کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-08-06 ساعت 16:47)آزاده_امین نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 16:31)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 16:14)آزاده_امین نوشته:  دوستان یه سوال...ممنوم میشم راهنمایی کنید
من فرمم رو‌پر کردم اما پاسپورتم تاریخ انقضاش یک ماه دیگس.. حالا میخوام جدید بگیرم باید ایمیل بزنم اطلاع بدم یا همون روز مصاحبه اعلام بشه کافیه؟ چون من از یکی از دوستانم که قبلا برنده شده بود پرسیدم گفت همون روز مصاحبه پاسپورت جدیدتو نشون میدی و پاسپورت قدیمیتو هم میبری

بله میشود.

البته شما میتونی سه روزه پاستو عوض کنی و حتی اگر بلیط پرواز رو رزرو کنی میتونی ببری اداره گذرنامه و یک روزه بگیری گذرنامه رو خیالتم راحت بشود

ممنون دوست عزیز‌...
آخه باز یکی گفت بهم که پاستو عوض کردی باید درخواست بدی فرم رو آنلاک کنن برات و مشخصات پاس جدیدتو وارد کنی و الا روز مصاحبه بهت گیر میدن...منم استرسی شدم...
پس عوض کردم همون روز مصاحبه بگم کافیه ؟ نگران نباشم؟

یله همون طور که رضا جان اشاره کرد هم همیشه روز مصاحبه اعلام کنید و هم میشه درخواست باز کردن فرم بدید
بهترین راه اینه که شما اول پاسپورت تعویض کنید و بعد بهترین انتخاب داشته باشید (انلاک کردن فرم با زمانبندی کیس نامبر شما )
استرس هم نداشته باشید

دوست عزیز
شما اگه یک امضا درست کنید و اطلاعات کیس وارد کنید دوستان بهتر می تونن شما رو راهنمایی کنن
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: HERMES7 ، آزاده_امین ، A_A ، Farshad2015
يه سوال ديگه. Highest level of education براي من كه فوق ليسانس دارم ميشه university degree يا advanced degree؟
تشکر کنندگان: Farshad2015
(2014-08-06 ساعت 19:25)Sahar812 نوشته:  يه سوال ديگه. Highest level of education براي من كه فوق ليسانس دارم ميشه university degree يا advanced degree؟

میشه advanced degree
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: HERMES7 ، A_A ، Farshad2015
(2014-08-06 ساعت 19:36)babak12 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 19:25)Sahar812 نوشته:  يه سوال ديگه. Highest level of education براي من كه فوق ليسانس دارم ميشه university degree يا advanced degree؟

میشه advanced degree

فوق ليسانس به بالا رو graduate degree ترجمه ميكنن. اين advanced فكركنم معناي ديگه اي داشته باشه.

سوال ديگه. پيش دانشگاهي رو pre university ميزنيد يا college. مدرك و course اون چي ميشه؟
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Farshad2015
(2014-08-06 ساعت 20:05)Sahar812 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 19:36)babak12 نوشته:  

میشه advanced degree

فوق ليسانس به بالا رو graduate degree ترجمه ميكنن. اين advanced فكركنم معناي ديگه اي داشته باشه.

سوال ديگه. پيش دانشگاهي رو pre university ميزنيد يا college. مدرك و course اون چي ميشه؟
دوست عزیز همچین گزینه که شما میگید تو لیست Highest Level of Education Completed هست آیا؟؟؟؟
شما باید همون advanced بزنید
PRE UNIVERSITY DEGREE
Course of Study برای
برای هنرستان Vocational
برای دیپلم نظری Academic
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Sahar812 ، A_A ، Farshad2015 ، r.bazargan
سلام دوستان
کاردانش هم vocational میشه؟
تشکر کنندگان:
(2014-08-06 ساعت 21:41)Farshad2015 نوشته:  سلام دوستان
بله دوست عزیز برای Course of Study
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان:
(2014-08-06 ساعت 21:41)Farshad2015 نوشته:  سلام دوستان
جهت یادآوری : برای دیپلم های فنی و حرفه ای و کاردانش در قسمت
... highest Education level
گزینه High school Diploma رو انتخاب کنید و در قسمت نوع دیپلم میتونید رشته فنی رو مشخص کنید ...... Technico vocational
و نام رشته تخصصی مثل کامپیوتر حسابداری برق و..... در ادامه بنویسید.
اگر Highest level را vocational بزنید طبق این قسمت
You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable)
بعنوان مدرک آموزشگاهی فنی و حرفه ای پذیرفته نمیشود.البته دیپلم سه ساله به تنهایی کفایت نمیکند و باید یا پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم با تاییدیه و یا مدارج بالاتر داشته باشید.
تشکر کنندگان: r.bazargan ، A_A
(2014-08-06 ساعت 13:12)aghamilad نوشته:  سلام من یه سوال داارم ولی کمی پیچیدست
من دانشجو کارشناسی هستم و توی اون قسمت شغل نوشتم دانشجو که فکر کنم تا اینجا اوکی هست و در قسمت تحصیلی اونجایی که میگه تعداد مدارک گذرونده را بزنیم زدم 2 و مشخصات کاردانی را وارد کردم اینم اوکی هست ولی چون من دیپلم هنرستان هستم تاریخ دریافت دیپلم را مثلا از سال 2007 تا 2009 زدم و یادم رفت سال اول دبرستانم را هم وارد کنم
الان در خواست دادم تا فرم را باز کنند
به نظرتون من
سال شروع به گرفتن دیپلمم را که 2007 است را تغیر بدم به 2006 یا کلا ادرس و مشخصات دبیرستانم را وارد کنم؟ ا
ببخشید طولانی شد
میلاد جان حساس نباش
هیچ اتفاقی نمی افته
باید تعداد سالهایی که طول دوران دبیرستان شما بوده وارد کنید
یعنی از یک تاریخ شروع میشه و تا یک تاریح خاتمه پیدا می کنه
مثلا 90/07/01 یعنی مهر ماه شروع میشه و اگه طبق روال تموم کرده باشی و شاگرد زرنگ بوده باشید Wink در تاریخ 93/04/01 خرداد ماه شما فارغ التحصیل می شوید (اگر ترمی واحدی بودید و در کل 6 ترم بدون احتساب ترم تابستان در 3 سال اگر هم نظام قدیم بودی 4 سال کامل اگه اشتباه نکنم )
Date of Attendance From: 90/07/01
Date of Attendance To: 93/04/01
خود من از ترم دوم شروع کردم Big Grin
می تونی از اینجا تاریخ دقیقتو در بیاری

اگه ادرس و مشخصات برای دبیرستان ندادی وقتی فرم باز شد حتما اطلاعات لازم وارد کن
میلاد جان به نظر من دقیق فرم مطا لعه کن اگه جایی نقصی هست برطرف کنی که دیگه باعث نگرانیت نشه
موفق باشی دوست عزیز
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: A_A ، aghamilad ، HERMES7
با اجازه ادمین Smile

نه سلامم نه علیکم
نه سپیدم نه سیاهم
نه چنانم که تو گویی
نه چنینم که تو خوانی
و نه آنگونه که گفتند و شنیدی
نه سمائم نه زمینم
نه به زنجیر کسی بسته‌ام و بردۀ دینم
نه سرابم
نه برای دل تنهایی تو جام شرابم
نه گرفتار و اسیرم
نه حقیرم
نه فرستادۀ پیرم
نه به هر خانقه و مسجد و میخانه فقیرم
نه جهنم نه بهشتم
چُنین است سرشتم
این سخن را من از امروز نه گفتم، نه نوشتم
بلکه از صبح ازل با قلم نور نوشتم ... گر به این نقطه رسیدی
به تو سر بسته و در پرده بگویــم
تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را
آنچـه گفتند و سُرودنـد تو آنـی
خودِ تو جان جهانی
گر نهانـی و عیانـی
تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی تو ندانی که خود آن نقطۀ عشقی
تو خود اسرار نهانی تو خود باغ بهشتی
تو بخود آمده از فلسفۀ چون و چرایی
به تو سوگند
که این راز شنیدی و نترسیدی و بیدار شدی در همه افلاک بزرگی
نه که جُزئی
نه که چون آب در اندام سَبوئی
تو خود اویی بخود آی
تا در خانه متروکۀ هرکس ننشـــینی و
بجز روشنــی شعشـعۀ پرتـو خود هیچ نبـینـی
و گلِ وصل بـچیـنی
نه سلامم نه علیکم
نه سپیدم نه سیاهم
نه چنانم که تو گویی
نه چنینم که تو خوانی
و نه آنگونه که گفتند و شنیدی
نه سمائم نه زمینم
نه به زنجیر کسی بسته‌ام و بردۀ دینم
نه سرابم
نه برای دل تنهایی تو جام شرابم
نه گرفتار و اسیرم
نه حقیرم
نه فرستادۀ پیرم
نه به هر خانقه و مسجد و میخانه فقیرم
نه جهنم نه بهشتم
چُنین است سرشتم
این سخن را من از امروز نه گفتم، نه نوشتم
بلکه از صبح ازل با قلم نور نوشتم ... گر به این نقطه رسیدی
به تو سر بسته و در پرده بگویــم...........

لینک دانلود

http://otello.persiangig.com/Blog_music/...3/download
تشکر کنندگان: babak12 ، aghamilad ، A_A ، Sara01
(2014-08-06 ساعت 18:12)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:57)Sahar812 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:47)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:31)Sahar812 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:23)رضا2015 نوشته:  سلام

اونجوری باید 5 سال دبستان رو هم وارد کنیم که !Big Grin
مبنا دبیرستان می باشد شما اگر چهار ساله نظام قدیم هستید همون رو وارد کنید.
اگر لیسانس گرفتید شماره 2 رو وارد کنیدو ابتدا لیسانس و بعد دیپلم را وارد کنید
اگر فوق لیسانس هستید 3 رو وارد کنید اول فوق بعد لیسانس بعد دیپلم.

اونجا هم مبنا بر اینه که شما حداقل دیپلم رو ندارین و مدرکی دارین که نشون میده 2 سال اموزش مربوطه رو گذرونده اید.
اگر مدرک دانشگاهی دارید no بزنید

موفق باشید.

ممنون از پاسخ سريعتون. نظام جديد بودم من. پس براي من كه فوق دارم ميشه ٤ مقطع؟

بله دقیقا

1-فوق لیسانس
2-لیسانس
3- پیش دانشگاهی
4-دیپلم

ممنونم

خواهش دکمه تشکر رو بزنین بهتر هستش Tongue

سلام
۱- من فرم رو پر کردم و فقط لیسانس و فوق لیسانسم رو زدم.
خب مگه اینطور نیست که کسی که مدرک دانشگاهی داره دیپلمش رو هم گرفته. اگه اینطوره که باید راهنمایی و ابتدایی رو هم بزنیم دیگه، نه؟
------
۲-من هنوز پاسپورت ندارم و Other Document Visa رو انتخاب کردم و شماره کیسم ۳۰۰ هست و تا زمستان هم نمیتونم پاسپورت بگیرم. کسی اطلاعی داره که مشکلی پیش میاد یا نه؟؟؟
ممنونم
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان:
(2014-08-08 ساعت 01:26)vahid1432 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 18:12)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:57)Sahar812 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:47)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:31)Sahar812 نوشته:  ممنون از پاسخ سريعتون. نظام جديد بودم من. پس براي من كه فوق دارم ميشه ٤ مقطع؟

بله دقیقا

1-فوق لیسانس
2-لیسانس
3- پیش دانشگاهی
4-دیپلم

ممنونم

خواهش دکمه تشکر رو بزنین بهتر هستش Tongue

سلام
۱- من فرم رو پر کردم و فقط لیسانس و فوق لیسانسم رو زدم.
خب مگه اینطور نیست که کسی که مدرک دانشگاهی داره دیپلمش رو هم گرفته. اگه اینطوره که باید راهنمایی و ابتدایی رو هم بزنیم دیگه، نه؟
------
۲-من هنوز پاسپورت ندارم و Other Document Visa رو انتخاب کردم و شماره کیسم ۳۰۰ هست و تا زمستان هم نمیتونم پاسپورت بگیرم. کسی اطلاعی داره که مشکلی پیش میاد یا نه؟؟؟
ممنونم

سلام
۱-شما باید به دیپلم ختمش کنی نه لیسانس چون از بعضی ها دکترا هم بودن مدرک دیپلمشون رو هم خواستن!
۲-خوب شما تا اخر هفته که بولتن سپتامبر داره اپدیت میشه جز اولین کارنتی ها هستی ،وقتی اعلام شد که تا چه شماره ای که احتمال زیاد شماره شما هم توش هست ،باید بری به همون سایتی که قبول شدی و نامه محل مصاحبه ات جاگزین نامه قبولیت شده ، ببین کدوم سفارت هستی ایمیل بزن و بگو که نمیتونی تا اون تاریخ بیایی یه زمان دیگه برات مشخص کنن! ولی به جد پیگیرش باش چون الان بچه های ۲۰۲۴ تغییر داده بودن ولی دیگه سفارت بهشون وقت نداده!!

موفق باشی
تشکر کنندگان: babak12 ، vahid1432
سلام من دوهفته پيش فرمها رافرستادم ولى هنوزهيچ إيميلى دريافت نكردم،آياجاى نگرانى داره؟
تشکر کنندگان:
(2014-08-08 ساعت 10:46)Sara01 نوشته:  سلام من دوهفته پيش فرمها رافرستادم ولى هنوزهيچ إيميلى دريافت نكردم،آياجاى نگرانى داره؟
سلام
نه دوست عزیز جای نگرانی نیست
برای بعضی از دوستان به همین شکل بوده ارسال تاییدیه با تاحیر 1 هفته 1 ماه.....
شما دوباره می تونید گزینه Confirmation email انتخاب کنید و دوباره درخواست بدید برای ارسال تاییدیه
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Sara01
دوستان من سوالی برام پیش اومده که نمیدونستم کجا مطرح کنم اینه که اینجا میپرسم...
من دیپلم هنرستان دارم ، مدرک پیش دانشگاهی هم دارم و در حال تحصیل کارشناسی هستم... همه اینا رو در فرمم وارد کردم
حالا بنا به دلایلی نمیتونم ادامه بدم تا چند ترم دانشگاهمو... روز مصاحبه باید چی بگم؟ بگم از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی منصرف شدم؟ یا اصلا نگم و فقط کارت دانشجوییم رو ببرم و نشون بدم دانشجو ام؟ متوجه میشن که ادامه ندادم با توجه به اینکه به دانشگاه اعلام انصراف نکردم؟
کیس نامبر:2015AS60XX -سفارت: آنکارا -ارسال فرم ها: ۲۹ می- آنلاک فرم : ۲۹ آگست - تعداد اعضای کیس: دو نفر - کارنت شدن : ۱۲ می -دریافت نامه دوم : ۱ جون- مصاحبه : ۸ جولای - خودم یک ضرب همسرم ap. (کار خصوصی - سربازی ارتش )
آپدیت ها : ۸ جولای همسرم /۹ جولای خودم/۱۰،۱۱،۱۴،۲۸ جولای دوتامون/۲۹ و ۳۰ جولای و ۴ آگست همسرم/ ۵ آگست دوتامون (ایمیل)/ ۱۱ آگست خودم/۲۶ آگست همسرم/ ۲۷ آگست دوتامون با تغییر به or و ایمیل کلیری ساعت ۱۲ ظهر
ورود به آمریکا : اوایل اکتبر به امید خدا
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان