کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-09-09 ساعت 12:54)jupiterx نوشته:  سلام به همه
خب بالاخره فرصتی شد که تمام 179 صفحه رو بخونم.هرچند سخت بود خداییش

فعلا همین سوالها رو تو ذهنم هست
ممنون از پاسخی که دوستان میدن

با سلام.
دوست عزیز اگه 179 صفحه رو خوندی که نباید این سوال رو بپرسی دیگه Cool
ببین عزیز اعتبار ویزا 6 ماه از روزی که مدیکال دادین هست اما اگه شما AP خوردی و قبل از گرفتن ویزایتون (بعد از کلیر شدن) رفتین و مدیکال رو تمدید کردین ، اعتبار ویزاتون 6 ماه از تاریخ مدیکال جدید هست. (البته تاریخ رو توی ویزاتون هم زده)
موفق باشی Wink
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
تشکر کنندگان: behdadK ، ریحانا ، jupiterx ، ed2008 ، laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 13:15)areb1356 نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 12:54)jupiterx نوشته:  سلام به همه
خب بالاخره فرصتی شد که تمام 179 صفحه رو بخونم.هرچند سخت بود خداییش

فعلا همین سوالها رو تو ذهنم هست
ممنون از پاسخی که دوستان میدن

با سلام.
دوست عزیز اگه 179 صفحه رو خوندی که نباید این سوال رو بپرسی دیگه Cool
ببین عزیز اعتبار ویزا ۶ ماه از روزی که مدیکال دادین هست اما اگه شما AP خوردی و قبل از گرفتن ویزایتون (بعد از کلیر شدن) رفتین و مدیکال رو تمدید کردین ، اعتبار ویزاتون ۶ ماه از تاریخ مدیکال جدید هست. (البته تاریخ رو توی ویزاتون هم زده)
موفق باشی Wink

با تشکر از شما و اقا بهداد عزیز بابت پاسخ
منم میدونم که 6 ماه اعتبار داره ویزا بر اساس مدیکال . چون دقیقا همینو تو سایت خودشون هم گفتن . من فقط چون این بحث شده بود توی برخی صفحات میخواستم مطمئن بشم که به قول اقا بهداد این هم جزو قوانین ساختگی ذهن برخی از دوستان هست یا خیر. که اقا بهداد کامل جواب دادن
باتشکر از شما

فقط یه سوال
این 165$ رو چطوری پرداخت کنیم ؟ اینجا پرداخت کنیم یا بریم اونطرف ؟ اصلا پرداخت بکنیم یا نکنیم ؟؟Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin اینجا یا انجا مسئله این است Big Grin خداییش فک کنم از این 179 صفحه تقریبا 150 صفحه حول این بحث صحبت شد.خدا صبر بده بهداد جان

از دوستان سمت ارواین کسی امار کلاس زبان رو اگه داره ممنون میشم بگه.
سفارت : آنکارا / زمان مصاحبه : nov / تعداد کیس : دونفر/ Update In Site Ceac :22 Dec --10 mar(email) --25 & 26 & 30 & 31 mar -- 3 April / کلیر : 3 اپریل فعلا فقط کیس اصلی Sad (انتظار برای کلیر نفر دوم کیسSad ) -- دریافت ویزا:24 April -- آپدیتهای نفر دوم کیس: 5 می - 1جون (ایمیل)- 8 جولای ( ایمیل)-15 جولای - 28 جولای- 29 جولای -- بالاخره بعد از 8 ماه و 16 روز نفر دوم هم کلیر شد به تاریخ 29 جولای
تشکر کنندگان: behdadK ، areb1356 ، ed2008 ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام ماهم به این تاپیک اومدیم
یک سوال
من تازه جواب ایمیلم اومده که برم و ویزاهارو تحویل بگیرم.مدیکال من تا 2016/2 اعتبار داره و پاسپورتم تا2016/5 اعتبار داره من اگه بخوام اوایل 2016/2 برم آمریکا میشه یا خیر؟اگه نمیشه آیا راهکار دیگه ای هست.
چون وقتی برای تعویض پاسپورت تو این مدت کم ندارم
کیس 71xx/رویت قبولی22 می/سفارت:آنکارا/ ارسال فرمها:13june/
تعداد نفرات کیس: 3 نفر/برنده اصلی:همسر(سرباز نیروی هوایی)/تاریخ رویت کارنتی:10 june
تاریخ مصاحبه 11Agu,سفارت آنکارا
آپدیتها:11 Agu12 ,Agu(کیس اصلی)،2Sep (کیس اصلی-شبانه)،3 sep(کیس اصلی or و بقیه ready). دریافت ایمیل کلیری:8 Sep.
تشکر کنندگان: h_researcher ، babak12 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 00:29)zhila1393 نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 16:34)Memolk نوشته:  
(2015-09-06 ساعت 10:23)behjat نوشته:  خوشحالم که با نوشته هام میتونم به دوستانم دلگرمی بدم، لس آنجلس برای من زیاد جای گرانی نبوده، من هر بار که میرم خرید و برمیگردم بین دو تا سه ساعت پیاده روی میکنم ، اینجا کمتر کسی رو میبینی که پیاده رفت و آمد کنه، بنابراین خودت میمونی و خدای بالا سرت که میتونی راحت و گاهی با صدای بلند باهاش درددل کنی بدون اینکه بترسی مردم با تعجب بهت نگاه کنن، اتوبوس هم که شوهرم ۲۵ سنت و خودمم تازه فهمیدم ۳۵سنت باید بدم برای همین دیگه نیاز نیست زیر بغل شوهرمو هم بگیرم ??? خلاصه جای خوبیه برای زندگی ، بعد از ۶۵ سالگی شوهرم هم شرایط بهتر میشه، از شرایط senior بودنش هم میتونیم برای امکانات مسکن ارزانتر و کمکهای بازنشستگی استفاده کنیم ، یاد اون دوستایی می افتم که اوایل میگفتند این ۶۰ سال به بالاها میرن اونجا چکار، !!! جای مارو میگیرن نمیتونند دوام بیارند، و خیلی چیزهای دیگر، جالبه بدونید اینجا خیلی به افراد مسن احترام میگذارند راننده های اتوبوس بلا استثنا به همه سلام میکنند وهمه ازشون تشکر میکنند پلیس اینجا روز اول مارو که سرگردون دنبال آدرس خونه اجاره ای میگشتیم با احترام سوار کرد و تا خونه رسوند، و با ترانسلیتر گوشیش برامون نوشت، من از اینکه در خدمت شما بودم به خودم میبالم، و خیلی چیزهای دیگر که زندگی رو لذتبخش میکنه مثل هوای پاک و آرامش و ....... البته همه این چیزها ذره ای باعث نمیشه که دلم برای خونه و زندگی و بچه هام و مردم خوب هموطنم تنگ نشه، ولی مگه آدم چقدر فرصت زندگی داره همیشه تجربه های تازه دلپذیره حتی اگر همراه با سختی باشه پس جوونا با دلی امیدوار پیش به سوی تغییر موفق باشید

بهجت خانم می دونین چیه شما یه شیر زن واقعی هستید...واقعا باعث افتخارید.Shy

وافعا بهجت خانم شما یک الگوی بی نظیر برای مهاجرین هستین من خودم خیلی وفت ها از شما یاد میکنم و درس می***م . همیشه سلامت و خوشحال باشین
ضمتا منوجه شدم کار پیدا کردین از صمیم دل براتون خوشحال شدم ان شالله کارای بهتر و عالیتر و روز به روز پیشرفت ان شالله یه روز به زودی زود خودتون کیترینگ برنین به جه بزرگی! بازم ممنون که تجربیاتتون رو به اشتراک میزارین
سلام خانم بهجت
با تشکر از دلگرمیهای شما. پدر من هم بالای 60 سال دارند و در امریکا هستند می خواستم ببینم چه امکانات و مزایایی برای افراد بالای 60 سال وجود داره به بتونند استفاده کنند. ممنون از کمکتون
تشکر کنندگان: M.d ، behjat ، Pariba ، saharbb ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان من در اولین ورودم ب هیوستن رفتم و الان برای دومین ورودم ب لوس آنجلس میرم ،آیا بنظرتون مشکلی‌ پیش میاد یا اینکه مکان مهم نیست و فقط ورود ب آمریکا مهمه و اینکه مدت زمانی‌ ک می‌خوام بمونم چقدر باشه یا ۱ هفته کافیه البته بعد 11 ماه میرم و خیلی‌ نگرانم ک مشکلی‌ پیش بیاد؟ یا اینکه حتی می‌تونم با تور برم ?
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 14:14)nimanoush نوشته:  سلام ماهم به این تاپیک اومدیم
یک سوال
من تازه جواب ایمیلم اومده که برم و ویزاهارو تحویل بگیرم.مدیکال من تا ۲۰۱۶/۲ اعتبار داره و پاسپورتم تا۲۰۱۶/۵ اعتبار داره من اگه بخوام اوایل ۲۰۱۶/۲ برم آمریکا میشه یا خیر؟اگه نمیشه آیا راهکار دیگه ای هست.

دوست عزیز
شما تشریف می برین سفارت و ویزاتون رو میگیرین توی همین پاسپورت
بعد از گرفتن ویزاتون برگردین ایران و پاسپورتتون رو عوض می کنین. چون با پاس زیر 6 ماه اعتبار اجازه خروج از کشور را ندارین.
پاسپورت قدیمیتون رو هم همراه می برین.
آمریکا که تشریف بردین و گرین کارت رو گرفتین هم دیگه کاری با ویزای توی پاسپورت ندارین.
والسلام. Smile
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
تشکر کنندگان: Siamak ، ed2008 ، laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-09 ساعت 16:23)areb1356 نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 14:14)nimanoush نوشته:  سلام ماهم به این تاپیک اومدیم
یک سوال
من تازه جواب ایمیلم اومده که برم و ویزاهارو تحویل بگیرم.مدیکال من تا ۲۰۱۶/۲ اعتبار داره و پاسپورتم تا۲۰۱۶/۵ اعتبار داره من اگه بخوام اوایل ۲۰۱۶/۲ برم آمریکا میشه یا خیر؟اگه نمیشه آیا راهکار دیگه ای هست.

دوست عزیز
شما تشریف می برین سفارت و ویزاتون رو میگیرین توی همین پاسپورت
بعد از گرفتن ویزاتون برگردین ایران و پاسپورتتون رو عوض می کنین. چون با پاس زیر ۶ ماه اعتبار اجازه خروج از کشور را ندارین.
پاسپورت قدیمیتون رو هم همراه می برین.
آمریکا که تشریف بردین و گرین کارت رو گرفتین هم دیگه کاری با ویزای توی پاسپورت ندارین.
والسلام. Smile
یکی لز دوستان ما همین مشکل شما رو داشت. زنگ زده بود سفارت و گفته بودن باید پاس جدید و قدیمو بیاره تا دوباره براش ویزا رو تو جدید بزنن. البته اون ویزاش تو پاس قدیمش خورده بود.
تشکر کنندگان: ed2008 ، Daneshjo ، Alex 2014
منم همین مشکل گذرنامه رو دارم. 1 جا خوندم که یکی از بچه ها گفته بود با گذرنامه جدید و ویزای معتبر تو گذرنامه باطل شده میشه رفت. ولی با این چیزی که بشری خانم گفت لازم شد ته و توی قضیه رو درست دربیاریم.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
(2015-09-09 ساعت 17:35)Abdorrezaa نوشته:  منم همین مشکل گذرنامه رو دارم. ۱ جا خوندم که یکی از بچه ها گفته بود با گذرنامه جدید و ویزای معتبر تو گذرنامه باطل شده میشه رفت. ولی با این چیزی که بشری خانم گفت لازم شد ته و توی قضیه رو درست دربیاریم.

حتی پدر دوستم که ویزای توریسیتی داشت هم مجبور شد ببره براش دوباره ویزا بزنن
(2015-09-09 ساعت 17:35)Abdorrezaa نوشته:  منم همین مشکل گذرنامه رو دارم. ۱ جا خوندم که یکی از بچه ها گفته بود با گذرنامه جدید و ویزای معتبر تو گذرنامه باطل شده میشه رفت. ولی با این چیزی که بشری خانم گفت لازم شد ته و توی قضیه رو درست دربیاریم.

دوست عزیز اگه اطلاعات جدید دریافت کردین منو در جریان بزارید.
ممنون
کیس 71xx/رویت قبولی22 می/سفارت:آنکارا/ ارسال فرمها:13june/
تعداد نفرات کیس: 3 نفر/برنده اصلی:همسر(سرباز نیروی هوایی)/تاریخ رویت کارنتی:10 june
تاریخ مصاحبه 11Agu,سفارت آنکارا
آپدیتها:11 Agu12 ,Agu(کیس اصلی)،2Sep (کیس اصلی-شبانه)،3 sep(کیس اصلی or و بقیه ready). دریافت ایمیل کلیری:8 Sep.
من نمیدونم چرا این اواخر مهاحرسرا چرا اینحوری شده.. بابا تا یکی نظر مخالف میده چرا جبهه میگیرید. هر کس نظری داره. دیکه این خود خواننده هست که باید همه ریسم ها رو در نظر بگیره. مگه شما خدایی که حالا کسی خرفتو قبول کنه یا نه ...
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2015-09-07 ساعت 23:14)sunn789 نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 01:01)APOLO5321 نوشته:  
(2015-09-05 ساعت 17:16)ali1350 نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان
سوالی داشتم لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید در حال حاضر همسرم و دو فرزندم آمریکا هستند چون وضعیت من معلوم نیست که بهم ویزا بدن یانه به همین دلیل می خان در خواست پاس سفید کنن و چون ممکنه ارسال پاس سفید طول بکشه آیا حضور خودشان برای دریافت پاس سفید لازمه ؟ وسوال دیگه اینه که توی فرم درخواست پاس سفید دلیل دریافت پاس سفید رو خواستن دلیلشو چی باید اعلام کنند ؟ ممنون از همه

سلام. ما هم شرایط شما رو داشتیم و برای پاسپورت سفید(Re entry permit) اقدام کردیم و برگشتیم ایران تا ببینیم خدا چی میخواد.
برای انجام امور انگشت نگاری همسر و فرزندانتون احتیاج به حضور هست اما برای دریافتش نه. چون برای ما هم تقریبا یک ماه و نیم بعد از برگشتمون به ایران به آدرسی که فرستاده بودیم ارسال شد.
در مورد دلیل هم نوشتم که ویزای همسرم هنوز آماده نیست و زندگی به تنهایی در آمریکا برام دشواره.
سلام دوست عزیز چقدر وقت میبره برای پاس سفید اقدام کنیم و هزینه اش چقدر میشه ؟ ممنون
سلام و تشکر از راهنمایتون با توجه به اینکه بلیط برگشت همسرم وبچه ها 15 سپتامبر هستش آیا یک هفته کافیه پس از تکمیل فرم I130 ( درخواست پاس سفید) برای انگشت نگاری؟ ممنون
تشکر کنندگان: Daneshjo
همیشه دو راه هست
یا اینکه از سایت یا تجربه عملی اونهایی که میدونیم استفاده کنیم. نمونه اش تجربه لاله خانم یا همین لینک زیر از وزارت خارجه آمریکا
http://travel.state.gov/content/visas/en...asics.html
که اینطور نوشته:
My old passport has already expired. My visa to travel to the United States is still valid but in my expired passport. Do I need to apply for a new visa with my new passport?
No. If your visa is still valid you can travel to the United States with your two passports, as long as the visa is valid, not damaged, and is the appropriate type of visa required for your principal purpose of travel. (Example: tourist visa, when your principal purpose of travel is tourism). Both passports (the valid and the expired one with the visa) should be from the same country and type (Example: both Uruguayan regular passports, both official passports, etc.). When you arrive at the U.S. port-of-entry (POE, generally an airport or land border) the Customs and Border Protection Immigration Officer will check your visa in the old passport and if s/he decides to admit you into the United States they will stamp your new passport with an admission stamp along with the annotation "VIOPP" (visa in other passport). Do not try to remove the visa from your old passport and stick it into the new valid passport. If you do so, your visa will no longer be valid.

میتونیم هم برای خودمون اجتهاد کنیم یا فامیل دور رو مثال بزنیم بعدشم که تصحیحمون کردن اعتراض کنیم!

نصف روز از اجتهاد قبلی نگذشته بود. فکر کنم مشکل از من و امثال منه که میخواهیم جلوی استرس و هزینه اضافه رو بگیریم. هر کاری که دوست دارید بکنید آزادید
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: victor2016 ، lotttery2015 ، areb1356 ، jupiterx ، nimanoush ، laleht ، babak12 ، samane1363 ، sh_mm10 ، Daneshjo ، Alex 2014 ، aaraam
ضمن آرزوی موفقیت برای دوستانی که به سلامتی آمریکا ساکن شدند، خواستم خواهش کنم تجربیاتتون رو به صورت سفرنامه توی انجمن خصوصی 2015 با بقیه به اشتراک بذارید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: Hopeman ، vahidbaq ، Pariba ، Daneshjo
(2015-09-08 ساعت 20:56)varchandi نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 15:49)lotttery2015 نوشته:  سلام دوستان منم با پرداخت 165 دلار تو این سایت جدید مشکل دارم و ارور میده میگه اگه بتازگی ویزا گرفتی ۵ روز دیگه صبر کن ولی من یه ماه و نیمه ویزام رو گرفتم . ایمیل هم زدم جوابی بهم ندادن نمیدونم چیکار کنم فعلا منتظرم ببینم خودش درست میشه یا نه

میشه بگین چه اروری میده
من اومدم آمریکا و پرداخت کردم
خیلی ساده بود سه مرحله داره
ورچندی جان برای به تعدادی مثل من ارور میده برای یه تعدادی هم مشکلی نداره متن ارور :
ERROR: We could not find the A-Number and/or DOS Case ID you entered. If your immigrant visa was approved recently, please wait five days before attempting to pay. If the problem continues after five days, please contact the Customer Contact Center for assistance.
Clear Smile- Interview : March
تشکر کنندگان: Hopeman ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان