کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-19 ساعت 19:42)نیلان نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 18:55)iman2 نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 17:37)نیلان نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 17:34)iman2 نوشته:  سلام رفقا
من اسپل اسمم داخل فرم اولیه ثبت نام اشتباه نوشته بودم توی فرم DS-260 هم باید به همون صورت اشتباه بنویسم یا باید صحیحش را وارد کنم ؟ خواهشاً راهنمایی بفرمایید .
متشکرم

فکر میکنم باید طبق پاسپورت اسمتون رو توی فرم ۲۶۰ وارد کنید ولی راجع به این موضوع من اگه جای شما بودم به کی سی سی ایمیل میزدم و اطلاع میدادم چون روز مصاحبه ممکنه به شما بگن که شما این فردی که ثبت نام کرده نیشتید یا ممکنه اصلا دعوت به مصاحبه نشید ولی اگه الان به کی سی سی ایمیل بزنید و اطلاع بدید، احتمال تمام این ها پایین میاد. امیدوارم مشکلی براتون پیش نیاد.

اولا تشکر میکنم از اینکه به سوال من پاسخ دادید ، من یه کی سی سی ایمیل زدم پاسخ اونا یه من در ذیل آمده اون گفته مثل اسم ثبت نامی پر کنم، نمیدونم چیکار کنم Sad

On Wednesday, May 14, 2014 5:02 PM, KCC DV <KCCDV@state.gov> wrote:
Thank you for your inquiry.

KCC does not have the ability to retrieve or make changes to the data that was provided on the original entry to the lottery.

As stated in the instructions for DV-2015 applicants, the DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application will be available for DV-2015 cases beginning on May 19. Prior to that date, you will not be able to access the form with your case number. Please try again after that date. All DV-2015 applicants must fill out the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application, which can be accessed in the Consular Electronic Application Center (CEAC). Paper forms are no longer accepted.

Instructions for diversity visa applicants are located at http://www.DVSelectee.state.gov. Please be sure to follow these instructions carefully. Failure to follow the instructions can cause significant delay in processing your case.

If you continue to have difficulty accessing the DS-260 after May 19, or if you need to contact KCC directly for any other reason, please refer to your name and case number exactly as they appear in the Entrant Status Check (ESC). Include your case number in the subject line of your e-mail. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30 a.m. until 4:00 p.m. EST). The e-mail address is KCCDV@state.gov .
من خوندمش ننوشته طبق اسم اشتباه پرکنید، نوشته با همون اسم اشتباه (اسمی که ثبت نام کردید) مکاتبه کنید که کس سی سی بشناسدتون و گفته نمیتونن اسمتون رو تغییر بدن...اما نگفته فرم ها رو چیکار کنید...نمیدونم واقعا
سلام دوستان
من هم اسپل اسمم اشتباه بود و این ایمیل رو واسم فرستادن
KCC does not have the ability to retrieve or make changes to the data that was provided on the original entry to the lottery.

Please complete the DS-260 form with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.
به نظر من وقتی به kcc ایمیل میزنید باید با اسپل اشتباه ( هنگام ثبت نام در لاتاری) ایمیل بزنید ولی می تونید اطلاعات درست رو وارد فرم 260 کنید

( اساتید نظر بدن لطفاً)
با تشکر
تشکر کنندگان:
(2014-07-24 ساعت 13:05)fakhredin نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 19:42)نیلان نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 18:55)iman2 نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 17:37)نیلان نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 17:34)iman2 نوشته:  سلام رفقا
من اسپل اسمم داخل فرم اولیه ثبت نام اشتباه نوشته بودم توی فرم DS-260 هم باید به همون صورت اشتباه بنویسم یا باید صحیحش را وارد کنم ؟ خواهشاً راهنمایی بفرمایید .
متشکرم

فکر میکنم باید طبق پاسپورت اسمتون رو توی فرم ۲۶۰ وارد کنید ولی راجع به این موضوع من اگه جای شما بودم به کی سی سی ایمیل میزدم و اطلاع میدادم چون روز مصاحبه ممکنه به شما بگن که شما این فردی که ثبت نام کرده نیشتید یا ممکنه اصلا دعوت به مصاحبه نشید ولی اگه الان به کی سی سی ایمیل بزنید و اطلاع بدید، احتمال تمام این ها پایین میاد. امیدوارم مشکلی براتون پیش نیاد.

اولا تشکر میکنم از اینکه به سوال من پاسخ دادید ، من یه کی سی سی ایمیل زدم پاسخ اونا یه من در ذیل آمده اون گفته مثل اسم ثبت نامی پر کنم، نمیدونم چیکار کنم Sad

On Wednesday, May 14, 2014 5:02 PM, KCC DV <KCCDV@state.gov> wrote:
Thank you for your inquiry.

As stated in the instructions for DV-2015 applicants, the DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application will be available for DV-2015 cases beginning on May 19. Prior to that date, you will not be able to access the form with your case number. Please try again after that date. All DV-2015 applicants must fill out the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application, which can be accessed in the Consular Electronic Application Center (CEAC). Paper forms are no longer accepted.

Instructions for diversity visa applicants are located at http://www.DVSelectee.state.gov. Please be sure to follow these instructions carefully. Failure to follow the instructions can cause significant delay in processing your case.

If you continue to have difficulty accessing the DS-260 after May 19, or if you need to contact KCC directly for any other reason, please refer to your name and case number exactly as they appear in the Entrant Status Check (ESC). Include your case number in the subject line of your e-mail. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30 a.m. until 4:00 p.m. EST). The e-mail address is KCCDV@state.gov .
من خوندمش ننوشته طبق اسم اشتباه پرکنید، نوشته با همون اسم اشتباه (اسمی که ثبت نام کردید) مکاتبه کنید که کس سی سی بشناسدتون و گفته نمیتونن اسمتون رو تغییر بدن...اما نگفته فرم ها رو چیکار کنید...نمیدونم واقعا
سلام دوستان
من هم اسپل اسمم اشتباه بود و این ایمیل رو واسم فرستادن

Please complete the DS-260 form with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.
به نظر من وقتی به kcc ایمیل میزنید باید با اسپل اشتباه ( هنگام ثبت نام در لاتاری) ایمیل بزنید ولی می تونید اطلاعات درست رو وارد فرم 260 کنید

( اساتید نظر بدن لطفاً)
با تشکر
سلام
دوست عزیز این اشتباهات جز اشتباهات جزیی هست و روز مصاحبه هم می تونید اصلاحش کنید.فقط باید در فرم 260 درستشو طبق پاسپورت بنویسید.
اما در مورد مکاتبه با kccشما وقتی مشخصاتتو میدی باید همون مشخصات روز ثبت نام باشه اگر چه اشتباهم باشه. اونا متن ایمیلتو که مشخصات درستو دادی به پروندت اضافه میکنن ولی خودشون مشخصاتتو اصلاح نمی کنن فقط به پروندت اضافه ش می کنن.پس در مکاتبه باید مشخصات روز ثبت نام رو بدین

(2014-07-24 ساعت 13:02)ahmad120 نوشته:  باسلام
من در حال حاضر دانشجو و در کنار تحصیل در مغازه ای فروشنده نیز هستم اما بیمه نیستم.
1 - باید شغل اولم را دانشجو و شغل دیگرم را فروشندگی بزنم؟
2- برای اثبات شغل فروشندگی چه مدارکی باید در روز مصاحبه ارائه کرد؟ آیا یک نامه از صاحب مغازه (کارفرما) بگیرم با مهر و امضا که از تاریخ x تا تاریخ y در آنجا کار می کنم کافیست؟
3- در یکی از پست ها دیدیم که یکی از دوستان نوشته بود که در قسمت degree or diploma دیپلم نظری را باید بنویسم: academic dipoloma و برای پیش دانشگاهی نیز باید بنویسم: pre-university certificate درسته؟
سلام
1-بله
2-بله کافیه
3-بله
تشکر کنندگان:
(2014-07-24 ساعت 12:49)----- نوشته:  
(2014-07-24 ساعت 12:43)hamed shayan نوشته:  با سلام وتشکر از ----- محترم که بسیار صبور و دوست داشتنی هستند.از اونجایی که دوستان گفتند برای گرین کارت یک ادرس مطمین بدین این ادرس کا ل ی ف رنیا رو دادم ولی ادرس دوم رو که ل ا س و گا س هست برای شرایط کاری احتمالا بهتر وهزینه های کمترش دادم .به نظر شما اشتباه کردم.باتشکر فراوان
خواهش دوست عزیز.شما اگه الان ادرس سیاتل رو بدین و بعد برین شیکاگو مثلا،هیچ مشکلی پیش نمیاد.ولی چرا کاری می کنین افیسر بهتون گیر بده.چند تا ادرس بدی مطمنا سوال می کنه.به نظر من اون ادرس دیگه هم رو همون کالیفرنیا بدی بهتره.بعدا دلت خواست هر جا دوس داری برو

سلام

من دوستم یه ایالت هست که ادرس ایشون رو دادم ،بعد گرفتن گرین کارت میخوام برم یه جای دیگه آفیسر هم بپرسه ازم که کجا میری میگم کجا میرم و فکر نمیکنم حساس باشن که حتما همون ادرس فرم رو بریم!
تشکر کنندگان:
(2014-07-24 ساعت 13:30)رضا2015 نوشته:  
(2014-07-24 ساعت 12:49)----- نوشته:  
(2014-07-24 ساعت 12:43)hamed shayan نوشته:  با سلام وتشکر از ----- محترم که بسیار صبور و دوست داشتنی هستند.از اونجایی که دوستان گفتند برای گرین کارت یک ادرس مطمین بدین این ادرس کا ل ی ف رنیا رو دادم ولی ادرس دوم رو که ل ا س و گا س هست برای شرایط کاری احتمالا بهتر وهزینه های کمترش دادم .به نظر شما اشتباه کردم.باتشکر فراوان
خواهش دوست عزیز.شما اگه الان ادرس سیاتل رو بدین و بعد برین شیکاگو مثلا،هیچ مشکلی پیش نمیاد.ولی چرا کاری می کنین افیسر بهتون گیر بده.چند تا ادرس بدی مطمنا سوال می کنه.به نظر من اون ادرس دیگه هم رو همون کالیفرنیا بدی بهتره.بعدا دلت خواست هر جا دوس داری برو

سلام

من دوستم یه ایالت هست که ادرس ایشون رو دادم ،بعد گرفتن گرین کارت میخوام برم یه جای دیگه آفیسر هم بپرسه ازم که کجا میری میگم کجا میرم و فکر نمیکنم حساس باشن که حتما همون ادرس فرم رو بریم!
نه حساس نیستن.خود شما میگین بعد گرین کارت.
ایشون واسه گرین کارت ادرس یه جا دیگه و واسه اقامت ادس یه جای دیگه رو دادن.پس فرق داره.کلا مشکلی نداره.ولی محض احتیاط از سوالای افیسر و... بهتره یکی باشه
تشکر کنندگان: HERMES7 ، babak12
سلام: اگه هر دو ادرس رو كاليفرنيا ميدادم درنتيجه بايد بعد از گرفتن ويزا حتما ميرفتم كاليفرنيا ويكي دوماه اونجا ميموندم تاگرينم بياد وبعد برم به ايالت مورد نظرم.چون هزينه هاي كاليفرنيازياد بود فكركردم يكراست برم گاس و با هماهنگي سرفرصت يك سفر برم كاليفرنيا وگرين رو بگيرم.بهرحال الان اگر بخوام ادرسهامو يكي كنم بايد با كي سي سي مكاتبه كنم.نميدونم چكار كنم.راستي ايا مي تونم هنگام مصاحبه ادرس اقامتم رو هم به كاليفرنيا تغيير بدم؟ متشكر
تشکر کنندگان:
(2014-07-25 ساعت 11:32)hamed shayan نوشته:  سلام: اگه هر دو ادرس رو كاليفرنيا ميدادم درنتيجه بايد بعد از گرفتن ويزا حتما ميرفتم كاليفرنيا ويكي دوماه اونجا ميموندم تاگرينم بياد وبعد برم به ايالت مورد نظرم.چون هزينه هاي كاليفرنيازياد بود فكركردم يكراست برم گاس و با هماهنگي سرفرصت يك سفر برم كاليفرنيا وگرين رو بگيرم.بهرحال الان اگر بخوام ادرسهامو يكي كنم بايد با كي سي سي مكاتبه كنم.نميدونم چكار كنم.راستي ايا مي تونم هنگام مصاحبه ادرس اقامتم رو هم به كاليفرنيا تغيير بدم؟ متشكر

منظورتون از دو تا ادرس چیه؟ فرم که کلا یه ادرس میخواست!!؟ شما فعلا یه ادرس بدین که پورت ورودتون میشه بعد از اون و دریافت مدارک میتونید هرجا بخواید بروید

روز مصاحبه هم افیسر میپرسه احتمالا این ادرس کیه؟اونجا رسیدی کجا میخوای بری؟ که توضیحش مشخصه.
تشکر کنندگان:
سلام
من دیپلم و لیسانس دارم، جواب این سوال را چه باید بدهم؟
Does this job require at least 2 years of training or experience
تشکر کنندگان:
اقا رضا من اصلا نمي خواستم به كاليفرنيا برم وفقط يك نيمچه اشناي غيرمستقيم توي كاليفرنيا براي گرفتن گرين كارت پيدا كردم كه حتي الامكان براي كرفتن گرين ادرس مطميني باشه و بعدا سر فرصت از وگاس برم كاليفرنياو گرين رو بگيرم.والا مقصدم وگاس است.اما چون تو وگاس واقعا اشنايي ندارم براي گرين كارت ادرس كاليفرنيا رو دادم .درضمن تاپيك قبليمو هم با دقتتر بخونيد بلكه موضوع روشنتر بشه.مرسي
تشکر کنندگان:
ضمنا توي فرم اگه ادرس مقصد وتحويل گرفتن گرينتون متفاوت باشه مي توني دو تا ادرس بدي.
تشکر کنندگان:
(2014-07-25 ساعت 12:53)babak 2000 نوشته:  سلام

جواب نه هستش و تیک بزنید
تشکر کنندگان: babak12
سلام
1- من تا اول مهر ماه سربازم و چون شماره کیسم زیر ***1 هتش و نگران گرفتن مدارکم هستم میخوام جوری برم ک ابان و آذر برم مصاحبه با این اوصاف کی فرمهام را ارسال کنم
2 - چون کیس من شماره اش گذشته تو بولتن از کجا بفهمم نوبتم کیه؟
تشکر کنندگان:
(2014-07-25 ساعت 13:47)رضا2015 نوشته:  

جواب نه هستش و تیک بزنید

آخه این شغل احتیاج به دو سال تجربه را دارد؟ و وقتی گزینه yes را انتخاب می کنیم، عنوان شغل و شرح وظیفه را هم می خواهد.
تشکر کنندگان:
(2014-07-23 ساعت 22:14)----- نوشته:  
(2014-07-23 ساعت 22:03)lilimohajer2015 نوشته:  با سلام
فرم بچه پسر 4 ساله من sign نمیشه ،اون بالا نوتیس در مورد
NOTE: You must read the Selective Service System DS-1810 (pdf) form before signing. Adobe Acrobat Reader is required to open the form. If you don't have Adobe Acrobat Reader go here to download a free copy.   Click on the following link to view the form: Selective Service System DS-1810 (pdf)
میده نمی دونم چکار کنم راهنمایی کنید لطفا
سلام
این ارور در مورد سربازی هست
ببین تاریخ تولد بچه تو درست زدی؟

سلام
شما در این قسمت NOTE روی این Service System DS-1810 (pdf) کلیک کنید sing فعال می شود نگران نباشید از شما می خواد که این فرم سربازی را مطالعه کنید همین موفق باشید.
شماره کیس *** 2015AS4 /سفارت :ایروان / مصاحبه 2 آپریل / تعداد 3 نفر / برنده اصلی خودم/ آپدیت کل کیس :7 و 8 آپریل 24 July و 27 July/آپدیت خودم 8 آپریل و با نامه پیگیری 13 جولای , 27 July / کلیر: 27 July تمام نفرات
تشکر کنندگان: babak12 ، k1_m_1358
(2014-07-25 ساعت 15:15)babak 2000 نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 13:47)رضا2015 نوشته:  

جواب نه هستش و تیک بزنید

آخه این شغل احتیاج به دو سال تجربه را دارد؟ و وقتی گزینه yes را انتخاب می کنیم، عنوان شغل و شرح وظیفه را هم می خواهد.
دوست عزیز این گزینه برای کسانی هست که مدرک دیپلم 12 ساله یا بالاتر ندارن
یعنی باید شغل شما حز مشاغل مورد تایید یو اس اس باشه با svp رنج 7 به بالا و مدرک تحصیلی دیپلم نداشته باشید
از اینجا می تونی چک کنید
که شما مدرک تحصیلی لیسانس دارید نیاز بهyes زدن نیست
فقط اگر شغل شما جزو مشاغل لیست Primary Occupation هست که انتخاب کنید اگر هم نیست other بزنید و تو قسمت Specify Other توضیح بدید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
سلام
عکس باید آپلود کنیم توی فرم 260؟؟؟
من هیچ جایی برای آپلود ندیدم. یا باید موقعه مصاحبه عکس بدیم؟
چطوری میشه از کامل بودن فرم پر شده مطمئن شد؟ من هیچ ایمیلی تا حالا برام نیومده. یکم نگرانم.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان