کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-09-07 ساعت 15:49)lotttery2015 نوشته:  سلام دوستان منم با پرداخت 165 دلار تو این سایت جدید مشکل دارم و ارور میده میگه اگه بتازگی ویزا گرفتی ۵ روز دیگه صبر کن ولی من یه ماه و نیمه ویزام رو گرفتم . ایمیل هم زدم جوابی بهم ندادن نمیدونم چیکار کنم فعلا منتظرم ببینم خودش درست میشه یا نه

میشه بگین چه اروری میده
من اومدم امریکا و پرداخت کردم
خیلی ساده بود سه مرحله داره
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: jupiterx ، ریحانا ، lotttery2015 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-08 ساعت 20:52)ajab1 نوشته:  
(2015-09-08 ساعت 20:42)Hopeman نوشته:  
(2015-09-08 ساعت 14:22)tandis_n_m نوشته:  
(2015-09-08 ساعت 06:06)rasoul3711 نوشته:  سلام
من خودم کیسه اصلی هستم با سایت قدیم پرداخت کردم قبول کرد آمریکا بودم پرداخت کردم
برای همسرم با سایت جدید بعد از ۵روز پرداخت کرددم قبول کرد
برای نفرات بعدی که اخر کیس نامبرشون زده 02تا...باید زمانی که شما وارد میکنید کیس نامبرو اون ۲شماره اخر نزنیم من خودم امشب زدم قبول کرد و راحت پرداخت کردم

سلام. من هم دو روز پيش مبلغ را پرداخت كردم و يك ايميل payment confirmation برام اومد كه tracking ID داره فقط. ولي receipt number نداره. براي شما هم به همين صورت بوده؟ case atatus را به چه صورت ميشه چك كرد؟
=

دقيقا من هم مطابق شما انجام دادم و همون payment confirmation برامون ايميل شده و نميدونم case status رو چطور چك كرد؟
از اینجا چک کن
https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/CISC...OLDSESSION

براي من ميزنه آدرس ايميل در سيستم ثبت نشدهSad
ابوظبي* 4000* مصاحبه 31 مارچ* کلیر بعد از 118 روز در 27 جولای...
به امید کلیری همه دوستان....
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-08 ساعت 20:56)varchandi نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 15:49)lotttery2015 نوشته:  سلام دوستان منم با پرداخت 165 دلار تو این سایت جدید مشکل دارم و ارور میده میگه اگه بتازگی ویزا گرفتی ۵ روز دیگه صبر کن ولی من یه ماه و نیمه ویزام رو گرفتم . ایمیل هم زدم جوابی بهم ندادن نمیدونم چیکار کنم فعلا منتظرم ببینم خودش درست میشه یا نه

میشه بگین چه اروری میده
من اومدم آمریکا و پرداخت کردم
میگه که بایستی 5روز از تاریخ صدور ویزا گذشته باشه در صورتی که الان 10روز گذشته ورچندی جان.

Sent from my GT-I9300I
تشکر کنندگان: lotttery2015 ، Alex 2014
(2015-09-08 ساعت 20:56)varchandi نوشته:  

میشه بگین چه اروری میده
من اومدم آمریکا و پرداخت کردم

سه مرحله رو توي سايت جديد انجام داديد؟
بعد چه جوري status رو پيگيري مي كنين؟
برنده لاتاري ٢٠١٥/دونفر/ورود به امريكا اكتبر٢٠١٥/ ميامي فلوريدا
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-09-07 ساعت 16:34)Memolk نوشته:  
(2015-09-06 ساعت 10:23)behjat نوشته:  خوشحالم که با نوشته هام میتونم به دوستانم دلگرمی بدم، لس آنجلس برای من زیاد جای گرانی نبوده، من هر بار که میرم خرید و برمیگردم بین دو تا سه ساعت پیاده روی میکنم ، اینجا کمتر کسی رو میبینی که پیاده رفت و آمد کنه، بنابراین خودت میمونی و خدای بالا سرت که میتونی راحت و گاهی با صدای بلند باهاش درددل کنی بدون اینکه بترسی مردم با تعجب بهت نگاه کنن، اتوبوس هم که شوهرم ۲۵ سنت و خودمم تازه فهمیدم ۳۵سنت باید بدم برای همین دیگه نیاز نیست زیر بغل شوهرمو هم بگیرم ??? خلاصه جای خوبیه برای زندگی ، بعد از ۶۵ سالگی شوهرم هم شرایط بهتر میشه، از شرایط senior بودنش هم میتونیم برای امکانات مسکن ارزانتر و کمکهای بازنشستگی استفاده کنیم ، یاد اون دوستایی می افتم که اوایل میگفتند این ۶۰ سال به بالاها میرن اونجا چکار، !!! جای مارو میگیرن نمیتونند دوام بیارند، و خیلی چیزهای دیگر، جالبه بدونید اینجا خیلی به افراد مسن احترام میگذارند راننده های اتوبوس بلا استثنا به همه سلام میکنند وهمه ازشون تشکر میکنند پلیس اینجا روز اول مارو که سرگردون دنبال آدرس خونه اجاره ای میگشتیم با احترام سوار کرد و تا خونه رسوند، و با ترانسلیتر گوشیش برامون نوشت، من از اینکه در خدمت شما بودم به خودم میبالم، و خیلی چیزهای دیگر که زندگی رو لذتبخش میکنه مثل هوای پاک و آرامش و ....... البته همه این چیزها ذره ای باعث نمیشه که دلم برای خونه و زندگی و بچه هام و مردم خوب هموطنم تنگ نشه، ولی مگه آدم چقدر فرصت زندگی داره همیشه تجربه های تازه دلپذیره حتی اگر همراه با سختی باشه پس جوونا با دلی امیدوار پیش به سوی تغییر موفق باشید

بهجت خانم می دونین چیه شما یه شیر زن واقعی هستید...واقعا باعث افتخارید.Shy

وافعا بهجت خانم شما یک الگوی بی نظیر برای مهاجرین هستین من خودم خیلی وفت ها از شما یاد میکنم و درس میکیرم . همیشه سلامت و خوشحال باشین
ضمتا منوجه شدم کار پیدا کردین از صمیم دل براتون خوشحال شدم ان شالله کارای بهتر و عالیتر و روز به روز پیشرفت ان شالله یه روز به زودی زود خودتون کیترینگ برنین به جه بزرگی! بازم ممنون که تجربیاتتون رو به اشتراک میزارین
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: behjat ، jupiterx ، samane1363 ، Alex 2014
مجض اطلاع دوستان الان 20 روز از اومدن من میگدره سوشالم نیومد بعد 10 روز که رفتم گفتن برو 2 هقته که شد بیا بعد 2 هفته فامیل محترم که مهمانشان هستیم کار داشتن و بعدش هم که تغطیلات روز کارگر بود و گقتن بری باز کاری انجام نمیشه نهایتا شد امروز ! صبج رقتم فقط برای خودم فرم پر کردم گفت دوباره بجه ها باید خودشون فرم پر کنن چون بالای 12 سالند !!
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: h_researcher ، M.d ، samane1363 ، saharbb ، Alex 2014
(2015-09-08 ساعت 09:01)maryamb نوشته:  
(2015-09-08 ساعت 06:10)rasoul3711 نوشته:  
(2015-09-08 ساعت 00:00)maryamb نوشته:  سلام دوستان خوبم , امیدوارم زندگی جدید در آمریکا برای همه ما با موفقیت همراه باشه . همه ی ما لیاقت بهترین ها رو داریم Smile
به زودی من و همسرم با ایرلاین الاتحاد وارد خاک آ م ری ک ا می شیم ... سوال من از دوستای خوبی که از طریق این ایرلاین سفر کردن اینه که من شنیدم در ابوظبی روند کار انکشت نگاری انجام 7میشه ... آیا ابوظبی از نظر تسریع روند کاری مشکلی نداره ؟؟
لطفا اگه از تجربتون در ابوظبی بنویسید ممنون میشم Smile
اگر شما از ابوظبی مستقیم برین آمریکا حالا هرشهری تو ابوظبی چک میشین کارای مهاجرت ولی اگه مثل من مستقیم نرین خود آمریکا وارد شین کارا انجام میشه

ممنونم از راهنماییتون . به نظر من این هم یک پون مثبتی هست واسه خودش که قبل از ورود کارها انجام شه . نظر شما چیه ؟؟
خوبه دیگه هرچی خدا بخواد
شماره کیس4xxx.تعدادنفرات2نفر.سفارت از انکارا به ابوضبی.تاریخ مصاحبه 12 مارچ. چک.اخرین اخرین ابدیت 7جولای وضعیت ایشود
تشکر کنندگان: areb1356 ، Alex 2014
دوستان سلام یه کمکی بکنید . الان 21 ار closed شدنمون میگذره و 55 روز از پرداخت 165 دلار ولی هنوز کارتامون نیومده چی کار کنیم؟ با کحا تماس بگیریم؟ تلفنی ، ایمیلی؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Alex 2014
اینم یه لینک توی یوتوب برای کسایی که میخوان سیاتل رو ببینن فیلمبردار خودم بودم اما دوستم زحمت یسمت یوتوبش رو کشیده ، قرار ویدو بیشتر بزاره

https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=hbDhvQgmEHY
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: areb1356 ، M.d ، saharbb ، fa15 ، mehdi1989 ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 03:26)k1_m_1358 نوشته:  دوستان سلام یه کمکی بکنید . الان 21 ار closed شدنمون میگذره و 55 روز از پرداخت 165 دلار ولی هنوز کارتامون نیومده چی کار کنیم؟ با کحا تماس بگیریم؟ تلفنی ، ایمیلی؟

اگر منظورتون گرین کارته معمولا خیلی دیرتر از این چیزی که شما منتظرید میاد و روی 50 روز حداقل حساب کنید.
اگر منظورتون سوشیاله که فکر نکنم اینطور باشه به اداره سوشیال مراجعه کنید
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: M.d ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 07:46)behdadK نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 03:26)k1_m_1358 نوشته:  دوستان سلام یه کمکی بکنید . الان 21 ار closed شدنمون میگذره و 55 روز از پرداخت 165 دلار ولی هنوز کارتامون نیومده چی کار کنیم؟ با کحا تماس بگیریم؟ تلفنی ، ایمیلی؟

اگر منظورتون گرین کارته معمولا خیلی دیرتر از این چیزی که شما منتظرید میاد و روی 50 روز حداقل حساب کنید.
خب معلومه كه منظورم گرين كارتي واسه سوشيال كه ١٦٥ دلار پرداخت نميكنن و بازم واسه سوشيال closed وجود نداره؟!! يا داره من نميدونم؟؟؟!!!!
بعدش هم مگه حدودا 1 هفته بعد از closed شدن نمياد؟ براي دوستان كه اينجوري بوده؟
و در آخر ميگي حداقل ٥٠ روز خب ما كه ٥٥ روز شده.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: ican2015 ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 08:59)k1_m_1358 نوشته:  

خب معلومه كه منظورم گرين كارتي واسه سوشيال كه ١٦٥ دلار پرداخت نميكنن و بازم واسه سوشيال closed وجود نداره؟!! يا داره من نميدونم؟؟؟!!!!
بعدش هم مگه حدودا ۱ هفته بعد از closed شدن نمياد؟ براي دوستان كه اينجوري بوده؟
شما چند وقته وارد شدید؟
در سایت MY USCIS چه پیغامی میده؟
اگر هنوز کیستون رو نمیشناسه زوده اما اگر خیلی وقته که رسیدتون رو میدید و قبول میکنه و این مدت بیشتر از 14 روز هست میتونید به اون شماره زنگ بزنید ببینید که کجا رفته کارتتون.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: areb1356 ، k1_m_1358 ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 11:34)behdadK نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 08:59)k1_m_1358 نوشته:  

بعدش هم مگه حدودا ۱ هفته بعد از closed شدن نمياد؟ براي دوستان كه اينجوري بوده؟
شما چند وقته وارد شدید؟
در سایت MY USCIS چه پیغامی میده؟
اگر هنوز کیستون رو نمیشناسه زوده اما اگر خیلی وقته که رسیدتون رو میدید و قبول میکنه و این مدت بیشتر از 14 روز هست میتونید به اون شماره زنگ بزنید ببینید که کجا رفته کارتتون.

سلام
من اصلا نمی تونم این صفحه رو باز کنم تا بتونم پول رو بپردازم. در ضمن از هر سه تا اکس پلورر یعنی اینترنت اکسپلور . گوگل کروم و فایر فاکس استفاده کردم ولی وقتی روی log in کلیک میکنم مگه can not find the page . حتی my uscis ساختم باز هم نشد و بعد از دوسه بار حتی my uscis را هم لاک کرد و یووزر و پسورد رو هم قبول نمیکنه. کسی پیشنهادی داره برای این مشکل؟
در ضمن من هنوز ا م ر ی ک ا نیستم.
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: jupiterx ، Alex 2014
سلام به همه
خب بالاخره فرصتی شد که تمام 179 صفحه رو بخونم.هرچند سخت بود خداییش
جا داره یه تشکر از دوستانی که تجربه هاشون رو با دیگران در میون میذارن بکنم و همچنین تشکر از دوستانی که وقت میذارن برای پاسخگویی به بقیه بخصوص مدیر عزیز اقا بهداد با تحلیلها و اعلام نرخهای بیکاری و این چیزا.
یه تشکر هم از خانم بهجت بکنم بخاطر انرژی بسیار خوبی که به بقیه میدن و دلگرمی هاشون.واقعا پیشرفت کارهای ایشون نشون میده که اگه صبور باشیم کارها یکی یکی درست میشه و روال زندگی به حالت خوب تغییر پیدا میکنه.امیدوارم که همه دوستان به همین صورت مشکلات رو پشت سر بذارن.( البته اگه همه مثل ایشون روال پیشرفت کاراشونو بیان بگن فک کنم خیلی باعث دلگرمی و انرژی میشه برای بقیه)
اما سوال:
توی همه صحبت دوستان یه چند جا بحث زمان ورود شده بود که برخی گفته بودن حتما باید تا اخر دسامبر وارد شد.از اونجایی که خیلی از دوستان اعتبار ویزاشون تا اوایل سال 2016 نیز هست ایا واقعا این صحت داره که باید تا اخر دسامبر یعنی پایان 2015 وارد شد؟؟چون من خودمم نتونستم صحت این مطلب رو جایی پیدا کنم.هرچند به نظر من غیرمنطقیه که بگن حتما باید تا پایان دسامبر وارد شد.باز هم اساتید اگه نظر قطعی و موثقی دارن بفرمایند.چون من خانمم قراره اوایل فوریه بیاد میخوام مطمئن بشم.
دوستانی هم که سمت ارواین هستن اگه اطلاعی از کلاسهای زبان رایگان و یا ارزون دارن اعلام بفرمایند ممنون میشم.
فعلا همین سوالها رو تو ذهنم هست
ممنون از پاسخی که دوستان میدن
سفارت : آنکارا / زمان مصاحبه : nov / تعداد کیس : دونفر/ Update In Site Ceac :22 Dec --10 mar(email) --25 & 26 & 30 & 31 mar -- 3 April / کلیر : 3 اپریل فعلا فقط کیس اصلی Sad (انتظار برای کلیر نفر دوم کیسSad ) -- دریافت ویزا:24 April -- آپدیتهای نفر دوم کیس: 5 می - 1جون (ایمیل)- 8 جولای ( ایمیل)-15 جولای - 28 جولای- 29 جولای -- بالاخره بعد از 8 ماه و 16 روز نفر دوم هم کلیر شد به تاریخ 29 جولای
تشکر کنندگان: ریحانا ، ed2008 ، behjat ، Alex 2014
قربان با کمی مزاح جواب شما رو میدم که دوباره بحث به خشونت نکشه Big Grin

ویزای شما تا زمانی که داخلش اعتبار خورده اعتبار داره قوانین من در آوردی آخر سپتامبر و آخر 2016 و ... زایده خیالات بعضی از دوستان هست! آخه اگر این قوانین بود به نظرتون در زمان اعتبار ویزا دخالتش نمیدادند؟! البته شاید نه و میخواستند که آفیسر های مرزبانی رو سر کار بگذارند و هر کدوم یک کتابچه دست بگیرند و تفسیر کنند که با توجه به نوع ویزا و تاریخ صدور و زمان فعلی آیا ویزا اعتبار داره و تبصره و قانون اضافه کنند Big Grin
البته شاید یه بخشی از این توهمات مربوط به قوانین جاری سرزمین مادریمون باشه که قانون گذار آنقدر دوپهلو و سخت قوانین رو مینویسه که همه رو سر کار میگذاره و هر کسی رو مفسر قانون! ولی باور بفرمایید که نه زبان انگلیسی و نه قوانین در هر کشوری که سرش به تنش می ارزه مبهم نیستند و قصد سر کار گذاشتن ندارند! این در مورد تمام قوانین آمریکا و سایر کشور ها 0صادقه و سعی نکنید نکته ازشون کشف کنید.
این که میبینید یک خلا در فلان قانون بوجود میاد 99 درصد در فیلم هاست و اون 1 درصد هم وقتی در واقعیت پیدا میشه (که توسط تیمی از وکلای کارکشته و مسلط به قوانین و زبان انگلیسی است و نه بنده حقیر) بلافاصله قانون اصلاح میشه.
و البته یک نیمه ی خالی هم وجود داره که اگر قانون شما رو منع کرده و جایی به نفع شما نیست واقعا نیست و کاریش نمیشه کرد نه از بند پ خبری هست و نه از زیر میزی. حتی نامه نماینده کنگره و سنا و استاندار هم اگر مغایر با قانون باشه کاری برای شما نمیکنه. حتی رئیس جمهور هم به جز موارد خاص امکان دور زدن قانون رو نداره. دیگه خودتون حساب کنید.

باز مجدد میگم که اگر داخل پاسپورت زده تا 2020 وقت دارید واقعا تا 2020 وقت دارید!
میدونم باورش سخته ولی باور کنید هستند آدم هایی که سادیسم و مازوخیسم ندارند و برای چیزی که مینویسند ارزش قائلند!
اینم یکی از سختی هاییه که ما تازه مهاجران در بدو ورود بهش بر میخوریمBig Grin
تشکر کنندگان: ریحانا ، areb1356 ، jupiterx ، ed2008 ، M.d ، lotttery2015 ، k1_m_1358 ، babak12 ، samane1363 ، APOLO5321 ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان