کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-08-03 ساعت 01:05)farnaz s نوشته:  سلام.من در حین پر کردن فرم به چندتا سوال برخوردم.ممنون میشم راهنماییم کنین
1) برای سوال PUBLIC CHARGE بايد YES بزنم یا NO
2) در جواب سوال Were u issued a number چی بگم؟
3) بعد از سوال قبلیم یه سوال دیگه هست توی فرم که اونو باید yes بزنم یا no . سوالش هم اینطوری شروع میشه: do u authorize disclosure of information from this form.......
4) بعد از تکمیل فرم، کجا سابمیت نهایی رو انجام بدم؟
سلام
دوست عزیز سوالات بخش بک گراوند چک رو به غیر از سوال دوم همه رو نه بزنید و فقط سوال دوم رو بله بزنید
و جواب سوالات بخش سوشال سکیوریتی به این صورت هست:1-خیر 2-بله 3-بله
در مورد سابمیت هم در اخرین مرحله فرم خودش این گزینه رو داره که روش کلیل کنی سابمیت شه
تشکر کنندگان: babak12
براي قسمت سوشيال سكيوريتي نباید اینطوری بزنیم؟
1) بله
2)خیر
3)بله
اگه قرار باشه دومی هم بله بزنم که یه شماره میخواد و من ندارم اون شماره رو!
شماره كيس: **2015AS000052
تاريخ رويت قبولي: ٢ مي
تعداد افراد كيس: 2 نفر
سفارت: انكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 6 سپتامبر
تاريخ كارنت: مارچ ٢٠١5
دريافت نامه دوم: 25 مارچ
تاريخ مصاحبه: 11می
تاریخ آپدیتها: 12 می-14می-2 جون
تشکر کنندگان:
سوال بعدی اینه که وقتی فرم رو برای خودم ساین و سابمیت کردم و تموم شد باید برم برای همسرم هم پر کنم و سابمیت کنم؟ یعنی برای 2نفرمون 2بار سابمیت لازمه؟ یا اینکه بعد تکمیل فرم خودم فرم اونو هم پر کنم و هر دورو با هم 1 بار سابمیت کنم؟
شماره كيس: **2015AS000052
تاريخ رويت قبولي: ٢ مي
تعداد افراد كيس: 2 نفر
سفارت: انكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 6 سپتامبر
تاريخ كارنت: مارچ ٢٠١5
دريافت نامه دوم: 25 مارچ
تاريخ مصاحبه: 11می
تاریخ آپدیتها: 12 می-14می-2 جون
تشکر کنندگان:
(2014-08-02 ساعت 19:23)babak12 نوشته:  
(2014-08-02 ساعت 17:24)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-02 ساعت 17:19)Alireza1347 نوشته:  
(2014-08-01 ساعت 14:59)Ehsan171 نوشته:  

با سلام
من همسرم معلم بوده والبته برنده لاتاری ایشون هستند. و چون توی فرم سوال میکنه شغلش احتیاج به دو سال سابقه داره نمیشه گفت نه. بنا بر این اگر yes بزنیم موضوع بررسی از مدرک تحصیلی خارج میشه و فقط از طریق سابقه کاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت؟
حال اگر واقعا اون کار به تجربه دو ساله نیازداشته باشه (مثل شغل دبیری ) ولی نه رو انتخاب کنیم نمی گویند چرا دروغ گفته اید ؟
من دراین مورد واقعا سر درگم شدم چون تهیه نامه سابقه کار برای همسرم تا زمان مصاحبه امکان پذیر نیست.
ممنون میشوم راهنمایی فرمایید .

سلام

اولویت مدرک دانشگاهی هست و اون رو وارد کنید واگر مردک دانشگاهی دارن اون سوال رو no بزنید
بعد در قسمت محل کار شغل ایشون رو بنویسید
بسیار ساده
..............................................................
پیرو صحبتهای اقا رضا گل
این چند تا نکته اضافه کنم
بعد از قبولی در لاتاری شما باید یکی از 2 شرط لازم برای دریافت ویزا به جریان افتادن پرونده و یا تایید صلاحیت لازم را داشته باشید
1- باید دیپلم 12 سال دبیرستان یا معادل آن و یا بالاتر را داشته باشد.
2-یا دو سال سابقه کاری تایید شده در مشاغل مورد تایید یو اس اس .
و نیازی به داشتن هم سابقه کار و هم مدرک تحصیلی نیست.
حالا اگر شما از طریق سابقه کار اقدام کنید
باید حداقل 2 سال سابقه کار در یکی از شغلهای مورد تایید در یو اس اس با svp رنج 7 به بالا داشته باشید که مورد 4 و 5 پست بالا به اون اشاره شده با از [b]اینجا می تونید بررسی کنید
حالا اگر دیپلم 12 ساله یا بالاتر دارید نیاز به پاسخ دادن سئوال 2 سال تجربه و سابقه نیست فقط باید در Primary Occupation عنوان شغل مربوطه پیدا کرده و اعلام کنید در غیر این صورت اگر در لیست فوق نمی باشد باید other بزنید و در Specify Other توضیح بدهید
توجه داشته باشید که با زدن گزینه yes شما برای روز مصاحبه باید مدرک معتبر دال بر این که شما 2 سال سابقه کار مورد تایید دارید ارائه بدبد
که با توجه به صحبتهای شما قادر به ارائه گواهی مذکور نیستید
البته شغل همسر شما جزو مشاغل مورد تایید هم می باشد از اینجا می توانید بررسی کیند
ضمنا برای اینکه شما مطمئن باشید می تونید پارگراف اول تا چهارم ای[این لینک مطالعه کنید[/b]
پاراگراف اول اشاره داره به بحث یکی از 2 شرط لازم(تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن یا دو سال تجربه کاری ) برای تایید صلاحیت ، که اگر شما مطالعه بفرمایید این ابهامات شما کلا از بین میره

امیدوارم که مفید بوده باشه

سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمایی تون. بله ایشون از ۷ سال قبل دیگر شاغل نمی باشن و در حال حاضر دانشجو هستند. به kcc ایمیل خواهم زد و اگر پاسخی دریافت کردم حتما اون را با دیگران به اشتراک خواهم گذاشت.
در ضمن ممنون از اقا رضا و احسان گل که لینک دادن و احتمالا با توجه به اینکه ایشون بیش از ۵ ساله که کار نکردن عملااز بررسی پروسه سابقه کار خارج هستند.
WinkBig Grin
(2014-08-03 ساعت 00:15)styvan نوشته:  
(2014-08-02 ساعت 22:30)farshad_dg نوشته:  سلام.
من فرم DS-260 را پرکردم وفرستادم ولی چند تا اشتباه کردم.میشه راهنمایی کنید که فرم را آنلاک لازم است بکنم یا نه؟
۱- دیپلم نظام قدیم رشته علوم تجربی دارم وفوق دیپلم معماری از دانشگاه علمی کاربردی و در حال حاضر دانشجوی لیسانس هستم که الان ترم آخرم و چند واحدم مونده تا تموم بشه.در فرم DS-260 مدرک تحصیلی را فقط زدم فوق دیپلم و دیپلم را وارد نکردم.آیا لازمه وارد کنم؟
۲- در مورد سربازی در قسمت BRANCH وارد کردم INFANTRY MAN و RANK را زدم SOLDIER و MILITARY SPECIALITY را زدم NONE آیا اشتباه کردم؟
۳- در قسمت مدرک تحصیلی HIGHEST LEVEL را زدم OTHER و تو قسمت توضیح OTHER وارد کردم HIGHER NATIONAL DEPLOMA یا همون فوق دیپلم .آیا درست وارد کردم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مرسی.
1- بله لازمه
2- Branch: رسته خدمتت مثلا نیرو انتظامی Islamic Republic of Iran Police Rank: درجه :rank مثلا ستوان سوم Third Lieutenant

ازاین سایت کمک بگیر : http://en.wikipedia.org/wiki/Rank_insign...n_military
3- مدارک تحصیلی دانشگاهی:
University degrees:

associate's degree: The two year program کاردانی

bachelor's degree: the four year program لیسانس

master's degree : the two year program after bachelor degree فوق لیسانس

با سلام وتشکر از راهنمایی خوبتون.
من دوران سربازیم در وزارت دفاع بوده چطوری بنویسمش؟
آخرین سوال در فرم می پرسه کسی در پر کردن این فرم کمک کرده به شما ومن چون زبانم خوب نیست از یکی از دوستام کمک گرفتم نیازی هست اسمش را وارد کنم یا بزنم نه؟
مرسی.
تشکر کنندگان:
(2014-08-03 ساعت 00:19)styvan نوشته:  
(2014-08-03 ساعت 00:00)aghamilad نوشته:  سلام بچه ها من توی فرم چنتا اشتباه دارم مثلا من هنرستان میخوندم و توی لیست یادم رفت سال اول دبیرستانم را هم وارد کنم و اسم فردی که میخوام آمریکا برم پیشش را اشتباه نوشتم
ایا لازم هست درخواست بدم فرم را برام باز کنند
میشه متن درخواستی که باید به کی سی سی بدم را قرار بدهید
مرسی

بله مخصوصا مورد دوم رو حتما اطلاع بدید
سلام ممنون از کمکتون
میشه بگید چطوری میتونم در خواست بدم که فرم را برام باز کنند؟ چه متنی باید بفرستم؟
ایا باز میکنند و چقدز طول میکشه
مرسی
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان:
(2014-08-03 ساعت 10:07)farshad_dg نوشته:  
(2014-08-03 ساعت 00:15)styvan نوشته:  
(2014-08-02 ساعت 22:30)farshad_dg نوشته:  سلام.
من فرم DS-260 را پرکردم وفرستادم ولی چند تا اشتباه کردم.میشه راهنمایی کنید که فرم را آنلاک لازم است بکنم یا نه؟
۱- دیپلم نظام قدیم رشته علوم تجربی دارم وفوق دیپلم معماری از دانشگاه علمی کاربردی و در حال حاضر دانشجوی لیسانس هستم که الان ترم آخرم و چند واحدم مونده تا تموم بشه.در فرم DS-260 مدرک تحصیلی را فقط زدم فوق دیپلم و دیپلم را وارد نکردم.آیا لازمه وارد کنم؟
۲- در مورد سربازی در قسمت BRANCH وارد کردم INFANTRY MAN و RANK را زدم SOLDIER و MILITARY SPECIALITY را زدم NONE آیا اشتباه کردم؟
۳- در قسمت مدرک تحصیلی HIGHEST LEVEL را زدم OTHER و تو قسمت توضیح OTHER وارد کردم HIGHER NATIONAL DEPLOMA یا همون فوق دیپلم .آیا درست وارد کردم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مرسی.
1- بله لازمه
2- Branch: رسته خدمتت مثلا نیرو انتظامی Islamic Republic of Iran Police Rank: درجه :rank مثلا ستوان سوم Third Lieutenant

ازاین سایت کمک بگیر : http://en.wikipedia.org/wiki/Rank_insign...n_military
3- مدارک تحصیلی دانشگاهی:
University degrees:

associate's degree: The two year program کاردانی

bachelor's degree: the four year program لیسانس

master's degree : the two year program after bachelor degree فوق لیسانس

با سلام وتشکر از راهنمایی خوبتون.
من دوران سربازیم در وزارت دفاع بوده چطوری بنویسمش؟
آخرین سوال در فرم می پرسه کسی در پر کردن این فرم کمک کرده به شما ومن چون زبانم خوب نیست از یکی از دوستام کمک گرفتم نیازی هست اسمش را وارد کنم یا بزنم نه؟
مرسی.

1- وزارت دفاع میشه Ministry of defense
بنویس Mandatory Military Service in Ministry of Defense
، بعد درجه و specialty رو هم None بزن چون خدمت اجباری بوده

2-بزن no اگر خیلی کمک شدید نگرفتی
تشکر کنندگان: babak12 ، farshad_dg
(2014-08-03 ساعت 12:37)aghamilad نوشته:  
(2014-08-03 ساعت 00:00)aghamilad نوشته:  سلام بچه ها من توی فرم چنتا اشتباه دارم مثلا من هنرستان میخوندم و توی لیست یادم رفت سال اول دبیرستانم را هم وارد کنم و اسم فردی که میخوام آمریکا برم پیشش را اشتباه نوشتم
مرسی

سلام ممنون از کمکتون
میشه بگید چطوری میتونم در خواست بدم که فرم را برام باز کنند؟ چه متنی باید بفرستم؟
مرسی

سلام

قسمت اشتباه در فرم های ارسالی را مرورکنید ، دوستان دیگر هم این مشکل را داشته اند، نمونه ایمیل انجا وجود دارد.
زمان باز شدن فرم محدودیت ندارد مگر دوباره خودتان تایید کنید ولی سعی کنید دو ماه قبل از کارنت شدن شماره تان حتما تایید کنید .
(2014-08-03 ساعت 12:47)رضا2015 نوشته:  
مرسی

سلام ممنون از کمکتون
مرسی

سلام

قسمت اشتباهای فرم ارسای را مرور کنید ، دوستان دیگر هم این مشکل را داشته اند که دوباره تکرار نشود

زمان محدود ندارد مگر دوباره خودتان تایید کنید ولی سعی کنید دو ماه قبل از کارنت شدن شماره تان حتما تایید کنید .

سلام میشه لطفا بگید کجا را باید جستجو کنم؟
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان:
(2014-08-03 ساعت 12:55)aghamilad نوشته:  
(2014-08-03 ساعت 12:47)رضا2015 نوشته:  
مرسی

سلام ممنون از کمکتون
مرسی

سلام

قسمت اشتباهای فرم ارسای را مرور کنید ، دوستان دیگر هم این مشکل را داشته اند که دوباره تکرار نشود

زمان محدود ندارد مگر دوباره خودتان تایید کنید ولی سعی کنید دو ماه قبل از کارنت شدن شماره تان حتما تایید کنید .

سلام میشه لطفا بگید کجا را باید جستجو کنم؟

ميلاد جان اين لينك مطالعه كن
http://www.mohajersara.com/thread-7028-p...#pid519549
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: HERMES7 ، aghamilad ، A_A
سلام دوستان من فرم خودم ،همسرم و فرزندم را فرستادم برای خودم و فرزندم ایمیل دریافت کردم ولی برای همسرم ایمیلی فرستاده نشد ولی برگه بارکد دار را بعد از ارسال فرم دریافت کردیم می خواستم بپرسم اشکالی داره که ایمیلی دریافت نکرده ؟
شماره کیس *** 2015AS4 /سفارت :ایروان / مصاحبه 2 آپریل / تعداد 3 نفر / برنده اصلی خودم/ آپدیت کل کیس :7 و 8 آپریل 24 July و 27 July/آپدیت خودم 8 آپریل و با نامه پیگیری 13 جولای , 27 July / کلیر: 27 July تمام نفرات
تشکر کنندگان:
(2014-08-03 ساعت 15:36)Elahe2015 نوشته:  سلام دوستان من فرم خودم ،همسرم و فرزندم را فرستادم برای خودم و فرزندم ایمیل دریافت کردم ولی برای همسرم ایمیلی فرستاده نشد ولی برگه بارکد دار را بعد از ارسال فرم دریافت کردیم می خواستم بپرسم اشکالی داره که ایمیلی دریافت نکرده ؟

سلام

اشکالی نداره برای ما هم این اتفاق افتاده بود
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
تشکر کنندگان: Elahe2015
(2014-08-03 ساعت 15:36)Elahe2015 نوشته:  سلام دوستان من فرم خودم ،همسرم و فرزندم را فرستادم برای خودم و فرزندم ایمیل دریافت کردم ولی برای همسرم ایمیلی فرستاده نشد ولی برگه بارکد دار را بعد از ارسال فرم دریافت کردیم می خواستم بپرسم اشکالی داره که ایمیلی دریافت نکرده ؟

سلام

نه اشکال نداره اصل همون بارکد هستش ، شاید دیرتر بیاد شاید بره تو اسپم ! Wink
تشکر کنندگان: babak12 ، Elahe2015 ، A_A
اينم لينك توضيح خانم سارا گرو در رابطه با تكميل فرمها الكترونيكي :
https://www.youtube.com/watch?v=zzgF0aKnyXg
شماره کیس :2014AS71xx/ تعداد 4 نفر/سفارت انکارا /مصاحبه 3 جولاي / وضعیت در انتظار کلیر/اخرین اپدیت 12 سپتامبر
جامانده از لاتاري 2014 SadSad
تشکر کنندگان: behdadK ، HERMES7 ، A_A
دوستان دیپلم هنرستان میشه ACADEMIC یا VOCATIONAL ؟
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان