کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2014-12-07 ساعت 01:35)Vandadi نوشته:  سلام
ایا امکانش هست ما به kcc و سفارت ایمیل یا زنگ بزنیم و بپرسیم پرونده ما در چه وضیعتی هستش اخه بعضی ها می گن پرونده گم میشه یا می ندازن پشت شوفاز و این حرف ها ایا اونا می گن پرونده در چه وضعیتی هستش؟
دوست عزیز
اطف کنید امضا تکمیل کنید
الان ما نمی دونیم شما در چه وضعیتی هستید
مصاحیه رفتید کلیر خوردید ؟؟؟
کارنت شدید ؟؟
منتظر نامه دوم هستید ؟؟
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: A_A ، kaamiran ، soruosh
با عرض سلام
بنده 2 ماه است که کلیرنس خوردم . از سال قبل دیدم کسانیکه فرم نه سوالی ازشون خواسته بودن زودتر کلییر شدند این در مورد امسال هم مشاهده شده از من فرم نه سوالی نخواستند. به نظر دوستان آیا نباید یک ایمیل جهت پیگیری پرونده بزنم تا فقط مطمئن بشم پرونده ی من در دست بررسی است؟ آخه امکان پیگیری آپدیت هم از سایت سیس وجود ندارد . البته خود سفارت آنکارا تاکید کردند که تا 6 ماه جواب نمیدهند . کسی تجربه ای از مورد مشابه ندارد یا جایی چیزی نخوانده است؟با تشکر
شماره کیس:1XXX, محل مصاحبه: آنکارا, تاریخ مصاحبه:8 اکتبر 2014, نتیجه مصاحبه: کلیرنس, کلیر: با ارسال انرژی مثبت انشاالله بزودی, مقصد:نیویورک
تشکر کنندگان:
از منم فرم نه سوالی نخواستن نه رزومه
شماره کیس: 2015AS000027xx - رویت قبولی: MAY 1, 2014 - کنسولگری: ANKARA - تعداد افراد: 1 - ارسال فرمهای سری اول: 18may, 2014 - کارنت شدن کیس: AUG 12, 2014 - مصاحبه:Ankara19november -
آپدیت : -30dec-2jan-20feb-27march-30march-31march-3april دریافت ویزا:کلیرنس - ورود به آمریکا: - دریافت گرین کارت:
تشکر کنندگان: siminbiazar ، r.bazargan
(2014-12-07 ساعت 11:34)siminbiazar نوشته:  با عرض سلام
بنده 2 ماه است که کلیرنس خوردم . از سال قبل دیدم کسانیکه فرم نه سوالی ازشون خواسته بودن زودتر کلییر شدند این در مورد امسال هم مشاهده شده از من فرم نه سوالی نخواستند. به نظر دوستان آیا نباید یک ایمیل جهت پیگیری پرونده بزنم تا فقط مطمئن بشم پرونده ی من در دست بررسی است؟ آخه امکان پیگیری آپدیت هم از سایت سیس وجود ندارد . البته خود سفارت آنکارا تاکید کردند که تا 6 ماه جواب نمیدهند . کسی تجربه ای از مورد مشابه ندارد یا جایی چیزی نخوانده است؟با تشکر

سلام دوست عزيز
اگه ممكنه يكم از شرايط كيستون و روند مصاحبتون بگين
شماره کیس: 7XXX / رویت قبولی: 31 می / ارسال فرم 260: 17 جون / سفارت: آنکارا / تعداد افراد کیس: 1 نفر.
تشکر کنندگان:
(2014-12-07 ساعت 11:49)amir1635 نوشته:  

سلام دوست عزيز
چشم تا فردا سفرنامه ام رو می نویسم و به امضا ام اضافه می کنم.
شماره کیس:1XXX, محل مصاحبه: آنکارا, تاریخ مصاحبه:8 اکتبر 2014, نتیجه مصاحبه: کلیرنس, کلیر: با ارسال انرژی مثبت انشاالله بزودی, مقصد:نیویورک
تشکر کنندگان: نیلان ، amir1635 ، afrand ، goliii
(2014-12-07 ساعت 11:51)siminbiazar نوشته:  
(2014-12-07 ساعت 11:49)amir1635 نوشته:  

سلام دوست عزيز
چشم تا فردا سفرنامه ام رو می نویسم و به امضا ام اضافه می کنم.

ما هم هر سفرنامه یی بخونیم دعا می کنیم که زودتر کلیر بشن نوسندگانش
Wink
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: siminbiazar ، ریحانا ، r.bazargan ، goliii
سلام
من هفته اول رفتم مصاحبه و کلیرنس خوردم و ازم نه فرم 9 سوالی خواستند نه رزومه ایا امکانش هست ما به kcc و سفارت ایمیل یا زنگ بزنیم و بپرسیم پرونده ما در چه وضیعتی هستش اخه بعضی ها می گن پرونده گم میشه یا می ندازن پشت شوفاز و این حرف ها ایا اونا می گن پرونده در چه وضعیتی هستش؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان:
شما چند جا سئوالت رو میپرسی میدونی خلاف قوانینه؟

فرم 9 سئوالی رو به همه نمیدن به افرادی میدن که آفیسر کمی در مصاحبشون مشکوکه و چیزی رو درست متوجه نشده و بصورت کتبی میخواد جواب رو ببینه.
معمولا هم این فرم رو به کسانی میدن که احتمالا یکضربی بوده اند و الان به خاطر همین شک کارشون به کلیرنس کشیده. شما اگر سربازی رفته باشی یا کار دولتی احتمال قوی فرم 9 سئوالی رو نمیگیری . اگر هم گرفتی و جواب رو دادی به احتمال قوی به زودی کلیر نمیشی چون به فرض هم که آفیسر رو روشن کردی چک های دیگه کلیرنسی ات هستن که زمانبرن.
الان که این دو مورد هموطن کلیر شدن هیچکدوم نه سربازی داشتن و نه کار دولتی و معلومه که هنوز جواب استعلام Eagle هیچ ایرانی ای نیومده (چک کردن وابستگی به دولت ایران). خود دانی پیگیر بشی که چرا نیامده اما جوابشون معلومه منتظر باشید 3-4 ماه حداقل زمان میبره. سفارت آنکارا که عملا گفته به دلیل حجم کاری ممکنه بیش از 1 سال طول بکشه و هیچ چیز معلوم نیست.

توصیه به همه دوستان: خودتون میدونید زنگ بزنید ایمیل بزنید برید سفارت سرتق شید که جواب رو میگیرید یا نه. از این به بعد کاری از دست هیچ یک از کاربران و مدیران اینجا، سارا گرو، آقای مومنی! سفارت امور خارجه و ... بر نمیاد. شاید پیگیری کردین جواب داد (نمیدونم امکان پذیره یا نه) شاید پیگیری کردین کلافه شون کردین دیگه بهتون جواب ندادن. شاید پیگیری کردین مشکوک شدن (این یکی رو احتمال خیلی کمی میدم)
خواهشا نه بقیه رو از کاری نهی کنید و نه به کسی کاری رو امر کنید. پارسال کلی دلخوری پیش اومد که چرا فلانی رفته دم سفارت و پاسپورت رو گرفته و نباید میرفته اون یکی میگفت پیگیری نکنید که وقت داشته باشن جواب همه رو بدن یکی دیگه میگفت پیگیری کنید که بفهمن ما منتظریم!
نه آینده تون رو بسپارین پای تصمیم دیگری که سوادش در این زمینه از شما کمتر نباشه بیشتر نیست و نه در مورد آینده دیگران تصمیم بگیرید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
(2014-12-07 ساعت 13:03)behdadK نوشته:  شما چند جا سئوالت رو میپرسی میدونی خلاف قوانینه؟

فرم 9 سئوالی رو به همه نمیدن به افرادی میدن که آفیسر کمی در مصاحبشون مشکوکه و چیزی رو درست متوجه نشده و بصورت کتبی میخواد جواب رو ببینه.
معمولا هم این فرم رو به کسانی میدن که احتمالا یکضربی بوده اند و الان به خاطر همین شک کارشون به کلیرنس کشیده. شما اگر سربازی رفته باشی یا کار دولتی احتمال قوی فرم 9 سئوالی رو نمیگیری . اگر هم گرفتی و جواب رو دادی به احتمال قوی به زودی کلیر نمیشی چون به فرض هم که آفیسر رو روشن کردی چک های دیگه کلیرنسی ات هستن که زمانبرن.
الان که این دو مورد هموطن کلیر شدن هیچکدوم نه سربازی داشتن و نه کار دولتی و معلومه که هنوز جواب استعلام Eagle هیچ ایرانی ای نیومده (چک کردن وابستگی به دولت ایران). خود دانی پیگیر بشی که چرا نیامده اما جوابشون معلومه منتظر باشید 3-4 ماه حداقل زمان میبره. سفارت آنکارا که عملا گفته به دلیل حجم کاری ممکنه بیش از 1 سال طول بکشه و هیچ چیز معلوم نیست.

توصیه به همه دوستان: خودتون میدونید زنگ بزنید ایمیل بزنید برید سفارت سرتق شید که جواب رو میگیرید یا نه. از این به بعد کاری از دست هیچ یک از کاربران و مدیران اینجا، سارا گرو، آقای مومنی! سفارت امور خارجه و ... بر نمیاد. شاید پیگیری کردین جواب داد (نمیدونم امکان پذیره یا نه) شاید پیگیری کردین کلافه شون کردین دیگه بهتون جواب ندادن. شاید پیگیری کردین مشکوک شدن (این یکی رو احتمال خیلی کمی میدم)
خواهشا نه بقیه رو از کاری نهی کنید و نه به کسی کاری رو امر کنید. پارسال کلی دلخوری پیش اومد که چرا فلانی رفته دم سفارت و پاسپورت رو گرفته و نباید میرفته اون یکی میگفت پیگیری نکنید که وقت داشته باشن جواب همه رو بدن یکی دیگه میگفت پیگیری کنید که بفهمن ما منتظریم!
نه آینده تون رو بسپارین پای تصمیم دیگری که سوادش در این زمینه از شما کمتر نباشه بیشتر نیست و نه در مورد آینده دیگران تصمیم بگیرید.
با عرض تشکر فراوان از پاسخگویی کاملتان
فقط بنده سوالی داشتم ؟ کجا سفارت آنکارا نوشته ممکنه بیش از یکسال طول بکشه؟ اونوقت به ما که ویزا نمیرسه درسته؟ میشه خواهش کنم لینکش را بفرستید بنده مطالعه کنم ممنون می شوم.
تشکر کنندگان: rbrb-2015
دوست عزیز تماس گرفتن نتیجه ای نداره چون اگر هم جواب بدهند مطمئنا جوابها کلیشه ای و تکراریه و چیزی نصیب شما نمیکند چون در سایت آنکارا هم بوضوح گفته که بدلیل لود بالای کیسها این پروسه زمانبره و زیر شش ماه تماس نگیرین. که متن انگلیسیش آمده:
Due to high demand, we are currently experiencing delays in administrative processing. Most cases require 3-6 months to complete their administrative processing. However, please understand that this process has no time constraints and may even take longer.

We will not respond to any inquires for cases pending for less than 6 months
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: siminbiazar ، A_A ، rbrb-2015
تصحیح میکنم گفته 3 تا 6 ماه یا بیشتر
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: siminbiazar ، A_A ، rbrb-2015 ، r.bazargan
ولی ما نه سربازی داشتیم نه کار دولتی و نه فرم نه سوالی بهمون داد و نه ازمون cv خواست . ما جزو کدام دسته قرار میگیریم و چرا به ما کلیرانس خورده ؟
کیس نامبر :****2015AS مصاحبه : دسامبر و کلیر بعد از 4 ماه
چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد
چه نکوتر انکه مرغی زقفس پریده باشد
تشکر کنندگان: aidin2015 ، r.bazargan
دلایل مختلفی هست که یه نفر کلیرنس میخوره. خود ایرانی بودن خود به خود و اتوماتیک یعنی کلیرنس چند صفحه قبل هم گذاشتم لینکش رو. طبق دستورالعمل آفیسر به همه ایرانی ها حق داره کلیرنس بده. حالا خیلی داره لطف میکنه به بعضی ها نمیده. ضمنا رشته حساس، فوق لیسانس و دکترا، اسم مشابه از نظر اونها و همینطور شک کردن آفیسر منجر به کلیرنس میشه. حتی ممکنه اسم شرکت شما به گوشش مشکوک باشه. شما اگر در مصاحبه اعتماد آفیسر رو جلب نکنی یا به یکی از مدارکت هم مشکوک بشه کافیه که به شما لطف نکنه.
نگران نباشید شما به تازگی مصاحبه رفتید و احتمالا به زودی هم کلیر میشید شاید خیلی زودتر از اونهایی که اول مصاحبه رفتند.
تشکر کنندگان: A_A ، نیلان ، rbrb-2015 ، afrand ، saboteur ، r.bazargan ، soruosh ، shahabjafari
(2014-12-07 ساعت 17:00)afrand نوشته:  ولی ما نه سربازی داشتیم نه کار دولتی و نه فرم نه سوالی بهمون داد و نه ازمون cv خواست . ما جزو کدام دسته قرار میگیریم و چرا به ما کلیرانس خورده ؟

مدرک و رشتهٔ تحصیلیتون چیه؟
کیس نامبر: 2015AS7XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت:ژوئن > مصاحبه : هفته سوم آگوست || تعداد اعضای کیس: یک نفر > دریافت ویزا:
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان خوب منتظر...چقدر خوب درک میکنم شرایط شمارو..مخصوصا بعد از قضایای سال 2013..و بدتر از اون 2014 ای ها
پارسال 18 نوامبر رفتیم مصاحبه و این روزها رو ثانیه ثانیه شمردیم...حرص خوردیم و دعوا کردیم. هورا کشیدیم..دعا کردیم و دعا کردیم.. تا اینکه بعد از نزدیک 200 روز ..شد..بالاخره..کلیر شدیم
چند تا نکته:
ما هم سربازی نداشتیم..سابقه کار تو نفت داشتیم (اگر نفتی ها نگران هستن بیمورده) علی رغم اینکه استعفا داده بودیم..تدریس در دانشگاه چه دولتی و چه غیردولتی براشون مهمه..
از همه فرم 9 سوالی و سی وی نمیخوان.. مخصوصا ابوظبی که من یادم نمیاد پارسال از کسی خواسته باشن
تعداد آپدیت ها اصلا و ابدا مهم نیست..کیس ما پارسال قبل از کلیر دوبار آپدیت شد یکبار در فوریه که عمومی بود و همه کیس ها آپ شدن و احتمالا اصلا مهم نبوده
و بعد هم نزدیک های کلیر شدن از امریکا آپدیت شدیم..به دلیل ساعت آپدیت میگم..و اون دیگه سرنوشت ساز بود
پس الکی ذهن خودتون رو درگیر این مسائل نکنید
من ایمیل پیگیری هم زدم بعد از 2 ماه و بعد از 6 ماه..آپدیت بعد از ایمیل و یک جواب تکراری و روتین..پس خیلی مهم نیست این مدل پیگیری..چون دوستانی هم با شرایط ما بودند که بدون این ایمیل ها در یک روز باهم کلیر شدیم
فقط توصیه من اینه که کلا قضیه لاتاری رو تا روزی که ویزا رو گرفتین محرمانه تلقی کنید..چون واقعا آزاردهنده میشه انتظار طولانی همراه با پاسخ دادن به سوالات تکراری اطرافیان
من و همسرم بعد از مصاحبه به همه حتی پدر و مادرها گفتیم که ریجکت شدیم..و این 192 روز فقط تو این تاپیک گذروندم..تا اینکه ویزا رو گرفتیم و از دبی زنگ زدیم بهشون و گفتیم
برای تک تک شما آرزو میکنم که کلیر بشین ..فقط این روزها رو هدر ندین...و به گزینه های غیر از رفتن و خوب فکر کنید مخصوصا شماره کیس های بالا
شماره کیس : **2014AS000019 - سفارت : ابوظبی- مصاحبه : 18 نوامبر- کلیر شدیم بعد از 192 روز انتظار

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان