کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
بچه ها کسی میدونه تا چند بار میشه فرم ها رو آنلاک کرد و تا کی فرصت هست واسه ارسال فرم ها؟!!!!!!!
تشکر کنندگان:
(2014-09-08 ساعت 17:28)امیلی نوشته:  بچه ها کسی میدونه تا چند بار میشه فرم ها رو آنلاک کرد و تا کی فرصت هست واسه ارسال فرم ها؟!!!!!!!
دوست عزیز من که برای شما توضیح دادم در خصوص این که تا کی میشه فرمها ارسال کرد (شما می توانید تا پایان سپتامبر 2015 فرمها ارسال کنید ولی باید طوری برنامه ریزی کنید که حداقل وقتی برای مصاحبه داشته باشید البته این توضیح کلی و صرفا جهت اطلاع شما بوده و اصلا پیشنهاد نمیشه )با این حال تا سری دوم و سوم کارنتیها اعلام نشه نمی توان بصورت قطعی در مورد زمان ارسال فرمها با کیس نامبر شما اظهار نظر کرد.
ضمنا بهترین مرجع برای دانستن این که چه تعداد باری می توانید فرم انلاک کنید kcc َمی باشد
به نظر من با kcc مکاتبه کنید اگر جواب مثبت باشد برای شما حتما انلاک می کنن در غیر این صورت می تونید روز مصاحبه شماره پاسپورت جدید اعلام کنید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: امیلی ، A_A ، alinima
درود بر همه دوستان و همراهان عزیز
من همه تاپیک های "برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۵" و بعضی از تاپیک های سال های گذشته رو تک به تک و خط به خط تا آخرین پست ها خوندم و روزانه هم دنبال میکنم. این سوالی که الان میخوام بپرسم صرفا جهت اطمینان مجدد هست و ناشی از استرس های منطقی ... Big Grin
نامزد من کیس اصلی هست. با کیس نامبر 2015AS8XXX ، یعنی در بهترین حالت (حدس) اواخر بهار سال آینده وقت مصاحبه مون هست. چون هنوز ازدواج رسمی نکردیم و با توجه به مطالبی که توی این فروم و فروم های خارجی خوندم تصمیم گرفتیم اوایل زمستون امسال که ازدواج کردیم بعد فرم DS-260 رو پر کنیم. خواستم مطمئن بشم این بهترین مسیر و گزینه موجود هست ؟؟ و اینکه روز مصاحبه لازمه چه چیزایی همراهمون باشه در مورد این ازدواج ؟ پرینت مکالمات ؟ ایمیل ؟ عکس هامون ؟ چه چیزایی ؟
و سوال آخر هم اینکه من و نامزدم با هم نسبت فامیلی داریم، این موضوع خللی در کیس مون ایجاد نمیکنه که ؟؟
ممنون از حوصله و وقتی که میذارید ... Shy
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان:
(2014-09-10 ساعت 21:20)AliReza.Sh نوشته:  درود بر همه دوستان و همراهان عزیز
من همه تاپیک های "برندگان قرعه کشی اقامت دائم آمریکا ۲۰۱۵" و بعضی از تاپیک های سال های گذشته رو تک به تک و خط به خط تا آخرین پست ها خوندم و روزانه هم دنبال میکنم. این سوالی که الان میخوام بپرسم صرفا جهت اطمینان مجدد هست و ناشی از استرس های منطقی ... Big Grin
نامزد من کیس اصلی هست. با کیس نامبر 2015AS8XXX ، یعنی در بهترین حالت (حدس) اواخر بهار سال آینده وقت مصاحبه مون هست. چون هنوز ازدواج رسمی نکردیم و با توجه به مطالبی که توی این فروم و فروم های خارجی خوندم تصمیم گرفتیم اوایل زمستون امسال که ازدواج کردیم بعد فرم DS-260 رو پر کنیم. خواستم مطمئن بشم این بهترین مسیر و گزینه موجود هست ؟؟ و اینکه روز مصاحبه لازمه چه چیزایی همراهمون باشه در مورد این ازدواج ؟ پرینت مکالمات ؟ ایمیل ؟ عکس هامون ؟ چه چیزایی ؟
و سوال آخر هم اینکه من و نامزدم با هم نسبت فامیلی داریم، این موضوع خللی در کیس مون ایجاد نمیکنه که ؟؟

سلام دوست عزیز
ازدواج شما مطمئنا مشکلی در روند دریافت ویزا نخواهد داشت
بودن دوستانی که در سنوات گذشته شرایط شما را داشتن که بصورت یکضرب ویزا گرفتن با این حال فقط فقط جهت اطمینان خودتون در روز مصاحبه مدارکی همراه داشته باشید و حتما در این خصوص با kcc مکاتبه کنید و پرینت این مکاتبه را برای روز مصاحبه همراه داشته باشید
فرمها با دقت تمام پر کنید
نگران این موضوع نباشید با توکل به خدا به پیش برید
من پیشاپش به شما تبریک می گم و برای شما ارزوی خوشبختی و گرفتن ویزا یکضرب می کنم
ضمنا دوست گرامی شیرینی یادت نره TongueSmile
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: A_A ، AliReza.Sh
(2014-09-10 ساعت 21:57)babak12 نوشته:  
من همه تاپیک های "برندگان قرعه کشی اقامت دائم آمریکا ۲۰۱۵" و بعضی از تاپیک های سال های گذشته رو تک به تک و خط به خط تا آخرین پست ها خوندم و روزانه هم دنبال میکنم. این سوالی که الان میخوام بپرسم صرفا جهت اطمینان مجدد هست و ناشی از استرس های منطقی ... Big Grin

سلام دوست عزیز
بودن دوستانی که در سنوات گذشته شرایط شما را داشتن که بصورت یکضرب ویزا گرفتن با این حال فقط فقط جهت اطمینان خودتون در روز مصاحبه مدارکی همراه داشته باشید و حتما در این خصوص با kcc مکاتبه کنید و پرینت این مکاتبه را برای روز مصاحبه همراه داشته باشید
قربون شما، شیرینی محفوظه برادر. آمین، به امید ویزای یکضرب واسه تک تک مون ...
پس من باید با KCC هم مکاتبه داشته باشم که دیگه هیچ شبهه ای باقی نمونه. ممنون از شما.
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، HERMES7
(2014-09-11 ساعت 00:05)AliReza.Sh نوشته:  
(2014-09-10 ساعت 21:57)babak12 نوشته:  

سلام دوست عزیز
قربون شما، شیرینی محفوظه برادر. آمین، به امید ویزای یکضرب واسه تک تک مون ...
پس من باید با KCC هم مکاتبه داشته باشم که دیگه هیچ شبهه ای باقی نمونه. ممنون از شما.
مرسی دوست عزیز Smile
ایشاله
بله 100% باید مکاتبه کنید
خواهش می کنم
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، A_A
سلام
من محل کارم تغییر کرده، نوامبر کارنت می شم، به نظرتون لازمه که حتما این مورد رو اضافه کنم؟ آپدیت فرم باعث تاخیر برای رسیدن نامه ی دوم نمیشه؟ اصلا الان میشه تغییری تو فرم داد؟
تشکر کنندگان:
1- روال این چند ساله این بوده که هر سال یه بلایی بدتر از سال قبل سر بچه های ایران آوردند. 2012 کلی از قبولی ها به بهانه خطای سیستم قرعه کشی باطل شد و بیشتر اعلامی های جدید هم یا اصلا خبر نشدند که قرعه کشی تجدید شده یا شماره رهگیریشون رو گم کرده بودند. 2013 بعلت اعلام قبولی بیشتر از ظرفیت به خیلی ها ویزا نرسید.
2014 هم بجای 3500 تاحدود 2200 نفر (و نه 2200 کیس) ویزا گرفتند و مابقی رو دادند به کشورهای دیگه.
کلا سهمیه ایران "حداکثر" 3500 نفر (و نه 3500 کیس) هست و این "حداکثر" به معنی اینه که به هر دلیل ممکنه همین تعداد 3500 نفر رو هم تخصیص ندهند و به حداقل اکتفا کنند. از نظرشون این وسط چه بهتر که بجای یه ایرانی یه اروپایی بره!!
2- بهانه هاشون برای کلیرنس زدن به ایرانی ها زیاد شده (سربازی رفتن طرف ، شغل دولتی داشتن ، تخصص ها و رشته های خاص تحصیلی ، تدریس ، مسافرت های خارج کشور متعدد مخصوصا به بعضی کشورها مثل عراق و سو ریه، وابستگی خانوادگی با افراد نظامی و ...) . این بازی ها برای بقیه کشورها نیست و خاص ایرانی های بی نواست. (کیس هایی بودن که حتی معاف از خدمت بودن و بدون شغل دولتی و بی نصیب موندن و حتی خانم هایی که بی دلیل و به صلاحدید آفیسر مشمول اف بی آی چک شدن)
3- بر خلاف روال قانونی ، بچه های کلیرنس خورده رو بازی می دهند و علیرغم اینکه وعده می دهند که بعد از اتمام تحقیقات اسمشون رو در سایت سفارت اعلام میکنند اما عملا تا پایان طرح جر تعداد بسیار محدودی بقیه رو ماهها (حتی تا 11 ماه برای کیس دو رقمی هم دیدم) بلاتکلیف رها میکنند و در پاسخ به ایمیل ها هم وعده سر خرمن می دهند و آخر هم هیچ.
4- نمیشه گفت شانس کیس های پایین بیشتر از کیس های بالاست. همه چیز بستگی به این داره که موقع مصاحبه کلیرنس بخوری یا نه
5- بچه های سال های قبل هم اوایل کار قربون صدقه آمریکا می رفتند (مثل الان بعضیا) ولی وقتی بعد 1 سال و نیم استرس و هزینه جز بی برنامگی و تبعیض چیزی ندیدند زدند به سیم آخر و زمین و زمانو بد و بیراه می گند. امیدوارم شما تو اون شرایط همین ادب و آرامش الانو داشته باشی که بعیده!! (من با اینکه شانس آوردم و رفتنی شدم ولی حس اونا و استرس هاشونو درک میکنم)
6- حرف آخر اینکه خوشبینانه نگاه کنیم حدود 1000 تا کیس درهم (با افراد خونوادشون) از بین این چند هزار کیس عاقبت بخیر می شند (بماند که بعدش آمریکا دوام میارند یا مثل خیلی ها آواز دهل شنیدن براشون از دور خوش بود و برمیگردند) پس از الان همه سیب ها رو تو سبد لاتاری نزارین.
7- همه چیزو تو فرم ها ننویسین و همه چیزو تو مصاحبه نگین. ویزای دانشجویی یا کاری نیست که رزومه بهتر و دست پرتر به معنی شانس بیشتر باشه بلکه بالعکس شانستون رو کمتر می کنه.
تشکر کنندگان: bugbear ، Ehsan171 ، sunflower00
سلام
من فرم 260 رو دارم پر میکنم توقسمت انتخاب شغل (Primary Occupation) با توجه به اینکه توی شرکت خصوصی کار می کنم و کارشناس منابع انسانی هستم باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم آیا Business رو بزنم؟
و در ضمن من حدود 14 سال سابقه کار تو 6 شرکت رو دارم باید همه رو بنویسم یا نه فقط جند تای آخر رو بنویسم؟!!!
بعضی از دوستان 2014 میگن که بهتره همه چی رو ننویسیم .... یعنی در مورد محل های سکونت و کار این رو رعایت کنم با توجه به اینکه من تو 13 سال گذشته تو چند تا شهر زندگی کردم ؟!!
ممنون
و شاد باشید دوستان
2015AS5XXX
محل گذران عمر شیکاگو Cool
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2014-09-11 ساعت 11:18)mendoosh نوشته:  سلام
من محل کارم تغییر کرده، نوامبر کارنت می شم، به نظرتون لازمه که حتما این مورد رو اضافه کنم؟ آپدیت فرم باعث تاخیر برای رسیدن نامه ی دوم نمیشه؟ اصلا الان میشه تغییری تو فرم داد؟
سلام
نه نیاز نیست
بله باعث تاخیر میشه
تشکر کنندگان:
(2014-09-11 ساعت 19:02)bugbear نوشته:  سلام
من فرم 260 رو دارم پر میکنم توقسمت انتخاب شغل (Primary Occupation) با توجه به اینکه توی شرکت خصوصی کار می کنم و کارشناس منابع انسانی هستم باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم آیا Business رو بزنم؟
و در ضمن من حدود 14 سال سابقه کار تو 6 شرکت رو دارم باید همه رو بنویسم یا نه فقط جند تای آخر رو بنویسم؟!!!
بعضی از دوستان 2014 میگن که بهتره همه چی رو ننویسیم .... یعنی در مورد محل های سکونت و کار این رو رعایت کنم با توجه به اینکه من تو 13 سال گذشته تو چند تا شهر زندگی کردم ؟!!
ممنون
و شاد باشید دوستان

سلام
بله میتونید .البته می تونید other هم بزنید و در مورد شغلتون توضیح دهید
همه که نه ولی چند تایی رو بنویس البته مواظب تاریخاش باش
اونم دو سه تاش رو بنویس
تشکر کنندگان: bugbear
سلام دوستان
با تشکر برای صبوریتون و پاسخها تون به سوالاتم
1- من در قسمت Highest Level of Education Completed چون مدرک پیش دانشگاهی دارم باید چه گذینه ای رو انتخاب کنم Other یاhigh school diploma ?
2- من دیپلمم رو سال 77 و پش دانشگاهی رو سال 78 بدلیل عدم پاس چند واحد نگرفتم تا امسال که تطبیق دادم و آخر شهریور مدرک موقت رو میگیرم حالا باید تاریخ شروع پیش دانشگاهی رو کی بنویسم سال 78 و پایانش رو سال 93 بنویسم ؟
3- تو قسمت Degree, Diploma or Certificate Received چی بنویسم؟
ممنون از وقتی که میذارید و جواب میدید Wink
2015AS5XXX
محل گذران عمر شیکاگو Cool
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2014-09-11 ساعت 23:27)bugbear نوشته:  سلام دوستان
با تشکر برای صبوریتون و پاسخها تون به سوالاتم
1- من در قسمت Highest Level of Education Completed چون مدرک پیش دانشگاهی دارم باید چه گذینه ای رو انتخاب کنم Other یاhigh school diploma ?
2- من دیپلمم رو سال 77 و پش دانشگاهی رو سال 78 بدلیل عدم پاس چند واحد نگرفتم تا امسال که تطبیق دادم و آخر شهریور مدرک موقت رو میگیرم حالا باید تاریخ شروع پیش دانشگاهی رو کی بنویسم سال 78 و پایانش رو سال 93 بنویسم ؟
3- تو قسمت Degree, Diploma or Certificate Received چی بنویسم؟
ممنون از وقتی که میذارید و جواب میدید Wink

سلام دوست عزیز
1-بله باید گزینه high school,diploma انتخاب وبرای Number of Educational Institutions Attended را 2 اعلام کنید
2-اعلام تاریخ شروع و پایان مطابق با تاریخ درج شده در مدرک شما
3-برای دیپلم گزینه HIGH SCHOOL DIPLOMA و برای پیش دانشگاهی گزینه PRE UNIVERSITY DEGREE
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: bugbear ، HERMES7 ، A_A
(2014-09-08 ساعت 11:21)Ehsan171 نوشته:  یک سوال داشتم امیدوارم سو تعبیر نشه.با توجه به اینکه بچه های 2014 با کیس نامبر های پایین از 1000 تا 4000 نتونستن ویزا بگیرن اونم بخاطر پروسه کلیرنس به نظر شما کیس نامبر های بالا حدود 7000- 8000 مثل ما چقدر شانس دارند.حتما میدونید که کل سهمیه ایرانی ها 3500 نفره و متاسفانه این عدد شامل همه کسانی میشه که ویزا میگیرند یعنی شخص برنده و اعضای خانوادشون. با این حساب که فکر میکنم اکثر برندگان متاهل هستند اگر فقط یک بچه داشته باشند تعداد ویزا به یک سوم کاهش پیدا میکنه , اگر عیالوار یاشند که واویلا.....
این مطلب رو بر این اساس میگم که کیس حدود 4000 کلیر شده اما بهش گفتند که سهمیه ویزا تموم شده .پس همانطور که قدیمیهای این فروم میگن برای همه بخصوص کیس نامبر های بالا ,زندگی عادیتونو بخاطر برنده شدن تو لاتاری بهم نزنید و تا ویزا نگرفتید به کسی در این باره چیزی نگید,چون مثل خوره میوفته به جونتون.
اگر تاپیک های سالهاس قبل رو بخونید بهتر متوجه مطلب میشید.خودم وقتی بعضی از این دوستان رو میبینم که بعد یکسال دوندگی و صرف هزینه دست آخر فقط با گفتن اینکه ویزا تموم شده پروندشونو میبندند حالم گرفته میشه.
البته امیدوارم همه اونهایی که برنده شدند ویزا بگیرند ولی حقیقت رو نباید انکار کرد
موفق باشید

دوست من در پاسخ به سوال شما جدول 2013
[img]H:\D-2015\Misc\Untitled.png[/img]
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: hamed shayan
ببخشید من که الان دانشجو هستم در قسمت Number of Educational Institutions Attended لازم است رشته فعلی را بنویسم یا فقط باید مواردی را بنویسم که مدرکش را گرفتم؟ ممنون
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان