کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2015-05-14 ساعت 10:30)Hamraaz Jng نوشته:  سلام
من تازه فهمیدم که عدد آخر کد پستیمو تو فرم نزاشتم ، ارزششو داره که باز ادیت کنم یا نه ؟

نه اصلا این کارو نکنید. مهم نیست
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: Hamraaz Jng
(2015-05-13 ساعت 17:16)varchandi نوشته:  
(2015-05-13 ساعت 12:16)sosol نوشته:  سلام
آیا باید کل سوابق بیمه ای که در جا های مختلف ردشده را وارد کرد ؟
آیا آنها یا افیسر دسترسی دارن به سوابق بیمه ای در سازمان تامین اجتمایی هست .
یا ملاک تنها چیزهایی هست که خود ما وارد میکنیم ؟
لطفا یکی جواب بده . تشکر

ترجیحا همیشه صادق باشین و اطلاعات رو صحیح و درست وارد کنید
خیر دسترسی به سوابق بیمه ای به راحتی ندارند و نیازی هم ندارن
اصولاؓ دلیل نداره سوابق بیمه شما رو چک کنن همون چیزی که در مورد اشتغالتون میگین کافیه
اگه شغلتون حساس باشه ازتون cv میخواد حتی نامه اشتغال به کار هم ندیدم بخوان یا اگه بوده اونقدر کم بوده که جزو استثنا ها میشه تلقیش کرد.
آیا راست گفتن میتونه باعث دردسر بشه
تشکر کنندگان:
سلام من قسمت سربازی را اشتباه نرفتم زدم به نطر شما برگردم و دوباره پر کنم یا همونجا توضیح بدم
تشکر کنندگان:
(2015-05-14 ساعت 20:36)1285503962 نوشته:  سلام من قسمت سربازی را اشتباه نرفتم زدم به نطر شما برگردم و دوباره پر کنم یا همونجا توضیح بدم

اگر منظورت اینه که سربازی رفتی و در فرم اعلام نکردی باید حتما اعلام میکردی و هرچه زودتر فرم رو ادیت کن
تشکر کنندگان:
سلام دوستای عزیزم
مرسی که اینقدر به همدیگه کمک میکنین. حال میکنم
من قبولی 2016 کیس نامبر 5xxx هستم
1. خانمم توو شرکتای مختلف از 14 سال پیش سابقه کار داره تا الان
لازمه که تمام اون سوابق کاری رو براش توو فرم وارد کنم یا همین دو تا شرکت در سه سال اخیر کافیه؟
2. کلا سوابق بیمه هم لازمه ترجمه رسمی بشه یا فقط گواهی سابقه کار من و خانمم رو ترجمه کنیم قبول میکنن
3. ما که توو ایرانیم هم باید گواهی عدم سوء پیشینه بگیریم یا نمیخواد؟ ( لطفا این سوالو اگه مطمئنین جواب بدین چون هر کس یه چیزی میگه)
4. الان توو فرم برا مصاحبه انکارا خورده (پیش فرض) ، ممکنه که خودشون ابوظبی بفرستن یا قطعیه دیگه؟
مررررررسی
شماره کیس: ‎ 2016AS52xx■ تاریخ رویت قبولی: ‎9 May ■ کنسولگری: ‎تغییر از آنکارا به ابوظبی‎ ■ تعداد افراد: 2 نفر
ارسال فرمهای260: 15 May‎ ■ کارنت شدن: 9 Feb‎ ■ نامۀ دوم: 22 Feb‎ ■ مصاحبه: 5 April ■ نتیجه: AP
خدمت س پ ا ه ، شغل خصوصی ، ازدواج بعد از قبولی و قبل از ارسال فرم 260
آپدیتها: 17 آپریل، 19 آپریل، 21 آپریل، 3 آگوست آپدیت طلایی و دوخطی از آمریکا، 4 آگوست ساعت 12 ظهر آپدیت از سفارت و or
4 آگوست ساعت 6 عصر به لطف خدا دریافت ایمیل کلیری بعد از 4 ماه.
تشکر کنندگان:
(2015-05-15 ساعت 14:30)ben123 نوشته:  سلام دوستای عزیزم
مرسی که اینقدر به همدیگه کمک میکنین. حال میکنم
من قبولی ۲۰۱۶ کیس نامبر 5xxx هستم
۱. خانمم توو شرکتای مختلف از 14 سال پیش سابقه کار داره تا الان
لازمه که تمام اون سوابق کاری رو براش توو فرم وارد کنم یا همین دو تا شرکت در سه سال اخیر کافیه؟
۲. کلا سوابق بیمه هم لازمه ترجمه رسمی بشه یا فقط گواهی سابقه کار من و خانمم رو ترجمه کنیم قبول میکنن
۳. ما که توو ایرانیم هم باید گواهی عدم سوء پیشینه بگیریم یا نمیخواد؟ ( لطفا این سوالو اگه مطمئنین جواب بدین چون هرایواییه چیزی میگه)
۴. الان توو فرم برا مصاحبه انکارا خورده (پیش فرض) ، ممکنه که خودشون ابوظبی بفرستن یا قطعیه دیگه؟
مررررررسی

سلام: دوست عزیز ملاک عمل فقط بر اساس شرایط فرد برندست. اگه فرد برنده مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله یا بالاتر داشته باشه نیازی به ارائه سوابق کاری و بیمه ای نداره و همراهان هم معاف از این جریانات هستند. این جواب 1و2 بود
3: به هیچ عنوان گواهی سوء پیشینه از ایرانیا نمیخوان. یعنی کلآ قبولش ندارن
4:ممکنه اینطور بشه. تا زمان دریافت نامه دوم 100% مشخص میشه که کدوم سفارت براتون تعیین شده

در مورد سوابق کاری و تحصیلی همسرتون اگه خودت برنده اصلی کیس هستی میتونید به صورت رزومه اماده کنید و روز مصاحبه همراتون باشه اگه لازم شد و ازتون خواستن تحویل بدین ولی اگه چیزی نگفتن شمام حرفی نزنید.نیاز به فرمت خاصی هم نداره.خیلی معمولی بصورت رزومه باشه کافیه
تشکر کنندگان: ben123 ، Hamraaz Jng ، lighthouse
سلام دوستان
دارم فرم 260 رو پر میکنم ولی هنوز مدارکم رو به صورت کامل ندارم و بدست آوردن همش و ترجمش زمان میبره.
حالا این سوالا رو دارم:
1- در قسمت Number of Educational Institutions Attended من که لیسانس و فوق دیپلم و دیپلم فنی حرفه ای دارم 2 رو انتخاب کنم یا 3؟
2- چون مدارک رو الان ندارم و بدست آوردنش هم زمان میبره به صورت حدودی میخوام تاریخ رو بزنم. مشکلی نداره؟
-شماره کیس: 54xx
-کنسولگری: ایروان
-ارسال فرم: June 05
تعداد افراد: یک نفر
کارنت شدن کیس: February
مصاحبه: April 12
وضعیت: Ap
دریافت ویزا:...
تشکر کنندگان:
(2015-05-14 ساعت 17:14)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 13:50)ben123 نوشته:  سلام دوستان
برای فرم ds 260 قسمت محلهای زندگی قبلی مثلا اگه با ویزای توریستی سه ماه رفته باشیم یه کشور دیگه باید اونم بیاریم توو محلهای زندگیمون؟؟
چون هتل و اینا که محل زندگی نمیشه Sad

سلام خیر نیازی نیست. من تجربه مشابح داشتم و هیچ مشکلی برام پیش نیومد. روز مصاحبه فقط از اقامتهای بالای ۶ ماه از من سوال کردن که وقتی گفتم کمتراز ۶ ماه بیرون بودم هیچ سوال دیگه ای نپرسیدن.
موفق باشی

واسه 9 ماهی که استرالیا بودم باید سوء پیشینه بگیرم یا نه؟ هر کس یه چیزی میگه Sad
شماره کیس: ‎ 2016AS52xx■ تاریخ رویت قبولی: ‎9 May ■ کنسولگری: ‎تغییر از آنکارا به ابوظبی‎ ■ تعداد افراد: 2 نفر
ارسال فرمهای260: 15 May‎ ■ کارنت شدن: 9 Feb‎ ■ نامۀ دوم: 22 Feb‎ ■ مصاحبه: 5 April ■ نتیجه: AP
خدمت س پ ا ه ، شغل خصوصی ، ازدواج بعد از قبولی و قبل از ارسال فرم 260
آپدیتها: 17 آپریل، 19 آپریل، 21 آپریل، 3 آگوست آپدیت طلایی و دوخطی از آمریکا، 4 آگوست ساعت 12 ظهر آپدیت از سفارت و or
4 آگوست ساعت 6 عصر به لطف خدا دریافت ایمیل کلیری بعد از 4 ماه.
تشکر کنندگان: p00ya2001
(2015-05-14 ساعت 17:16)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 10:30)Hamraaz Jng نوشته:  سلام
من تازه فهمیدم که عدد آخر کد پستیمو تو فرم نزاشتم ، ارزششو داره که باز ادیت کنم یا نه ؟

نه اصلا این کارو نکنید. مهم نیست

ممنون Wink
شماره کیس:**76 / رویت قبولی : 3 می / تاریخ ارسال فرم:11 جولای / ادیت فرم و ارسال مجدد : 10 دسامبر / کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان / تعداد افراد منظور در کیس : 1 نفر / کارنت شدن کیس: 10 جون / مصاحبه: نیمه دوم آگوست/ دریافت ویزا: یکضرب Cool / ورود به آمریکا: :- / دریافت گرین کارت: -

امید ، ایمان ، حرکت ،شهامت ، پشتکار ، صبر ________ هدف ! Rolleyes

تشکر کنندگان: p00ya2001
(2015-05-15 ساعت 16:46)Mey30 نوشته:  سلام دوستان
دارم فرم 260 رو پر میکنم ولی هنوز مدارکم رو به صورت کامل ندارم و بدست آوردن همش و ترجمش زمان میبره.
حالا این سوالا رو دارم:
۱- در قسمت Number of Educational Institutions Attended من که لیسانس و فوق دیپلم و دیپلم فنی حرفه ای دارم ۲ رو انتخاب کنم یا ۳؟
۲- چون مدارک رو الان ندارم و بدست آوردنش هم زمان میبره به صورت حدودی میخوام تاریخ رو بزنم. مشکلی نداره؟

1- 3 را انتخاب کنید تا سه بخش داشته باشید اولی برای جزئیات لیسانس دومی برای کاردانی و سومی برای دیپلم اگر پیش داشتید که 4 بزنید که سومی میشه پیس و چهارمی دیپلم.
2- من خودم زمان شروع مقطع دبیرستان و پیش رامعادل اول مهرزدم و لیسانس هم که از اول مهر تا تاریخ مندرج در مدارک تحصیلی . فقط دقت کنید تاریخ ها با هم تلاقی نکند.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: Mey30
(2015-05-15 ساعت 17:28)ben123 نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 17:14)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 13:50)ben123 نوشته:  سلام دوستان
برای فرم ds 260 قسمت محلهای زندگی قبلی مثلا اگه با ویزای توریستی سه ماه رفته باشیم یه کشور دیگه باید اونم بیاریم توو محلهای زندگیمون؟؟
چون هتل و اینا که محل زندگی نمیشه Sad

سلام خیر نیازی نیست. من تجربه مشابح داشتم و هیچ مشکلی برام پیش نیومد. روز مصاحبه فقط از اقامتهای بالای ۶ ماه از من سوال کردن که وقتی گفتم کمتراز ۶ ماه بیرون بودم هیچ سوال دیگه ای نپرسیدن.
موفق باشی

واسه ۹ ماهی که استرالیا بودم باید سوء پیشینه بگیرم یا نه؟ هرایواییه چیزی میگه Sad

دوست عزيز به اين لينك وزارت امور خارجه امريكا مراجعه كن جوابت دقيقا نوشته انهايي كه بيش از1 سال در يك كشور ديگر ساكن باشند نياز به پليس سرتيفيكيت دارند گواهي عدم سوء پيشينه ايران رو هم قبول ندارند

http://travel.state.gov/content/visas/en...ments.html

موفق باشين
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: آزاده_امین ، ben123
سلام
یه سوالی داشتم که گیجم کردهSad اگه میشه کمکم کنید. مادرم لاتاری قبول شده میخام بدونم که پدرم به عنوان همسر باید تو همون فرم مادرم قسمت add dpplicant مشخصاتش وارد بشه یا بصورت جداگانه تو 1 فرم ds260 دیگه؟ و بچه ها که سنشون بالای 21 هست باید تو قسمت child پر بشن یا نه؟ لگفا کمک کنیدSad مرسیShy
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
یه سوال ازتون دارم. من پزشک هستم. چند سال پیش مطب داشتم ولی الان در تامین اجتماعی کار می کنم. اگر ننویسم در تامین اجتماعی کار میکنم مشکلی برام پیش نمیاد؟و ایا با مطرح نکردن ابن موضوع احتمال کلیرنس شدن پایین می اید؟ خیلی دچار سردرگمی شدم. لطفا منو راهنمایی کنید.
با تشکر از توجه و لطف شما.
تشکر کنندگان:
(2015-05-18 ساعت 14:14)سونیا 57 نوشته:  سلام دوستان
یه سوال ازتون دارم. من پزشک هستم. چند سال پیش مطب داشتم ولی الان در تامین اجتماعی کار می کنم. اگر ننویسم در تامین اجتماعی کار میکنم مشکلی برام پیش نمیاد؟و ایا با مطرح نکردن ابن موضوع احتمال کلیرنس شدن پایین می اید؟ خیلی دچار سردرگمی شدم. لطفا منو راهنمایی کنید.
با تشکر از توجه و لطف شما.
دوست محترم برای چه ننویسی ؟ مگر درحال حاضر انجا کار نمیکنی ؟ توصیه میشود صادقانه جواب بدید. تازه کلیرنس انقدرها هم ربط به اداره و سازمان نداره
اگر کیس نامبرتون زیر پنج هزار باشه حداقل پنج ماه برای کلیرنس وقت دارید و بالاخره ویزا را میگیرید
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
دوتا سوال داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنیم
۱-برای دامپزشکی که کار کلینیکی نمی کنه و از ابتدا تو یه اداره دولتی مشغول به کار بوده...الان تو قسمت نوع شغل باید government رو باید انتخاب کرد؟ این اصطلاح governmet برای کارمندان دولته یا معنای دیگه ای داره؟

۲- جایی که من کار می کنم (دولتی) تو ۱۰ سال اخیر زیر نظر دو وزارت خونه متفاوت بوده و تو سابقه بیمه هم اسمش عوض شده...مثلا ۵ سال اول زیر نظر وزارت خونه x با اسم A و ۵ سال دوم زیر نظر وزارتخونه y با اسم جدید B بوده. با توجه به اینکه آدرس پستی جایی که کار میکنم ثابته لازمه که تو سوابق شغلیم اسم هر دو جا رو بیارم؟(به تفکیک سال)
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان