کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-09-26 ساعت 02:20)سجاد دال نوشته:  امشب خبری نشد؟

صبح میزارم.
تشکر کنندگان: A2000 ، aria802 ، nara ، smpf ، Pariba ، areb1356 ، ریحانا ، alireza51
(2015-09-26 ساعت 00:59)sunnyday نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 19:35)homayoon1972 نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 19:14)sunn789 نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 19:08)mordad نوشته:  من میدونم
خودم و همسر
محیا خانم و همسرشون
تو پرواز ۶.۵ دوشنبه صبح ماهانیم و ایشالا همدیگه رو میبینیم.
دیگه کیا هستن?
منم هستم

ماهم اگربليط گيرمان بيايدهستيم

دوست عزیز واسه آنکارا بعید میدونم بلیط گیر بیارین.... میتونین پرواز استانبول بگیرین که حدود 700-800 تومه..... بعد رسیدین اونجا بسته به شرایط ببینین که اگر بلیط آنکارا بصورت پای پرواز پیدا کردین میرین اگر هم نشد با اتوبوس میرین به آنکارا.... پرواز های خارجی مثل الاتحاد و غیره هست که فکنم بالای دو میلیون در میاد.....
با آرزوی موفقیت برای تک تک منتظران ..... روزهای خوش خواهند آمد....
سپاس
سلام منم دوشنبه صبح با ماهانم خوشحال میشم از تجربیاتتون استفاده کنم
شماره کیس : **201600000AS3
تاریخ رویت قبولی : 9 may
تعداد افراد : 1
کنسولگری : آنکارا
تاریخ ارسال فرم :11 may
کارنت شدن کیس : 12 Aug
تاریخ دریافت نامه دوم : 27 Aug
تاریخ مصاحبه : 1 oct
نتیجه : یکضرب
مقصد: کالیفرنیا
تاریخ اولین ورود :18 feb
تاریخ دریافت سوشال سکیوریتی :
تاریخ دریافت گرین کارت : 4 jun بعد از 4ماه انتظار
تشکر کنندگان: A2000 ، smpf ، Pariba ، alireza51
(2015-09-26 ساعت 01:59)yesorno نوشته:  
(2015-09-26 ساعت 01:16)vahid.sa نوشته:  من با آشنامون تو کالیفرنیا تماس گرفتم چن روز پیش و ایشون امروز ساعت ۶ عصر تونست با کی سی سی تماس بگیره ولی متاسفانه واحد مهاجرت جواب نداده و رو راهنمایی روبوت بوده...بعد با ان وی سی تماس گرفته که اونها هم گفتن یا باید وکیل قانونیمون باشه ویا خودمون تماس می گرفتیم تا جواب بدن..البته یه نیمچه صحبتی هم کردن که نتیجش همون حرف همیشه بوده که ما باید با سفارت هماهنگ باشیم.
اون آشنانون هم بالاخره به این نتیجه رسیده که پاس کاری میکنن اینا.
البته اگر کی سی سی دخل و تصرفی هیچگونه به پرونده نداره....پس اونوقت چطوری وقتی ایمیلی میزنیم و جواب میدن،آپ میزنن به پرونده؟!؟!
بعده تحقیق تو این مدت متوجه شدم که وقتی پرونده ای باز میشه در سیییس...از چند نقطه دسرسی پیدا میکنن به اون...در واقع مثل یجور دیتا بیییس میشه اون فضایه پرونده...به خاطر همینه که اون توضیحاته زیر پرونده که به صورت تمپلیت هست،بسته به آخرین دسرسیی که اون محل بهش داشته دجار تغییرات جزیی میشه.همون جریان /و or و یا .
چیزه دیگه ای هم که فهمیدم اینه که دوجور برخورد با پرونده هست و اون اینه که یا اطلاعات خواسته شده آفیسر از آمریکا در مورد پرونده...به صورت چک لیست مخفیی هست که ما فقط رویه اونو میبینیم ولی اونوریا پشتشو می بینن و گاها یا به صورت تیکه تیکه و مورد به مورد اضافه میشه که نتیجش آپ هایه متعدده...ویا به صورت یکجا قرار داده میشه در پرونده.
به خاطر همینه که گاهی orبه / تبدیل میشه دوباره.
حالا ممکنه / مربوط به بازدید آفیسر از پرونده هست و orمربوط به بازدید آمریکاییا باشه....و یا نقطه . مربوط به جایی دیگه....
پس ممکنه با یه آپ or تمام اطلاعات خواسته شده آفیسر از آنریکا با هم در پرونده درج بشه و یا حتی با دیدن چیزایه دیگه،کفایت اطلاعات رو تشخیص بده و یهو بدونه orهم کلییر بشین.
در هر صورت این مرحله کلیری از دو جا انجام میشه...یکی با تحقیقات در دیتا بیس خوده سفارت و یکی هم با ارجا به آمریکا.
حالا بستگی داره که چقدر کفایت کنه اطلاعات.
تا جایی که من از وکیل داخل انریکا پرسیدم....اطلاعات معمولا از خزانه داری و اقتصاد و همچنین پلیس فدرال و همچنین سی آی اااییی و اینتر پل و دیتا بیس سفارتهایه خودشون و همچنین دیتا بیس سفارت هایه کشور هایه دیگه و در مورد ما ایرانیا...بلک لیست هایه مربوط به تحریمات مثل تکنولوژی و مالی و کاری و همچنین افراد ممنوع المسافرت مثل ۳۰ یا C و نظامی.
بازم خواستین می تونم بیشتر بپرسم ازش.
یه مطلب دیگه اینه که ما در کجا و با کودوم شر کت ها کار کردیم که تکنولوژی وارد نکنیم به ایران ویا اطلاعات کسب نکنیم اونم مربوط به تحصیل و تخصص مون داره.
به این ترتیب متوجه شدم که اگر شرایط زیر رو داشته باشیم،معمولا بهترین و بیشترین نمره رو برایه ورود به آنریکا داریم:
1_ سواد حد اکثر دیپلم بدونه تخصص.
2_معاف از خدمت به کل باشیم.
3_کاملا بیکار و بی عار باشیم.
4_تنها و مجرد باشیم.
اینا حاصل تجربه من از این چند مدت شرکت تو برنامه لاتاریه.
به دروووود...

وحید جان تا یه حدی رو درست گفتی و عالی متوجه شدی، البته همه ی مطلب درسته اما یه جاهاییش کمبود اطلاعات داره.
سایت سیس دیتا بیسه و این رو درست گفتی، id name هایی که در برنامه نویسی سیس استفاده شده در سایت ابوظبی هم استفاده شده و این نشون میده که سایت ابوظبی یا از سیس استفاده میکنه یا جفتشون از یک مرکز واحد داده میگیرن.
من خط به خط برنامه هاشونو خوندم اما نتونستم دیتابیس اصلی رو پیدا کنم و یقینا به این علت بود که در تخصصم نیست.
جالبه بدونین سایت سیس وقتی کیس نامبر رو میزنین بجز اطلاعاتی که قابل رویت هستن اطلاعاتی رو هم لود میکنه که اونا رو هم هنوز نتونستم از سایت بیرون بکشم. مثلا یکی از این اطلاعات response date هستش که احتمالا تاریخ پاسخگویی به آخرین استعلام کیس رو مشخص میکنه.
در خصوص or و / : اون آفیسری که اعلام کلیری میکنه آپ با or میزنه، اون افسری ک پاس میگیره آپ با / میزنه، جواب آمریکا با / میاد.
واقعا AP اصلا قانونی نداره.
هرچند مطابق میلم نیست اما تمثیل از دوستان میزارم:
فردی که استاد مشاور پروژه ارشد بود
مدیر کنترل کیفی مجموعه خصوصی
رشته خاص مدرک ارشد
سرباز س
آفیسر: شاغلی؟
جواب نه
سابقه ی کار داری؟
نه
چرا؟
نمیدونم
ناگفته نماند مقاله در مورد سوخت جت داره و ایمیل باکسش پر از رزومه هاش که محل کار مختلف رفته، مقالاتش همه در خصوص پرتابه موشک و سوخت موشک
دوماه بعد کلیر شد
کلا وقتی اونا حتی سرچ های اسکولار فرد با آیدی گوگلش رو هم بررسی نکردن شما انتظار داری شغلت رو بررسی کنن؟ هیچی بررسی نمیشه.

بازم خواستین اطلاعات میدم بهتون . وحید جان کارت عالی بود.

سلامتی دوستان و حضرت عالی...هرچی یاد گرفتم از شما بوده.
نمی دونم چرا یه حسسی بهم میگه اینا دوروزه آخر عمدا یه برنامه ای دارن تا در اثر مشکلات ه مسافرت خیلیا خود به خود علک بشن.توسط خوده کیس.
اونی که رسید خوووب رسید و اونی که نرسییید.....اونا مسئول نیستن.
حس عجیبیه.
راستی در مورد or و / اگه مطلب تکمیلی دارین برام خصوصی بزارین لطفا.
2015as2xx___ آنکارا / اصلی: همسر محترمه / تعداد نفرات: 2 / رویت قبولی: 15 می / ارسال 260: 22 می / ارسال مدارک: 6 جولای / مصاحبه: 3 اگست / وضعیت:AP / سرباز: س 11 سال پیش / تحصیلات 1: کارشناسی ارشد غیر حساس / تحصیلات 2: کارشناسی مکانیک / شغل اصلی : پیمانی خصوصی آموزشی / شغل 2: پیمانی با سیستم نفت و گاز.
آپدیتها>>>>>>
CEAC:>> 4 aug _ 5 aug _ 12 aug _ 20 aug email _16 sep email
IVCS:>>17 aug_ 20 aug email_31 aug_1 sep_4 sep_14 sep_16 sep_21 sep
تشکر کنندگان: A2000 ، smpf ، nara ، farrokh33 ، Pariba ، yesorno ، alireza51 ، arveen100
سلام دوستان من تا حالا فرم ds260 رو پر نکردم الان که میخواهم پر کنم شماره پاسپورت می خواد ومن تا حالا اقدام به دریافت پاسپورت نکردم می توانم گزینه other travel document رو بزنم تا بعدا پاسپورتم میاد مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید
تشکر کنندگان: smpf ، farrokh33 ، Pariba ، A2000 ، alireza51
خدایا دیگه انتظار این دوستان رو امروز تموم کن خیلی وقته استرس کشیدن ولی همه امیدوارن ناامیدشون نکن امروز تمامش کن

خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: nara ، farrokh33 ، areb1356 ، Pariba ، sunn789 ، Mahboy ، parsa84 ، aria802 ، hamid99 ، behjat ، hamed shayan ، SAMBAR ، A2000 ، smpf ، alireza51
(2015-09-25 ساعت 19:46)sunn789 نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 19:35)homayoon1972 نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 19:14)sunn789 نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 19:08)mordad نوشته:  من میدونم
خودم و همسر
محیا خانم و همسرشون
تو پرواز ۶.۵ دوشنبه صبح ماهانیم و ایشالا همدیگه رو میبینیم.
دیگه کیا هستن?
منم هستم

ماهم اگربليط گيرمان بيايدهستيم
بلیط رو میتونید همین الان از طریق سایت ماهان خریداری کنید شد نفری 12228500 تومن

سلام ، یکشنبه بلیط ارزونتره ، 1.017.000
اگه زودتر هم برید با پول هتل تقریبا 1.217.000 میشه
ولی در عوضش یکشنبه ظهر تو هتلید تا دوشنبه ظهر
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Pariba ، nara ، SAMBAR ، mahyaaa ، A2000 ، smpf ، alireza51
دوستان
چیزی که به ذهنم میرسه اینکه نامه هایی که میزنید فقط یه پیگیری معمولی نباشه بلکه یه شرح مبسوط واقعه باشه و فشارها و اذیتهایی که شدیم و اینکه اونها در قبال کسانی که میرن مصاحبه باید پاسخگو باشند و به جنبه بشردوستانه اشاره کنید

انشالله کسی از این قطار جا نمیمونه

نمیدونم چرا حسم اینه که یه خبر خوب در راهه. هر کاری رو سفارت میتونه بکنه خدا کنه افیسرها از روی دنده خوب بیدار بشن
++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: lighthouse ، farrokh33 ، areb1356 ، Pariba ، nara ، 2015reza ، sunn789 ، حاجی واشنگتن ، hamid99 ، SAMBAR ، mahyaaa ، A2000 ، smpf ، alireza51
(2015-09-26 ساعت 05:39)Pouya1370 نوشته:  سلام دوستان من تا حالا فرم ds260 رو پر نکردم الان که میخواهم پر کنم شماره پاسپورت می خواد ومن تا حالا اقدام به دریافت پاسپورت نکردم می توانم گزینه other travel document رو بزنم تا بعدا پاسپورتم میاد مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید
دوست عزیز عجله نکن . پاسپورت به هفته ای به دستت میرسه . اول کلیه مدارکت رو اماده کن و بذار جلو دستت از مدارک شناسایی و پاسپورت و تحصیلی و کاری و ادرس مکانهایی که زندگی کردی و خلاصه همه چیز. بعد با توجه به تاریخ و ترتیبی که خواسته اقدام به پر کردن فرم کن. دقت کنید که پر کردن این فرم یعنی اظهارنامه شما مبنی بر صحت و سقم گفته های شما و انها بر این اساس بر روی شما تصمیم می گیرند و در بدو مصاحبه شما بابت همین اظهارات فرم ، قسم می خورید. پس اول از همه اطلاعاتتان مطمئن شوید و همه مدارک را در دسترس داشته باشید. قبولی یا رد شما بر اساس این اطلاعات شکل میگیره. در گفتارتان صادق باشید و با همان صدق به اقدام به پرکردن فرم نمایید . شما اگر دو هفته یا یک ماه دیگر هم فرم را پر کنید مشکلی نیست اما حتما و حتما و حتما صحیح و کامل و باز هم میگویم صادقانه پر کنید. موفق باشید.
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان: nara ، Mahboy ، mordad ، hamid99 ، samane1363 ، A2000 ، Pariba ، matin86 ، smpf ، alireza51
(2015-09-26 ساعت 02:51)yesorno نوشته:  
(2015-09-26 ساعت 02:20)سجاد دال نوشته:  امشب خبری نشد؟

صبح میزارم.

یا حضرت کلییر
کیس نامبر: **2015AS73
ارسال فرم های اولیه: 25 می 2015 (1سال 25 روز بعد از دریافت نامه قبولی)
دریافت نامه دوم: 22 جولای 2015
تاریخ مصاحبه: 2 سپتامبر 2015
سفارت: آنکارا
س ر ب ا ز: نی... ان...
بازمانده

تشکر کنندگان: nara ، mordad ، حاجی واشنگتن ، 2015reza ، SAAM_60 ، SAMBAR ، m.ghoreishi ، A2000 ، Pariba ، smpf ، alireza51 ، arveen100
برای ابوظبی که دیشب هیچ خبری نبود.
بقیه سفارتها رو هم فایل حمیدرضا خان که در بیاد معلوم میشه
الهی به امید تو.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
تشکر کنندگان: sunn789 ، mordad ، SAMBAR ، Pariba ، smpf ، alireza51
(2015-09-26 ساعت 05:39)Pouya1370 نوشته:  سلام دوستان من تا حالا فرم ds260 رو پر نکردم الان که میخواهم پر کنم شماره پاسپورت می خواد ومن تا حالا اقدام به دریافت پاسپورت نکردم می توانم گزینه other travel document رو بزنم تا بعدا پاسپورتم میاد مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید

دوست عزيز تا اونجا كه من اطلاع دارم پاسپورت رو يك هفته اي تحويل ميدن،اگرم از خود سازمان اقدام كنيد گويا زير يك هفته هستش،پس اول براي پاسپورت اقدام كنيد بعد فرمتون رو تكميل كنيد

شماره کیس:2015AS00005xxx
تعداد افراد کیس:1 نفر
تغییر از آنکارا به ابوظبی
ارسال فرم:28 مي
تاریخ مصاحبه: jun 25th
ویزا:
تشکر کنندگان: mordad ، A2000 ، Pariba ، smpf ، alireza51
صبح دوستان به خیر و شادی
منتظرم در این هفته پایانی خبر های خوبی از سفارت ها بشنویم Smile

روزتون خوش .
تشکر کنندگان: areb1356 ، Mahboy ، ریحانا ، nara ، mordad ، حاجی واشنگتن ، samane1363 ، SAAM_60 ، behjat ، A2000 ، smpf ، alireza51
سلام دوستان عزیز

اطمینان دارم این چند روز باقیمانده برای یکایک شما خبرهای خوب و کلی هورااااااااااااااا به همراه داره .

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++باشید
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: mordad ، areb1356 ، حاجی واشنگتن ، parsa84 ، 2015reza ، HERMES7 ، hamid99 ، 123a ، samane1363 ، SAAM_60 ، behjat ، hamed shayan ، A2000 ، Pariba ، smpf ، alireza51
(2015-09-26 ساعت 09:13)HERMES7 نوشته:  صبح دوستان به خیر و شادی
منتظرم در این هفته پایانی خبر های خوبی از سفارت ها بشنویم Smile

روزتون خوش .

منم منتظرم ، فردا اتفاقي در حد معجزه همه دوستان ابوظبي رو كلير كنه...Wink
تشکر کنندگان: mordad ، areb1356 ، HERMES7 ، hamid99 ، samane1363 ، behjat ، داود یو.اس ، SAMBAR ، A2000 ، Pariba ، smpf ، parastoo23 ، alireza51
سلام خدمت همه دوستان محترم،
من از برنده های قرعه کشی ۲۰۱۲ هستم متاسفانه یوزر و پسوردم را گم کردم دوباره ثبت نام کردم.
فقط به این دلیل که دقیقا حال شما رو درک میکنم که این روزهای آخر چه استرسی دارید.
من ۶ سپتامبر مصاحبه کردم و حتی خوشبین ترین آدم هم فکر نمی کرد که فرایند اداری یا کلیرنس من تا آخر سپتامبر برسه ولی من ۲۸ سپتامبر که روز آخر بود چون ۲۹ و ۳۰ میشد شنبه یکشنبه ویزا مو گرفتم .
فقط می خوام بدونین که خود مسئولین آمریکایی بهتر از من و شما میدونن که مهلت کی تموم میشه و اگر ویزا تموم نشه و شخص متقاضی مشکل خاصی نداشته باشه تا لحظه آخر حتما ویزا براش صادر میشه.
ما خانواده ای داشتیم که ۶ ماه منتظر بودن و فقط یک نفرشون کلیر شده بود و جواب بقیه افراد خانواده آخرین روز رسید.
خوشبختانه اون سال آنکارا فقط یک نفر جا موند.
امید داشته باشید و منتظر باشین، میدونم سخته، فقط خواستم بگم ایمیل زدن به سفیر یا وزیر خارجه یا هر کی چیزی رو عوض نمی کنه و خیالتون راحت باشه که اونایی که‌ مسئول این کارن تو آمریکا بدون تبعیض کارشون رو انجام میدن.
موفق باشید. به امید دیدن همتون در آمریکا
اگر کاری کمکی از دست من بر میاد من با کمال میل در خدمتتون هستم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان