کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-03-20 ساعت 14:18)k1_m_1358 نوشته:  یه حسی میگه امشب یه کلیر گروهی درست و حسابی خواهیم داشت. سرازیر کنید هر چی انرژی مثبته.
امیدوارم که اینتطور بشه و سال جدید پر از خنده و خوشحالی باشه واسه همه.

ان شاا.. که همین طور باشه!
تشکر کنندگان: goliii ، bahar101
(2015-03-20 ساعت 14:18)k1_m_1358 نوشته:  یه حسی میگه امشب یه کلیر گروهی درست و حسابی خواهیم داشت. سرازیر کنید هر چی انرژی مثبته.
امیدوارم که اینتطور بشه و سال جدید پر از خنده و خوشحالی باشه واسه همه.

دوست عزیز، دم شما گرم، ممنون از حس خوبی که ایجاد کردی، هر چند اگه اتفاق خاصی هم امشب نیوفته، باز این ایجاد روحیه خوب و سرازیر ساختن سیل انرژی مثبت، بی ضرره، بازم ممنون ...

منم فکر میکنم باید خبرایه خوبی امروز غروب بشنویم، بازم برایه بار چندم تاکید دارم که اصلا اصلا مهم نیست که من نوعی کلییر شم، مهم اینه که قطار کلییر شدن به سرعت مطلوب برسه، این قطار راه افتاده، یعنی ایستگاه رو ترک کرده ولی هنوز به اون سرعت مورد انتظار نرسیده ...

دور هم شاد و خوشحال باشیم، و یه سال تحویل به یاد موندنی، با کلی عکس و خاطره بسازیم، چراکه سال تحویل 95 رو باید در اون کشور جشن بگیریم و فرداش تندی بریم سر کار ....

شادی همتون رو در این لحظات زیبا از خداوند متعال خواستارم ....
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، HERMES7 ، fa15 ، sunn789 ، goliii ، Samia ، Siavash-M ، Mahboy ، somayeh1363 ، bahar101 ، 2015reza ، mandikhanum
(2015-03-20 ساعت 00:23)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 23:34)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 20:51)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 20:14)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 19:57)ashkan.h56 نوشته:  آفیسر عزیز، همونطور که یه تعدادی از دوستان دارن اعلام میکنن و مطلع شدیم، در نامه دوم خیلی از این افراد، با اینکه محل مصاحبه، از قبل در هنگام تکمیل فرم DS-260 ، آنکارا انتخاب شده بود، ولی بصورت خودکار به دو سفارت آبوظبی و ایروان تغییر پیدا کرده، پس انشالله نباید هیچگونه نگرانی برای حدود کیس هایی که اعلام فرمودید وجود داشته باشه، با توکل بر خدا و امید، همه چی بر طبق اصول پیش خواهد رفت، پاینده باشید
ممنون از پاسخ دوست خوبم.
راستش نمیدونم واقعا وضعیت بده یا اینکه ما بی دلیل حساس شدیم.
شرایط کیس من ( سربازی نرفتم. کار دولتی نداشتم. رشته حساس هم ندارم و 22 سال سن )
معمولا میگن که یکضرب میگیرم با این شرایط. اما دیدم دوستانی رو که با این شرایط هم چک خوردند هر چند انگشت شمار.
ولی با شرایط کارنت کردن کیس ها این استرس و حساسیت در من زیاد شده متاسفانه. جوری که حتی تمرکز لازم برای یادگیری زبان رو هم از دست دادمSad

دوست عزیزم، جناب آفیسر، بنده هم خدمت سربازی نداشتم و مشمول هیچکدوم از شرایطی رو هم که در عرف موجب کلیرنس میشد، نبودم، ولی متاسفانه کلیرنس خوردم، الانم 110 روز انتظارم رو رد کردم و کماکان منتظرم.

من احساس میکنم انتظار برای کلیرنس افرادی مثل من و شما خیلی سخت تر باشه. چون هیچ دلیل قانع کننده ای برای چک وجود نداره .
لا اقل کسی که سربازی رفته و یا کار دولتی داشته اولا از قبل تا 90% میدونه که باید منتظر بمونه. ثانیا لا اقل دلیل چک خوردنشو میدونه !

به نظر خودتون دلیل چک خوردن شما چی بوده ؟ ایا واقعا مشکلی در کار و مصاحبه وجود داشته یا اشتباهی در مصاحبه داشتین که موجب شک کردن افیسر شده باشه؟!

والا باور کنید که وقتی گفت شما نیاز به مراحل اداری دارید، از شدت شک، شروع به خندیدن کردم، طوری که افرادی که اونجا بنده رو دیده بودن، وقتی بعدا با هم برخورد کردیم، گفتن ما با اون خنده هاتون فک کردیم یه ضرب گرفتین Sad

چقدر جالب درست مثل من وقتي افيسر گفت فعلا نميتونه تصميم بگيره منم از شدت شك خنديدم و خيلي خوشحال ازش تشكر كردم اصلا سردر نمي اوردم كه به چه چيز من مشكوك شده Sad من خانومم و كار دولتي ندارم و طبيعتاً سربازي هم نرفتم

(2015-03-20 ساعت 00:23)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 23:34)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 20:51)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 20:14)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 19:57)ashkan.h56 نوشته:  آفیسر عزیز، همونطور که یه تعدادی از دوستان دارن اعلام میکنن و مطلع شدیم، در نامه دوم خیلی از این افراد، با اینکه محل مصاحبه، از قبل در هنگام تکمیل فرم DS-260 ، آنکارا انتخاب شده بود، ولی بصورت خودکار به دو سفارت آبوظبی و ایروان تغییر پیدا کرده، پس انشالله نباید هیچگونه نگرانی برای حدود کیس هایی که اعلام فرمودید وجود داشته باشه، با توکل بر خدا و امید، همه چی بر طبق اصول پیش خواهد رفت، پاینده باشید
ممنون از پاسخ دوست خوبم.
راستش نمیدونم واقعا وضعیت بده یا اینکه ما بی دلیل حساس شدیم.
شرایط کیس من ( سربازی نرفتم. کار دولتی نداشتم. رشته حساس هم ندارم و 22 سال سن )
معمولا میگن که یکضرب میگیرم با این شرایط. اما دیدم دوستانی رو که با این شرایط هم چک خوردند هر چند انگشت شمار.
ولی با شرایط کارنت کردن کیس ها این استرس و حساسیت در من زیاد شده متاسفانه. جوری که حتی تمرکز لازم برای یادگیری زبان رو هم از دست دادمSad

دوست عزیزم، جناب آفیسر، بنده هم خدمت سربازی نداشتم و مشمول هیچکدوم از شرایطی رو هم که در عرف موجب کلیرنس میشد، نبودم، ولی متاسفانه کلیرنس خوردم، الانم 110 روز انتظارم رو رد کردم و کماکان منتظرم.

من احساس میکنم انتظار برای کلیرنس افرادی مثل من و شما خیلی سخت تر باشه. چون هیچ دلیل قانع کننده ای برای چک وجود نداره .
لا اقل کسی که سربازی رفته و یا کار دولتی داشته اولا از قبل تا 90% میدونه که باید منتظر بمونه. ثانیا لا اقل دلیل چک خوردنشو میدونه !

به نظر خودتون دلیل چک خوردن شما چی بوده ؟ ایا واقعا مشکلی در کار و مصاحبه وجود داشته یا اشتباهی در مصاحبه داشتین که موجب شک کردن افیسر شده باشه؟!

والا باور کنید که وقتی گفت شما نیاز به مراحل اداری دارید، از شدت شک، شروع به خندیدن کردم، طوری که افرادی که اونجا بنده رو دیده بودن، وقتی بعدا با هم برخورد کردیم، گفتن ما با اون خنده هاتون فک کردیم یه ضرب گرفتین Sad

چقدر جالب درست مثل من وقتي افيسر گفت فعلا نميتونه تصميم بگيره منم از شدت شك خنديدم و خيلي خوشحال ازش تشكر كردم اصلا سردر نمي اوردم كه به چه چيز من مشكوك شده Sad من خانومم و كار دولتي ندارم و طبيعتاً سربازي هم نرفتم .Cool
تشکر کنندگان: goliii ، ashkan.h56 ، Siavash-M ، Officer ، bahar101
(2015-03-20 ساعت 02:45)hamid66 نوشته:  
(2015-03-20 ساعت 01:47)Samia نوشته:  
(2015-03-20 ساعت 00:53)ashkan.h56 نوشته:  دوستان عزیز میخواستم مطلبی رو در خصوص ارسال ایمیل پیگیری AP خدمتتون عرض کنم:

بنده 14 مارچ ایمیلی رو به منظور پیگیری وضعیت AP کیس خودم برای عزیزان سفارت ارسال کردم، امروز یعنی 19 مارچ حوالی ساعت 17 ایمیلی در پاسخ ایمیلم از سفارت دریافت کردم. نکاتی که در ایمیل جوابیه برای بنده جالب توجه بود رو واستون بیان میکنم:

1- اولا اینکه ایمیل با کلمه Dear و نام و نام خانوادگیم، بصورت کامل، شروع شده بود

2- دوما اینکه در این ایمیل به پیگیری های قبلیم نیز اشاره شده بود و کاملا مشهود بود که تموم مکاتبات ما رو خیلی منظم و مرتب آرشیو میکنن

3- بسیار محترمانه و مشروح پاسخ داده شده بود، نه از سر بی حوصلگی و رفع تکلیفی

4- خلاصه جوابیه این بود "که تا به امروز وضعیت شما در سیستم سفارت در حالت Pending بوده و ما از تخمین زدن زمان احتمالی کلییر معذوریم" و کاملا مشهود بود که این پروسه از دست اونها هم خارجه و وقتی که خبری از موسسات و ارگانهای مورد نظر اون کشور بدستشون برسه، اونها هم پس از انجام یه سری مراحل اداری ساده، فرضا سایت رو آپدیت و کیس مورد نظر رو در اون آپدیت، اعلام میکنن

5- در همون حوالیه ساعت 17 امروز هم یه آپ بی رنگ و لعابی تویه سایت سیس به کیسمون زدن

اینها رو گفتم که بدونیم، تموم ایمیل ها و مکاتبات رسیدگی میشه و اینکه ایمیل هایه پیگیری، توجهی بهشون نمیشه، بنظر غیر واقعی میاد و همینکه پس از ارسال ایمیل جواب، سیس برای کیس مورد نظر آپدیت میشه، گواهی بر این موضوعه.

شبتون بخیر، امروز خیلی فعال بودم، فک کنم انرژیه سال جدید باشه Wink

دقيقا درست مي فرماييد ، دوست عزيز ما هم يك ماه پيش حدودا كه براي بار دوم ايميل پيگيري زديم، متوجه همين نكات شديم. براي همين هم گفتيم كه اگر همگي ايميل درخواست تسريع كلير رو بفرستيم، نه اينكه اونا ميان سريع كليرمون ميكنند، بلكه حداقل متوجه تعداد درخواستها و اهميت اين موضوع براي ما apخوردگان مي شوند.

در انتها بگم كه تروخدا دوستان نيان الان بگن : خب معلومه كه اونا ميدونن براي ما مهمه و اين حرفا...
خب معلومه كه ميدونن برا ما مهمه Big Grin
اما جدا منم با ايميل موافقم، اما نه الان آخر فروردين زمان مناسبيه برا اينكار، چون تا اونموقع ١٠٠٪ اينا يه سري كلير ميكنن اگه خوب كلير كردن ايشالا كه هيچ، اگه خداي نكرده روندشون بازم كند بد اونموقع ايميل گروهي بديم
تا اون موقع كه من كلير شدم، امريكام ؛)TongueTongue
تشکر کنندگان: bahar101
سلام دوستان
ببخشید آپ شدن ربطی به تعطیل بودن سفارت داره یا نه؟
راستی عید همه تون مبارک به امید کلیر شدن سریع همه و چشم به انتظار کلیر گروهی.
کسی هم خبر داره کلیرنس دسته جمعی دوم احتمالا کی هستش؟
کیس نامبر :**34 - پر کردن فرم 260: 4 آگست - آنلاک: 7 اکتبر - کارنت : 8 دسامبر - نامه دوم : 23 ژانویه - محل مصاحبه : آنکارا به ابوظبی -
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ - آپدیتها : 24و23و 22و 17و 15 (مارچ ) ، 24 جون نفر دوم شبانه ، 1 جولای عصر ، 2 جولای (کلیر )، 3 جولای (برگشت به کلیرنس )، 31 جولای جمعه آپ از سفارت ، آپ شبانه 11 سپتامبر ، 13 سپتامبر آپدیت از سفارت اول صبح و بلاخره آخر داستان ما 12:30 ظهر با ایمیل کلیری 13 سپتامبر
تحویل پاس به سفارت 20 سپتامبر ، ایشود 21 سپتامبر و 22 گرفتن پاسها از سفارت.

تشکر کنندگان: goliii ، bahar101 ، 2015reza
(2015-03-20 ساعت 18:54)mfte.teacher نوشته:  سلام دوستان

سلام دوست عزیز، در حال حاضر 2 آپدیت اصلی داریم:

1- آپدیت در سیس:
علت: هرگونه مراجعه، ارسال ایمیل، تغییر، اتفاق خاص، شروع و پایان بررسی ها، جابجایی بر شرایط بررسی کیس (پرونده) از ارگان یا سازمانی به ارگان یا سازمان دیگر به منظور ادامه بررسی ها(در کل اگه افیسر موقعی که داره پروند رو از باز می کنه یه عطسه هم بکنه یه آپدیت به کیس میزنه، حالا خدا کنه فقط به عطسه بسنده کنه Wink ...)

2- آپدیت در سایت سفارت
علت: هرگونه نیاز به افزودن کیس(کلییر شدن) یا حذف کردن کیس(پس از دریافت ویزا)

خوب از اونجایی که این امور اداری بوده، منطقا در ساعات اداری و کاری اتفاق می افته و بعید می دونم مثلا در روز شنبه یا یکشنبه آپدیتی صورت گرفته باشه یا من بعد صورت بگیره، از دوستان صاحب نظر هم خواهش میشه اگه نظر خاصی دارن، اعلام کنن

با تشکر فراوون، پاینده باشید.
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: Mahboy ، bahar101 ، Abdorrezaa ، mandikhanum
امروز 20 مارچ یک آپدیت برای گروه زیادی از بچه ها انجام شده! برای مت هم برای 8 امین بار
کیس نامبر: 2015AS38XX>
ارسال فرمهای اولیه: 28می
تعدادافراد کیس: 1نفر
سفارت:انکارا
تاریخ کارنت شدن: 9 نوامبر
نامه دوم: 12 نوامبر
مصاحبه: فوریه
وضعیت: کلیرنس
آپدیتها: 11feb, 17feb 19feb , 24feb, 27feb, 2march, 9march،20march 1jun(by email),5jun,9jun, 11jun(name az sefat baraye clear shoda Smile )
120 روز انتظار
تشکر کنندگان: Mahboy ، bahar101
با آرزوی کلیر گروهی دوستان منتظر تا قبل از تحویل سال
به امید حق
گودلاک
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

تشکر کنندگان: nikoo2468 ، bahar101
(2015-03-20 ساعت 20:31)ashkan.h56 نوشته:  

1- آپدیت در سیس:
علت: هرگونه مراجعه، ارسال ایمیل، تغییر، اتفاق خاص، شروع و پایان بررسی ها، جابجایی بر شرایط بررسی کیس (پرونده) از ارگان یا سازمانی به ارگان یا سازمان دیگر به منظور ادامه بررسی ها(در کل اگه افیسر موقعی که داره پروند رو از باز می کنه یه عطسه هم بکنه یه آپدیت به کیس میزنه، حالا خدا کنه فقط به عطسه بسنده کنه Wink ...)

2- آپدیت در سایت سفارت
علت: هرگونه نیاز به افزودن کیس(کلییر شدن) یا حذف کردن کیس(پس از دریافت ویزا)

خوب از اونجایی که این امور اداری بوده، منطقا در ساعات اداری و کاری اتفاق می افته و بعید می دونم مثلا در روز شنبه یا یکشنبه آپدیتی صورت گرفته باشه یا من بعد صورت بگیره، از دوستان صاحب نظر هم خواهش میشه اگه نظر خاصی دارن، اعلام کنن

با ارزوي كلير همه دوستان
اقا اين اپديتها هيچ معني خاصي نداره
بنده خودم از اقاي سيمون پرسيدم و ايشون جواب دادن هيچ معني اي نداره اين اپديتها!!!
كيس نامبر**٣٣
تاريخ ارسال فرم :٩ اگوست
تاريخ كارنت شدن:٩دسامبر
تاريخ مصاحبه:٩ مارچ
شرايط : سربازي معاف،شاغل دولتي،فوق ليسانس
اپديتها: ٩ ١٠ ١١ ١٢ ٢٠ مارچ ٢٤ جون شبانه ٢٥ جون در پاسخ ايميل يا بازم اپديت!!! ٢٧ جون
ايميل سفارت!درج كيس نامبر در سايت!

[/php]
سلام من هشتمین آپدیتم شدم امیدوارم دوستان بزرگوار که خیلی وقته منتظر هستن سریعتر کلیر بشن پیشاپیش سال نو مبارک
کیس:   36xx/ 2015سفارت: انکارا **مصاحبه: Feb** تعداد افراد منظور در کیس :2 نفر** دریافت ویزا:خانومم گرفته خودم : کلیر 9 جون بعد از 10 آپدیت آخرین آپدیت 2 جون با همسرم دریافت ویزا 25 جون
من هم امروز برا دفعه هفتم آپديت شدم
شماره كيس: 37XX / آنكارا / كارنت: 9 DEC / نامه دوم: 12 DEC / مصاحبه: 17 FEB / وضعيت: AP
آپديت ها: 17feb, 19feb, 26feb, 27feb, 2march, 9march, 20march, 01jun, 02jun, 05 jun
كلير : Jun 05 بعد از 108 روز انتظار، دريافت ويزا jun 10
ورود به امريكا: July 06 Tongue
تشکر کنندگان: sunn789 ، bahar101
دوستان گرامی با درود فراوان و تبریک سال نو94 به همه برندگان 2015 ومهاحرسرایی های عزیز
می ترسم ما هم به همون بلایی که برنده های 2014 مبتلاشدندگرفتارشویم و ویزاها تموم بشه(خدا نکنه)Rolleyes
همسربنده برنده اصلی هستند و با توجه به اینکه مصاحبه ما درماه جون خواهد بود و احیانا اگرهمسروفرزندانم را ویزا دادند درمدت 2 ماه تا سپتامبرکلیرمیشوم؟
من واقعا نمی فهمم اززمان برنده شدن ما تا زمان مصاحبه مان 13 ماه گذشته
نمیتونند توی این مدت بنده را چک کنند که روزمصاحبه کاملا کلیرشده باشم؟
خدایا چرا با ما ایرانی ها اینجورمیکنند....Rolleyes
شماره كيس **٥٣،ارسال فرمهاي ٢٦٠ درتاريخ ١٩ مي ٢٠١٤، تولددومين فرزند وتكميل فرم نوامبر٢٠١٤،كارنت may2015،مصاحبه ٢١جون ابوظبي،برنده اصلي:خانم،خانه دار.خانم وبچه ها ويزا،خودم كليرنس،آپديت خودم فقط ١٠جولاي
تشکر کنندگان: bahar101 ، mandikhanum
سلام دوستان ما هم براي بار هشتم آپديت شديم جالبه فكر كنم پرونده ما آپديتيها دست يك آفيسرباشه چون ماهمگي باهم آپديت مي شيم
شماره كيس: **38 / تعدادافراد: 3 / رويت قبولى: 2 مى / ارسال فرم ها: 25 مى / كارنت كيس: 9 دسامبر / نامه دوم: 12 دسامبر / مصاحبه: 11 فوريه / محل سفارت : آنكارا / وضعيت: كليرنس / آپديتها: فوريه (12-17-19-26-27 ) مارچ ( 2-9-20 ) - 1 jun فقط نفر دوم كيس - 2 jun كل كيس يعنى هر سه نفر و 5 jun نفر اول و
دوم كيس و 9 jun دوباره كل كيس / كلير: پنجشنبه 11 jun
(2015-03-20 ساعت 21:25)mehdiii82 نوشته:  
(2015-03-20 ساعت 20:31)ashkan.h56 نوشته:  

با ارزوي كلير همه دوستان
اقا اين اپديتها هيچ معني خاصي نداره
بنده خودم از اقاي سيمون پرسيدم و ايشون جواب دادن هيچ معني اي نداره اين اپديتها!!!

دوست عزیز، آپدیت های سیس همچین هم بی دلیل و علت نیست، در بدترین حالت، شما یه ایمیل برای پیگیری شرایط کیستون به سفارت بزنید، ببینید آپدیت میشید یا خیر؟

پاینده باشید.
تشکر کنندگان: Samia ، mehdiii82 ، bahar101 ، mandikhanum
دوستان، میخواستم یه موردی رو در خصوص آپدیت ها ی سیس و رابطش با شرایط کلیرنس هر کیس متذکر بشم:
-------------------------------------------------------------------------------------
خوب، در حالت کلی، کلیرنس هر کیس با توجه به شرایط هر کیس میتونه متغیر باشه.
فرض کنید کلیرنس 5 نوع داشته باشه، در هنگام مصاحبه وقتی آفیسر با فردی مصاحبه میکنه، به تشخیص خودش یکی از انواع کلیرنس رو به اون فرد اختصاص میده، هر کدوم از انواع کلیرنس ها یه سری مراحل اداری مختص خودش رو داره، شاید یکیش 15 روز، یکیش 2 ماه و یکی دیگش 5 ماه طول بکشه، در یکیش 2 تا سازمان و در یکی دیگش 5 سازمان مداخله داشته باشند. پس به همین ترتیب هر نوع کلیرنسی شرایط و زمان خاص خودش رو داره.
آپدیت های سیس هم منطبق بر همین شرایطه، پس هیچ دلیلی وجود نداره که آپدیت های کیس های مختلف از لحاظ تعدادی شبیه به هم باشه، حتی این امکان وجود داره که افراد مختلف یک کیس چند نفره نیز آپدیتهاشون با هم متفاوت باشه و این مورد خیلی عرف و رواله.
-------------------------------------------------------------------------------------
اینها رو گفتم که بدونیم شاید یک نفر با 10-15 آپدیت در مدت دو ماه کلییر بشه و فرد دیگه ای با 2-3 آپدیت در طول 5 ماه کلییر شه، حتی این شرایط برای افراد مختلف یک خونواده در یک کیس هم مصداق داره. پس اصلا لازم نیست به خاطر آپدیت های زیاد در سیس خوشحال و یا به خاطر کمی تعداد آپدیت های سیس نگران باشیم.

پاینده باشید.
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Samia ، Mahboy ، Officer ، mfte.teacher ، bahar101 ، arash.hs ، somayeh1363 ، areb1356 ، goliii ، aaraam ، mandikhanum

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان