کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2014-10-20 ساعت 13:01)aghamilad نوشته:  رضا آآ عزیز کجایی بیای خبر بدی
ایشالله که امروز اون ویزا یضربه را بگیری
متاسفانه کلیرنس خورده دعا کنیم زودتر کلیر بشه
تشکر کنندگان: babak12 ، Memolk ، rbrb-2015 ، ashkansoso65 ، hamed shayan ، k1_m_1358 ، kaamiran ، آلیس-1980
سلام دوستان
میشه راهنمایی کنین که: چون من اموزشی ارتش بودم و ۱۸ماه بعدش امریه اداره بودم تو جهاد کشاورزی ، ایا گرفتن گواهی از اداره در روند کلیرنس اینجانب تاثیر خواهد داشت? چون من تو قسمت بایگانی امور اراضی خدمت کردم . و کلن جای مهم و حساسی نبوده . پیشاپیش ممنون از راهنماییShy
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
تشکر کنندگان: HERMES7 ، آلیس-1980
(2014-10-20 ساعت 14:56)babisondes نوشته:  سلام دوستان
میشه راهنمایی کنین که: چون من اموزشی ارتش بودم و ۱۸ماه بعدش امریه اداره بودم تو جهاد کشاورزی ، ایا گرفتن گواهی از اداره در روند کلیرنس اینجانب تاثیر خواهد داشت? چون من تو قسمت بایگانی امور اراضی خدمت کردم . و کلن جای مهم و حساسی نبوده . پیشاپیش ممنون از راهنماییShy
دوست عزيز
فكر نمي كنم تاثيري داشته باشه
مهم كارت پايان خدمت شماست
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: ریحانا ، babisondes ، A_A ، rbrb-2015 ، ashkansoso65 ، kaamiran ، آلیس-1980
(2014-10-20 ساعت 14:29)رضا2015 نوشته:  دوستانی که سربازی داشتن عرض کنم اونهایی که بالاتر از 10 سال از خدمتشون میگذره احتمال یه ضربی هم دارند و اگر کلیرنس بخورند زیر 60 روز کلیر میشن!
من داده های زیادی رو نگاه کردم و به این نتیجه رسیدم.

توکل کنید، بقیه راه هم میرید.

موفق باشید.

چون این حرفتون برای من خیلی اهمیت داره برای اطمینان خاطر خودم می پرسم که بنظرتون چه ارتباطی میتونه داشته باشه که تجربه سال های قبل اینو نشون داده که با گذشت بالای 10سال میشه امیدوار بود که کلیرنس نخورند و اینکه بخورند کمتر از 2 ماه کلیر بشن ؟؟؟؟یعنی حساسیت روی سربازی برای سالهای اخیره؟؟؟ خیلی امیدوارم کردید. آخه من از همینجا شنیده بودم که فقط یک مورد سربازی رفته یکضربی گرفته ؟؟؟
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: laleht ، hamed shayan ، kaamiran
رضا جان سفرنامه های 2010 تا 2015 و تاپیک سفرهای دو سال پیش ابوظبی رو که از همه ساده تر میگیره خوندم تنها 2 مورد دیدم که ارتشی ها یکضرب گرفته بودن.
sپاه که یک مورد هم ندیدم. نیروی انتظامی هم اونقدر محدود بود (کمتر از انگشتان یک دست) که نمیشه نظر داد به همون درصد ارتش قبولی میگیره یا مثل sپاهه .

حالا اگر به اون دو مورد تنها اکتفا کردی فکر کنم آمار درستی نباشه و میره در حد همون خیالات شیرین.

راستی سفرنامه های 2011 به قبل که آفیسر انگلیسی بود جالب بود. این سئوال رو میپرسید که شما سربازی عمومی رفتین یا sپاه!! یعنی این گزینه دومی برایشان حسابی اهمیت داشت.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
(2014-10-20 ساعت 14:56)babisondes نوشته:  سلام دوستان

اگر گرفتن و ارائه و عنوان این نامه برایتان ضرر نداشته باشد قطعا سودی نخواهد داشت.

از نظر سفارت کسی که اجبارا به سربازی رفته بسیار معقول تر است تا کسی که بنا به خواست خودش در یک اداره دولتی و طبیعتا با پارتی و رابطه های بزرگ مشغول به خدمت شده. اگر من بتوانم سابقه ی خدمتی ام را در چنین جایی پنهان کنم به نحوی که مطمئن باشم سفارت به آن دسترسی ندارد قطعا اینچنین خواهم کرد.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، آزاده_امین ، babisondes ، m.ghoreishi ، HERMES7 ، A_A ، rbrb-2015 ، ashkansoso65 ، kaamiran
(2014-10-20 ساعت 15:24)ریحانا نوشته:  
(2014-10-20 ساعت 14:29)رضا2015 نوشته:  دوستانی که سربازی داشتن عرض کنم اونهایی که بالاتر از 10 سال از خدمتشون میگذره احتمال یه ضربی هم دارند و اگر کلیرنس بخورند زیر 60 روز کلیر میشن!

موفق باشید.

چون این حرفتون برای من خیلی اهمیت داره برای اطمینان خاطر خودم می پرسم که بنظرتون چه ارتباطی میتونه داشته باشه که تجربه سال های قبل اینو نشون داده که با گذشت بالای 10سال میشه امیدوار بود که کلیرنس نخورند و اینکه بخورند کمتر از 2 ماه کلیر بشن ؟؟؟؟یعنی حساسیت روی سربازی برای سالهای اخیره؟؟؟ خیلی امیدوارم کردید. آخه من از همینجا شنیده بودم که فقط یک مورد سربازی رفته یکضربی گرفته ؟؟؟

آقا مارو امیدوار کردی اگه درست باشه که عالیه Big Grin
2015 شماره کیس:**61/  کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر / کارنت شدن کیس:  11 می / مصاحبه:  8 جولای/ کلیر: N E V E R /اپدیتها ۸ ۱۳،۱۰ ،۲۸ جولای، ۱۲ اگوست و ۱ و۱۴ , 28 با ایمیل و 30 سپتامبر / سربازی ارتش - کارمند شرکت نیمه خصوصی - رشته غیر حساس
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، HERMES7 ، laleht
یه چیز رو حواستون باشه به شدت دوستان محترم

اینجا مبنا بر اساس حدس و گمان و تحلیل های شخصیه ، متاسفانه یا خوشبختانه اون ور داستان اصلن معلوم نیست که دقیقا فرایند کلیرنس چطوریه.

داستان کیس به کیس ما از هم متفاوت هست! یکی ممکن است فکر کند یه ضربی هست ولی ریجکت بشه یکی که هیچ امیدی نداره یه ضرب بشه!

فقط امید داشته باشید که داستانتون ختم به خیر بشود.

به امید موفقیت همه Smile
تشکر کنندگان: laleht ، mick ، ARSAMNEW ، Memolk ، ashkansoso65 ، m.ghoreishi ، kaamiran ، areb1356 ، siminbiazar ، behjat
سلام به همه و آرزوی کلیر شدن و دریافت ویزا برای تمام دوستان. چند نکته راجع به AP
- پروسه کلیرنس فقط برای ایرانی ها نیست ( به این لینک سر بزنید
http://www.visajourney.com/forums/topic/...-procedure
)
- میشه مطمئن بود که همه متقاضیان پروسه AP دارند و شروع پروسه از ارسال فرمهای 260 شروع میشه ( غیر منطقی هست اگر کسی بدون بررسی امنیتی ویزا بگیره !!!) ولی پروسه برای بعضی سریعتر انجام میشه دلیل :

پروسه AP چک کردن مشخصات متقاضیان با داده های موجود در بانک های اطلاعاتی متفاوتی است که بعضا در ادارات متفاوت از جمله USCIS, Homeland Security, FBI, CIA, ..... بعضی از این بانک های اطلاعاتی یا ادارات متولی آنها حجم درخواست بسیار بالایی دارند لذا با تاخیر پاسخ داده می شود.

مشکل بزرگ تر وقتی پیش میاد که تشابه اسمی باشه در این صورت میرند سراغ اثر انگشت و تطبیق عکس و .....
( شما راجع به تشابه اسمی چه نظری دارید .... فکر می کنید همین جا چند تا شخص با تشابه اسمی هستند ...)
تعیین تعداد چک ها یا بانک های اطلاعاتی بعهده KCC و آفیسر می باشد. هرچه تعداد چک ها کمتر بهتر.

( یک مطلب دیگر اینکه شما بعد از آمدن به آمریکا نیز هنگامی که برای بسیاری از مشاغل حساس و دولتی اپلای میکنید دوباره مراحل بالا را دارید که این موضوع برای تمام افراد از جمله شهروندان ایالات متحده هست.
و طولانی بودن این فرآیند سال گذشته در دست بررسی قرار گرفت. در این زمینه اقداماتی شده امیدوارم نتیجه این اقدامات امسال برای همه دوستان منجر به زمان کوتاه گردد.)

در هر حال امیدوار باشید و برای این مسایل به خود استرس ندهید.
تشکر کنندگان: amir1635 ، sunflower00 ، ashkansoso65 ، laleht ، k1_m_1358 ، kaamiran ، m.ghoreishi ، ریحانا ، tamana2016

موفق باشید.

سلام
انشاءالله زودتر كليرنس ميشي رضا جان
منو يكم اميدوار كردي آخه من سربازيمو 20 سال پيش رفتم
هرچند ايمان دارم به يه ضرب
به اميد يه ضربي همه دوستان
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: Memolk ، ARSAMNEW ، kaamiran
(2014-10-20 ساعت 18:43)p00ya2001 نوشته:  

موفق باشید.

سلام
انشاءالله زودتر كليرنس ميشي رضا جان
منو يكم اميدوار كردي آخه من سربازيمو 20 سال پيش رفتم
هرچند ايمان دارم به يه ضرب
به اميد يه ضربي همه دوستان

اقا خیلی نگران نباشید.
موفق باشید.
تشکر کنندگان: kaamiran
(2014-10-20 ساعت 15:35)behdadK نوشته:  رضا جان سفرنامه های 2010 تا 2015 و تاپیک سفرهای دو سال پیش ابوظبی رو که از همه ساده تر میگیره خوندم تنها 2 مورد دیدم که ارتشی ها یکضرب گرفته بودن.
sپاه که یک مورد هم ندیدم. نیروی انتظامی هم اونقدر محدود بود (کمتر از انگشتان یک دست) که نمیشه نظر داد به همون درصد ارتش قبولی میگیره یا مثل sپاهه .

حالا اگر به اون دو مورد تنها اکتفا کردی فکر کنم آمار درستی نباشه و میره در حد همون خیالات شیرین.

راستی سفرنامه های 2011 به قبل که آفیسر انگلیسی بود جالب بود. این سئوال رو میپرسید که شما سربازی عمومی رفتین یا sپاه!! یعنی این گزینه دومی برایشان حسابی اهمیت داشت.

بهداد جان به نظر من به فاصله گذشتن از خدمت خیلی بستگی داره!
یه ضربی داره دیگه با همون دو نفر 2 درصد حساب کن! Wink
تشکر کنندگان: kaamiran
(2014-10-15 ساعت 02:22)Mahmood129 نوشته:  
(2014-10-14 ساعت 18:18)hadi472 نوشته:  
(2014-10-13 ساعت 14:03)soli asali نوشته:  دوستان 2014ای میدونم که هنوز میاید اینجا سر میزنید ... معتاد شدیم دیگه ولی من دیگه نمیتونم بیام .. بدم اومده .
اینو هم بگو برای امسال هم ثبت نام نمیکنم برید خوش باشید یه نفر کمتر شد و شانس شما بیشتر Smile) فک کننن Smile)

و جدا از وقتی که لاتاری برام تموم شده زندگی خیلی خوب داره برام پیش میره و همه چی رو به رشده .. کار .. خانواده ... همهچی خیلی داره بهتر میشه روز به روز !

امیدوارم برای شما هم همینجوری باشه ..
بدرود
سولی جان یه لطفی کن و قبل از خداحافظی، منتظرسرای بچه های 2015 رو هم راه بنداز و یه سر و سامانی بده. ثواب داره Smile

هادی جان سلام
داداش عزیزم گویا ندیدی شما . رضا جان سیستم جدیدی برای 2015 ساختن کلی تاپیک براش ساخته شده برادر من Big Grin

الان دوستان هم ثبت نام کردن داخلش .
آقا دستهای ما بالاست. ندیده بودم این سایت رو. چقدر حرکت قوی ای زده این آقا رضا. ایشالله که این نمودارهای خوشگلش همش به سمت ویزا گرفته ها متمایل شه.
201435xx / Portland(OR)
تاریخ کلیر: AUG 7/ دریافت ویزا: AUG 8
تشکر کنندگان: kaamiran ، L_haam ، behjat
(2014-10-20 ساعت 17:48)mick نوشته:  سلام به همه و آرزوی کلیر شدن و دریافت ویزا برای تمام دوستان. چند نکته راجع به AP
- پروسه کلیرنس فقط برای ایرانی ها نیست ( به این لینک سر بزنید
http://www.visajourney.com/forums/topic/...-procedure
)
- میشه مطمئن بود که همه متقاضیان پروسه AP دارند و شروع پروسه از ارسال فرمهای 260 شروع میشه ( غیر منطقی هست اگر کسی بدون بررسی امنیتی ویزا بگیره !!!) ولی پروسه برای بعضی سریعتر انجام میشه دلیل :

پروسه AP چک کردن مشخصات متقاضیان با داده های موجود در بانک های اطلاعاتی متفاوتی است که بعضا در ادارات متفاوت از جمله USCIS, Homeland Security, FBI, CIA, ..... بعضی از این بانک های اطلاعاتی یا ادارات متولی آنها حجم درخواست بسیار بالایی دارند لذا با تاخیر پاسخ داده می شود.

مشکل بزرگ تر وقتی پیش میاد که تشابه اسمی باشه در این صورت میرند سراغ اثر انگشت و تطبیق عکس و .....
( شما راجع به تشابه اسمی چه نظری دارید .... فکر می کنید همین جا چند تا شخص با تشابه اسمی هستند ...)
تعیین تعداد چک ها یا بانک های اطلاعاتی بعهده KCC و آفیسر می باشد. هرچه تعداد چک ها کمتر بهتر.

( یک مطلب دیگر اینکه شما بعد از آمدن به آمریکا نیز هنگامی که برای بسیاری از مشاغل حساس و دولتی اپلای میکنید دوباره مراحل بالا را دارید که این موضوع برای تمام افراد از جمله شهروندان ایالات متحده هست.
و طولانی بودن این فرآیند سال گذشته در دست بررسی قرار گرفت. در این زمینه اقداماتی شده امیدوارم نتیجه این اقدامات امسال برای همه دوستان منجر به زمان کوتاه گردد.)

در هر حال امیدوار باشید و برای این مسایل به خود استرس ندهید.

در تکمیل این صحبت ارجاعتون میدم به این پاراگراف که در صفحه ۶ راهنمای سفارت آنکارا اومده اومده :

Some Turkish applicants and

most Iranian applicants require extensive administrarive processing
prior to issuance of the visa.

This process generally takes 8 weeks or longer. No visa for these
applicants can be issued until the administrative process is complete.
شماره کیس : ***2015AS00002 | کنسولگری : آنکارا | افراد کیس : ۲ نفر | ارسال فرم May 23 : DS-260 | کارنت شدن : September | مصاحبه : November و April | دریافت ویزا : کلیر در 2015-04-03
سفرنامه ما
تشکر کنندگان: laleht ، kaamiran

موفق باشید.

خدا از دهنت بشنوه.. امیدوارم همین طور که شما میگی باشه..
همسر من بالای ده سال از خدمتش میگذره
...
هرچی قسمتمون باشه همون میشه....
امیدوارم همه این مرحله رو به خوبی پشت سر بذارن.
همگی مثبت فکر کنیدBig GrinBig Grin
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: kaamiran ، ARSAMNEW ، m.ghoreishi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان