کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-03-19 ساعت 19:57)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 19:51)Officer نوشته:  [quote='ashkan.h56' pid='586124' dateline='1426741263']
با سلام دوستان، دیشب داشتم ...
ممنون بابت زحمتی که کشیدی. اما اگه اینطوری باشه تکلیف دوستانی که کیس های بالا 7000.8000 هستند چی میشه ؟!
حتی به کارنت شدن هم نباید دل خوش کنن ؟!Sad

آفیسر عزیز، همونطور که یه تعدادی از دوستان دارن اعلام میکنن و مطلع شدیم، در نامه دوم خیلی از این افراد، با اینکه محل مصاحبه، از قبل در هنگام تکمیل فرم DS-260 ، آنکارا انتخاب شده بود، ولی بصورت خودکار به دو سفارت آبوظبی و ایروان تغییر پیدا کرده، پس انشالله نباید هیچگونه نگرانی برای حدود کیس هایی که اعلام فرمودید وجود داشته باشه، با توکل بر خدا و امید، همه چی بر طبق اصول پیش خواهد رفت، پاینده باشید
ممنون از پاسخ دوست خوبم.
راستش نمیدونم واقعا وضعیت بده یا اینکه ما بی دلیل حساس شدیم.
شرایط کیس من ( سربازی نرفتم. کار دولتی نداشتم. رشته حساس هم ندارم و 22 سال سن )
معمولا میگن که یکضرب میگیرم با این شرایط. اما دیدم دوستانی رو که با این شرایط هم چک خوردند هر چند انگشت شمار.
ولی با شرایط کارنت کردن کیس ها این استرس و حساسیت در من زیاد شده متاسفانه. جوری که حتی تمرکز لازم برای یادگیری زبان رو هم از دست دادمSad
کیس:2015As54xx><رویت:1می><کنسول:آنکارا><فرم اولیه: 24 اگوست>

با غصه نشو همدم ، سنت شکن خود باش آزاد ترین فردی وقتی که نگی ای کاش

سر بچرخونی مسیر روبه روتو باختی هر زمستون پیش از اینکه ریشه پابندت کنه شاختو بردار و تمرین تبر کن با خودت یا بساز و دونه دونه مرگ برگاتو ببین یا بسوز و جنگلی رو شعله ور کن با خودت
تشکر کنندگان: farrokh33 ، mandikhanum
(2015-03-19 ساعت 10:12)ali3875 نوشته:  یکی از دوستان من با کیس نامبر 1200 چهار ماه بعد اعلام قبولی مدارکش رو ارسال کرده
هنوز نامه دوم بعد 6 ماه به دستش نرسیده
به نظرتون طبیعیه؟ بارها ایمیل زده و جواب درستی نگرفته

پیشنهادتون چیه دوستان؟

معمولا از ارسال فرم تا مصاحبه 5 ماه زمان میبره...

متاسفانه تنها راه ارتباط که ممکنه با پاسخ همراه باشه ایمیل هست...

و احتمال زیاده که تو این هفته به همراه کارنتی های جدید نامه دوم رو دریافت کنن

سر بچرخونی مسیر روبه روتو باختی هر زمستون پیش از اینکه ریشه پابندت کنه شاختو بردار و تمرین تبر کن با خودت یا بساز و دونه دونه مرگ برگاتو ببین یا بسوز و جنگلی رو شعله ور کن با خودت
تشکر کنندگان: ali3875
(2015-03-19 ساعت 19:51)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 09:31)ashkan.h56 نوشته:  با سلام دوستان، دیشب داشتم صفحه مربوط به زمانبندی مصاحبه کیس های لاتاری رو برای یکی، دو ماه آینده چک میکردم که موارد جالبی به چشمم خورد، گفتم بد نیس بچه ها رو هم در جریان بزارم:

1- نکته اول اینکه از 10 مارچ(19 اسفند) به مدت 78 روز آیندش، یعنی 26 می(5 خرداد)، برای کلا 113 کیس زمان مصاحبه تعیین شده

2- نکته دوم اینکه بالای تقریبا 92% از کیس های زمانبندی شده در این مدت غیر آسیایی بوده (2015ASXXXX) و حجم گسترده ای را کیس های اروپایی (2015EUXXXX) تشکیل دادن، کیس های آسیایی که به احتمال خیلی قوی هم غیر ایرانی هستن فقط 6 کیس بوده یعنی 5% از 113 کیس، به شرح ذیل:
2015AS2553
2015AS157
2015AS4483
2015AS2330
2015AS2860
2015AS377

3- نکته سوم اینکه تعداد روزهایه بدون مصاحبه سفارت خیلی زیاده، مخصوصا از 9 آپریل (20فروردین) تا 26می (5خرداد)، یعنی برای 48 روز فقط مصاحبه با 3 کیس.
به منظور شفاف سازی بیشتر جدول ذیل رو آماده کردم:

[عکس: 64834955-893f-4f00-8d26-c499416d42ac.JPG]

بنظر میرسه تویه این روزها برنامه ریزیه خاصی رو قرار واسه بعضی از کارهای عقب موندشون داشته باشن، امیدوارم تویه این مدت سیل عظیمی از بچه های گل منتظر ایرانی کلییر بشن.

مجددا فرا رسیدن سال 94 رو خدمت همه عزیزان تبریک میگم، امیدوارم سالی پر از شادی و موفقیت داشته باشید، آخر هفته خوب و تعطیلات نوروزیه بهتری رو واسه همتون آرزو دارم.

رجوع شود به : http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html
ممنون بابت زحمتی که کشیدی. اما اگه اینطوری باشه تکلیف دوستانی که کیس های بالا 7000.8000 هستند چی میشه ؟!

فکر کنم نامه دوم کارنتی های این ماه مصاحبه اردیبهشت را پر می کنه
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: Samia ، bahar101
An unexpected error has occurred while processing your previous request. The error has been reported to the site administrator; no further action is required.
دوستان من سايت ceac رو باز ميكنم كيس نامبرمو ميزنم اين پيغام مياد برام???
يعني چي؟
شماره كيس: 37XX / آنكارا / كارنت: 9 DEC / نامه دوم: 12 DEC / مصاحبه: 17 FEB / وضعيت: AP
آپديت ها: 17feb, 19feb, 26feb, 27feb, 2march, 9march, 20march, 01jun, 02jun, 05 jun
كلير : Jun 05 بعد از 108 روز انتظار، دريافت ويزا jun 10
ورود به امريكا: July 06 Tongue
تشکر کنندگان:
(2015-03-19 ساعت 20:43)hamid66 نوشته:  An unexpected error has occurred while processing your previous request. The error has been reported to the site administrator; no further action is required.
دوستان من سايت ceac رو باز ميكنم كيس نامبرمو ميزنم اين پيغام مياد برام???
يعني چي؟

مشكلي نيست خود سایت ایراد داره به زودی درست میشه ( البته امیدوارم بزودی )
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان:
(2015-03-19 ساعت 20:14)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 19:51)Officer نوشته:  [quote='ashkan.h56' pid='586124' dateline='1426741263']

آفیسر عزیز، همونطور که یه تعدادی از دوستان دارن اعلام میکنن و مطلع شدیم، در نامه دوم خیلی از این افراد، با اینکه محل مصاحبه، از قبل در هنگام تکمیل فرم DS-260 ، آنکارا انتخاب شده بود، ولی بصورت خودکار به دو سفارت آبوظبی و ایروان تغییر پیدا کرده، پس انشالله نباید هیچگونه نگرانی برای حدود کیس هایی که اعلام فرمودید وجود داشته باشه، با توکل بر خدا و امید، همه چی بر طبق اصول پیش خواهد رفت، پاینده باشید
ممنون از پاسخ دوست خوبم.
معمولا میگن که یکضرب میگیرم با این شرایط. اما دیدم دوستانی رو که با این شرایط هم چک خوردند هر چند انگشت شمار.
ولی با شرایط کارنت کردن کیس ها این استرس و حساسیت در من زیاد شده متاسفانه. جوری که حتی تمرکز لازم برای یادگیری زبان رو هم از دست دادمSad

دوست عزیزم، جناب آفیسر، بنده هم خدمت سربازی نداشتم و مشمول هیچکدوم از شرایطی رو هم که در عرف موجب کلیرنس میشد، نبودم، ولی متاسفانه کلیرنس خوردم، الانم 110 روز انتظارم رو رد کردم و کماکان منتظرم.
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Samia
یه دو تا خبر خوب

1- این پیغام خطا از سایت USVISA-INFO.COM حذف شده:

Department of State Experiencing Technical Difficulties due to System Maintenance
U.S. embassies and consulates are currently experiencing technical difficulties due to systems maintenance that may result in delays in visa processing and receiving and sending email. Additionally applicants who have interviews for student and exchange visitor (F/M/J) visas scheduled for this week should bring proof of payment for SEVIS fee

2- سایت سیس هم با پیغام خطایی مواجه شده، به احتمال زیاد مشکلاتشون در حال مرتفع شدنه، اگه خدا بخواد

Application Error
An unexpected error has occurred while processing your previous request. The error has been reported to the site administrator; no further action is required

که خدارو شکر همین الان هم مشکل بیان شده مرتفع گردید
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: sunn789 ، HERMES7 ، sh_mm10 ، Samia ، bahar101 ، mandikhanum
آره, فکر کنم می خواهستند عیدی بدن, در ضمن علاوه برایران برای 17 کشوری که بانک اطلاعاتی آنها با ما شریک بوده نیز حذف شده
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: sunn789 ، Samia ، bahar101 ، mandikhanum
برا منم درست شد دوتا سايت رو الان باز ميكنه
شماره كيس: 37XX / آنكارا / كارنت: 9 DEC / نامه دوم: 12 DEC / مصاحبه: 17 FEB / وضعيت: AP
آپديت ها: 17feb, 19feb, 26feb, 27feb, 2march, 9march, 20march, 01jun, 02jun, 05 jun
كلير : Jun 05 بعد از 108 روز انتظار، دريافت ويزا jun 10
ورود به امريكا: July 06 Tongue
تشکر کنندگان:
(2015-03-19 ساعت 21:14)ashkan.h56 نوشته:  یه دو تا خبر خوب

1- این پیغام خطا از سایت USVISA-INFO.COM حذف شده:

Department of State Experiencing Technical Difficulties due to System Maintenance
U.S. embassies and consulates are currently experiencing technical difficulties due to systems maintenance that may result in delays in visa processing and receiving and sending email. Additionally applicants who have interviews for student and exchange visitor (F/M/J) visas scheduled for this week should bring proof of payment for SEVIS fee

2- سایت سیس هم با پیغام خطایی مواجه شده، به احتمال زیاد مشکلاتشون در حال مرتفع شدنه، اگه خدا بخواد

Application Error
An unexpected error has occurred while processing your previous request. The error has been reported to the site administrator; no further action is required

که خدارو شکر همین الان هم مشکل بیان شده مرتفع گردید
من كه با همچين مشكلي اصلا مواجه نبودم همچين ارورهايي هم نديدم
كيس نامبر**٣٣
تاريخ ارسال فرم :٩ اگوست
تاريخ كارنت شدن:٩دسامبر
تاريخ مصاحبه:٩ مارچ
شرايط : سربازي معاف،شاغل دولتي،فوق ليسانس
اپديتها: ٩ ١٠ ١١ ١٢ ٢٠ مارچ ٢٤ جون شبانه ٢٥ جون در پاسخ ايميل يا بازم اپديت!!! ٢٧ جون
ايميل سفارت!درج كيس نامبر در سايت!

[/php]
تشکر کنندگان: bahar101
(2015-03-19 ساعت 20:51)ashkan.h56 نوشته:  

ممنون از پاسخ دوست خوبم.

دوست عزیزم، جناب آفیسر، بنده هم خدمت سربازی نداشتم و مشمول هیچکدوم از شرایطی رو هم که در عرف موجب کلیرنس میشد، نبودم، ولی متاسفانه کلیرنس خوردم، الانم 110 روز انتظارم رو رد کردم و کماکان منتظرم.

من احساس میکنم انتظار برای کلیرنس افرادی مثل من و شما خیلی سخت تر باشه. چون هیچ دلیل قانع کننده ای برای چک وجود نداره .
لا اقل کسی که سربازی رفته و یا کار دولتی داشته اولا از قبل تا 90% میدونه که باید منتظر بمونه. ثانیا لا اقل دلیل چک خوردنشو میدونه !

به نظر خودتون دلیل چک خوردن شما چی بوده ؟ ایا واقعا مشکلی در کار و مصاحبه وجود داشته یا اشتباهی در مصاحبه داشتین که موجب شک کردن افیسر شده باشه؟!

تشکر کنندگان: farrokh33 ، bahar101
جالب بود، برای من فقط همون دیروز یه چند دقیقه ای خراب بود و دیگر مشکل نداشت .
منظورتون از دوتا سایت کدوم و کدوم یشه شه شه
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: bahar101
(2015-03-19 ساعت 23:34)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 20:51)ashkan.h56 نوشته:  

ممنون از پاسخ دوست خوبم.

من احساس میکنم انتظار برای کلیرنس افرادی مثل من و شما خیلی سخت تر باشه. چون هیچ دلیل قانع کننده ای برای چک وجود نداره .
لا اقل کسی که سربازی رفته و یا کار دولتی داشته اولا از قبل تا 90% میدونه که باید منتظر بمونه. ثانیا لا اقل دلیل چک خوردنشو میدونه !

به نظر خودتون دلیل چک خوردن شما چی بوده ؟ ایا واقعا مشکلی در کار و مصاحبه وجود داشته یا اشتباهی در مصاحبه داشتین که موجب شک کردن افیسر شده باشه؟!

والا باور کنید که وقتی گفت شما نیاز به مراحل اداری دارید، از شدت شک، شروع به خندیدن کردم، طوری که افرادی که اونجا بنده رو دیده بودن، وقتی بعدا با هم برخورد کردیم، گفتن ما با اون خنده هاتون فک کردیم یه ضرب گرفتین Sad
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Officer
دوستان عزیز میخواستم مطلبی رو در خصوص ارسال ایمیل پیگیری AP خدمتتون عرض کنم:

بنده 14 مارچ ایمیلی رو به منظور پیگیری وضعیت AP کیس خودم برای عزیزان سفارت ارسال کردم، امروز یعنی 19 مارچ حوالی ساعت 17 ایمیلی در پاسخ ایمیلم از سفارت دریافت کردم. نکاتی که در ایمیل جوابیه برای بنده جالب توجه بود رو واستون بیان میکنم:

1- اولا اینکه ایمیل با کلمه Dear و نام و نام خانوادگیم، بصورت کامل، شروع شده بود

2- دوما اینکه در این ایمیل به پیگیری های قبلیم نیز اشاره شده بود و کاملا مشهود بود که تموم مکاتبات ما رو خیلی منظم و مرتب آرشیو میکنن

3- بسیار محترمانه و مشروح پاسخ داده شده بود، نه از سر بی حوصلگی و رفع تکلیفی

4- خلاصه جوابیه این بود "که تا به امروز وضعیت شما در سیستم سفارت در حالت Pending بوده و ما از تخمین زدن زمان احتمالی کلییر معذوریم" و کاملا مشهود بود که این پروسه از دست اونها هم خارجه و وقتی که خبری از موسسات و ارگانهای مورد نظر اون کشور بدستشون برسه، اونها هم پس از انجام یه سری مراحل اداری ساده، فرضا سایت رو آپدیت و کیس مورد نظر رو در اون آپدیت، اعلام میکنن

5- در همون حوالیه ساعت 17 امروز هم یه آپ بی رنگ و لعابی تویه سایت سیس به کیسمون زدن

اینها رو گفتم که بدونیم، تموم ایمیل ها و مکاتبات رسیدگی میشه و اینکه ایمیل هایه پیگیری، توجهی بهشون نمیشه، بنظر غیر واقعی میاد و همینکه پس از ارسال ایمیل جواب، سیس برای کیس مورد نظر آپدیت میشه، گواهی بر این موضوعه.

شبتون بخیر، امروز خیلی فعال بودم، فک کنم انرژیه سال جدید باشه Wink
تشکر کنندگان: babak12 ، laleht ، sunn789 ، HERMES7 ، afshin138t ، satan ، shah.102 ، bahar101 ، kaamiran ، afrand ، Mahboy ، goliii ، fa15 ، Siavash-M ، mandikhanum ، AliReza.Sh

ممنون از پاسخ دوست خوبم.
آفیسر عزیزپسر من هم شرایط شمارا داشت و یکضرب گرفت والان اونجاست .فقط یک نکته اگه دانشجو هستی که فکر کنم با ۲۲سال سن باید دانشجوی کارشناسی باشی حتما یکضرب میگیری به شرطی که تو مصاحبه بگی تا الان هیچوقت وهیچ جا کار نکرده ام و فقط درس خونده ام .یک نکته دیگه برای پسرهای بین ۱۸تا۲۵سال فرمی هست که قبل از مصاحبه باید به زبان قارسی پر کنی وامضا کنی در رابطه با تعهدخدمت اجباری سربازی در زمان جنگ که تو نامه دوم فرمش هست واونو دانلود میکنی وموقعی که میخوای بری مصاحبه اول اونو ازت میخوان اگه سوال خصوصی داشتی در خدمتم.خودت رو برا ی یک زندگی جدید در سرزمین آرزوها آماده کن .همیشه شاد باشید
تشکر کنندگان: laleht ، bahar101 ، Siavash-M ، mandikhanum

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان