کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-14 ساعت 11:32)Azer نوشته:  
(2015-08-14 ساعت 04:33)behjat نوشته:  اینجا اکثر شغلها توسط اسپانیشها یا همون مکزیکیها اشغال شده و سخت به سایر ملیتها کارمیدن کاشکی ایرانیها هم کمی بیشتر هوای همدیگرو داشتند

من سالها در خارج از کشور زندگي کردم. تجربه اي که بدست آوردم اينه که متاسفانه اکثر ايراني ها علاقه اي به معاشرت با ايراني هاي ديگر ندارند، و حتي با اينکه کاملاً فارسي بلدند، بعضي ها حاضر به صحبت کردن به زبان فارسي با هم وطنشون نيستند. (البته استثناهاي وجود دارند که هميشه به ايراني بودنشون افتخار مي کنن)
اين که چرا اين طور شده، بحث عميق جامعه شناسي و فرهنگ را داره، که جاي بحثش اينجا نيست. ولي من به همه توصيه مي کنم که برا پيدا کردن کار فقط و فقط رو توانايي هاي خودتون تمرکز کنيد.
در ضمن برخي کارها، که در ايران کار کم ارزشي هستند، در امريکا حسابي طرفدار دارند و مورد نياز شديد هستند. مثلا پرستاري کودک و يا از کار افتاده، يا خانه داري و .... . پيدا کردن چنين کارهايي از طريق موسسات کاريابي محلي راحت تره. موفق باشيد.
ممنون عزیزم از راهنماییتون من حاضر به هرکاری هستم و تمام سعیمو میکنم تا خداچی بخواد
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، قصه گو ، ریحانا ، بابراس ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-15 ساعت 03:08)behjat نوشته:  سلام دوستان من هم مثل رضا شانس لاتاریم هنوز برقراره ولی نه برای کار بلکه برای خونه ،اینجا تو پارک نزدیک خونمون با یک زن و شوهر ایرانی مهربون آشنا شدیم که بعد از دوبار دیدن ما مارو به دوستشون که دنبال مستاجر برای اتاق خونشون میگردند معرفی کردند آخر این ماه قراره به خونه جدید بریم ایشون یک مرد ایرانی تنها هستند که صبح تا شب سرکار هستند و کل خونه در اختیار ماست برای دونفر۸۰۰دلار با تمام مخارج پرداخت کنیم جاش خوبه و قیمتش فعلا برامون بهتره ، هیچ چیزی هم از ما نخواستند ماه به ماه قراره کرایه رو پرداخت کنیم ،فعلا یکی دوماه میتونم کرایه رو بدم ولی هنوز شانس کارم بیدار نشده ، امیدوارم که بتونم کارهم پیداکنم توکل به خدا .......ادامه دارد

سلام بهجت خانم خدارو شکر میکنم که حداقل از نظر مسکن تقریبآ دقدقه ی شما بر طرف شده. با اینکه خودم هنوز منتظر کلییر شدن هستم ولی مدام دست نوشته های شمارو پیگیری میکنم و براتون دعا میکنم.
امیدوار و البته مطمئنم افرادی با اراده ای اهنین و مثال زدنی مانند شما موفق خواهند شد
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: behjat ، laleht ، ریحانا ، M.d ، بابراس ، k1_m_1358 ، p00ya2001 ، nora ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-15 ساعت 03:20)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-08-15 ساعت 03:08)behjat نوشته:  سلام دوستان من هم مثل رضا شانس لاتاریم هنوز برقراره ولی نه برای کار بلکه برای خونه ،اینجا تو پارک نزدیک خونمون با یک زن و شوهر ایرانی مهربون آشنا شدیم که بعد از دوبار دیدن ما مارو به دوستشون که دنبال مستاجر برای اتاق خونشون میگردند معرفی کردند آخر این ماه قراره به خونه جدید بریم ایشون یک مرد ایرانی تنها هستند که صبح تا شب سرکار هستند و کل خونه در اختیار ماست برای دونفر۸۰۰دلار با تمام مخارج پرداخت کنیم جاش خوبه و قیمتش فعلا برامون بهتره ، هیچ چیزی هم از ما نخواستند ماه به ماه قراره کرایه رو پرداخت کنیم ،فعلا یکی دوماه میتونم کرایه رو بدم ولی هنوز شانس کارم بیدار نشده ، امیدوارم که بتونم کارهم پیداکنم توکل به خدا .......ادامه دارد

سلام بهجت خانم خدارو شکر میکنم که حداقل از نظر مسکن تقریبآ دقدقه ی شما بر طرف شده. با اینکه خودم هنوز منتظر کلییر شدن هستم ولی مدام دست نوشته های شمارو پیگیری میکنم و براتون دعا میکنم.
امیدوار و البته مطمئنم افرادی با اراده ای اهنین و مثال زدنی مانند شما موفق خواهند شد
سلام ممنونم دعا میکنم هرچه زودتر کلیر بشید شما و همه دوستان منتظر مثل شوهر هیلدا و یک آقای به نام ،resercher و بقیه دوستان موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
(2015-08-15 ساعت 03:01)behjat نوشته:  
(2015-08-14 ساعت 23:46)sh_mm10 نوشته:  
(2015-08-13 ساعت 02:29)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیز
اینجا هنوز دنبال کار و کارهای اولیمون هستم هرروز که بانک میرم یا سوشیال سکیوریتی میریم دوروز بعدش چندتا نامه میاد دم در که توضیح میده که چکار براتون انجام شده و آیا راضی بودید و کلی چیزهای دیگه، تا حالا تو عمرم انقدر نامه برام نیامده بود دیروز از اداره سوشیال ازم خواستند پرینت موجودیمو از بانک ولز فارگو براشون ببرم وقتی رفتم بانک گفتند باید تا آخر ماه اوت صبر کنی تا گردش مالی بهت بدیم با کلی اصرار و تلفنی با مترجم فارسی صحبت کردن تازه یه نامه دادند که اسمم و بالانس حسابم رو نوشته بودند و باز گفتند باید آخر ماه بیای خلاصه دیدم همون بانک صادرات خودمون دمش گرم هروقت گردش مالیمیخواستی آنی تا هفت روز قبل رو میدادند، پشیمان شدم چرا بانکی که کارمند ایرانی داره نرفتم ،امروزهم فرمهایی اومده از بانک که مربوط به مالیاته و سردر نیاوردم باید ببرم بانک ببینم چی میگه، . کارهم کلی رستوران اپلای حضوری و اینترنتی کردم خبری نیست میخوام مدارک ترجمه شدمو ببرم چند تا دفتر کاریابی ببینم اونا کاری برام پیدا میکنند یا نه ... توکل به خدا.....ٔ ادامه دارد
سلام دوست عزیز
اول از زحمتی که می کشید و تجاربتون را در اختیار ما می گذارید ممنونم .مورد بعدی اینکه
اگه ممکنه می شه لطفا توضیح بدید اداره سوشال گردش مالی را برای چه موردی نیاز داره چون از ما اصلا نخواستند.
به امید پیدا شدن کار دلخواه شما و خبرهای خوش

ما چون شوهرم ۶۵ سالش نزدیک به اتمامه برای مزایای مربوط به سنش باید یک حداقل موجودی نشون بدیم که فعلا گفتند تا آخر ماه صبرکنید
تشکر از پاسختون موفق باشید بهجت جان
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: behjat ، ARSAMNEW ، p00ya2001 ، Alex 2014
(2015-08-14 ساعت 00:30)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-08-13 ساعت 20:39)mohsen323 نوشته:  سلام دوستان
یه سوال داشتم . من ویزا گرفتم و برای پرداخت 165 دلار اکانت هم درست کردم . همین امروز درست کردم ولی وقتی میخوام 165 دلار رو پرداخت کنم با پیغام اینکه A-NUMBER و یا اینکه DOS NUMBER درست نیست مواجه میشم. خواستم ببینم شما تا بحال با این مشکل مواجه شدید. لطفا راهنمایی کنید. من که ویزا رو از سفارت گرفتم پس چرا باید مشکل داشته باشه. شاید هم باید اول وارد بشم بعد فعال سازی انجام بشه؟ خلاصه افسردگی گرفتم لطفا راهنمایی کنید. ممنون

محسن جان نگران نباش. اولا چند روز از گرفتن ویزات میگذره؟ که این خودش مهمه. ثانیآ شماره رو بدون 01 وارد کن. باز هم نشد نگران نباش و اینجا مطرح کن تا حد امکان کمک خواهیم کرد.
در ضمن پرداخت 165 دلار ربطی به ورود نداره.میتونی قبل یا بعداز ورود پرداخت کنی که پیشنهاد میکنم قبل از ورود باشه تا صدور گرین کارت به محض ورودت استارت بخوره. موفق باشی

من ویزا رو 10 ژولای گرفتم و دو روز پیش اکانت درست کردم یعنی 13 آگست تقریبا یک ماه و دو روز بعد از تاریخ ویزا .

(2015-08-14 ساعت 01:13)Hagh81-2 نوشته:  
(2015-08-14 ساعت 00:30)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-08-13 ساعت 20:39)mohsen323 نوشته:  سلام دوستان
یه سوال داشتم . من ویزا گرفتم و برای پرداخت 165 دلار اکانت هم درست کردم . همین امروز درست کردم ولی وقتی میخوام 165 دلار رو پرداخت کنم با پیغام اینکه A-NUMBER و یا اینکه DOS NUMBER درست نیست مواجه میشم. خواستم ببینم شما تا بحال با این مشکل مواجه شدید. لطفا راهنمایی کنید. من که ویزا رو از سفارت گرفتم پس چرا باید مشکل داشته باشه. شاید هم باید اول وارد بشم بعد فعال سازی انجام بشه؟ خلاصه افسردگی گرفتم لطفا راهنمایی کنید. ممنون

محسن جان نگران نباش. اولا چند روز از گرفتن ویزات میگذره؟ که این خودش مهمه. ثانیآ شماره رو بدون 0 وارد کن. باز هم نشد نگران نباش و اینجا مطرح کن تا حد امکان کمک خواهیم کرد.
در ضمن پرداخت 165 دلار ربطی به ورود نداره.میتونی قبل یا بعداز ورود پرداخت کنی که پیشنهاد میکنم قبل از ورود باشه تا صدور گرین کارت به محض ورودت استارت بخوره. موفق باشی
سلام، اول اينكه case number رو بدون ٠١يا ٠٢ آخرش بزنيد، دوم براي a number قبل از شماره انقدر صفر بذارين تا بشه ٩ رقم ويك A هم به اولش اضافه كنيد. مثلاً اگر a نامبر شما 76543289 هست اينجوري وارد كنين، A076543289

بسیار متشکرم از راهنماییتون. از دوباره تلاش میکنم با این روش اگر نشد مجددا اعلام میکنم . ممنون
تشکر کنندگان: ed2008 ، p00ya2001 ، Alex 2014
اقا اعصاب برام نمونده خدایی توی این یه ماه "ایران" امریکا رو تهریم کرده ؟

پست میگه به امریکا و کانادا نمیفرستیم
tnt میگه به امریکا و کانادا نمیفرستیم
dhl میگه به امریکا و کانادا نمیفرستیم

مگه میشه همچین چیزی ، دوستان خواهشا کسی از نمایندگی ای توی تهران تونسته به امریکا دو برگ کاغذ ترجمه مدرک بفرسته بی زحمت بگه
مادرم همینجوری خیابونا علاف شده
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، p00ya2001 ، nora ، Alex 2014
(2015-08-15 ساعت 10:10)SomeOneX نوشته:  اقا اعصاب برام نمونده خدایی توی این یه ماه "ایران" آمریکا رو تهریم کرده ؟

پست میگه به آمریکا و کانادا نمیفرستیم
tnt میگه به آمریکا و کانادا نمیفرستیم
dhl میگه به آمریکا و کانادا نمیفرستیم

مگه میشه همچین چیزی ، دوستان خواهشا کسی از نمایندگی ای توی تهران تونسته به آمریکا دو برگ کاغذ ترجمه مدرک بفرسته بی زحمت بگه

من همین دو سه هفته پیش فرستادم!
شما یه دفتر پستی درست حسابی برید بگید با TNT براتون بفرسته. اگر مادرتون حوصله داره میتونه بره دانشگاه شریف اونجا نمایندگی TNT هست که خیلی ارزون تر میفرسته.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: SomeOneX ، babak12 ، بابراس ، us345 ، m.ghoreishi ، p00ya2001 ، AliReza.Sh ، sh_mm10 ، Alex 2014
(2015-08-15 ساعت 10:27)behdadK نوشته:  
(2015-08-15 ساعت 10:10)SomeOneX نوشته:  اقا اعصاب برام نمونده خدایی توی این یه ماه "ایران" آمریکا رو تهریم کرده ؟

پست میگه به آمریکا و کانادا نمیفرستیم
tnt میگه به آمریکا و کانادا نمیفرستیم
dhl میگه به آمریکا و کانادا نمیفرستیم

مگه میشه همچین چیزی ، دوستان خواهشا کسی از نمایندگی ای توی تهران تونسته به آمریکا دو برگ کاغذ ترجمه مدرک بفرسته بی زحمت بگه

من همین دو سه هفته پیش فرستادم!
شما یه دفتر پستی درست حسابی برید بگید با TNT براتون بفرسته. اگر مادرتون حوصله داره میتونه بره دانشگاه شریف اونجا نمایندگی TNT هست که خیلی ارزون تر میفرسته.

نمایندگی ظفر با قاطعیت گفت هیچی نمیفرستیم :||||
نه باو کارت دانشجویی نداره که بره شریف Big Grin
بهداد عزیز همون dhl رو که شما فرستادی رو بگید
اتفاقا خوندم پستاتون رو
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: بابراس ، p00ya2001 ، Alex 2014
نمایندگی اصلی دی اچ ال که شریعتی یه خورده بالاتر از ایرانمهر هست.
من با دکه پستی که سر دوراهی قلهک هست فرستادم
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: SomeOneX ، بابراس ، آزاده_امین ، m.ghoreishi ، p00ya2001 ، Alex 2014
سلام
از دوستان کسی هست که الان کالیفرنیا (لس انجلس و سانفرانسیسکو ) یا لاس وگاس باشه من چند تا راهنمایی میخواستم واسه رفتن به آمریکا
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Alex 2014
سلام دوستان
من حدود 10 روز دیرتر به مقصداعلام شده در فرم میرسم و ادرس بدو ورودم تغییر پیدا کرده
اما باخودم فکر میکنم اگه ادرسو تو فرودگاه تغییر ندم شاید بهتر باشه و پروسه دریافت ssnزودتر صورت بگیره شماها بامن موافقید یانه؟
اصلا تغییر ادرس توی تسریع کارها اثر داره؟
شنیدم که شماره ssnکافیه و اگه زودتر از 10 روز به ادرس قبلی هم بیاد بهم خبر میدن
شماره کیس: 2015AS 51xx
تعداد افراد کیس : 2 نفر
تاریخ مصاحبه:12 می ایروان
اپدیت ها: 13 می هر دو کیس روزانه- 15 می هر دو کیس شبانه- 18 می و 19 می کیس اصلی شبانه_7 جولای کیس اصلی روزانه_21 جولای کیس اصلی شبانه و 22 جولای کیس اصلی روزانه و اعلام شماره کیس در سایت سفارت برای کلیر شدن
مقصد: هیوستون
2 تا بلیط one way ...شیراز -لس آنجلس ...برای مهر ماه شد:5800....Qatar Airways
راستی یه نفر خیلی ساده به من میگه که ssn کی و از کجا باید بگیرم ؟
(2015-08-15 ساعت 14:34)nastaran_t نوشته:  ۲ تا بلیط one way ...شیراز -لس آنجلس ...برای مهر ماه شد:5800....Qatar Airways
راستی یه نفر خیلی ساده به من میگه که ssn کی و از کجا باید بگیرم ؟

اکثر دوستان پیشنهاد میکنن در بدو ورود به نزدیکترین اداره سوشیال محل اقامت رفته و فرم پرکنید تا رونددریافت سریع تر بشه
حدود یه هفته به بالا زمان میبره که سوشیال به ادرس اعلام شده میاد
خیلی از دوستان هم بدون رفتن به اداره شماره خود دریافت کردند
شماره کیس: 2015AS 51xx
تعداد افراد کیس : 2 نفر
تاریخ مصاحبه:12 می ایروان
اپدیت ها: 13 می هر دو کیس روزانه- 15 می هر دو کیس شبانه- 18 می و 19 می کیس اصلی شبانه_7 جولای کیس اصلی روزانه_21 جولای کیس اصلی شبانه و 22 جولای کیس اصلی روزانه و اعلام شماره کیس در سایت سفارت برای کلیر شدن
مقصد: هیوستون
تشکر کنندگان: ریحانا ، m.ghoreishi ، p00ya2001 ، nastaran_t ، Alex 2014
سلام به دوستان عزیز مهاجرسرایی

اگر کسی اطلاع دقیقی داره،ممنون میشم من رو راهنمایی کنه. من یه پسر دانشجودارم ووقتی شهریه دانشگاهها رو نگاه کردم دیدم بین شهریهin-state و out-state اختلاف زیادی وجوذاره. حالا میخواهم بدونم چه مدارکی نشاندهنده in-stateبودن ما میشه؟ ودیگه اینکه این مدارک میتوانه مربوط به من وهمسرم باشه یا باید مربوط به خود پسرم باشه؟
پیشاپیش از لطف دوستان راهنماسپاسگزارم.
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، p00ya2001 ، sh_mm10 ، ebrahim1e ، Alex 2014
(2015-08-15 ساعت 15:15)moj21 نوشته:  سلام به دوستان عزیز مهاجرسرایی

اگر کسی اطلاع دقیقی داره،ممنون میشم من رو راهنمایی کنه. من یه پسر دانشجودارم ووقتی شهریه دانشگاهها رو نگاه کردم دیدم بین شهریهin-state و out-state اختلاف زیادی وجوذاره. حالا میخواهم بدونم چه مدارکی نشاندهنده in-stateبودن ما میشه؟ ودیگه اینکه این مدارک میتوانه مربوط به من وهمسرم باشه یا باید مربوط به خود پسرم باشه؟
پیشاپیش از لطف دوستان راهنماسپاسگزارم.
ببین عموما خیلی چیز ها میتونه، اولا در 90% ایالت ها باید 1 سال در آن ایالت باشی تا in state بشی. دانشگاه ها پرداختی های آب و برق و گواهینامه و مالیات و اجاره خانه، چیز هایی از این دست میخواهند که نشان بده شما 1 سال تو این ایالت بودی. حالا اینکه که هر دانشگاه کدوم از این ها و چند تاش رو بخواد و یا چیز هایی غیر از اینم بخواد دیگه بر میگرده به دانشگاه و خیلی راحت میتونید از دانشگاهی که اقدام میکنید بپرسید
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: moj21 ، gholamrezaei ، rbrb-2015 ، M.d ، m.ghoreishi ، p00ya2001 ، ebrahim1e ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان