کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-30 ساعت 09:16)behdadK نوشته:  نظر شخصی بنده این که برای موفقیت در مهاجرت باید از وطنت بگذری. تا وقتی که دلتون به ایرانه و فکر میکنید درصدی ممکنه موفق نشید اونجا موفق نخواهید شد و یک چشمتون به در خروج هست.

من در یک شرکت نفتی خوب مدیر بودم و حقوقم نسبت به اکثریت کارمند ها خیلی بیشتر بود ولی استعفا دادم رفت پی کارش و هر چه اصرار کردند حقوقم رو بهانه کردم (قولی به من داده بودند که برای یک مسئولیت اضافه 70% بالا ببرند و از رنجشون خیلی بالاتر بود و 50% بیشتر حتی با موافقت کتبی مدیر عامل و مدیر اداری و مالی نتونستند!) و با منتی که سرشون گذاشتم استعفام رو پذیرفتندBig Grin

ممنونم .کاملا موافقم فقط اینکه میخواهم این آپشن کارم را تا زمان برگشتم از سفر اول حفظ کنم وگرنه من قاطع در رفتنم حتی اگر مرخصی جورنشه استعفامیدم.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: behdadK ، Mahboy ، k1_m_1358 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-30 ساعت 00:15)moj21 نوشته:  سلام دوستان

من 24اگوست مبلغ165دلارهارو پرداخت کردم واون موقع که اکانت ساختم فقط ایمیل آدرس و یه پسورد خواستش. امشب که خواستم برم توی سایت elis اولاکه شماره رسید رو نشناخت واینجور که فهمیدم تا قبل از ورود به آمریکا این مسیله طبیعیه ولی نکته دیگه اینکه برای ورود به اکانت از من username میخواهد که من وقتی میخواهم اسم یا حتی ایمیلی که روز اول دادیم رو وارد کنم ،به اون تعداد کاراکتر جانداره وتازه وقتی روی قسمتی که نوشته username فراموش شده رو میزنم وایمیل رو میخواهد ،مرتب جواب میده که ایمیل اشتباهه.
میشه دوستانی که اطلاع یا تجربه مشابهی دارند ،من رو راهنمایی کنند. سپاسگزارم

باسلام مجدد،کسی ازدوستان جواب سوال من رو نمیدونه؟این سایت الیس که روز اول برای اکانت سازی فقط ازما ایمیل ویه پسوردخواست ،این username چیه. همون ادرس ایمیل ماست؟
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
Salam be hame give
Mishe mano rahnamaee konid
Man va pesaram visa gereftim ama be hamsaram nadadan hala age man va pesaram berim as onja chejori baraye is hon darkhast bedim
Case number:7605
Interview:13 August
Embassy:yeravan
Updates:14,18,21.28
10،11،14Sep
تشکر کنندگان: ریحانا ، Daneshjo ، Alex 2014
يعني اگه ما بعد گرفتن گرين كارت ، يازده ماه بعد به امريكا دوباره برگرديم، ديپورتمون ميكنن؟!!!!!! يا چيكار ميكنن؟!
بهر صورت ما يك گرين كارت داريم كه تا تاريخ ٢٠٢٥معتبره؟!

اين سوالو پرسيدم كه اگه واقعا مشكل جدي براي ما ايجاد ميشه، يكاري بكنيم.
ممنون كه جوابها و تجارب خودتون رو بگين
كيس نامبر:29xx-رويت قبولي:نيمه مي-نامه دوم: نيمه اكتبر-مصاحبه:نيمه نوامبر-تعداد افراد:٣نفر-وضعيت كليرنس:همسر فرد قبول با شغل دولتي و معافيت خاص سربازي- اپديت :حدودا ٦بار، دقيقشو يادم نيس دو تاي اخر ٢٣اوريل شب و ٢٧اوريل روز. ايميل كلير شدن همسر:٢٩اوريل
"من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک / چرخ بر هم زنم ار غير مرادم گردد"
تشکر کنندگان: ali3875 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-30 ساعت 15:36)Samia نوشته:  يعني اگه ما بعد گرفتن گرين كارت ، يازده ماه بعد به امريكا دوباره برگرديم، ديپورتمون ميكنن؟!!!!!! يا چيكار ميكنن؟!

دوست عزیز به شما گرین کارت دادند که تشریف بیارید در امریکا اقامت دایم داشته باشید این گرین کارت حکم ویزا نداره که در رفت و آمد باشید حالا یکی دو سه بار مشکلی نیست اونم در زمان تعیین شده اگر تعداد رفت و آمد یا اقامتتون در ایران زیاد بشه اولا پوینت منفی میگیرید که در پروسه سیتی زن شدنتون تاثیر داره بعد هم اینکه گرین کارت شما گرفته میشه و باید در دادگاه علت محکمه پسندی از این تاخیر و رفت .و آمد ارائه دهید
دولت امریکا برای حل شدن مشکل اون کسانی که آمادگی اقامت ندارند تسهیلات پاس سفید رو گذاشته میتونید از اون استفاده کنید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: ریحانا ، Mahboy ، M.d ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
شما زیر یکسال برگردید گرین کارتتون رو ضبط نمیکنند ولی ممکنه شما رو بازخواست کنند و اگر دلیل محکمی نداشته باشید مهر Advise میزنه تو پاسپورتتون که دیگه تکرار نکنید یا اگر خیلی گیر باشه به دادگاه معرفیتون میکنه. در صورتی که جواب شما قاضی رو هم قانع نکنه گرین کارت ضبط میشه ولی دفعه اول این اتفاقات بعیده و نهایت با یک ادوایز حل میشه ولی در صورت تکرار محتمله.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: areb1356 ، Mahboy ، nora ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-30 ساعت 09:16)behdadK نوشته:  نظر شخصی بنده این که برای موفقیت در مهاجرت باید از وطنت بگذری. تا وقتی که دلتون به ایرانه و فکر میکنید درصدی ممکنه موفق نشید اونجا موفق نخواهید شد و یک چشمتون به در خروج هست.

من در یک شرکت نفتی خوب مدیر بودم و حقوقم نسبت به اکثریت کارمند ها خیلی بیشتر بود ولی استعفا دادم رفت پی کارش و هر چه اصرار کردند حقوقم رو بهانه کردم (قولی به من داده بودند که برای یک مسئولیت اضافه 70% بالا ببرند و از رنجشون خیلی بالاتر بود و 50% بیشتر حتی با موافقت کتبی مدیر عامل و مدیر اداری و مالی نتونستند!) و با منتی که سرشون گذاشتم استعفام رو پذیرفتندBig Grin
کاملا درسته. دم شما گرم Big Grin
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
تشکر کنندگان: behdadK ، Mahboy ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان عزیز.. بالاخره ما هم تو این تاپیک مطلب نوشتیم بعد از کلیر شدن همسر
دوستان میشه منو راهنمایی کنید
الان تنها کاری که باید انجام بدیم قبل از رفتن پرداخت دو تا 165 دلار هست درسته؟
و اینکه مدارک اصلی تو فرودگاه پاکت زرد و یه کاغذ سفید واکسن و سی دی هستش؟
کاردیگه ای باید انجام بدیم؟ یا مدرک دیگه ایی لازمه که با خودمون ببریم؟
این روزها خیلی حواس پرت شدم چون تایم زیادی هم نداریم یکم قاطی پاتی کردم ببخشید
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: behdadK ، Mahboy ، h_researcher ، k1_m_1358 ، arezoue ، behjat ، shahin61 ، SomeOneX ، babak12 ، Memolk ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
مبارکه هول نشید
165 دلار رو میتونید اونجا هم بدین
بله اون مدارک رو تحویل میدین و تمام

کار خاصی ندارین جمع و جور و پرواز
موفق باشید
خیلی خوشحالم براتون Smile))))
تشکر کنندگان: Siamak ، areb1356 ، hilda60 ، M.d ، shahin61 ، Memolk ، Daneshjo ، Alex 2014
کد:
[quote='ali3875' pid='654930' dateline='1440935742']
[quote='Samia' pid='654915' dateline='1440932789']
يعني اگه ما بعد گرفتن گرين كارت ، يازده ماه بعد به امريكا دوباره برگرديم، ديپورتمون ميكنن؟!!!!!! يا چيكار ميكنن؟!

[/quote]
دوست عزیز به شما گرین کارت دادند که تشریف بیارید در آمریکا اقامت دایم داشته باشید این گرین کارت حکم ویزا نداره که در رفت و آمد باشید حالا یکی دو سه بار مشکلی نیست اونم در زمان تعیین شده اگر تعداد رفت و آمد یا اقامتتون در ایران زیاد بشه اولا پوینت منفی میگیرید که در پروسه سیتی زن شدنتون تاثیر داره بعد هم اینکه گرین کارت شما گرفته میشه و باید در دادگاه علت محکمه پسندی از این تاخیر و رفت .و آمد ارائه دهید
دولت آمریکا برای حل شدن مشکل اون کسانی که آمادگی اقامت ندارند تسهیلات پاس سفید رو گذاشته میتونید از اون استفاده کنید
[/quote]
بسيار ممنون از جواب و وقتي كه براي پاسخ گذاشتين.
سوال من اين بود كه بعد گرين كارت گرفتن دفعه ي اول رو ميخوام يازده ماه بعد برگردم. حرفي از رفت و برگشت نزدم كه. براي يكبار و اونم فاصله ي زماني مدنظرم بود كه مشكل ساز ميشه يا نه؟
ممنون بازم
كيس نامبر:29xx-رويت قبولي:نيمه مي-نامه دوم: نيمه اكتبر-مصاحبه:نيمه نوامبر-تعداد افراد:٣نفر-وضعيت كليرنس:همسر فرد قبول با شغل دولتي و معافيت خاص سربازي- اپديت :حدودا ٦بار، دقيقشو يادم نيس دو تاي اخر ٢٣اوريل شب و ٢٧اوريل روز. ايميل كلير شدن همسر:٢٩اوريل
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2015-08-30 ساعت 17:43)HERMES7 نوشته:  مبارکه هول نشید
165 دلار رو میتونید اونجا هم بدین
بله اون مدارک رو تحویل میدین و تمام

کار خاصی ندارین جمع و جور و پرواز
موفق باشید
خیلی خوشحالم براتون Smile))))
ممنون از پاسختونSmile
خیلی ممنون . خودمون هم هنوز باورمون نمیشه.
فردا با همسرم داریم میریم مشهد برای نذری که کرده بودیم
برای شما حتما یه دعای مخصوص میکنم
بقیه دوستان رو هم دعا میکنم
انشاالله همه به مراد دلشون برسون
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: Siamak ، mehdiyk ، Mahboy ، k1_m_1358 ، arezoue ، behjat ، Rira_1982 ، M.d ، shahin61 ، SomeOneX ، HERMES7 ، babak12 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-30 ساعت 16:47)behdadK نوشته:  شما زیر یکسال برگردید گرین کارتتون رو ضبط نمیکنند ولی ممکنه شما رو بازخواست کنند و اگر دلیل محکمی نداشته باشید مهر Advise میزنه تو پاسپورتتون که دیگه تکرار نکنید یا اگر خیلی گیر باشه به دادگاه معرفیتون میکنه. در صورتی که جواب شما قاضی رو هم قانع نکنه گرین کارت ضبط میشه ولی دفعه اول این اتفاقات بعیده و نهایت با یک ادوایز حل میشه ولی در صورت تکرار محتمله.

با تشكر از شما بهداد عزيز، آرزوي بهروزي وموفقيت همه جانبه و شادي و آرامش شما رو دارم.
من شخصا تابحال بيشتر از بيست مورد از مدير محترم جناب بهداد سوال كردم چه در پيام هاي خصوصي چه در فروم و هميشه و هميشه پاسخهاي كامل ، بدون ايراد و مسئولانه اي دريافت كردم.
واقعا فقط كليك روي دكمه ي تشكر كافي نبود و خواستم براي اولين و آخرين بار توي گروه از شما تشكركنم.
Smile
شاد باشيد.
تشکر کنندگان: areb1356 ، Mahboy ، behdadK ، nora ، k1_m_1358 ، behjat ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-30 ساعت 08:12)behdadK نوشته:  
(2015-08-30 ساعت 01:32)ramin1970 نوشته:  واقعا ممنون برای خبرخوبتون. میشه اسم این ایالت هایی که التماس میکننو هم بگید.؟بازم ممنون
هر ایالتی که ن مثل واشنگتن.
(2015-08-30 ساعت 01:44)Mahboy نوشته:  
(2015-08-29 ساعت 21:50)behdadK نوشته:  افتضاحه

یکم بالاتر از افتضاحه مدیر عزیز
دوستانی که دارن آماده مهاجرت میباشه WinkWink

چطوری مهبوی جان. کار رو چه
ایشاالله سر فرصت تجارب خودم در مورد جستجو برای کار رو اینجا میذارم چون واقعا سیستم کار پیدا کردن در اینجا خیلی متفاوته
میدونی بهداد جان موضوع به شانس، پارتی و حضور در جای خوب و در زمان خوب هم بستگی داره! Wink من همیشه خوش بین بوده و هستم و تو این مدت هم برخلاف خیلی ها که تقریبا هیچ کاری نتونستن بکنن چند تا مصاحبه حضوری هم تونستم بگیرم تا ببینیم نتیجه چی میشه
فقط اینکه خیلی از استخدام های آنلاینی که میبینید الکی و به خاطر نشون دادن وضعیت خوب شرکتها و همینطور ایجاد فرصت ظاهری برابر برای استخدام هست نه برای استخدام واقعی Sad الان شرکتهای نفتی کلی نیرو کم میکنن و ترجیح میدن نیروهای قدیمی شون رو به هرقیمت حتی کار کردن در یک سمت غیر مرتبط نگه دارن پس اگر جایی باز شه هم میدن به این نیروها ولی مجبورن پروسه آگهی دادن و... رو هم طی کنن Big Grin منظورم رو که میفهمید!!
چند تا توصیه برادرانه کوچولو میکنم تا وقتی که فرصت شه کامل بنویسم:
1- لینکد این رو فعال کنید و با همه اشخاص مرتبط با رشته تون در ایالت خوتون ارتباط بگیرید
2- اینجا باید چند تا روزمه داشته باشی نه یکی که از همه بهتره! هر تخصصی که حدودا سر در میارید با بال و پر دادن در یک رزومه دیگه با عنوان جدید درست کنید. رزومه با مدرک پائین و سابقه کم تا بالاترین مدرک و سابقه. چون خیلی بالاتر بودن از چیزی که تو آگهی خواسته شده هم خطرناکه!
3- از سایتهای کاریابی فقط برای پیدا کردن عنوان شغل استفاده کنید و بعد برید روی وبسایت اصلی شرکت اپلای کنید
4- اگر آشنایی دارید که میتونه جایی سفارش شما رو بکنه یا یه قولی پارتی بشه حتما ازش استفاده کنید چون اینجا به داشتن پارتی خیلی اهمیت میدن
4- آماده کارهای جنرال برای طولانی کردن بازه زمانی اقامت و گذر از بحران نفت باشید اگر تخصصتون در نفت و گازه

علی الحساب اینها رو از من داشته باشید تا فرصتی دیگر و تجاربی دیگر Smile
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
(2015-08-30 ساعت 17:26)hilda60 نوشته:  سلام دوستان عزیز.. بالاخره ما هم تو این تاپیک مطلب نوشتیم بعد از کلیر شدن همسر
دوستان میشه منو راهنمایی کنید
الان تنها کاری که باید انجام بدیم قبل از رفتن پرداخت دو تا 165 دلار هست درسته؟
و اینکه مدارک اصلی تو فرودگاه پاکت زرد و یه کاغذ سفید واکسن و سی دی هستش؟
کاردیگه ای باید انجام بدیم؟ یا مدرک دیگه ایی لازمه که با خودمون ببریم؟
این روزها خیلی حواس پرت شدم چون تایم زیادی هم نداریم یکم قاطی پاتی کردم ببخشید

به به هيلدا خانوم مبارك باشه
خدارو شكر
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Siamak ، hilda60 ، M.d ، shahin61 ، m.ghoreishi ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان امروز 165 دلار گرین کارت رو با کارت اعتباری هدیه ویزا پرداخت کردم.
این کارت ها یک بار قابل شارژه. به مبلغی که میخواین میتونین شارژ کنین و برای این کار استفاده کنید. البته من خرید اینترنتی از سایت های خارجی هم باهاش انجام دادم.
کیس نامبر: 2015AS2XXX || سفارت: ابوظبی || ارسال فرم ها: 15 ژوئن || مصاحبه : دسامبر || ویزا : اپریل Smile || تعداد اعضای کیس: دو نفر
سفرنامه ابوظبی
تشکر کنندگان: Siamak ، Mahboy ، ed2008 ، r.bazargan ، Memolk ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان