کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
دو سوال از اساتید:
مشخص شده تا حالا چند ویزا برای ایرانی ها صادر شده و چند نفر مشمول پروسه کلییرنس شدند؟
در مورد آقایانی که خودشون کلییرنس میخورن ولی به همسر و فرزند اونها ویزا داده میشه, در صورت کلییر نشدن برنده اصلی ایا بقیه اعضای خانواده میتونند از ویزا استفاده کنند؟ اگر ورود اونها منوط به ورود برنده اصلی کیس هست , چرا ویزاشون صادر میشه؟
تشکر کنندگان:
تبرك فراوان آرزوي پيروزي هاي بيشتر براي شما

با آرزوي ويزاي يكضرب
تشکر کنندگان:
سلام
آمار دقیق ویزا های لاتاری سال 2014 هم اومد:
بچه ها با مقایسه فایل سیس میگفتن 2430 تا ویزا صادر شده ;

در صورتی که پارسال فقط 2326 عدد ویزا برای ایرانیها صادر شده و8193 عدد برای کل آسیا.هم برای آسیا سهمیه مونده بود هم برای ایران ;ولی نمیدونم چرا ...ندادن.
بد جوری حقمون رو خوردنSad عملا سهمیه ایران رو دادن به قاره های دیگه.
پارسال از 6000 برنده ایرانی حول وحوش 4000 نفر رفتن مصاحبه که فقط 2326 عدد ویزا صادر شد و تقریبا 1600 نفر جا موندن .

دعا کنید که امسال هم مثل سال 2013 بشه حداقل سهمیه 3500 تای ایران رو بدن

2013 تعداد 3741 عدد ویزا برای ایران و9480 عدد ویزا برای کل آسیا صادر شد.
توی لینک پایین جدول سوم رو دانلود کنین( Immigrant Visas Issued (by Foreign State of Chargeability or Place of Birth): Fiscal Year 2014) قسمت diversity immigrants برای هر کشور

travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/AnnualReports/FY2014AnnualReport/FY14AnnualReport-TableIII.pdf
http://travel.state.gov/content/visas/en...-2014.html
یکی از 1600 زخمی لاتاری2014
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، S.gh ، pari pariaaa ، ریحانا ، siminbiazar ، abbas09 ، soruosh ، kamranh ، Nima90 ، m.mirzaee ، matin86
(2014-12-07 ساعت 23:16)Ehsan171 نوشته:  دو سوال از اساتید:
مشخص شده تا حالا چند ویزا برای ایرانی ها صادر شده و چند نفر مشمول پروسه کلییرنس شدند؟
در مورد آقایانی که خودشون کلییرنس میخورن ولی به همسر و فرزند اونها ویزا داده میشه, در صورت کلییر نشدن برنده اصلی ایا بقیه اعضای خانواده میتونند از ویزا استفاده کنند؟ اگر ورود اونها منوط به ورود برنده اصلی کیس هست , چرا ویزاشون صادر میشه؟

در مورد سوال اولت نمیشه هنوز دقیق گفت چون سیس شروع بکار نکرده برای 2015
در مورد دوم اگر برنده اصلی آقا باشد و کلیرنس بخوره به سایر اعضا هم نمیدهند. اگر برنده اصلی خانوم باشد و آقا کلیرنس بخوره به خانومه و سایر اعضا ممکنه بدن که در اون صورت میتونن از ویزا استفاده کنه حتی در صورتی که به آقا ویزا ندهند.
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، Ehsan171 ، soruosh ، m.ghoreishi
(2014-12-07 ساعت 23:16)Ehsan171 نوشته:  دو سوال از اساتید:

پاسخ سوال اول و نمی دونم
اما در مورد سوال دوم: در صورتیکه برنده اصلی آقا باشد و مشمول پروسه کلیرینس، برای همسر و فرزند ویزا صادر نخواهد شد تا زمانیکه آقا کلیر شوند Big Grin (چقدر این کلمه آقا باحاله و منو یاد کسی میندازه Cool) پس از کلیر شدن آقا Wink برای تمام اعضا خانواده همزمان ویزا صادر میشود.
شماره کیس:2014AS000072xx, کنسولگری: ایروان, ۳ نفر
زمان مصاحبه: ۹ جون، مشمول پروسه کلیرنس،
کلیر: ۷ آگوست. دریافت ویزا ۱۳ آگوست، مقصد: نیویورک
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، HERMES7 ، soruosh ، m.ghoreishi
یک نفر دیگه هم از ابوظبی کلیر شد. آقا، کارنتی سری اول زمان مصاحبه 29 اکتبر . بهشون تبریک میگم. اگر از دوستان مهاجرسرایی است لطفا بیاد وضعیت کیسش رو توضیح بده اما از الان حاضرم شرط ببندم نه سربازی داشته نه کار دولتی.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
(2014-12-10 ساعت 08:35)behdadK نوشته:  یک نفر دیگه هم از ابوظبی کلیر شد. آقا، کارنتی سری اول زمان مصاحبه 29 اکتبر . بهشون تبریک میگم. اگر از دوستان مهاجرسرایی است لطفا بیاد وضعیت کیسش رو توضیح بده اما از الان حاضرم شرط ببندم نه سربازی داشته نه کار دولتی.
سلام شما اطلاع دارید پارسال اولین کلییر که کار دولتی یا سربازی و یا هر دو را داشته چه تاریخی اعلام شده است؟ یک سوال دیگرهم داشتم پارسال دولت آمریکا تعطیل شده بود؟ به چه علتی؟ چه مدت؟
شماره کیس:1XXX, محل مصاحبه: آنکارا, تاریخ مصاحبه:8 اکتبر 2014, نتیجه مصاحبه: کلیرنس, کلیر: با ارسال انرژی مثبت انشاالله بزودی, مقصد:نیویورک
تشکر کنندگان:
کلیرهای گروهی حدود 20 می شروع شد.
تعطیلی دولت هم اگر اشتباه نکنم دعوای دولت و مجلس یا سنا بود علت یا مدتش رو حضور ذهن ندارم.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، siminbiazar
سلام دوستان منو دخترم ویزا گرفتیم اما به همسرم بعلت کاردولتی و سربازی کلیرنس خورد امیدوارم به زودی زود همه ویزا قشنگ نصیبشون بشه
شماره كيس :2XXX , رويت قبولي : 1مي ,سفارت :آنكارا , ارسال فرم : 19 مي , تاريخ كارنت :8سپتامبر , نامه دوم : 23 اكتبر , مصاحبه : نيمه اول دسامبر، دریافت ویزا :خودم و دخترم یکضرب (همسرم بعد از 121روز)
تشکر کنندگان: behdadK ، HERMES7 ، babak12 ، ramin5589 ، afrand ، reza.h ، rbrb-2015 ، behjat ، kimfar ، نیلان ، k1_m_1358 ، m.ghoreishi ، reza.aa ، shadi79 ، kaamiran ، y.n ، karimishad ، goliii ، قصه گو ، siminbiazar ، A_A
(2014-10-17 ساعت 00:10)آلیس-1980 نوشته:  من به خاطر تدریس خصوصی کلیرنس خوردم . اونهم تدریس خصوصی به مدت کمتر از 5 ماه به بچه های دبستان و راهنمایی.آفیسر ازم پرسید که چی درس می دادم و من گفتم ریاضی و علوم و باقی درسهای ابتدایی و راهنمایی .تو پاکت زردی که به همراه ویزا بهمون دادن شغلم رو زده:teaches except post-secondry.در صورتی که این کار رو برای اینکه تو این مدت بیکار نباشم انجام دادم اونم نه زیاد. ولی برای اینکه توی فرمها ننویسم بیکار، نوشتمش و شد دردسر.البته همه جور آدمی کلیرنس خورده بودن از دختر مجرد با کار غیر دولتی و کسایی که خدمت و کار دولتی داشتن.بودن دوستانی که با وجود خدمت سپاه و کلیرنس و کیس نامبر بالا ،1 ماهه کلیر شدن و تو زمانی که به یه عده تلفنی خبر می دادن شاملشون شد و خوشبختانه ویزا گرفتن.بعضی ها نه از این سایت خبر داشتن و نه از خیلی اتفاقاتی که داشت می افتاد،و قسمتشون بود و ویزا گرفتن. بعضی ها هم مثل من اگه اولا خواست خدا نبود و من هم پی گیر نبودم احتمالا ویزا بهمون نمی رسید.این رو نوشتم که بگم دوستان لطفا پی گیر کارتون باشید.منظورم این نیست که استرس داشته باشین ولی گوش به زنگ باشین .اونایی که مصاحبتون اوایل کاره بعد از اینکه 3 ماه گذشت ایمیل بفرستین به بهانه های مختلف و سعی کنید بهانه هاتون منطقی به نظر بیاد.متن انگلیسی ایمیلتون رسمی باشه بهتره.پشت سرهم ایمیل نفرستین،اگه بهتون جواب دادن بگذراید یکم بگذره مثلا 3 هفته تا 1 ماه بعد دوباره ایمیل بفرستید.با توجه به پرونده ی خودتون اینکارو انجام بدین.اونهایی که بعد از عید مصاحبه می رن و کلیرنس می خورن هم زودتر اینکارارو انجام بدن یعنی دیگه منتظر نشن 3 ماه بگذره و زودتر ایمیل بفرستن و پی گیر شن.با تمام این کارها ما تا ی حدی تو این ماجرا نقش داریم بقیش از دست ما خارجه،پس دعا کنید که خواست شما با اراده ی خدا یکی باشه و بهترین اتفاق براتون بیافته.

(2014-10-17 ساعت 00:10)heridas نوشته:  سلام دوستان
کسی میدونه افرادی که 2015 لاتاری قبول شدند می تونند 2016 دوباره ثبت نام کنند ؟؟
بله دوست عزیز می تونید،ما هم اینکارو کرده بودیم برای 2015.

سلام به دوستان پرامید 2015 ، بازماندگان از 2014 ، منتظران 2016
متأسفانه در سال 2014 نه تنها شاهد بی عدالتی در تقسیم ویزاها بودیم بلکه شاهد برخوردهای غیر منطقی نیز هم در تاپیک مربوطه نیز بودیم
این حکایت بر روند کار شما هیچ تأثیری نداره و نمیخوام بیشتر توضیح بدم.
اما مطمئناً حرف ها و راهنمایی های دوستان با تجربه قدیمی و دلسوز میتونه براتون راهنمایی مناسبی باشه
پس در انتخاب راهنماهانون بسیار دقت بفرمائید و همیشه یادتون باشه که این خودتون هستید که باید تصمیم بگیرید و تلاشتون رو برای رسیدن به هدفهاتون مضاعف کنید
در تاپیک 2014 بودند کسانی که پس از کلیر شدنشون آمار و سفرنامشون رو رو کردن و بارقه ای از نا امیدی رو هم با خودشون به ارمغان آوردند تا جایی که در یکی از پست های انتشار داده شده از سوی دوستمون نوشته بود که اگر شما ویزا نگرفتید مطمئناً لیاقتش رو نداشتید و بازخورد رفتار خودتون بوده و بخاطر بدیهایی بوده که انجام دادید !!!! Sad
اما بودند کسانی که با اینکه ویزا نگرفتند همیشه سنگ صبور بودند و به همه دلداری میدادند و حتی برای سفر دوم به سفارتخونشون تا جای ممکن با خودشون ویزای سایر دوستان رو هم به همراشون بردن سفارت
از دوستان و سروران با تجربه و فهیمی که در این 44 صفحه با اونها دوباره تجدید خاطره ای داشتم عاجزانه خواهش میکنم که از تأئید افراد بی صلاحیت خودداری کنند تا حداقل در این تاپیک کسی به گمراهی کشیده نشود
متشکرم
تشکر کنندگان: karimishad ، matin86
(2014-12-10 ساعت 11:57)siminbiazar نوشته:  
(2014-12-10 ساعت 08:35)behdadK نوشته:  یک نفر دیگه هم از ابوظبی کلیر شد. آقا، کارنتی سری اول زمان مصاحبه 29 اکتبر . بهشون تبریک میگم. اگر از دوستان مهاجرسرایی است لطفا بیاد وضعیت کیسش رو توضیح بده اما از الان حاضرم شرط ببندم نه سربازی داشته نه کار دولتی.
سلام شما اطلاع دارید پارسال اولین کلییر که کار دولتی یا سربازی و یا هر دو را داشته چه تاریخی اعلام شده است؟ یک سوال دیگرهم داشتم پارسال دولت آمریکا تعطیل شده بود؟ به چه علتی؟ چه مدت؟

پارسال اولین کلیر ها فکر کنم بعد از 13 فروردین بود .دقیق یک هفته قبل از اینکه برم مصاحبه.کلا صفحه کلیرس غو غا بود هر هفته دیگه کلیر داشتیم تا 6 جون که دیگه تعطیل شد.
تشکر کنندگان: siminbiazar
سلآم یعنی حتی سابقه تدریس در دانشگاه آزاد مشمول کلیررنس میشه؟
(2014-12-07 ساعت 21:00)masuodrh نوشته:  سلام به دوستان خوب منتظر...چقدر خوب درک میکنم شرایط شمارو..مخصوصا بعد از قضایای سال 2013..و بدتر از اون 2014 ای ها
پارسال 18 نوامبر رفتیم مصاحبه و این روزها رو ثانیه ثانیه شمردیم...حرص خوردیم و دعوا کردیم. هورا کشیدیم..دعا کردیم و دعا کردیم.. تا اینکه بعد از نزدیک 200 روز ..شد..بالاخره..کلیر شدیم
چند تا نکته:
ما هم سربازی نداشتیم..سابقه کار تو نفت داشتیم (اگر نفتی ها نگران هستن بیمورده) علی رغم اینکه استعفا داده بودیم..تدریس در دانشگاه چه دولتی و چه غیردولتی براشون مهمه..
از همه فرم 9 سوالی و سی وی نمیخوان.. مخصوصا ابوظبی که من یادم نمیاد پارسال از کسی خواسته باشن
تعداد آپدیت ها اصلا و ابدا مهم نیست..کیس ما پارسال قبل از کلیر دوبار آپدیت شد یکبار در فوریه که عمومی بود و همه کیس ها آپ شدن و احتمالا اصلا مهم نبوده
و بعد هم نزدیک های کلیر شدن از آمریکا آپدیت شدیم..به دلیل ساعت آپدیت میگم..و اون دیگه سرنوشت ساز بود
پس الکی ذهن خودتون رو درگیر این مسائل نکنید
من ایمیل پیگیری هم زدم بعد از 2 ماه و بعد از 6 ماه..آپدیت بعد از ایمیل و یک جواب تکراری و روتین..پس خیلی مهم نیست این مدل پیگیری..چون دوستانی هم با شرایط ما بودند که بدون این ایمیل ها در یک روز باهم کلیر شدیم رر
فقط توصیه من اینه که کلا قضیه لاتاری رو تا روزی که ویزا رو گرفتین محرمانه تلقی کنید..چون واقعا آزاردهنده میشه انتظار طولانی همراه با پاسخ دادن به سوالات تکراری اطرافیان
من و همسرم بعد از مصاحبه به همه حتی پدر و مادرها گفتیم که ریجکت شدیم..و این 192 روز فقط تو این تاپیک گذروندم..تا اینکه ویزا رو گرفتیم و از دبی زنگ زدیم بهشون و گفتیم
برای تک تک شما آرزو میکنم که کلیر بشین ..فقط این روزها رو هدر ندین...و به گزینه های غیر از رفتن و خوب فکر کنید مخصوصا شماره کیس های بالا
تشکر کنندگان:
كاش زودتر ميدونستم كه انكارا بخاطر حجم كاري بالا گفته شيش ماه احتمالا كارشون طول ميكشه وگرنه سفارت كشور ديگه اي رو انتخاب ميكردم Sad اي بابا

(2014-12-07 ساعت 13:03)behdadK نوشته:  شما چند جا سئوالت رو میپرسی میدونی خلاف قوانینه؟

فرم 9 سئوالی رو به همه نمیدن به افرادی میدن که آفیسر کمی در مصاحبشون مشکوکه و چیزی رو درست متوجه نشده و بصورت کتبی میخواد جواب رو ببینه.
معمولا هم این فرم رو به کسانی میدن که احتمالا یکضربی بوده اند و الان به خاطر همین شک کارشون به کلیرنس کشیده. شما اگر سربازی رفته باشی یا کار دولتی احتمال قوی فرم 9 سئوالی رو نمیگیری . اگر هم گرفتی و جواب رو دادی به احتمال قوی به زودی کلیر نمیشی چون به فرض هم که آفیسر رو روشن کردی چک های دیگه کلیرنسی ات هستن که زمانبرن.
الان که این دو مورد هموطن کلیر شدن هیچکدوم نه سربازی داشتن و نه کار دولتی و معلومه که هنوز جواب استعلام Eagle هیچ ایرانی ای نیومده (چک کردن وابستگی به دولت ایران). خود دانی پیگیر بشی که چرا نیامده اما جوابشون معلومه منتظر باشید 3-4 ماه حداقل زمان میبره. سفارت آنکارا که عملا گفته به دلیل حجم کاری ممکنه بیش از 1 سال طول بکشه و هیچ چیز معلوم نیست.

توصیه به همه دوستان: خودتون میدونید زنگ بزنید ایمیل بزنید برید سفارت سرتق شید که جواب رو میگیرید یا نه. از این به بعد کاری از دست هیچ یک از کاربران و مدیران اینجا، سارا گرو، آقای مومنی! سفارت امور خارجه و ... بر نمیاد. شاید پیگیری کردین جواب داد (نمیدونم امکان پذیره یا نه) شاید پیگیری کردین کلافه شون کردین دیگه بهتون جواب ندادن. شاید پیگیری کردین مشکوک شدن (این یکی رو احتمال خیلی کمی میدم)
خواهشا نه بقیه رو از کاری نهی کنید و نه به کسی کاری رو امر کنید. پارسال کلی دلخوری پیش اومد که چرا فلانی رفته دم سفارت و پاسپورت رو گرفته و نباید میرفته اون یکی میگفت پیگیری نکنید که وقت داشته باشن جواب همه رو بدن یکی دیگه میگفت پیگیری کنید که بفهمن ما منتظریم!
نه آینده تون رو بسپارین پای تصمیم دیگری که سوادش در این زمینه از شما کمتر نباشه بیشتر نیست و نه در مورد آینده دیگران تصمیم بگیرید.
تشکر کنندگان:
دوستان اگر ما به امید خدا کلیر بشیم امکانش هست که من مجبور بشم برای گرفتن ویزا اقدام کنم و همسرم همراهم نباشه . اینو میدونم که میتونم به سفارت مراجعه کنم و پاس همه رو بدم ولی برای دریافت ویزا از ptt آیا نیاز به وکالت نامه از همسرم دارم ؟ آیا موردی بوده که بدون وکالتنامه بهش داده باشند ؟
کیس نامبر :****2015AS مصاحبه : دسامبر و کلیر بعد از 4 ماه
چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد
چه نکوتر انکه مرغی زقفس پریده باشد
تشکر کنندگان:
دوستان اگه خدا بخواد و ما کلیر بشیم ممکن است من مجبور باشم به تنهایی برم آنکارا و پاسها رو ببرم . میدونم که سفارت همه پاسها رو از من میپذیره ولی آیا PTT از من وکالتنامه میخواهد ؟ اگر بله آیا باید ترجمه شود ؟
کیس نامبر :****2015AS مصاحبه : دسامبر و کلیر بعد از 4 ماه
چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد
چه نکوتر انکه مرغی زقفس پریده باشد
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان