کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-08-03 ساعت 12:45)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-03 ساعت 10:07)farshad_dg نوشته:  
(2014-08-03 ساعت 00:15)styvan نوشته:  
(2014-08-02 ساعت 22:30)farshad_dg نوشته:  سلام.
من فرم DS-260 را پرکردم وفرستادم ولی چند تا اشتباه کردم.میشه راهنمایی کنید که فرم را آنلاک لازم است بکنم یا نه؟
۱- دیپلم نظام قدیم رشته علوم تجربی دارم وفوق دیپلم معماری از دانشگاه علمی کاربردی و در حال حاضر دانشجوی لیسانس هستم که الان ترم آخرم و چند واحدم مونده تا تموم بشه.در فرم DS-260 مدرک تحصیلی را فقط زدم فوق دیپلم و دیپلم را وارد نکردم.آیا لازمه وارد کنم؟
۲- در مورد سربازی در قسمت BRANCH وارد کردم INFANTRY MAN و RANK را زدم SOLDIER و MILITARY SPECIALITY را زدم NONE آیا اشتباه کردم؟
۳- در قسمت مدرک تحصیلی HIGHEST LEVEL را زدم OTHER و تو قسمت توضیح OTHER وارد کردم HIGHER NATIONAL DEPLOMA یا همون فوق دیپلم .آیا درست وارد کردم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

مرسی.
1- بله لازمه
2- Branch: رسته خدمتت مثلا نیرو انتظامی Islamic Republic of Iran Police Rank: درجه :rank مثلا ستوان سوم Third Lieutenant

ازاین سایت کمک بگیر : http://en.wikipedia.org/wiki/Rank_insign...n_military
3- مدارک تحصیلی دانشگاهی:
University degrees:

associate's degree: The two year program کاردانی

bachelor's degree: the four year program لیسانس

master's degree : the two year program after bachelor degree فوق لیسانس

با سلام وتشکر از راهنمایی خوبتون.
من دوران سربازیم در وزارت دفاع بوده چطوری بنویسمش؟
آخرین سوال در فرم می پرسه کسی در پر کردن این فرم کمک کرده به شما ومن چون زبانم خوب نیست از یکی از دوستام کمک گرفتم نیازی هست اسمش را وارد کنم یا بزنم نه؟
مرسی.

1- وزارت دفاع میشه Ministry of defense
بنویس Mandatory Military Service in Ministry of Defense
، بعد درجه و specialty رو هم None بزن چون خدمت اجباری بوده

2-بزن no اگر خیلی کمک شدید نگرفتی

سلام وخیلی ممنون از راهنمای خوبتون.
دیپلم نظام قدیم رشته علوم تجربی چی میشه؟
مرسی.
تشکر کنندگان:
دوستان ( با اجازه ادمین محترم و گل Smile :* )

http://www.aparat.com/v/NWR8h

ببنید
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، dv winner
(2014-07-25 ساعت 16:11)babak12 نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 15:15)babak 2000 نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 13:47)رضا2015 نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 12:53)babak 2000 نوشته:  سلام
من دیپلم و لیسانس دارم، جواب این سوال را چه باید بدهم؟
Does this job require at least 2 years of training or experience

جواب نه هستش و تیک بزنید

آخه این شغل احتیاج به دو سال تجربه را دارد؟ و وقتی گزینه yes را انتخاب می کنیم، عنوان شغل و شرح وظیفه را هم می خواهد.
دوست عزیز این گزینه برای کسانی هست که مدرک دیپلم 12 ساله یا بالاتر ندارن
یعنی بای
د شغل شما حز مشاغل مورد تایید یو اس اس باشه با svp رنج 7 به بالا و مدرک تحصیلی دیپلم نداشته باشید
از اینجا می تونی چک کنید
که شما مدرک تحصیلی لیسانس دارید نیاز بهyes زدن نیست
فقط اگر شغل شما جزو مشاغل لیست Primary Occupation هست که انتخاب کنید اگر هم نیست other بزنید و تو قسمت Specify Other توضیح بدید

سلام دوستان. تو هیچ جای فرم ننوشته اگه دیپلم به بالا دارید جواب NO بزنید . اگه میشه منبعشو بفرماییدمطمئن شیم.
شماره کیس:2015AS2XXX ,تاریخ رویت قبولی: JUNE ,کنسولگری: ANKARA
تعداد افراد منظور در کیس : 3 ,ارسال فرمهای سری اول: AUGUST
کارنت شدن کیس: AUGUST ,مصاحبه: اوایل March ,دریافت کلیرنس:بلی ، آپدیت ها: ماه مارچ :6-10-12-20 و ماه جون : 15-26-30 (آپدیت کلیری)
دریافت ویزا:10 جولای , ورود به آمریکا: ....,دریافت گرین کارت: ....,جمع تقریبی هزینه‌ها:....
تشکر کنندگان:
(2014-08-04 ساعت 12:44)mohammad.1011 نوشته:  

جواب نه هستش و تیک بزنید

آخه این شغل احتیاج به دو سال تجربه را دارد؟ و وقتی گزینه yes را انتخاب می کنیم، عنوان شغل و شرح وظیفه را هم می خواهد.
یعنی بای
د شغل شما حز مشاغل مورد تایید یو اس اس باشه با svp رنج 7 به بالا و مدرک تحصیلی دیپلم نداشته باشید
از اینجا می تونی چک کنید
فقط اگر شغل شما جزو مشاغل لیست Primary Occupation هست که انتخاب کنید اگر هم نیست other بزنید و تو قسمت Specify Other توضیح بدید

سلام دوستان. تو هیچ جای فرم ننوشته اگه دیپلم به بالا دارید جواب NO بزنید . اگه میشه منبعشو بفرماییدمطمئن شیم.

سلام

الویت با مدرک دانشگاهی هست .
تشکر کنندگان: babak12
سلام به همگي،
يه لغتي تو انگليسي هست در رابطه با خدمت سربازي (افسر وظيفه ) كه فكر ميكنم تو قسمت specialty ميشه اينو نوشت:
Noncommissioned officer
تشکر کنندگان: HERMES7
(2014-08-04 ساعت 14:12)اكباتان نوشته:  سلام به همگي،
يه لغتي تو انگليسي هست در رابطه با خدمت سربازي (افسر وظيفه ) كه فكر ميكنم تو قسمت specialty ميشه اينو نوشت:
Noncommissioned officer

ممنون

ابرویشنش همون None نمیشه! دقیقا معنی افسر وظیفه رو میده ولی معنی درجه دار رو هم میده !
(2014-08-04 ساعت 12:44)mohammad.1011 نوشته:  

جواب نه هستش و تیک بزنید

یعنی بای
از اینجا می تونی چک کنید

سلام دوستان عزيز
جايي از فرم اشاره به yes و no نكرده
با مطالعه پارگراف اول تا چهارم اين قسمت متوجه خواهيد شد بايد داراي كدام يك از شرايط لازم براي گرفتن ويزا يا همان تاييد صلاحيت داشته باشيد
ضمنا اين لينك هم مطالعه بفرماييد بسيار مفيد است
دوستان عزيز بنده اسراري براي No زدن ندارم
اگر به صفحات قبل مراجعه كنيد و مطالعه داشته باشيد متوجه خواهيد شد كه
منظور من مختص كساني هست كه شغل انها مورد تاييد نيست اگه دقت كرده باشيد من توضيح دادم اگه شغل شما مورد تاييد نباشد بايد از شرايط تحصيلي 12 ساله ديپلم استفاده كنيد و پاسخ دادن به سئوال مذكور اصلا مورد بررسي قرار نمي گيرد.
وقتي شما yes بزنيد و شغل شما مورد تاييد باشه بايد مدركي دال بر سابقه و تجربه ارائه بديد
اميدوارم كه مفيد بوده باشه
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: HERMES7 ، danialلا
سلام من فرم را فرستادم ولی دوتامشکل دارم ایا لازم هست درخواست بدم فرم را باز کنند؟
1 ادرسی که در امریکا دادم یک ویرگول جابجا گذاشتم و یک حرف اشتباه نوشتم
2 من هنرستان خوندم و یادم رفت سالی که اول دبیرستانم را خوندم وارد کنم یعنی دیپلمم را 2 ساله نوشتم
مرسی اگه میشه کمک کنید
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان:
(2014-08-04 ساعت 15:12)aghamilad نوشته:  سلام من فرم را فرستادم ولی دوتامشکل دارم ایا لازم هست درخواست بدم فرم را باز کنند؟
1 ادرسی که در آمریکا دادم یک ویرگول جابجا گذاشتم و یک حرف اشتباه نوشتم
2 من هنرستان خوندم و یادم رفت سالی که اول دبیرستانم را خوندم وارد کنم یعنی دیپلمم را 2 ساله نوشتم
مرسی اگه میشه کمک کنید

سلام دوست عزیز

اگر درخواست آنلاک فرک ندادید هنوز به نظر شخصی بنده بدید . مورد دیپلم مهم است . درستش کنید با خیال راحت
ایمیل بزنید و درخواست باز کردن بدید و ادیت کنید

فقط دقت کنید اینبار که دیگه ادیت کردید چیزی جا نمونه

پیروز باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: aghamilad ، babak12 ، A_A ، danialلا
(2014-08-04 ساعت 15:20)Mahmood129 نوشته:  
(2014-08-04 ساعت 15:12)aghamilad نوشته:  سلام من فرم را فرستادم ولی دوتامشکل دارم ایا لازم هست درخواست بدم فرم را باز کنند؟
مرسی اگه میشه کمک کنید

سلام دوست عزیز

اگر درخواست آنلاک فرک ندادید هنوز به نظر شخصی بنده بدید . مورد دیپلم مهم است . درستش کنید با خیال راحت

پیروز باشید
ممنون فقط اگه درخواست بدم تاخیری در دعوت به مصاحبه برای من ایجاد نمیشه؟
به نظر شما فقط سال دیپلمم را باید تغیر بدم یا اسم دبیرستان و ادرس هم باید بدم؟
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: Mahmood129
(2014-08-04 ساعت 15:29)aghamilad نوشته:  
(2014-08-04 ساعت 15:20)Mahmood129 نوشته:  
مرسی اگه میشه کمک کنید

سلام دوست عزیز

پیروز باشید
ممنون فقط اگه درخواست بدم تاخیری در دعوت به مصاحبه برای من ایجاد نمیشه؟
به نظر شما فقط سال دیپلمم را باید تغیر بدم یا اسم دبیرستان و ادرس هم باید بدم؟
ميلاد جان تا قبل از كارنت شدنت تاخيري ايجاد نميشه
همه تغييرات لازم انجام بده
همون طور كه محمود جان اشاره كرد بررسي لازم انجام بده بعد دوباره فرم نهايي كن
فقط در نظر داشته باش كه 1 بار مي تونيد درخواست باز كردن فرم بديد
زياد نگران هم نباش
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: aghamilad ، A_A ، danialلا ، Mahmood129
سلام یه سوال
کسانی که چند ماهی سربازی رفتند و با قبولی در دانشگاه مرخصی تحصیلی گرفتند قسمت سربازی را چی بزنند اره یا نه؟ ممنون
تشکر کنندگان: HERMES7
(2014-08-04 ساعت 19:14)mehdi1989 نوشته:  سلام یه سوال
کسانی که چند ماهی سربازی رفتند و با قبولی در دانشگاه مرخصی تحصیلی گرفتند قسمت سربازی را چی بزنند اره یا نه؟ ممنون

سلام فکر میکنم no بزنید و نیازی به اشاره نیست
و سال های تحصیل رو بزنید و اگر نیاز شد به افیسر توضیح بدهید
تشکر کنندگان: babak12 ، mehdi1989
مرسی اگه میشه کمک کنید

سلام من هم هنرستانی بودم و دیپلمم رو دوساله زدم و همین اشتباه رو مرتکب شدم.
چون فوق دیپلم رو هم وارد کردم ایا باید درخواست انلاک فرم بدهم ؟
دوستان من هنرستان خوندم البته کارشناسی هم دارم و در فرم انلاین 2 سال هنرستان را فقط وارد کردم سال اول دبیرستان را یادم رفت بنویسم
الان ایمیل زدم تا فرم را برایم باز کنند
من سال اول متوسطه را به انگلیسی چی باید بنویسم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان