کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
اگر سایت elis رو در دست راستم بگذارید
کل سایت uscis رو در دست چپم

به والله قسم من سایت دانشگاهمون رو که با اینترنت اکسپلورر حداکثر ورژن 6 باز میشد رو ترجیح میدم Big Grin

والا با این نوناشون , هفته ای یه بار خرابه :|||||
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: HERMES7 ، ریحانا ، APOLO5321 ، jupiterx ، babak12 ، tandis_n_m ، M.d ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-12 ساعت 20:16)alireza.moazini نوشته:  
(2015-09-12 ساعت 19:15)Kia robani نوشته:  elis.uscis.dhs.gov من از اين سايت رفتم و از قسمت new siteوارد شدم و a numberرو با يك صفر در ابتدا وارد كردم و dos numberرو بدون01'وارد كردم و اعضا خانواده رو اد كردم پرداخن رو انجام دادم و ايميل تاييد برام اومد
یعنی میفرمایید تا وارد آمریکا نشیم با این سایت جدید نمیشه پرداخت رو انجام داد؟
چون من هر چی تلاش میکنم همون error5روز رو میده.

Sent from my GT-I9300I

سلام
من از استرالیا پرداختم. البته برای من هر چه تلاش کردم از خونه بپردازم نشد و اصلا صفحه رو باز نمی کرد ولی از محل کارم به راحتی باز شد و پرداختم. منظورم اینه که از یه سرور دیگه کانکت شو مثلا یه کافی نت شاید بتونی بپردازی.
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-14 ساعت 03:08)SomeOneX نوشته:  اگر سایت elis رو در دست راستم بگذارید
کل سایت uscis رو در دست چپم

به والله قسم من سایت دانشگاهمون رو که با اینترنت اکسپلورر حداکثر ورژن ۶ باز میشد رو ترجیح میدم Big Grin

والا با این نوناشون , هفته ای یه بار خرابه :|||||

والا! Wink))))))))))))))))))))))))))))))))
تشکر کنندگان: ریحانا ، SomeOneX ، jupiterx ، M.d ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-11 ساعت 07:52)k1_m_1358 نوشته:  [
لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه؟ ممنون
[عکس: T4xwx.jpg]
[/quote]

اگر اشتباه نكنم ١٥٥ هست
[/quote]
اين جز گزينه هاش نيست
[/quote]
DS-260
ﺷﻤﺎﺭﻩ ﮐﯿﺲ: 2015AS00005XXX / سفارت : آنکارا / تعداد افراد کیس : 4 نفر /رویت قبولی : May 1 / فرستادن مدارک : June 12 / تاریخ کارنت : 14 April / نامه دوم : 24 April/ مصاحبه : 8 june / سه تا یکضرب یکنفر AP / کلیرنس 25 august / صدور ویزا 27 august
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-14 ساعت 08:45)doyar2004 نوشته:  
(2015-09-11 ساعت 07:52)k1_m_1358 نوشته:  [
لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه؟ ممنون
[عکس: T4xwx.jpg]

اگر اشتباه نكنم ١٥٥ هست
[/quote]
اين جز گزينه هاش نيست
[/quote]
DS-260
[/quote]
سلام
ببخشيد اين چيه؟
من دارم چهارشنبه با خونواده ميرم. كاري قبلش بايد كنم؟ من هزينه گرين كارت خودم و خانواده را بوسيله سايت جديد پرداخت كردم. كار ديگه اي يا فرم ديگه اي هست تا تكميل كنم. لطفا راهنمايي كنيد. ممنون
كيس نامبر : 6xxx
تاريخ مصاحبه: هفتم جولاي 2015
تعداد: 4 نفر
خدمت: ارتش
سفارت: آنكارا
كلير: 17 آگوست 2015 (چهار نفر)
سلام
قابل توجه دوستانی که هزینه گرین کارت رو پرداختن ولی به دلیل نداشتن شماره رسید نمیتونن وضعیت شون رو چک کنن. من به USCIS ایمیل زدم و امروز این جواب رو به من دادن. امیدوارم مفید باشه.

Dear ....,

Thank you for your inquiry dated September 9, 2015, regarding the status of your USCIS Immigrant Fee.
The USCIS Electronic Immigration System does not provide a receipt number when you complete the USCIS Immigrant Fee payment. You should receive your green card (Permanent Resident Card) within 60 days of your entry into the United States or within 60 days after your USCIS Immigrant Fee is received (whichever occurred later). If you do not receive your green card within this time-frame, please submit a follow-up inquiry with the Customer Contact Center by clicking on the “Contact Us” link located at https://egov.uscis.gov/cris/contactus.
Please provide the following information for all applicants:
• Full names (including ALL other names ever used);
• Date(s) of birth; and
• A-File number(s);
Follow up inquiries must be submitted by the applicant or the applicant’s parent/legal guardian if the applicant is a minor child. A USCIS Immigration Services Officer will contact you regarding the status of the green card.
If you need to update your address, only the applicant may do so and MUST complete BOTH steps below:
Complete an AR-11 address update by:
Selecting https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do.
Use your Alien Registration Number, NOT your USCIS Electronic Immigration System Receipt Number.
You will be asked if your change of address is for an application or petition currently in progress. Select “NO” and continue as directed.
Create a Change of Address service request by:
Contact the USCIS Electronic Immigration System Customer Contact Center by clicking on the “Contact Us” link located at https://egov.uscis.gov/cris/contactus
• Date of birth;
• Current Address;
• Previous Address; and
• A-File number(s)
Please be advised that a USCIS Immigration Services Officer will call you (the applicant or the parent/legal guardian), in order to verify your identity prior to changing the address.
We hope this information is helpful.
Sincerely,
USCIS Customer Contact Center
KDE
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: APOLO5321 ، victor2016 ، jupiterx ، SomeOneX ، sarasara1 ، Hopeman ، HERMES7 ، tandis_n_m ، behrayan ، tajhizgaran ، Daneshjo ، Alex 2014
بسیار ممنون. بالاخره یکی رفت و جواب رو گرفت.
خلاصه برای دوستان:
رسید مسید در فرم جدید خبری یوخدی. 60 روز نیومد ContactUs رو میزنی پیگیری میکنی.

برای تغییر آدرس اول باید بری لینک چنج آدرس جواب رو No بدی و آدرس رو تغییر بدی که فقط A-Number داخل ویزا رو میخواد و مشخصات و آدرس قدیم جدید
بعدش بری کانتکت آس الیس رو بزنی اسم و تاریخ تولد و آدرس جدید و آدرس قدیم و A-number رو بدی که بعدش بهت زنگ میزنن مطمئن میشن خودتی و آدرس رو تغییر میدن.

و طبیعیه که تو فرودگاه هم عوض میکنی.

راستی سایت قدیمی کلا از دسترس خارج شد و ما هم دیگه بهش دسترسی نداریمBig Grin
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: APOLO5321 ، jupiterx ، babak12 ، Hopeman ، behrayan ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014
no میزنی فرم نمیپرسه . اون فرم و شماره فرم به دلیل انتخاب گزینه yes میاد!
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: jupiterx ، babak12 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-14 ساعت 10:14)behdadK نوشته:  no میزنی فرم نمیپرسه . اون فرم و شماره فرم به دلیل انتخاب گزینه yes میاد!
بله درست میگین.
ولی اگه yes بزنیم کدوم فرم رو باید انتخاب کنیم؟ چون من گرین کارتها اومده ولی نمیدونم به چه دلیلی دلیور نشده. برگشت خورده . حالا گفته اگه میخای مجدد ارسال بشه یه لینکی داده که باید برم اونجا درخواست بدم که اونجا هم باید فرم انتخاب کنیم.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

(2015-09-14 ساعت 10:20)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-09-14 ساعت 10:14)behdadK نوشته:  no میزنی فرم نمیپرسه . اون فرم و شماره فرم به دلیل انتخاب گزینه yes میاد!
بله درست میگین.
ولی اگه yes بزنیم کدوم فرم رو باید انتخاب کنیم؟ چون من گرین کارتها اومده ولی نمیدونم به چه دلیلی دلیور نشده. برگشت خورده . حالا گفته اگه میخای مجدد ارسال بشه یه لینکی داده که باید برم اونجا درخواست بدم که اونجا هم باید فرم انتخاب کنیم.
https://egov.uscis.gov/e-request/display...geType=ndc
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: jupiterx ، Alex 2014
(2015-09-14 ساعت 09:25)behdadK نوشته:  بسیار ممنون. بالاخره یکی رفت و جواب رو گرفت.
خلاصه برای دوستان:
رسید مسید در فرم جدید خبری یوخدی. 60 روز نیومد ContactUs رو میزنی پیگیری میکنی.

برای تغییر آدرس اول باید بری لینک چنج آدرس جواب رو No بدی و آدرس رو تغییر بدی که فقط A-Number داخل ویزا رو میخواد و مشخصات و آدرس قدیم جدید
بعدش بری کانتکت آس الیس رو بزنی اسم و تاریخ تولد و آدرس جدید و آدرس قدیم و A-number رو بدی که بعدش بهت زنگ میزنن مطمئن میشن خودتی و آدرس رو تغییر میدن.

و طبیعیه که تو فرودگاه هم عوض میکنی.

راستی سایت قدیمی کلا از دسترس خارج شد و ما هم دیگه بهش دسترسی نداریمBig Grin
سلام ایا منطقیه با وجود تغییر ادرس به یه ایالت دیگه تو فرودگاه همون ادرس قدیم رو بدیم تا این داستانها نباشه و وقتی به ادرس اول رفت همون دوستی که ادرسش رو دادیم واسمون به ادرس جدید پست کنه؟

Sent from my GT-I9300I
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
اگر گرین کارت گم شد و نرسید چه کنیم؟
این اتفاق میتونه بیشتر در تغییر آدرس بیوفته و گرین کارت به آدرس قبلی بره و شما به اون آدرس دسترسی نداشته باشید و یا حتی آدرس شما ثابت باشه ولی به هر دلیلی گرین کارت به دست شما نرسه مثلا اینکه پستچی بیاد و اسم شما رو روی صندوق پستی نبینه (که اصولا هم لازم نیست!)

1- تماس بگیرید با USCIS از طریق بخش Contact US بالای فرم یا شماره پایین فرم تا به ترتیب از این چیزا مطمئن بشید:
الف) آیا فرم شما اپرو شده (بعضی وقتها این اتفاق نمی افته و اصلا پروسه شروع نمیشه که با تماس معمولا حل میشه)
ب) آیا گرین کارت ارسال شده و به کدوم آدرس
ج) آیا برگشت خورده یا نه (اگر اسم شما و یا کسی که نوشته بودید In Care Of روی صندوق پستی نباشه ممکنه برگشت بخوره به اداره مهاجرت. بعضی وقت ها هم ارسال میشه ولی چون صاحب صندوق پستی میبینه که اشتباه اومده مجدد پستش میکنه به اداره مهاجرت. برای چک کردن برگشت خوردن گرین کارت و تاییدش
ج-1) اگر برگشت نخورده باید به اون آدرس برید و گرین کارت رو بگیرید . دزدیدن گرین کارت یا تحویل ندادنش به صاحبش جرم بزرگیه و میتونید از اون شخص شکایت کنید پس بدونید که چقدر قدرت دارید. البته بعضی وقتها واقعا گم میشه! برای اطمینان از اینکه برگشت خورده یا نه میتونید از USPS هم سئوال کنید که آیا به فلان آدرس بسته ای رو دادند به اسم شما و آیا تحویل شده و یا برگشت خورده اگر برگشت خورده بود مدرک رو به USCIS باید ارسال کنید و هزینه ای نخواهید داشت ولی اگر برگشت نخورده و واقعا گم شده که باید فرم I-90 رو پرکنید و هزینه پرداخت کنید.
ج-2) اگر برگشت خورده کار شما راحت میشه و هزینه ای ندارید. بایستی فرم I-90 رو پر کنید.

د) پرکردن فرم رسمی پیگیری گرین کارت از این سایت :
https://egov.uscis.gov/e-request/display...geType=ndc
که I-90 بخش Initial issuance or replacement رو انتخاب میکنید و بقیه موارد رو پر میکنید شاید اینجوری نیازی به پرکردن مجدد فرم I-90 نباشه به خصوص وقتی که گرین کارت برگشت خورده .

ه) پرکردن فرم I-90 بصورد آنلاین و یا کاغذی
ه-1) اگر فرم رو آنلاین پر کنید سریعتر جواب میگیرید ولی مشکل این روش اینه که نمیتونید درخواست حذف هزینه رو بدید و هزینه 450 دلار رو می بایستی پرداخت کنید حتی اگر گرین کارتتون دست اداره مهاجرت باشه پس اگر عجله ندارید و مقصر نیستید آنلاین فرم رو پر نکنید.
ه-2) پرکردن فرم به صورت کاغذی این امکان رو به شما میده که دلایل اینکه مقصر نیستید رو اعلام کنید، از جمله اینکه آدرس رو جاهایی که لازم بوده عوض کردید ضمنا اگر گرین کارت برگشته باشه هم اعلام میکنید و بدون هزینه به آدرس جدید ارسال میکنند. یک راه دیگه هم داره که یک امضا از نماینده مجلس یا سناتور بگیرید که هزینه شما رو Wave کنند که یک امر معموله. هزینه 450 دلار برای هر نفر چیزی نیست که به این راحتی بشه ازش گذشت.

برای مراجعه حضوری به اداره مهاجرت هم که نیاز به وقت قبلی داره میتونید از این لینک اقدام کنید:
http://www.infopass.uscis.gov

کد پستی رو بدید . دلیل رو نرسیدن گرین کارت ذکر کنید و مشخصات بدید . به شما تاریخ مراجعه میدن و با در دست داشتن رسید مراجعه میکنید. اگر از 1 سال ورود هم گذشته باشه مهر ویزای شما که حکم گرین کارت داره رو هم تمدید میکنند.
تشکر کنندگان: Siamak ، SomeOneX ، babak12 ، behrayan ، APOLO5321 ، k1_m_1358 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-14 ساعت 11:06)alireza.moazini نوشته:  سلام ایا منطقیه با وجود تغییر ادرس به یه ایالت دیگه تو فرودگاه همون ادرس قدیم رو بدیم تا این داستانها نباشه و وقتی به ادرس اول رفت همون دوستی که ادرسش رو دادیم واسمون به ادرس جدید پست کنه؟

Sent from my GT-I9300I

نه . طبق اعلام اداره مهاجرت گرین کارت یا به آدرس جدید میره یا قدیم. جایی که اون وسط ها گم نمیشه. پس اگر آدرس رو عوض کنید یا میره آدرس قدیم که براتون پست میکنند یا میاد آدرس جدید که خودتون هستید! و احتمال اینکه هزینه پست بدید کمتر میشه. معمولا این اتفاق در حالاتی می افته که آدرس اشتباه وارد شده و یا طرف خیلی بدشانس بوده مامور پست چیزی خورده بوده و یا اشتباهات کوچک مثل اینکه در آدرسی که دادید نام صاحب صندوق پستی را ننوشته اید و یا نام صاحب صندوق پستی چیزی که فکر میکردید نبوده و .... بوده . به هر حال اگر آدرس رو عوض نکنید احتمال اینکه به جای قبلی بره 100% هست و اگر این مشکلات وجود داشته باشه گرین کارت قطعا برگشت میخوره.

البته یک احتمال هم هست که آدرس جدید که میدید اشتباه باشه که اونجوری من دیگه حرفی واسه گفتن ندارم Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، Hopeman ، behrayan ، jupiterx ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-14 ساعت 09:14)Alireza1347 نوشته:  سلام
قابل توجه دوستانی که هزینه گرین کارت رو پرداختن ولی به دلیل نداشتن شماره رسید نمیتونن وضعیت شون رو چک کنن. من به USCIS ایمیل زدم و امروز این جواب رو به من دادن. امیدوارم مفید باشه.

Dear ....,

Thank you for your inquiry dated September ۹, ۲۰۱۵, regarding the status of your USCIS Immigrant Fee.
The USCIS Electronic Immigration System does not provide a receipt number when you complete the USCIS Immigrant Fee payment. You should receive your green card (Permanent Resident Card) within 60 days of your entry into the United States or within 60 days after your USCIS Immigrant Fee is received (whichever occurred later). If you do not receive your green card within this time-frame, please submit a follow-up inquiry with the Customer Contact Center by clicking on the “Contact Us” link located at https://egov.uscis.gov/cris/contactus.
• Date(s) of birth; and
• A-File number(s);
Follow up inquiries must be submitted by the applicant or the applicant’s parent/legal guardian if the applicant is a minor child. A USCIS Immigration Services Officer will contact you regarding the status of the green card.
If you need to update your address, only the applicant may do so and MUST complete BOTH steps below:
Complete an AR-11 address update by:
Selecting https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do.
Use your Alien Registration Number, NOT your USCIS Electronic Immigration System Receipt Number.
You will be asked if your change of address is for an application or petition currently in progress. Select “NO” and continue as directed.
Create a Change of Address service request by:
Contact the USCIS Electronic Immigration System Customer Contact Center by clicking on the “Contact Us” link located at https://egov.uscis.gov/cris/contactus
• Date of birth;
• Current Address;
• Previous Address; and
• A-File number(s)
Please be advised that a USCIS Immigration Services Officer will call you (the applicant or the parent/legal guardian), in order to verify your identity prior to changing the address.
We hope this information is helpful.
Sincerely,
USCIS Customer Contact Center
KDE

آقا خدا خیرت بده، منم سوال کردم ولی ویک اند بوده هنوز جواب ندادن، جواب دادن اگه چیز جدیدی گفتن میام میگم اگه نه هم که هیچی، خلاصه دم شما گرم
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: Alireza1347 ، tajhizgaran ، Daneshjo ، Alex 2014
انگشتم کنده شد ولی بالاخره پست اول رو کامل کردم. امیدوارم مسائل پرداخت 165 دلار در سایت جدید و سوالهاش کمتر بشه.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان