کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-09-09 ساعت 19:45)behdadK نوشته:  همیشه دو راه هست
یا اینکه از سایت یا تجربه عملی اونهایی که میدونیم استفاده کنیم. نمونه اش تجربه لاله خانم یا همین لینک زیر از وزارت خارجه آمریکا
http://travel.state.gov/content/visas/en...asics.html
که اینطور نوشته:
My old passport has already expired. My visa to travel to the United States is still valid but in my expired passport. Do I need to apply for a new visa with my new passport?
No. If your visa is still valid you can travel to the United States with your two passports, as long as the visa is valid, not damaged, and is the appropriate type of visa required for your principal purpose of travel. (Example: tourist visa, when your principal purpose of travel is tourism). Both passports (the valid and the expired one with the visa) should be from the same country and type (Example: both Uruguayan regular passports, both official passports, etc.). When you arrive at the U.S. port-of-entry (POE, generally an airport or land border) the Customs and Border Protection Immigration Officer will check your visa in the old passport and if s/he decides to admit you into the United States they will stamp your new passport with an admission stamp along with the annotation "VIOPP" (visa in other passport). Do not try to remove the visa from your old passport and stick it into the new valid passport. If you do so, your visa will no longer be valid.

میتونیم هم برای خودمون اجتهاد کنیم یا فامیل دور رو مثال بزنیم بعدشم که تصحیحمون کردن اعتراض کنیم!

نصف روز از اجتهاد قبلی نگذشته بود. فکر کنم مشکل از من و امثال منه که میخواهیم جلوی استرس و هزینه اضافه رو بگیریم. هر کاری که دوست دارید بکنید آزادید

مدیر جان واقعا که رییسید
بابت پاسخ کامل و جامع با مدرک ممنونم.
کیس 71xx/رویت قبولی22 می/سفارت:آنکارا/ ارسال فرمها:13june/
تعداد نفرات کیس: 3 نفر/برنده اصلی:همسر(سرباز نیروی هوایی)/تاریخ رویت کارنتی:10 june
تاریخ مصاحبه 11Agu,سفارت آنکارا
آپدیتها:11 Agu12 ,Agu(کیس اصلی)،2Sep (کیس اصلی-شبانه)،3 sep(کیس اصلی or و بقیه ready). دریافت ایمیل کلیری:8 Sep.
تشکر کنندگان: behdadK ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 14:14)nimanoush نوشته:  سلام ماهم به این تاپیک اومدیم
یک سوال
من تازه جواب ایمیلم اومده که برم و ویزاهارو تحویل بگیرم.مدیکال من تا ۲۰۱۶/۲ اعتبار داره و پاسپورتم تا۲۰۱۶/۵ اعتبار داره من اگه بخوام اوایل ۲۰۱۶/۲ برم آمریکا میشه یا خیر؟اگه نمیشه آیا راهکار دیگه ای هست.
چون وقتی برای تعویض پاسپورت تو این مدت کم ندارم

اگه سفرنامه من به امريكا رو ميخوندين ديگه اين سوال واستون پيش نميومد عزيز جان
اينم اون بخش از سفرنامه من كه نخوندين كه دوباره ميزارم Big Grin :
...................... راستى اين نكته رو اضافه كنم اگه يادتون باشه من روزى كه رفتم سفارت ويزامو بگيرم پاسپورتم فقط ٨ ماه اعتبار داشت و چون بهم همش ١٥ روز مهلت داده بودن واسه ويزا برم از ترسم كه دير بشه پاسپورت تعويض نكردم و بعد تو سفارت بهم گفتن اگه خواستى ميتونى پاسو عوض كنى و ويزا رو تو پاسپورت قديمى نشون بدى كه نگران بودم و عمدا به سفارت ايميل زدم و عين همون مطلب رو گفتن و من اون متن رو پرينت گرفتم كه تو فرودگاه اگه گير دادن نشون بدم اما ظاهرا اين امر كاملا طبيعيه
تو تمام طول سفر من با پاس جديد پرواز كردم و ويزا رو تو پاس قديمى نشون دادم حتى امروز تو اداره سوشيال هم همينطور
پس اگه اعتبار پاستون كمه با خيال راحت عوض كنين ولى در طول سفر هم پاسپورت جديد هم قديمى شامل ويزا همراهتون باشه و اين يك امر روتين هست و كاملا چه سوپروايزر ايرلاين چه آفيسر أمور مهاجرت به اين امر عادت دارن.
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، nimanoush ، jupiterx ، Adriann ، babak12 ، Mahboy ، samane1363 ، sh_mm10 ، Daneshjo ، Alex 2014
ما نفهمیدیم این رسم دلخوری و شاکی شدن تو این سایت چیه
عزیزان من اختلاف نظر و اختلاف برداشت طبیعیه. مخصوصا در مورد این مسائل فنی که نادر هم هستند.
من قبلا تجربه مکاتبه با صفحه فارسی وزارت خارجه آمریکا در FB رو داشتم و هر بار خیلی سریع سوالات رو پاسخ میدادند، منتها این سوالم رو بعد از دو هفته هنوز جواب ندادند، معلوم میشه احتمالا خودشونم مطمئن نیستند. Smile
الانم به سایت سفارت ترکیه فرستادم ببینیم چی جواب میاد.
منتها در خواست و انتظار ما اعضای معمولی و همیشه پرسشگر از با سابقه ها و قدیمیها اینه که همینطور که همیشه با سعه صدر سوالهای تکراری و پیش پا افتاده رو بعضا مکررا جواب میدن اظهار نظرهای همدیگه رو هم تحمل کنند لطفا Rolleyes
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: nimanoush ، behjat ، Mahboy ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 22:04)laleht نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 14:14)nimanoush نوشته:  سلام ماهم به این تاپیک اومدیم
یک سوال
من تازه جواب ایمیلم اومده که برم و ویزاهارو تحویل بگیرم.مدیکال من تا ۲۰۱۶/۲ اعتبار داره و پاسپورتم تا۲۰۱۶/۵ اعتبار داره من اگه بخوام اوایل ۲۰۱۶/۲ برم آمریکا میشه یا خیر؟اگه نمیشه آیا راهکار دیگه ای هست.
چون وقتی برای تعویض پاسپورت تو این مدت کم ندارم

اگه سفرنامه من به امريكا رو ميخوندين ديگه اين سوال واستون پيش نميومد عزيز جان
اينم اون بخش از سفرنامه من كه نخوندين كه دوباره ميزارم Big Grin :
...................... راستى اين نكته رو اضافه كنم اگه يادتون باشه من روزى كه رفتم سفارت ويزامو بگيرم پاسپورتم فقط ٨ ماه اعتبار داشت و چون بهم همش ١٥ روز مهلت داده بودن واسه ويزا برم از ترسم كه دير بشه پاسپورت تعويض نكردم و بعد تو سفارت بهم گفتن اگه خواستى ميتونى پاسو عوض كنى و ويزا رو تو پاسپورت قديمى نشون بدى كه نگران بودم و عمدا به سفارت ايميل زدم و عين همون مطلب رو گفتن و من اون متن رو پرينت گرفتم كه تو فرودگاه اگه گير دادن نشون بدم اما ظاهرا اين امر كاملا طبيعيه
تو تمام طول سفر من با پاس جديد پرواز كردم و ويزا رو تو پاس قديمى نشون دادم حتى امروز تو اداره سوشيال هم همينطور
پس اگه اعتبار پاستون كمه با خيال راحت عوض كنين ولى در طول سفر هم پاسپورت جديد هم قديمى شامل ويزا همراهتون باشه و اين يك امر روتين هست و كاملا چه سوپروايزر ايرلاين چه آفيسر أمور مهاجرت به اين امر عادت دارن.

لاله جان ممنون همین الان خوندن سفرنامه شماروتموم کردم.
کیس 71xx/رویت قبولی22 می/سفارت:آنکارا/ ارسال فرمها:13june/
تعداد نفرات کیس: 3 نفر/برنده اصلی:همسر(سرباز نیروی هوایی)/تاریخ رویت کارنتی:10 june
تاریخ مصاحبه 11Agu,سفارت آنکارا
آپدیتها:11 Agu12 ,Agu(کیس اصلی)،2Sep (کیس اصلی-شبانه)،3 sep(کیس اصلی or و بقیه ready). دریافت ایمیل کلیری:8 Sep.
تشکر کنندگان: laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-08 ساعت 06:50)Vahid2014 نوشته:  دوستانى كه مريلند وdc تشريف ميارند ما يه شبكه كوچيك جهت كمك به همديگه تشكيل داده ايم در صورت تمايل به عضويت پيغام بدهيد

سلام دوست عزيز
لطفاً بفرماييد چگونه ميتوان عضو اين گروه شد.
شماره كيس : ***۶ - رويت قبولى ۷ مى - افراد كيس : ٢ نفر - ارسال فرم 12جولاى -،كارنت 12 مى - نامه دوم : بيست مى بود كه دوم جون باز شد!! مصاحبه : نهم جولاى - سفارتخانه : ابوظبى - ويزا : يكضرب Big Grin - مقصد : مريلند - ورود : اواخر نوامبر - سوشیال : یک هفته بعد از ورود - گرین کارت : برای همسرم ۶۵ روز بعد از ورود و برای نفر اصلی هنوز منتظرم!!
تشکر کنندگان: Daneshjo
دوستان و مديران محترم سايت
ضمن تشكر از راهنمايهاى خوب شما در اين تاپيك ، همانطور كه اطلاع داريد سايت USCIS تغيير كرده و خيلى از دوستان با اين سايت مشكل دارند ، لطفاً دوستانى كه توسط سايت جديد مبلغ ١٦٥ دلار را پرداخت كرده اند ، تجارب خود را با ديگران به اشتراك بگذارند . اينطور كه من متوجه شدم هنوز سايت اون ثبات خودشو بدست نياورده و بهتره فعلاً اقدام به پرداخت نكنيم، درسته؟
شماره كيس : ***۶ - رويت قبولى ۷ مى - افراد كيس : ٢ نفر - ارسال فرم 12جولاى -،كارنت 12 مى - نامه دوم : بيست مى بود كه دوم جون باز شد!! مصاحبه : نهم جولاى - سفارتخانه : ابوظبى - ويزا : يكضرب Big Grin - مقصد : مريلند - ورود : اواخر نوامبر - سوشیال : یک هفته بعد از ورود - گرین کارت : برای همسرم ۶۵ روز بعد از ورود و برای نفر اصلی هنوز منتظرم!!
تشکر کنندگان: Hopeman ، Daneshjo ، Alex 2014
اقا کجا میشه ادرسی که برای ارسال گرین کارت اعلام کردیم رو میشه دید؟
برای من توی my uscis نوشته تاریخ 20 اگست فرستادیم کارت رو ولی دلیورنشده برگشت خورده؟؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام عزیزان هفته پیش لاله عزیز منو راهنمایی کرد که فروشگاهmacys نیرو میگیره منم با کمک دخترم اپلای کردم، امروز وقت مصاحبه برام گذاشته بودند، کلی تمرین کرده بودم که چی بگم و جوابهای خودمو حفظ کرده بودم که بگم، البته تا نیمه هم بد نبود ولی چند تا سوال کرد که اصلا متوجه نشدم چی میگه حتی سعی کرد ساده تر بپرسه کمی جواب دادم ولی گفت زبانتون خوبه درحدی که با مشتریهای ایرانی که انگلیسی صحبت میکنند و در حد کار شرکت نیست، احتمالا که نخواستند ولی گفت با ایمیل بهتون خبر میدیم، با این که کارش سادست ولی زبان در حد متوسط نیاز داره، بازهم بالاخره سعیمو کردم اگر نشد ، فعلا همان کیترینگو میرم تا ببینم خدا چی میخواد، از لاله عزیزم هم ممنونم که موقعیتهای کاری خوب را به منهم میگه موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، laleht ، Mahboy ، h_researcher ، mojgan m ، areb1356 ، jupiterx ، arezoue ، babak12 ، M.d ، samane1363 ، sh_mm10 ، Pariba ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-10 ساعت 01:30)behjat نوشته:  سلام عزیزان هفته پیش لاله عزیز منو راهنمایی کرد که فروشگاهmacys نیرو میگیره منم با کمک دخترم اپلای کردم، امروز وقت مصاحبه برام گذاشته بودند، کلی تمرین کرده بودم که چی بگم و جوابهای خودمو حفظ کرده بودم که بگم، البته تا نیمه هم بد نبود ولی چند تا سوال کرد که اصلا متوجه نشدم چی میگه حتی سعی کرد ساده تر بپرسه کمی جواب دادم ولی گفت زبانتون خوبه درحدی که با مشتریهای ایرانی که انگلیسی صحبت میکنند و در حد کار شرکت نیست، احتمالا که نخواستند ولی گفت با ایمیل بهتون خبر میدیم، با این که کارش سادست ولی زبان در حد متوسط نیاز داره، بازهم بالاخره سعیمو کردم اگر نشد ، فعلا همان کیترینگو میرم تا ببینم خدا چی میخواد، از لاله عزیزم هم ممنونم که موقعیتهای کاری خوب را به منهم میگه موفق باشید

عین سوالاش توی یوتیوب هست.دوباره اپلای کنین اگه دوست دارین
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: behjat ، Mahboy ، Pariba ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 18:12)nimanoush نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 17:35)Abdorrezaa نوشته:  منم همین مشکل گذرنامه رو دارم. ۱ جا خوندم که یکی از بچه ها گفته بود با گذرنامه جدید و ویزای معتبر تو گذرنامه باطل شده میشه رفت. ولی با این چیزی که بشری خانم گفت لازم شد ته و توی قضیه رو درست دربیاریم.

دوست عزیز اگه اطلاعات جدید دریافت کردین منو در جریان بزارید.
ممنون

من خودم با پاسپورت اکسپایر شده اومدم هیچ مشکلی نداشت فقط دوتا پاس همراتون باشه
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: laleht ، jupiterx ، nimanoush ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-10 ساعت 02:08)bahreini.ehsan نوشته:  
(2015-09-10 ساعت 01:30)behjat نوشته:  سلام عزیزان هفته پیش لاله عزیز منو راهنمایی کرد که فروشگاهmacys نیرو میگیره منم با کمک دخترم اپلای کردم، امروز وقت مصاحبه برام گذاشته بودند، کلی تمرین کرده بودم که چی بگم و جوابهای خودمو حفظ کرده بودم که بگم، البته تا نیمه هم بد نبود ولی چند تا سوال کرد که اصلا متوجه نشدم چی میگه حتی سعی کرد ساده تر بپرسه کمی جواب دادم ولی گفت زبانتون خوبه درحدی که با مشتریهای ایرانی که انگلیسی صحبت میکنند و در حد کار شرکت نیست، احتمالا که نخواستند ولی گفت با ایمیل بهتون خبر میدیم، با این که کارش سادست ولی زبان در حد متوسط نیاز داره، بازهم بالاخره سعیمو کردم اگر نشد ، فعلا همان کیترینگو میرم تا ببینم خدا چی میخواد، از لاله عزیزم هم ممنونم که موقعیتهای کاری خوب را به منهم میگه موفق باشید

عین سوالاش توی یوتیوب هست.دوباره اپلای کنین اگه دوست دارین

تمام سوالها و ویدیوهاشون هم دیده بودم ولی اصلا سوالهای تکراری نپرسید البته زبان من هم در حدی نبود که متوجه لهجش بشم?
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: laleht ، jupiterx ، nimanoush ، lighthouse ، Pariba ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-17 ساعت 14:02)behdadK نوشته:  جاهایی که باید آدرس رو عوض کرد:
الف- سایت USCIS Elis که تشریف میبرید دکمه View Profile رو میزنید. دکمه

ب: سایت USPS
https://moversguide.usps.com/icoa/move-i...-main-flow&
ج- اعلام تغییر آدرس در فرودگاه به مامور گمرک . این تغییر آدرس در اکثریت قریب

د- مراجعه به اداره سوشیال و اعلام آدرس جدید: اون ایالت هایی که در مورد ج

ه- اعلام تغییر آدرس به USCIS با پر کردن فرم در سایت و یا مراجع حضوری امکانپذیره که دومی پیشنهاد نمیشه . فرم اینترنتی:
https://egov.uscis.gov/coa/addressChange.do
سلام
در مورد تغییر ادرس اینترنتی توی USCIS :
اونجایی که گفته Form Number کدوم رو باید انتخاب کنیم؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
دوستان سلام یه سوال داشتم ما دیروز به اداره سوشیال رفتیم بعد از انجام کارا بهمون یه کاغذ دادن که توش نوشته از سوشیال نامبر فقط برای کار کردن میتونین استفاده کنین و برای کار کردن هم باید از یه اداره ای اجازه بگیرین؟میخوام بدونم برای بقیه هم همین بوده یا ماله ما اشتباه شده؟
کیس نامبر:  4xxx //افراد کیس:2نفر// رویت قبولی: 2 may //سفارت:ابوظبی// ارسال فرم: 10jun // کارنت شدن کیس: jan9// دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: هفته اخر مارچ
دریافت ویزا: خودم یکضرب همسرم کلیرنسSad/ اپدیت هاmarch24, apr9// کلیر:12apr// پشیمانی سفارت از کلیر13aprSad//مقصد: کالیفرنیا// ورود به آمریکا: -------- // دریافت گرین کارت: --------
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 11:49)Alireza1347 نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 11:34)behdadK نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 08:59)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 07:46)behdadK نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 03:26)k1_m_1358 نوشته:  دوستان سلام یه کمکی بکنید . الان 21 ار closed شدنمون میگذره و 55 روز از پرداخت 165 دلار ولی هنوز کارتامون نیومده چی کار کنیم؟ با کحا تماس بگیریم؟ تلفنی ، ایمیلی؟

اگر منظورتون گرین کارته معمولا خیلی دیرتر از این چیزی که شما منتظرید میاد و روی 50 روز حداقل حساب کنید.
اگر منظورتون سوشیاله که فکر نکنم اینطور باشه به اداره سوشیال مراجعه کنید
خب معلومه كه منظورم گرين كارتي واسه سوشيال كه ١٦٥ دلار پرداخت نميكنن و بازم واسه سوشيال closed وجود نداره؟!! يا داره من نميدونم؟؟؟!!!!
بعدش هم مگه حدودا ۱ هفته بعد از closed شدن نمياد؟ براي دوستان كه اينجوري بوده؟
و در آخر ميگي حداقل ٥٠ روز خب ما كه ٥٥ روز شده.
شما چند وقته وارد شدید؟
در سایت MY USCIS چه پیغامی میده؟
اگر هنوز کیستون رو نمیشناسه زوده اما اگر خیلی وقته که رسیدتون رو میدید و قبول میکنه و این مدت بیشتر از 14 روز هست میتونید به اون شماره زنگ بزنید ببینید که کجا رفته کارتتون.

سلام
من اصلا نمی تونم این صفحه رو باز کنم تا بتونم پول رو بپردازم. در ضمن از هر سه تا اکس پلورر یعنی اینترنت اکسپلور . گوگل کروم و فایر فاکس استفاده کردم ولی وقتی روی log in کلیک میکنم مگه can not find the page . حتی my uscis ساختم باز هم نشد و بعد از دوسه بار حتی my uscis را هم لاک کرد و یووزر و پسورد رو هم قبول نمیکنه. کسی پیشنهادی داره برای این مشکل؟
در ضمن من هنوز ا م ر ی ک ا نیستم.

ایا کسی غیر از داخل امریکا تونسته پول رو پرداخت کنه؟
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-10 ساعت 03:40)rima4499 نوشته:  دوستان سلام یه سوال داشتم ما دیروز به اداره سوشیال رفتیم بعد از انجام کارا بهمون یه کاغذ دادن که توش نوشته از سوشیال نامبر فقط برای کار کردن میتونین استفاده کنین و برای کار کردن هم باید از یه اداره ای اجازه بگیرین؟میخوام بدونم برای بقیه هم همین بوده یا ماله ما اشتباه شده؟
نه
موقع استخدام حتما سوشيال نامبر بايد داشته باشين و گرين كارت اگه هنوز نيومده پاسپورت
هيچ اجازه از جايى لازم نيست شما permanent resident حساب ميشين و ١٠٠٪ اجازه كار دارين
موفق باشين
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Mahboy ، behjat ، jupiterx ، ed2008 ، rima4499 ، babak12 ، ریحانا ، sh_mm10 ، APOLO5321 ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان