کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2015-05-10 ساعت 19:11)trad3r نوشته:  ممنونم
درمورد اینکه که اگر معافیت سربازی داشته باشم دیگه اف بی آی چک نمیشم چطور ؟ درسته این موضوع ؟

به كار هم ربط داره دليل معاف شدن ولي كلا نميشه گفت 100 درصد ولي احتمال كلير نس نسبت به سربازي رفته ها كمترهSmile
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان:
(2015-05-12 ساعت 16:25)sosol نوشته:  سلام
دوستان یکی از آشنایان : از تاریخ 1386/12/01 تا زمان حاضر (سال 1394 ) برایش سابقه بیمه رد شده در جایی که کار میکنه .
در این بین تاریخ 1387/۱۰/01به خدمت رفته تا تاریخ 1389/03/31 ....... سربازی
در تاریخ 1389/07/01 تا 1389/06/31 در مقطع کارشناسی ناپیوسته مشغول درس خواندن شده .
سوال مورد نظر اینکه آیا باید تمام این تاریخ ها را در فرم ds/260 وارد کنه ؟ اگر باید وارد کنه این تداخل زمانی مشکلی پیش نمیاره ؟
یا اینکه کلا بیخیال تاریخ های قبل بشه و از بعدا از مدرک کارشناسی تاریخ شروع کار را بزنه ؟
با تشکر .

نه مشكلي پيش نمياره منهم در بين كار كردنم رفتم سربازي
سربازيو تو قسمت خودش وارد كردم سوابق كاريمم تو محل خودش
مشكلي هم نبود
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: sosol
سلام دوستان عریرم
مرسی از این همه اطلاعات خویتون
یه سوال
من محل خدمتم وزارت دفاع بوده. ولی در بین Branch of services تو wikipidia چیزی جز این موارد نیست:
The IRIA is divided into 4 branches of service:

Army Ground Forces
Air Force
Navy
Air Defense Force
حالا من چی باید بنویسم؟
كيس نامبر : ***2016AS4 / خبر قبولي: ٤ مي / ارسال فرم ٢٦٠ : ١٤ مي/ كارنتي: نوامبر / مصاحبه: هفته دوم ژانویه/ كنسولگري: آنكارا تغییر به ایروان توسط خودشون/ تعداد نفرات: ٢ / سربازي مثل مرد وزارت دفاع / وضعيت : AP /  آپديت ها :14ژانویه- 20 ژانویه- 21 ژانویه نفر اصلی فقط -28 جولای آپدیت طلایی و دو خطی/ تاريخ كليرنس : 29 جولای / تاريخ گرفتن ويزا : 17 آگوست / تاريخ رسيدن به اونور آبها :2 نوامبر/ مقصد : به محض ورود به خاكشون همون بغل پياده ميشم.
تشکر کنندگان:
(2015-05-12 ساعت 20:01)sheinos نوشته:  سلام دوستان عریرم
یه سوال
من محل خدمتم وزارت دفاع بوده. ولی در بین Branch of services تو wikipidia چیزی جز این موارد نیست:
The IRIA is divided into ۴ branches of service:

Army Ground Forces
Air Force
Navy
Air Defense Force
حالا من چی باید بنویسم؟

سلام بنظر من بهترین گزینه ای که به مورد شما میخوره اولین گزینست
Army Ground Forces
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: sheinos
(2015-05-12 ساعت 16:25)sosol نوشته:  سلام
دوستان یکی از آشنایان : از تاریخ 1386/12/01 تا زمان حاضر (سال 1394 ) برایش سابقه بیمه رد شده در جایی که کار میکنه .
در این بین تاریخ 1387/۱۰/01به خدمت رفته تا تاریخ 1389/03/31 ....... سربازی
در تاریخ 1389/07/01 تا 1389/06/31 در مقطع کارشناسی ناپیوسته مشغول درس خواندن شده .
سوال مورد نظر اینکه آیا باید تمام این تاریخ ها را در فرم ds/260 وارد کنه ؟ اگر باید وارد کنه این تداخل زمانی مشکلی پیش نمیاره ؟
یا اینکه کلا بیخیال تاریخ های قبل بشه و از بعدا از مدرک کارشناسی تاریخ شروع کار را بزنه ؟
با تشکر .

هر چه کامل بنویسین بهتره
فقط باید تاریخ ها به هم بخوره
مثلاَ نمی شه تو یه تاریخ هم دانشجو بود هم سر باز
در تبدیل تاریخ ها دقت کامل رو به کار ببرین
من خودم همین شرایط رو داشتم زوری که کارت پایان خدمتم شروع و ژایانش 5 سال فرق داره ولی طول دوره خدمت رو 20 ماه ذکر کرده
نگران نباشین مشکلی براتون ژیش نمیاد
فقط مبنا رو بر راستگویی بگذارین که بهترین کاره
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
(2015-05-12 ساعت 20:09)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-05-12 ساعت 20:01)sheinos نوشته:  سلام دوستان عریرم
یه سوال
The IRIA is divided into ۴ branches of service:

Army Ground Forces
Air Force
Navy
Air Defense Force
حالا من چی باید بنویسم؟

سلام بنظر من بهترین گزینه ای که به مورد شما میخوره اولین گزینست
Army Ground Forces

برای وزارت دفاع اگه من بودم مینوشتم
Ministry of Defense
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
سلام
آیا باید کل سوابق بیمه ای که در جا های مختلف ردشده را وارد کرد ؟
آیا آنها یا افیسر دسترسی دارن به سوابق بیمه ای در سازمان تامین اجتمایی هست .
یا ملاک تنها چیزهایی هست که خود ما وارد میکنیم ؟
لطفا یکی جواب بده . تشکر
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یک سوال داشتم در خصوص پر کردن فرم 260,اگر تغییر نام داده باشیم و پاسپورت به نام قبلی داشته باشیم و الان بخوام فرم 260 رو پر کنم باید در قسمت اطلاعات پاسپورت چی بنویسم؟؟؟؟؟چون هنوز پاسپورت به نام جدیدم برام صادر نشده و تا یک ماه آینده طول میکشه ولی من میخوام زودتر فرم 260 رو پر کنم.
تشکر کنندگان:
(2015-05-13 ساعت 12:16)sosol نوشته:  سلام
آیا باید کل سوابق بیمه ای که در جا های مختلف ردشده را وارد کرد ؟
آیا آنها یا افیسر دسترسی دارن به سوابق بیمه ای در سازمان تامین اجتمایی هست .
یا ملاک تنها چیزهایی هست که خود ما وارد میکنیم ؟
لطفا یکی جواب بده . تشکر

ترجیحا همیشه صادق باشین و اطلاعات رو صحیح و درست وارد کنید
خیر دسترسی به سوابق بیمه ای به راحتی ندارند و نیازی هم ندارن
اصولاؓ دلیل نداره سوابق بیمه شما رو چک کنن همون چیزی که در مورد اشتغالتون میگین کافیه
اگه شغلتون حساس باشه ازتون cv میخواد حتی نامه اشتغال به کار هم ندیدم بخوان یا اگه بوده اونقدر کم بوده که جزو استثنا ها میشه تلقیش کرد.
تشکر کنندگان: sosol
ممنونم. فکر کنم همون ministry of defense بهترین گزینست
كيس نامبر : ***2016AS4 / خبر قبولي: ٤ مي / ارسال فرم ٢٦٠ : ١٤ مي/ كارنتي: نوامبر / مصاحبه: هفته دوم ژانویه/ كنسولگري: آنكارا تغییر به ایروان توسط خودشون/ تعداد نفرات: ٢ / سربازي مثل مرد وزارت دفاع / وضعيت : AP /  آپديت ها :14ژانویه- 20 ژانویه- 21 ژانویه نفر اصلی فقط -28 جولای آپدیت طلایی و دو خطی/ تاريخ كليرنس : 29 جولای / تاريخ گرفتن ويزا : 17 آگوست / تاريخ رسيدن به اونور آبها :2 نوامبر/ مقصد : به محض ورود به خاكشون همون بغل پياده ميشم.
تشکر کنندگان: varchandi
(2015-05-13 ساعت 19:39)sheinos نوشته:  ممنونم. فکر کنم همون ministry of defense بهترین گزینست

اگر در فرم گزینه ministry of defense وجود داشت حتمآ انتخاب کنید.
جواب بنده به این خاطر بود که در چند گزینه پیشنهادی شما این کلمه نبود .
موفق باشید
دوستان سلام به همگي.
يك سوال داشتم. پدرم ( پزشك 60 ساله ) لاتاري برنده شدن. توي فرم ds269 يك قسمتي پرسيده وقتي مياي آمريكا چه كاري ميخواي انجام بدي؟ به نظرتون بزنم retired يا not employed يا research ?
اگه بزنم research مشكلي پيش نمياد؟
دوستان لطفا سريعتر جواب بدين.
ممنون
تشکر کنندگان:
سلام
من تازه فهمیدم که عدد آخر کد پستیمو تو فرم نزاشتم ، ارزششو داره که باز ادیت کنم یا نه ؟
شماره کیس:**76 / رویت قبولی : 3 می / تاریخ ارسال فرم:11 جولای / ادیت فرم و ارسال مجدد : 10 دسامبر / کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان / تعداد افراد منظور در کیس : 1 نفر / کارنت شدن کیس: 10 جون / مصاحبه: نیمه دوم آگوست/ دریافت ویزا: یکضرب Cool / ورود به آمریکا: :- / دریافت گرین کارت: -

امید ، ایمان ، حرکت ،شهامت ، پشتکار ، صبر ________ هدف ! Rolleyes

تشکر کنندگان:
سلام دوستان
برای فرم ds 260 قسمت محلهای زندگی قبلی مثلا اگه با ویزای توریستی سه ماه رفته باشیم یه کشور دیگه باید اونم بیاریم توو محلهای زندگیمون؟؟
چون هتل و اینا که محل زندگی نمیشه Sad
شماره کیس: ‎ 2016AS52xx■ تاریخ رویت قبولی: ‎9 May ■ کنسولگری: ‎تغییر از آنکارا به ابوظبی‎ ■ تعداد افراد: 2 نفر
ارسال فرمهای260: 15 May‎ ■ کارنت شدن: 9 Feb‎ ■ نامۀ دوم: 22 Feb‎ ■ مصاحبه: 5 April ■ نتیجه: AP
خدمت س پ ا ه ، شغل خصوصی ، ازدواج بعد از قبولی و قبل از ارسال فرم 260
آپدیتها: 17 آپریل، 19 آپریل، 21 آپریل، 3 آگوست آپدیت طلایی و دوخطی از آمریکا، 4 آگوست ساعت 12 ظهر آپدیت از سفارت و or
4 آگوست ساعت 6 عصر به لطف خدا دریافت ایمیل کلیری بعد از 4 ماه.
تشکر کنندگان:
(2015-05-14 ساعت 13:50)ben123 نوشته:  سلام دوستان
برای فرم ds 260 قسمت محلهای زندگی قبلی مثلا اگه با ویزای توریستی سه ماه رفته باشیم یه کشور دیگه باید اونم بیاریم توو محلهای زندگیمون؟؟
چون هتل و اینا که محل زندگی نمیشه Sad

سلام خیر نیازی نیست. من تجربه مشابح داشتم و هیچ مشکلی برام پیش نیومد. روز مصاحبه فقط از اقامتهای بالای 6 ماه از من سوال کردن که وقتی گفتم کمتراز 6 ماه بیرون بودم هیچ سوال دیگه ای نپرسیدن.
موفق باشی
تشکر کنندگان: ben123

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان