کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
[quote='amj7' pid='656772' dateline='1441368545']
سلام دوستان،

من تازه ويزام رو گرفتم، مجردم و يه كار نسبتا خوب دارم.

من آدم ظاهرن كم احساس اما در باطن فوق العاده احساساتى هستم!

تا يك ماه ديگه بايد بيام.

اما هميشه با اومدن مخالف بودم...

به خودم ميگم مگه من از زندگى چى ميخوام كه اينهمه دوستان و خونواده و همه رو بذارى كنار كه به چى برسى؟!؟

نهايتن ميخواي بشى "شهروند امريكا"؟!

بعدش چى؟!

چى از دست دادى كه به اين لقب نايل شى؟!

خلاصه خيلى ذهنم درگيره دارم ديوونه ميشم

دوست عزیز
بهتره که یه بار بیای و شرایط رو خودت ببینی و بعد با خودت جلسه بزاری که چی از این دنیا میخوای! خودت باید تصمیم نهایی رو بر اساس دانسته ها و باور ها و شرایطت بگیری خیلی ها موفق شدن تو ایران و اینجا نه .برعکس تو ایران موفقیتی نداشتن ولی اینجا پیشرفت زیادی کردن خیلی هام هر دو جا موفق بودن چون بلد بودن چطور زندگی کنند و خیلی ها هم هیچ جا موفق نمیشن! اینا همون آدم هایی هستن که بهشت هم برن میگن سوز میاد!!! از قدیم گفتن آدم اونجا خوشه که دل خوشه!
دلتون همیشه همه جا خوش
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
(2015-09-04 ساعت 16:39)amj7 نوشته:  سلام دوستان،

به خودم ميگم مگه من از زندگى چى ميخوام كه اينهمه دوستان و خونواده و همه رو بذارى كنار كه به چى برسى؟!؟

بعدش چى؟!

خلاصه خيلى ذهنم درگيره دارم ديوونه ميشم!

لطفن كمكم كنين

به نظر من بيا گرين كارت رو بگير ، پاس سفيد رو هم بگير برو ايران بالاخره تا دو سالي كه ميتوني ايران باشي تصميم نهائي رو هم ميتوني بگيري ، اينجا رو هم ديدي و شرايط رو از نزديك لمس كردي
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: babak12 ، zhila1393 ، بابراس ، ریحانا ، behjat ، ed2008 ، M.d ، Memolk ، jupiterx ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014

بعدش چى؟!

لطفن كمكم كنين

دوست عزيز اول ازهمه تبريك به خاطر اخذ ويزا
من هم در ايران شغل خيلي خيلي خوب (مدير توليد يكي از شركتهاي بزرگ شيميايي در تهران با حقوق و مزاياي خوب و يك اتومبيل كه شركت در اختيارم گذاشته بود)داشتم ووقتي ويزا رو گرفتم خيلي پرس و جو كردم ولي به نتيجه خاصي نرسيدم كه كجا بهتره و تصميم گرفتم كه يه سري بيام و مرحله اول به مدت بيست روز اومدم و برگشتم و بعد از دو ماه استعفا دادم از اون شركت و اومدم امريكا ...
اولش بسيار بسيار سخت بود ولي خداروشكر با سعي و تلاش و زبان نسبتا خوب تونستم بعد از سه ماه جستجو براي كار، در يك شركت شيميايي مدير كنترل كيفيت با حقوق خوب بشم.
همه چيز خوبه از تجارب بهتري كه دارم بدست ميارم در شغل خودم و امكانات رفاهي بهتر زندگي(البته من هيچ مشكل از بابت مسكن و ماشين و امكانات در ايران نداشتم) ولي خانواده و فاميل و دوستان رو از دست دادم كه به نظرم هيچ وقت اينجا نخواهي اين چيزها رو مثل واقعي بدست بياري چون نوع و فرهنگ زندگي متفاوتي نسبت به من و تو دارند!
در مجموع مهاجرت تصميم بسيار بسيار سختيه، نميدونم شما چند ساله هستي ولي من كه سي و دو سال سن دارم ميگم سخته ولي شدني. هيچ كسي نميتونه بهت بگه كجا بهتره بايستي خودت تجربه كني و ببيني روزگار چطوري براي شما رقم خواهد زد ، به نظرم اگر ادم ريسك پذيري هستي استعفا بده و بيا اينجا رو امتحان كن ولي اگر نيستي، مرخصي بگير بيا كه حداقل پل پشت سر داشته باشي هرچند كه من معتقدم پل پشت سر يعني هميشه به برگشت فكر كني و ميتونه دو دل كنه تو رو هميشه و با كوچكترين سختي به فكر برگشت بيفتي .من هم اگر مرخصي گرفته بودم شايد در اون سه ماه اول برميگشتم ايران ولي چون استعفا داده بودم زور زدم تا در اينجا هم موفق باشم.
در محموع اينجا زحمت بيشتري براي پول در اوردن بايستي كشيد و هزينه ها هم نسبتا بالا هست.
در مجموع بايستي خودت تجربه كني تا ببيني كجا بيشتر حال مي كني.

بعدش چى؟!

لطفن كمكم كنين

درود بر شما

دوست عزیزم شما با این افکار و اطلاعاتی که داشتی راه را اشتباه رفتی . با این ذهن و افکار همه چیز برایت سخت می شه . شما برای مهاجرت نیاز به یک انگیزه قوی و عزم راسخ داری . شما نیومده فیلت یاد هندوستان کرده . به هر حال با شرایط مالی ، کاری و روحی شما ، اصلاً لاتاری شرکت کردن نمی خواست .
قبلش باید فکر همه چیز را کرد و پی همه چیز را به تن مالید . اگر هی بیایی و هی بری ( پاس سفید و بند و بساطای مربوطه ) جز اینکه گرین کارتت به گران کارت تبدیل بشه و کلی خرج کنی چیز زیادی عایدتون نمی شه .
گرین کارت آمریکا را گرفتن یک فرصت و یک امتیازه نه یک لقب . یکی ازش به نحو احسن استفاده می کنه و یک نفر هم از دستش میده . این روال زندگیه .
البته در نهایت صلاح مملکت خویش خسروان دانند و بس .
سربلند و پیروز باشید
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
با عرض سلام ببخشید من بعد از این که ویزا رو گرفتم دو هفته به سختی مریض شدم..طوری که اصلا نمیتونستم حرکت کنم...حالا میخواستم بدونم برای این 165 دلار باید از اونجا اقدام کنیم یا از ایران میشه وچطوری چون من ویزا کارت یا امریکن اکسپرس ندارم....متشکرم از راهنمایتون
تاریخ رویت قبولی:1 می 2014__شماره کیس:##49___تعداد افراد در کیس:3 نفر____زمان کرنت شدن :12 مارچ_ ___تغییر مکان مصاحبه از آنکارا به ابوظبی توسط kcc_____زمان مصاحبه: 17 می__وضعیت: AP همه اعضاء____اولین آپدیت سیس 19 می هر سه نفر/دومین آپدیت سیس20می نفر اصلی کیس و من و آخرین آپ سیس 10آگوست هر سه نفر /تو سایت ابو فقط یک آپ در تاریخ 21 می ____18و19و20 آگوست آپ هر سه ....صدور ویزا 23آگوست
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-04 ساعت 15:17)sarasara1 نوشته:  دوستان این سایت الیس که جدید شده میگن که نیازی به ساختن اکانت برای پرداخت ۱۶۵ دلار نیست که ظاهرا هم نبود، ولی وارد پیج کیس ترکینگ که مشیم هنوز دکمه ی ساین آپ داره، کسی میدونه این برای چی هست، تو خود سایتم نوشته حتی برای کسایی که قبل از آگوست پرداخت کردن هم دیگه اون شرایط قبلی برای چک کردن وجود نداره حالا این اکانت ساختنه برای چی فعاله هنوز... !! SadSad

ضمنا من وارد * پیج پرداخت * که میشم پیام میده که You are not authorized to perform this action ، کسی میدونه برای چی هست؟ جالبه که وقتی اوکی میکنم وارد میشه و حتی اطلاعاتم رو که وارد میکنم میشناسه و به تیبل اد میشه ولی هر مرحله که میخوام برم جلو همین پیام رو میده و باز مرحله بعدی ، من پرداخت نکردم چون نوشته not authorized گفتم یه دفعه یه مشکلی درست نشه، ممکنه به خاطر اینکه آی پیم از ایران هست باشه؟ وی پی ان استفاده نکردم و همینجوری وارد سایت شدم، کسی تجربه مشابه نداشته؟CoolCool

و اینکه اون Receipt Number که باهاش وضعیت کیس رو چک میکنیم از کجا میاریم؟ تو همون ایمیل کانفرمیشن پرداخت که به آدرسی که حین پرداخت میدیم ایمیل میشه هستش دیگه آره؟
من هم با همين مشكل برخورد كردم لطفا مديران و دوستان راهنمايي كنند
برنده لاتاري ٢٠١٥/دونفر/ورود به امريكا اكتبر٢٠١٥/ ميامي فلوريدا
تشکر کنندگان: sarasara1 ، farslm ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-02 ساعت 19:38)babak 2000 نوشته:  سلام
یه سوالی داشتم، اگر در پرواز به آمریکا ابتدا در یک ایالت غیر از ایالت مقصد یک استاپ داشته باشیم، کارهای مربوط به مهاجرت در آن ایالت انجام می شود یا در ایالت مقصد؟
سلام.اولین پورتی که وارد بشین کارهای گمرکی انجام میشه.برای همین میگن که باید حداقل سه ساعت بین پروازتون فاصله باشه تا کارهاتون انجام بشه و از پرواز بعد جا نمونید
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-04 ساعت 17:06)boshra نوشته:  

بعدش چى؟!

لطفن كمكم كنين

ببخشید میدونم ناراحت میشید ولی من این سوالو از خیلیا دارم. اخه ادمای خوب شماها که از اولش شم دارید برا جی ثبت نام میکنید و حق یه نفری مه قصد حدی واسه اومدن داره رو میگیریذ؟

امیدوارم از حرف منم ناراحت نشید ولی واقعا چرا ثبت نام کردید و رفتید ویزا گرفتید؟!
یه لحظه فکر کنید به ماهایی که بیش تر از8 9 ماهه منتطر گرفتن ویزاییم!
حتما برید و گرینکارت و فعال کنید. با گرفتن پاس سفید برگردید ینجا و بعدحسابی همه چیز و برسی کنید. ولی اگه نرید خیلی ممکنه پشیون بشید در آینده.
کیس : ASXXX // تعداد نفرات کیس : 2 // سفارت : آنکارا // ارسال 260 : 20 جوون // کارنت : سری اول // نامه دوم : 23 اکتبر // مصاحبه : 10 دسامبر // وضعیت کیس:نفر اصلی AP // سربازی: س
من همسر آقای مرداد هستم (درسا)
آقای برنده چون افسرده شده به خاطر AP دیگه نمیاد اینجا سربزنه.
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، ed2008 ، ebrahim1e ، Daneshjo ، Alex 2014 ، aaraam
(2015-09-05 ساعت 08:29)endeavour نوشته:  با عرض سلام ببخشید من بعد از این که ویزا رو گرفتم دو هفته به سختی مریض شدم..طوری که اصلا نمیتونستم حرکت کنم...حالا میخواستم بدونم برای این 165 دلار باید از اونجا اقدام کنیم یا از ایران میشه وچطوری چون من ویزا کارت یا امریکن اکسپرس ندارم....متشکرم از راهنمایتون
احتمالا شما دچار تب پیش از گرین کارت شدید و بهتره بگم ویزای امریکا زهرشو بهتون ریخته Big Grin Big Grin Wink
165 دلار پیش و پس از سفر قابل پرداخته. منتها مهم اینه تا شما وارد نشید پروسه صدور گرین کارت آغاز نمیشه. پیشنهاد من اینه این مبلغ رو خودتون با حسابی که اونجا باز کردید بپردازید تا اول کاری یکم تراکنش براتون بوجود بیاره.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: areb1356 ، Memolk ، ajab1 ، endeavour ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
قربان تراکنش به چه دردی میخوره؟ اگر منظورتون برای بالابردن کردیت هیستوری هست هیچ تاثیری نداره چون از کردیت کارت که تراکنش نمیکنید!
اگر شرایطش رو دارید برای پرداخت قبل از سفر حتما قبلش پرداخت کنید اگر ندارید حداکثر یکی دو روز بعد از رسیدن اقدام کنید اتفاق چندانی نمی افته.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: areb1356 ، Siamak ، ریحانا ، babak12 ، endeavour ، ebrahim1e ، jupiterx ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان که بچه دارن اینجا مدرسه میره در مورد این واکسن نامه یا تماسی داشتن ؟ برای من نا مه از مدرسه یکی از بچه ها آمده که برای واریسلا و هپاتیت A بچه رو ببرم درمانگاه بچه های من واکسن ترکیه زدن کسی اطلاع داره ممنون
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
با سلام به تمام دوستانی که راهی شده اند..!
تا آنجا که میدانم در تورنتو کانادا میتوان از کارت عابر بانک ایرانی در بعضی از صرافیها برای پرداخت ریال و دریافت ارز استفاده کرد....آیا کسی میداند در آمریکا هم چنین صرافیهایی هست ؟؟(بخصوص در لس آنجلس)..سپاسگذارم..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان
لطفا راهنمايي كنيد
سايت elis براي پرداخت 165 دلار ، شماره ويزاي من را كه نفر اصلي هستم نميشناسه و همون ارور 5 روز رو ميده ولي شماره ويزاي همسرم را ميشناسه و ارور نميده و اد ميكنه.شماره ويزاي دو فرزندم را هم نميشناسه. و ارور 5 روز رو ميده. نظرتون چيه؟ ممنون[/php]
كيس نامبر : 6xxx
تاريخ مصاحبه: هفتم جولاي 2015
تعداد: 4 نفر
خدمت: ارتش
سفارت: آنكارا
كلير: 17 آگوست 2015 (چهار نفر)
(2015-09-05 ساعت 16:29)ican2015 نوشته:  سلام دوستان
لطفا راهنمايي كنيد
سايت elis براي پرداخت 165 دلار ، شماره ويزاي من را كه نفر اصلي هستم نميشناسه و همون ارور ۵ روز رو ميده ولي شماره ويزاي همسرم را ميشناسه و ارور نميده و اد ميكنه.شماره ويزاي دو فرزندم را هم نميشناسه. و ارور ۵ روز رو ميده. نظرتون چيه؟ ممنون[/php]

مهندس برای منم فقط کیس منو قبول میکنه واسه همسر و فرزندم همون خطارو میده
ﺷﻤﺎﺭﻩ ﮐﯿﺲ: 2015AS000053XX | سفارت : آنکارا | تعداد افراد کیس : 3 نفر |رویت قبولی : May 1 | فرستادن مدارک : June 12 | تاریخ کارنت : 14 April | نامه دوم : April 24| مصاحبه : June 3 | وضعیت مصاحبه : AP SadSad آپدیت ها : 3 ، 8 ، 9 June کل کیس | June 12 نفر اول و دوم | 7 July فقط نفر دوم | 6 آگوست شبانه نفر اصلی | 8 و 11 آگوست به خاطر ایمیل پیگیری | 13 آگوست شبانه نفر اصلی | 14 آگوست کل کیس و تبدیل / به or | دریافت ایمیل کلیر شدن 18 آگوست|صدور ویزا : 24 آگوست | دریافت ویزا از پست : 25 آگوست
تشکر کنندگان: ican2015 ، Daneshjo ، Alex 2014
با سلام خدمت همه دوستان
سوالی داشتم لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید در حال حاضر همسرم و دو فرزندم آمریکا هستند چون وضعیت من معلوم نیست که بهم ویزا بدن یانه به همین دلیل می خان در خواست پاس سفید کنن و چون ممکنه ارسال پاس سفید طول بکشه آیا حضور خودشان برای دریافت پاس سفید لازمه ؟ وسوال دیگه اینه که توی فرم درخواست پاس سفید دلیل دریافت پاس سفید رو خواستن دلیلشو چی باید اعلام کنند ؟ ممنون از همه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان