کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-09-30 ساعت 12:38)داود یو.اس نوشته:  
(2015-09-30 ساعت 12:07)areb1356 نوشته:  سلام به همه دوستان
۱- آقای 2514 خیلی بهت تبریک می گم، نتیجه صبرت رو گرفتی ، نوش جونت ، اگرچه به جای ۲ ضرب شما ۳ ضرب گرفتی
۲- کیس 7384 هم کلیر شده نوش جونش و مبارکش باشه

۳- در مورد اون جدول آقا لینک چیو می خواین؟
ابن جدول رو من خودم درست کردم، ساعتی یکبار همه رو چک می کنم این لیست کسانیه که از ابوظبی هنوز کلیر نشدند. از کیسهای کلیرنسی اگوست ابوظبی تا امروز صبح فقط کیس 7508 بود که کلیر شده بود و امروز هم 7384 بهشون پیوستن. هر کسی هم اطلاعات دقیقتر می خواد سایت سفارت ابوظبی و سایت سیاک خدمتشون معرفی میشه.

سایت ceac چرا هنوز هم 2514 و هم 7384 رو AP نمایش میده؟

توي سايت ابوظبي كلير شدن

AliReza.EB Smile
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
تشکر کنندگان: A2000 ، alireza51 ، SAMBAR ، Pariba
(2015-09-30 ساعت 12:55)areb1356 نوشته:  
۱- آقای 2514 خیلی بهت تبریک می گم، نتیجه صبرت رو گرفتی ، نوش جونت ، اگرچه به جای ۲ ضرب شما ۳ ضرب گرفتی

ابن جدول رو من خودم درست کردم، ساعتی یکبار همه رو چک می کنم این لیست کسانیه که از ابوظبی هنوز کلیر نشدند. از کیسهای کلیرنسی اگوست ابوظبی تا امروز صبح فقط کیس 7508 بود که کلیر شده بود و امروز هم 7384 بهشون پیوستن. هر کسی هم اطلاعات دقیقتر می خواد سایت سفارت ابوظبی و سایت سیاک خدمتشون معرفی میشه.

توي سايت ابوظبي كلير شدن

AliReza.EB Smile

دوست عزیز یه محبتی کن 7136 رو هم ببین.فک کنم این کیس هم توی آگوست بوده و کلیر شده به تاریخ 15 سپتامبر.متشکر
تشکر کنندگان: areb1356 ، alireza51 ، Pariba
آنکارا 181
ابوظبی 143
ایروان 87
باقی موندن.

امیدوارم
شاید مسخره کنین و بگین تو که کلیر شدی حرف نزن، اما هنوز امیدوارم که این ارقام تغییر کنه.

منتظر بمونین و نگاه کنین. تا سی چهل نفرش با من و شاید همین سی چهل نفر خود شما باشین.

از دوستای گلی هم که باز محبت کردن و پاسخ پر مهری واسم گذاشتن ممنونم. لطف شما بی کرانه و من قادرم حد نوشتن تشکر جبران محبت کنم. به امید اینکه خیلی زود زود اتفاق خوبی بیفته.

اون دوستایی هم که اصرار می کنن بیا گروه عرض کنم خدمتشون من در سایت جواب تک تک پیام های خصوصی رو میدم و تا الان پیام بی پاسخ نداشتم هرچند حدود 1160 پیام الان دارم. لطف کنین و اگه سؤالی هست داخل سایت بزارین مطمئن باشین خودم نتونم پاسخ بدم از بقیه می پرسم و جواب می دم حتما.
سلام دوستان و همراهان تا 30 سپتامبر
امروز روز عجیبیه با اینکه دیگه تموم شده قضیه اما حالم یه جوریه
من دیگه از اواسط سپتامبر فکر ویزا نگرفتن رو داشتم و همش به خودم میگفتم حتما به صلاحمون نیست رفتن و تو ایران میتونم زندگی مفید تری داشته باشم و سعی میکردم خودمو اماده کنم واسه یه روزی مثل امروز و فردا ها، اما امروز هر چی سعی میکنم ناراحت نباشم و به روی خودم نیارم بازم ته قلبم یه احساس سرخوردگی داره آزارم میده امیدوارم زود گذر باشه
خیلی دلم میخواد حرفی بزنم که بتونم حداقل کمی دوستامو آروم کنم اما با ناراحتی که الان بچه ها دارن هر حرفی مسخره است واسه همین فقط برای همه آرزوی سلامتی و روزهای شاد دارم
در آخر کاش میشد همه باقی مونده ها یه لیست از کیس نامبر و شغل و سربازی و رشته و سفارت و اینجور اطلاعات تو صفحه اخر میذاشتیم واسه بچه های 2016 و..و تا با نگاه کردن بهش یه اطلاعات کاملی دستگیرشون میشد و نیاز نبود اینهمه صفحه را بخونن . صفحاتی که خیلیهاش حاوی احساسات ماها بوده تا اطلاعات مفید و شاید از حوصلشون خارج باشه.
یه چیز دیگه سال گذشته که تاپیک کلیرنس 2014 رو خوندم صفحات اخرش خیلی ناراحتم کرد که دیگه به خوندن ادامه ندادم کاش ما حداقل صفات اخر این تاپیکو خوب به پایان ببریم
واسه همتون بهترینها رو آرزو میکنم و از تمامی دوستانی که با حوصله و امید راهنماییمون کردن و واسه امار ها وقت گذاشتن و همچنین مدیران پر انرژی و مثبت اندیش گروه به نوبه خودم تشکر میکنم
شاد باشید و سرافراز
شماره کیس 32xx-سفارت آنکارا-تعداد اعضای کیس 3-مصاحبه 9 مارچ-آپدیتها 9،10،11،12،20، مارچ وآخرین آپ واقعی 25 جون کل کیس و or شدن نفر دوم- ایمیل پیگیری 22 جولای و جواب بعلاوه آپ کل کیس 31 جولای_-ایمیل دوم از طریق سایت 20 سپتامبر - جواب 5 اکتبر!-کلیر همسر با آپ شبانه 30 سپتامبر در حالیکه تاریخ سفارت آنکارا 1 اکتبر بود! (بابک پسرمه، باید اسم پروفایلمو میذاشتم مامان بابک!Smile)(برنده اصلی همسرم سربازی س 14 سال پیش-شغل خصوصی)
بازمانده لاتاری 2015
سلام به همه ، تبريك به همه دوستاني كه ويزا گرفتن، و تشكر از همه اون عزيزاني كه تو اين مدت راهنمايشون چراغ راه ما بود. خواستم از همه عزيزان اين تاپيك خداحافظي كنم، فعلا بريم تا ببينيم چه كار ديگه اي از دستمون بر مياد. كاملا حال و روز باز مانده هارو مي فهمم، اما ميگم با اين ويزا ندادنشون موهبت داشتن چنين افراد شايسته (استثناً اين بار خودمو هم ميگم) رو از مملكتشون دريغ كردن. خب جهالت اونا هم اين شكلي خودشو نشون داد. ما مي خواستيم كشورشون و بهتر از ايني هم كه هست ارتقا بديم چون بسترش فراهم بوده، اما خودشون نخواستن. حالا شوخي يا جدي. بهر حال همه شاد باشيد و با غرور پاك با اين لاتاري ٢٠١٥ خداحافظي كنيد. خوبي و بدي ( كه نبوده اصلا) هم به بزرگي خودتون ببخشيد. تا بعد....
2015AS74xx/ NO VISA
من از دوستانی که اونجا رفتن میخوام که برن داخل و سعی کنن با بالاترین مقام صحبت کنن میدونم خیلی سخته و ممکن برخوردشون بد باشه ولی اروم و مسلط برید اینکار رو بکنید این اخرین تلاشه
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: بابراس ، 123a ، Janilla ، mehdi380450 ، mfte.teacher ، alireza51 ، 2015reza ، SAMBAR ، Pariba
(2015-09-30 ساعت 13:01)داود یو.اس نوشته:  
(2015-09-30 ساعت 12:55)areb1356 نوشته:  

توي سايت ابوظبي كلير شدن

AliReza.EB Smile

دوست عزیز یه محبتی کن 7136 رو هم ببین.فک کنم این کیس هم توی آگوست بوده و کلیر شده به تاریخ 15 سپتامبر.متشکر
کیس 7136 که 15 سپتامبر هورا شده رفته.
یکسری کیسها که یکضربی بودن یا به فاصله کمی کلیر شدن(احتمالن یکضربی بودن) رو نگفتم.
کیسهایی از آگوست که مدت کلیرنس بالای یکماه دارن فقط 2 کیس کلیر شدن. (7508و 7384)
توی همه ماهها بیشترین ستم در حق بچه های اگوست شد، که تعدادشون هم خیلی زیاد بود و خوش شانس ترین ها هم بچه های جولای بودن که نوش جونشون برن اونجا جای ماها رو خالی کنن.
در پناه حق باشین همتون.
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
آقا بهت تبریک میگم.سپاس بابت اطلاعات خوبت و راهنماییهات که واقعا کمک کار بود.
من هنوز به کلیر شدن دوستان امیدوارم.پس امیدتونو از دست ندین که خدا هست وبهترینها را برای ما میخواد
(2015-09-30 ساعت 13:16)yesorno نوشته:  آنکارا 181
ابوظبی 143
ایروان 87
باقی موندن.

امیدوارم
شاید مسخره کنین و بگین تو که کلیر شدی حرف نزن، اما هنوز امیدوارم که این ارقام تغییر کنه.

منتظر بمونین و نگاه کنین. تا سی چهل نفرش با من و شاید همین سی چهل نفر خود شما باشین.

از دوستای گلی هم که باز محبت کردن و پاسخ پر مهری واسم گذاشتن ممنونم. لطف شما بی کرانه و من قادرم حد نوشتن تشکر جبران محبت کنم. به امید اینکه خیلی زود زود اتفاق خوبی بیفته.

اون دوستایی هم که اصرار می کنن بیا گروه عرض کنم خدمتشون من در سایت جواب تک تک پیام های خصوصی رو میدم و تا الان پیام بی پاسخ نداشتم هرچند حدود 1160 پیام الان دارم. لطف کنین و اگه سؤالی هست داخل سایت بزارین مطمئن باشین خودم نتونم پاسخ بدم از بقیه می پرسم و جواب می دم حتما.
تشکر کنندگان: yesorno ، babak90 ، 123a ، A2000 ، HERMES7 ، farrokh33 ، Janilla ، homayoon1972 ، mfte.teacher ، alireza51 ، moj21 ، Pariba
دوستان و بزرگواران محترم
سلام
خوشحال هستم توى اين مدت كمى كه با بچه هاى گل اين گروه آشنا شدم و از تجربيات گهربار شما عزيزان نهايت استفاده كردم
ولى به عنوان شخصى كه ٣٨ سال از زندگيش ميگذره ، خيلى از به ظاهر دوستان اينجا هم دلگير شدم
توى اين تاپيك تا چندى قبل بسيارى از دوستان تعارفاتى به هم داشتن زيبا و دلنشين
به عنوان مثال اينكه ، بزرگوارى به عزيزى ميفرمود ،
اگه ١ عدد ويزا توى سفارت مونده اون ويزا حق تو هست و من از صميم قلب راضى هستم اون ١ عدد به تو برسه تا به من
و بسيارى از اين تعارفات كه نثار همديگه ميشد و ما ميخونديم و لذت ميبرديم.
حالا ما را چه شده كه دوستان با كُرنش و گردن كلفتى ميرن سفارت و به افيسر اعلام ميكنند
چرا پاسپورت فلانى و فلانى رو ميگيرى و براى ما رو تحويل نميگيرى
و آفيسر اونجا هم اعلام ميكنه ، ما پاس انها را هم سفيد برميگردونيم
و اين به ظاهر دوستان ميان و خوشحال از فتح الفتوحشان با افتخار توى جمع چند نفرى خودشان شرح ماوقع را اعلام ميكنند
و ادم را ياد ضرب المثل معروف ، ديگى كه براى من نجوشه ....... مياندازن

بزرگوارى كه حسادت كورت كرده ،
اين صحبت و از من حقير داشته باش
سفارت امريكا لَنگ گهر افشانى !! شما نيست تا بخواد به حرف شما و امثال شما بارون نباره يا بباره !!!!

دوست نظر تنگ من ،
تا زمانى قلبت سياه و دلت كوچيك باشه ، به هيچ چى و به هيچ جا نميرسى و همينى كه هستى باقى ميمونى
(2015-09-30 ساعت 13:18)babak90 نوشته:  سلام دوستان و همراهان تا 30 سپتامبر
امروز روز عجیبیه با اینکه دیگه تموم شده قضیه اما حالم یه جوریه
من دیگه از اواسط سپتامبر فکر ویزا نگرفتن رو داشتم و همش به خودم میگفتم حتما به صلاحمون نیست رفتن و تو ایران میتونم زندگی مفید تری داشته باشم و سعی میکردم خودمو اماده کنم واسه یه روزی مثل امروز و فردا ها، اما امروز هر چی سعی میکنم ناراحت نباشم و به روی خودم نیارم بازم ته قلبم یه احساس سرخوردگی داره آزارم میده امیدوارم زود گذر باشه
خیلی دلم میخواد حرفی بزنم که بتونم حداقل کمی دوستامو آروم کنم اما با ناراحتی که الان بچه ها دارن هر حرفی مسخره است واسه همین فقط برای همه آرزوی سلامتی و روزهای شاد دارم
در آخر کاش میشد همه باقی مونده ها یه لیست از کیس نامبر و شغل و سربازی و رشته و سفارت و اینجور اطلاعات تو صفحه اخر میذاشتیم واسه بچه های ۲۰۱۶ و..و تا با نگاه کردن بهش یه اطلاعات کاملی دستگیرشون میشد و نیاز نبود اینهمه صفحه را بخونن . صفحاتی که خیلیهاش حاوی احساسات ماها بوده تا اطلاعات مفید و شاید از حوصلشون خارج باشه.
یه چیز دیگه سال گذشته که تاپیک کلیرنس ۲۰۱۴ رو خوندم صفحات اخرش خیلی ناراحتم کرد که دیگه به خوندن ادامه ندادم کاش ما حداقل صفات اخر این تاپیکو خوب به پایان ببریم
واسه همتون بهترینها رو آرزو میکنم و از تمامی دوستانی که با حوصله و امید راهنماییمون کردن و واسه امار ها وقت گذاشتن و همچنین مدیران پر انرژی و مثبت اندیش گروه به نوبه خودم تشکر میکنم
شاد باشید و سرافراز
متنتون خیلی قشنگ و سرشار از احساس بود و من این حس رو درک میکنم و با تمام وجود آرزوی بهترینارو دارم براتون.این مطلبتون هم که گفتید یک مطالبی با جزییات بیشتر از دوستانی که متاسفانه از 2015 جا موندن درج بشه تا راهنمای بهتری واسه 2016 باشه هم عالی بود.
تشکر کنندگان: babak90 ، 123a ، A2000 ، farrokh33 ، lighthouse ، alireza51 ، asal1372 ، Pariba
دوست عزیز (احتمالن کاربر w5gf )
کیس ابوظبی شماره
7513
آقا/خانم ایمیلتو چک کن ، مشکوک میزنی ، سایت سفارت هم متاسفانه نمیشناستت که به طور قطعی بشه نظر داد.
تشکر کنندگان: babak90 ، A2000 ، farrokh33 ، alireza51
حق با شماست
ولی این غیر عادلانه است که تا آخر سپتامبر وضعیت بعضی از افراد مشخص نشه و بایستی اعلام کنند پذیرفته شده اند و یا reject
انشاله افرادی که هنوز ویزا نگرفتند بزودی ویزا بگیرند
من برای همه بویژه جوانها دعا می کنم که در این پروسه موفق شوند و همچنین برادر خوبم
انشاله بزودی خبرهای خوش بشنوید و ویزاتون را بگیرید
به امید خدای مهربان
تشکر کنندگان: farrokh33 ، homayoon1972 ، h_researcher ، mehdi380450 ، A2000 ، alireza51 ، SAMBAR
با سلام به همه دوستان، منم به نوبه خودم آخرین پستمو تو این تاپیک میگذارم.
اول: اگه بخوام نیمه پر لیوان رو ببینم باید عرض کنم که با نوع جدیدی از روابط توی جامعه ایرانی (که از دید من معمولا خیلی خودخواهانه هست و کسی جز خودش براش مهم نیست) تو این فروم آشنا شدم. اینکه کسایی مثل یس اور نو یا خلیل خواه یا ... بدون داشتن هیچ چشم داشتی به بقیه کمک میکردن برای من توی یک جمع ایرانی اگه نگم بیسابقه، کم سابقه بود. بودن تو این جمع برام لذت بخش بود. با شادی دوستان شاد شدم با ناراحتیشون ناراحت.

دوم: یک مطلبی هست تحت عنوان مراحل پنچ گانه ناراحتی و اندوه. معمولا در مرگ عزیزان یا حوادث خیلی ناراحت کننده میشه بهش رجوع کرد. ولی در حال و روز ما هم دونستنش خالی از لطف نیست: از دید روان شناسی وقتی یک حادثه خیلی بد برای انسان اتفاق می افته این مراحل رو طی میکنه

1- انکار و گوشه گیری (Denial and Isolation): فرد مثلا میگه که دروغه، اصلا همچین چیزی اتفاق نیفتاده و منکر میشه
2- خشم و عصبانیت (Anger): به زمین و زمان فحش میده و ناراحتیشو بروز میده
3- چانه زنی (Bargaining): اینکه اگر فلان کار رو میکردم شاید این اتفاق نمی افتاد. شاید اگر فرم رو اونجوری پر کرده بودم یا .. اوضاع به شکل دیگه ای پیش میرفت.
4- افسردگی (Depression): فرد دچار افسردگی مقطعی میشه
5- قبول کردن (Acceptance): در این مرحله فرد واقعیت موجود را تمام وجودش میپذیره و قبول میکنه.

رسیدن به مرحله پنجم یعنی تموم شدن اون مصیبت و شروع دوباره زندگی.
برای از دست دادن عزیزان، فرد نرمال باید حداکثر شش ماه به مرحله آخر یا همون Acceptance برسه که دیگه راحت میشه. اگر بیشتر طول بکشه مشکلی هست. برای گلیر نشدن نمیدونم زمان نرمالش چقدره. جا داره رو اینم بررسی بشه! خخ
ولی افراد ممکنه در مراحل یک تا چهار بمونن و جلوتر نرن و این یعنی خطر. همون طوری که بعضی دوستان 2014 هنوز تو مرحله 3 هستن!

امیدوارم دوستان 2016 دچار مشکلات ماها نشن و مثل ما چوب کارهای نکرده، راه های نرفته و ... رو نخورن. زندگی جریان داره. همه ما چیزهای خوب زیادی داریم که یادآوری داشتن اونها لازمه و همین ها زندگی رو قابل تحمل یا بیشتر از اون لذت بخش میکنه.
در آخر از همه دوستانی که یک نفرشون کلیر شده خواهش میکنم تصمیم احساسی نگیرید و تمام جوانب رو بسنجید. هر کسی در خودش یک قابلیتی ببینه میتونه برای مهاجرت به جاهای بهتر از ایران اقدام کنه.
به شخصه خیلی ناراحت که نیستم هیچ، میخوام یک شعر باحال هم براتون بگذارم لذت ببرید:

نام من در نامهٔ پاکان نوشت / دوزخی بودم ببخشیدم بهشت
آه کردم چون رسن شد آه من / گشت آویزان رسن در چاه من
آن رسن بگرفتم و بیرون شدم / شاد و زفت و فربه و گلگون شدم
در بن چاهی همی‌بودم زبون / در همه عالم نمی‌گنجم کنون
آفرینها بر تو بادا ای خدا / ناگهان کردی مرا از غم جدا

بدرود
بازمانده از لاتاری 2015
شماره کیس: 3052 - سفارت: آنکارا خودم تغییر دادم به ابوظبی - تعداد افراد کیس: 4 - تاریخ نامه دوم: 23 اکتبر - مصاحبه: 2014/12/14 - کلیر خانم و بچه ها: 2015/3/30 - کلیر خودم: بعد از 290 روز نتونستن تشخیص بدن که من بی خطرم یا با خطر
رشته حساس - فوق لیسانس - سربازی س پ
(2015-09-30 ساعت 12:20)سجاد دال نوشته:  بعضی از دوستان هستند که شاید زندگی در اینجا براشون صدبار زندگی تو آمریکا بهتر باشه و خوشبخت باشن...ولی من و همسرم متاسفانه با اینکه جوونیم و تحصیلات بالا داریم همیشه در حال تلاش بودیم ولی هیچوقت نتیجه نگرفتیم....اگه دری به رومون باز میشه حاصلش فقط بسته شدن در و پسرفت بوده،برا همین تمام امیدمون این قضیه بود تا بلکه بلاخره بتونیم سهممونو از این زندگی بگیریم...ولی سرنوشت برا ما خوابای دیگه ای دیده....من اینجا چیزی برا از دست دادن ندارم و بازبع همون زندگی قبلی تکراری بدون پیشرفت برمیگردم...از همه ی دوستان تشکر میکنم و با اینکه نمیشناسمتون دلم براتون تنگ میشه....ایشالا که همه ی دوستان علی الخصوص تیچر.رضا.امین.سمبر.خلیل خواه.یس اورنو و....موفق باشن.

سجاد جان، مرسي كه به يادم بودي. نمي دونم چي بگم فقط براي تو و همسرت بهترين ها رو آرزو مي كنم. براتون سلامتي آرزو مي كنم و مطمئنم كه با اين كمالاتي كه داري مطمئنا موفق ميشي.
◄شماره كيس: ***2015AS00002
◄سفارت: آنكارا
◄ تاريخ مصاحبه: 4 می
◄نتیجه مصاحبه : AP ... آپدیت واقعي: 4 می(1،2،3) - 6 می(1،2،3)- 7 می(1،2)- 19 مي (1)
◄نتيجه :انتخاب راهي غير از مهاجرت براي پيشرفت.
تشکر کنندگان: arveen100 ، سجاد دال ، babak90 ، 123a ، maryam2020 ، Janilla ، بابراس ، farrokh33 ، Arshia2000 ، alireza51 ، SAMBAR ، moj21
ابوظبی
کیس 7346 هم آپ 30 سپتامبر رو میل فرمودن.
ایشالا که خیره براشون Smile
تشکر کنندگان: 123a ، farrokh33 ، alireza51 ، SAMBAR ، حاجی واشنگتن ، moj21 ، matin86 ، Pariba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان