کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-20 ساعت 08:34)sadegh25 نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 22:35)sadegh25 نوشته:  بنده امروز از یکی از ویزا گرفتگان سال قبل پرسیدم راجع به آدرس. گفت الان میتونید یه آدرس در هر شهری که میخوااید بزنید. بعدا در بدو ورودتون به آمریکا میشه تغییرش داد.

نظر دوستان با تجربه چیه؟ همیجوری یه آدرسی در اینترنت پیدا کنیم بزنیم بعدا اگه انشالا قسمت شد ویزا گرفتیم تغییرش بدیم؟

کسی جواب این سوال بنده رو نمی دونه؟
نه دوست عزیز.بعضی مواقع پیش میاد که حتی وقتی اونجا ادرسو عوض می کنی اشتباهی گرین کارت رو به این ادرس اولی میفرستن.درد سر میشه واست.خب از ایمیگرنجل استفاده کن

(2014-05-20 ساعت 08:35)mojtaba_bnd نوشته:  سلام دوستان
اون قسمتي كه بايد سوابق كاري رو وارد كنيم...من يكي از سوابق كاريم تو شركتي بوده كه يك قسمتي از اسمش كلمه جهاد ذكر شده و تو سوابق بيمه ايم اومده...از اونجايي كه ميدونم اونوري ها روي كلماتي مثل جهاد و ... حساس هستن نميدونم چكار كنم آيا اصلا اين سابقه كاريمو وارد فرم كنم يا نه؟؟؟يا اينكه اين كلمه جهاد رو ازش حذف كنم و يا كلمه اي معادلش رو بگذارم كه بعدا تو ترجمه مدارك بشه اصلاح كرد...نميدونم چيكار كنم دوستان راهنمايي كنن
اينم اضافه كنم كه اون شركت كار خاصي نميكرد كارش عمراني بود

نه دوست عزیز.واقعیتو بنویس مشکلی پیش نمیاد
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 08:42)ayliin نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 00:54)..... نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 00:50)aghamilad نوشته:  سلام
من بالاخره نفهمیدم برای قسمت تحصیلی من باید عدد چند را بزنم من هنرستان خوندم بعد کاردانی گرفتم الان هم مشغول کارشناسی هستم باید بزنم 2 و اطلاعات کاردانی و کارشناسیم را وارد کنم؟ایا هنرستان هم بزنم؟معنی انگلیسی هنرستان چیه؟
دوستان این روش منطقی تره
خب اگه الان دانشجو هستی در قسمت شغل student رو بزن و در قسمت تحصیلات 3 تا بزن-یکی لیسانس یکی کاردانی و یکی دیپلم
بعد تو قسمت Highest Level of Education Completed گزینه
university ,no degree bezan و بعد از بالا به پایین بنویس

برای دیپلم hightschool diploma
برای پیش:pre university degree
برای کاردانی: Associate Degree
برای لیسانس :bachelor degree
برای ارشد:master degree

ممنون از اینکه وقت میذارین و پاسخ میدین
منظورتون از اینکه از بالا به پایین بنویس اینه که از دیپلم شروع کنیم یا از آخرین مدرک تحصیلی؟؟؟ آخه من یه جایی خوندم نوشته بود باید مثلا از کارشناسی ارشد شروع کنی و به ترتیب تا مقطع پایین تر بنویسی این اشتباهه؟؟؟

خب منم اینو میگم
از بالاترین بنویس تا میرسی به دیپلم مثلا از لیسانس تا دیپلم
تشکر کنندگان: ayliin ، t_arian_n
(2014-05-20 ساعت 09:37)kkr129 نوشته:  دوستان عزیز برای کسی که (( دیپلم داره + پیش دانشگاهی داره + فوق دیپلم داره + الان 1 ترم دیگه مونده کارشناسیش تمام شه )) چی باید بزنه در مقطع تحصیلی به ترتیب + اون عدد باید بزنه چند؟!!
سپاس

دوستان این روش منطقی تره
خب اگه الان دانشجو هستی در قسمت شغل student رو بزن و در قسمت تحصیلات 3 تا بزن- یکی کاردانی و یکی پیش و یکی دیپلم دبیرستان
بعد تو قسمت Highest Level of Education Completed گزینه
university degree رو بزن و بعد از بالا به پایین بنویس

برای دیپلم hightschool diploma
برای پیش:pre university degree
برای کاردانی: Associate Degree
برای لیسانس :bachelor degree
برای ارشد:master degree
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 10:20)zaara نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 10:17)raminsaghafi نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 22:06)..... نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 21:57)fatan57 نوشته:  با سلام من پزشک شاغل ذز ایران هستم و برنامه دارم تا فاصله کارنت شدن ومصاحبه برای usmle اماذه بشم وبا پاس کردن اجاره کار و اذامه تحصیل پیدا کنم

جواب سوال زیر رو باید yes یاno؟

Are you a graduate of a foreign medical school seeking to perform
medical
services in the United States but have not yet passed the National Board of Medical Examiners examination or its equivalent? Y

آیا شما فارغ التحصیل از دانشکده پزشکی خارجی که به دنبال انجام خدمات پزشکی در ایالات متحده هستید اما هنوز به تصویب هیئت ملی آزمایش کنندگاه پزشکی و معاینه و یا معادل آن نشدید؟
فکر کنم چون شما پزشکین باید اینو بله بزنید
دوستان هم تایید یا نظر بدن
ﻣﻦ ﺩاﻣﭙﺰﺷﻚ ﻫﺴﺘﻢ ﺁﻳﺎ ﻣﻦ ﻫﻢ ﺑﺎﻳﺪ ﺟﻮاﺏ ﺑﻠﻪ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﻮاﻝ ﺑﺪﻡ?
دوست عزیز بله
خانم من هم پزشک هست و گزینه yes را انتخاب کرده

دامپزشک ها چطور؟ اگه ممکنه راهنمایی کنید. مرسی
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 09:02)zaara نوشته:  سلام
دوستان میشه یک توضیح در مورد این جدول مقایسه سفارت ها به ما بدین. فرق یک ستاره با دو ستاره چیه؟ لطفا یک توضیح جامع بدین. در ضمن میگن ارمنستان ویزا میخواد اما در داخل فرم گفته نیاز نیست

بله دوست عزیز ارمنستان ویزا می خواد این جدول مال چند وقت پیشه
اما در مورد ستاره ها.ببینید مترتیبه دیگه مثلا ردیف 18 رو ببینید ایروان 1 ستاره داره یعنی امکان استفاده کمتره یا نیاز کمتری داری و بعد از اون ترکیه هست که وسیله نقلیه بیشتر نیازه بعد دبی هست
یا ردیف 12 ترکیه اوله چون هم نزدیک تره هم جادش بهتره بعد ایروانه ولی می دونید امکان مسافرت زمینی به دبی نیست
[عکس: 10912735624537336448.jpg]
تشکر کنندگان: soruosh ، Aghaman ، masoud222
(2014-05-20 ساعت 09:21)نیلان نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 08:35)mojtaba_bnd نوشته:  سلام دوستان
اون قسمتي كه بايد سوابق كاري رو وارد كنيم...من يكي از سوابق كاريم تو شركتي بوده كه يك قسمتي از اسمش كلمه جهاد ذكر شده و تو سوابق بيمه ايم اومده...از اونجايي كه ميدونم اونوري ها روي كلماتي مثل جهاد و ... حساس هستن نميدونم چكار كنم آيا اصلا اين سابقه كاريمو وارد فرم كنم يا نه؟؟؟يا اينكه اين كلمه جهاد رو ازش حذف كنم و يا كلمه اي معادلش رو بگذارم كه بعدا تو ترجمه مدارك بشه اصلاح كرد...نميدونم چيكار كنم دوستان راهنمايي كنن
اينم اضافه كنم كه اون شركت كار خاصي نميكرد كارش عمراني بود

اگه میشه لطف کنید و راهنمایی کنید...آیا اصلا ارایه ی سوابق کاری اجباری هست؟
اجباری نیست ولی منطقی هم نیست که یکی که 30 سالشه بیکار باشه اگه هم بگه بیکاره خب چطور تمکن مالی چند میلیونی داره؟
پس بهترین حالت اینه که واقعیتو بنویسید
تشکر کنندگان: soruosh
(2014-05-20 ساعت 09:43)khabbazian نوشته:  سلام سوالی داشتم در مورد اینکه کسی در یک جای مهم دولتی کار کنه البته قراردادی و بیمه هم تامین اجتماعی باشه و عنوان کارفرما هم همون جا قید شده باشه چی کار باید بکه آیا احتمال رد کردن داره اگه نگه چی؟

ولا این مورد شما کلیرنس میخوره ولی اینکه کامل رد بشه نیست
در مورد اینکه بگی یا نه به خودتون بستگی داره.ولی به نظر من بگین بهتره چون کسی نمی دونه اونا چطور ایرانیا رو چک می کنن اگه واقعیتو بگی فوقش کلیرنس می خوری ولی اگه نگی یهو دیدی اون فهمیده باشه فورا ریجکت میشی
پس صداقت از همه بهتره.کلا نگران نباشید اگه یادم باشه تو 2013 بود فکر کنم که یکی خودش هم نظامی(باز نشسته یا بیرون اومده ) بود که ویزا گرفت
تشکر کنندگان: masoud222
(2014-05-20 ساعت 08:34)sadegh25 نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 22:35)sadegh25 نوشته:  بنده امروز از یکی از ویزا گرفتگان سال قبل پرسیدم راجع به آدرس. گفت الان میتونید یه آدرس در هر شهری که میخوااید بزنید. بعدا در بدو ورودتون به آمریکا میشه تغییرش داد.

نظر دوستان با تجربه چیه؟ همیجوری یه آدرسی در اینترنت پیدا کنیم بزنیم بعدا اگه انشالا قسمت شد ویزا گرفتیم تغییرش بدیم؟

کسی جواب این سوال بنده رو نمی دونه؟

من دیشب صحبت کردم با دوستای اونجا گفت این ادرس خیلی مهمه چون گرین کارت میاد اونجا و اگه تحویل نگیرن مشکلات زیادی ÷یش میاد تغییر ادرس کمکتون نمیکنه پس سعی کنید یه ادرس که تا 1سال و اندی تغییر نداره پیداکنید بعد اقدام به پر کردن فرم کنید
کیس 787
سفارت انکارا
ارسال فرم 18juneالبته به لطف شرکت پرواز سبز آرزو ها که فرم رواینقدر دیر پر کرد که مصاحبه 3ماه عقب افتاد
افرادکیس 3نفر
کارنت.august
نامه دوم..24نوامبر
مصاحبه .12 ژانویه و آپدیت 12و14 ژانویه 8 june
مقصد .خونه خودم چون برای امریکا dangerous هستیم اونوقت اونایی کا هواپیما میزنن تو برج چه جوری ویزا میگیرن?
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 00:15)baabaak نوشته:  سلام دوستان
کسی میدون بین ایروان و ابوظبی و انکارا کدوم بهتره برای وقت گرفتن؟ ایا تو هر 3 تا به زبان فارسی مصاحبه میشیم؟

ممنون

هر سه فارسی نگران نباش
کیس 787
سفارت انکارا
ارسال فرم 18juneالبته به لطف شرکت پرواز سبز آرزو ها که فرم رواینقدر دیر پر کرد که مصاحبه 3ماه عقب افتاد
افرادکیس 3نفر
کارنت.august
نامه دوم..24نوامبر
مصاحبه .12 ژانویه و آپدیت 12و14 ژانویه 8 june
مقصد .خونه خودم چون برای امریکا dangerous هستیم اونوقت اونایی کا هواپیما میزنن تو برج چه جوری ویزا میگیرن?
تشکر کنندگان:
(2014-05-19 ساعت 21:57)fatan57 نوشته:  با سلام من پزشک شاغل ذز ایران هستم و برنامه دارم تا فاصله کارنت شدن ومصاحبه برای usmle اماذه بشم وبا پاس کردن اجاره کار و اذامه تحصیل پیدا کنم

medical
services in the United States but have not yet passed the National Board of Medical Examiners examination or its equivalent? Y

آیا شما فارغ التحصیل از دانشکده پزشکی خارجی که به دنبال انجام خدمات پزشکی در ایالات متحده هستید اما هنوز به تصویب هیئت ملی آزمایش کنندگاه پزشکی و معاینه و یا معادل آن نشدید؟
فکر کنم بزنه نه بهتره مفهوم سووال یعنی انجام کار غیر قانونی تو امریکا
تاریخ مشاهده:1می / شماره کیس : ***2 as /اعضای کیس :2نفر برنده اصلی همسرم / تاریخ مصاحبه: اول نوامبر / وضعیت:کلیرنس خوردیم /آپدیت ها: 19dec-30jun-1feb /سفارت :ابوظبی Big Grin /کلیر: 3 feb ورود به آمریکا:21 جولایBig Grin
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 10:17)raminsaghafi نوشته:  

medical

ﻣﻦ ﺩاﻣﭙﺰﺷﻚ ﻫﺴﺘﻢ ﺁﻳﺎ ﻣﻦ ﻫﻢ ﺑﺎﻳﺪ ﺟﻮاﺏ ﺑﻠﻪ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﻮاﻝ ﺑﺪﻡ?

بله احتمالا ولی کامل مطمن نیستم
تشکر کنندگان:
کسی جواب منو نداد1-اگر کسی عضو نظام مهندسی هست،و کارتش هم اکسپایر نشده! ولی هیچگونه نظارتی تاحالا نگرفته جواب این سوال را چی بزنه؟؟
Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?

2-اگر شخصی عضور نظام صنفی یارانه بوده قبلا و الان اکسپایر شده کارتش باید این سوال را چی بزنه؟؟
تشکر کنندگان:
بچه ها...همسرم توی فرم اولیه فامیل خودش را یه حرف کم گذاشته...البته برنده ی اصلی من هستم که توی مشخصات همسر درستش کردیم و توی مشخصات خودش هم درستش کردیم...لازمه ایمیل بزنم بهKCC یا اینکه در همین حد درست کردن طبق پاسپورت کافیه؟؟
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 12:21)Memolk نوشته:  بچه ها...همسرم توی فرم اولیه فامیل خودش را یه حرف کم گذاشته...البته برنده ی اصلی من هستم که توی مشخصات همسر درستش کردیم و توی مشخصات خودش هم درستش کردیم...لازمه ایمیل بزنم بهKCC یا اینکه در همین حد درست کردن طبق پاسپورت کافیه؟؟

نه نیاز نیست ولی محض اطمینان بدین
تشکر کنندگان: Memolk
سلام به همگی
آقا من خرید خدمتی هستم باید توی فرم چی بنوبسم ؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان