کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-29 ساعت 09:52)behdadK نوشته:  سلام به همگی
چند تا خبر خوب بدم برای دوستان که رفتند و یا میرن و قصد پیدا کردن کار دارن.
۱- نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال بالاتر از پیش بینی قرار گرفت و از ۲.۴ درصد پیش بینی به رقم واقعی ۳.۷% رشد سالانه رسید. مدتها بود میگفتند که پایین آمدن قیمت نفت تاثیر در بهبود اقتصاد آمریکا داره که بالاخره به واقعیت پیوست. این یعنی فرصت های شغلی بهتر. رقم ۳.۷ درصد دو برابر نرخ رشد اقتصادی اروپا و ۴ برابر رشد اقتصادی چینه و برای یک کشور توسعه یافته بسیار رقم خوبی است.
۲- نرخ بیکاری ماه آگوست که همچنان منتشر نشده اما آخرین اطلاعات از میزان درخواست کنندگان حقوق بیکاری کاهش قابل توجهی در این بخش رو نشون میده و احتمالا نرخ بیکاری در آگوست هم پایین تر آمده.
۳- قیمت نفت کمی بالاتر رفت و اون سقوط متوقف شد که به دلیل نرخ رشد اقتصادی آمریکا و سیاست های اقتصادی جدید چین بود و یه مقدار از نگرانی های ما کم شد.
۴- طبق آمار سایت Indeed در سال 2009 (زمان بحران اقتصادی) به ازای هر پوزیشن کاری که اعلام میشده ۶.۲ نفر متقاضی وجود داشته که الان به ۱.۷ رسیده یعنی شما باید برای شغلتون به طور متوسط با کمتر از یکنفر باید رقابت کنید Big Grin و این خبر بسیار عالی ای است.

از همه شواهد پیداست که بازار کار در آمریکا در این مقطع بسیار عالی است و اگر حرفه ای به جز نفت دارید میتونید مطمئن باشید در صورت صلاحیت یک کار عالی پیدا کنید. کارهای ساده هم اگر ایالت بدی انتخاب نکرده باشید به سرعت پیدا میشه. این مورد آخر رو از تجربه دوستانی که به تازگی رفتند میگم که حتی التماسشون میکنند بیایید فروشنده بشید !!!
سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون. بازار کار نفت خرابه که نوشتین به جز نفت
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
افتضاحه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: Mahboy ، sunn789 ، ریحانا ، nora ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام
کسی جواب منو نداد
سایت uscis هنوز ioe نامبر منو نمیشناسه ارور اشتباه وارد کردن میده درسته؟
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-29 ساعت 21:50)behdadK نوشته:  افتضاحه
اینم شانس ما
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
(2015-08-29 ساعت 03:34)behjat نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 12:02)sarasara1 نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 05:36)behjat نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 04:07)ajab1 نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 03:06)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیزم، من قبل از اومدن برای انتخاب ایالت خیلی جستجو کردم، بیشتر دنبال امکانات رایگانی بودم که شامل من و همسرم بشه، مثلا بیمه رایگان مدیکل که امروز که وقت دکتر داشتیم از طرف اداره سوشیال، بهمون گفتند که بیمه مدیکلتون درست شده، البته اولش تاریخ تولد منو تو سیستم روز و ماه رو جابجا نوشته بودند و میگفتند بیمه شوهرت آمادست ولی شما باید ۳۴دلار بپردازید، منم کلی کل کل به زبان انگلیسی که من سرگروه هستم و شوهرم زیر مجموعه منه، چطور میشه من بیمه نشده باشم!! بعد شوهرم بیمه شده باشه خلاصه فهمیدند که اشتباه از طرف اوناست ولی باز وقت مارو انداختند هفته دیگه همراه با مترجم فارسی که دکتر مارو چکاپ کامل کنه و نظرشو به اداره سوشیال بفرسته ، خلاصه بیمه رایگانمون درست شد دیگه خیالمون از مریضی و حوادث راحت شد اینم از امکانات لس آنجلس، چون دوستان گفتند تو بعضی از ایالتها بیمه رایگان بعد از سیتیزن شدن شامل لاتاریها میشه، البته از لحاظ کار و اجاره خانه کمی مشکله ولی توکل به خدا ، اونم سپردم به خودش ....ٔ...
برای بیمه رایگان و پیگیری اینکه ایالتتون داره همچین بیمه ای یا نه، به کجا مراجعه کردید؟
سلام ،من به اداره سوشیال سکیوریتی، یا کانتی لس آنجلس مراجعه کردم و فرم بیمه مدیکل را پر کردم و بعد دوهفته باهاش موافقت کردند البته کلی فرم و دنگ و فنگ هم داره که همرو انجام دادم البته سن شوهر من هم نزدیک ۶۵ سال هست که شاید در تسریع کار بی علت نبوده باشه، البته شما تو سایت velfareمربوط به هر ایالتی که هستید توضیحات کامل راجع به امکانات رایگان و بیمه های درمانی توضیح داده شده موفق باشید
سلام بهجت خانم، میگم اطلاع دارید این امکاناتی که میگید شرایط سنی هم داره یا نه؟ به ماها که جوونیم هم اینا رو میدن یا پولی میشه برای ما?

من فکر کنم به همه تعلق میگیره فقط باید مراجعه کنید و سوال کنید آنجا پر از آدمهای جوون و همراه با بچه هاشون بود هرکس شرایط خودشو میگه و اونها جواب میدن که تعلق میگیره یا نه، ضرری نداره اگر سری بزنید
مچکر حتما بیام این کارو میکنم، من سانتا کلاریتا هستم، اون دور و بر دفتر مربوط به همین کار و همینطور آدرس دفاتر سوشال برای اس اس ان سراغ ندارید ؟
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

(2015-08-29 ساعت 04:02)Adriann نوشته:  سلام دوستان عزیز

لینک زیر برای کالیفرنیا است ولی معمولا اطلاعات پایه در همه جا شبیه هم است. لطفاببینید و سوالی داشتین بگین.

http://www.coveredca.com/farsi/

(2015-08-29 ساعت 03:34)behjat نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 12:02)sarasara1 نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 05:36)behjat نوشته:  
(2015-08-28 ساعت 04:07)ajab1 نوشته:  برای بیمه رایگان و پیگیری اینکه ایالتتون داره همچین بیمه ای یا نه، به کجا مراجعه کردید؟
سلام ،من به اداره سوشیال سکیوریتی، یا کانتی لس آنجلس مراجعه کردم و فرم بیمه مدیکل را پر کردم و بعد دوهفته باهاش موافقت کردند البته کلی فرم و دنگ و فنگ هم داره که همرو انجام دادم البته سن شوهر من هم نزدیک ۶۵ سال هست که شاید در تسریع کار بی علت نبوده باشه، البته شما تو سایت velfareمربوط به هر ایالتی که هستید توضیحات کامل راجع به امکانات رایگان و بیمه های درمانی توضیح داده شده موفق باشید
سلام بهجت خانم، میگم اطلاع دارید این امکاناتی که میگید شرایط سنی هم داره یا نه؟ به ماها که جوونیم هم اینا رو میدن یا پولی میشه برای ما?

من فکر کنم به همه تعلق میگیره فقط باید مراجعه کنید و سوال کنید آنجا پر از آدمهای جوون و همراه با بچه هاشون بود هرکس شرایط خودشو میگه و اونها جواب میدن که تعلق میگیره یا نه، ضرری نداره اگر سری بزنید

مچکر
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: behjat ، Adriann ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-29 ساعت 22:00)p00ya2001 نوشته:  سلام
کسی جواب منو نداد
سایت uscis هنوز ioe نامبر منو نمیشناسه ارور اشتباه وارد کردن میده درسته؟

سلام
معمولا يك ماه بعد از ورود و يك هفته قبل از اينكه گرين كارت به دستتون برسه مى شناسه دوست عزيز
2015AS1**?interview:November?clear after 135 days?entrance:April
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان

من 24اگوست مبلغ165دلارهارو پرداخت کردم واون موقع که اکانت ساختم فقط ایمیل آدرس و یه پسورد خواستش. امشب که خواستم برم توی سایت elis اولاکه شماره رسید رو نشناخت واینجور که فهمیدم تا قبل از ورود به امریکا این مسیله طبیعیه ولی نکته دیگه اینکه برای ورود به اکانت از من username میخواهد که من وقتی میخواهم اسم یا حتی ایمیلی که روز اول دادیم رو وارد کنم ،به اون تعداد کاراکتر جانداره وتازه وقتی روی قسمتی که نوشته username فراموش شده رو میزنم وایمیل رو میخواهد ،مرتب جواب میده که ایمیل اشتباهه.
میشه دوستانی که اطلاع یا تجربه مشابهی دارند ،من رو راهنمایی کنند. سپاسگزارم
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
(2015-08-29 ساعت 09:52)behdadK نوشته:  سلام به همگی
چند تا خبر خوب بدم برای دوستان که رفتند و یا میرن و قصد پیدا کردن کار دارن.
۱- نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال بالاتر از پیش بینی قرار گرفت و از ۲.۴ درصد پیش بینی به رقم واقعی ۳.۷% رشد سالانه رسید. مدتها بود میگفتند که پایین آمدن قیمت نفت تاثیر در بهبود اقتصاد آمریکا داره که بالاخره به واقعیت پیوست. این یعنی فرصت های شغلی بهتر. رقم ۳.۷ درصد دو برابر نرخ رشد اقتصادی اروپا و ۴ برابر رشد اقتصادی چینه و برای یک کشور توسعه یافته بسیار رقم خوبی است.
۲- نرخ بیکاری ماه آگوست که همچنان منتشر نشده اما آخرین اطلاعات از میزان درخواست کنندگان حقوق بیکاری کاهش قابل توجهی در این بخش رو نشون میده و احتمالا نرخ بیکاری در آگوست هم پایین تر آمده.
۳- قیمت نفت کمی بالاتر رفت و اون سقوط متوقف شد که به دلیل نرخ رشد اقتصادی آمریکا و سیاست های اقتصادی جدید چین بود و یه مقدار از نگرانی های ما کم شد.
۴- طبق آمار سایت Indeed در سال 2009 (زمان بحران اقتصادی) به ازای هر پوزیشن کاری که اعلام میشده ۶.۲ نفر متقاضی وجود داشته که الان به ۱.۷ رسیده یعنی شما باید برای شغلتون به طور متوسط با کمتر از یکنفر باید رقابت کنید Big Grin و این خبر بسیار عالی ای است.

از همه شواهد پیداست که بازار کار در آمریکا در این مقطع بسیار عالی است و اگر حرفه ای به جز نفت دارید میتونید مطمئن باشید در صورت صلاحیت یک کار عالی پیدا کنید. کارهای ساده هم اگر ایالت بدی انتخاب نکرده باشید به سرعت پیدا میشه. این مورد آخر رو از تجربه دوستانی که به تازگی رفتند میگم که حتی التماسشون میکنند بیایید فروشنده بشید !!!
واقعا ممنون برای خبرخوبتون. میشه اسم این ایالت هایی که التماس میکننو هم بگید.؟بازم ممنون
تشکر کنندگان: behjat ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014

یکم بالاتر از افتضاحه مدیر عزیز
دوستانی که دارن آماده مهاجرت میشن لطفا و لطفا خیلی در مورد کار رویایی فکر نکنن و تا حدی آماده کارهای معمولی هم باشند (حداقل شش ماه اول تا تو ذوقشون نخوره Wink البته میدونی که همیشه شانس و استثناها هستند Big Grin
اون عدد 1.7 برای هر شغل فکر کنم تو صنعت نفت آمریکا الان 17 به هر شغل باشه WinkWink
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: behjat ، behdadK ، ریحانا ، h_researcher ، nora ، karpenter ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-30 ساعت 01:32)ramin1970 نوشته:  واقعا ممنون برای خبرخوبتون. میشه اسم این ایالت هایی که التماس میکننو هم بگید.؟بازم ممنون
هر ایالتی که نرخ بیکاری 4 درصد و کمتر داره همچین وضعیتی داره و البته ایالت هایی که جماعت هیسپانیک کمتر توشون هست رو هم اضافه کنید. مثل واشنگتن.
(2015-08-30 ساعت 01:44)Mahboy نوشته:  

یکم بالاتر از افتضاحه مدیر عزیز
دوستانی که دارن آماده مهاجرت میشن لطفا و لطفا خیلی در مورد کار رویایی فکر نکنن و تا حدی آماده کارهای معمولی هم باشند (حداقل شش ماه اول تا تو ذوقشون نخوره Wink البته میدونی که همیشه شانس و استثناها هستند Big Grin
اون عدد ۱.۷ برای هر شغل فکر کنم تو صنعت نفت آمریکا الان 17 به هر شغل باشه WinkWink

چطوری مهبوی جان. کار رو چه کردی؟ خبری شد؟ ما آماده شیرینی خوردنیماWink
خیلی افتضاحه اما این یک هفته ای دیدم چند تا جاب پوزیشن جدی واسه کار ما زدن یه خورده دلم خوش شد. گفتم نکنه خبریه. البته طبیعتا تا زمانی که من اقدام کنم پر میشنSad
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: areb1356 ، ریحانا ، Mahboy ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان خوبی که در شرف رفتنید و یا رفتید اگر میخواستید برای حفظ شرایط کاریتان و اینکه پلی را پشت سرخودتون خراب نکنید و فعلا مرخصی بگیرید به مدیر و همکاران صمیمی و غیر صمیمی و غیره که قاعدتا مجبوریم به همه شان یکجور بگید ،موضوع لاتاری و مهاجرت و داستانتونو چگونه میگفتید؟؟؟؟Wink
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
نظر شخصی بنده این که برای موفقیت در مهاجرت باید از وطنت بگذری. تا وقتی که دلتون به ایرانه و فکر میکنید درصدی ممکنه موفق نشید اونجا موفق نخواهید شد و یک چشمتون به در خروج هست.

من در یک شرکت نفتی خوب مدیر بودم و حقوقم نسبت به اکثریت کارمند ها خیلی بیشتر بود ولی استعفا دادم رفت پی کارش و هر چه اصرار کردند حقوقم رو بهانه کردم (قولی به من داده بودند که برای یک مسئولیت اضافه 70% بالا ببرند و از رنجشون خیلی بالاتر بود و 50% بیشتر حتی با موافقت کتبی مدیر عامل و مدیر اداری و مالی نتونستند!) و با منتی که سرشون گذاشتم استعفام رو پذیرفتندBig Grin
تشکر کنندگان: areb1356 ، k1_m_1358 ، behjat ، ed2008 ، hamed shayan ، ریحانا ، karo.eng ، Mahboy ، nora ، h_researcher ، sh_mm10 ، Aamed ، Rira_1982 ، Memolk ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-30 ساعت 08:47)ریحانا نوشته:  دوستان خوبی که در شرف رفتنید و یا رفتید اگر میخواستید برای حفظ شرایط کاریتان و اینکه پلی را پشت سرخودتون خراب نکنید و فعلا مرخصی بگیرید به مدیر و همکاران صمیمی و غیر صمیمی و غیره که قاعدتا مجبوریم به همه شان یکجور بگید ،موضوع لاتاری و مهاجرت و داستانتونو چگونه میگفتید؟؟؟؟Wink
سلام
ما هنوز به فامیل چیزی نگفتیم تا روزهای آخر ، ولی تو محیط کار بخاطر سفر مون که توماه رمضون و تابستون گرم دوبی بود دیگه لو رفتیم Big Grin . ولی بنظر میرسه خیلی هم نباید محافظه کاری کرد و با این واقعیت روبرو شد . شما که شکر خدا ویزاتون رو گرفتید . فقط لازم نیست که خیلی هم شلوغش کنیم . جوری که حسادت دیگران رو تحریک نکنیم و میتونیم اون رو کوچیک و بی اهمیتش کنیم و اینکه اصلا می خوایم بریم و برگردیم و اونجا هم و قعا آخر دنیا نیست ، که واقعا هم نیست و مهاجرت خیلی سخته و از این جور حرفهای واقعی
❶کيس نامبر : 2015AS6###
❷ تعداد افراد :۴ نفر
❸ مصاحبه : July 6- Abudhabi
❹ سه نفر یکضرب ، یکنفر کلیرنس
❺ آپديتها : 12 و 13و 14و 28 جولای خودم ، 15 و 29 جولای نفر اصلی ، 10آگوست تمام کیس ، 13 آکوست فقط خودم ، 14 آگوست کلیر
❻ کلیر: 14 آگوست
❼ مقصد: نامعلوم

[/color]هر کجا هستم،باشم ، آسمان مال من است. پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین مال من است.
تشکر کنندگان: behjat ، k1_m_1358 ، ریحانا ، Mahboy ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-30 ساعت 09:16)behdadK نوشته:  نظر شخصی بنده این که برای موفقیت در مهاجرت باید از وطنت بگذری. تا وقتی که دلتون به ایرانه و فکر میکنید درصدی ممکنه موفق نشید اونجا موفق نخواهید شد و یک چشمتون به در خروج هست.

من در یک شرکت نفتی خوب مدیر بودم و حقوقم نسبت به اکثریت کارمند ها خیلی بیشتر بود ولی استعفا دادم رفت پی کارش و هر چه اصرار کردند حقوقم رو بهانه کردم (قولی به من داده بودند که برای یک مسئولیت اضافه 70% بالا ببرند و از رنجشون خیلی بالاتر بود و 50% بیشتر حتی با موافقت کتبی مدیر عامل و مدیر اداری و مالی نتونستند!) و با منتی که سرشون گذاشتم استعفام رو پذیرفتندBig Grin

من كاملن موافقم چون من هم همين شرايط رو داشتم و يك روز يكي از همكاران كه البته استاد من بودند و سنشون دو برابر سن بنده هست ، به من گفت بر عكس همه كه ميگن پاهاشو پشت سرت رو خراب نكن ، من بهت ميگم اگر قصد مهاجرت جدي و هميشگي داري پاهاشو پشت سرت رو خراب كن ، اين هم نظر من بود ولي هر كس خودش بهتر بايد بدونه كه چيكار بايد بكنه
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: areb1356 ، ed2008 ، behdadK ، ریحانا ، karo.eng ، Mahboy ، nora ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان