کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-05-09 ساعت 14:42)darkmatter نوشته:  افراد زیادی با سطح علمی بالا به راحتی ویزا گرفته اند چون نوع ویزا گوناگونی فرهنگهاست ما نباید شرایط هر سال رابا سالهای قبل مقایسه کنیم حتی نمیتوانیم شرایط هر کیس را در یک سال مقایسه کنیمچون فاکتورهای متفاوتی برای ارزیابی هست و نوع مصاحبه افراد

اتفاقا نظر نيما جان كاملا درسته من اينو تو فروم ايميگريشن هم كه عضوم خوندم
اما بايد ديد كه آفيسر به چه موردى حساسيت نشون ميده مثلا من كار دولتى مدرك فوق ليسانس در رشته حساس فيلد نفت و گاز كه ٢١ روزه كلير شدم اما همسرم كار خصوصى و رشته غير حساس با سربازى ارتش هنوز كلير نشده
دقيقا مقطع كه فوق ليسانس و دكترا ميشه حساسيت اونا بيشتر ميشه من خودمم روزى كه فرم رو پر كردم در مورد كارم خيلى كامل نوشتم در صورتى كه بعدا كه با مهاجرسرا آشنا شدم ديدم همه ميگن خلاصه توضيح بدين و حتى بعضى دوستان توى cv مقالات چاپ شده خود رو ننوشتن اما من كامل نوشتم و آفيسر هم از شغلم خيلى پرسيد اما بعد رو چى حساس بود كه قانع شد و مورد كمترى رو واسه بررسى انتخاب كرد نميدونم كه زود كلير شدم
اما اصولا اين تفكر هست كه نيروها هرچه متخصص تر باشند احتمال نفوذ به پستهاى حساس بيشتره و بيشتر كنترل ميكنن
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: SAAM_60 ، p00ya2001 ، rbrb-2015 ، Nima4185 ، Mahboy ، lotttery2015 ، lighter ، samane1363 ، Iaccept ، farrokh33
(2015-05-09 ساعت 12:26)Radwin نوشته:  
(2015-05-09 ساعت 11:49)رضا۲۰۱۵ نوشته:  عبدالرضا جان تاپیک تو همین مهاجرسراخواهد بود انشالله ! متاسفانه امکان نمایش لینک سایت های دیگر رو ندارم ! :دی
اقا بپر دیگه ! ( من تو هواپیما منتظر بلند شدن Big Grin )
من هم کاملا با رضای عزیز موافقم یک تاپیک توی مهاجرسرا خیلی خوبه که همه دوستان هم دسترسی آسان به آن دارند فقط دوست دارم یک گروهی راه بیندازیم که همه کیف کنندWinkWink
باز کردن همچین تاپیکی میشه موازی کاری، چون تاپیک های قوی مثل "کمک به افرادی که کسی را ندارند" یا "برای من درآمریکا چه شغلی هست" وجود دارند، در ثانی، تاپیک شهرها و مشاغل خودش کمک کننده و راهگشای بسیار خوبی برای اعضاست که خواسته ها و نیازهاشون رو درونش مطرح کنند.
منتها شما اومدی از یک کار خیلی بزرگتر صحبت به میان آوردی که مورد استقبال همگان هم قرار گرفت، ولی از لحاظ فنی و عملیاتی تو سایت مهاجرسرا قابل اجرا نیست. حالا اگه قراره تو همین سایت یک تاپیک دیگه باز شه ازنظر من موازی کاری و بی معناست. چرا که تاپیکهای اختصاصی هست و افراد هم باهم آشنان و تعدادی هم بیرون ازینجا کلا با هم دوست و همراه شدن. اگر هم در یک سطح دیگه قراره همه با هم ارتباط داشته باشند مسلما باید یک سایت دیگه با قابلیت های دیگه طراحی شه یا از سایتهای ارتباطات اجتماعی استفاده شه.
نظر شخصی بنده برا اجرایی شدن این ایده ناب این بود که حداقل برا شروع تو f یا شبکه های موبایلی گروه اختصاصی داشته باشیم، فقط 2015 ایها، و یک گروه تو fدرست کردم و آدرسشم گذاشتم که رضا(همخونه آینده ام Big Grin) گفت گذاشتن آدرس خلاف مقرراته. حالا اگه اساتید نظر دیگه ای دارند و میخواند این ایده رادوین جان طور دیگه ای اجرایی شه بفرمایند، من که هرکاری از دستم بربیاد می کنم.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، Mahboy ، SAAM_60 ، Radwin
Lalehtاین صحبت که حساس میشوند صحیح است ونسبت به افرادی که تحصیلات تکمیلی دارند از این جهت توجه میکنند که میدانند این افراد در این مقاطع تحقیقات علمی داشته میخواهند بدانند در چه زمینه ای پژوهش کرده اند ولی اگر قرار باشد کلیبر بشوند سریع کلیبر میشوند و این تفکر را ندارند که سعی شود به این افراد کمتر ویزا بدهند فقط یک حساسیت تحقیقاتی دارند حتی من فکر میکنم بعضی از این افراد را فقط cvانها را مطالعه میکنند و کلیبر خود شما هم از ان دسته بودهاید مثلا شوهر من دقیقا شرایط شما را داشت و چندین مقاله بین‌المللی و داخلی ولی ۴۰ روزه کلیر شد در حالی که فکر میکردیم مشکل ما شوهرم است خودم نه سربازی نه کار دولتی ولی شاغل ۴ ماه کلیرنس من طول کشید
Case 2015AS31##
Number of Persons in Case 2
Interview 08 DEC 2014
Visa Issued 29 APR 2015
تشکر کنندگان: Nima4185 ، laleht ، somayeh1363 ، samane1363
با سلام
بعد از کلیر شدن باید دوباره تو csc برای پست ثبت نام کرد؟ ما یکبار برای مصاحبه که رفته بودیم ثبت نام کرده بودیم به اسم خانومم که برنده اصلی بود. الان من به نام حودم باید دوباره ثبت نام کنم یا همون پرینت سری اول کافیه؟
کسی اطلاع داره جواب بده لطفا
تشکر کنندگان:
(2015-05-09 ساعت 16:48)moj237 نوشته:  با سلام
بعد از کلیر شدن باید دوباره تو csc برای پست ثبت نام کرد؟ ما یکبار برای مصاحبه که رفته بودیم ثبت نام کرده بودیم به اسم خانومم که برنده اصلی بود. الان من به نام حودم باید دوباره ثبت نام کنم یا همون پرینت سری اول کافیه؟
اگر پاسپورتتون رو عوض نکردین احتیاجی نیست . همون قبلی کافی هست
شماره کیس :2015AS3xxx/ارسال فرمها: اواخر آگوست/تعدادا افراد کیس:4/کارنت شدن: هفته اول دسامبر/دریافت نامه دوم:23 ژانویه/کنسولگری:آنکارا/مصاحبه:اوایل مارچ/وضعیت:Administrative Processing

تشکر کنندگان:
(2015-05-09 ساعت 17:04)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-05-09 ساعت 11:49)رضا۲۰۱۵ نوشته:  عبدالرضا جان تاپیک تو همین مهاجرسراخواهد بود انشالله ! متاسفانه امکان نمایش لینک سایت های دیگر رو ندارم ! :دی
من هم کاملا با رضای عزیز موافقم یک تاپیک توی مهاجرسرا خیلی خوبه که همه دوستان هم دسترسی آسان به آن دارند فقط دوست دارم یک گروهی راه بیندازیم که همه کیف کنندWinkWink
باز کردن همچین تاپیکی میشه موازی کاری، چون تاپیک های قوی مثل "کمک به افرادی که کسی را ندارند" یا "برای من درآمریکا چه شغلی هست" وجود دارند، در ثانی، تاپیک شهرها و مشاغل خودش کمک کننده و راهگشای بسیار خوبی برای اعضاست که خواسته ها و نیازهاشون رو درونش مطرح کنند.
منتها شما اومدی از یک کار خیلی بزرگتر صحبت به میان آوردی که مورد استقبال همگان هم قرار گرفت، ولی از لحاظ فنی و عملیاتی تو سایت مهاجرسرا قابل اجرا نیست. حالا اگه قراره تو همین سایت یک تاپیک دیگه باز شه ازنظر من موازی کاری و بی معناست. چرا که تاپیکهای اختصاصی هست و افراد هم باهم آشنان و تعدادی هم بیرون ازینجا کلا با هم دوست و همراه شدن. اگر هم در یک سطح دیگه قراره همه با هم ارتباط داشته باشند مسلما باید یک سایت دیگه با قابلیت های دیگه طراحی شه یا از سایتهای ارتباطات اجتماعی استفاده شه.
نظر شخصی بنده برا اجرایی شدن این ایده ناب این بود که حداقل برا شروع تو f یا شبکه های موبایلی گروه اختصاصی داشته باشیم، فقط ۲۰۱۵ ایها، و یک گروه تو fدرست کردم و آدرسشم گذاشتم که رضا(همخونه آینده ام Big Grin) گفت گذاشتن آدرس خلاف مقرراته. حالا اگه اساتید نظر دیگه ای دارند و میخواند این ایده رادوین جان طور دیگه ای اجرایی شه بفرمایند، من که هرکاری از دستم بربیاد می کنم.
اينكه دوستان در پيجهاي مختلفي كه با عناوين مختلف و براي كارها و شهرهاي متفاوت رفته و دنبال پاسخ سوالات يا هفكري باشند خوبه ولي چند تا مشكل وجود داره:
1- خيلي از پيجها مدت زمان زيادي از ايجادشون گذشته و الان يا كلا غيرفعال شدن يا حداقل بازديد كننده زيادي ندارن
2- پيدا كردن موضوع مرتبط بعضا مشكله و نياز داريد كه كلي از صفحات تو در تو رو ببينيد تا بفهميد چه پيجي به چيزي كه شما ميخواين مرتبطه
3- مشكلات افرادي كه تازه دارن ميرن با افرادي كه چند وقتي در شهر مورد نظر بودن متفاوته و شايد درك درستي از مشكلات وجود نداشته باشه و ...
پيشنهاد ميكنم يك پيج (حالا با هر عنواني) و شايد هم موقت تا تعيين تكليف همه افراد 2015 ايجاد بشه كه بچه ها هم با هم آشنا بشن و هم بتونن پيجهاي مرتبط رو كه رفتن و اطلاعات مفيد گرفتن به همديگه معرفي كنن و هم مشكلات مشترك رو با تجربيات مشابه حل كنند و شايد بعد بتونن برن در پيجهاي موجود قبلي به دنبال يافتن راه حلهاي بعديشون باشن Wink
مديران نميخوان نظر قطعي بدن؟! Big Grin
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: farrokh33 ، zohreh-gh ، jupiterx
سلام دوستای خوبم
یه سوال
یکی از دوستان من یه پسر دانشجو داره و می خواد بدونه که در صورت خوردن مهر ویزای امریکا داخل پاسپورت پسرش ، با توجه به اینکه هنوز سربازی نرفته مشکلی برای خروجش از ایران پیش میاد یا نه ؟
ممنون
2015as7xx- تعداد افراد کیس :1 نفر-سفارت : آنکارا- -تاریخ کارنت شدن : october-تاریخ مصاحبه : 3 فبریه-وضعیت ویزا : AP .کلیر : 29 اپریلSmile
ممنونم خدا جوووووون
تشکر کنندگان: farrokh33
(2015-05-09 ساعت 19:07)somayeh1363 نوشته:  سلام دوستای خوبم
یه سوال
یکی از دوستان من یه پسر دانشجو داره و می خواد بدونه که در صورت خوردن مهر ویزای آمریکا داخل پاسپورت پسرش ، با توجه به اینکه هنوز سربازی نرفته مشکلی برای خروجش از ایران پیش میاد یا نه ؟
ممنون

سلام
متخصص این سوالا دوستمون اقا فرخ هستن چون پسرشون با همچین شرایطی ویزا گرفتن و الان امریکاست
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: Shaft ، somayeh1363 ، farrokh33
(2015-05-09 ساعت 19:00)Mahboy نوشته:  
نظر شخصی بنده برا اجرایی شدن این ایده ناب این بود که حداقل برا شروع تو f یا شبکه های موبایلی گروه اختصاصی داشته باشیم، فقط ۲۰۱۵ ایها، و یک گروه تو fدرست کردم و آدرسشم گذاشتم که رضا(همخونه آینده ام Big Grin) گفت گذاشتن آدرس خلاف مقرراته. حالا اگه اساتید نظر دیگه ای دارند و میخواند این ایده رادوین جان طور دیگه ای اجرایی شه بفرمایند، من که هرکاری از دستم بربیاد می کنم.
اينكه دوستان در پيجهاي مختلفي كه با عناوين مختلف و براي كارها و شهرهاي متفاوت رفته و دنبال پاسخ سوالات يا هفكري باشند خوبه ولي چند تا مشكل وجود داره:
۱- خيلي از پيجها مدت زمان زيادي از ايجادشون گذشته و الان يا كلا غيرفعال شدن يا حداقل بازديد كننده زيادي ندارن
۲- پيدا كردن موضوع مرتبط بعضا مشكله و نياز داريد كه كلي از صفحات تو در تو رو ببينيد تا بفهميد چه پيجي به چيزي كه شما ميخواين مرتبطه
۳- مشكلات افرادي كه تازه دارن ميرن با افرادي كه چند وقتي در شهر مورد نظر بودن متفاوته و شايد درك درستي از مشكلات وجود نداشته باشه و ...
پيشنهاد ميكنم يك پيج (حالا با هر عنواني) و شايد هم موقت تا تعيين تكليف همه افراد ۲۰۱۵ ايجاد بشه كه بچه ها هم با هم آشنا بشن و هم بتونن پيجهاي مرتبط رو كه رفتن و اطلاعات مفيد گرفتن به همديگه معرفي كنن و هم مشكلات مشترك رو با تجربيات مشابه حل كنند و شايد بعد بتونن برن در پيجهاي موجود قبلي به دنبال يافتن راه حلهاي بعديشون باشن Wink

منم با نظر دوستمون موافقم
ببینید تاپیک های ایجاد شده غالبا به علت پراکندگی شاید جوابگوی نیاز فوری عزیزان رو ندهد . همچنین همه افرادی که مهاجرت رو تجربه کردن اند از سختی های سال اول آن گفته و تاکید داشته اند . با ایجاد چنین تاپیکی که همه مهاجر سال اولی و مثل هم هستن بسیاری از مشکلات با هم فکری همدیگر قابل رفع خواهد بود انتقال تجربیات به صورت بروز به همدیگر بسیار مفید واقع میشه حداقل از لحاظ روانی چقدر کمک حال میشه . این نظر من بود
Clear Smile- Interview : March
تشکر کنندگان: Mahboy ، jupiterx ، Radwin
(2015-05-09 ساعت 19:00)Mahboy نوشته:  
(2015-05-09 ساعت 11:49)رضا۲۰۱۵ نوشته:  
۱- خيلي از پيجها مدت زمان زيادي از ايجادشون گذشته و الان يا كلا غيرفعال شدن يا حداقل بازديد كننده زيادي ندارن
۲- پيدا كردن موضوع مرتبط بعضا مشكله و نياز داريد كه كلي از صفحات تو در تو رو ببينيد تا بفهميد چه پيجي به چيزي كه شما ميخواين مرتبطه
۳- مشكلات افرادي كه تازه دارن ميرن با افرادي كه چند وقتي در شهر مورد نظر بودن متفاوته و شايد درك درستي از مشكلات وجود نداشته باشه و ...
پيشنهاد ميكنم يك پيج (حالا با هر عنواني) و شايد هم موقت تا تعيين تكليف همه افراد ۲۰۱۵ ايجاد بشه كه بچه ها هم با هم آشنا بشن و هم بتونن پيجهاي مرتبط رو كه رفتن و اطلاعات مفيد گرفتن به همديگه معرفي كنن و هم مشكلات مشترك رو با تجربيات مشابه حل كنند و شايد بعد بتونن برن در پيجهاي موجود قبلي به دنبال يافتن راه حلهاي بعديشون باشن Wink
این پیج و تاپیک که میگی زیاد با استقبال مواجه نمیشه چون فرقی یا قسمت های دیگه نداره. کسی اگر سوال کنه یکی دیگه میاد اطلاعات تکراری و موجود رو میده یا لینک صفحه مربوطه رو میذاره. و ازونجایی هم که اینجا یک محیط کاملا عمومی هست هیچکس نمیاد اطلاعات فردی و شخصی شو بذاره، پس درنتیجه شناخت و دوستی و صمیمیتی هم رخ نمیده. همین الان "تاپیک از هر دری سخنی" یا برما چه گذشت" خیلی بهتر دارند کار می کنند.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: Mahboy ، SAAM_60 ، jupiterx
یه سوال
یکی از دوستان من یه پسر دانشجو داره و می خواد بدونه که در صورت خوردن مهر ویزای آمریکا داخل پاسپورت پسرش ، با توجه به اینکه هنوز سربازی نرفته مشکلی برای خروجش از ایران پیش میاد یا نه ؟
ممنون
سلام دوست عزیزپسر من هم دانشجوبود وسربازی نرفته بود وبا وثیقه ۱۵میلیونی رفتیم آنکارا به محض اینکه ویزا رو گرفت از آنکارا مستقیما فرستادمش آمریکا چون ریسک نکردم حتما داستان اون روباهه رو میدونی که داشت فرار میکرد ....ممکنه هم مشکلی پیش نیاد ولی به ریسکش نمی ارزه حتی میتونه مدتی تو آنکارا ویا دبی ویا هر جایی که ویزا رو میگیره بمونه وبعد بره آمریکا.در ضمن یادتون باشه وقتی برگشت ایران دوباره باید همون پروسه گذاشتن وثیقه و...روانجام بده و موقع نوشتن نامه دانشگاه به نظام وظیفه هم باید شهر مقصد همون شهری باشه که برا رفتن آمریکا از اون شهر یکی باشه مثلا اگه میخوان از امارات پرواز به آمریکا داشته باشن باید تو نامه دانشگاه بنویسند کشور مقصد امارات. این نظر من بود تا دوستانی که این تجربه رو دارن پاسخ مناسب بدن .همیشه شاد باشید
تشکر کنندگان: Mahboy ، laleht ، Shahram914 ، somayeh1363 ، SAAM_60 ، آلیس-1980
(2015-05-09 ساعت 19:32)farrokh33 نوشته:  
یه سوال
ممنون
سلام دوست عزیزپسر من هم دانشجوبود وسربازی نرفته بود وبا وثیقه ۱۵میلیونی رفتیم آنکارا به محض اینکه ویزا رو گرفت از آنکارا مستقیما فرستادمش آمریکا چون ریسک نکردم حتما داستان اون روباهه رو میدونی که داشت فرار میکرد ....ممکنه هم مشکلی پیش نیاد ولی به ریسکش نمی ارزه حتی میتونه مدتی تو آنکارا ویا دبی ویا هر جایی که ویزا رو میگیره بمونه وبعد بره آمریکا.در ضمن یادتون باشه وقتی برگشت ایران دوباره باید همون پروسه گذاشتن وثیقه و...روانجام بده و موقع نوشتن نامه دانشگاه به نظام وظیفه هم باید شهر مقصد همون شهری باشه که برا رفتن آمریکا از اون شهر یکی باشه مثلا اگه میخوان از امارات پرواز به آمریکا داشته باشن باید تو نامه دانشگاه بنویسند کشور مقصد امارات. این نظر من بود تا دوستانی که این تجربه رو دارن پاسخ مناسب بدن .همیشه شاد باشید
ممنون اقا فرخ از توضیح کاملتون و از وقتی که گذاشتین
2015as7xx- تعداد افراد کیس :1 نفر-سفارت : آنکارا- -تاریخ کارنت شدن : october-تاریخ مصاحبه : 3 فبریه-وضعیت ویزا : AP .کلیر : 29 اپریلSmile
ممنونم خدا جوووووون
تشکر کنندگان:
خبری از کلیر نیست دوستان
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: Mahboy
نه خبري نيست دوست عزيز خسته شديم اينقدر ٢٠ مارچ ديديم
شماره كيس: **38 / تعدادافراد: 3 / رويت قبولى: 2 مى / ارسال فرم ها: 25 مى / كارنت كيس: 9 دسامبر / نامه دوم: 12 دسامبر / مصاحبه: 11 فوريه / محل سفارت : آنكارا / وضعيت: كليرنس / آپديتها: فوريه (12-17-19-26-27 ) مارچ ( 2-9-20 ) - 1 jun فقط نفر دوم كيس - 2 jun كل كيس يعنى هر سه نفر و 5 jun نفر اول و
دوم كيس و 9 jun دوباره كل كيس / كلير: پنجشنبه 11 jun
تشکر کنندگان: Mahboy
سلام دوستان
من ارشد مکانیکم از دانشگاه دولتی تهران Smile
روز مصاحبه چون مدرک ارشد من موقت بود اون خانمه قبول نکرد و گفت اگه اصل داری بده ک من گفتم ندارم!
بعد گفتم دیپلم و پیش با ریز نمره هام کافیه، گفت:آره!!!
بعد تو مصاحبه اصلا آفیسر از مدرک و دانشگاه و رشتم نپرسید!
cv ام نخواست
فقط از کار پرسید
موقع بیرون اومدن بهش گفتم من مدرکم موقته ولی نگفتم تو مدارک نیست Smile اونم گفت عب نداره!
الان نگرانم میگم نکنه این مورد مشکل ساز بشه؟
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان