کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2015
(2014-09-11 ساعت 16:33).mohajer نوشته:  1- روال این چند ساله این بوده که هر سال یه بلایی بدتر از سال قبل سر بچه های ایران آوردند. 2012 کلی از قبولی ها به بهانه خطای سیستم قرعه کشی باطل شد و بیشتر اعلامی های جدید هم یا اصلا خبر نشدند که قرعه کشی تجدید شده یا شماره رهگیریشون رو گم کرده بودند. 2013 بعلت اعلام قبولی بیشتر از ظرفیت به خیلی ها ویزا نرسید.
2014 هم بجای 3500 تاحدود 2200 نفر (و نه 2200 کیس) ویزا گرفتند و مابقی رو دادند به کشورهای دیگه.
کلا سهمیه ایران "حداکثر" 3500 نفر (و نه 3500 کیس) هست و این "حداکثر" به معنی اینه که به هر دلیل ممکنه همین تعداد 3500 نفر رو هم تخصیص ندهند و به حداقل اکتفا کنند. از نظرشون این وسط چه بهتر که بجای یه ایرانی یه اروپایی بره!!
2- بهانه هاشون برای کلیرنس زدن به ایرانی ها زیاد شده (سربازی رفتن طرف ، شغل دولتی داشتن ، تخصص ها و رشته های خاص تحصیلی ، تدریس ، مسافرت های خارج کشور متعدد مخصوصا به بعضی کشورها مثل عراق و سو ریه، وابستگی خانوادگی با افراد نظامی و ...) . این بازی ها برای بقیه کشورها نیست و خاص ایرانی های بی نواست. (کیس هایی بودن که حتی معاف از خدمت بودن و بدون شغل دولتی و بی نصیب موندن و حتی خانم هایی که بی دلیل و به صلاحدید آفیسر مشمول اف بی آی چک شدن)
3- بر خلاف روال قانونی ، بچه های کلیرنس خورده رو بازی می دهند و علیرغم اینکه وعده می دهند که بعد از اتمام تحقیقات اسمشون رو در سایت سفارت اعلام میکنند اما عملا تا پایان طرح جر تعداد بسیار محدودی بقیه رو ماهها (حتی تا 11 ماه برای کیس دو رقمی هم دیدم) بلاتکلیف رها میکنند و در پاسخ به ایمیل ها هم وعده سر خرمن می دهند و آخر هم هیچ.
4- نمیشه گفت شانس کیس های پایین بیشتر از کیس های بالاست. همه چیز بستگی به این داره که موقع مصاحبه کلیرنس بخوری یا نه
5- بچه های سال های قبل هم اوایل کار قربون صدقه آمریکا می رفتند (مثل الان بعضیا) ولی وقتی بعد 1 سال و نیم استرس و هزینه جز بی برنامگی و تبعیض چیزی ندیدند زدند به سیم آخر و زمین و زمانو بد و بیراه می گند. امیدوارم شما تو اون شرایط همین ادب و آرامش الانو داشته باشی که بعیده!! (من با اینکه شانس آوردم و رفتنی شدم ولی حس اونا و استرس هاشونو درک میکنم)
6- حرف آخر اینکه خوشبینانه نگاه کنیم حدود 1000کیس درهم (با افراد خونوادشون) از بین این چند هزار کیس عاقبت بخیر می شند (بماند که بعدش آمریکا دوام میارند یا مثل خیلی ها آواز دهل شنیدن براشون از دور خوش بود و برمیگردند) پس از الان همه سیب ها رو تو سبد لاتاری نزارین.
7- همه چیزو تو فرم ها ننویسین و همه چیزو تو مصاحبه نگین. ویزای دانشجویی یا کاری نیست که رزومه بهتر و دست پرتر به معنی شانس بیشتر باشه بلکه بالعکس شانستون رو کمتر می کنه.

دوست من احتراما صحبت های شما چند اشکال دارد
1) اشکال اول این است که همه این فرض را گذاشتیم که آنها باید تا سقف 3500 یا کمی بیشتر ویزا به هر کشور اختصاص دهند ولی حداقل ممکن را در نظر نگرفتیم. با توجه به آمارهای سال قبل تنها سالی که بالای 3500 ویزا صادر شد سال 2013 بوده, و سال های قبل از آن هیچکدام ویزا بیشتر از 2500 نمی شد, یعنی حداقل را باید در نظر داشت
2) این هم که نمی خواهند به ایرانیان ویزا دهند هم به نظر من اشتباه است چون اگر چنین بود همان ابتدای ثبت نام می گفتند که ایرانیان امسال نمی توانند شرکت کنند مانند چین
حال باید پرسید پس چرا چنین می می شود: می تواند دو دلیل برای آن تصور نمود:
1: می خواهند در سریع ترین زمان ممکن تمامی ظرفیت های ویزای خود را صادر نمایند
2: می خواهند افرادی را کمترین خطر برای کشورشان دارند را ویزا دهند
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: A_A ، babisondes ، mick ، behjat ، atlantis770 ، Rooz ، k1_m_1358
خوب بنده را که میشناسید و میدانید که چقدر مخالف فاز منفی بوده و هستم و این مواقع به قول دوستان جدی میشم.
یک هفته ای گذاشتیم بنا به اتفاق تلخی که برای 2014 ای ها افتاد دوستان 2015 ای آمادگی اولیه پیدا کنند. همینطور طعم فاز منفی هر دقیقه و هر پست را بکشند. نتیجه اش مثبتش این شد که یک نفر نیست که ندونه این احتمال براش وجود داره و نتیجه منفی اش آف تاپیک و چاشنی کمی موج منفی. حالا همینجا اعلام میکنم
Enough is enough
بنده در تاپیک کلیرنس، پست های بولتن و انتظار و هر جا که جنبه عمومی داره این عواقب رو اعلام کرده ام و به اندازه کافی اطلاع رسانی شده. از این به بعد به پست های آف تاپیک از جمله همین نگرانی دادن در هر تاپیکی با هر موضوعی برخورد میشه.
دوست عزیز 2014 ای ممنون از محبتت. ممنون از همدردیت. بدون که ما هم شما رو تا حدودی (کمی کمتر یا بیشتر) درک میکنیم. بدون که 2015 ای ها همیشه سرک به تاپیک کلیرنس 2014 میزنند و با هم راجع بهش پچ پچ میکنن . بدون که نگرانی ای که به ما منتقل شده چندین برابر نگرانی ای بود که از 2013 به شما منتقل شد. اما الان وقت امیده. وقت کامل کردن مدارک. وقت تلاش و شادی و کوشش اما با چشم باز برای ما. ضمنا 2015 ای ها گذشته تکرار شده شما نیستند که بگویید اگر دروغ میگفتم یکضرب گرفته بودم. شما در مورد آینده عزیزی صحبت میکنید که اگر دروغ بگوید و ثابت شود حتما ریجکت خواهد شد. بله اگر شما از آینده خود 100% خبر داشتید و میدانستید که اگر راست بگویید هرگز کلیر نمیشوید دروغ گفتن راه منطقی ای بود اما هیچ وقت به راحتی نمیتوان حکم گذشته را به آینده داد همانطور که اوضاع 2013 و 2014 زمین تا آسمان متفاوت بود. اوضاع 2015 و 2014 هم بسیار متفاوت خواهد بود. شاید 3500 ویزا بگیریم و کسی منتظر نماند و یا شاید این دفعه هیچ کلیرنسی ای کلیر نشود.

یه نکته هم برای دوستان 2015. بنده اندازه خودم و شاید بیشتر دروغ می گویم که نخواهم بقیه را هم به این کار تشویق کنم. اما سوای از این موضوع به نظر بنده دروغ گویی اگر به نحوی باشه که در مصاحبه و یا در زمان کلیرنس خلافش ثابت شه ریجکتی روی شاخش هست.روند کلیرنس شما از زمانی که فرم 260 را پرکردید شروع شده و ممکنه دروغی که شما میگویید راستش را از قبل بدانند. پس حتی اگر میخواهید به توصیه من گوش نکنید آنقدر حساب شده حرف بزنید که مطمئن باشید نه از روی حالت چهره و نه از هیچ طریق معقول دیگری امکان کشفش نیست. ضمنا این حرف من به منزله راستگویی کامل نیست. کم گوی و گزیده گوی.
(یادمه یکی از دوستان در سفرنامه 2014 اشاره کرده بود که از روی سئوال آفیسر کاملا مطمئن شده بود که از شرکتی که در اون کار میکنه در این حد که یک شرکت خانوادگی است و افراد فامیل هم هستند خبر داشته و از اون مستقیما پرسیده بود که چه نسبتی با مدیر عامل داره.)
به کارهاتون برسید و به یاد داشته باشید تاسی که برای شما جفت شش آمده باز هم میتونه در صفحه زندگی زیبا بچرخه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
الان مياد میگی نه نگاه کن

بچه ها همه انرژی مثبت می خوایم بترکونیم،
کیس نامبر:Big Grin1000/تاریخ رویت قبولی:1 می /تعداد نفرات کیس:2 نفر/تاریخ ارسال فرم: می /کنسولگری: آنکارا / تاریخ مصاحبه: :دسامبر/ ویزا :به امید خدا یک ضربBig Grin

تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، babisondes ، Hagh81 ، atlantis770 ، sami_rg ، r.bazargan ، Rooz ، goliii ، k1_m_1358
من به KCC ایمیل زدم و دلیل این تاخیر در ارسال نامه ی دوم رو جویا شدم.
جواب رو فرستادن. براتون میگذارم تا خیال همگی شما راحت بشه:
Thank you for your inquiry.
Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.
تشکر کنندگان: babak12 ، kaamiran ، A_A ، m.ghoreishi ، Rooz ، goliii ، k1_m_1358
دوستان، همونطوری که از امضای من میتونید ببینید، من جزء " ویزا گرفته" های 2014 هستم و به امید خدا حدود 40 روز دیگه با همسر و فرزندم راهی امریکا میشیم تا زندیگیمونو "دوباره"، " با تلاش سخت" و مسلما " از صفر" شروع کنیم. آدمها به صورت غریزی عادت دارند که نکات منفی رو بیشتر و بهتر می بینند. اگر قرار بود تمام دوستانی که ویزا گرفتند ، اینجا بمونند و از تجربه ی موفقیت آمیزشون صحبت کنند ، متوجه می شدید که تعداد افراد شاد و راضی و موفق لاتاری امسال هم ( مثل سالهای گذشته) اصلا کم نبوده.
فقط داستان اینه که ویزا گرفته ها می روند و درگیر سایر مراحل مهاجرت می شوند و متاسفانه " به جا مانده ها" باقی می مانند و با درد دلها و غمنامه ها شون، فضا رو کمی سنگین می کنند ( اصلا هم در این رابطه مقصر نیستند و کاملا حق دارند که ناراحت باشند)
روزی که من برای دریافت ویزا به سفارت ابوظبی رفتم، بیش از هفتاد نفر توی صف بودند، هر کدام از این هفتاد نفر ، یا حداقل سه چهارمشون، نماینده ی یک خانواده ی دو، سه یا حتی چهار نفره بودند که تقریبا همه هم ویزا گرفتند. یعنی تنها در یک روز بیش از 120 ویزا صادر شد. به جرات میگم که از این تعداد، شاید فقط 20 نفرشون میدونستند مهاجر سرا کجاست! خیلی ها خانواده ها، افراد مسن، افراد خیلی جوان و ... بودند که از طریق آژانس های مسافرتی و وکیل و غیره مراحل لاتاری شون را پیش می بردند و اصلا خبری از سایت مهاجر سرا نداشتند.
در مجموع میخوام بگم که با توجه به چیزی که من دیدم، اصلا احتمال اینکه حقیقتا ظرفیت برای 2014 تمام شده باشه دور از ذهن نیست. تعداد بسیار زیادی ویزا گرفتند که اینجا نیستند و از اول هم نبودند که بیایند و اعلام موفقیت و شادمانی بکنند.
بنابراین اصلا نا امید نباشید. بخصوص دوستانی که کیس نامبر پایین دارند . کلیرنس خوردن طبیعیه ولی ویزا گرفتن هم دور از دسترس نیست. خواهش می کنم به محض اینکه پایان کلیرنس را بهتون اعلام کردند، در کمترین زمان ممکن به سفارت برید و فکر نکنید ویزاتون آماده و حاضر باقی میمونه تا 40 روز دیگه که شما با سلام و صلوات راهی بشید. تکرار می کنم که صدها نفر از برندگان اصلا توی مهاجر سرا نیستند و اونها دور از چشم شما راهی سفارتها میشن و ویزاشون را میگیرند و اینطوری میشه که در زمانی که ما اینجا مشغول تحلیل و چاق سلامتی هستیم، سهمیه ویزا تموم میشه.
شاد و امیدوار و آماده باشید.
کیس نامبر : 2014as29XX / تاریخ مصاحبه : 30 ژانویه- ابوظبی / تعداد افراد کیس : 3 نفر / آپدیتها: 4 فوریه- ده فوریه-4 مارچ- 5 مارچ - پنجم جون- هشت جون/ کلیر : هشت جون ، ساعت 12:30 ظهر/ دریافت ویزا : 26 جون

سلام دوستان
همسر من چندين سفر خارجي داشته كه دوتاي اونا حدود پنج ماه طول كشيده. سال گذشته بعد از زمان نام نويسي لاتاري، بدليل اتمام تاريخ اعتبار، پاسپورت ايشون رو تعويض كرديم و الان پاسپورت قبلي هم گم شده و در دسترس نيست. با توجه به مشورتي كه از دوستان گرفتيم تصميم بر اين شد كه در مورد سفرهاي قبلي ايشون هيچ صحبتي نكنيم تا حساسيتي ايجاد نشه. سوالم اينه:
١- آيا از روي پاسپورت جديد مي توان فهميد كه تعويضي بوده و مالك پاسپورت قبلا هم پاسپورت داشته؟
٢- در زمان نام نويسي اوليه لاتاري آيا شماره پاسپورت نيز مورد نياز بوده يا خير؟ اين سوال رو از اون جهت ميپرسم كه در صورتيكه شماره پاسپورت در فرم نام نويسي اوليه مورد نياز باشد، به احتمال قريب به يقين بنده شماره پاسپورت قديمي ايشون رو وارد كردم. در اينصورت احتمالا نمي توان داشتن پاسپورت قبلي را انكار كرد.
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
با سپاس فراران
شماره کیس: 2015AS2XXX - کنسولگری: ANKARA - مصاحبه: JAN 2015 - وضعيت: كليرنس
تشکر کنندگان: r.bazargan
(2014-09-12 ساعت 22:24)reza-alavi نوشته:  سلام دوستان
همسر من چندين سفر خارجي داشته كه دوتاي اونا حدود پنج ماه طول كشيده. سال گذشته بعد از زمان نام نويسي لاتاري، بدليل اتمام تاريخ اعتبار، پاسپورت ايشون رو تعويض كرديم و الان پاسپورت قبلي هم گم شده و در دسترس نيست. با توجه به مشورتي كه از دوستان گرفتيم تصميم بر اين شد كه در مورد سفرهاي قبلي ايشون هيچ صحبتي نكنيم تا حساسيتي ايجاد نشه. سوالم اينه:
١- آيا از روي پاسپورت جديد مي توان فهميد كه تعويضي بوده و مالك پاسپورت قبلا هم پاسپورت داشته؟
٢- در زمان نام نويسي اوليه لاتاري آيا شماره پاسپورت نيز مورد نياز بوده يا خير؟ اين سوال رو از اون جهت ميپرسم كه در صورتيكه شماره پاسپورت در فرم نام نويسي اوليه مورد نياز باشد، به احتمال قريب به يقين بنده شماره پاسپورت قديمي ايشون رو وارد كردم. در اينصورت احتمالا نمي توان داشتن پاسپورت قبلي را انكار كرد.
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
با سپاس فراران

خیر از روی پاسپورت جدید نمیتوان به سفر های قبلی پی برد. دلیلش هم اینکه ما پس از دریافت ویزای امریکا، پاسپورتمون را تعویض کردیم و پاسپورت جدید ما کاملا تمیز! است و در لحظه ورود به امریکا باید هردو پاسپورت قدیمی و جدید را به همراه داشته باشیم.
در نتیجه حتی اگر متوجه بشوند که شما قبلا پاسپورت داشته اید، دلیلی بر سفر خارجی شما نمیشود. فکر نمی کنم در مورد سفر خارجی از شما چیزی بپرسند.
کیس نامبر : 2014as29XX / تاریخ مصاحبه : 30 ژانویه- ابوظبی / تعداد افراد کیس : 3 نفر / آپدیتها: 4 فوریه- ده فوریه-4 مارچ- 5 مارچ - پنجم جون- هشت جون/ کلیر : هشت جون ، ساعت 12:30 ظهر/ دریافت ویزا : 26 جون

تشکر کنندگان: R-AL ، r.bazargan ، k1_m_1358
دوستان از سری دوم کسی نامش اومده؟
شماره کیس: ***2015AS0001 ///نفرات: 3 ///سفارت: آنکارا ///ارسال فرمها: 20 می ///کارنت: اگوست ///نامه دوم: 23 اکتبر ///مصاحبه: 10 دسامبر///کلیرنس: 3 آوریل
تشکر کنندگان:
نه واسه من كه كيسم ١٥٠٠ هنوز نيومده

تشکر کنندگان: A_A ، babak12 ، soruosh
شماره کیس:2015AS00005xxx
تعداد افراد کیس:1 نفر
تغییر از آنکارا به ابوظبی
ارسال فرم:28 مي
تاریخ مصاحبه: jun 25th
ویزا:
تشکر کنندگان: A_A ، babak12 ، r.bazargan
(2014-09-13 ساعت 16:57)amirh20 نوشته:  دوستان از سری دوم کسی نامش اومده؟

از سری اول خیلیها هستن که هنوز نامه ی دومشون نیومده.
سری دوم که جای خود..........
تشکر کنندگان: HERMES7 ، babak12 ، A_A ، r.bazargan ، sunflower00
دوستانی که سری اول کارنت شدن و سفارتشون انکارا هستش باید مدارک را ۱۵ روز قبل ارسال کنید برای سفارت!

البته ممکن است در نامه دوم محل مصاحبه شما عوض شده باشد ولی حدس میزنم سری اول خیلی تغییر نداشته باشن.

مدیر محترم هم نظر بدن! با توجه به اینکه مصاحبه ها از ۱۶ ۱۷ روز دیگه شروع میشه اینکار رو انجام بدن یا خیر؟
تشکر کنندگان: r.bazargan ، نیلان ، soruosh
با سلام
ایا بعد از اینکه مدارک را پست کردیم به سفارت و 15 روز قبل به دست انها رسید ایا به ایمیل می زنن بگن به دستشون رسیده یا نه؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان:
قربان تا نامه دوم نیامده نباید مدارک رو ارسال کنید.
یه سرچی کردم دیدم سیمون این رو نوشته راجع به نامه دوم.
حدود 2 ماه طول میکشه حداقل که پرونده شما پروسس بشه (فرم 260) البته این زمان اولش که حجم زیادی از پرونده ها دستشونه یه مقدار بیشتره از ماه 3-4 روال میشه و به 2 ماه میرسه.
از طرف دیگه حداقل 6 هفته هم زودتر از مصاحبه شما نامه دوم رو دریافت میکنید.
نامه های دوم هم تقریبا همه با هم و از 3 روز تا 2 هفته بعد از کارنت شدن ارسال میشه.
پس اگر دفعه قبل به شما نامه نرسیده باید منتظر موج بعدی نامه ها باشید.
حالا دوستانی که سری قبلی کارنت شدن و نامه دریافت نکردن اگر کمتر از یک ماه از 20 می فرم 260 رو پر کرده باشن (20 جون) احتمالا این دفعه نامه رو دریافت میکنن. از طرفی هم دوستانی که سری دوم کارنت شدن و با تاخیر کمتر از یک ماه و یا بدون تاخیر مدرک رو ارسال کردن احتمالا این سری با این موج نامه دوم رو دریافت میکنن.
البته این قضیه به خیلی چیزای دیگه هم از جمله شلوغی سفارت بستگی داره اما ساده اش این میشه.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
(2014-09-13 ساعت 20:47)Vandadi نوشته:  با سلام
ایا بعد از اینکه مدارک را پست کردیم به سفارت و 15 روز قبل به دست انها رسید ایا به ایمیل می زنن بگن به دستشون رسیده یا نه؟

شما باید از طریق سایت ارسال کننده رصد کنید و وقتی تحویل شد خودتون ایمیل بزنید و اونها تایید میکنن که رسیده
تشکر کنندگان: amin 1359 ، A_A

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان