کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان
امروز هر دفعه خواستم وارد سايت اليس بشم براي چك كردن وضعيت گرين كارت با اين پيغام مواجه شدم :

You have experienced a failure please call ....
به نظرتون جريان چيه؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
سایت دو روز خراب بود. امروز درست شده. یه خورده دیگه امتحان کنید. برای من که مشکلی نداره

دوستانی که مثل ما نمیخواهند گرین کارت به آدرس اولیه داخل فرمشون ارسال بشه یه توضیحی در خصوص تغییر آدرس دریافت گرین کارت و سوشیال:

جاهایی که باید آدرس رو عوض کرد:
الف- سایت USCIS Elis که تشریف میبرید دکمه View Profile رو میزنید. دکمه Profile Update رو میزنید. بهتون اخطار میده که واسه یه سری چیزا از جمله تغییر نام سند میخواد و واسه یه سری چیزا مثل تغییر آدرس سند نمیخواد. تایید میکنید و تنها آدرس رو تغییر میدید.
اینجا یه سولاخ تو معلومات زبانم پیدا کردم که Street Number همون پلاک خودمون میشه Big Grin
تغییر رو که دادید تایید میکنید و رسید رو پرینت میکنید. البته آدرس اولیه که زدید وارد نشده بود از اول.

ب: سایت USPS
https://moversguide.usps.com/icoa/move-i...-main-flow&
از این لینک میشه هر شخصی آدرسش رو تغییر بده و بگه هر نامه ای که به اسمش از فلان تاریخ به بعد (یا یه بازه ای) ارسال بشه به فلان آدرس به جایی که به اون آدرس بره به آدرسی که میگه بره. هیچ ربطی هم به لاتاری و دولت آمریکا و گرین کارت و ... نداره. سیستمی است که اداره پست گذاشته برای فوروارد و خیلی خیلی هم خوبه و احتمال اینکه این سیستم جواب نده خیلی کمه. حتی اگر آدرسهای دیگه رو عوض نکنید میتونید انتظار داشته باشید با تغییر در این سایت بسته ها به دست شما برسه.
فقط یه سری نکات داره.
1- اگر همه خانواده یک فامیل دارید میشه یکبار فرم رو پر کرد ولی از اونجا که زن و شوهر در ایران فامیل متفاوت دارند حداقل دو بار مجبورید فرم رو جداگونه پر کنید.
2- اگر چند آدرس برای جاهای مختلف دادید برای فوروارد هر کدوم از آدرس ها یکبار باید فرم پر کنید.
3- هزینه تغییر آدرس 1 دلار و 5 سنت به ازای هر ثبت نام هست. ولی این هزینه نه برای خوشی دل USPS و جبران هزینه ها بلکه برای تایید اینه که خود شما آدرس رو تغییر دادید وگرنه هر کسی میتونه آدرس شما رو تغییر بده و نامه های شما رو تحویل بگیره . پس عملا تا باز نکردن حساب بانکی در آمریکا این تغییر عملی نیست و وقتی هم باز کردید هر دو باید حساب بانکی داشته باشید (و البته 2 دلار خرج کنید). شاید به همین دلیل اگر سرعت عمل پس از ورود به خرج ندید برای تغییر آدرس این تغییر هیچ فایده ای برای شما نداشته باشه. پس سریع حساب باز کنید و تغییر در USPS بدید.

ج- اعلام تغییر آدرس در فرودگاه به مامور گمرک . این تغییر آدرس در اکثریت قریب به اتفاق ایالت ها هم برای گرین کارت و هم برای سوشیال سکیوریتی کارت باید ثبت بشه ولی 100% نیست. و بارها دیده شده که هیچکدوم از کارت ها به مقصد جدید نرسیدند. کاری واجب ولی نا کافی است که حتما باید انجام بدید. ضمنا بعضی ایالت ها اگر اشتباه نکنم اصلا با اداره سوشیال کاری ندارند و قطعا تغییر آدرس برای شما تاثیری در آدرس دریافت سوشیان نداره. لیست ایالت ها رو نمیدونم از کجا میشه پیدا کرد اما از مامور گمرک میتونید بپرسید.

د- مراجعه به اداره سوشیال و اعلام آدرس جدید: اون ایالت هایی که در مورد ج ذکر شد می بایست حتما مراجعه کنید و تغییر آدرس رو اعلام کنید. برای باقی ایالت ها الزامی نیست ولی یه سر بزنید برای پیگیری بد نیست.

و در آخر
ه- اعلام تغییر آدرس به USCIS با پر کردن فرم در سایت و یا مراجع حضوری امکانپذیره که دومی پیشنهاد نمیشه . فرم اینترنتی:
https://egov.uscis.gov/coa/addressChange.do
این تغییر هیچ تاثیری در تغییر آدرس ارسال گرین کارت و سوشیال نداره ولی طبق قانون شما به عنوان دارنده گرین کارت ملزم هستید نهایت 10 روز بعد از نقل مکان آدرس جدیدتون رو به USCIS اعلام کنید. عدم اعلام در مهلت قانونی تا 200 دلار جریمه و تا 30 روز زندان در پی داره البته به شرطی که بتونید ثابت کنید که عدم تغییر سهوی بوده و دلیل قانع کننده ای براش داشته باشید وگرنه طبق قانون دیپورت میشید! جدا جدی بگیرید آدرس رو.

و نکته اصلی اینکه حتی همه این کار ها رو بکنید نمیتونید مطمئن باشید که گرین کارت و سوشیال به آدرس درست پست میشه (فقط احتمال موفقیت بالا میره) ولی در صورت نرسیدن میتونید اعتراض کنید و بدون هزینه مجدد برای شما گرین کارت صادر میشه.
-----------------------------------
یادتون باشه که از این به بعد هر دفعه آدرس رو تغییر دادید حداقل تغییر در سایت USPS و USCIS الزامی است. البته تغییر در USPS برای اینکه مطمئن بشید بسته های پستی به آدرس قدیمی نمیره و USCIS برای موارد حقوقی که شاملتون نشه. ضمنا لازمه این تغییر به یه سری جاهای دیگه هم از جمله اداره رانندگی، بانک و شرکت بیمه ماشین و بیمه درمانی هم اعلام بشه.

این تاپیک هم به تفصیل شرح داده مسائل مربوط به تغییر آدرس پس از مقیم شدن رو:
http://www.mohajersara.com/showthread.ph...A%A9%D8%A7
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: M.d ، AliReza.Sh ، ed2008 ، babak12 ، laleht ، Hagh81-2 ، A_A ، HERMES7 ، sarasara1 ، Abdorrezaa ، Memolk ، APOLO5321 ، Mahboy ، farslm ، sh_mm10 ، moj21 ، jupiterx ، tandis_n_m ، fa15 ، Daneshjo ، Alex 2014
چه قدر اولش سخته من و همسرم نوامبر راهی لوس انجلس هستیم......خیلی سخته ...اولین گام چیه؟ دوستان هرچی نزدیک تر میشیم ترسم بیشتر میشه
دوستان میشه لطف کنید این ادرس الیس رو بزارید واسه چک کردن گرین کارت؟
ممنونم.

Sent from my GT-I9300I
(2015-08-17 ساعت 14:02)behdadK نوشته:  سایت دو روز خراب بود. امروز درست شده. یه خورده دیگه امتحان کنید. برای من که مشکلی نداره

دوستانی که مثل ما نمیخواهند گرین کارت به آدرس اولیه داخل فرمشون ارسال بشه یه توضیحی در خصوص تغییر آدرس دریافت گرین کارت و سوشیال:

جاهایی که باید آدرس رو عوض کرد:
الف- سایت USCIS Elis که تشریف میبرید دکمه View Profile رو میزنید. دکمه Profile Update رو میزنید. بهتون اخطار میده که واسه یه سری چیزا از جمله تغییر نام سند میخواد و واسه یه سری چیزا مثل تغییر آدرس سند نمیخواد. تایید میکنید و تنها آدرس رو تغییر میدید.
اینجا یه سولاخ تو معلومات زبانم پیدا کردم که Street Number همون پلاک خودمون میشه Big Grin
تغییر رو که دادید تایید میکنید و رسید رو پرینت میکنید. البته آدرس اولیه که زدید وارد نشده بود از اول.

ب: سایت USPS
https://moversguide.usps.com/icoa/move-i...-main-flow&
از این لینک میشه هر شخصی آدرسش رو تغییر بده و بگه هر نامه ای که به اسمش از فلان تاریخ به بعد (یا یه بازه ای) ارسال بشه به فلان آدرس به جایی که به اون آدرس بره به آدرسی که میگه بره. هیچ ربطی هم به لاتاری و دولت آمریکا و گرین کارت و ... نداره. سیستمی است که اداره پست گذاشته برای فوروارد و خیلی خیلی هم خوبه و احتمال اینکه این سیستم جواب نده خیلی کمه. حتی اگر آدرسهای دیگه رو عوض نکنید میتونید انتظار داشته باشید با تغییر در این سایت بسته ها به دست شما برسه.
فقط یه سری نکات داره.
۱- اگر همه خانواده یک فامیل دارید میشه یکبار فرم رو پر کرد ولی از اونجا که زن و شوهر در ایران فامیل متفاوت دارند حداقل دو بار مجبورید فرم رو جداگونه پر کنید.
۲- اگر چند آدرس برای جاهای مختلف دادید برای فوروارد هر کدوم از آدرس ها یکبار باید فرم پر کنید.
۳- هزینه تغییر آدرس ۱ دلار و ۵ سنت به ازای هر ثبت نام هست. ولی این هزینه نه برای خوشی دل USPS و جبران هزینه ها بلکه برای تایید اینه که خود شما آدرس رو تغییر دادید وگرنه هر کسی میتونه آدرس شما رو تغییر بده و نامه های شما رو تحویل بگیره . پس عملا تا باز نکردن حساب بانکی در آمریکا این تغییر عملی نیست و وقتی هم باز کردید هر دو باید حساب بانکی داشته باشید (و البته ۲ دلار خرج کنید). شاید به همین دلیل اگر سرعت عمل پس از ورود به خرج ندید برای تغییر آدرس این تغییر هیچ فایده ای برای شما نداشته باشه. پس سریع حساب باز کنید و تغییر در USPS بدید.

ج- اعلام تغییر آدرس در فرودگاه به مامور گمرک . این تغییر آدرس در اکثریت قریب به اتفاق ایالت ها هم برای گرین کارت و هم برای سوشیال سکیوریتی کارت باید ثبت بشه ولی 100% نیست. و بارها دیده شده که هیچکدوم از کارت ها به مقصد جدید نرسیدند. کاری واجب ولی نا کافی است که حتما باید انجام بدید. ضمنا بعضی ایالت ها اگر اشتباه نکنم اصلا با اداره سوشیال کاری ندارند و قطعا تغییر آدرس برای شما تاثیری در آدرس دریافت سوشیان نداره. لیست ایالت ها رو نمیدونم از کجا میشه پیدا کرد اما از مامور گمرک میتونید بپرسید.

د- مراجعه به اداره سوشیال و اعلام آدرس جدید: اون ایالت هایی که در مورد ج ذکر شد می بایست حتما مراجعه کنید و تغییر آدرس رو اعلام کنید. برای باقی ایالت ها الزامی نیست ولی یه سر بزنید برای پیگیری بد نیست.

و در آخر
ه- اعلام تغییر آدرس به USCIS با پر کردن فرم در سایت و یا مراجع حضوری امکانپذیره که دومی پیشنهاد نمیشه . فرم اینترنتی:
https://egov.uscis.gov/coa/addressChange.do
این تغییر هیچ تاثیری در تغییر آدرس ارسال گرین کارت و سوشیال نداره ولی طبق قانون شما به عنوان دارنده گرین کارت ملزم هستید نهایت ۱۰ روز بعد از نقل مکان آدرس جدیدتون رو به USCIS اعلام کنید. عدم اعلام در مهلت قانونی تا 200 دلار جریمه و تا 30 روز زندان در پی داره البته به شرطی که بتونید ثابت کنید که عدم تغییر سهوی بوده و دلیل قانع کننده ای براش داشته باشید وگرنه طبق قانون دیپورت میشید! جدا جدی بگیرید آدرس رو.

و نکته اصلی اینکه حتی همه این کار ها رو بکنید نمیتونید مطمئن باشید که گرین کارت و سوشیال به آدرس درست پست میشه (فقط احتمال موفقیت بالا میره) ولی در صورت نرسیدن میتونید اعتراض کنید و بدون هزینه مجدد برای شما گرین کارت صادر میشه.
-----------------------------------
یادتون باشه که از این به بعد هر دفعه آدرس رو تغییر دادید حداقل تغییر در سایت USPS و USCIS الزامی است. البته تغییر در USPS برای اینکه مطمئن بشید بسته های پستی به آدرس قدیمی نمیره و USCIS برای موارد حقوقی که شاملتون نشه. ضمنا لازمه این تغییر به یه سری جاهای دیگه هم از جمله اداره رانندگی، بانک و شرکت بیمه ماشین و بیمه درمانی هم اعلام بشه.

این تاپیک هم به تفصیل شرح داده مسائل مربوط به تغییر آدرس پس از مقیم شدن رو:
http://www.mohajersara.com/showthread.ph...A%A9%D8%A7

ممنون از راهنمايي شما، يك سوال دارم؛ در حالت عادي توي پروفايل من جاي آدرس خاليه، بايد پر كنم ؟ يا فقط براي تغيير آدرس بايد پر كرد؟
تشکر کنندگان: shabghazal ، Alex 2014
فقط برای تغییر آدرس نیازه. قبلش هم عرض کردم همه اینها برای کسانی بود که تغییر آدرس دارند

(2015-08-17 ساعت 17:34)alireza.moazini نوشته:  دوستان میشه لطف کنید این ادرس الیس رو بزارید واسه چک کردن گرین کارت؟
ممنونم.

Sent from my GT-I9300I

پست اول راهنمای پرداخت 165 دلار رو ببینید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Hagh81-2 ، Mahboy ، AliReza.Sh ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-17 ساعت 18:11)behdadK نوشته:  فقط برای تغییر آدرس نیازه. قبلش هم عرض کردم همه اینها برای کسانی بود که تغییر آدرس دارند

(2015-08-17 ساعت 17:34)alireza.moazini نوشته:  دوستان میشه لطف کنید این ادرس الیس رو بزارید واسه چک کردن گرین کارت؟
ممنونم.

Sent from my GT-I9300I

پست اول راهنمای پرداخت 165 دلار رو ببینید.
ممنونم.

Sent from my GT-I9300I
سلام من یه بار با خانمم یک روزه رفتم و برگشتم . حالا می خوام 2-3 ماه دیگه تنهایی برم شرایطو یه کم بسنجم از دوستان اگر کسی هست که بخواد با هم بریم اطلاع بده چون تنهایی یه کم سخته برام هزینه ها هم الکی بالا هست به عنوان نمونه 140 دلار کرایه تاکسی از فرودگاه تا خانه عموی خانمم . من احتمالا دالاس برم اگر بتونم منبع درآمدی پیدا کنم از نیویورک هم بدم نمیاد البته چون ندیدم نمی دونم خوبه یا نه دالاس رو دیدم یه کم خوشم نیومد
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
سلام دوستان.یک سوال؟من قبل از ورود به u.s مراحل ثبت نام برای پرداخت 165 دلار پر کنم و آدرسم رو که میخوام تغییر بدم رو عوض کنم یا اینکه اول توو فرودگاه اعلام کنم و بعدش در u.s این مراحل رو طی کنم؟ممنون
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 1 نفر ; سفارت : ابوظبي مصاحبه : مارچ ; كلير : بزودي. (20 مارچ عزیز کی تغییر میکنی؟؟؟؟؟ نمیخوای بری؟؟دست از سر ما بردار خو)
هووووووووووووووووووووووررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااا. 20 مارچ دست از سرم بردااااااااااااااااااااااااااااشششششششششششششششت.
خدایا شکرت.بالاخره منم کلیر شدم
مقصد: کالیفرنیاBig Grin
(2015-08-17 ساعت 19:54)amrikale نوشته:  سلام من یه بار با خانمم یک روزه رفتم و برگشتم . حالا می خوام ۲-۳ ماه دیگه تنهایی برم شرایطو یه کم بسنجم از دوستان اگر کسی هست که بخواد با هم بریم اطلاع بده چون تنهایی یه کم سخته برام هزینه ها هم الکی بالا هست به عنوان نمونه 140 دلار کرایه تاکسی از فرودگاه تا خانه عموی خانمم . من احتمالا دالاس برم اگر بتونم منبع درآمدی پیدا کنم از نیویورک هم بدم نمیاد البته چون ندیدم نمی دونم خوبه یا نه دالاس رو دیدم یه کم خوشم نیومد

سلام
ببخشید شما که یکروزه رفتید و برگشتید ، گرین کارت به ادرستون اومد؟
تشکر کنندگان: Daneshjo
سلام، دوستانی که تو یک ماه اخیر وارد امریکا شدین، کاری برای بیمه انجام دادین؟ ظاهرا وقت ثبت نام بیمه برای امسال تموم شده ولی ما چون تازه اومدیم میتونیم برای Medicaid اپلای کنیم، پلنی که به ما معرفی کرد ماهی تقریبا 400 دلار بود و از اونجایی که هنوز درامدی نداریم منطقی نیست، کسی تجربه ای در این مورد داشته؟
کیس نامبر :***2015AS00002 . تاریخ ارسال فرم : 31 July، ===> آپدیت : 4 Dec. تعداد افراد کیس : 2 نفر . سفارت : آنکارا . دریافت نامه دوم :٢٣ ژانويه. . تاريخ مصاحبه: 2 مارچ، خودم یکضرب، همسرم دریافت کلیرنس. آپدیت: 3 مارچ ... ٢٥، ٢٦، ٣٠، ٣١ مارچ، ١ اپريل، ٨ اپريل =كلير ورود به امریکا: 4 جولای
تشکر کنندگان: ed2008 ، Memolk ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان.من از برندگان 2016 هستم و یک سوال فنی داشتم.
میخواستم ببینم که چه مدت بعد از ورود به آمریکا سیتی زنی را میگیریم؟چه مدت به از گرین کارت؟
ممنون.
کیس نامبر:**2016AS000005/رویت قبولی:3 جون/ ارسال فرم:9 جون/کارنت شدن:12 آگوست/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:29 سپتامبر- 11:30 شب/ تاریخ مصاحبه:3 نوامبر/ محل سفارت:آنکارا-همون آنکارا/دریافت ویزا:تکضرب 3 نوامبر/دریافت گرین کارت:5 دسامبر(یعنی 22 روز بعد از ورود)/اولین ورود به آمریکا:ایشالا 13 نوامبر ساعت 9:15 صبح به وقت دالاس/مقصد:دالاس/جمع تقریبی مخارج تا حالا:هی داره زیاد میشهBig Grin

دوستان بیمه سامان توی امریکا هم بکار میاد و همه چیزو پوشش میده?اگه وقت ثبتنام بیمه تموم شده باید چیکار کرد?
کیس نامبر: **AS2015****31
اعضای کیس دونفر
ارسال فرم : ۱۸ سپتامبر
کارنت : اکتبر
دریافت نامه دوم : 25 فوریه
زمان مصاحبه:۲۶اپریل
دریافت ویزا:هوراااااااا
اپدیت ها:۲۶ ۲۷ ۲۹ و ۳۰ اپریل
گر خدای من آنست که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد
لطفا یک توضیحی هم در رابطه با 165 دلار بدید.ممنون.
کیس نامبر:**2016AS000005/رویت قبولی:3 جون/ ارسال فرم:9 جون/کارنت شدن:12 آگوست/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:29 سپتامبر- 11:30 شب/ تاریخ مصاحبه:3 نوامبر/ محل سفارت:آنکارا-همون آنکارا/دریافت ویزا:تکضرب 3 نوامبر/دریافت گرین کارت:5 دسامبر(یعنی 22 روز بعد از ورود)/اولین ورود به آمریکا:ایشالا 13 نوامبر ساعت 9:15 صبح به وقت دالاس/مقصد:دالاس/جمع تقریبی مخارج تا حالا:هی داره زیاد میشهBig Grin

تشکر کنندگان: Daneshjo
دوستان اون 165دلار رو میشه قبل از ورود به امریکا پرداخت کرد؟توسط اشنایی که اونجا زندگی میکنه؟
ممنون از پاسختون.

Sent from my GT-I9300I
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان