کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
(2014-12-17 ساعت 18:45)vahidbaq نوشته:  
(2014-12-16 ساعت 11:50)zerocool544 نوشته:  سلام بچه ها من خيلي ناراحتم ديگه اميدم رو از دست ميدم اگه امسال قبول نشم خيلي خيلي غصه ميخورم اميدوارم هر كس كه آرزو داره به آرزوش برسه امسال سال 4 بود كه شركت كردم دعا كنيد

دوست عزیز انشالا که هم من و هم شما برنده شیم Big Grin خودتون می دونید که متأسفانه احتمال برنده شدن لاتاری خیلی زیاد نیست و سال به سال هم کمتر میشه، پس همه امیدتون رو روی لاتاری سرمایه گذاری نکیند. به فکر تمام راه های دیگه برای پیشرفت زندگیتون باشید، لاتاری هم بذارید یه گوشه باشه اگر شد که چه بهتر، نشد هم راه های دیگه...

كاملا درسته
مهاجرت رو اگر يه هدف در نظر بگيريم لاتاري فقط يكي از ابزارهاي ماست نه همه وسيله هاي ما براي طي مسير بنابراين لاتاري رو بزارين به عنوان آخرين و كم شانس ترين ابزارتون
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان: vahidbaq ، alirezanz ، jsmlz
دوستان
دو هفته دیگه انکارا سفارت امریکا مصاحبه دارم... احتمالا قبولی های 2014 رو هم ملاقات میکنم.
ایشالا جور بشه همه با هم برای گرفتن ویزا خوشگله بریم سفارت تا یه مهاجرت اصولی با حساب کتاب خوووب داشته باشیم
♥برادر+خواهر بزرگم←سیتیزن(19سال)
♥خواهر وسطی← برنده لاتری 2015←کیس نامبرش 4000←خودش یکضرب، شوهرشcleared
♥خواهر کوچک←اقدام از طریق پدرم( زیر21سال)
♥پدر مادرم←در شرف سیتیزن شدن
★★★      خودم:سال ۲۰۱۲ از طریق مهاجرت خانوادگی گروه F4اقدام کردم. (اااااگر شانس باشه ۸سال دیگه آمریکام!!!)
 توریستی(امریکا)2014 از انکارا ریجکت(منو همسرم)
توریستی(امریکا)۲۰۱۷ از دبی(خودم تنها) بازم ریجکت
 توریستی(امریکا) ارمنستان سال ۲۰۱۸ریجکت

توریستی فرانسه:۲۰۱۷ ریجکت
توریستی جمهوری چک ۲۰۱۸ ریجکت
انسان با Hope زندس

تشکر کنندگان: sib 24 ، 2taha ، mrlzdh ، puryapurya ، taherifar ، takpar1371 ، hameddjj ، alirezanz ، jsmlz
(2014-12-17 ساعت 18:45)vahidbaq نوشته:  
(2014-12-16 ساعت 11:50)zerocool544 نوشته:  سلام بچه ها من خيلي ناراحتم ديگه اميدم رو از دست ميدم اگه امسال قبول نشم خيلي خيلي غصه ميخورم اميدوارم هر كس كه آرزو داره به آرزوش برسه امسال سال 4 بود كه شركت كردم دعا كنيد

دوست عزیز انشالا که هم من و هم شما برنده شیم Big Grin خودتون می دونید که متأسفانه احتمال برنده شدن لاتاری خیلی زیاد نیست و سال به سال هم کمتر میشه، پس همه امیدتون رو روی لاتاری سرمایه گذاری نکیند. به فکر تمام راه های دیگه برای پیشرفت زندگیتون باشید، لاتاری هم بذارید یه گوشه باشه اگر شد که چه بهتر، نشد هم راه های دیگه...

سلام
من به شخصه 10 سالخ که دارم شرکت می کنم تا قبل اونم بابام برامون پر می کرد سال پیش برنده شدم ولی بهم ویزا نرسید. من چی بگم؟؟؟؟؟؟؟
شماره كيس نامبر:
5xxx
مصاحبه :
تعداد نفرات :٢ نفر
جا مانده 2014! Sad
hope hope hope Tongue

تشکر کنندگان: 2taha ، alireza_guitar ، puryapurya ، alirezanz ، jsmlz
دوستانیکه واقعا قصد مهاجرت دارن چرا از راه های دیگه اقدام نمی کنید؟ لاتاری که نمیشه راه. این همه سال آدم وقتشو بذاره برا یه بخت آزمایی...به نظر من عاقلانه نیست...الان می گید خب سرمایه گذاری نمی تونیم بریم تحصیلی نمی تونیم بریم پ ن ا ه... نمی تونیم بریم پس فقط میمونه لاتاری
به نظر من بهترین راه برای دوستانی که نمی تونن سرمایه گذاری برن،تحصیله.. شما فکرشو کنید به جای اینکه این همه منتظر برنده شدن صبر کرده باشید می تونستید از طریق تحصیل یه کشور دیگه باشید...یه زبان خوندن اونقدر سخت نیست که نشه از راه تحصیل رفت..
we fight for a better life
تشکر کنندگان: sina000 ، alireza_guitar ، puryapurya ، hameddjj ، alirezanz ، jsmlz
(2014-12-21 ساعت 12:44)fairy نوشته:  دوستانیکه واقعا قصد مهاجرت دارن چرا از راه های دیگه اقدام نمی کنید؟ لاتاری که نمیشه راه. این همه سال آدم وقتشو بذاره برا یه بخت آزمایی...به نظر من عاقلانه نیست...الان می گید خب سرمایه گذاری نمی تونیم بریم تحصیلی نمی تونیم بریم پ ن ا ه... نمی تونیم بریم پس فقط میمونه لاتاری
به نظر من بهترین راه برای دوستانی که نمی تونن سرمایه گذاری برن،تحصیله.. شما فکرشو کنید به جای اینکه این همه منتظر برنده شدن صبر کرده باشید می تونستید از طریق تحصیل یه کشور دیگه باشید...یه زبان خوندن اونقدر سخت نیست که نشه از راه تحصیل رفت..

درسته که راحت ترین راه بعد از لاتاری ، تحصیلی میشه ، ولی :

1- درصد بالایی از کسانی که با لاتاری رفتن ، به فکر ادامه تحصیلی نیستن :
1-1 / که یا علاقه ای ندارن و کلا دنبال حرفه و تخصص خودشون میرن
( صرفا حرفه تجربی ) .
1-2 / یا سنشون بالای 29 و 30 سال هست و بنا به قولی حالشو ندارن .
( البته هستن کسایی با سن 40 و 45 که میخوان یک مدرک از دانشگاه های اونجا داشه باشن ، چون احتمالا برای کار وحرفه بهش نیاز دارن )
1-3 / یا سنشون بیشتر هم هست و خانواده دار و با حداقل 2 تا بچه
( که احتمالا وقتشو ندارن و ترجیح میدن تمام تلاش شون رو بذارن برای مهیا کردن یک زندگی خوب برای خانواده و آینده بچه هاشون )

2- بعضی ها که هم به فکر ادامه تحصیل هستن و هم بهش علاقه دارن یا اصلا هدفشون تحصیلی بوده ولی نشده گفتن بذار لاتاری هم شرکت کنیم .
(
از بچه هایی که من دیدم برای ویزای تحصیلی اقدام کردن ، رفتن مصاحبه و تو مصاحبه باید آفیسر رو قانع می کردن که بعد از اتمام دوره تحصیل حتما برمیگردن کشورشون در حالی که قرار نیست انتقال تکنولوژی بدن و ...
در صورتی که می دونیم درصد بالایی از همین بچه ها میرن و برنمی گردن . )
پس شما اولا نیاز داری با بالابردن مبلغ حساب و .... احتمال گرفتن ویزا رو بالا ببری

حالا اگه دانشجوی تاپی باشیم ( معدل بالا ، چندتا مقاله ISI ، از دانشگاهایی مثل شریف و تهران و امیرکبیر و ... ) و بتونیم فول فاند بگیریم که هیچ .

اگر دانشجوی تاپی نباشیم :
2-1 / باید معدل سال های آخر رو بالا ببریم
2-2 / سعی کنیم تافل بالای 110 بگیریم که دانشگاه و استاد مطمئن بشن حداقل مشکل زبان نخواهیم داشت . ( هزینه آزمون + هزینه ارسال نمرات به تعداد بیش از 4 یا 5 دانشگاه خودش کم نیست )
2-3 / سعی کنیم بیش از 90 درصد GRE General و GRE Subject مربتط به رشته مورد نظر رو بدست بیاریم که حداقل تا حدودی ضعف های احتمالی قبلی رو جبران کنه و دانشگاه و استاد با خیال راحتتری پرونده رو بررسی کنن . ( دوباره هزینه آزمون + هزینه ارسال نمرات تقریبا مثل تافله )
2-4 / سعی کنیم حداقل یک مقاله ISI داشته باشیم . ( برای هر مجله هزینه بررسی داره ، بعضا هزینه انتشار هم دارن چون میخوان مقاله رو تو بانکشون قرار بدن تا قابل دسترسی هم باشه )
2-5 / سعی کنیم با اساتید خوب و قوی ارتباط برقرار کنیم و توی پژوهش و تحقیق به عنوان استاد راهنما ازشون کمک بگیریم تا بعد بتونیم درخواست توصیه نامه ( Letter Of Recommendation ) کنیم و اون استاد با دیدن تلاش و تحقیق مناسب و ارزشمند بگه باشه برات می نویسم .
2-6 / تازه شروع کنیم اپلای کردن که فقط تو اروپا و بعضا استرالیا رایگانه و تو آمریکا اکثرا 100 تا 150 دلار هزینه داره
2-7 / ترجمه مدارک به تعداد نسخه ها مورد نیاز + هزینه پست ، خودش قابل توجه
2-8 / اگر هم فول فاند نگرفتیم باید با این قیمت دلار و بحث ارز دانشجویی و ... شیرین سالی 45 تا 50 هزار دلار ( 30 هزارتا دانشگاه + 20 هزارتا زندگی ) نیاز خواهیم داشت .
2-9 / مبلغ یا سند گرو برای خروج از کشور که خودشم داستان داره .

معمولا کسی که این مقدار می تونه خرج کنه ( بدون در نظر گرفتن مسائل فرهنگی-اجتماعی و حاکمیت و ... ) می تونه راحت تو همین ایران زندگی کنه ، درصورتی بخواد این هزینه رو متحمل بشه تازه باید بعدش :
3-1 / بره دنبال یه ویزای کار یا ازدواج تا بتونه بمونه
3-2 / چون مدرک تحصیلی از اونجا داره راحتتر می تونه کار پیدا کنه که بعد از حدود دو یا سه سال بتونه با یک کار خوب هزینه رفته رو برگردونه .
3-3 / شاید بعد از سه سال از اتمام تحصیلات بتونه شروع کنه زندگی رو بسازه و به اصطلاح Settle Down بشه .

این " دو دو تا چهار تا " ی منه ، از نظرات دوستان هم استقبال می کنیم . Wink
تشکر کنندگان: HERMES7 ، alireza_guitar ، puryapurya ، taherifar ، vahidbaq ، hameddjj ، moxtar88 ، alirezanz ، jsmlz
من دیگر به آمریکا رفتن و لاتاری فکر نمیکنم از امروز دیگر هیچ ایده ای درباره ی مهاجرت به آمریکا نخواهم داشت
دوستان عزیز خدا بهمراهتون
تشکر کنندگان: fairy ، babak_m ، alirezanz ، jsmlz
(2014-12-21 ساعت 16:32)abas_kashan نوشته:  من دیگر به آمریکا رفتن و لاتاری فکر نمیکنم از امروز دیگر هیچ ایده ای درباره ی مهاجرت به آمریکا نخواهم داشت

چی شده دوست عزیز
اتفاقی افتاده ؟
بعد از 381 ارسال و رتبه 80 چه اتفاقی افتاده ؟
تشکر کنندگان: jsmlz
(2014-12-21 ساعت 16:32)abas_kashan نوشته:  من دیگر به آمریکا رفتن و لاتاری فکر نمیکنم از امروز دیگر هیچ ایده ای درباره ی مهاجرت به آمریکا نخواهم داشت

[/color]یه مورچه هرچقدر بارش سنگین باشه و صد دفعه هم دونش بیافته، باز به هر زحمتی که شده بلندش می کنه....
آدمی با hope زندس
♥برادر+خواهر بزرگم←سیتیزن(19سال)
♥خواهر وسطی← برنده لاتری 2015←کیس نامبرش 4000←خودش یکضرب، شوهرشcleared
♥خواهر کوچک←اقدام از طریق پدرم( زیر21سال)
♥پدر مادرم←در شرف سیتیزن شدن
★★★      خودم:سال ۲۰۱۲ از طریق مهاجرت خانوادگی گروه F4اقدام کردم. (اااااگر شانس باشه ۸سال دیگه آمریکام!!!)
 توریستی(امریکا)2014 از انکارا ریجکت(منو همسرم)
توریستی(امریکا)۲۰۱۷ از دبی(خودم تنها) بازم ریجکت
 توریستی(امریکا) ارمنستان سال ۲۰۱۸ریجکت

توریستی فرانسه:۲۰۱۷ ریجکت
توریستی جمهوری چک ۲۰۱۸ ریجکت
انسان با Hope زندس

تشکر کنندگان: 2taha ، puryapurya ، taherifar ، fairy ، hameddjj ، alirezanz ، jsmlz
(2014-12-20 ساعت 00:14)alireza_guitar نوشته:   دوستان
دو هفته دیگه انکارا سفارت آمریکا مصاحبه دارم... احتمالا قبولی های 2014 رو هم ملاقات میکنم.
ایشالا جور بشه همه با هم برای گرفتن ویزا خوشگله بریم سفارت تا یه مهاجرت اصولی با حساب کتاب خوووب داشته باشیم
قربونت علی جان خدا از دهنت بشنوه موفق باشی تو مصاحبه بره ما هم امسال دعا کن.....
تشکر کنندگان: alireza_guitar ، alirezanz ، jsmlz
[عکس: 355321_Laie_39.gif][عکس: 710821_Laie_16.gif]
[عکس: M3Kfe.jpg]
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: محمد دی دی ، aidaz ، sina000 ، alirezanz ، jsmlz
اصلا به همچین چیزایی که گفتید برا ارشد نیاز نیست
یکی از دوستان من از دانشگاه غیرانتفاعی یه شهر دور افتاده فول فاند گرفت از امریکا با تافل 97 و نمره جی آر ای بالا. مقاله هم نداشت.
من نگفتم حتما امریکا باشه می تونه کشورای دیگه باشه
خیلی دیگه از دوستامم جاهای دیگه رفتن کانادا استرالیا فنلاند آلمان...کسی هم از دانشگاه شریف یا امیر کبیر نبود
به هر حال خواستم بگم دلتون رو به لاتاری خوش نکنید حالا اگه دوس دارید خوش کنید ایشالا برنده شید

هرکی بخواد بره راهشو پیدا می کنه
تشکر کنندگان: alireza_guitar ، vahidbaq ، sina000 ، we are one ، puryapurya ، alirezanz ، jsmlz
(2014-12-22 ساعت 02:50)fairy نوشته:  اصلا به همچین چیزایی که گفتید برا ارشد نیاز نیست
یکی از دوستان من از دانشگاه غیرانتفاعی یه شهر دور افتاده فول فاند گرفت از آمریکا با تافل 97 و نمره جی آر ای بالا. مقاله هم نداشت.
من نگفتم حتما آمریکا باشه می تونه کشورای دیگه باشه
خیلی دیگه از دوستامم جاهای دیگه رفتن کانادا استرالیا فنلاند آلمان...کسی هم از دانشگاه شریف یا امیر کبیر نبود
به هر حال خواستم بگم دلتون رو به لاتاری خوش نکنید حالا اگه دوس دارید خوش کنید ایشالا برنده شید

هرکی بخواد بره راهشو پیدا می کنه

از چه طریقی اپلای کنیم برای دانشگاهها؟ (فرقی نداره کجا باشه)
اگر سایت دارن لطفا معرفی کنین.
تشکر کنندگان: jsmlz
(2014-12-22 ساعت 19:00)sina000 نوشته:  از چه طریقی اپلای کنیم برای دانشگاهها؟ (فرقی نداره کجا باشه)
اگر سایت دارن لطفا معرفی کنین.

این سایت منبع خوبیه که اطلاعات راجع به دانشگاه های مختلف و کشورهای محتلف به دست بیارید. با توجه به رشته و مقطع تحصیلی.

applyabroad.org
تشکر کنندگان: battosai ، sina000 ، vahidbaq ، m_ganj ، taherifar ، hameddjj ، puryapurya ، alirezanz ، jsmlz
[quote='mfte.teacher' pid='551455' dateline='1411412976']
آقا راستی برنده گان 2015 هم میتونن تو لاتاری شرکت کنن؟
ایشالله که ویزاتو میگیری؛ فقط تو این فاصله ذهنتو مثبت نگه دار خیلی خوبه
[font=Tahoma]خدارو شکر همه چیز روبراهه[/font]
[font=Times New Roman]خداروشکر همه چیز بر وفق مراده[/font]
[font=Times New Roman]خداروشکر ویزاامریکاروبه شیوه ای عالی گرفتم[/font]Smile
تشکر کنندگان: taherifar ، jsmlz
البته مهلت ثبت نام تموم شده ولی بله میتونستن ثبت نام کنن.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
تشکر کنندگان: majid7 ، taherifar ، hameddjj ، alirezanz ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان