کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
من یه چیزی بگم شاید خیلیا بدشون بیاد .
ولی تاپیک سفرنامه هارو که میخوندم 99 درصد موارد کسایی بودن که بعد از می 2014 عضو سایت شده بودن وا مشخص بود اصلا نه انتظاری کشیدن نه میدونن چه حسی داره سال ها شرکت کنی و هیچ نتیجه ای نگیری .
واقعا خوشحالم برای اونایی که از قدیمیها هستن و امسال اسمشون در اومده . ولی واقعا میبینم کساییو که لیاقته این برد و شانس رو ندارن و اخرش هم برنده شندشون هیچ نتیجه ای جز خوردن حق و گرفتن جای دیگران نداره .

یه چیزیو از صمیم قلبم میگم امیدوارم حداقل امسال کسایی برنده باشن که سال هاس در انتظارن و دیگه حقشونه بعد از این همه سال شانس بهشون رو کنه .
تشکر کنندگان: hameddjj ، alirezanz ، ostokhan ، jsmlz
(2014-12-28 ساعت 20:22)danial91 نوشته:  من یه چیزی بگم شاید خیلیا بدشون بیاد .
ولی تاپیک سفرنامه هارو که میخوندم 99 درصد موارد کسایی بودن که بعد از می 2014 عضو سایت شده بودن وا مشخص بود اصلا نه انتظاری کشیدن نه میدونن چه حسی داره سال ها شرکت کنی و هیچ نتیجه ای نگیری .
واقعا خوشحالم برای اونایی که از قدیمیها هستن و امسال اسمشون در اومده . ولی واقعا میبینم کساییو که لیاقته این برد و شانس رو ندارن و اخرش هم برنده شندشون هیچ نتیجه ای جز خوردن حق و گرفتن جای دیگران نداره .

یه چیزیو از صمیم قلبم میگم امیدوارم حداقل امسال کسایی برنده باشن که سال هاس در انتظارن و دیگه حقشونه بعد از این همه سال شانس بهشون رو کنه .

اینکه 99 درصد کسایی که سفرنامه نوشتن بعد ماه می ثبت نام کردند یک چیز طبیعی است.از نگاه آماری میشه این مساله رو کاملا روشن کرد.اول اینکه چند درصد اونایی که شرکت کردند عضو این سایت هستند؟
کل شرکت کنندگان از ایران شاید حدود 700 الی 800 هزار نفر باشه(شایدم خیلی بیشتر از اینا)حالا چند نفر از این 800 هزار عضو این سایتند؟شاید یک دهم درصد هم نباشه خب پس طبیعی است که تقریبا همه برنده ها خارج از این سایت باشند و اتفاقا اگه کسی از این سایت برنده بشه جای تعجب داره.
ولی کی میگه اونایی که بعد برنده شدن ثبت نام کردند هیچ انتظاری نکشیدند؟چون در این سایت عضو نبودند دلیل بر انتظار نکشیدنشون نیست.
خیلیا که بعد برنده شدن عضو شدند شاید قبلش هم شرکت کردند ولی چون این سایت بیشتر به خاطر اطلاع رسانی و راهنمایی بعد برنده شدن است نه برای انتظار کشیدن برای همین خیلی افراد بعد برنده شدن عضو میشن.
یک مورد دیگه که باز به ذهنم رسید این است که خیلی افرادی که لاتاری ثبت نام می کنند قصد مهاجرت دارند و خب کسی که قصد این کارو داره قطعا راه های دیگه رو هم امتحان می کنه و دیگه وقت نمی کنه بیاد اینجا انتظار بکشه.
در آخر بگم ما واقعا نمی تونیم تشخیص بدیم کی لیاقت داره کی نداره و نمی تونیم تشخیص بدیم که کسی که برنده شده حق یکی دیگه رو خورده یا نه؟
لاتاری رو براساس لیاقت نمی دهند براساس شانس می دهند و اگه اینطور نباشه پس لیاقت همه اونایی که از راهی غیر لاتاری رفتند آمریکا از همه ما بیشتره و باید اونا برنده می شدند
تشکر کنندگان: aidaz ، we are one ، vahidbaq ، takpar1371 ، lordsaroman ، puryapurya ، j4deh ، vashahri ، elahe mousavi ، alirezanz ، baran21 ، jsmlz
سلام.احوال بچه های لاتاری؟
بچه ها بیایم یه خورده هم حرفای قشنگ قشنگ بزنیم.چطوره؟ Big Grin
این آمریکایی که ما میخوایم بریم،خیلی جای باحالیه.کمتر کسی توی دنیا پیدا میشه که دلش نخواد بره آمریکا.حتی توریستی.حتی فقط واسه تحصیل.
آمریکا مزیت های خیلی زیادی داره.من نمیخوام یکی یکی اینارو بگم چون خیلی طول میکشه.ولی شما میتونید مثلا (خاطرات آرش) رو بخونید یا (اندر وصف خوبیهای آمریکا) رو مطالعه کنید.آمریکا کشوری هست که به دور از شوخی و تعارف،اگه به هر دلیلی پامون بهش نرسه،تا آخر عمر یه حسرتی چه کوچک و چه بزرگ در دل ما خواهد گذاشت.
معروفترین دانشگاه های جهان،بهترین شهر بازی های جهان،بهترین هنرپیشه ها،خواننده ها،بهترین زیبایی های طبیعت،بهترین جایی که میتونید آینده تون رو بسازید،انواع مختلف آب و هوا واسه هر سلیقه ای و خیلی چیزای دیگه که خودتون میدونید در آمریکاست.
یادتون باشه شما یک هدف خیلی بزرگ رو توی ذهنتون دارید پرورش میدید.شما خیلی خوب میدونید که میخواید چکار کنید و روز به روز دارید بهش نزدیک میشید.نذارید حرف های دیگران که با شما هم عقیده نیستند روی شما اثر بذاره.شما دوست دارید به آمریکا برید و در لاتاری شرکت کردید پس دیگه دلیلی نداره یکی به شما بگه آی نمیدونم آمریکا اینجوریه اونجوریه و شما نا امید بشید! درسته؟
یادتون باشه ذهن شما یک قدم بزرگ از بقیه جلوتره.شما باید با کسانی که با اهداف شما هم عقیده هستند صحبت کنید و انرژی مثبت بگیرید.کسانی که مثل شما دوست دارن برن خارج.حالا هر کشوری.
بچه ها،هر وقت تنها هستید،توی اتاقتون،به رویاهاتون فکر کنید.واسه خودتون اونو ترسیم کنید.هیچوقت یادم نمیره که خواهرم بهم می گفت: تو که دوست داری بری آمریکا.....پس روی کاغذ یه هواپیما واسه خودت نقاشی کن...
تشکر کنندگان: Mina1Mina ، ali999 ، puryapurya ، fatima96 ، hameddjj ، alirezanz ، baran21 ، shaman ، jsmlz
تعجب میکنم بعضيا فقط حق رو به خودشون میدن و برای بقیه تکلیف مشخص میکنن که ثبت نام نکنن
عزیز من ثبت نام برای همست ،چرا بقیه ثبت نام نکنن?
چه حقی واسه کسی هست ک زیاد ثبت نام کرده?
بعضيا خوش شانس بودن و بار اول اسمشان در اومده
من سراغ دارم طرف بار اول اسمش در اومده ولی نرفته،یعنی معافیت داشته و کار شخصی و کس نامبرش هم پایین
یعنی حتما ویزا يضرب ميگرفت،ولی نمی خواست بره و مردی کرد الکی دنبال ویزا نرفت
اینجا شاید بشه گفت حق کسی دیگه خورده میشد اگه الکی ویزا می گرفت و نمی رفت
تشکر کنندگان: Mina1Mina ، takpar1371 ، hameddjj ، jsmlz
(2014-12-29 ساعت 00:53)j4deh نوشته:  تعجب میکنم بعضيا فقط حق رو به خودشون میدن و برای بقیه تکلیف مشخص میکنن که ثبت نام نکنن
من سراغ دارم طرف بار اول اسمش در اومده ولی نرفته،یعنی معافیت داشته و کار شخصی وایواینامبرش هم پایین
هيچ كس نميگه كسي حق دراه يا نه ولي روي سخن ما به ثبت نام كنندگان فله اي هست و معتقديم براي تست شانس اين نوع ثبت نام كننده هاي محترم روشهاي ديگري براي تست شانس وجود داره
مثل شركت در قرعه كشي برنج آوازه يا دستمال كاغذي گلريز !!!!
اينجا جاي تست شانس نيست صحبت عوض شدن سرنوشت ماهاست منظورم همه ماهاست نه فقط اعضاي اين انجمن
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان: ali999 ، vahidbaq ، puryapurya ، elahe mousavi ، alirezanz ، jsmlz
(2014-12-29 ساعت 00:53)j4deh نوشته:  تعجب میکنم بعضيا فقط حق رو به خودشون میدن و برای بقیه تکلیف مشخص میکنن که ثبت نام نکنن
من سراغ دارم طرف بار اول اسمش در اومده ولی نرفته،یعنی معافیت داشته و کار شخصی وایواینامبرش هم پایین
سلام دوست عزیز
ببینید ما نمی گیم کسی ثبت نام بکنه یا نکنه
ثبت نام ازاده و هرکی دوس داره می تونه ثبت نام کنه
ما میگیم کسی که شرایط نداره چرا ثبت نام میکنه.حرف ما اینه
مثلا کسی که اصلا نه پول داره یا نه سربازی رفته یا اصلا قصد مهاجرت نداره چرا ثبت نام میکنه.حالا که ثبت نام کرده و اسمش در میاد سهمیه کسی رو که واقعا نیاز داره میگیره.

همین دوست شما وقتی نمی خواست بره چرا ثبت نام کرده.شاید اگه ایشون ثبت نام نمی کرد به جای ایشون اسم شما یا من در میومد.

پس مهم اول تصمیم گیری برای رفتن هست بعد ثبت نام نه برعکس
تشکر کنندگان: alirezanz ، shaman ، jsmlz
سلام من امسال هم مثل نه سال قبل ثبت نام کردم اگر امسال اسمم در نیاد میرم خود گشی
آمریکا دارم میامBig Grin
تشکر کنندگان: jsmlz
دوستان من امروز از سفارت اومدم.(توریستی اقدام کرده بودم) که رد شدم.
بچه ها تا الان 7 میلیون تومن خرج کردم تا ببینم بهم اکی میدن یا نه (در صورتی که 98% میدونستم ریجکتم) یه کارمند معمولی ام هستم. قشر متوسط جامعه.
خواستم بهتون بگم که قبول نشدن توی لاتری که هیچ خررررجی براش نکردید و فقط رفتید یه عکس انداختید، خودکشی کردن یا دپرس شدن یا... نداره.
خدا وکیلی 7 میلیون رو قرض کردم به عشق دیدن داخل سفارت و امتحان کردن شانسم.
حالا اگر قبول نشدید راه به پابان نرسیده، درسته عمر آدمی میگذره اما انسااااان با Hope زندس.
♥برادر+خواهر بزرگم←سیتیزن(19سال)
♥خواهر وسطی← برنده لاتری 2015←کیس نامبرش 4000←خودش یکضرب، شوهرشcleared
♥خواهر کوچک←اقدام از طریق پدرم( زیر21سال)
♥پدر مادرم←در شرف سیتیزن شدن
★★★      خودم:سال ۲۰۱۲ از طریق مهاجرت خانوادگی گروه F4اقدام کردم. (اااااگر شانس باشه ۸سال دیگه آمریکام!!!)
 توریستی(امریکا)2014 از انکارا ریجکت(منو همسرم)
توریستی(امریکا)۲۰۱۷ از دبی(خودم تنها) بازم ریجکت
 توریستی(امریکا) ارمنستان سال ۲۰۱۸ریجکت

توریستی فرانسه:۲۰۱۷ ریجکت
توریستی جمهوری چک ۲۰۱۸ ریجکت
انسان با Hope زندس

تشکر کنندگان: vahidbaq ، hilda60 ، puryapurya ، 2taha ، feidom30 ، elahe mousavi ، alirezanz ، roadhog ، baran21 ، jsmlz
(2014-12-29 ساعت 23:03)alireza_guitar نوشته:  دوستان من امروز از سفارت اومدم.(توریستی اقدام کرده بودم) که رد شدم.
بچه ها تا الان 7 میلیون تومن خرج کردم تا ببینم بهم اکی میدن یا نه (در صورتی که 98% میدونستم ریجکتم) یه کارمند معمولی ام هستم. قشر متوسط جامعه.
خواستم بهتون بگم که قبول نشدن توی لاتری که هیچ خررررجی براش نکردید و فقط رفتید یه عکس انداختید، خودکشی کردن یا دپرس شدن یا... نداره.
حالا اگر قبول نشدید راه به پابان نرسیده، درسته عمر آدمی میگذره اما انسااااان با Hope زندس.
مرسی علی جون تبریک میگم به خاطر این احساس قشنگت من هم اعتقاد به ناامیدی به هیچ وجه ندارم ولی خب خداوند که از آدمی تلاش رو که نگرفته...مرسی
و ضمنا متاسفم بابت ریجکت شدنت به امید قبولی تو لاتاری هم شما هم من...
تشکر کنندگان: alireza_guitar ، 2taha ، alirezanz ، baran21 ، jsmlz
(2014-12-29 ساعت 23:03)alireza_guitar نوشته:  دوستان من امروز از سفارت اومدم.(توریستی اقدام کرده بودم) که رد شدم.

خیلی متاسف ام که ریجکت شدی البته همین طور که خودتون گفتی 98درصد رد میشدی چون هم لاتاری ثبت نام کرده بودی هم خانوادتون ا م ریکا هستند افیسر هم صد درصد قانع نشده که شما قصد برگشت به ایران را داری. ان شاالله لاتاری 2016 تلافی شه ویزای خوشگل بخوره تو پاسپورتت. کاشکی اون 7تومن رو خرج ویزای شنگن یا تور تفریحی میکردی و برای امریکا این ریسک نمی کردی. حالا هم کاریه که شده تنها چیزی که فایده نداره ناراحت شدنه خدا بزرگه خسارت مالی جبران میشه تنت سالم باشه داش علی.
تشکر کنندگان: alireza_guitar ، 2taha ، alirezanz ، jsmlz
......

ای بابا Sad
خیلی ناراحت شدم ، درسته که درجه Hope شما خیلی بالاست ولی هر کی میشنوه ناراحت میشه .
باز خوبه امید داری و به زندگی فعلی رو ( به قول خودت ) تحت حمایت کارت ملی ادامه میدی .
درستش همینه که زیاد به اینجور چیزا دل نبندی ! ولی چه میشه کرد . Sad

(2014-12-29 ساعت 21:51)nima2016 نوشته:  
.....
سلام دوست عزیز
ببینید ما نمی گیم کسی ثبت نام بکنه یا نکنه
......
پس مهم اول تصمیم گیری برای رفتن هست بعد ثبت نام نه برعکس

بابا اینقدر دعوا نکنین ! Big Grin
وقتی قرار نیست طرف گوش کنه ! چرا اسرار میکنید .
یه جمله جالبی دیده بودم که نمیتونم بگم ، چون ممکنه بعضی دوستان به خودشون بگیرن .
در هر حال وقتی میبینید کاری از دست ما برنمی یاد ، حداقل حرص نخورید .
ولی در کنارش دست از توضیح و توجیه بر ندارید . ( کاری که خودم میکنم )
خود من از دوران قبل از دانشگاه با پروسه لاتاری آشنایی داشتم و تقریبا از 2 سال پیش شرایطش رو داشتم . ولی بعد از 4 سال ، امسال به این جمع بندی رسیدم که شرکت کنم و اگه قبول بشم و ویزا هم بدن کمتر از یک ماه میشم مهاجر . Wink
به نظرم بهتر بود به جای این بحث ها صحبت از چیزایی بود که به افزایش اطلاعات عمومی و یا موضوعات تخصصی در رابطه با چیزایی که یه مهاجر برای زندگی تو یه کشور دیگه نیاز داره بدونه انجام مثل تعداد ایالت ها و اینکه پراکندگی کدوم احزاب در کدوم ایالتها بیشتره و کدوم ایالتها از نظر قومی مذهبی با مهاجرین راحتتر کنار میان و منظور از محله های ناامن یعنی چی؟ خیلی از اطلاعات پیش پا افتاده ای وجود داره که من و شما ازش خبر نداریم ...ممکنه قبلا در مورد این مباحث حرف هایی زده شده اما میتونستیم اینجا در موردش بحث کنیم و نظر بدیم و اطلاعت همدیگه رو بالا ببریم تا زدن این همه حرف که خداییش به درد هیچکدوممون نمیخوره ... البته که از مطالب بعضی از دوستان استفاده کردیم اما کلا تو این 50 صفحه چی یاد گرفتیم و به دانسته هامون چقدر اضافه شد ؟ اگه 50 صفحه کتاب رو با این مقایسه کنیم میفهمیم که وقت تلف کردیم .... ببخشید البته جسارت بنده رو به بزرگی خودتون
Big Grin
تشکر کنندگان: fatima96 ، sina000 ، alirezanz ، jsmlz
تجربه های کوتاه من:
یه چیز جالب از داخل سفارت ...انکارا...
کلا 15 دقیقه قبل از وقتتون اونجا باشید و اینکه من آب پرتقال همراهم بود و نگهبان دم در بهم گفت بازش کن و تستش کن بعد ببر داخل!
♥برادر+خواهر بزرگم←سیتیزن(19سال)
♥خواهر وسطی← برنده لاتری 2015←کیس نامبرش 4000←خودش یکضرب، شوهرشcleared
♥خواهر کوچک←اقدام از طریق پدرم( زیر21سال)
♥پدر مادرم←در شرف سیتیزن شدن
★★★      خودم:سال ۲۰۱۲ از طریق مهاجرت خانوادگی گروه F4اقدام کردم. (اااااگر شانس باشه ۸سال دیگه آمریکام!!!)
 توریستی(امریکا)2014 از انکارا ریجکت(منو همسرم)
توریستی(امریکا)۲۰۱۷ از دبی(خودم تنها) بازم ریجکت
 توریستی(امریکا) ارمنستان سال ۲۰۱۸ریجکت

توریستی فرانسه:۲۰۱۷ ریجکت
توریستی جمهوری چک ۲۰۱۸ ریجکت
انسان با Hope زندس

تشکر کنندگان: puryapurya ، Rock ، farrokh1675 ، alirezanz ، jsmlz
(2014-12-30 ساعت 12:48)alireza_guitar نوشته:  تجربه های کوتاه من:
یه چیز جالب از داخل سفارت ...انکارا...
کلا 15 دقیقه قبل از وقتتون اونجا باشید و اینکه من آب پرتقال همراهم بود و نگهبان دم در بهم گفت بازش کن و تستش کن بعد ببر داخل!
راستی علی برندگان لاتاری 2015 رو موفق شدی پیدا کنی باهوشون صحبت کنی...منظورم از روند کارشونه؟؟؟
سلام دوستان عزیز
یکسری پست ها رو خوندم دیدم همه استرس قرعه کشی را دارن کم کم داشت کار گره میخورد خدا رو شکر ختم بخیر شد.
گفتم برا عوض شدن جو یه خاطره در مورد قرعه کشی بگم اما نه قرعه کشی لاتاری.
حقیقتش یه زمانی دوره لیسانس دانشگاه یزد بودم اعلام کردن برای قرعه کشی عمره دانشجویی ثبت نام می کنن منم همین جوری ثبت نام کردم 2000 نفر شرکت کردن کلا 17 نفر سهمیه بود اون موقع من ترم 6 بودم روز قرعه کشی نمازخانه سابق ( الان که کلا عوض شده موقعی که رفتم مدارکمو بگیرم اصلا محیط برام غریبه بود) مملو از جمعیت بود اسما رو نماینده نهاد صدا میزد یه شماره می گفتو نفر بعدی تو دلم افتاد الان اسم منو میخونه اقا یهو اسم منو اعلام کرد اونم نفر 17 امی یعنی استرس درحد لالیگا یه 7 نفری هم علی البدل اعلام کردن تا اسم منو خوند یه آهی از جمعیت بلند شد که خداییش خودم غصم شد آخه آخری بودم و بعد منم قرار نبود کسی را بعنوان اصلی اعلام کنن. خوب چند روز بعد رفتیم برا ثبت نام که گفتن باید از آموزش نامه بیاری که ترم بعد دانشجویی منم که شاگرد اول و لیسانسمم 6 ترمه تموم میشد (اینم اثرات خرخونی ) نامه بهم ندادن و همه چیز تموم.
گذشت رفتیم فوق لیسانس پایان نامه خیلی اذیت شدم استادم رفته بود آم ر ی کا و خلاصه کلی عقب افتادم 6 ترم طول کشید البته اون موقع 6 ترم عادی بود خلاصه دیدم اعلامیه زدن برای عمره دانشجویی خلاصه برا خالی نبودن عریضه رفتیم ثبت نام کردم روز قرعه کشی خدا میدونه چقدر شلوغ بود سهمیه چند تا دانشگاه رو یکجا اعلام کرده بودن زیر مجموعه دانشگاه ما خلاصه رفتیم با یکسری دوستان سالن آمفی تاتر بعد کلی سخنرانی و مخ ترکوندن و صغری کبری چیدن همه از رییس گرفته تا دربون دانشگاه بلاخره قرعه کشی شروع شد یعنی اسم هرکسی را اعلام میکرد جیغ بود هم از طرف برنده هم از طرف دوستاش خداییش خیلی باحال بود 20 نفر سهمیه بود دوباره به دلم افتاد گفتم بچه ها ساکت نفر بعدی منم خلاصه اسم منو خوندن اما چون هیچ عکس العملی از طرف من نبود بچه ها هم حواسشون نبود کلا بقول حشمت جون نیییفتادد خلاصه نفر بعد منو که اعلام کردن یهو استاد مشاورم از اون جلو داد زد مگه اسمتو نشنیدی تازه بچه ها ...افتاد ... انفجار و جیغ و شرینی و صور بدیو بماند ....اما من ته دلم میگفتم بد شانس ترین ادم روی کره زمینم میدونید چرا؟؟؟؟ چون دوباره ترم بعد دانشجو نبودم.
البته این داستان ادامه دارد.......

راستی این دفعه به دلم افتاده اسمم لاتاری در میاد ..
تشکر کنندگان: fatima96 ، j4deh ، farrokh1675 ، alireza_guitar ، farzad021 ، 2taha ، alirezanz ، fairy ، moxtar88 ، baran21 ، maria2000 ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان