کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-03-20 ساعت 00:53)ashkan.h56 نوشته:  دوستان عزیز میخواستم مطلبی رو در خصوص ارسال ایمیل پیگیری AP خدمتتون عرض کنم:

بنده 14 مارچ ایمیلی رو به منظور پیگیری وضعیت AP کیس خودم برای عزیزان سفارت ارسال کردم، امروز یعنی 19 مارچ حوالی ساعت 17 ایمیلی در پاسخ ایمیلم از سفارت دریافت کردم. نکاتی که در ایمیل جوابیه برای بنده جالب توجه بود رو واستون بیان میکنم:

1- اولا اینکه ایمیل با کلمه Dear و نام و نام خانوادگیم، بصورت کامل، شروع شده بود

2- دوما اینکه در این ایمیل به پیگیری های قبلیم نیز اشاره شده بود و کاملا مشهود بود که تموم مکاتبات ما رو خیلی منظم و مرتب آرشیو میکنن

3- بسیار محترمانه و مشروح پاسخ داده شده بود، نه از سر بی حوصلگی و رفع تکلیفی

4- خلاصه جوابیه این بود "که تا به امروز وضعیت شما در سیستم سفارت در حالت Pending بوده و ما از تخمین زدن زمان احتمالی کلییر معذوریم" و کاملا مشهود بود که این پروسه از دست اونها هم خارجه و وقتی که خبری از موسسات و ارگانهای مورد نظر اون کشور بدستشون برسه، اونها هم پس از انجام یه سری مراحل اداری ساده، فرضا سایت رو آپدیت و کیس مورد نظر رو در اون آپدیت، اعلام میکنن

5- در همون حوالیه ساعت 17 امروز هم یه آپ بی رنگ و لعابی تویه سایت سیس به کیسمون زدن

اینها رو گفتم که بدونیم، تموم ایمیل ها و مکاتبات رسیدگی میشه و اینکه ایمیل هایه پیگیری، توجهی بهشون نمیشه، بنظر غیر واقعی میاد و همینکه پس از ارسال ایمیل جواب، سیس برای کیس مورد نظر آپدیت میشه، گواهی بر این موضوعه.

شبتون بخیر، امروز خیلی فعال بودم، فک کنم انرژیه سال جدید باشه Wink

دقيقا درست مي فرماييد ، دوست عزيز ما هم يك ماه پيش حدودا كه براي بار دوم ايميل پيگيري زديم، متوجه همين نكات شديم. براي همين هم گفتيم كه اگر همگي ايميل درخواست تسريع كلير رو بفرستيم، نه اينكه اونا ميان سريع كليرمون ميكنند، بلكه حداقل متوجه تعداد درخواستها و اهميت اين موضوع براي ما apخوردگان مي شوند.

در انتها بگم كه تروخدا دوستان نيان الان بگن : خب معلومه كه اونا ميدونن براي ما مهمه و اين حرفا...
تشکر کنندگان: HERMES7 ، bahar101 ، Mahboy ، goliii ، Siavash-M ، mandikhanum
(2015-03-20 ساعت 01:47)Samia نوشته:  
(2015-03-20 ساعت 00:53)ashkan.h56 نوشته:  دوستان عزیز میخواستم مطلبی رو در خصوص ارسال ایمیل پیگیری AP خدمتتون عرض کنم:

بنده 14 مارچ ایمیلی رو به منظور پیگیری وضعیت AP کیس خودم برای عزیزان سفارت ارسال کردم، امروز یعنی 19 مارچ حوالی ساعت 17 ایمیلی در پاسخ ایمیلم از سفارت دریافت کردم. نکاتی که در ایمیل جوابیه برای بنده جالب توجه بود رو واستون بیان میکنم:

1- اولا اینکه ایمیل با کلمه Dear و نام و نام خانوادگیم، بصورت کامل، شروع شده بود

2- دوما اینکه در این ایمیل به پیگیری های قبلیم نیز اشاره شده بود و کاملا مشهود بود که تموم مکاتبات ما رو خیلی منظم و مرتب آرشیو میکنن

4- خلاصه جوابیه این بود "که تا به امروز وضعیت شما در سیستم سفارت در حالت Pending بوده و ما از تخمین زدن زمان احتمالی کلییر معذوریم" و کاملا مشهود بود که این پروسه از دست اونها هم خارجه و وقتی که خبری از موسسات و ارگانهای مورد نظر اون کشور بدستشون برسه، اونها هم پس از انجام یه سری مراحل اداری ساده، فرضا سایت رو آپدیت و کیس مورد نظر رو در اون آپدیت، اعلام میکنن

5- در همون حوالیه ساعت 17 امروز هم یه آپ بی رنگ و لعابی تویه سایت سیس به کیسمون زدن

اینها رو گفتم که بدونیم، تموم ایمیل ها و مکاتبات رسیدگی میشه و اینکه ایمیل هایه پیگیری، توجهی بهشون نمیشه، بنظر غیر واقعی میاد و همینکه پس از ارسال ایمیل جواب، سیس برای کیس مورد نظر آپدیت میشه، گواهی بر این موضوعه.

دقيقا درست مي فرماييد ، دوست عزيز ما هم يك ماه پيش حدودا كه براي بار دوم ايميل پيگيري زديم، متوجه همين نكات شديم. براي همين هم گفتيم كه اگر همگي ايميل درخواست تسريع كلير رو بفرستيم، نه اينكه اونا ميان سريع كليرمون ميكنند، بلكه حداقل متوجه تعداد درخواستها و اهميت اين موضوع براي ما apخوردگان مي شوند.

در انتها بگم كه تروخدا دوستان نيان الان بگن : خب معلومه كه اونا ميدونن براي ما مهمه و اين حرفا...
خب معلومه كه ميدونن برا ما مهمه Big Grin
اما جدا منم با ايميل موافقم، اما نه الان آخر فروردين زمان مناسبيه برا اينكار، چون تا اونموقع ١٠٠٪ اينا يه سري كلير ميكنن اگه خوب كلير كردن ايشالا كه هيچ، اگه خداي نكرده روندشون بازم كند بد اونموقع ايميل گروهي بديم
شماره كيس: 37XX / آنكارا / كارنت: 9 DEC / نامه دوم: 12 DEC / مصاحبه: 17 FEB / وضعيت: AP
آپديت ها: 17feb, 19feb, 26feb, 27feb, 2march, 9march, 20march, 01jun, 02jun, 05 jun
كلير : Jun 05 بعد از 108 روز انتظار، دريافت ويزا jun 10
ورود به امريكا: July 06 Tongue
تشکر کنندگان: bahar101 ، goliii ، mandikhanum
(2015-03-20 ساعت 00:23)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 23:34)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 20:51)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 20:14)Officer نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 19:57)ashkan.h56 نوشته:  آفیسر عزیز، همونطور که یه تعدادی از دوستان دارن اعلام میکنن و مطلع شدیم، در نامه دوم خیلی از این افراد، با اینکه محل مصاحبه، از قبل در هنگام تکمیل فرم DS-260 ، آنکارا انتخاب شده بود، ولی بصورت خودکار به دو سفارت آبوظبی و ایروان تغییر پیدا کرده، پس انشالله نباید هیچگونه نگرانی برای حدود کیس هایی که اعلام فرمودید وجود داشته باشه، با توکل بر خدا و امید، همه چی بر طبق اصول پیش خواهد رفت، پاینده باشید
ممنون از پاسخ دوست خوبم.
راستش نمیدونم واقعا وضعیت بده یا اینکه ما بی دلیل حساس شدیم.
شرایط کیس من ( سربازی نرفتم. کار دولتی نداشتم. رشته حساس هم ندارم و 22 سال سن )
معمولا میگن که یکضرب میگیرم با این شرایط. اما دیدم دوستانی رو که با این شرایط هم چک خوردند هر چند انگشت شمار.
ولی با شرایط کارنت کردن کیس ها این استرس و حساسیت در من زیاد شده متاسفانه. جوری که حتی تمرکز لازم برای یادگیری زبان رو هم از دست دادمSad

دوست عزیزم، جناب آفیسر، بنده هم خدمت سربازی نداشتم و مشمول هیچکدوم از شرایطی رو هم که در عرف موجب کلیرنس میشد، نبودم، ولی متاسفانه کلیرنس خوردم، الانم 110 روز انتظارم رو رد کردم و کماکان منتظرم.

من احساس میکنم انتظار برای کلیرنس افرادی مثل من و شما خیلی سخت تر باشه. چون هیچ دلیل قانع کننده ای برای چک وجود نداره .
لا اقل کسی که سربازی رفته و یا کار دولتی داشته اولا از قبل تا 90% میدونه که باید منتظر بمونه. ثانیا لا اقل دلیل چک خوردنشو میدونه !

به نظر خودتون دلیل چک خوردن شما چی بوده ؟ ایا واقعا مشکلی در کار و مصاحبه وجود داشته یا اشتباهی در مصاحبه داشتین که موجب شک کردن افیسر شده باشه؟!

والا باور کنید که وقتی گفت شما نیاز به مراحل اداری دارید، از شدت شک، شروع به خندیدن کردم، طوری که افرادی که اونجا بنده رو دیده بودن، وقتی بعدا با هم برخورد کردیم، گفتن ما با اون خنده هاتون فک کردیم یه ضرب گرفتین Sad

واقعا کارشون بی حساب و کتاب بابا.
وضعیت خدمتت دقیق چی بود داداش؟
کیس:2015As54xx><رویت:1می><کنسول:آنکارا><فرم اولیه: 24 اگوست>

با غصه نشو همدم ، سنت شکن خود باش آزاد ترین فردی وقتی که نگی ای کاش

سر بچرخونی مسیر روبه روتو باختی هر زمستون پیش از اینکه ریشه پابندت کنه شاختو بردار و تمرین تبر کن با خودت یا بساز و دونه دونه مرگ برگاتو ببین یا بسوز و جنگلی رو شعله ور کن با خودت
تشکر کنندگان: bahar101
(2015-01-31 ساعت 01:41)massii نوشته:  
(2015-01-31 ساعت 01:34)majid.sp نوشته:  برای ما هم همین ایمیل اومده الان رفتم فرودگاه مهراباد بلیط گرفتم برای یکشنبه صبح

شديدا مباركه .....شيرينى فراموش نشه...بقيه دوستان هم رتبه بدن بد نيستBig GrinCoolWink

سلام، جواب ایمیل من رو هم همینطور داده بودن و صریحا گفته بودن که پروسه از دست اونها خارج است و هیچ اطلاعی از پیشرفت کار ندارنپ
مصاحبه:نیمه اول دسامبر آنکارا. افراد کیس: 3 نفر. برنده اصلی: خانمم. دریافت ویزا:همسر و فرزند یکضرب و خودم در آپریل
تشکر کنندگان: bahar101 ، goliii
من بعد از شش ماه پيگيري كردم، جواب اومد كه شما و دخترتون اصلا جزو پروسه ي كليرنس نبوديد، پاشيد بياين ويزاتون رو بگيريد، اما واسه آقاتون، متأسفيم، خبري شد خبرتون مي كنيم!
هر چند در نهايت صبر كرديم تا با آقامون رفتيم. ولي هر كسي دوست داره ميتونه ايميل بزنه و اونا هم جوابگو خواهند بود.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
تشکر کنندگان: نیلان ، laleht ، HERMES7 ، ashkan.h56 ، آلیس-1980 ، bahar101 ، kaamiran ، Mahboy ، goliii ، Samia ، Siavash-M ، mandikhanum
امروز تمام فاکتورهای لازم برای اینکه یه خبر خوب رو بشنویم داره هم جمعه است هم سایتشون درست شده هم فردا عیده:-) الهی به امید تو
تشکر کنندگان: babak12 ، bahar101 ، ashkan.h56 ، kaamiran ، قصه گو ، afrand ، goliii ، satan ، k1_m_1358 ، reza.h ، Siavash-M ، somayeh1363
(2015-03-20 ساعت 08:51)arash.hs نوشته:  امروز تمام فاکتورهای لازم برای اینکه یه خبر خوب رو بشنویم داره هم جمعه است هم سایتشون درست شده هم فردا عیده:-) الهی به امید تو

ایشالا دوست عزیز. ما کیس بالایی ها هم پیگیر وضعیت شماییم . امیدوارم عیدی تون رو امشب بگیرین.
یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت.
کیس نامبر***7& سفارت آنکارا (تغییر به ایروان) & تعداد اعضای کیس 4 نفر & تاریخ کارنت : 10june& دریافت نامه دوم: 2july & مصاحبه : 4 آگوست & نتیجه مصاحبه: کلیرنس & آپدیتها: 3 آگوست( ایمیل و باز شدن فرم ) ، 4 آگوست(مصاحبه)، 5 آگوست همه افراد کیس، 6 و 12 و 14و 17 آگوست نفر اصلی و 18 آگوست کل افراد کیس و کلیر شدنShy تحویل پاسپورت به سفارت و آپدیت 21 آگوست، 25 آگوست آپدیت و ایشود (خدانصیبتون کنه)، دریافت ویزا 26 آگوست
تشکر کنندگان: ashkan.h56 ، قصه گو ، Samia ، Siavash-M ، arash.hs
سلام به همگی
یک سوال: بعضی کیس ها که کلیر شدند با وجود اینکه شش ماه از تاریخ مدیکالشون نگذشته ولی بهشون گفتن که مدیکال جدید لازمه. مثل کیس 2015AS539 یا 2015AS2799 که میتونید توی سایت ابوظبی ببینید:
http://www.abudhabiivo.net
مثل این باز هم هست. اینها رو برای نمونه گفتم.
ولی مثلا برای کیس 2015AS3204، مدیکال جدید نخواستند.

به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟
بازمانده از لاتاری 2015
شماره کیس: 3052 - سفارت: آنکارا خودم تغییر دادم به ابوظبی - تعداد افراد کیس: 4 - تاریخ نامه دوم: 23 اکتبر - مصاحبه: 2014/12/14 - کلیر خانم و بچه ها: 2015/3/30 - کلیر خودم: بعد از 290 روز نتونستن تشخیص بدن که من بی خطرم یا با خطر
رشته حساس - فوق لیسانس - سربازی س پ
تشکر کنندگان:
(2015-03-20 ساعت 10:53)bidaad نوشته:  سلام به همگی
یک سوال: بعضی کیس ها که کلیر شدند با وجود اینکه شش ماه از تاریخ مدیکالشون نگذشته ولی بهشون گفتن که مدیکال جدید لازمه. مثل کیس 2015AS539 یا 2015AS2799 که میتونید توی سایت ابوظبی ببینید:

دوست عزیز، این داستان یه بحث کلی داره به شرح زیر:

تاریخ اکسپایر ویزایه صادر شده برای ورود اولین بار به خاک کشور مورد نظر، برابر با تاریخ اکسپایر مدیکاله، پس هر فردی دو راه داره:

1- اگه کلییرنس بهش خورده و بعد از چند ماه کلییر شده و مثلا دو ماه از تاریخ اکسپایر مدیکالش مونده و کار مونده خاصی نداره ، میتونه بدون تمدید مدیکال به سفارت مراجعه، ویزاشو بگیره، از همونجا یا برگرده ایران و قبل دو ماه وارد خاک اون کشور شه.

2-اگه کلییرنس بهش خورده و بعد از چند ماه کلییر شده و مثلا دو ماه از تاریخ اکسپایر مدیکالش مونده و کار عقب مونده داره هنوز ، باید ابتدا مدیکالشو تمدید کنه (6 ماه)، بعد به سفارت مراجعه، ویزاشو بگیره، تاریخ اکسپایر چنین ویزایی به اندازه همون 6 ماه مدیکالش میشه، بعدش برگرده ایران و کارای عقب موندش رو سر فرصت انجام بده و با خیال راحت و مطمئن عازم مقصد مورد نظر شه.

پس عدم اعلام سفارت مبنی بر تمدید مدیکال، صرفا دلیلی بر عدم تمدید نبوده و هر فردی با توجه به شرایط خونوادگی و زندگیش باید این کارو انجام بده.

پاینده باشید.
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: Mahboy ، goliii ، k1_m_1358 ، mandikhanum
احتمال داره وقت سفارت آنکارا نباشه, و اون موقع بايد چ سايتى رو واسه ابوظبى يا... نگاه کرد يا واست ايميل ميزنن
2015AS2*** /مصاحبه می - آنکارا/تعداد افراد ۲ نفر
تشکر کنندگان:
(2015-03-20 ساعت 11:17)سپیده زمان نوشته:  احتمال داره وقت سفارت آنکارا نباشه, و اون موقع بايد چ سايتى رو واسه ابوظبى يا... نگاه کرد يا واست ايميل ميزنن

لطف میکنید سوالاتتون رو روشنتر و با حوصله بیشتری مطرح کنید تا بشه اول سوال رو متوجه شد، حالا یه فکری به حال پاسخش کرد...؟!؟!؟
بنده چندین بار سوالتون رو از اول به آخر، از آخر به اول، از وسط به دوطرف بازخونی کردم، در درک خوده سوال دچار مشکل شدم، دوستان صاحب نظر لطفا یه کمکی برسونن...؟!؟!؟!
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: goliii ، Aghaman ، hamed shayan ، bahar101
(2015-03-20 ساعت 11:06)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-20 ساعت 10:53)bidaad نوشته:  سلام به همگی

دوست عزیز، این داستان یه بحث کلی داره به شرح زیر:

تاریخ اکسپایر ویزایه صادر شده برای ورود اولین بار به خاک کشور مورد نظر، برابر با تاریخ اکسپایر مدیکاله، پس هر فردی دو راه داره:

1- اگه کلییرنس بهش خورده و بعد از چند ماه کلییر شده و مثلا دو ماه از تاریخ اکسپایر مدیکالش مونده و کار مونده خاصی نداره ، میتونه بدون تمدید مدیکال به سفارت مراجعه، ویزاشو بگیره، از همونجا یا برگرده ایران و قبل دو ماه وارد خاک اون کشور شه.

2-اگه کلییرنس بهش خورده و بعد از چند ماه کلییر شده و مثلا دو ماه از تاریخ اکسپایر مدیکالش مونده و کار عقب مونده داره هنوز ، باید ابتدا مدیکالشو تمدید کنه (6 ماه)، بعد به سفارت مراجعه، ویزاشو بگیره، تاریخ اکسپایر چنین ویزایی به اندازه همون 6 ماه مدیکالش میشه، بعدش برگرده ایران و کارای عقب موندش رو سر فرصت انجام بده و با خیال راحت و مطمئن عازم مقصد مورد نظر شه.

پس عدم اعلام سفارت مبنی بر تمدید مدیکال، صرفا دلیلی بر عدم تمدید نبوده و هر فردی با توجه به شرایط خونوادگی و زندگیش باید این کارو انجام بده.

پاینده باشید.

بله این توضیحات رو تو همون صفحه نوشته. ولی تو همون صفحه هم برای اون کیس ها عینا نوشته New medical examination is required.
که قاعدتا به این معنیه که بدون توجه به اینکه مدیکال طرف هنوز اعتبار داره یا نه، باید مدیکال جدید بیاره وگرنه همون طور که شما گفتید اگر شخص بخواد قبل از اتمام مدیکالش ویزاشو بگیره و وارد خاک آمریکا بشه نباید مدیکال جدید ببره.

مگه اینکه فرض رو بر این بزاریم که همه این توضیحات در اون جملشون مستتر هست.
بازمانده از لاتاری 2015
شماره کیس: 3052 - سفارت: آنکارا خودم تغییر دادم به ابوظبی - تعداد افراد کیس: 4 - تاریخ نامه دوم: 23 اکتبر - مصاحبه: 2014/12/14 - کلیر خانم و بچه ها: 2015/3/30 - کلیر خودم: بعد از 290 روز نتونستن تشخیص بدن که من بی خطرم یا با خطر
رشته حساس - فوق لیسانس - سربازی س پ
تشکر کنندگان: goliii ، bahar101
هنوز برایه کسی ایمیل کلیرنس از سفارت نیومده امروز.....؟
سفارت انکارا.مصاحبه نوامبر.اپ یه چندتایی تا 20 مارچ...
امید وارم صلاحم تو رفتن باشه.......
تشکر کنندگان:
میبینم که نفسها تو سینه حبس شده برای امروز، امیدوارم خبرهایی دسته جمعی خوبی باشد،

راستی هر کس امروز از کسانی که بیش از یک ماه مصاحبه داشتند. اگر اپدیتهای شدن خبری بدین خیلی بهتر خواهد بود
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، fa15 ، goliii ، Siavash-M ، bahar101
یه حسی میگه امشب یه کلیر گروهی درست و حسابی خواهیم داشت. سرازیر کنید هر چی انرژی مثبته.
امیدوارم که اینتطور بشه و سال جدید پر از خنده و خوشحالی باشه واسه همه.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: ashkan.h56 ، Ali2020 ، nilgoon1982 ، goliii ، Siavash-M ، rbrb-2015 ، somayeh1363 ، bahar101

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان