کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-14 ساعت 11:27)M.d نوشته:  سلام دوستان
ببخشيد دو تا سوال،يكبار دوست عزيز shadi 79 جواب دادند ولي چون ميخوام بليط بگيرم ميخوام مطمئن بشم.
١.يكي از دوستان ميگه كه من كه واسه بيست روز ميخوام برم اگر بايط رفت و برگشت را با هم بگيرم و موقع ورود به فرودگاه آمريكا كه كاراي مهاجرتي را انجام ميدم بهم گير ميدن كه چرا بيست روز ديگه ميخواي برگردي و شايد گرين كارت ديرتر بهم بدهند و بايد بليط شش ماه ديگه بگيرم و بعد تغييرش بدهم آيا اين درسته؟؟
٢.من كه مقصدم لس آنجلس هست ميتونم موقع تغيير آدرس در فرودگاه،آدرس مريلند بدهم واسه گرين كارت؟؟
ممنون
همانطور که دوستمان پاسخ دادند هیچ مشگلی نخواهید داشت...
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان

۲ تا توصیه دارم واستون یکی‌ اینکه واسه پیدا کردن کار اگه زبانتون در حد ضعیف تا متوسط هست از جاهای ایرانی‌ شروع کنید، ولی‌ اعتماد به نفس داشته باشید نگید زبانم خوب نیست بگید متوسطه وگر نه نمیتونید کار رو بگیرد ضمن کار راه میفتید حسابی‌.

دوم اینکه دوستانی که قصد اومدن دارن سعی‌ کنید از همون‌جا واسه چند روزی یه جا رو رزرو کنید وگرنه اینجا خیلی‌ اذیت میشید.

موفق باشید
سلام ببخشيد سوالي داشتم كه توي ٢٥ صفحه پيدا نكردم و مجبور شدم بپرسم شايد تكراري باشه.
در اولين سفر به امريكا بايد تا دريافت گرين كارت در خاك امريكا ماند؟ چون من شرايط موندن بيش از سه هفته را ندارم . و اينكه به كجا درخواست پاسپورت سفيد بدم؟ قبل از امدن گرين كارت ميشه؟ چند روز طول ميكشه پاسپورت صادر شه؟ ممنون
(2015-08-14 ساعت 13:26)mehr.mehr نوشته:  سلام ببخشيد سوالي داشتم كه توي ٢٥ صفحه پيدا نكردم و مجبور شدم بپرسم شايد تكراري باشه.
در اولين سفر به امريكا بايد تا دريافت گرين كارت در خاك امريكا ماند؟ چون من شرايط موندن بيش از سه هفته را ندارم . و اينكه به كجا درخواست پاسپورت سفيد بدم؟ قبل از امدن گرين كارت ميشه؟ چند روز طول ميكشه پاسپورت صادر شه؟ ممنون

پست اول همین فوروم کامله آنرا بخونید ضمنا برای پاس سفید هم باید در فوروم مربوطه برید مطالعه کنید
موفق باشید
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: ed2008 ، babak12 ، بابراس ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-06 ساعت 00:40)atriana نوشته:  
(2015-08-05 ساعت 11:04)behjat نوشته:  سلام ،امروز رفتیم بانک ولز فارگو برای کردیت ولی چون پول زیادی تو حسابمون نداشتیم گفتند کردیت فعلا به شما نمیدیم اول کلی سوال و جواب کرد از آدرس ایران و کارم تو ایران و اینکه از جایی ساپورت میشید یا نه که گفتم دخترم کمی مارا ساپورت میکنه بعد رفت و برگشت گفت باید ۳۰۰۰ دلار یکسال تو حسابت بگذاری و باهاش کار کنی و اگر خوش حساب بودی بعد بهت کردیت میدیم.

سلام
اگه بخواین می تونین برید پیش همسر من در بانک ولز فارگو ، فکر کنم می تونن براتون کردیت باز کنن. اگه دوست داشتین پیغام بدید که اسم و ادرس بهتون بدم
سلام دوستان گرام، میشه لطف کنید دوستانی که اطلاعات راجع به سیستم بانکی دارید یه مقدار راجع به انواع حساب ها و قوانین مربوط به هر کدومشون و از همه مهمتر نکات فنی ریزه کاری که بتونیم سابقه رو خراب نکنیم لطفا توضیح بدید، طبیعتا اول کار شرایط افراد متفاوت هست و خیلی ها با 2 _ 3 هزار تا میخوان وارد شن خیلی ها دور و بر 10000 تا تعدادی هم بیشتر ، اینه که یه توضیح کلی ممکنه خیلی به درد بخور نباشه،خلاصه اگه کسی وارده ممنون میشم بقیه رو هم روشن کنه که برای هر گروه چه راه هایی هست و کدومش به نظر ایشون عاقلانه تره.سپاس بی قیاسCool
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: ریحانا ، zhila1393 ، behjat ، areb1356 ، lighthouse ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان، كسي آيتم notification از پست به ايميل رو توي uscis تغيير داده؟ ميشه توضيح بدين، اصلاً لازمه؟
(2015-08-14 ساعت 15:10)sarasara1 نوشته:  
(2015-08-05 ساعت 11:04)behjat نوشته:  سلام ،امروز رفتیم بانک ولز فارگو برای کردیت ولی چون پول زیادی تو حسابمون نداشتیم گفتند کردیت فعلا به شما نمیدیم اول کلی سوال و جواب کرد از آدرس ایران و کارم تو ایران و اینکه از جایی ساپورت میشید یا نه که گفتم دخترم کمی مارا ساپورت میکنه بعد رفت و برگشت گفت باید ۳۰۰۰ دلار یکسال تو حسابت بگذاری و باهاش کار کنی و اگر خوش حساب بودی بعد بهت کردیت میدیم.

سلام
اگه بخواین می تونین برید پیش همسر من در بانک ولز فارگو ، فکر کنم می تونن براتون کردیت باز کنن. اگه دوست داشتین پیغام بدید که اسم و ادرس بهتون بدم
سلام دوستان گرام، میشه لطف کنید دوستانی که اطلاعات راجع به سیستم بانکی دارید یه مقدار راجع به انواع حساب ها و قوانین مربوط به هر کدومشون و از همه مهمتر نکات فنی ریزه کاری که بتونیم سابقه رو خراب نکنیم لطفا توضیح بدید، طبیعتا اول کار شرایط افراد متفاوت هست و خیلی ها با ۲ _ ۳ هزار تا میخوان وارد شن خیلی ها دور و بر 10000 تا تعدادی هم بیشتر ، اینه که یه توضیح کلی ممکنه خیلی به درد بخور نباشه،خلاصه اگه کسی وارده ممنون میشم بقیه رو هم روشن کنه که برای هر گروه چه راه هایی هست و کدومش به نظر ایشون عاقلانه تره.سپاس بی قیاسCool
http://www.mohajersara.com/Forum-%D8%AA%...A%AF%DB%8C
تو این دو تا لینک که دادم میتونی قسمت بانک رو بری یه نگاه بندازی چیز های خوبی گفتن بچه ها و همینطور این لینک پایین که میدم

http://www.mohajersara.com/Thread-%DA%AF...%A7?page=4
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: behjat ، lighthouse ، sarasara1 ، laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام یه سوال داشتم وقتی این پیام رو دریافت میکنیم چند روز بعدش گرین کارت میاد
On July 28, 2015, we began producing your new card for your Form xxx Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number x xxxxWe will mail your card to the address you gave us. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address
با تشکر
تشکر کنندگان: laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-14 ساعت 20:38)ajab1 نوشته:  
(2015-08-14 ساعت 15:10)sarasara1 نوشته:  

سلام
سلام دوستان گرام، میشه لطف کنید دوستانی که اطلاعات راجع به سیستم بانکی دارید یه مقدار راجع به انواع حساب ها و قوانین مربوط به هر کدومشون و از همه مهمتر نکات فنی ریزه کاری که بتونیم سابقه رو خراب نکنیم لطفا توضیح بدید، طبیعتا اول کار شرایط افراد متفاوت هست و خیلی ها با ۲ _ ۳ هزار تا میخوان وارد شن خیلی ها دور و بر 10000 تا تعدادی هم بیشتر ، اینه که یه توضیح کلی ممکنه خیلی به درد بخور نباشه،خلاصه اگه کسی وارده ممنون میشم بقیه رو هم روشن کنه که برای هر گروه چه راه هایی هست و کدومش به نظر ایشون عاقلانه تره.سپاس بی قیاسCool
http://www.mohajersara.com/Forum-%D8%AA%...A%AF%DB%8C
تو این دو تا لینک که دادم میتونی قسمت بانک رو بری یه نگاه بندازی چیز های خوبی گفتن بچه ها و همینطور این لینک پایین که میدم

http://www.mohajersara.com/Thread-%DA%AF...%A7?page=۴
آقا مقسی لینکه دومیه خیلی خوب توضیحات اولیه رو داده بود ، حالا سوالی که میمونه اینه که برای میزان پول کم اول کار سیوینگ باز کنیم بهتره یا چکینگ؟ بعد کلا دوستان کدوم بانکو پیشنهاد میکنن، بانک آف عمه ریکا میگن خوبه و یه سری مزایا خوب ارائه میده که یه نمونشم تو همین لینکه گفته بود دوستمون ، خلاصه بیاید بانکا رو مقایسه کنیم الآن ببینیم چند چندن، ها؟
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

دوستان مدرسه اي كه قرار است پسرم رو در لس انجلس ثبت نام كنم گفته كه علاوه بر كارت واكسيناسيون pdap مي خواد كه ظاهرا چيزي در رابطه با فلج اطفال است من هنوز ايرانم و مي خواستم ببينم كسي اطلاع داره چه مدرك و يا واكسني در اين رابطه بايد بزنم و چه كار بايد بكنم
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
(2015-08-14 ساعت 22:50)Kia robani نوشته:  دوستان مدرسه اي كه قرار است پسرم رو در لس انجلس ثبت نام كنم گفته كه علاوه بر كارت واكسيناسيون pdap مي خواد كه ظاهرا چيزي در رابطه با فلج اطفال است من هنوز ايرانم و مي خواستم ببينم كسي اطلاع داره چه مدرك و يا واكسني در اين رابطه بايد بزنم و چه كار بايد بكنم

فکر کنم منظورتون tdap می‌شه همون واکسن سه گانه
(2015-08-13 ساعت 02:29)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیز
اینجا هنوز دنبال کار و کارهای اولیمون هستم هرروز که بانک میرم یا سوشیال سکیوریتی میریم دوروز بعدش چندتا نامه میاد دم در که توضیح میده که چکار براتون انجام شده و آیا راضی بودید و کلی چیزهای دیگه، تا حالا تو عمرم انقدر نامه برام نیامده بود دیروز از اداره سوشیال ازم خواستند پرینت موجودیمو از بانک ولز فارگو براشون ببرم وقتی رفتم بانک گفتند باید تا آخر ماه اوت صبر کنی تا گردش مالی بهت بدیم با کلی اصرار و تلفنی با مترجم فارسی صحبت کردن تازه یه نامه دادند که اسمم و بالانس حسابم رو نوشته بودند و باز گفتند باید آخر ماه بیای خلاصه دیدم همون بانک صادرات خودمون دمش گرم هروقت گردش مالیمیخواستی آنی تا هفت روز قبل رو میدادند، پشیمان شدم چرا بانکی که کارمند ایرانی داره نرفتم ،امروزهم فرمهایی اومده از بانک که مربوط به مالیاته و سردر نیاوردم باید ببرم بانک ببینم چی میگه، . کارهم کلی رستوران اپلای حضوری و اینترنتی کردم خبری نیست میخوام مدارک ترجمه شدمو ببرم چند تا دفتر کاریابی ببینم اونا کاری برام پیدا میکنند یا نه ... توکل به خدا.....ٔ ادامه دارد
سلام دوست عزیز
اول از زحمتی که می کشید و تجاربتون را در اختیار ما می گذارید ممنونم .مورد بعدی اینکه
اگه ممکنه می شه لطفا توضیح بدید اداره سوشال گردش مالی را برای چه موردی نیاز داره چون از ما اصلا نخواستند.
به امید پیدا شدن کار دلخواه شما و خبرهای خوش
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-14 ساعت 21:02)arash.hs نوشته:  سلام یه سوال داشتم وقتی این پیام رو دریافت میکنیم چند روز بعدش گرین کارت میاد
On July 28, ۲۰۱۵, we began producing your new card for your Form xxx Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number x xxxxWe will mail your card to the address you gave us. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address
با تشکر

واسه ما هم همين پيغام هست ولى به تاريخ ٥ آگوست كه هنوز البته دريافت نكرديم و تغيير آدرس هم نداشتيم
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
(2015-08-14 ساعت 23:46)sh_mm10 نوشته:  
(2015-08-13 ساعت 02:29)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیز
اینجا هنوز دنبال کار و کارهای اولیمون هستم هرروز که بانک میرم یا سوشیال سکیوریتی میریم دوروز بعدش چندتا نامه میاد دم در که توضیح میده که چکار براتون انجام شده و آیا راضی بودید و کلی چیزهای دیگه، تا حالا تو عمرم انقدر نامه برام نیامده بود دیروز از اداره سوشیال ازم خواستند پرینت موجودیمو از بانک ولز فارگو براشون ببرم وقتی رفتم بانک گفتند باید تا آخر ماه اوت صبر کنی تا گردش مالی بهت بدیم با کلی اصرار و تلفنی با مترجم فارسی صحبت کردن تازه یه نامه دادند که اسمم و بالانس حسابم رو نوشته بودند و باز گفتند باید آخر ماه بیای خلاصه دیدم همون بانک صادرات خودمون دمش گرم هروقت گردش مالیمیخواستی آنی تا هفت روز قبل رو میدادند، پشیمان شدم چرا بانکی که کارمند ایرانی داره نرفتم ،امروزهم فرمهایی اومده از بانک که مربوط به مالیاته و سردر نیاوردم باید ببرم بانک ببینم چی میگه، . کارهم کلی رستوران اپلای حضوری و اینترنتی کردم خبری نیست میخوام مدارک ترجمه شدمو ببرم چند تا دفتر کاریابی ببینم اونا کاری برام پیدا میکنند یا نه ... توکل به خدا.....ٔ ادامه دارد
سلام دوست عزیز
اول از زحمتی که می کشید و تجاربتون را در اختیار ما می گذارید ممنونم .مورد بعدی اینکه
اگه ممکنه می شه لطفا توضیح بدید اداره سوشال گردش مالی را برای چه موردی نیاز داره چون از ما اصلا نخواستند.
به امید پیدا شدن کار دلخواه شما و خبرهای خوش

ما چون شوهرم ۶۵ سالش نزدیک به اتمامه برای مزایای مربوط به سنش باید یک حداقل موجودی نشون بدیم که فعلا گفتند تا آخر ماه صبرکنید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، nora-nora ، ARSAMNEW ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان من هم مثل رضا شانس لاتاریم هنوز برقراره ولی نه برای کار بلکه برای خونه ،اینجا تو پارک نزدیک خونمون با یک زن و شوهر ایرانی مهربون آشنا شدیم که بعد از دوبار دیدن ما مارو به دوستشون که دنبال مستاجر برای اتاق خونشون میگردند معرفی کردند آخر این ماه قراره به خونه جدید بریم ایشون یک مرد ایرانی تنها هستند که صبح تا شب سرکار هستند و کل خونه در اختیار ماست برای دونفر۸۰۰دلار با تمام مخارج پرداخت کنیم جاش خوبه و قیمتش فعلا برامون بهتره ، هیچ چیزی هم از ما نخواستند ماه به ماه قراره کرایه رو پرداخت کنیم ،فعلا یکی دوماه میتونم کرایه رو بدم ولی هنوز شانس کارم بیدار نشده ، امیدوارم که بتونم کارهم پیداکنم توکل به خدا .......ادامه دارد
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان