کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام
یه سوال .. من ادامه فامیلیم Toosi هست . که در ویزایی که بهم سفارت داده درست است اما تو پاسپورتم tosi (یه o کمتر) ثبت شده .. 2 سال پیش که پاس ایرانی گرفتم اسپلش رو اشتباه داده بودم اما موقع پر کردن فرم و گرفتن ویزا اسپل درست رو نوشتم ...
حالا کسایی که میدونن راهنماییم کنن .. ایا این مشکل ساز میشه ؟ (من تو سفارت از خانمی که که مرادک رو تحویل گرفت پرسیدم .. گفت به خاطر یه O بهتون گیر نمیدن ) حالا بقیه موارد درسته .. میخواستم پاسم ایران رو اصلاح کنم که دیدم ویزا تو اون پاس هست و درد سر داره و منم تا 1 ماه دیگه دارم میرم ..
چیکار کنم به نظرتون ...
شماره کیس:**63 /تاریخ رویت قبولی:2-2014 May /تاریخ تکمیل فرم:May20 /کنسولگری:آنکارا/ تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر /کارنتی: May 12 /نامه دوم:May20 /مصاحبه: ابوظبيjuly / دریافت ویزا: / ورود به usa: /
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
سلام بچه ها من وهمسرم وپسر 6ساله ام سه روز دیگه اونجا باید باشیم نتونستیم جایی رو برای اقامت بگیریم حضوری اگر بیاییم میتوانیم جایی مثل هتل روشبی تا110تابگیریم دروودلندهیلز دوستان میتوانید راهنمایی کنید
شماره کیس ##5تعداد 3نفر مصاحبه فوریه کلیرمی
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2014-10-11 ساعت 08:44)behdadK نوشته:  البته از https://www.google.com/flights/ هم میشه استفاده کرد. بعضی مسیر ها قیمت مناسب تری از چیپو ایر میده. الچین جان که خرید رو انجام دادن سایر دوستان میتونن یک بازه یک ماهه یک مسیر رو چک کنن معمولا اگر خوش شانس باشید یکی از هواپیمایی ها تخفیف به مسیرش خواهد زد.

سلام . میتونیم بدون کردیت کارتاز این سایت بلیط بخریم ؟
شماره کیس:**63 /تاریخ رویت قبولی:2-2014 May /تاریخ تکمیل فرم:May20 /کنسولگری:آنکارا/ تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر /کارنتی: May 12 /نامه دوم:May20 /مصاحبه: ابوظبيjuly / دریافت ویزا: / ورود به usa: /
(2015-07-19 ساعت 11:26)sunn789 نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 10:58)zhila1393 نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 10:33)APOLO5321 نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 09:43)sunn789 نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 09:04)aidaz نوشته:  واس من که سخت ترین قسمت مهاجرتم تا الان همون روزای آخر و مخصوصا چند ساعت آخر بود. واقعا سخته و کاریشم نمیشه کرد. فقط باید باش روبرو شد. من که فقط سعی می کردم تو فرودگاه جلو مامان بابام و بقیه که اومده بودن گریه نکنم فقط به زور بغضمو می خوردم. تا از چک آخر گذاشتم اشکام ناخوداگاه شروع کردن به ریختن. سخته خیلی سخته ولی باید قوی بود و باش کنار اومد. Shy
وقعا سخت بود خیلی ما تا حالا همسر جان جدا نشده بودیم به محض اینکه بعد از تحویل بار از هم جدا شدیم بچه هام و خودم مثل اینایی که به اسیری میرن گریه میکردیم اشک بود گوله گوله میومد جالب بقیه مسافرا به ما می خندیدن چرا ما داریم گریه می کنیم الان که یادش میفتم اشکم در میاد شما با همسر ویا تنها بودید اما کیس نصف نیمه بودیم و زیاد سخت بود البته برای همه سخت ما ایرانی ها وابستگی عاطفی زیادی داریم

واقعا درکتون می کنم چون کیس ما هم نصفه نیمه است و مجبور شدیم بدون همسرم بیایم.

خداوند وعده داده که بعد هر سختی اسایش و گشایشی است : ان مع العسر یسری
چشم داریم به این وعده الهی و منتظر رسیدن این گشایش ....
امیدوارم
ما انسان ها به امید زنده هستیم

اگه ی دفعه بگین که برا همیشه می خواین برین مشخصه که این وضعیت پیش میاد اگه نیاد جای تامل داره!
به نظر من لازم نیست بگین که مهاجرت می کنین واقعا هم همینجوریه چون اصلا مشخص نیست که چی پیش بیاد شاید نتونستیم شاید اصلا خوشمون نیومد و برگشتیم فعلا داریم برای امکان سنجی میریم.
پس بهتره به خانواده بگیم که برای تحصیل، فرصت مطالعاتی، تفریحی، و هر چیز مناسب که به ذهنتون میرسه ...
شاد و موفق باشید
کیس نامبر: 2800 مصاحبه:2 آپریل، ایروان . تعداد:2 نفر. آپدیتها: 6،7،8،16 آپریل ، 2 جون(هردو) ، 4جون (اصلی) ، 15 جولای شبانه(نفر دوم) 24 جولای شبانه(هر دو) کلیر: 27 جولای گرفتن ویزا:31 جولای مقصد: آتلانتا
تشکر کنندگان: sarasara1 ، ریحانا ، Reza-2015 ، Daneshjo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-19 ساعت 11:35)toosi نوشته:  سلام
یه سوال .. من ادامه فامیلیم Toosi هست . که در ویزایی که بهم سفارت داده درست است اما تو پاسپورتم tosi (یه o کمتر) ثبت شده .. ۲ سال پیش که پاس ایرانی گرفتم اسپلش رو اشتباه داده بودم اما موقع پر کردن فرم و گرفتن ویزا اسپل درست رو نوشتم ...
حالا کسایی که میدونن راهنماییم کنن .. ایا این مشکل ساز میشه ؟ (من تو سفارت از خانمی که که مرادک رو تحویل گرفت پرسیدم .. گفت به خاطر یه O بهتون گیر نمیدن ) حالا بقیه موارد درسته .. میخواستم پاسم ایران رو اصلاح کنم که دیدم ویزا تو اون پاس هست و درد سر داره و منم تا ۱ ماه دیگه دارم میرم ..
چیکار کنم به نظرتون ...
از بابت تعويض پاسپورت اصلا نگران نباشين من اين مطلب رو تو سفرنامه امريكام نوشتم و اينجا دوباره كپى ميكنم :

...............راستى اين نكته رو اضافه كنم اگه يادتون باشه من روزى كه رفتم سفارت ويزامو بگيرم پاسپورتم فقط ٨ ماه اعتبار داشت و چون بهم همش ١٥ روز مهلت داده بودن واسه ويزا برم از ترسم كه دير بشه پاسپورت تعويض نكردم و بعد تو سفارت بهم گفتن اگه خواستى ميتونى پاسو عوض كنى و ويزا رو تو پاسپورت قديمى نشون بدى كه نگران بودم و عمدا به سفارت ايميل زدم و عين همون مطلب رو گفتن و من اون متن رو پرينت گرفتم كه تو فرودگاه اگه گير دادن نشون بدم اما ظاهرا اين امر كاملا طبيعيه
تو تمام طول سفر من با پاس جديد پرواز كردم و ويزا رو تو پاس قديمى نشون دادم حتى امروز تو اداره سوشيال هم همينطور
پس اگه اعتبار پاستون كمه با خيال راحت عوض كنين ولى در طول سفر هم پاسپورت جديد هم قديمى شامل ويزا همراهتون باشه و اين يك امر روتين هست و كاملا چه سوپروايزر ايرلاين چه آفيسر أمور مهاجرت به اين امر عادت دارن
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: zhila1393 ، behdadK ، sarasara1 ، APOLO5321 ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
دوستان عزیز سلام
ما یه سفر یک ماه به ایالات متحده داشتیم و به سلامتی چند روزه برگشتیم.چند تا نکته که فکر کنم برا عزیزان مفید باشه را واستون می نویسم :
اقامت ما در orange county بود ،
1-اول اینکه سوشال ما دقیقا بعد از یک ماه اومد.فردای بعد از ورود به ا م ر ی کا به اداره سوشال رفتیم ،گفت باید سه هفته صبر کنید.بعد از سه هفته که خبری از سوشال نشد به اداره مربوطه مراجعه کردیم ، سیستم را چک کرده و گفتند براتون سوشال صادر نشده ،لذا فرمها را پر کرده و در واقع اقدام برای سوشال نامبر ما از ان روز شروع شد و حدود 3-4 روز بعد از ان ،سوشال ها به دستمان رسید.
2--برخی دوستان در پاسخ به سوال من که ایا بدون سوشال می شه برای گواهینامه اقدام کرد،پاسخ مثبت داده بودند و اینجانب هم با اعتماد تمام از صبح زودرفتیم تو صف DMV ولی متاسفانه پاسخ منفی شنیده و هر چه اصرار کردم که دوستانی بودند که بدون سوشال گواهینامه گرفته اند،مسوول مربوطه گفت غیر ممکنه ...(ابدون گرین کارت می شه اقدام کرد ولی بدون سوشال اصلا)فقط ما یه بدهی موبایل Note 3 به DMV داشتیم که رفتیم انجا گم کردیم و دست از پا دراز تر برگشتیمSad
3- در مورد پاس سفید توضیحات را در لینک مربوطه نوشته ام....
4-گرین کارتها از همسرم به ادرس جدید که تو فرودگاه LA داده بودم و حتی در سایت هم ادرس جدید را نوشته بودم امده ولی از بقیه اعضا کیس به ادرس قدیمی که موقع مصاحبه داده بودیم رفته .فعلا ما این سر دنیا و گرین کارتهامون هم پخش در عمه ریکا ....Big Grin
امیدوارم همه سفری موفقیت امیز داشته باشید و همواره شاد و سلامت باشید
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: babisondes ، behjat ، miyu ، sarasara1 ، Abdorrezaa ، zhila1393 ، laleht ، zohre02 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-19 ساعت 12:30)bijan575 نوشته:  سلام بچه ها من وهمسرم وپسر ۶ساله ام سه روز دیگه اونجا باید باشیم نتونستیم جایی رو برای اقامت بگیریم حضوری اگر بیاییم میتوانیم جایی مثل هتل روشبی تا110تابگیریم دروودلندهیلز دوستان میتوانید راهنمایی کنید
شماره کیس ##۵تعداد ۳نفر مصاحبه فوریه کلیرمی

سلام دوست عزیز اگر ممکنه از همونجا برای اجاره اقدام کنید بهتره چون اینجا ممکنه سخت باشه من پنج روز یک اتاق گرفته بودم که چون دوروزشو تاخیر پرواز داشتیم از دست دادیم و الان چند ساعت وقت داریم که جا پیدا کنیم خلاصه با بچه سخت میشه هرچند مبلغ شما کم نیست ولی باز از اونجا اقدام کنید بهتره
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
(2015-07-19 ساعت 12:30)bijan575 نوشته:  سلام بچه ها من وهمسرم وپسر ۶ساله ام سه روز دیگه اونجا باید باشیم نتونستیم جایی رو برای اقامت بگیریم حضوری اگر بیاییم میتوانیم جایی مثل هتل روشبی تا110تابگیریم دروودلندهیلز دوستان میتوانید راهنمایی کنید
دوست عزیز خیلی راحت میتونید از بوکینگ اتاق رزرو کنید. بدون پرداخت پول.
برای پرواز با لوفت هانزا به آمریکا، بخاطر توقف 3 ساعته بین 2 پرواز در فرانکفورت آیا باید ویزا ترانزیت شنگن داشته باشیم؟
شماره کیس : ---1 ارسال فرم ٢٦٠ : سپتامبر، تعداد افراد كيس : ١ نفر، تاريخ مصاحبه : ٢٢ آوريل 2015 ، محل مصاحبه : آنكارا ⬅️ ابوظبي
آپديتها : ٢٢، ٢٣، ٢٤ آوريل - ٢٣ ژوئن - 1 جولای
اعلام کلیر در سایت سفارت 2 جولای 2015
دريافت ويزا : ٩ جولاي 2015
مقصد : كاليفرنيا
اولین ورود به آمریکا : 18 سپتامبر 2015
(2015-07-19 ساعت 18:25)rz59 نوشته:  برای پرواز با لوفت هانزا به آمریکا، بخاطر توقف ۳ ساعته بین ۲ پرواز در فرانکفورت آیا باید ویزا ترانزیت شنگن داشته باشیم؟

نه پرواز هاي ترانزيت احتياجي به ويزا نداره
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
(2015-07-19 ساعت 01:37)sarasara1 نوشته:  
(2015-07-18 ساعت 03:09)Maryam_Am نوشته:  
(2015-07-17 ساعت 23:10)behjat نوشته:  سلام دوستان ما امروز رفتیم اداره سوشیال مترجم فارسی خواستیم گفتند سه هفته صبر کنید اگر شمارتون نیامد بعد بیایید دنبالش بعدش برید برای DMV فعلا باید صبر کنیم تا سوشیالمون بیاد

سلام

بله متاسفانه تا سوشال نامبر نیاد هیچ کاری نمی‌شه کرد. واسه ما هم یادمه ۲-۳ هفته طول کشید تا اومد. وقتی‌ اومد میتونین واسه کارت شناسایی و گواهینامه اقدام کنید و حساب بانکی‌ باز کنید. فعلا وقت درین با منطقه آشنا باشید و خودتون رو واسه امتحان آیین نامه آماده کنید و بگردید. البته بی‌ ماشین اینجا خیلی‌ سخته. انشالا زود درست می‌شه.

کارت شناسایی چیه دیگه ؟Cool
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

سلام دوستان یه سوال دارم گرین کارت چند روز طول میکشه تا بیاد ؟
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه

میتونین ادرس چند جا رو پیدا کنید مثلا comfort inn یا best western inn و حضوری یا با ایمیل به سایتشون رزرو کنید اما نگران نباشین جا زیاده علاوه بر این اتاق هم میشه گرفت با امکان پخت و پز airbnb هم با قیمتهایی خوب خونه داره با 110 تا میشه خوب پیدا کرد فقط comfort inn در لوس انجلس چندین شعبه داره از نزدیک هالیوود تا دورترین جا صبحانه کاملی هم داره
تشکر کنندگان: h_researcher ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
سلام به همه
من یه مشکل بزرگ دارم در مورد 165 دلار اگه میشه یکی راهنمایی کنه ممنون
(2015-07-19 ساعت 23:13)اشکان. نوشته:  سلام به همه
من یه مشکل بزرگ دارم در مورد 165 دلار اگه میشه یکی راهنمایی کنه ممنون

مشکلتونو رو که نگفتین چیه ولی هر چی هست توی قسمت جستجوی سایت برید و سرچ کنید دوستان شرح مفصل در این مورد دادن حتما میتونین مشکلتون رو حل کنید از جمله در لینک امضای دوست خوبمون رضا2015
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile