا توضيح داده
در كل جاي نگراني نيست
تايپيكهاي مربوط به كارنت شدن دنبال كن
و نگران نباش
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Mahmood129 ، Amir.Samar ، farhad_syd
(2014-07-27 ساعت 03:55)danialلا نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 00:39)babak 2000 نوشته:  برای خدمت سربازی branch of service را میتونیم mandatory military service بنویسیم یا باید توضیح بیشتری داد؟
برای military speciality چی؟ no speciality کافیه؟

شما جلوی Branch نیرویی که توش خدمت کردی رو بنویس:

ارتش : ( Iran Army - I.R.I.A )
سپاه : ( Iranian Revolutionary Guards - I.R.G )
نیروی انتظامی : ( Law Enforcement Forces of Iran - NAJA )

برای military speciality هم وظیفت هرچی بوده بنویس . مثلا اداری , راننده , آشپز...

با تشکر. برای rank/position هم باید درجه ام که ستوان یکم بوده "First Lieutenant" را بنویسم درسته؟ البته من برای تمدید پاسپورت مجبور شدم کارت پایان خدمتم بفرستم برای هوشمند شدن. کارت جدیدم که بیاد چیزی از اطلاعاتش که تغییر نمیکنه؟
تشکر کنندگان:
من به ی مشکل اساسی در مورد سربازی برخورد کردم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه:
من بعد لیسانس دو ماه آموزش تو ارتش بودم بعد امریه صنایع و معادن که سه ماه بعدش ارشد قبول شدمو رفتم دانشگاه
دوباره بعد ارشد امریه تدریس در دانشگاه آزاد که پارسال کارت پایان خدمتمو 3 پ ا ه فرستاد
حالا چجوری پر کنم این قسمتو؟!!!
با تشکر
کیس نامبر: 2800 مصاحبه:2 آپریل، ایروان . تعداد:2 نفر. آپدیتها: 6،7،8،16 آپریل ، 2 جون(هردو) ، 4جون (اصلی) ، 15 جولای شبانه(نفر دوم) 24 جولای شبانه(هر دو) کلیر: 27 جولای گرفتن ویزا:31 جولای مقصد: آتلانتا
تشکر کنندگان:
با سلام
من مدرک فوق لیسانس شیمی دارم اما کارم business در فروشگاه پدرم هست. تو قسمتی که خواسته کاری که در آمریکا می خواهیم انجام بدهیم را بنویسیم گزینه ای در رابطه با شیمی نداشت. آیا وارد کردن کاری مرتبط با شیمی در قسمت other باعث کلیر شدن طولانی نمیشه؟ اگر business را انتخاب کنم آیا سابقه کا باید ارائه بدم؟
تشکر کنندگان:
(2014-07-27 ساعت 18:29)moj237 نوشته:  با سلام
من مدرک فوق لیسانس شیمی دارم اما کارم business در فروشگاه پدرم هست. تو قسمتی که خواسته کاری که در آمریکا می خواهیم انجام بدهیم را بنویسیم گزینه ای در رابطه با شیمی نداشت. آیا وارد کردن کاری مرتبط با شیمی در قسمت other باعث کلیر شدن طولانی نمیشه؟ اگر business را انتخاب کنم آیا سابقه کا باید ارائه بدم؟
شما هون business بزن
هیچ مشکلی پیش نیمی یاد
نه نیاز به سابقه نیست
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان:
در قمت branch برای سربازی در پدافند هوایی ارتش چی باید بنویسم؟ همون
IRI army یا IRI ARMY - air defence force ؟
تشکر کنندگان:
بعد از پر کردن فرم قسمتی که نوشته next step و زیرش نوشته requierment for photograghs رو باید چیکار کنیم؟
تشکر کنندگان:
(2014-07-27 ساعت 19:05)امیلی نوشته:  بعد از پر کردن فرم قسمتی که نوشته next step و زیرش نوشته requierment for photograghs رو باید چیکار کنیم؟
فقط باید مطالعه کنید
و برای روز مصاحبه طبق فرمت و شرایطی که خواسته عکس اماده کنید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان:
(2014-07-25 ساعت 20:27)hamid1243 نوشته:  یک سوال شاید تکراری باشه ولی هر چی گشتم پیدا نکردم فوق دیپلمو چی بنویسم و شماره چند رو باید وارد کنم . دیپلم هنرستانیه .
با اجازه پیشکسوتان و مدیران فوق دیپلم میشه associate degree و منظورتون از نوشتن شماره رو من ندونستم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان