کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-22 ساعت 14:29)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 14:27)sunn789 نوشته:  سلام
دوستان یه سوال ابتدایی ؟ Postal Zone/ZIP Code کد پستی رو بزنم یا Does Not Apply بزنم

هر دو کار رو می تونی بکنی
یا کد رو وارد کن یا تیک اونو بزن.به خودت بستگی داره دیگه

(2014-05-22 ساعت 14:29)ashkansoso65 نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 11:37)sm2015 نوشته:  [quote='ashkansoso65' pid='500523' dateline='1400742024']
با سلام و احترام : اگر واسه خودم کار کنم و شغلم آزاد باشه تو قسمت شغل چی بنویسم بهتره قسمت نام employer چی بنویسم ؟ ممنون

بهتره بنویسی individual enterprises
البته اگر قانونا مالیات میدی و کارت مشخصه و الا در اروپا و آمریکا همه باید مالیات بدن و اصلا شغل آزاد به سبک ایران معنی نداره !

با سلام و تشکر از دوست عزیزم : در قسمت work یه گزینه ای هست به نام primary occupation که یه سری گزینه داده . پس من باید other بزنم ؟ اخه من مغازه دارم و مالیاتم می دم . ولی self employ کار می کنم و می خواستم بزنم bussiness که جز گزینه های خودش هم هست ولی گفتم مشورت کنم بهتره .

دوست عزیز به نظر من other بزن و بگو فروشنده ای البته می تونی BUSINESS هم بزنی

با تشکراز شما :اگر business بزنم از نظر اونا خیلی چک شدنی نیست ؟ آخه بعضی از دوستان میگن چون داد و ستد هست نزنی بهتره . در ضمن من applicant نیستم همسرم هست . کار مغازه من مربوط به بنک داری هست . ممنون میشم راهنمایی کنید .
کیس نامبر:Big Grin1000/تاریخ رویت قبولی:1 می /تعداد نفرات کیس:2 نفر/تاریخ ارسال فرم: می /کنسولگری: آنکارا / تاریخ مصاحبه: :دسامبر/ ویزا :به امید خدا یک ضربBig Grin

تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 14:44)ashkansoso65 نوشته:  با تشکراز شما :اگر business بزنم از نظر اونا خیلی چک شدنی نیست ؟ آخه بعضی از دوستان میگن چون داد و ستد هست نزنی بهتره . در ضمن من applicant نیستم همسرم هست . کار مغازه من مربوط به بنک داری هست . ممنون میشم راهنمایی کنید .

نه دوست عزیز روز مصاحبه از شغلت می پرسه شمام میگین مغازه دارین.تازه شما برنده اصلی هم نیستید که

اگه فکر می کنی حساسه other بزن
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 13:34)behrayan نوشته:  سلام . الان سوالی برام پیش اومد من تنها فرزندم زمان ارسال فرم اولیه لاتاری بالای 21 سال بود و به همین خاطر در فرم نیاوردمش ولی در قسمت باکس تعداد فرزند بجای اینکه جایش را خالی بگزارم ( optional ) عدد 0 گذاشتم
الان مشکلی پیش میاد ؟

نه ولی تو فرم 260 واردش کن
تشکر کنندگان: behrayan
(2014-05-22 ساعت 14:46)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 14:44)ashkansoso65 نوشته:  با تشکراز شما :اگر business بزنم از نظر اونا خیلی چک شدنی نیست ؟ آخه بعضی از دوستان میگن چون داد و ستد هست نزنی بهتره . در ضمن من applicant نیستم همسرم هست . کار مغازه من مربوط به بنک داری هست . ممنون میشم راهنمایی کنید .

نه دوست عزیز روز مصاحبه از شغلت می پرسه شمام میگین مغازه دارین.تازه شما برنده اصلی هم نیستید که

بازم تشکر بابت وقتی که می زارین : اگر شماره کیس بالایی نداشته باشی با توجه به online بودن فرم از نظر شما تا کی وقت بهتر ی واسه پر کردن فرم هاست ؟
کیس نامبر:Big Grin1000/تاریخ رویت قبولی:1 می /تعداد نفرات کیس:2 نفر/تاریخ ارسال فرم: می /کنسولگری: آنکارا / تاریخ مصاحبه: :دسامبر/ ویزا :به امید خدا یک ضربBig Grin

تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 15:00)ashkansoso65 نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 14:46)..... نوشته:  

بازم تشکر بابت وقتی که می زارین : اگر شماره کیس بالایی نداشته باشی با توجه به online بودن فرم از نظر شما تا کی وقت بهتر ی واسه پر کردن فرم هاست ؟

می تونی تا یک ماه دیگه هم نفرستی و مشکلی هم پیش نمیاد
تشکر کنندگان:
[font=Times New Roman]چند نکته دوستان توجه کنند[/font]

[font=Impact]1-تقریبا همه سوالات مربوط به فرم جواب داده شده اند پس لطف کنید اول این تاپیکو بخونین اگه چیزی متوجه نشدین اون موقع بپرسید
2-در مورد اشتباهات جزیی زیاد حساس نباشید روز مصاحبه قابل اصلاحه
3-از دکمه تبریک و تشکر که زیر هر پست هست برای تشکر استفاده کنید نیازی به نوشتن تشکر و اشغال تاپیک نیست
Big Grin Big Grinهمچنین اگه از دکمه تبریک و تشکر و رتبه استفاده کنید چیزیتون نمیشه بخداBig GrinBig Grin
[/font]
يه سوال ، document type وdocument ID و چي بزنيم؟ همون كارت مليه؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 15:21)Hagh81 نوشته:  يه سوال ، document type وdocument ID و چي بزنيم؟ همون كارت مليه؟
نه پاسپورت و شماره پاسپورت

Big Grinهمین پست بالا یه تذکر دادم کهBig Grin
تشکر کنندگان: r.bazargan ، rohemast ، m007
(2014-05-22 ساعت 15:26)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 15:21)Hagh81 نوشته:  يه سوال ، document type وdocument ID و چي بزنيم؟ همون كارت مليه؟

آخه چهار خط پايينترش زده شماره پاسپورتو بدين! اگه اون بالايي شماره پاپورته چرا دوباره خواسته؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 15:29)Hagh81 نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 15:26)..... نوشته:  

آخه چهار خط پايينترش زده شماره پاسپورتو بدين! اگه اون بالايي شماره پاپورته چرا دوباره خواسته؟

نه دوست عزیز اول می پرسه ایا شما پاسپورتی از یه کشور دیگه دارین؟
Do you hold a passport from the country/region of origin (nationality) above? Yes No
اگه بله بزنید باید شمارشو بنویسید و اگه نه بزنید دیگه نمی خواد

این سوال هم دقیقا در حدود صفحات 20 جواب داده شده تو همین تاپیک

(2014-05-22 ساعت 15:27)Hagh81 نوشته:  تاريخ انقضاي كارت ملي كه گذشته!

دوست عزیز اصلا کارت ملی نیاز نیست.شناسنامه نیازه.البته می تونی همون رو ترجمه بکنی و ببری

اینم باز جواب داده شده
تشکر کنندگان: Hagh81 ، m007
من کارمند دانشگاه علوم پزشکی ام به نظرتون بزنم Health/medical یا goverment?
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 15:48)sunn789 نوشته:  من کارمند دانشگاه علوم پزشکی ام به نظرتون بزنم Health/medical یا goverment?

رشتتون چیه؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 14:50)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 13:34)behrayan نوشته:  سلام . الان سوالی برام پیش اومد من تنها فرزندم زمان ارسال فرم اولیه لاتاری بالای 21 سال بود و به همین خاطر در فرم نیاوردمش ولی در قسمت باکس تعداد فرزند بجای اینکه جایش را خالی بگزارم ( optional ) عدد 0 گذاشتم
الان مشکلی پیش میاد ؟

ممنون از جوابتون اما قبل از شما یکی از دوستان گفت ممکنه مشکل پیش بیاد و بهتره با KCC مکاتبه کنی
بلاخره کدومش !؟
شماره كيس : ***۶ - رويت قبولى ۷ مى - افراد كيس : ٢ نفر - ارسال فرم 12جولاى -،كارنت 12 مى - نامه دوم : بيست مى بود كه دوم جون باز شد!! مصاحبه : نهم جولاى - سفارتخانه : ابوظبى - ويزا : يكضرب Big Grin - مقصد : مريلند - ورود : اواخر نوامبر - سوشیال : یک هفته بعد از ورود - گرین کارت : برای همسرم ۶۵ روز بعد از ورود و برای نفر اصلی هنوز منتظرم!!
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 15:52)behrayan نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 14:50)..... نوشته:  
الان مشکلی پیش میاد ؟

ممنون از جوابتون اما قبل از شما یکی از دوستان گفت ممکنه مشکل پیش بیاد و بهتره با KCC مکاتبه کنی
بلاخره کدومش !؟

خب به نظر من وارد فرم کن.همچنین می تونی با KCC مکاتبه کنی.
چون اگه وارد نکنه وقتی افیسر ببینه بچه داری و وارد نکردی فکر می کنه حتما مشکلی داره.

ولی با KCC هم مکاتبه کن به احتمال زیاد اونم میگه وارد کن
هم چنین اگر بچتون دیگه با شما زندگی نمی کنه و نمی خواد بیاد اینجوری پر کن (چون بالای 21 سال هست مدرک اینکه با شما زندگی نمی کنه نمی خواد به نظر من)

Number of Children: _______________________ تعداد بچه ها
Child Name (1): _______________________ نام فرزند (1)
Date of Birth: _______________________ تاریخ تولد فرزند
City of Birth: _______________________ شهر محل تولد فرزند
State of Birth: _______________________ ایالت محل تولد فرزند
Country/Region of Birth: _______________________ کشور یا ناحیه محل تولد فرزند
Does this child live with you? Yes No آیا این فرزند با شما زندگی میکنه؟ بله خیر
Address: _______________________ ادرس فرزند
City: _______________________ شهر فرزند
State/Province: _______________________ ایالت یا استان فرزند
Postal Zone/ZIP Code: _______________________ منطقه پستی /کد پستی فرزند
Country/Region: _______________________ کشور /منطقه فرزند
Is this child immigrating to the U.S. with you? Yes No ایا این فرزند با شما به امریکا مهاجرت می کند؟ بله خیر
Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you? Yes No ایا این فرزند بعدا برای پیوستن به شما به امریکا مهاجرت می کند؟ بله خیر
تشکر کنندگان: behrayan ، hamed shayan
(2014-05-22 ساعت 10:42)reytoon نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 02:17)..... نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 01:42)reytoon نوشته:  دوستان من یه فرزند از همسر قبلیم دارم که تحت سرپرستی اونه توی ثبت نام اسمشو نیاوردم البته قصد برنش رو هم ندارم به نظر شما ایرادی نداره....چون شنیدم باید حتمن نام تموم بچه ها رو قید کنید حتا اگر نمیبریدشون..... ممنون میسم کسی جواب بده:-)

نمونه اشتباهات

1 - اینجور که دیدم عمده ترین مشکلی مربوط به افرادی میشه که تو ثبت اسم و فامیل اشتباه کردن به خصوص 90% افرادی که فامیل دو بخشی داشتن اون رو به صورت جدا از هم ثبت کردن که توی پاسپورت بدون فاصله ثبت شده .
________________________________________________________________________________​___________________
2 - افرادی که تاریخ تولد رو اشتباه ثبت کردن .
________________________________________________________________________________​___________________
3 - افرادی که جای اسم و فامیل رو جابجا نوشتن .
4 - افرادی که میزان تحصیلات رو کم یا زیاد اعلام کردن .
5 - افرادی که از سهمیه کشور های دیگه استفاده کردن .
6 - افرادی که اطلاعات همسر یا فرزندان رو یا جا انداختن یا نادرست وارد کردن .

جواب:
به جز موارد 5 و 6 بقیش قابل اصلاحه. متاسفانه موارد 5 و 6 کیسشون ریجکت میشه. به جز کسانی که اشتباه کوچیکی تو مشخصات همسر و فرزندشون دارن.

اما دوست عزیز فکر نکنم مورد شما رد بشه چون تحت سرپرستی شما نیست و برایش هم فرم پر نکن.ولی باید نامه رسمی و قانونی داشته باشی که این بچه دیگه تحت سرپرستی شما نیست و اصلا با شما زندگی نمی کنه.البته با KCC هم مکاتبه کنی بهتر راهنماییتون می کنن
مرسی از پاسختون...یه نکته من یادمه موقع ثبت نام توی گزینه تعداد بچه ها زده بود optional بهمین خاطر اسمشو نیاوردم .... فرم رو دوباره رفتم دیدم ....نظرتون چیه...
دوست عزیز ولی تو فرم مشخصاتشو وارد کن اما تو چند تا سوالی که می پرسه با شما زندگی می کنه و می خواد بیاد واینا رو نه رو بزن هم چنین اگر زیر 21 سال باشند به نظر من شما باید نامه رسمی داشته باشین که تحت سرپرستی شما نیست

Number of Children: _______________________ تعداد بچه ها
Child Name (1): _______________________ نام فرزند (1)
Date of Birth: _______________________ تاریخ تولد فرزند
City of Birth: _______________________ شهر محل تولد فرزند
State of Birth: _______________________ ایالت محل تولد فرزند
Country/Region of Birth: _______________________ کشور یا ناحیه محل تولد فرزند
Does this child live with you? Yes No آیا این فرزند با شما زندگی میکنه؟ بله خیر
Address: _______________________ ادرس فرزند
City: _______________________ شهر فرزند
State/Province: _______________________ ایالت یا استان فرزند
Postal Zone/ZIP Code: _______________________ منطقه پستی /کد پستی فرزند
Country/Region: _______________________ کشور /منطقه فرزند
Is this child immigrating to the U.S. with you? Yes No ایا این فرزند با شما به امریکا مهاجرت می کند؟ بله خیر
Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you? Yes No ایا این فرزند بعدا برای پیوستن به شما به امریکا مهاجرت می کند؟ بله خیر
تشکر کنندگان: bia2mob ، سوین

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان