کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
همه چی اوکی هست
اتلانتا یه شهر سرسبز میون جنگل با هوای شرجی که خودش از چندتا شهر تشکیل شده
تو فرودگاه فقط موقع کنترل پاسپورت انگشت نگاری شدیم هیچی امضا ندادم فقط دلارمو پرسیدن و منم راستشو گفتم یه برگه دادن امضا کردم که چه قدر دارم حتی نشمردن
با اینکه آفیس مهاجرت شلوغ بود بیست دقیقه کارمون تموم شد بارام از دستگاه رد شد فقط یکیش باز شده بود و برگه سکیوریتی گذاشته بودن که ما چمدونتو باز کردیم به هیچی گیر ندادن اینا تو فرودگاه میامی بود که من شنیده بودم یکی از بدترین فرودگاههاست واسه کارای مهاجرتی خوب واسه ما که نبود پاکتهارو گرفتن خوشبختانه موقع ورود ما پروازی نبود و باجه ها خلوت بودند من زرشک داشتم و پسته و بادوم اصلا نپرسیدن چی داری با خودت
پرواز بعدی با امریکن بود فقط قهوه دادند
همه چی عالی بود
منتظر همتون هستم هیشکی حق نداره جا بمونه

منتظر ادامه تجربیاتم باشین هرچی بدونم واستون میزارم
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

(2015-08-23 ساعت 14:50)ریحانا نوشته:  دوستان کسی بررسی کرده که اگر بلیط لوفتانزا از آمریکا خریداری بشه ارزونترمیشه یانه؟!

لوفت هانزا رو نمیدونم ولی من برای خانواده ام امارات از امریکا خریدم از ایران ارزونتر در اومد دو نفر رفت وبرگشت از سانفرانسیسکو به تهران 2055 دلار شد
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: Mahboy ، Memolk ، moj21 ، bahar101 ، sunn789 ، ARSAMNEW ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان یه سوال
من پول 156 دلار دادم و تو سایت این پروسس هستم
درسته دیگه؟
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-23 ساعت 10:38)SomeOneX نوشته:  درس امروز : چگونه در ابوظبی کارای مهاجرتی را تند و سریع انجام دهیم Cool
تعداد واحد : ۳ واحد تئوری ، ۳ واحد عملی
رمز علمیات : Like A Boss Cool
این عکس فرودگاه ابوظبیه

خب بریم توضیحات شماره ها :
  • ابتدا "مثل یه رئیس موفق" از هواپیما پیاده بشید ( حفظ روحیه ) Cool

• شماره ۱ : در اینجا شما پیاده میشید دنبال تابلوی pre clearence بگردید و تابلو ها رو دنبال کنید

• شماره ۲ : طبق فلش ها به سمت افزایش عدد گیت پیش برید تا به قبل گیت 59 برسید ( سبقت از دیگران در این قسمت خیلی مهمه ، حتما توربو شارژ با دور موتور بالا از بقیه جلو بزنید که 70 امتیاز از 100 امتیاز این مرحله نفس گیر داره Big Grin )

• شماره ۳ : اینجا در رو بستن کسی نمیتونه مستقیم بره و باید بپیچید دست چپ و فرم که اگه توی هواپیما نداده بودن پرکنید ( همون فرم مقدار پول و ادرس مقصد و محتویات چمدون و ... )
    سریع کفش و کمربند و لپتاپ و موبایل و CD و همرو بذارید توی سبد و از توی مغناطیس عبور کنید ، میرید برای توی صف موندن برای اینکه رخ ماه افیسر رو ببینید
    (این مرحله 20 امتیاز داره Big Grin )

• شماره ۴ : در این قسمت از برنامه شما گل روی ماه افیسر رو میبینید و پاکت زرد رو تحویل میدید و خوش امدید آمریکا بهتون میگه و مهر میخوره توی پاسپورتتون

• شماره ۵ : تبریک اینجا که رسیدید کار مهاجرتیتون تموم شده و میتونید لهجه تون رو عوض کنید و در تلفظ "ر" از این به بعد دقت بفرمایید Big Grin البته "اوممم هانی" ، "اوه مای گاد" ، "فارسیش چی میشد" رو فراموش نکنید Big Grin

و گیت 59 هست اینجا و مقصد نیویورک

• شماره ۶ : گیت 60 مقصد لس انجلس

• شماره ۷ : گیت 61 و.. مقصد واشنگتن و شیکاکو و تگزاس و الی اخر ...

از اطلاعات سیو شده ی GPS عکسایی که توی فرودگاه انداختم فهمیدم کجا ، چی بود
مثلا ممکنه گیت ها عوض شه حالا بیست متر خطا رو بر من ببخشید Cool
لطفا دعا کنید

عالی بود مرسی...
شماره کیس:2015AS47XX ... تاریخ رویت قبولی:4 May...سفارت:آنکارا ... تعداد افراد کیس :۲ نفر... تاریخ مصاحبه: 6 می... وضعیت: Issued... مقصد: سن‌حوزه... آپدیت‌ها: نفر اصلی: 7، 12، 19 می و 20 جولای و نفر دوم: 7 و 12 می...  کلیر: هر دو نفر 29 جولای... صدور ویزا: هر دو نفر 11 آگوست  Big GrinWink
دوستان ما برای ورود به فرودگاه ابوظبی می تونیم دارو ببریم؟ البته می دونم که یه سری داروها مجازه و استامینوفن و اینها نمی خوام ببرم یخورده آنتی بیوتیک برای خودمون و پسرم و یه چندتا دونه شربت سرما خوردگی برای پسرم. فقط نمی خوام توی روند کارهای مهاجرتیمون مشکلی پیش بیاد.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Daneshjo ، Alex 2014
درود.مجددا مزاحم شدم تا پرسشم رو تکرار کنم.ما طی یکی دو هفته آینده عازم لوس آنجلس هستیم.مشکل ما اینه که هنوز موفق به پیدا کردن جایی برای اقامت نشدیم. در نهایت به احتمال زیاد ناچار به اقامت در هتل تا پیدا کردن جایی برای اقامت یک ماهه هستیم.با این حساب واقعا نمی دانیم که نشانی اقامتمان برای اعلام در فرودگاه چیه.برای دریافت گرین کارت در فرم 260 از نشانی یکی از دوستان در حوالی بوستون استفاده کردیم که البته ایشون هنوز در این مکان اقامت دارند و می تونن در صورت دریافت گرین کارت، به طریقی به ما برسونند.حالا مساله اینه که تکلیف ما برای اعلام آدرس در فرودگاه چیه؟آیا باید همون آدرس هتل رو که فقط دو سه روز توش اقامت داریم اعلام کنیم؟آیا میشه پس از تعیین مکان اقامت برای یکماه به اداره سوشال مراجعه کنیم و آدرس قطعی مون رو اعلام کنیم؟آیا میشه گرین کارت به نشانی بوستون و ssn به آدرس جدید ارسال بشه.البته با توجه به این که ارسال گرین کارت بیش از یک ماه معمولا طول می کشه و مدت زمان اقامت ما در حدود یک ماه است.
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-24 ساعت 00:04)HTQ نوشته:  درود.مجددا مزاحم شدم تا پرسشم رو تکرار کنم.ما طی یکی دو هفته آینده عازم لوس آنجلس هستیم.مشکل ما اینه که هنوز موفق به پیدا کردن جایی برای اقامت نشدیم. در نهایت به احتمال زیاد ناچار به اقامت در هتل تا پیدا کردن جایی برای اقامت یک ماهه هستیم.با این حساب واقعا نمی دانیم که نشانی اقامتمان برای اعلام در فرودگاه چیه.برای دریافت گرین کارت در فرم 260 از نشانی یکی از دوستان در حوالی بوستون استفاده کردیم که البته ایشون هنوز در این مکان اقامت دارند و می تونن در صورت دریافت گرین کارت، به طریقی به ما برسونند.حالا مساله اینه که تکلیف ما برای اعلام آدرس در فرودگاه چیه؟آیا باید همون آدرس هتل رو که فقط دو سه روز توش اقامت داریم اعلام کنیم؟آیا میشه پس از تعیین مکان اقامت برای یکماه به اداره سوشال مراجعه کنیم و آدرس قطعی مون رو اعلام کنیم؟آیا میشه گرین کارت به نشانی بوستون و ssn به آدرس جدید ارسال بشه.البته با توجه به این که ارسال گرین کارت بیش از یک ماه معمولا طول می کشه و مدت زمان اقامت ما در حدود یک ماه است.

سلام شما چون سوشیال بین یک هفته تا سه هفته میرسه باید یک آدرس ثابت پیدا کنید هتل میگن دردسر داره من زیاد مطمین نیستم شاید بشه آدرس هتل هم بدید مگر اینکه سوشیال هم به همان آدرس بوستون بره بعد برای شما پست کنند بهرحال من در همین حد میتونستم پاسخ شماروبدهم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: hilda60 ، HTQ ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-23 ساعت 19:33)Memolk نوشته:  دوستان ما برای ورود به فرودگاه ابوظبی می تونیم دارو ببریم؟ البته می دونم که یه سری داروها مجازه و استامینوفن و اینها نمی خوام ببرم یخورده آنتی بیوتیک برای خودمون و پسرم و یه چندتا دونه شربت سرما خوردگی برای پسرم. فقط نمی خوام توی روند کارهای مهاجرتیمون مشکلی پیش بیاد.

سلام من کلی داروهای خودمو و شوهرم به همراه آموکسی سیلین یرای احتیاط بردم که هیچ مشکلی نداشت البته من از دوحه رد شدیم نه ابوظبی چند تا استامینوفن کدیین رو هم خودم ترسیدم نبردم که الان پشیمونم چون کاری نداشتند،ولی اینجا تو سوپرها هم میشه داروهای ساده را بوفور پیدا کرد، مثلا قرصهای آهن یا امگا ۳ و خیلی چیزهای دیگر
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، hilda60 ، قصه گو ، laleht ، Kia robani ، Memolk ، babak12 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-23 ساعت 19:33)Memolk نوشته:  دوستان ما برای ورود به فرودگاه ابوظبی می تونیم دارو ببریم؟ البته می دونم که یه سری داروها مجازه و استامینوفن و اینها نمی خوام ببرم یخورده آنتی بیوتیک برای خودمون و پسرم و یه چندتا دونه شربت سرما خوردگی برای پسرم. فقط نمی خوام توی روند کارهای مهاجرتیمون مشکلی پیش بیاد.

ما تقريبا يه داروخانه از ايران با خودمون آورديم
و هيچ مشكلي نبود
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Memolk ، Amir.AA ، babak12 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام و درود به همه عزیزان گل 2015
امیدوارم در تمامی مراحل مهاجرت موفق و پیروز باشید ...
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، behjat ، sunn789 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-22 ساعت 20:01)laleht نوشته:  
(2015-08-22 ساعت 08:16)farnaz100 نوشته:  [quote='laleht' pid='651072' dateline='1440176397']

لاله جان ممنون بابت اطلاعاتی که دادین

امیدوارم به زودی زود کار مورد نظرتون رو پیدا کنید و موفق باشین...اتفاقا ماهم فعلا تگزاس رو در نظر داریم هم بخاطر کمتر بودن هزینه ها و هم هوای گرمی که داره ولی هنوز در ابتدای مسیریم و راجع به ایالتهای دیگه تحقیق می کنیم و چقدر خوبه که دوستان خوبی مثل شما تجربیاتشون رو در اختیار دیگران قرار میدن...
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

تشکر کنندگان: laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان فردا اولین روز مدرسه ست خدایا به امید تو ما که شروع کردیم حرکت اول برای بچه ها محط جدید و دوستان جدید
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: Memolk ، behjat ، h_researcher ، ARSAMNEW ، laleht ، babak12 ، Siamak ، arezoue ، k1_m_1358 ، سلام مهاجر ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-24 ساعت 09:54)sunn789 نوشته:  سلام دوستان فردا اولین روز مدرسه ست خدایا به امید تو ما که شروع کردیم حرکت اول برای بچه ها محط جدید و دوستان جدید

موفق باشید قطعا مهمترین قدم برای ما بچه دارها برخورد اولیه ی بچه ها با محیط جدیده (البته پسر من هنوز وقت مدرسه رفتنش نیست) ولی مطمئن باشید بچه ها خیلی زودتر راحتتر و بهتر از ما بزرگترها با محیط جدید منطبق می شن و مخصوصا اگر محیط و مدرسه ی ایران را هم دیده باشن حتما تفاوت ها را متوجه می شن و از لحظه لحظه هاشون لذت می برن.Smile
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، laleht ، babak12 ، Siamak ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-24 ساعت 09:54)sunn789 نوشته:  سلام دوستان فردا اولین روز مدرسه ست خدایا به امید تو ما که شروع کردیم حرکت اول برای بچه ها محط جدید و دوستان جدید

کدوم ایالت هستید؟
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: ریحانا ، 1362amin1362 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-23 ساعت 18:03)shayan seyfi نوشته:  دوستان یه سوال
من پول 156 دلار دادم و تو سایت این پروسس هستم
درسته دیگه؟

دوستان لطفا جواب بدید
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان