کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
دوستان گرامی با درود فراوان
بنده موقع ثبت نام فرم 260 برا دخترم چون پاسپورتش حاضرنبود درقسمت شماره پاسپورت گزینه other dacument را زدم و به مراحل بعد رفتم وتاییده نهائی صادرشد.
بنظرتان الان که پاسپورتش گرفتم به Kcc میل بزنم و درخواست آنلاک کنم تا شماره پاسپورت وارد کنم و اگرتصحیح رو انجام ندم درمصاحبه به مشکل برمیخوریم؟یا نیازی به این تصحیح نیست و روز مصاحبه بگوئیم موقع ثبت نام فرم 260 پاسپورت دخترم حاضرنبوده؟ممنون میشوم اگردوستان راهنمائی فرمائید.[/font][/b]
شماره كيس **٥٣،ارسال فرمهاي ٢٦٠ درتاريخ ١٩ مي ٢٠١٤، تولددومين فرزند وتكميل فرم نوامبر٢٠١٤،كارنت may2015،مصاحبه ٢١جون ابوظبي،برنده اصلي:خانم،خانه دار.خانم وبچه ها ويزا،خودم كليرنس،آپديت خودم فقط ١٠جولاي
تشکر کنندگان:
(2014-09-17 ساعت 21:02)Jefferson نوشته:  دوستان گرامی با درود فراوان
بنده موقع ثبت نام فرم 260 برا دخترم چون پاسپورتش حاضرنبود درقسمت شماره پاسپورت گزینه other dacument را زدم و به مراحل بعد رفتم وتاییده نهائی صادرشد.
بنظرتان الان که پاسپورتش گرفتم به Kcc میل بزنم و درخواست آنلاک کنم تا شماره پاسپورت وارد کنم و اگرتصحیح رو انجام ندم درمصاحبه به مشکل برمیخوریم؟یا نیازی به این تصحیح نیست و روز مصاحبه بگوئیم موقع ثبت نام فرم 260 پاسپورت دخترم حاضرنبوده؟ممنون میشوم اگردوستان راهنمائی فرمائید.[/font][/b]

اگر کارنت نشدید و دوماه زمان دارید درخواست انلاک بدین اگر کارنت شدید روز مصاحبه اعلام کنید.
تشکر کنندگان: babak12 ، r.bazargan ، A_A
با سلام خدمت دوستان عزیز.یه چنتا سوال داشتم ازتون ممنون میشم پاسخ بدین البته قبلا پرسیده بودم ولی جوابی دریافت نشد
1.اینکه ترجمه فرم 260 رو من نتونستم از هیجا دانلود کنم و اگه کسی این ترجمه فرم 260 رو داره بی زحمت به این ادرس واسم میل بزنه
mojtabatavana1369@gmail.com
2.منظور از dacument id تو قسمتی ک پاسپورت رو به عنوان dacument travel انتخاب می کنیم همون pass no هستش؟
3.ایمیلی ک موقع ثبت نام اولیه دادم ایمیل پسر خالم بود الان میخام تو این فرم 260 ایمیلمو عوض کنم ایرادی که نداره؟
4.کیس نامبرم 6000 و تا الان ثبت نام کامل نکردم.ب نظرتون دیره یا هیچ فرقی نمیکنه؟
5.تا یکی دو ماه پیش میتونستم از صفحه اول فرم 260 مکان مصاحبمو عوض کنم ولی الن فقط زده ترکیه اگه کسی میدونه پاسخ بده؟
در مجموع تشکر از همهه
به امید قبولی همتون
تشکر کنندگان: r.bazargan
(2014-09-17 ساعت 22:38)mojtabatavana نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز.یه چنتا سوال داشتم ازتون ممنون میشم پاسخ بدین البته قبلا پرسیده بودم ولی جوابی دریافت نشد
1.اینکه ترجمه فرم 260 رو من نتونستم از هیجا دانلود کنم و اگه کسی این ترجمه فرم 260 رو داره بی زحمت به این ادرس واسم میل بزنه
2.منظور از dacument id تو قسمتی ک پاسپورت رو به عنوان dacument travel انتخاب می کنیم همون pass no هستش؟
3.ایمیلی ک موقع ثبت نام اولیه دادم ایمیل پسر خالم بود الان میخام تو این فرم 260 ایمیلمو عوض کنم ایرادی که نداره؟
4.کیس نامبرم 6000 و تا الان ثبت نام کامل نکردم.ب نظرتون دیره یا هیچ فرقی نمیکنه؟
5.تا یکی دو ماه پیش میتونستم از صفحه اول فرم 260 مکان مصاحبمو عوض کنم ولی الن فقط زده ترکیه اگه کسی میدونه پاسخ بده؟
در مجموع تشکر از همهه
به امید قبولی همتون

1-( داخل سایت مهاجر سرا هست از جستوی بالای فرم ها استفاده کنید) و سعی میکنم براتون ایمیل کنم.
۲-بله حواستون باشه حرف اول انگلیسی رو وارد کنید بعد اعداد.
۳-مشکلی نداره و ایمیل جدید بدید.
۴-تا دو ماه قبل کارنت شدن بفرستین هرچه زودتر بهتر.
۵-اگر عوض نمیشه باید با کی سی سی مکاتبه کنید که اون قسمت رو براتون انلاک کنن.
تشکر کنندگان: babak12 ، rezasadeghi
(2014-09-17 ساعت 22:38)mojtabatavana نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز.یه چنتا سوال داشتم ازتون ممنون میشم پاسخ بدین البته قبلا پرسیده بودم ولی جوابی دریافت نشد
در مجموع تشکر از همهه
به امید قبولی همتون
سلام دوست عزیز
1- شما باید گام به گام جلو بروید و هر سئوالی داشتین در خلال کار این تایپیک مطالعه یا سئوال بفرمایید
و ضمنا در سمت چپ هر صفحه از فرم help وجود داره که می تونید از اون به عنوان بهتریم مرجع استفاده کنید
برای ترجمه که تا حدودی به شما کمک کنه می تونید این پست مطالعه بفرمایید
2- dacument id شماره پاسپورت شما می باشد
3-نه هیچ ایرادی نداره ولی سعی کنید از همین ایمل به عنوان ایمل اصلی استفاده کنید
4-نه دیر نیست فقط با دقت تمام فرم پر کنید و حتما کارنتیهای هر ماه در نظر داشته باشید تا یک زمانبدی لازمی برای پر کردن فرمها داشته باشبد
5-بله در ابتدای کار وقتی هر سفارتی انتخاب کنید دیگه قابل تغییر نیست و در اخر فرم از قسمت Location دوباره می تونید محل مصاحبه عوض کنید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: HERMES7 ، mojtabatavana ، A_A ، bugbear ، rezasadeghi ، سوین
(2014-09-16 ساعت 17:28)p00ya2001 نوشته:  سلام دوستان
من يه چيزي رو تو سوابق كاريم يادم رفته وارد كنم
من حدود 6-7 ماه تو يه شركت كار كردم خيلي سال قبل
بعدش 2 سال بيكار بودم دوباره يه جا استخدام شدم 7 سال كار كردم بعدش رفتم دانشگاه دوباره يه جا ديگه استخدام شدم
حالام نزديك بازنشستگيمه
اون 7 ماه اولي رو اصلا يادم نبود بنويسم
واسم بيمه رد شده
درخواست آنلاك كنم؟
كيسم 3400 ميترسم دير بشه
يا بيخيال بشم
سلام دوست عزیز
اگر شما مي خواهيد اين چند ماه اعلام كنيد بايد در اين قسمت فرم
Were you previously employed اعلام کنید
که وقتی شما گزینه yes انتخاب می کنید این پیغام به شما میده
provide the following information on all of you employers from the last ten years،starting with the most recent employer
یعنی اطلاعات شغلی مربوط به 10 سال گذشت را باید اعلام کنید
باز تصمیم نهایی با شماست
اگر سابقه شما خیلی قدیمی است و بصورت پيوسته با شغل فعلي شما نمی باشد و همچنين تعداد كمي از ماهاي سال شامل ميشود با توجه به متن بالا فکر کنم اعلام نكردن ان تاثيري ندارد
ولی باز شما می تونید بررسی کنید و تصمیم نهایی بگیرید
اگر مي خواهيد چند ماه را اعلام كنيد که به نظر من اعلا کنید بهتره باید درخواست انلاك بديد مي تونيد به تايپيك
نمونهٔ مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت مراجعه كنيد از نمونه نامه براي درخواست انلاك فرم استفاده كنيد
ضمنا شما براي انلاك كردن فرم و اصلاح ان تا حدودی وقت دارید و برای اقدام باید تسریع بفرمایید
موفق باشيد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Mahmood129 ، r.bazargan ، A_A ، alinima
با تشکر از اقا babak 12 عزیز
داداش چون من زیاد وارد نیستم تو این سایت نتونستم پیغام شخصی بزارمو ازت تشکر کنم
من تا یه جاهایی ثبت نام کردم به لطف شما و دوستان ولی به یه چنتا سوال دیگه برخورد کردم که اگه ممکنه پاسخ بدید
1.ادرسارو باید به صورت انگلیسی بنویسیم مثلا(sepah street) یا همینجوری فینگیلیش مثلا(khiyabane sepah)؟
2.این که گفتین اخرش میشه location رو عوض کرد یعنی الان منی که دیر دارم ثبت نام میکنم هم میتونم اخرش locationo عوض کنم بزنم ارمنستان ؟
3.از کجا میتونم کارنتیهای هر ماه رو چک کنم و اینکه منظور از کارنتی ها همون افرادین که بر اساس کیس نامبرشون زمان مصاحبشون تعیین میشه؟
4.تو ثبت نام اولیه تاریخ تولدمو 1 روز اشتباه زدم یعنی بجای 12 june زدم 13 june. الان میخوام درستشو بزنم ایرادی که نداره؟ البته خیلی جاها دیدم که گفتن ایرادی نداره و نیاز به نامه زدن به kcc نیست
5.ادرس مدرسه هایی که توش درس خوندم عوض شده نمیدونم ادرس جدیدو باس بدم یا همون قدیمو؟و این که چه مقاطعی روباس بدم؟ راهنمایی دبیرستان پیش دانشگاهی ودانشگاه ؟
6.اینکه مثلا من با کیس نامبر 6000 الان دارم ثبت نام میکنم با کسی که مثلا کیس نامبرش 6500 ولی 2 ماه پیش ثبت نام کرده زمان مصاحبه من با اینکه کیس نامبرم پایینتره دیرتر از 6500 میشه یا فقط به کیس نامبر ربط داره و منی که 6000 هستم زودتر میرم واسه مصاحبه و به زمان ثبت نام ربطی نداره؟
7.این مشکلم خیلی اساسیه.وقتی که فیلد مربوط به اقامت بعد از 16 سالگی رو میخوام پر کنم همش ارور میده و میگه این تاریخ نمیخونه از این چرتو پرتا
نمیدونم چی کنم؟اگه پر نکنم چی میشه؟ چون در دو مقطع اونم بیشتر به صورت رفتو امدی زمان دانشجوییم خونه داشتم ولی نهایت هفته ای 3 روز می موندم اونجا بعد برمیگشتم شهر خودم
بازم تشکر از همه
میدونم زیاد سوال پرسیدم و اینم میدونم که بازم میپرسم.شرمنده همگیSad
تشکر کنندگان:
(2014-09-18 ساعت 15:05)mojtabatavana نوشته:  با تشکر از اقا babak 12 عزیز
داداش چون من زیاد وارد نیستم تو این سایت نتونستم پیغام شخصی بزارمو ازت تشکر کنم
من تا یه جاهایی ثبت نام کردم به لطف شما و دوستان ولی به یه چنتا سوال دیگه برخورد کردم که اگه ممکنه پاسخ بدید
1.ادرسارو باید به صورت انگلیسی بنویسیم مثلا(sepah street) یا همینجوری فینگیلیش مثلا(khiyabane sepah)؟
2.این که گفتین اخرش میشه location رو عوض کرد یعنی الان منی که دیر دارم ثبت نام میکنم هم میتونم اخرش locationo عوض کنم بزنم ارمنستان ؟
3.از کجا میتونم کارنتیهای هر ماه رو چک کنم و اینکه منظور از کارنتی ها همون افرادین که بر اساس کیس نامبرشون زمان مصاحبشون تعیین میشه؟
4.تو ثبت نام اولیه تاریخ تولدمو 1 روز اشتباه زدم یعنی بجای 12 june زدم 13 june. الان میخوام درستشو بزنم ایرادی که نداره؟ البته خیلی جاها دیدم که گفتن ایرادی نداره و نیاز به نامه زدن به kcc نیست
5.ادرس مدرسه هایی که توش درس خوندم عوض شده نمیدونم ادرس جدیدو باس بدم یا همون قدیمو؟و این که چه مقاطعی روباس بدم؟ راهنمایی دبیرستان پیش دانشگاهی ودانشگاه ؟
6.اینکه مثلا من با کیس نامبر 6000 الان دارم ثبت نام میکنم با کسی که مثلا کیس نامبرش 6500 ولی 2 ماه پیش ثبت نام کرده زمان مصاحبه من با اینکه کیس نامبرم پایینتره دیرتر از 6500 میشه یا فقط به کیس نامبر ربط داره و منی که 6000 هستم زودتر میرم واسه مصاحبه و به زمان ثبت نام ربطی نداره؟
7.این مشکلم خیلی اساسیه.وقتی که فیلد مربوط به اقامت بعد از 16 سالگی رو میخوام پر کنم همش ارور میده و میگه این تاریخ نمیخونه از این چرتو پرتا
نمیدونم چی کنم؟اگه پر نکنم چی میشه؟ چون در دو مقطع اونم بیشتر به صورت رفتو امدی زمان دانشجوییم خونه داشتم ولی نهایت هفته ای 3 روز می موندم اونجا بعد برمیگشتم شهر خودم
بازم تشکر از همه
میدونم زیاد سوال پرسیدم و اینم میدونم که بازم میپرسم.شرمنده همگیSad

با سلام خدمت شما دوست عزیز

با اجازه از بابک عزیز چون کاربر از شما سوال کرده بودن

1. آدرس ها را باید به شکل اولی که گفتید مثال : Akbari Street یا مخففشون Akbari St

2. شما وقتی فرم را سابمیت کردی دیگه نمیتونی تغییر بدی مگر اینکه به کی سی سی اعلام کنی قبل کارنت شدنت بازش کنن ادیت کنی که این کار توصیه نمیشه.

3. این تاپیــــــــک را دنبال کنید

4. مشکلی نیست فقط اینجا صحیحشو بزنید ترجیحا چیزی که توی پاسپورتتون دارید

5. شما اگر فرم تاپیک را میخوندید این مورد بار ها و بارها گفته شده . از دیپلم به بالا یعنی از اول دبیرستان تا مقطعی که مدرکشو اخذ کردید .

6. نه مشکلی نیست چون الان خیلی ها جلوتر شما هستند پس عقب نمیفتید اما زیادی هم صبر نکنید

7. لطفا از کلمات بد استفاده نکنید !!! حال پاسخ شما اگر اقامت اونجا نداشتید و کامل نمونده بودید فقط در رفت آمد بودید نیازی نیست بنویسید

موفق باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: babak12 ، mojtabatavana ، r.bazargan ، A_A ، rezasadeghi ، سوین
سلام دوستان
من مدرکم فوق دیپلم هست ولی در فرم نوشتم university degree آیا مشکلی داره ؟
تشکر کنندگان:
(2014-09-21 ساعت 22:51)حسین69 نوشته:  سلام دوستان
من مدرکم فوق دیپلم هست ولی در فرم نوشتم university degree آیا مشکلی داره ؟

سلام دوست عزیز
درست نوشتید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: حسین69 ، r.bazargan ، HERMES7 ، A_A
سلام دوستان
من نامه دوم یکی از دوستام به دستش رسیده ولی آخر نامه که اسم و فامیلشو گفته فامیل و پسوند فامیلیش رو به هم چسبون آورده در صورتی که توی پاسپورت جداست. توی فرم های ثبت نام اولیه خودش چسبون نوشته بود ولی توی فرم260 اصلاحش کرده ولی الان همونطور چسبون آمده آیا مشکلی براش پیش میاد من هم خودم دقیقا همین مشکل را دارم باید چیکار کنیم
تشکر کنندگان:
(2014-09-22 ساعت 21:51)حسین69 نوشته:  سلام دوستان
من نامه دوم یکی از دوستام به دستش رسیده ولی آخر نامه که اسم و فامیلشو گفته فامیل و پسوند فامیلیش رو به هم چسبون آورده در صورتی که توی پاسپورت جداست. توی فرم های ثبت نام اولیه خودش چسبون نوشته بود ولی توی فرم260 اصلاحش کرده ولی الان همونطور چسبون آمده آیا مشکلی براش پیش میاد من هم خودم دقیقا همین مشکل را دارم باید چیکار کنیم
سلام دوست عزیز
احتمالا اطلاعات استفاده شده در نامه دوم ار دیتا بیس ثبت نام اولیه بوده
اینم در نظر داشته باشید ملاک اصلی، فرم DS-260 است که شما ارسال کردین
فکر نکنم مشکلی پیش بیاد با این حال می تونید روز مصاحبه برای افیسر توضیح بدید یا اینکه ایمیل بزنید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: saboteur ، HERMES7 ، A_A ، rezasadeghi
(2014-09-22 ساعت 22:17)babak12 نوشته:  
سلام دوست عزیز
فکر نکنم مشکلی پیش بیاد با این حال می تونید روز مصاحبه برای افیسر توضیح بدید یا اینکه ایمیل بزنید

ممنونم از توضیح کاملت ولی روزی که میخواهیم وارد سفارت بشیم این تفاوت اسمی نامه دوم و پاسپورت مشکل ساز نمیشه ؟ چون مثل اینکه دم در سفارت این دو را با هم چک میکنند؟
تشکر کنندگان:
(2014-09-22 ساعت 23:06)حسین69 نوشته:  
(2014-09-22 ساعت 22:17)babak12 نوشته:  
سلام دوست عزیز

ممنونم از توضیح کاملت ولی روزی که میخواهیم وارد سفارت بشیم این تفاوت اسمی نامه دوم و پاسپورت مشکل ساز نمیشه ؟ چون مثل اینکه دم در سفارت این دو را با هم چک میکنند؟
خواهش می کنم دوست عزیز
من در مورد این که دم سفارت این مشخصات جک می کنن اطلاعی ندارم
فکر نکنم چون اطلاعات شما درسته فقط پسوند فامیلی شما به هم چسبیده است که مشکلی پیش نخواهد امد
نکران نباشید اگه فکر می کنید مشکل ساز خواهد بود با KCC مکاتبه کنید و متن ایمل روز مصاحبه همراه داشته باشید که در صورتی که قرار به جک کردن باشه ارائه بدید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: حسین69 ، r.bazargan
سلام دوستان عزیز بنده در فرم ds 260 دانشگاه علمی کاربردی را زدم elmi karbordi university در حالی که وقتی ترجمه کردم نوشته scientific applied comprehensive university . به کی سی سی ایمیل زدم که فرمو باز کنند ولی اونها جواب دادند
Thank you for your inquiry.

The inquiry you are making is regarding a case number and/or program that is closed. KCC cannot provide any further information regarding this matter. For information about future DV programs, refer to www.travel.state.gov.
یعنی که فرم من بسته شده و نمیشه تغییر داد(البته این استنباطی هست که من کردم) به نظرتون برای من مشکلی پیش میاد ؟ ودوست ندارم این مساله باعث کلیرینس خوردنم بشه.حالا فکری که خودم کردم اینه که یک بار دیگه ترجمه کنم مدرکمو و در ترجمه کنار اسم دانشگاه درون پرانتز elmi karbordi university بگم وارد کنند.نظر شما چیه ؟ ایا زیاد از حد حساسیت دارم؟
تشکر کنندگان: r.bazargan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان