کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-08-08 ساعت 07:53)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-08 ساعت 01:26)vahid1432 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 18:12)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:57)Sahar812 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:47)رضا2015 نوشته:  بله دقیقا

1-فوق لیسانس
2-لیسانس
3- پیش دانشگاهی
4-دیپلم

ممنونم

خواهش دکمه تشکر رو بزنین بهتر هستش Tongue

سلام
۱- من فرم رو پر کردم و فقط لیسانس و فوق لیسانسم رو زدم.
خب مگه اینطور نیست که کسی که مدرک دانشگاهی داره دیپلمش رو هم گرفته. اگه اینطوره که باید راهنمایی و ابتدایی رو هم بزنیم دیگه، نه؟
------
۲-من هنوز پاسپورت ندارم و Other Document Visa رو انتخاب کردم و شماره کیسم ۳۰۰ هست و تا زمستان هم نمیتونم پاسپورت بگیرم. کسی اطلاعی داره که مشکلی پیش میاد یا نه؟؟؟
ممنونم

سلام
۱-شما باید به دیپلم ختمش کنی نه لیسانس چون از بعضی ها دکترا هم بودن مدرک دیپلمشون رو هم خواستن!
۲-خوب شما تا اخر هفته که بولتن سپتامبر داره اپدیت میشه جز اولین کارنتی ها هستی ،وقتی اعلام شد که تا چه شماره ای که احتمال زیاد شماره شما هم توش هست ،باید بری به همون سایتی که قبول شدی و نامه محل مصاحبه ات جاگزین نامه قبولیت شده ، ببین کدوم سفارت هستی ایمیل بزن و بگو که نمیتونی تا اون تاریخ بیایی یه زمان دیگه برات مشخص کنن! ولی به جد پیگیرش باش چون الان بچه های ۲۰۲۴ تغییر داده بودن ولی دیگه سفارت بهشون وقت نداده!!

موفق باشی

۱-پس به نظر شما فرم رو تغییر بدم؟ یا روز مصاحبه همه مدارکم رو ببرم کافیه. چون دروغی گفته نشده و یه جورایی هم منطقی هست. البته فکر می کنم اینطورهBig GrinBig Grin
۲-ممنون به خاطر راهنماییتون. من ارمنستان رو انتخاب کردم. یعنی ممکنه که بهم وقت ندن؟؟؟SadSadSadSadSad
از طریق سفارت ارمنستان باید پیگیر باشد یا هموم کنتاکی آمریکا؟؟؟
از طریق ایمیل باید باهاشون در ارتباط باشم یا تلفن؟؟
ممنون
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان: SAMI 71 ، atlantis770
(2014-08-09 ساعت 11:26)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 10:44)sami_rg نوشته:  سلام دوستان
من فرم DS260 رو 19may تكميل كردم و فرستادم با توجه به اينكه حدود 14 سال سابقه كار دارم تمام سوابقم رو هم وارد كردم اما يه موضوعي منو نگران كرده اينكه من در سال 84 قبل از اينكه در شركت دومم كارم رو شروع كنم در 2 شركت يكي به مدت 1 ماه و ديگري 4 ماه بطور آزمايشي كار كردم كه برام بيمه هم رد كردند اما چون آزمايشي بوده من آون شركتها رو جزِ سوابق كاريم ننوشتم .حالا نگرانم به نظرتون برام مشكلي پيش مي آد؟ چكار كنم ؟ آيا لازم است كه ايميل بزنم يا اينكه روز مصاحبه مطرح كنم كه آزمايشي بوده مهم نيست ؟ ممنون ميشم اگه دوستان راهنمايي بفرمايند .

سلام

پیشنهاد میکنم ایمیل بزنید و درخواست انلاک بدید اگر بیمه رد نشده بود میشد گفت که کار آموزی بوده!
ولی اینجوری بهتر هست و صداقت لازم رو داشتید. فرصت زیاد هست . یه محبت بکنید امضا رو کامل بکنید در پروفایل که دوستان بتوانند بهتر راهنمایی کنند .
ممنونم از راهنمايي . لطف فرموديد .فقط ميدونيد پس از درخواست چند روز طول مي كشه كه آنلاك بشه ؟ راجع به امضا هم چشم بزودي ايجاد ميشه Smile
شماره كيس :2XXX , رويت قبولي : 1مي ,سفارت :آنكارا , ارسال فرم : 19 مي , تاريخ كارنت :8سپتامبر , نامه دوم : 23 اكتبر , مصاحبه : نيمه اول دسامبر، دریافت ویزا :خودم و دخترم یکضرب (همسرم بعد از 121روز)
تشکر کنندگان:
(2014-08-09 ساعت 13:11)vahid1432 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 18:12)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 17:57)Sahar812 نوشته:  ممنونم

خواهش دکمه تشکر رو بزنین بهتر هستش Tongue

سلام
خب مگه اینطور نیست که کسی که مدرک دانشگاهی داره دیپلمش رو هم گرفته. اگه اینطوره که باید راهنمایی و ابتدایی رو هم بزنیم دیگه، نه؟
------
۲-من هنوز پاسپورت ندارم و Other Document Visa رو انتخاب کردم و شماره کیسم ۳۰۰ هست و تا زمستان هم نمیتونم پاسپورت بگیرم. کسی اطلاعی داره که مشکلی پیش میاد یا نه؟؟؟
ممنونم

سلام
۱-شما باید به دیپلم ختمش کنی نه لیسانس چون از بعضی ها دکترا هم بودن مدرک دیپلمشون رو هم خواستن!
۲-خوب شما تا اخر هفته که بولتن سپتامبر داره اپدیت میشه جز اولین کارنتی ها هستی ،وقتی اعلام شد که تا چه شماره ای که احتمال زیاد شماره شما هم توش هست ،باید بری به همون سایتی که قبول شدی و نامه محل مصاحبه ات جاگزین نامه قبولیت شده ، ببین کدوم سفارت هستی ایمیل بزن و بگو که نمیتونی تا اون تاریخ بیایی یه زمان دیگه برات مشخص کنن! ولی به جد پیگیرش باش چون الان بچه های ۲۰۲۴ تغییر داده بودن ولی دیگه سفارت بهشون وقت نداده!!

موفق باشی

۱-پس به نظر شما فرم رو تغییر بدم؟ یا روز مصاحبه همه مدارکم رو ببرم کافیه. چون دروغی گفته نشده و یه جورایی هم منطقی هست. البته فکر می کنم اینطورهBig GrinBig Grin
۲-ممنون به خاطر راهنماییتون. من ارمنستان رو انتخاب کردم. یعنی ممکنه که بهم وقت ندن؟؟؟SadSadSadSadSad
ممنون
به نظر من درخواست انلاک بده و تغییر بده اگر باز نشد با ایمیل ها برو و به افیسر توضیح بده
برای وقت سفارت ریسک نکن به نظر من البته چون شماره ات خیلی پایینه احتمال تغییر هست ولی سعی کن یکی دو ماه بیشتر نشه نندازی 6 ماه دیگه!!

باید با سفارت مکاتبه کنی و توی نامه ات کیس و مشخصات رو بزن و نامه دوم رو هم اتچ کن بگو نمیرسی این تاریخ اگر جواب نرسید یک هفته بعد زنگ بزن
تشکر کنندگان: babak12 ، vahid1432 ، SAMI 71
(2014-08-09 ساعت 12:41)S0SHiANT نوشته:  با سلام .
ثبت نام گرين كارت 2016 كي شروع ميشه ؟
و كسي ميدونه ايران امسال هم تو ليست هست يا نه ؟
اين سوال رو جاي ديگه هم پرسيدم اما جواب نگرفتم .
ممنون ميشم كمكم كنيد ...

دوست عزيز اين تايپيك جاي مطرح كردن اين سئوال نيست
با اين حال بين مهر تا آبان اگه اشتباه نكرده باشم
و هنوز جايي به صورت رسمي در اين خصوص اعلام نظر نكردن
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، shahryar7021 ، S0SHiANT
(2014-08-09 ساعت 13:38)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 18:12)رضا2015 نوشته:  خواهش دکمه تشکر رو بزنین بهتر هستش Tongue

سلام
------
ممنونم

سلام

موفق باشی

ممنون
به نظر من درخواست انلاک بده و تغییر بده اگر باز نشد با ایمیل ها برو و به افیسر توضیح بده
برای وقت سفارت ریسک نکن به نظر من البته چون شماره ات خیلی پایینه احتمال تغییر هست ولی سعی کن یکی دو ماه بیشتر نشه نندازی 6 ماه دیگه!!

باید با سفارت مکاتبه کنی و توی نامه ات کیس و مشخصات رو بزن و نامه دوم رو هم اتچ کن بگو نمیرسی این تاریخ اگر جواب نرسید یک هفته بعد زنگ بزن

ممنون از راهنماییتون. اگر باز نشد باید زمان مصاحبه توضیح بدم دیگه؟ مشکلی پیش نمیاد؟
خب چون من سربازم و آخر آذر تموم میشم و تا پاسپورت بگیرم یکی دو ماه زمان میبره فکر کنم باید حداقل ۴ ماه بعد وقت بگیرم یعنی بهمن مثلا.
به نظرتون عملی هست و میتونم برم واسه مصاحبه؟

راستی کی مشخص میشه که زمان مصاحبه کی هست و کجا میتونیم ببینیم؟

ممنون از وقت و دلسوزیتونShy
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان:
(2014-08-09 ساعت 15:52)vahid1432 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 13:38)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-08 ساعت 01:26)vahid1432 نوشته:  سلام
------
ممنونم

سلام

موفق باشی

ممنون

ممنون از راهنماییتون. اگر باز نشد باید زمان مصاحبه توضیح بدم دیگه؟ مشکلی پیش نمیاد؟
خب چون من سربازم و آخر آذر تموم میشم و تا پاسپورت بگیرم یکی دو ماه زمان میبره فکر کنم باید حداقل ۴ ماه بعد وقت بگیرم یعنی بهمن مثلا.
به نظرتون عملی هست و میتونم برم واسه مصاحبه؟

راستی کی مشخص میشه که زمان مصاحبه کی هست و کجا میتونیم ببینیم؟

ممنون از وقت و دلسوزیتونShy

سلام
بله چیز خاصی نیست که مشکل زا باشه ایشالا انلاک میشه و درست می کنی.
بولتن سپتامبر هنوز نیومده و کامینگ سون هستش اینم لینکش
http://travel.state.gov/content/visas/en...letin.html
قطعا شما هستی بعد میری تو سایتی که برنده شدن ات رو دیدی نامه دوم ات اومده که کدوم سفارتی .

ایمیل بزن همه چی رو توضیح بده اگر باز نشد همون ایمیل رو با مدارک ببر
پیگیر ترجمه هات و واکسن ها باش
تشکر کنندگان: babak12 ، vahid1432
(2014-08-09 ساعت 13:15)sami_rg نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 11:26)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 10:44)sami_rg نوشته:  سلام دوستان
من فرم DS260 رو 19may تكميل كردم و فرستادم با توجه به اينكه حدود 14 سال سابقه كار دارم تمام سوابقم رو هم وارد كردم اما يه موضوعي منو نگران كرده اينكه من در سال 84 قبل از اينكه در شركت دومم كارم رو شروع كنم در 2 شركت يكي به مدت 1 ماه و ديگري 4 ماه بطور آزمايشي كار كردم كه برام بيمه هم رد كردند اما چون آزمايشي بوده من آون شركتها رو جزِ سوابق كاريم ننوشتم .حالا نگرانم به نظرتون برام مشكلي پيش مي آد؟ چكار كنم ؟ آيا لازم است كه ايميل بزنم يا اينكه روز مصاحبه مطرح كنم كه آزمايشي بوده مهم نيست ؟ ممنون ميشم اگه دوستان راهنمايي بفرمايند .

سلام

پیشنهاد میکنم ایمیل بزنید و درخواست انلاک بدید اگر بیمه رد نشده بود میشد گفت که کار آموزی بوده!
ولی اینجوری بهتر هست و صداقت لازم رو داشتید. فرصت زیاد هست . یه محبت بکنید امضا رو کامل بکنید در پروفایل که دوستان بتوانند بهتر راهنمایی کنند .
ممنونم از راهنمايي . لطف فرموديد .فقط ميدونيد پس از درخواست چند روز طول مي كشه كه آنلاك بشه ؟ راجع به امضا هم چشم بزودي ايجاد ميشه Smile
بستگی داره دوست عزیز
زمانبندی خاصی نداره برای بعضی از دوستان 2 روز 1 هفته 1 ماه و به تازگی 2 ماه هم داشتیم
اگه زودتر از 1 هفته یا 10 روز انلاک نشد دوباره پیگیری کن
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: A_A ، HERMES7 ، sami_rg
من درخواست دادم ،بعد از چهار روز گفتن تا چند روز دیگه آنلاک میشه که روز هشتم آنلاک شد ،هرچند من میخواستم محل مصاحبه رو عوض کنم که فقط اون قسمت فورم رو نمیشد ادیت کرد که رسما انگار هیچ از هیچ

Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: sami_rg
(2014-08-09 ساعت 18:47)reza.aa نوشته:  من درخواست دادم ،بعد از چهار روز گفتن تا چند روز دیگه آنلاک میشه که روز هشتم آنلاک شد ،هرچند من میخواستم محل مصاحبه رو عوض کنم که فقط اون قسمت فورم رو نمیشد ادیت کرد که رسما انگار هیچ از هیچ
بله اقا رضا دیگه نمی تونی محل مصاحبه عوض کنی
تا زمانی که نامه دوم بیاد و بعد مکاتبه کنید برای تغییر محل مصاحبه
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: A_A ، HERMES7
(2014-08-09 ساعت 15:47)ahmad120 نوشته:  ببخشید چند تا سوال داشتم:
1- منظور از Degree, Diploma or Certificate Received که نوع مدرک تحصیلی هست برای دیپلم و پیش دانشگاهی باید چه بنویسم؟
2- در حال حاضر در حال خدمت سربازی هستم. شغل اولیه را باید چه انتخاب کنم؟ و اگر باید Not Employed را انتخاب کنم در توضیح Explain باید چه بنویسم؟
3- Military Specialty که تخصص نظامی در سربازی است. میشه توضیح بدید چه چیزی باید بنویسم؟
4- اگر بخواهم شغل در آمریکا را فروشندگی انتخاب کنم باید کدام مورد را انتخاب کرد؟
5- با توجه به محدودیت نوشتن آدرس در لاین 1 و 2 میشه بگید که کلمات بزرگراه، چهارراه، کوچه، پلاک و طبقه اول را چگونه به صورت خلاصه انگلیسی بنویسم؟
6- ترجمه خیابان شیخ احمد کافی شمالی 25 را چه باید بنویسم؟
باسپاس فراوان
سلام دوست عزیز
1-بله
برای پیش دانشکاهی pre university degree
برای دیپلم HIGHT school diploma
2-باید Not Employed انتخاب کنید و توضیح بدید که مشغول به خدمت هستید
3-منظور تخصص نظامی شما چیه ، رسته (تخصص) اگر هم ندارید none بزنید (اگه اشتباه می کنم دوستان تصصیح کنید )
4-اگر گزینه فروشندگی داره انتخاب کنید که فکر نکنم داشته باشه در غیر این صورت OTHER بزنید و توضیح بدید.فروشندگی میشه salesperson اگه اشتباه نکنم
5-
واحد: Unit
طبقه: Floor
شماره (پلاک): No
کوچه: Alley
بلوار: Blvd
خیابان: St
میدان: Sq
بزرگراه: Freeway
چهار راه: Cross
بعد از: After
قبل از: Before
جاده: Rd
خیابان بزرگ: Ave
روبروی: In Front of
جنب(نزدیک): Near
طبقه اول: First Floor
طبقه همکف: Ground Floor
ابتدای: First of
انتهای: End of
بن بست: Dead End
ساختمان: Building

6- north sheikh ahmad kafi 25th ST
به نظر من بهترین مرجع تابلو خیابان ،هر اسمی خواستی از روی تابلو نگاه من و بنویس
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: HERMES7 ، aghamilad ، Mahmood129 ، Ehsan171 ، AliReza.Sh
سلام
دوستان اگه كسي تو دانشگاه تدريس كرده باشه و شغل اصليش اون باشه ولي يه مدت چند ماهه بيمه تو يه شركت مشاور واسش رد شده باشه و از طرفي تو نظام مهندسي هم فعال باشه ايا هر سه مورد و بايد ذكر كنه؟!
تو كدوم قسمت بايد پر كنه؟! Other occupation?! يا اون قسمت كه ميگه were you previously employd?!
تشکر کنندگان:
سلام.
کسی میدونه نامه ی دوم (که زمان و مکان مصاحبه رو میگه) چه موقع میاد؟
من شنیدم شروع کارنتی ها از حدوداً 10 آگوست- یعنی فردا- شروع میشه.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
تشکر کنندگان:
(2014-08-09 ساعت 21:51)atlantis770 نوشته:  سلام.
کسی میدونه نامه ی دوم (که زمان و مکان مصاحبه رو میگه) چه موقع میاد؟
من شنیدم شروع کارنتی ها از حدوداً 10 آگوست- یعنی فردا- شروع میشه.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام دوست عزیز
وقتی کارنت بشید بین 1 هفته تا 1 ماه بعد متغییر نامه دوم میاد
شما جزو نفرات اول اعلامی هستید
زیاد مشخص نیست اگه مثل پارسال باشه سه شنبه مشخص میشه
فعلا چیزی قابل پیش بینی نیست
به نظر من سابت بولتن ویزا چک کنید این بهترین کاری که میشه انجام داد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: mehdiii82 ، A_A ، Mahmood129 ، HERMES7
(2014-08-09 ساعت 20:56)mehdiii82 نوشته:  سلام
دوستان اگه كسي تو دانشگاه تدريس كرده باشه و شغل اصليش اون باشه ولي يه مدت چند ماهه بيمه تو يه شركت مشاور واسش رد شده باشه و از طرفي تو نظام مهندسي هم فعال باشه ايا هر سه مورد و بايد ذكر كنه؟!
تو كدوم قسمت بايد پر كنه؟! Other occupation?! يا اون قسمت كه ميگه were you previously employd?!
سلام دوست عزیز
تدریس در دانشگاه Tonguerimary Occupation
نظام مهندسی اگه بیمه پردازی دارید :Other occupation
شرکت مشاوره :Were you previously employed?اگر طی 10 سال گذشته است
صداقت همرا با ارائه اطلاعات محدود
تصمیم با شماست
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: HERMES7 ، A_A ، Mahmood129
(2014-08-10 ساعت 13:48)ahmad120 نوشته:  ببخشید منظور از Military Specialty که تخصص نظامی در سربازی است. همان رسته است یا چیز دیگری است؟ باتشکر

بیشتر برای نظامی ها کاربرد دارد که رسته خاصی هستند (اگر شما نظامی هستید) و اگر فقط دوره ضرورت بوده بزنید No Military Specialty.
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان