کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
درود.پرسش من در مورد refund مالیات اقلامی که خریدیم هست.آیا این موضوع که با ارائه کالا و رسید خرید اجناس خریداری شده مشمول مالیات در فرودگاه میشه تکس ها رو پس گرفت صحت داره؟ در صورت صحت آیا این موضوع مشمول permanent residentها هم میشه یا نه؟
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان: ریحانا ، Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-06 ساعت 18:52)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها
وقتی که ۱۶۵ دلار رو پرداخت کردیم،و بخايم پیگیری کنیم ببینیم در چه وضعیتی هست، آزمون receipt number ميخاد، این receipt number رو از کجا باید بياريم؟

دوست عزیز اگر بااین سایت جدید پرداخت کرده باشید دیگر نمیتوان پیگیری کرد و اصلا ریسیت نامبر نمیدهد من هم با همین سایت جدید پرداخت کردم.
خودشون گفتند بعد از 2 ماه نیومد ایمیل یا زنگ بزنید:

payment. You should receive your green card (Permanent Resident Card) within 60 days of your entry into the United States or within 60 days after your USCIS Immigrant Fee is received (whichever occurred later). If you do not receive your green card within this time-frame, please submit a follow-up inquiry with the Customer Contact Center by clicking on the “Contact Us” link
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، moj21 ، Daneshjo
(2015-10-08 ساعت 07:08)HTQ نوشته:  درود.پرسش من در مورد refund مالیات اقلامی که خریدیم هست.آیا این موضوع که با ارائه کالا و رسید خرید اجناس خریداری شده مشمول مالیات در فرودگاه میشه تکس ها رو پس گرفت صحت داره؟ در صورت صحت آیا این موضوع مشمول permanent residentها هم میشه یا نه؟
دوستان با سلام ، آیا با پاسپورت کمتر از شش ماه اعتبار که ویزا هم داخلش هست برای خروج از ایران مشکلی پیش نمیاد؟
برای ورود به امریکا چطور؟
ممنون از جوابتون

Sent from my GT-I9300
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: Daneshjo
دوستان براي پرداخت ١٦٥ دلار من فقط A نامبر و كيس ID رو زدم و هيچ اطلاعات ديگه اي نخواست!حتي اسم...فقط ٥ تا سوال پر كردم كه اونم موقع لوگ اين دوباره هيچ كدوم رو نخواست،و هر دفعه مسيج زد به شماره اي كه وارد كرده بودم!من ميخوام آدرس رو هم عوض كنم براي دريافت گرين كارد

شماره کیس:2015AS00005xxx
تعداد افراد کیس:1 نفر
تغییر از آنکارا به ابوظبی
ارسال فرم:28 مي
تاریخ مصاحبه: jun 25th
ویزا:
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-08 ساعت 07:08)HTQ نوشته:  درود.پرسش من در مورد refund مالیات اقلامی که خریدیم هست.آیا این موضوع که با ارائه کالا و رسید خرید اجناس خریداری شده مشمول مالیات در فرودگاه میشه تکس ها رو پس گرفت صحت داره؟ در صورت صحت آیا این موضوع مشمول permanent residentها هم میشه یا نه؟

فکر نمیکنم شامل permanent resident ها بشه. refund مالیات معمولا برای visitor هاست. شما که دیگه اونجا خونه خودتونه Wink
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: ریحانا ، Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-08 ساعت 09:49)joybar نوشته:  
دوستان با سلام ، آیا با پاسپورت کمتر از شش ماه اعتبار که ویزا هم داخلش هست برای خروج از ایران مشکلی پیش نمیاد؟
برای ورود به آمریکا چطور؟
ممنون از جوابتون

Sent from my GT-I9300

دوست عزیز با پاسپورت با اعتبار کمتر از 6 ماه نمی توان وارد خاک آمریکا شد.شما باید پاسپورت جدید بگیرید و با پاسپورت جدید و پاسپورت قدیم که داخلش ویزای آمرکا خورده سفر کنید.ولی موقع دریافت پاس جدید باید مراقب باشید که صفحه ای که ویزا داخل پاس قدیمتون هست مخدوش نشه فقط جلد پاسپورت رو پانچ می کنند.
من هم همین مشکل رو دارم و دارم برای پاس جدید اقدام میکنم در ضمن برای دریافت اطلاعات کاملتر سفرنامه لاله خانم رو مطالعه بفرمایید.
کیس 71xx/رویت قبولی22 می/سفارت:آنکارا/ ارسال فرمها:13june/
تعداد نفرات کیس: 3 نفر/برنده اصلی:همسر(سرباز نیروی هوایی)/تاریخ رویت کارنتی:10 june
تاریخ مصاحبه 11Agu,سفارت آنکارا
آپدیتها:11 Agu12 ,Agu(کیس اصلی)،2Sep (کیس اصلی-شبانه)،3 sep(کیس اصلی or و بقیه ready). دریافت ایمیل کلیری:8 Sep.
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، Daneshjo
سلام دوستان یه سوال ما ID کارت نگرفتیم حتما باید بگیریم ؟
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: mohammad384 ، Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-08 ساعت 16:42)sunn789 نوشته:  سلام دوستان یه سوال ما ID کارت نگرفتیم حتما باید بگیریم ؟

اگر آی دی کارت یا بعضی دوستان میگن گواهینامه هر ایالتی که هستید را بگیرید ،بعد از یکسال instate اون ایالت حساب میشید و از تخفیفهای شهریه دانشگاه و دیگر مزایای ایالتی استفاده میکنید،
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، habibhabib ، mohammad384 ، Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-08 ساعت 19:04)behjat نوشته:  
(2015-10-08 ساعت 16:42)sunn789 نوشته:  سلام دوستان یه سوال ما ID کارت نگرفتیم حتما باید بگیریم ؟

اگر آی دی کارت یا بعضی دوستان میگن گواهینامه هر ایالتی که هستید را بگیرید ،بعد از یکسال instate اون ایالت حساب میشید و از تخفیفهای شهریه دانشگاه و دیگر مزایای ایالتی استفاده میکنید،

برای ما که قراره یه ماه بمونیم و برگزدیم اگه این سری برای idیا گواهینامه اقدام کنیم بعد از یه سال instate میشیم یا نه؟
یا یک سال حضور مد نظره؟
خواهشن اگه کسی میدونه جواب بدید چون ما تصمیم به گرفتن گواهینامه نداشتیم که اگه اوکی باشه ما هم اقدام کنیم
اقدام کن ضرر نداره.
گواهینامه و تاریخ افتتاح حساب بانکی میتونه به عنوان مدارک جهت in state بودن در دانشگاه مورد استفاده قرار بگیره.
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، mahtaji ، mohammad384 ، Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-08 ساعت 19:31)mahtaji نوشته:  

برای ما که قراره یه ماه بمونیم و برگزدیم اگه این سری برای idیا گواهینامه اقدام کنیم بعد از یه سال instate میشیم یا نه؟
یا یک سال حضور مد نظره؟
خواهشن اگه کسی میدونه جواب بدید چون ما تصمیم به گرفتن گواهینامه نداشتیم که اگه اوکی باشه ما هم اقدام کنیم

من فکرمیکنم باید حتما یکسال حضور در ایالت رو داشته باشید تا instate حساب بشید ولی باز هم میتونید از همان اداره dmvسوال کنید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، mahtaji ، mohammad384 ، Alex 2014 ، Daneshjo
توصیه من اینه که شما در هر صورت اقدام کنید چون آی دی برای هر کاری نیاز است.
این استیت شدن فقط گواهینامه داشتن نیست و بسته به کالج ممکنه چند مورد دیگه هم بخوان. مثل قبض اب و برق و گاز یا اجاره نامه یا هرگونه سند دولتی که نشان بده شما تو اون ایالت حضور داشتین.

(2015-10-08 ساعت 21:22)Srod نوشته:  
(2015-10-08 ساعت 19:31)mahtaji نوشته:  

یا یک سال حضور مد نظره؟

فکر نمی کنم شما تو یک ماه موفق به گرفتن گواهینامه بشین ولی لازم نیست یک سال حضور فیزیکی داشته باشین
همین که یک سال از تاریخ گرین کارت شما بگذره و بتونین ثابت کنین که رزیدنت اون ایالت هستین می تونین کالج ثبت نام کنین و از ففسا استفاده کنین
من به زیبایی یک گل٬ به هوای مه آلود صبحگاهی و به رنگ پریده کودکم که ترسید مدیونم.
شاید روزی یا ساعتی بجای آن بی نیاز از من ها ... دینم را به تو ادا کنم.
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، mahtaji ، mohammad384 ، Daneshjo
يكي از دوستان من پنج روزه وارد أمريكا شده برأي پرداخت ١٦٥ دلار وارد سايت شده مرتب پيام ميده بايد پنج روز از ورودتون بگذره حتي برأي ساخت اكانت هم نميتونه
ميخواستم ببينم چنين موردي كسي داشته؟ پيشنهادتون چيه؟ به كجا ميشه مراجعه كرد؟؟؟؟
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: mohammad384 ، Memolk ، Alex 2014 ، Daneshjo
ميشه بفرماييد به كجا بايد زنگ زِد ؟؟؟؟
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

سلام دوستای خوبم ... من چند مورد سوال دارم ممنون میشم که اگر کسی اطلاعی داره جواب بده .

1 . امروز سوشیال کارت من بعد از 2 هفته به دستم رسید . البته زمانی که من و همسرم رفتیم اداره سوشیال اقدام کردیم هیچ مدرکی یا کاغذی رو پر نکردیم , فقط به ما گفتن که بعد از 1 ماه سوشیال شما بدستتون میرسه و نیازی به پر کردن فرم ندارید . می خواستم بدونم آیا سایتی هست که بشه از روی اون روند کار سوشیال همسرم رو پیگیری کرد ؟؟؟

2. آیا از دوستان کسی هست که اطلاعی در رابطه با کلاسهای آرایشگری داشته باشه ؟؟
2015as9xx
محل مصاحبه : آنکارا
تاریخ روئیت قبولی خودم : بعد 3 ماه
تاریخ روئیت فبولی همسرم : هوراا
محل اقامت : یه جای گرررررم

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان