کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
پریروز گرین کارت همسرم امد امابرای من زیپ کد رو اشتباه زده اند و برگشت خورد و مجددا باید منتظر باشیم . جالبه در یک روز هم برای من و هم همسرم اومده و در اداره پست مورد نظر چون تناقض ادرس دیدن مال من رو برگردوندند. اشتباه تایپی از طرف خودشون بوده حالا دیگه پناه بر خدا باید منتظر بود.
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان: Mahboy ، ریحانا ، sh_mm10 ، ebrahim1e ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-31 ساعت 09:17)zohreh-gh نوشته:  پریروز گرین کارت همسرم امد امابرای من زیپ کد رو اشتباه زده اند و برگشت خورد و مجددا باید منتظر باشیم . جالبه در یک روز هم برای من و هم همسرم اومده و در اداره پست مورد نظر چون تناقض ادرس دیدن مال من رو برگردوندند. اشتباه تایپی از طرف خودشون بوده حالا دیگه پناه بر خدا باید منتظر بود.

سلام
ميشه بگيد بعد از چن روز گرين كارت اومد؟
شما 165 دلار را ايران ريختيد يا اونجا؟
ممنون
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، Daneshjo
سلام امروز برای بار سوم تو این چهل و پنج روزه اسبابکشی کردیم اتاق جدید، یک اتاق از یک خونه دوبلکس ، تمیز و مرتب ازطرف یک زن و شوهر ایرانی که تو پارک باهاشون آشنا شده بودیم پیدا کردیم ۸۰۰ دلار نزدیک Reseda, اتاق قبلی مال یک آمریکایی بود که قبلا برای یک هفته از airbnbگرفته بودیم ۴۴۰ دلار، بعد برای یکماه تمدیدش کردیم گفت ۱۰۵۰ دلار، دیروز که بهش گفتم میخوام برم اتاق جدید ۸۰۰ دلار، خانمش که مسافرت بود زنگ زد کلی قربون صدقه من رفت که I miss you و ....... اگر میخواهی همینجا بمون ۷۵۰ دلار بده!!! ایندفعه گفتم اولا من قول دادم برای جای جدید، بعدشم شوهرم تو خونه جدید راحتتره ، همزبون داره ،این چهل و پنج روزه اصلا نتونسته بود باکسی ارتباط برقرار کنه شروع کرده بود به غرغر کردن ، خلاصه حالا باید بازم دنبال کار باشم، توکل به خدا ، کارتهای مدیکالمون هم اومد ولی اسم منو اشتباه نوشتند فکر کنم باید پس بدم درستش کنند، چند روز دیگه وقت چکاپ پزشکی با مترجم فارسی داریم ،همه چی پیش میره به جز کار، ........ادامه دارد
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
دوستان افرادی که گرین کارت رو گرفتن، چند روز طول کشید تا در سایت الیس از حالت in prosses به حالت close در بیاد؟ و چند روز بعد از حالت close دریافت کردین گرین کارت رو؟

مرسی
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
دوستان خیلی جالب بعد از اینکه اینجا پست گذاشتم سایت رو چک کردم دیدم close زده و گرین کارت صادر شده Big GrinBig GrinBig Grin دوستان سوال بالا رو خواستین برای بقیه دوستان جواب بدید شاید به کار دیگران بیاد، مرسی
برای من 35 روز طول کشید تا close بشه

ولی خیلی با حال بود، تا حالا اینقدر زود جواب سوالی اینطور طبیعی و سریع نگرفته بودمBig GrinBig Grin
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، Mahboy ، k1_m_1358 ، M.d ، Memolk ، ریحانا ، ehsan_pars ، sh_mm10 ، SomeOneX ، Daneshjo ، Alex 2014
خب داستان گریین کارت من هم از پروسس به کلوز تغییر کرد ، بنا به فوضولی و نیاز رفتم تو سوراخ سنبه های الیس و یه چیز خوب پیدا کردم که به نظرم بدرد خیلی ها میخوره از جمله خودم تا گریین کارتم نیاد نمیتونم بگم ۱۰۰٪ کار میکنه اما اگه بشه خیلی خوب میشه
همه ما موقع ورود یه آدرس باید بدیم که گریین کارت بره به اون ادرس ، که خیلی ها مثل من بعد از چند مدت آدرسشون تغییر میکنه و حالا استرس این که گریین کارتم چی میشه ، راه حلی که من پیدا کردم اینه
وارد سایت الیس میشید سمت راست گزینه چهام روی view my profile کلیک میکنید یه صفحه باز میشه سه تا سربرگ یا تب داره وسطی نوشته profile کلیک کنید ،بعد سمت راست یه قسمتی هست که نوشته update profile information روش کلیک کنید اگه پروستون کلوز شده باشه یه نوتیس میده که شما فقط ادرس و شماره تلفن و ایمیل رو میتونید تغییر بدید و نمیتونید نام و ..... رو تغییر بدید ، حالت دیگش نمیدونم چی میده چون ندیدم و نمیتونم ببینم . بعدش میرید جلو و تا یه مرحله به فزیکال آدرس و ادرس میرسید اول شماره خونه بعد اسم خونه و بعد شهر و کشور و ایالت و زیپ کد رو وارد میکنید و در ادامه هم یه چندتا کلیل کچولو و یه پی دی اف هم میده و در آخر اطلاعات ذخیره میشه ، من ۱۰۰٪ به کسی قول نمیدم این کار جواب بده اما به نظر خودم جواب میده اما هچ چیزی ۱۰۰٪نیست ، بعدا بهتون میگم که به کدوم ادرسم پست شد جدیدی یا قدیم .
[عکس: wp_ss_20150831_0002.png]
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: chakavakl ، areb1356 ، Abdorrezaa ، Memolk ، ed2008 ، Aamed ، m.ghoreishi ، ریحانا ، ebrahim1e ، Siamak ، jupiterx ، saharbb ، Daneshjo ، mrlzdh ، Alex 2014
(2015-08-31 ساعت 17:51)ajab1 نوشته:  دوستان خیلی جالب بعد از اینکه اینجا پست گذاشتم سایت رو چک کردم دیدم close زده و گرین کارت صادر شده Big GrinBig GrinBig Grin دوستان سوال بالا رو خواستین برای بقیه دوستان جواب بدید شاید به کار دیگران بیاد، مرسی
برای من 35 روز طول کشید تا close بشه

ولی خیلی با حال بود، تا حالا اینقدر زود جواب سوالی اینطور طبیعی و سریع نگرفته بودمBig GrinBig Grin

ما ٩ جولاي ١٦٥ دلار واريز كرديم
١٩ آگست closed شديم
ولي هنوز نرسيده بدستمون .
چي كار كنيم؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام به دوستان
من اولین پستم رو دارم براتون تو این فروم میزارم آخه ما تازه ویزامونو گرفتیم Big GrinBig Grin
من چند روز بود سایت elis رو برای پرداخت 165 دلار نمیتونستم باز کنم امروز که تست کردم با این آدرس https://elis.uscis.dhs.gov که دوستان داده بودند تو صفحه ای که باز شد گفته از 31 آگوست نمیشه تو این سایت اکانت جدید ساخت و باید از سایت جدید برای پرداخت استفاده کنید و وقتی روی new site کلیک کنید 2 تا error الکی میده و میره تو یه صفحه دیگه اونجا روی continue که کلیک کنید میره تو صفحه اضافه کردن مشخصات افراد و پرداخت 165 دلار حالا اگه چیز جدیدی پیدا کنم بازم میگم بهتونCoolCoolCool
ﺷﻤﺎﺭﻩ ﮐﯿﺲ: 2015AS000053XX | سفارت : آنکارا | تعداد افراد کیس : 3 نفر |رویت قبولی : May 1 | فرستادن مدارک : June 12 | تاریخ کارنت : 14 April | نامه دوم : April 24| مصاحبه : June 3 | وضعیت مصاحبه : AP SadSad آپدیت ها : 3 ، 8 ، 9 June کل کیس | June 12 نفر اول و دوم | 7 July فقط نفر دوم | 6 آگوست شبانه نفر اصلی | 8 و 11 آگوست به خاطر ایمیل پیگیری | 13 آگوست شبانه نفر اصلی | 14 آگوست کل کیس و تبدیل / به or | دریافت ایمیل کلیر شدن 18 آگوست|صدور ویزا : 24 آگوست | دریافت ویزا از پست : 25 آگوست
تشکر کنندگان: h_researcher ، behdadK ، sh_mm10 ، behjat ، lida55 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-31 ساعت 20:54)reza.aa نوشته:  خب داستان گریین کارت من هم از پروسس به کلوز تغییر کرد ، بنا به فوضولی و نیاز رفتم تو سوراخ سنبه های الیس و یه چیز خوب پیدا کردم که به نظرم بدرد خیلی ها میخوره از جمله خودم تا گریین کارتم نیاد نمیتونم بگم ۱۰۰٪ کار میکنه اما اگه بشه خیلی خوب میشه
همه ما موقع ورود یه آدرس باید بدیم که گریین کارت بره به اون ادرس ، که خیلی ها مثل من بعد از چند مدت آدرسشون تغییر میکنه و حالا استرس این که گریین کارتم چی میشه ، راه حلی که من پیدا کردم اینه
رضا جان فایل راهنما که اولین صفحه هم هست و همه خوندین همین قسمت رو نوشته Big Grin تا تهش میخوندی لازم نبود کشف جدید بکنی Big Grin
(2015-09-01 ساعت 09:14)mars1980 نوشته:  سلام به دوستان
من اولین پستم رو دارم براتون تو این فروم میزارم آخه ما تازه ویزامونو گرفتیم Big GrinBig Grin
من چند روز بود سایت elis رو برای پرداخت 165 دلار نمیتونستم باز کنم امروز که تست کردم با این آدرس https://elis.uscis.dhs.gov که دوستان داده بودند تو صفحه ای که باز شد گفته از 31 آگوست نمیشه تو این سایت اکانت جدید ساخت و باید از سایت جدید برای پرداخت استفاده کنید و وقتی روی new site کلیک کنید ۲ تا error الکی میده و میره تو یه صفحه دیگه اونجا روی continue که کلیک کنید میره تو صفحه اضافه کردن مشخصات افراد و پرداخت 165 دلار حالا اگه چیز جدیدی پیدا کنم بازم میگم بهتونCoolCoolCool

به سلامتی سایت استفاده اش خیلی راحت تر شده یکی به نفع شما
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: mars1980 ، ریحانا ، babak12 ، nora ، Siamak ، SomeOneX ، lighthouse ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام
دوستانی که سمت ارواین هستن کلاسهای زبان بزرگسالان جایی سراغ دارن؟ ترجیحا رایگان یا با هزینه کمتر باشه بهتره
ممنون
سفارت : آنکارا / زمان مصاحبه : nov / تعداد کیس : دونفر/ Update In Site Ceac :22 Dec --10 mar(email) --25 & 26 & 30 & 31 mar -- 3 April / کلیر : 3 اپریل فعلا فقط کیس اصلی Sad (انتظار برای کلیر نفر دوم کیسSad ) -- دریافت ویزا:24 April -- آپدیتهای نفر دوم کیس: 5 می - 1جون (ایمیل)- 8 جولای ( ایمیل)-15 جولای - 28 جولای- 29 جولای -- بالاخره بعد از 8 ماه و 16 روز نفر دوم هم کلیر شد به تاریخ 29 جولای
تشکر کنندگان: ehsan_pars ، Alex 2014
(2015-09-01 ساعت 10:32)jupiterx نوشته:  سلام
دوستانی که سمت ارواین هستن کلاسهای زبان بزرگسالان جایی سراغ دارن؟ ترجیحا رایگان یا با هزینه کمتر باشه بهتره
ممنون

سلام ما البته سمت ارواین نیستیم ولی موسسه pars equality center یک موسسه برای کمک به ایرانیان است ما امروز تو منطقه van nuys رفتیم دفترشون کلاسهای رایگان زبان و کامپیوتر و آمادگی سیتیزنشیپ هم داشت البته هزینه کتاب با خودمون است خوب بود استادش هم خارجی بود
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: Kia robani ، jupiterx ، Memolk ، shadi79 ، nora ، sh_mm10 ، APOLO5321 ، mrlzdh ، Alex 2014
دوستان
کلی دوست داشتم زودی بیام این تاپیک ولی از اونجایی که همسرم هنوز کلیر نشده یجورایی شور و حالم کم شده و هی منتظرم .
واقعا سوای اون مطلب پرو پیمون آقای بهداد که در ارسال اول تاپیک گذاشته، چه تجربه دیگری داشتید؟ کاش به اشتراک بگذارید. ممنون
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، Alex 2014
(2015-08-31 ساعت 20:54)reza.aa نوشته:  خب داستان گریین کارت من هم از پروسس به کلوز تغییر کرد ، بنا به فوضولی و نیاز رفتم تو سوراخ سنبه های الیس و یه چیز خوب پیدا کردم که به نظرم بدرد خیلی ها میخوره از جمله خودم تا گریین کارتم نیاد نمیتونم بگم ۱۰۰٪ کار میکنه اما اگه بشه خیلی خوب میشه
وارد سایت الیس میشید سمت راست گزینه چهام روی view my profile کلیک میکنید یه صفحه باز میشه سه تا سربرگ یا تب داره وسطی نوشته profile کلیک کنید ،بعد سمت راست یه قسمتی هست که نوشته update profile information روش کلیک کنید اگه پروستون کلوز شده باشه یه نوتیس میده که شما فقط ادرس و شماره تلفن و ایمیل رو میتونید تغییر بدید و نمیتونید نام و ..... رو تغییر بدید ، حالت دیگش نمیدونم چی میده چون ندیدم و نمیتونم ببینم . بعدش میرید جلو و تا یه مرحله به فزیکال آدرس و ادرس میرسید اول شماره خونه بعد اسم خونه و بعد شهر و کشور و ایالت و زیپ کد رو وارد میکنید و در ادامه هم یه چندتا کلیل کچولو و یه پی دی اف هم میده و در آخر اطلاعات ذخیره میشه ، من ۱۰۰٪ به کسی قول نمیدم این کار جواب بده اما به نظر خودم جواب میده اما هچ چیزی ۱۰۰٪نیست ، بعدا بهتون میگم که به کدوم ادرسم پست شد جدیدی یا قدیم .
[عکس: wp_ss_20150831_0002.png]
سلام دوست عزیز
زمانیکه ما رفتیم ام ریکا من چنین کاری را کردم و ادرس جدید را در این قسمت وارد کردم(همان ادرسی که در فرودگاه LA به افیسر داده بودم ) منتها فقط گرین کارت همسرم که برنده اصلی بود به این ادرس امد و از بقیه چند روز بعد به همان ادرس قدیمی که در سفارت داده بودیم رفت .SadSad

الان هم مردد موندیم که با پست(سفارشی) اطمینانی هست که این گرین کارتها به ادرس جدیدمون (از سانفرانسیسکو به اورنج کانتی )ارسال بشه یا صبر کنیم تا یه روزی یه نفر شخصی واسمون بیاره!!!
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: ریحانا ، nora ، ebrahim1e ، lighthouse ، jupiterx ، Alex 2014
دوستان این ۱۶۵ دلار رو کی پرداخت کنیم بهترین موقع هست؟ من قبل از رفتن پرداخت میکنم فقط نمیدونم کی بهترین موقع هست، یک ماه دیگه پرواز دارم و از الآن تا همون یک ماه دیگه میتونم پرداخت کنم، اہن مرحلی که توی سایت باید طی بشه همش به ورود بستگی داره یا اینکه یک سریش طی میشه و بعد منتظر ورود ما میشه و بعد ادامه کار ؟ اگه تمام مراحل به ورود بستگی نداره تا سریع پرداخت کنم که تا اون موقع تا جایی که ممکنه کار پیش رفته باشه.
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: jupiterx ، Alex 2014
دوستان ما 21 آگست تو سایت الیس closed شدیم ولی هنوز گرین کارتمون نیومده، طبیعیه؟ لازمه کاری انجام بدیم؟

از طرف Medicaid هم یه نامه اومد که برای بیمه شون eligibility نداریم و باید از Market place یه برنامه بیمه واسه خودمون انتخاب کنیم؛ دوباره حضوری رفتیم و گفتیم ما هنوز درآمدی نداریم و نمیتونیم هزینه بیمه رو پرداخت کنیم، گفتن چون هر دو بالغ هستین و بچه هم ندارین و حامله هم نیستی شامل بیمه ما نمیشین!

یه نامه هم اومده تو سایت Healthcare.gov که تا 3 سپتامبر باید حتما یه برنامه بیمه داشته باشین وگرنه پنالتی داره، بیمه نشیم جریمه میشیم واقعا؟؟؟
کیس نامبر :***2015AS00002 . تاریخ ارسال فرم : 31 July، ===> آپدیت : 4 Dec. تعداد افراد کیس : 2 نفر . سفارت : آنکارا . دریافت نامه دوم :٢٣ ژانويه. . تاريخ مصاحبه: 2 مارچ، خودم یکضرب، همسرم دریافت کلیرنس. آپدیت: 3 مارچ ... ٢٥، ٢٦، ٣٠، ٣١ مارچ، ١ اپريل، ٨ اپريل =كلير ورود به امریکا: 4 جولای
تشکر کنندگان: jupiterx ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان