کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2015
سلام, در مصاحبه ميدونم ک بايد همه چى رو طبق واقعيت گفت, ولى سوالاتى مثل اينکه در اونجا شغلت رو مشخص کردى يا آشنايى دارى ک واست بتونه شغلى رو فراهم کنه, امريکا بستگان و دوستانى دارى..... پرسيده ميشه؟ چگونه بايد برخورد کرد در مصاحبه و چگونه پاسخ داد؟
2015AS2*** /مصاحبه می - آنکارا/تعداد افراد ۲ نفر
تشکر کنندگان: behjat ، bahar101 ، p00ya2001 ، ali3875
(2015-03-23 ساعت 02:47)سپیده زمان نوشته:  سلام, در مصاحبه ميدونم ک بايد همه چى رو طبق واقعيت گفت, ولى سوالاتى مثل اينکه در اونجا شغلت رو مشخص کردى يا آشنايى دارى ک واست بتونه شغلى رو فراهم کنه, امريکا بستگان و دوستانى دارى..... پرسيده ميشه؟ چگونه بايد برخورد کرد در مصاحبه و چگونه پاسخ داد؟

سلام
من فكر ميكنم بهتر باشه اينجوري بگيم كه از الان شغلي در نظر نداريم بهتره وقتي رفتيم امريكا و شرايط رو بررسي كرديم اونوقت تصميم ميگيريم كه تو چه زمينه و چه شغلي كار كنيم
چون واقعا نميشه گفت تو چه شغل خاصي ميشه كار كرد اصلا كار مورد نظر پيدا ميشهSmile
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: behfaza ، r.bazargan
(2015-03-23 ساعت 02:47)سپیده زمان نوشته:  سلام, در مصاحبه ميدونم ک بايد همه چى رو طبق واقعيت گفت, ولى سوالاتى مثل اينکه در اونجا شغلت رو مشخص کردى يا آشنايى دارى ک واست بتونه شغلى رو فراهم کنه, امريکا بستگان و دوستانى دارى..... پرسيده ميشه؟ چگونه بايد برخورد کرد در مصاحبه و چگونه پاسخ داد؟

به نظر من جواباتون بر اساس واقعیت باشه ولی یادتون باشه لازم نیست تمام واقعیتهای زندگیتون رو هم بگید. نمیگم دروغ بگید ولی میتونید یه سری چیزا که ممکنه باعث طولانی شدن کلیرنس بشه را نگید.
من روز مصاحبه یادمه یه پسر مجرد بیست و چهار ساله سربازی معاف رشته نمایش بود که همه چیزش اماده گرفتن ویزای یک ضرب بود. ولی انقدر زیاد حرف زد و توضیح زیادی داد تا افیسر از بین حرفهای خودش کشید بیرون که یه فیلمی که توش بوده از تلویزیون پخش شده. اونها هم رو یه سری کلمات مثل صداوسیما حساس هستن. حالا شاید اون بدبخت نقش دهم فیلم هم نبوده ولی همین باعث شد کلیرنس بخوره. پس حواستون به جوابهایی که میدید باشه.
شماره کیس: 2015AS1xxx /تاریخ رویت قبولی: 1 May / تعداد : 2 نفر/ ارسال فرم : 24 May/ کارنت شدن کیس: 12 August / دریافت نامه دوم: August 15 / مصاحبه : October 9 - Ankara / دریافت ویزا : یک ضرب / مقصد : دالاس / ورود به آمریکا : January 15/ دریافت گرین کارت:Feb 9
تشکر کنندگان: HERMES7 ، p00ya2001 ، bahar101 ، r.bazargan

حتما یادتون باشه که در حرفهایی که میزنید کاملا صادق باشید چون اونا فرض رو بر صداقت شما میذارن ولی اگه خلافش ثابت بشه اونوقت ازش گذشت نمیکنن
در مورد شغلتون هم خیلی سعی نکنید مهم جلوه اش بدبد و در مورد فامیل و آشنایان هم حقیقت رو بگید
انشاالله وقتی تشریف بردید مصاحبه متوجه خواهید شد که مصاحبه خیلی ساده تر از اون چیزی هست که فکرشو میکردیدSmile
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: hilda60 ، bahar101 ، r.bazargan
سلام دوستان.
من یه سوالی داشتم. برای تهیه مدارک گرین کارت، کارت پایان خدمت نیازه. یکی از دوستان بنده که سن شون بالای 70 هستش در دوران قبل از انقلاب معاف از سربازی شده و خیلی وقت هم هستش که کارت شونو گم کرده. آیا تا به حال کسی همچین مشکلی داشته ، واسش موردی پیش نیومده؟ واسه ارائه مدرک چیکار کرده؟ ممنون میشم اگه کسی از دوستان اطلاعی از این موضوع داشته باشه. مرسی.
شماره کیس : 2015AS 41XX
تعداد افراد منتظر : 1
تاریخ ارسال فرمها : 17 JUL
کارنت شدن : 09 January
دریافت نامه دوم : 23 January
تاریخ مصاحبه : 4 March ایروان
نتیجه مصاحبه : کلیرنس (برگه آبی) ، آپدیت : 5 March و 6 March و 10 March و 11 March و 20 March و 16 April و 19 May و 20 May و 2 jun و 8 jun (با ایمیل) و 20 jul (با ایمیل) ، 18 August و 9 September ( با ایمیل ) , 22 September ( با ایمیل )
دریافت ویزا : ؟
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، bahar101
(2015-03-27 ساعت 11:50)ehsanalavy نوشته:  سلام دوستان.
من یه سوالی داشتم. برای تهیه مدارک گرین کارت، کارت پایان خدمت نیازه. یکی از دوستان بنده که سن شون بالای 70 هستش در دوران قبل از انقلاب معاف از سربازی شده و خیلی وقت هم هستش که کارت شونو گم کرده. آیا تا به حال کسی همچین مشکلی داشته ، واسش موردی پیش نیومده؟ واسه ارائه مدرک چیکار کرده؟ ممنون میشم اگه کسی از دوستان اطلاعی از این موضوع داشته باشه. مرسی.

خوب مگه مصاحبه نرفته؟
واسه گرين كارت ويزاي امريكا كه از طريق لاتاري يا هرچيز ديگه باشه كافيه ولي در هر صورت اگه مصاحبه نرفته واسه مصاحبه لازم داره بهتره بره و المثني شو بگيره
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: bahar101
(2015-03-27 ساعت 12:00)p00ya2001 نوشته:  

خوب مگه مصاحبه نرفته؟
واسه گرين كارت ويزاي امريكا كه از طريق لاتاري يا هرچيز ديگه باشه كافيه ولي در هر صورت اگه مصاحبه نرفته واسه مصاحبه لازم داره بهتره بره و المثني شو بگيره
هموز مصاحبه نرفته . المثنی هم میگن صادر نمیشه . چون همه الکترونیکی شده و واسه بالای 50 سال هم المثنی صادر نمیشه.
نتیجه مصاحبه : کلیرنس (برگه آبی) ، آپدیت : 5 March و 6 March و 10 March و 11 March و 20 March و 16 April و 19 May و 20 May و 2 jun و 8 jun (با ایمیل) و 20 jul (با ایمیل) ، 18 August و 9 September ( با ایمیل ) , 22 September ( با ایمیل )
تشکر کنندگان:
(2015-03-20 ساعت 18:50)laleht نوشته:  غزلی زیبا از حضرت مولانا

نوروز بمانید که ایّام شمایید!
آغاز شمایید و سرانجام شمایید!
آن صبح نخستین بهاری که ز شادی
می آورد از چلچله پیغام، شمایید!
آن دشت طراوت زده آن جنگل هشیار
آن گنبد گردننده ی آرام شمایید!
خورشید گر از بام فلک عشق فشاند،
خورشید شما، عشق شما، بام شمایید!
نوروز کهنسال کجا غیر شما بود؟
اسطوره ی جمشید و جم و جام شمایید!
عشق از نفس گرم شما تازه کند جان
افسانه ی بهرام و گل اندام شمایید!
هم آینه ی مهر و هم آتشکده ی عشق،
هم صاعقه ی خشم ِ بهنگام شمایید!
امروز اگر می چمد ابلیس، غمی نیست
در فنّ کمین حوصله ی دام شمایید!
گیرم که سحر رفته و شب دور و دراز است،
در کوچه ی خاموش زمان، گام شمایید
ایّام ز دیدار شمایند مبارک
نوروز بمانید که ایّام شمایید

نوروز پارسى بر شما دوستان عزيز مجازيم فرخنده باد و با اميد سالى پر ويزا براى همگى

ممنون از شعر زیباتون، میتونم بپرسم کدام دفرت مثنوی هست ؟ یا کجای دیوان شمس ؟ راستش یک شعر بود که میگفتند از مولانا هست ما هم تو یک مراسم خوندیم بعد همه کلی انتقاد کردن که اول تحقیق کن بعد بگو مال مولانا (به تو سر بسته و در پرده بگویم ...) ، تحقیق که کردم دیدم دارن به اسم مولانا درش میارن و مال ایشون نیست ، اینه که منبعش رو میپرسم که اگر خواستم جایی بگم بدونم از کجا اومده.البته شعر زیبایی بود .
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان:
(2015-03-28 ساعت 08:47)ehsanalavy نوشته:  

خوب مگه مصاحبه نرفته؟
هموز مصاحبه نرفته . المثنی هم میگن صادر نمیشه . چون همه الکترونیکی شده و واسه بالای 50 سال هم المثنی صادر نمیشه.
دوست عزیز من سال 71 کارت خدمتم رو گم کردم.بعد از قبولی رفتم پلیس +10 مدارک دادم وگفتم هرچند بالای 50 سال دارم اما میخوام کارت رو داشته باشم وشما لطفا اقدام خودتونو انجام بدید.بعد از تقریبا 6 ماه موفق ده دریافت کارت شدم.ایشون پیگیری خودشونو بکنند.انشال که بشه.البته باید سوابق کارتو در ارتش پیدا کنه
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

تشکر کنندگان: r.bazargan
(2015-03-28 ساعت 17:50)hamed shayan نوشته:  
(2015-03-28 ساعت 08:47)ehsanalavy نوشته:  

خوب مگه مصاحبه نرفته؟
دوست عزیز من سال 71 کارت خدمتم رو گم کردم.بعد از قبولی رفتم پلیس +10 مدارک دادم وگفتم هرچند بالای 50 سال دارم اما میخوام کارت رو داشته باشم وشما لطفا اقدام خودتونو انجام بدید.بعد از تقریبا 6 ماه موفق ده دریافت کارت شدم.ایشون پیگیری خودشونو بکنند.انشال که بشه.البته باید سوابق کارتو در ارتش پیدا کنه
مرسی از کمکتون. ممنون
تشکر کنندگان: p00ya2001
دوست عزیز! جهت اطلاع ،این شعر زیبای: نوروز بمانید که ایام شمایید ! از شاعر توانا و شیرین قلم خانم : پیرایه یغمایی دختر شاعر گرانقدر استاد حبیب یغمایی است که متأ سفانه به غلط به حضرت مولانا نسبت داده اند .
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، Aghaman ، sarasara1
سلام من وقت سفارتم مشخص شده, حالا بايد چکار کنم؟
وقت دکتر؟
هتل؟ يا مسافر خونه ؟
بليط؟
ترجمه مدارک؟
ميشه ى راهنمايى کلى کنيد
2015AS2*** /مصاحبه می - آنکارا/تعداد افراد ۲ نفر
تشکر کنندگان:
(2015-03-30 ساعت 22:39)سپیده زمان نوشته:  سلام من وقت سفارتم مشخص شده, حالا بايد چکار کنم؟
وقت دکتر؟
هتل؟ يا مسافر خونه ؟
بليط؟
ترجمه مدارک؟
ميشه ى راهنمايى کلى کنيد

دوست عزیز شما اول از همه امضاتون رو کامل کنید تا دوستان بتونن راحت تر راهنمایی تون بکنند..
تمام کارهایی که خودتون گفتید رو باید انجام بدید
اگه واکسنی مونده بزنید (البته یه ماه قبل از مصاحبه نزنید) . تست آبله مرغون در صورت نیاز بدید
وقت دکتر رو هم بگیرید
تمکن مالی دنبالش باشید
مدارک مدیکال رو آماده کنید
عکس هاتون رو آماده کنید
نمیدونم محل مصاحبه شما کجاست. ولی اگه دوست دارین میتونین سفرنامه منو بخونید... چون تمام کارها و مدارک لازم رو همه رو مو به مو تهیه کردم(چون خیلی حساس هستم)
http://www.mohajersara.com/thread-7098.html
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، الناز٢ ، nima_no
سلام، پاسپورت من موقع اولين ورود احتمالا حدود ٧ ماه اعتبار داره، مشكلي ايجاد ميشه؟ ميتونم قبل ار رفتن تعويضش كنم يا نميشه؟ ويزاي تو پاسپورت چي ميشه؟ اگه عوض نكنم بايد تو ام ريكا انجام بدم؟
ممنون
کیس نامبر :***2015AS00002 . تاریخ ارسال فرم : 31 July، ===> آپدیت : 4 Dec. تعداد افراد کیس : 2 نفر . سفارت : آنکارا . دریافت نامه دوم :٢٣ ژانويه. . تاريخ مصاحبه: 2 مارچ، خودم یکضرب، همسرم دریافت کلیرنس. آپدیت: 3 مارچ ... ٢٥، ٢٦، ٣٠، ٣١ مارچ، ١ اپريل، ٨ اپريل =كلير ورود به امریکا: 4 جولای
تشکر کنندگان: behfaza
(2015-03-31 ساعت 12:28)mitramagh نوشته:  سلام، پاسپورت من موقع اولين ورود احتمالا حدود ٧ ماه اعتبار داره، مشكلي ايجاد ميشه؟ ميتونم قبل ار رفتن تعويضش كنم يا نميشه؟ ويزاي تو پاسپورت چي ميشه؟ اگه عوض نكنم بايد تو ام ريكا انجام بدم؟
ممنون

سلام خیر مشکلی که پیش نمیاد و طبق قانون پاسپورت با یکسال اعتبار قابل تعویض هستش در ضمن اگر همینجا تعویض کنی بهتره چون تو امریکا برای تعویض باید بفرستیش واشنگتن که هم زمانبره و هم هزینه به مراتب بیشتره. اگر اینجا تعویض کردین هیچ مشکلی بابت ویزای توش نخواهی داشت و موقع ورود پاس قدیمی که حاوی ویزاست رو همراه پاس جدید داشته باشی کافیه
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: kaamiran ، mitramagh ، bahar101 ، behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان