کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-28 ساعت 05:36)behjat نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 04:07)ajab1 نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 03:06)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیزم، من قبل از اومدن برای انتخاب ایالت خیلی جستجو کردم، بیشتر دنبال امکانات رایگانی بودم که شامل من و همسرم بشه، مثلا بیمه رایگان مدیکل که امروز که وقت دکتر داشتیم از طرف اداره سوشیال، بهمون گفتند که بیمه مدیکلتون درست شده، البته اولش تاریخ تولد منو تو سیستم روز و ماه رو جابجا نوشته بودند و میگفتند بیمه شوهرت آمادست ولی شما باید ۳۴دلار بپردازید، منم کلی کل کل به زبان انگلیسی که من سرگروه هستم و شوهرم زیر مجموعه منه، چطور میشه من بیمه نشده باشم!! بعد شوهرم بیمه شده باشه خلاصه فهمیدند که اشتباه از طرف اوناست ولی باز وقت مارو انداختند هفته دیگه همراه با مترجم فارسی که دکتر مارو چکاپ کامل کنه و نظرشو به اداره سوشیال بفرسته ، خلاصه بیمه رایگانمون درست شد دیگه خیالمون از مریضی و حوادث راحت شد اینم از امکانات لس آنجلس، چون دوستان گفتند تو بعضی از ایالتها بیمه رایگان بعد از سیتیزن شدن شامل لاتاریها میشه، البته از لحاظ کار و اجاره خانه کمی مشکله ولی توکل به خدا ، اونم سپردم به خودش ....ٔ...
برای بیمه رایگان و پیگیری اینکه ایالتتون داره همچین بیمه ای یا نه، به کجا مراجعه کردید؟
سلام ،من به اداره سوشیال سکیوریتی، یا کانتی لس آنجلس مراجعه کردم و فرم بیمه مدیکل را پر کردم و بعد دوهفته باهاش موافقت کردند البته کلی فرم و دنگ و فنگ هم داره که همرو انجام دادم البته سن شوهر من هم نزدیک ۶۵ سال هست که شاید در تسریع کار بی علت نبوده باشه، البته شما تو سایت velfareمربوط به هر ایالتی که هستید توضیحات کامل راجع به امکانات رایگان و بیمه های درمانی توضیح داده شده موفق باشید
سلام بهجت خانم، میگم اطلاع دارید این امکاناتی که میگید شرایط سنی هم داره یا نه؟ به ماها که جوونیم هم اینا رو میدن یا پولی میشه برای ما?
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: behjat ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
بعد از ماه ها انتظار، دیروز مصادف با تولد همسر جان ویزا رو دریافت کردیم.
به احتمال زیاد مقصد ما واشینگتن دی.سی. خواهد بود
انشالله برگردیم ایران باید پیگیر مقدمات سفر بشیم.
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: SomeOneX ، M.d ، Memolk ، h_researcher ، mel ، ریحانا ، A_A ، Mahboy ، Abdorrezaa ، behjat ، بابراس ، babak12 ، moj21 ، APOLO5321 ، sh_mm10 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-28 ساعت 11:57)Hopeman نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 05:58)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 03:06)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیزم، من قبل از اومدن برای انتخاب ایالت خیلی جستجو کردم، بیشتر دنبال امکانات رایگانی بودم که شامل من و همسرم بشه، مثلا بیمه رایگان مدیکل که امروز که وقت دکتر داشتیم از طرف اداره سوشیال، بهمون گفتند که بیمه مدیکلتون درست شده، البته اولش تاریخ تولد منو تو سیستم روز و ماه رو جابجا نوشته بودند و میگفتند بیمه شوهرت آمادست ولی شما باید ۳۴دلار بپردازید، منم کلی کل کل به زبان انگلیسی که من سرگروه هستم و شوهرم زیر مجموعه منه، چطور میشه من بیمه نشده باشم!! بعد شوهرم بیمه شده باشه خلاصه فهمیدند که اشتباه از طرف اوناست ولی باز وقت مارو انداختند هفته دیگه همراه با مترجم فارسی که دکتر مارو چکاپ کامل کنه و نظرشو به اداره سوشیال بفرسته ، خلاصه بیمه رایگانمون درست شد دیگه خیالمون از مریضی و حوادث راحت شد اینم از امکانات لس آنجلس، چون دوستان گفتند تو بعضی از ایالتها بیمه رایگان بعد از سیتیزن شدن شامل لاتاریها میشه، البته از لحاظ کار و اجاره خانه کمی مشکله ولی توکل به خدا ، اونم سپردم به خودش ....ٔ...
برای بیمه رایگان و پیگیری اینکه ایالتتون داره همچین بیمه ای یا نه، به کجا مراجعه کردید؟
سلام
امروز كارتهاي بيمه رايگان ما هم رسيد
ما سمت ارواين هستيم و كانتي اينجا خيلي به ما كمك كرد و حدودا ٧-٨ روزه كار ما انجام شد

سلام شما داراي چه شرايطي هستيد كه بيمه رايگان بهتون تعلق گرفت؟
شغل و درآمدي نداشته باشيد و حساب بانكي پر و پيمون و داشتن بچه و سن بالاي ٦٥ همه اينا جز شرايطش هست
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Hopeman ، moj21 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-28 ساعت 12:34)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 03:06)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیزم، من قبل از اومدن برای انتخاب ایالت خیلی جستجو شد ...... اونم سپردم به خودش ....ٔ...
سلام
ما سمت ارواين هستيم و كانتي اينجا خيلي به ما كمك كرد و حدودا ٧-٨ روزه كار ما انجام شد

شغل و درآمدي نداشته باشيد و حساب بانكي پر و پيمون و داشتن بچه و سن بالاي ٦٥ همه اينا جز شرايطش هست

حساب بانکی پر و پیمون؟؟ یا اینکه خیلی پر نباشه؟
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان اگه کسی اطلاع موثقی داره ممنون میشم یه راهنمایی بکنه، حقیقتش من باید بار اول برگردم ایران و یه مقدار خورده کاری دارم و بعد باز برمیگردم برای همیشه، این زمانی که همین خورده کاریا میبرن رو نمیشه الان دقیق تعیین کرد و بین ۴-۵ ماه تا ا سال تقریبا. خوب طبق قانون باید اگر شد بیشتر از ۶ماه من پاس سفید داشته باشم ولی احتمال اینکه سریع کارام تمام بشه هم کم نیست. یعنی شاید این پاس سفیدی که میگیرم هیچ وقت لازم نشه که در این صورت یعنی ۴۵۰ دلار پول بیزبون رو دور ریختم، شما راهی سراغ دارید که بشه بدون پاس سفید و بدون هیچ مشکلی، تاکید میکنم چون خراب نشدن سابقه از همه چیز مهم تره برام، تا ۱ سال بیرون بود از خاک آمریکا ؟ گرچه میدونم که این به قانون فدرال ربط داره ولی حالا احتاطا مقصد کالیفرنیا هست.
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
میشه لطفا ابعاد دقیق بزرگترین سایز چمدون را به من بگید؟؟؟ممنون می شم
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-28 ساعت 15:23)sarasara1 نوشته:  دوستان اگه کسی اطلاع موثقی داره ممنون میشم یه راهنمایی بکنه، حقیقتش من باید بار اول برگردم ایران و یه مقدار خورده کاری دارم و بعد باز برمیگردم برای همیشه، این زمانی که همین خورده کاریا میبرن رو نمیشه الان دقیق تعیین کرد و بین ۴-۵ ماه تا ا سال تقریبا. خوب طبق قانون باید اگر شد بیشتر از ۶ماه من پاس سفید داشته باشم ولی احتمال اینکه سریع کارام تمام بشه هم کم نیست. یعنی شاید این پاس سفیدی که میگیرم هیچ وقت لازم نشه که در این صورت یعنی ۴۵۰ دلار پول بیزبون رو دور ریختم، شما راهی سراغ دارید که بشه بدون پاس سفید و بدون هیچ مشکلی، تاکید میکنم چون خراب نشدن سابقه از همه چیز مهم تره برام، تا ۱ سال بیرون بود از خاک آمریکا ؟ گرچه میدونم که این به قانون فدرال ربط داره ولی حالا احتاطا مقصد کالیفرنیا هست.
سلام برای بار اول که بیشتر از شش ماه بشه خیلی مشکلی ندارین میتونید تا یکسال بمونید و بعد برگردید فقط احتمالا افیسر فرودگاه ازتون دلیل موندن رو میخواد که میتونید مدارک ارائه بدین که درگیر اتمام و نقل و انتقال نهایی بودین.
تشکر کنندگان: sarasara1 ، M.d ، ریحانا ، Mahboy ، بابراس ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
[/quote]

سلام، ما اینکارو کردیم: اسم ایالتمون + Medicaid سرچ کردیم، آدرس نزدیک ترین آفیس به خودمونو پیدا کردیم و رفتیم اونجا یه فرمی پر کردیم، گفتن تا 2 هفته دیگه خبر میدن بهمون.
کیس نامبر :***2015AS00002 . تاریخ ارسال فرم : 31 July، ===> آپدیت : 4 Dec. تعداد افراد کیس : 2 نفر . سفارت : آنکارا . دریافت نامه دوم :٢٣ ژانويه. . تاريخ مصاحبه: 2 مارچ، خودم یکضرب، همسرم دریافت کلیرنس. آپدیت: 3 مارچ ... ٢٥، ٢٦، ٣٠، ٣١ مارچ، ١ اپريل، ٨ اپريل =كلير ورود به امریکا: 4 جولای
تشکر کنندگان: Mahboy ، بابراس ، ریحانا ، moj21 ، sh_mm10 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-28 ساعت 12:39)areb1356 نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 12:34)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 04:07)ajab1 نوشته:  برای بیمه رایگان و پیگیری اینکه ایالتتون داره همچین بیمه ای یا نه، به کجا مراجعه کردید؟
سلام

حساب بانکی پر و پیمون؟؟ یا اینکه خیلی پر نباشه؟
اصلن پر و پيمون نباشه زير ٢٠٠٠ حتي ١٠٠٠
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: areb1356 ، بابراس ، moj21 ، sh_mm10 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-28 ساعت 19:39)mitramagh نوشته:  برای بیمه رایگان و پیگیری اینکه ایالتتون داره همچین بیمه ای یا نه، به کجا مراجعه کردید؟

سلام، ما اینکارو کردیم: اسم ایالتمون + Medicaid سرچ کردیم، آدرس نزدیک ترین آفیس به خودمونو پیدا کردیم و رفتیم اونجا یه فرمی پر کردیم، گفتن تا ۲ هفته دیگه خبر میدن بهمون.
[/quote]

و این نوع بیمه تاثیری در آینده کردیت و سابقه بانکی در آمریکا نمیذاره؟ به نوعی جزء کمکهای دولتی مثل فود استمپ حساب نمیشه؟
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-28 ساعت 15:42)Memolk نوشته:  میشه لطفا ابعاد دقیق بزرگترین سایز چمدون را به من بگید؟؟؟ممنون می شم

تو سايت ايرلاينى كه بليط گرفتين چك كنين هست
بيشتر رعايت وزن ٢٣ كيلو واسه هرچمدون مهم هست و سايز carry-on رو هم بيشتر كنترل ميكنن
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: بابراس ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-28 ساعت 12:02)sarasara1 نوشته:  
سلام ،من به اداره سوشیال سکیوریتی، یا کانتی لس آنجلس مراجعه کردم و فرم بیمه مدیکل را پر کردم و بعد دوهفته باهاش موافقت کردند البته کلی فرم و دنگ و فنگ هم داره که همرو انجام دادم البته سن شوهر من هم نزدیک ۶۵ سال هست که شاید در تسریع کار بی علت نبوده باشه، البته شما تو سایت velfareمربوط به هر ایالتی که هستید توضیحات کامل راجع به امکانات رایگان و بیمه های درمانی توضیح داده شده موفق باشید
سلام بهجت خانم، میگم اطلاع دارید این امکاناتی که میگید شرایط سنی هم داره یا نه؟ به ماها که جوونیم هم اینا رو میدن یا پولی میشه برای ما?

من فکر کنم به همه تعلق میگیره فقط باید مراجعه کنید و سوال کنید آنجا پر از آدمهای جوون و همراه با بچه هاشون بود هرکس شرایط خودشو میگه و اونها جواب میدن که تعلق میگیره یا نه، ضرری نداره اگر سری بزنید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: sarasara1 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان عزیز

لینک زیر برای کالیفرنیا است ولی معمولا اطلاعات پایه در همه جا شبیه هم است. لطفاببینید و سوالی داشتین بگین.

http://www.coveredca.com/farsi/

(2015-08-29 ساعت 03:34)behjat نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 12:02)sarasara1 نوشته:  

من فکر کنم به همه تعلق میگیره فقط باید مراجعه کنید و سوال کنید آنجا پر از آدمهای جوون و همراه با بچه هاشون بود هرکس شرایط خودشو میگه و اونها جواب میدن که تعلق میگیره یا نه، ضرری نداره اگر سری بزنید
من به زیبایی یک گل٬ به هوای مه آلود صبحگاهی و به رنگ پریده کودکم که ترسید مدیونم.
شاید روزی یا ساعتی بجای آن بی نیاز از من ها ... دینم را به تو ادا کنم.
تشکر کنندگان: شوشینا ، ریحانا ، Memolk ، sarasara1 ، jupiterx ، saharbb ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-28 ساعت 22:49)Mahboy نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 19:39)mitramagh نوشته:  برای بیمه رایگان و پیگیری اینکه ایالتتون داره همچین بیمه ای یا نه، به کجا مراجعه کردید؟

سلام، ما اینکارو کردیم: اسم ایالتمون + Medicaid سرچ کردیم، آدرس نزدیک ترین آفیس به خودمونو پیدا کردیم و رفتیم اونجا یه فرمی پر کردیم، گفتن تا ۲ هفته دیگه خبر میدن بهمون.

و این نوع بیمه تاثیری در آینده کردیت و سابقه بانکی در آمریکا نمیذاره؟ به نوعی جزء کمکهای دولتی مثل فود استمپ حساب نمیشه؟
[/quote]

فکر نمیکنم، چون شبیه اوباماکر هست،باز هم میشه ازشون پرسید.
کیس نامبر :***2015AS00002 . تاریخ ارسال فرم : 31 July، ===> آپدیت : 4 Dec. تعداد افراد کیس : 2 نفر . سفارت : آنکارا . دریافت نامه دوم :٢٣ ژانويه. . تاريخ مصاحبه: 2 مارچ، خودم یکضرب، همسرم دریافت کلیرنس. آپدیت: 3 مارچ ... ٢٥، ٢٦، ٣٠، ٣١ مارچ، ١ اپريل، ٨ اپريل =كلير ورود به امریکا: 4 جولای
تشکر کنندگان: Mahboy ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام به همگی
چند تا خبر خوب بدم برای دوستان که رفتند و یا میرن و قصد پیدا کردن کار دارن.
1- نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال بالاتر از پیش بینی قرار گرفت و از 2.4 درصد پیش بینی به رقم واقعی 3.7% رشد سالانه رسید. مدتها بود میگفتند که پایین آمدن قیمت نفت تاثیر در بهبود اقتصاد آمریکا داره که بالاخره به واقعیت پیوست. این یعنی فرصت های شغلی بهتر. رقم 3.7 درصد دو برابر نرخ رشد اقتصادی اروپا و 4 برابر رشد اقتصادی چینه و برای یک کشور توسعه یافته بسیار رقم خوبی است.
2- نرخ بیکاری ماه آگوست که همچنان منتشر نشده اما آخرین اطلاعات از میزان درخواست کنندگان حقوق بیکاری کاهش قابل توجهی در این بخش رو نشون میده و احتمالا نرخ بیکاری در آگوست هم پایین تر آمده.
3- قیمت نفت کمی بالاتر رفت و اون سقوط متوقف شد که به دلیل نرخ رشد اقتصادی آمریکا و سیاست های اقتصادی جدید چین بود و یه مقدار از نگرانی های ما کم شد.
4- طبق آمار سایت Indeed در سال 2009 (زمان بحران اقتصادی) به ازای هر پوزیشن کاری که اعلام میشده 6.2 نفر متقاضی وجود داشته که الان به 1.7 رسیده یعنی شما باید برای شغلتون به طور متوسط با کمتر از یکنفر باید رقابت کنید Big Grin و این خبر بسیار عالی ای است.

از همه شواهد پیداست که بازار کار در آمریکا در این مقطع بسیار عالی است و اگر حرفه ای به جز نفت دارید میتونید مطمئن باشید در صورت صلاحیت یک کار عالی پیدا کنید. کارهای ساده هم اگر ایالت بدی انتخاب نکرده باشید به سرعت پیدا میشه. این مورد آخر رو از تجربه دوستانی که به تازگی رفتند میگم که حتی التماسشون میکنند بیایید فروشنده بشید !!!
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان