کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
توجه:دوستان توجه کنن در فرستادن فرما عجله نکنید.هر کی زودتر فرمو بفرسته زودتر به مصاحبه نمیره این فکرو از سرتون در کنید.پس اروم و با حوصله فرمو پر کنید و عجله ای هم نکنید اگه مدرکی لازمه و شما ندارین اول مدارکتون رو کامل کنید بعد فرمو پر کنید.
مثال:اگه شخصی کیس نامبرش 4000 باشه اگه امروز فرمو بفرسته یا 3 ماه دیگه تغییری در زمان مصاحبه ش ایجاد نمی کنه چون بر اساس کیس نامبر هست که اول کارنت میشن بعد به مصاحبه دعوت می شن
تشکر کنندگان: hamed shayan ، A_A ، r.bazargan ، tapartoor600 ، t_arian_n ، farhad_syd
(2014-05-21 ساعت 22:13)..... نوشته:  
(2014-05-21 ساعت 21:58)hamidreza60 نوشته:  بچه ها جواب منو بدید توروخدا....
من تو سپاه خدمت کردم .... branch of service رو چی باید بزنم ؟ باید کلمه سپاه رو بنویسم ؟ یا اسم پادگانم رو بنویسم؟ یا اصلا یه چیز دیگه ؟

Branch of Service:رسته یا شاخه خدمت
Rank/Position:رتبه یا سمت
Military Specialty: تخصص نظامی

مثلا پیاده نظام سپاه

(2014-05-21 ساعت 20:10)h-amin نوشته:  با سلام خدمت تمام دوستان
لطفا راهنماييم كنيد.
من در زمان ثبت نام لاتاري اسم پسرم را هم وارد كردم. اما الان بخاطر پاره اي از مسائل تا قبل از 15 سالگي نمي تواند با من به آمريكا بيايد و بايد تنهايي بروم.
ميخواستم بدانم براي پسرم هم كه اسمش در applicant information هست بايد فرم پر كنم يا نه؟
با تشكر

بله و باید روز مصاحبه هم حضور داشته باشد یا اینکه نامه رسمی داشته باشی که تحت سرپرستی شما نیست دیگه

اگه تو قسمت branch of service فقط بنویسم سپاه مشکلی پیش میاد منظورم اینه که کلمه سپاه رو به کار نبرم ؟
مثلا بنویسم خدمت نظامی اجباری؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 00:04)hamidreza60 نوشته:  اگه تو قسمت branch of service فقط بنویسم سپاه مشکلی پیش میاد منظورم اینه که کلمه سپاه رو به کار نبرم ؟
نه باید بگی.دوستان روز مصاحبه هم قسمتی از سوالا هم فقط در مورد کار دولتی و سربازیه
پس نگران نباشد و واقعیتو بگین.بهر حال به احتمال زیاد کلیرنس می خورین پس واقعیتو بگین
تشکر کنندگان: hamidreza60
(2014-05-22 ساعت 00:07)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 00:04)hamidreza60 نوشته:  اگه تو قسمت branch of service فقط بنویسم سپاه مشکلی پیش میاد منظورم اینه که کلمه سپاه رو به کار نبرم ؟
نه باید بگی.دوستان روز مصاحبه هم قسمتی از سوالا هم فقط در مورد کار دولتی و سربازیه
پس نگران نباشد و واقعیتو بگین.بهر حال به احتمال زیاد کلیرنس می خورین پس واقعیتو بگین

خب پس فقط مینویسم سپاه . به امید خدا همه چی اوکیه
تشکر کنندگان:
دوستان من دانشجو کارشناسی هستم و نه زن دارم و نه سربازی رفتم و نه جایی کار کردم، الان از من بپرسه آمریکا میخوای چی کار کنی من بگم میخوام ادامه تحصیل بدم کلیرنس میخورم؟ اصلا افرادی مثل من چقدر احتمال داره کلیرنس بخورن؟
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 00:21)ajab1 نوشته:  دوستان من دانشجو کارشناسی هستم و نه زن دارم و نه سربازی رفتم و نه جایی کار کردم، الان از من بپرسه آمریکا میخوای چی کار کنی من بگم میخوام ادامه تحصیل بدم کلیرنس میخورم؟ اصلا افرادی مثل من چقدر احتمال داره کلیرنس بخورن؟

نه عزیز .چون هزینه ادامه تحصیل اونجا زیاده باید تمکن مالیت خیلی زیاد باشه تا بهت گیر نده
کلا نگویی ادامه تحصیل میدی بهتره.فقط یه جوری باید پاسپورت بگیری اگه معاف نیستی
تشکر کنندگان:
(2014-05-21 ساعت 17:42)vahid1432 نوشته:  آقا واسه زمان پر کردن فرم که هرکسی یه چیزی میگه که...
من پاسپورتمو اواخر دی میگیرم. چکار کنم با کیس نامبر 3xx؟؟؟؟
الان پر کنم و بدون پاسپورت بزنم و بعد زمان مصاحبه رو عوض کنم؟ یا بذارم وقتی پاسپورت گرفتم پر کنم؟؟؟

..... خیلی خیلی ممنون از جواباتون.

کمــــــــــــــــک Big Grin
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان: A_A
(2014-05-22 ساعت 00:24)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 00:21)ajab1 نوشته:  دوستان من دانشجو کارشناسی هستم و نه زن دارم و نه سربازی رفتم و نه جایی کار کردم، الان از من بپرسه آمریکا میخوای چی کار کنی من بگم میخوام ادامه تحصیل بدم کلیرنس میخورم؟ اصلا افرادی مثل من چقدر احتمال داره کلیرنس بخورن؟

نه عزیز .چون هزینه ادامه تحصیل اونجا زیاده باید تمکن مالیت خیلی زیاد باشه تا بهت گیر نده

نه معافیت ندارم کلا نرفتم هنوز سربازی، بهش بگم چه کار میخوام اونجا بکنم؟
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان:
تو قسمت parent قسمت نام خانوادگی مادر.. نوشته surname at birth یعنی نام خانوادگی مادر در بدو تولد ... حالا نام خانوادگی مادر من یکم طولانی بوده و بعد رفتن قسمتیشو حذف کردن باید چیکار کنم ؟ همون فامیلی که الان تو شناسنامه نوشته رو بنویسم درسته؟
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 00:30)vahid1432 نوشته:  
(2014-05-21 ساعت 17:42)vahid1432 نوشته:  آقا واسه زمان پر کردن فرم که هرکسی یه چیزی میگه که...
الان پر کنم و بدون پاسپورت بزنم و بعد زمان مصاحبه رو عوض کنم؟ یا بذارم وقتی پاسپورت گرفتم پر کنم؟؟؟

مگه قبلا جوابتونو ندادم

(2014-05-22 ساعت 00:30)ajab1 نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 00:24)..... نوشته:  

نه معافیت ندارم کلا نرفتم هنوز سربازی، بهش بگم چه کار میخوام اونجا بکنم؟

کارای مرتبط با شغلت.مثلا کسی که برق خونده بگه می خوام کارای برقی بکنم
تشکر کنندگان:
یه سوال دیگه من فرم ds-260 رو پر کردم فرستادم و چون الان پاسپورت نداشتم اون گزینه رو other... زدم ولی برای سفارت رفتن از دانشگاه گواهی میگیرم و پاسپورت برام صادر میشه برای سفر به آنکارا، حالا میخوام بدونم تو فرم زدم پاسپورت ندارم مشکلی ایجاد میشه برام؟
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 00:32)hilda60 نوشته:  تو قسمت parent قسمت نام خانوادگی مادر.. نوشته surname at birth یعنی نام خانوادگی مادر در بدو تولد ... حالا نام خانوادگی مادر من یکم طولانی بوده و بعد رفتن قسمتیشو حذف کردن باید چیکار کنم ؟ همون فامیلی که الان تو شناسنامه نوشته رو بنویسم درسته؟

تو شناسنامه خودت ببین فامیل مادرت چی نوشته.اونو بنویس

(2014-05-22 ساعت 00:37)ajab1 نوشته:  یه سوال دیگه من فرم ds-260 رو پر کردم فرستادم و چون الان پاسپورت نداشتم اون گزینه رو other... زدم ولی برای سفارت رفتن از دانشگاه گواهی میگیرم و پاسپورت برام صادر میشه برای سفر به آنکارا، حالا میخوام بدونم تو فرم زدم پاسپورت ندارم مشکلی ایجاد میشه برام؟

نه دوست عزیز.نگران نباش
Big Grinشما که فرمو فرستادین دیگه چرا سوال می کنین خبBig Grin
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 00:36)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 00:30)vahid1432 نوشته:  

مگه قبلا جوابتونو ندادم

چرا، زحمت کشیده بودید ولی جدیدا دیدم که بچه ها گفتن که زیاد وقت نداری و تا چند ماه دیگه باید بفرستی.. واسه همین نگران شدم و دوباره پرسیدمBig GrinBig Grin
در کل الان میتونم بدون پاسپورت ثبت نام کنم؟؟؟
اگه میشه میتونم تاریخ مصاحبه رو تغییر بدم و روزی رو که میخوام بذارم؟؟
بهترین کار چیه؟؟SadBig Grin
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان: A_A
دوستان دهها سوال قبل از social security هست آیا موردی هست که باید جواب yes رو انتخاب کنیم ؟
کیس نامبر :****2015AS مصاحبه : دسامبر و کلیر بعد از 4 ماه
چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد
چه نکوتر انکه مرغی زقفس پریده باشد
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 00:38)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 00:32)hilda60 نوشته:  تو قسمت parent قسمت نام خانوادگی مادر.. نوشته surname at birth یعنی نام خانوادگی مادر در بدو تولد ... حالا نام خانوادگی مادر من یکم طولانی بوده و بعد رفتن قسمتیشو حذف کردن باید چیکار کنم ؟ همون فامیلی که الان تو شناسنامه نوشته رو بنویسم درسته؟

تو شناسنامه خودت ببین فامیل مادرت چی نوشته.اونو بنویس

(2014-05-22 ساعت 00:37)ajab1 نوشته:  یه سوال دیگه من فرم ds-260 رو پر کردم فرستادم و چون الان پاسپورت نداشتم اون گزینه رو other... زدم ولی برای سفارت رفتن از دانشگاه گواهی میگیرم و پاسپورت برام صادر میشه برای سفر به آنکارا، حالا میخوام بدونم تو فرم زدم پاسپورت ندارم مشکلی ایجاد میشه برام؟

نه دوست عزیز.نگران نباش
Big Grinشما که فرمو فرستادین دیگه چرا سوال می کنین خبBig Grin

تو شناسنامه من فقط نام مادر و نام پدر رو نوشته فامیلی ننوشته!!!
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان