کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-10-08 ساعت 21:38)ali3875 نوشته:  يكي از دوستان من پنج روزه وارد أمريكا شده برأي پرداخت ١٦٥ دلار وارد سايت شده مرتب پيام ميده بايد پنج روز از ورودتون بگذره حتي برأي ساخت اكانت هم نميتونه
ميخواستم ببينم چنين موردي كسي داشته؟ پيشنهادتون چيه؟ به كجا ميشه مراجعه كرد؟؟؟؟

دوست عزیز . من و همسرم بعد از 3 روز ورودمون پرداختمون رو به راحتی انجام دادیم . البته بار اول همین پیغام رو داد اما متوجه شدیم که این پیغام به خاطر اشتباه وارد کردن یکی از گذینه ها بود . شما هم دوباره چک کنید که همه موارد رو درست وارد کردید .
2015as9xx
محل مصاحبه : آنکارا
تاریخ روئیت قبولی خودم : بعد 3 ماه
تاریخ روئیت فبولی همسرم : هوراا
محل اقامت : یه جای گرررررم
تشکر کنندگان: mojgan m ، mohammad384 ، victor2016 ، Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-09 ساعت 07:35)maryamb نوشته:  سلام دوستای خوبم ... من چند مورد سوال دارم ممنون میشم که اگر کسی اطلاعی داره جواب بده .

۱ . امروز سوشیال کارت من بعد از ۲ هفته به دستم رسید . البته زمانی که من و همسرم رفتیم اداره سوشیال اقدام کردیم هیچ مدرکی یا کاغذی رو پر نکردیم , فقط به ما گفتن که بعد از ۱ ماه سوشیال شما بدستتون میرسه و نیازی به پر کردن فرم ندارید . می خواستم بدونم آیا سایتی هست که بشه از روی اون روند کار سوشیال همسرم رو پیگیری کرد ؟؟؟

۲. آیا از دوستان کسی هست که اطلاعی در رابطه با کلاسهای آرایشگری داشته باشه ؟؟

در مورد سوال اول خير سايتي وجود نداره ، البته تا اونجايي كه من ميدونم ، چيزي در موردش نشنيدم
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: mojgan m ، mohammad384 ، maryamb ، Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-09 ساعت 07:35)maryamb نوشته:  سلام دوستای خوبم ... من چند مورد سوال دارم ممنون میشم که اگر کسی اطلاعی داره جواب بده .

۱ . امروز سوشیال کارت من بعد از ۲ هفته به دستم رسید . البته زمانی که من و همسرم رفتیم اداره سوشیال اقدام کردیم هیچ مدرکی یا کاغذی رو پر نکردیم , فقط به ما گفتن که بعد از ۱ ماه سوشیال شما بدستتون میرسه و نیازی به پر کردن فرم ندارید . می خواستم بدونم آیا سایتی هست که بشه از روی اون روند کار سوشیال همسرم رو پیگیری کرد ؟؟؟

سلام. در مورد سوال اول باید بگم که به من یک رسید دادند که توش نوشته بعد از دو هفته میرسه. اگر نرسید، خود جمله رو مینویسم براتون:
if you do not receive your social security card within 2 weeks, please let us know. you may call, write or visit any social security office. if you visit an office, please bring this receipt with you.
در مورد سوال دوم هم اطلاعی ندارم ولی فقط میدونم آرایشگاه هزینش بالاست و منم موهام داره بلند میشه و موندم چکار کنم.برم کلا بتراشم از ته خلاص. دم سلمونیای خودمون گرم بابا.Big GrinTongueBig Grin
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 1 نفر ; سفارت : ابوظبي مصاحبه : مارچ ; كلير : بزودي. (20 مارچ عزیز کی تغییر میکنی؟؟؟؟؟ نمیخوای بری؟؟دست از سر ما بردار خو)
هووووووووووووووووووووووررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااا. 20 مارچ دست از سرم بردااااااااااااااااااااااااااااشششششششششششششششت.
خدایا شکرت.بالاخره منم کلیر شدم
مقصد: کالیفرنیاBig Grin
تشکر کنندگان: maryamb ، Alex 2014 ، samane1363 ، Daneshjo

دوست عزيز در مورد سؤال اول لطفاً مجدداً به اداره سوشال تشريف ببريد و از سيستم نوبت دهي وقت بگيريد و وقتي به بادجه رفتيد كارت شناسايي خود رابدهيد و سؤوال كنيد تا پاسخ را دريافت نماييد

Case No:2xxx @ DS-260 : 23 August @ Interview : 30 March @ Embassy : ABD @ Situation : AP @Update : 31 March , 2 April , 17 April , 24 July ,27 July @ clear : 27 July
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-09 ساعت 10:03)mohammad384 نوشته:  

سلام. در مورد سوال اول باید بگم که به من یک رسید دادند که توش نوشته بعد از دو هفته میرسه. اگر نرسید، خود جمله رو مینویسم براتون:
if you do not receive your social security card within ۲ weeks, please let us know. you may call, write or visit any social security office. if you visit an office, please bring this receipt with you.
در مورد سوال دوم هم اطلاعی ندارم ولی فقط میدونم آرایشگاه هزینش بالاست و منم موهام داره بلند میشه و موندم چکار کنم.برم کلا بتراشم از ته خلاص. دم سلمونیای خودمون گرم بابا.Big GrinTongueBig Grin

با سلام محمد جان
اگه دالاس تشریف دارین ، من آرایشگرم البته آقایون فعلا در تخصصم هستش Big Grin
خلاصه در خدمتیم با کمال میل
البته هنوز نیومدیم ، انشاله ژانویه میایم هر چی سر دوستای خوبه ایرانی مخصوصا دالاسی رو خلوت میکنم Tongue.هرچی خدا بخواد
ANKARA-->YEREVAN-Current Date:12 MAY-STATUS:CLEARED
MY DEAR GOD `WE ARE ONLY HOPEFULL`PLEASE HELP AND PROTECT US. PLEASE`PLEASE`PLEASE`...........PLEASE
لاتاری از آغاز تا پایان
118 مهاجرسرا
خدایا عاشقتم
درآغوشم بگیر ازخودرهایم کن --- گرفتارسکوتم من صدایم کن
[/align]
تشکر کنندگان: samane1363 ، Daneshjo
(2015-10-09 ساعت 20:08)Alex 2014 نوشته:  

if you do not receive your social security card within ۲ weeks, please let us know. you may call, write or visit any social security office. if you visit an office, please bring this receipt with you.

با سلام محمد جان
البته هنوز نیومدیم ، انشاله ژانویه میایم هر چی سر دوستای خوبه ایرانی مخصوصا دالاسی رو خلوت میکنم Tongue.هرچی خدا بخواد

سلام
اقا از همين الان يك وقت واسه ما تو دفترت ياداشت كن

Case No:2xxx @ DS-260 : 23 August @ Interview : 30 March @ Embassy : ABD @ Situation : AP @Update : 31 March , 2 April , 17 April , 24 July ,27 July @ clear : 27 July

(2015-10-09 ساعت 20:08)Alex 2014 نوشته:  

با سلام محمد جان

سلام
اقا از همين الان يك وقت واسه ما تو دفترت ياداشت كن

تشکر کنندگان: Daneshjo
دوستان عزیز سلام
تجربه این چند ماه رو براتون به اختصار مینویسم
اولین کاری که میکنید اینه که برین برا سوشال سکوریتی اقذام کنید تو شهرهای بزرگ از زیرش در میرن( چون مهاجر زیاد دیدن )میدونن بصورت اتوماتیک براتون میاد (فرمشو پرکنید بزنید خودتون به کوچه علی چپ) که ممکنه زمان بر بشه در ضمن شما یه برگه میخواین برای بقیه کاراتون که بهتون میدن
2 باز کردن حساب رو میتونین نیم ساعت بعد اون برگه باز کنید
حتما یه سکیور کردیت بار کنید و بانک آو آمریکا مثلا و سوشیال سکوریتیتون بهشون بدین
که کردیت هیستوری داشته باشین در نظر داشته باشین هر بار برا کردیت کارد یا حتی موبایل اپلای میکنید وارد هیستوری میشه که خوب نیست میتونید از کردیت کارما برای مونیتور کردن کریت اسکور استفاده کنید
3 اقدام برای گواهینامه و یا ای دی که از دی ام وی میپیرین که دو تا ادرس پروف میخواد حواستونو جمع کنید آدرس که به بانک میدین وقتی عوض کنید یک ماه باید وایسین استیمنت بیاد برای دومیش میتونین چنج آو آدرس یو اس پی اس رو پرکنید و برگه سوشیال هم میخواد
4 اگه چک کردید و گرین کاردتون بعد 10 روز صادر نشده بود بش یه سقرمه ای بزنید پروفایل آپذیت کنید زنگ بزنید از این کاره 20 روز تا یه ماه باید بیاد که بهش احتیاجی ندارین فعلا
5 در خرید ماشین عجله نکنین بعد از 5 ماه میتونین فایننس کنین و خیلی کارای دیگه برای حمل و نقل هم میتونین یا از Uber ( اhttps://www.uber.com/invite/uberghasemi
استفاده کنید

حتما برای کار پیدا کردن از craigslist استفاده کنید برای ماشین خریدن و خونه اجاره کردن هم همینطور
کلا اگه زبانتون خوب هست که یه پله جلوترین ولی نه خیلی
برای کار هم
اینجا هیچ مدرک جای دیگه رو قبول ندارن پس خودتونو ریاد خسته نکنید
اگه برنامه ریزیتون درست باشه میتونید کار پیدا کنید که هم خیلی سخته و هم کمترین حقوق در ضمن میتونین کلی سرتیفیکت بگیرید از کامیونیتی کالج کانتی که توش هستین مثلا pharmacy technician که 12 دلار حقوقشه و نسبت به کارهای دیگه خیلی سادست
در ضمن کسی کار فوری با حقوق 9 دلار تو مریلند خواست میتونم راهنمایی کنم

برا همین باید خونه ارزون اجاره کنید
ما اینجا 1300 دلار میدیم 500 متر اونطرف تر 900 دلار خونه ها که فامیلمون اینحا رو پیدا کرد
کیس نامبر:2015AS0004xx افراد کیس: 3 نفر آ،نکارا، تاریخ ارسال فرم ها: 22 می کارنت: 12 آگوست 2014 نامه دوم: 23 اکتبر 2014 تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر دریافت ویزا: Cool خودم AP همسر و فرزند یک ضرب آپدیتها 24 دسامبر، 20 فوریه، 26 فوریه بعد ارسال ایمیل ، 27 مارچ، 30 مارچ، 31 مارچو کلیر 8 آپریل دریافت ویزا22 آپریل Big Grin ورود به آمریکا 6 می
تشکر کنندگان: Adriann ، TajbakhshSalma ، Rira_1982 ، behjat ، jupiterx ، mehdi1989 ، Daneshjo
(2015-10-09 ساعت 20:41)masouleh نوشته:  دوستان عزیز سلام
اولین کاری که میکنید اینه که برین برا سوشال سکوریتی اقذام کنید تو شهرهای بزرگ از زیرش در میرن( چون مهاجر زیاد دیدن )میدونن بصورت اتوماتیک براتون میاد (فرمشو پرکنید بزنید خودتون به کوچه علی چپ) که ممکنه زمان بر بشه در ضمن شما یه برگه میخواین برای بقیه کاراتون که بهتون میدن
۲ باز کردن حساب رو میتونین نیم ساعت بعد اون برگه باز کنید
حتما یه سکیور کردیت بار کنید و بانک آو آمریکا مثلا و سوشیال سکوریتیتون بهشون بدین
که کردیت هیستوری داشته باشین در نظر داشته باشین هر بار برا کردیت کارد یا حتی موبایل اپلای میکنید وارد هیستوری میشه که خوب نیست میتونید از کردیت کارما برای مونیتور کردن کریت اسکور استفاده کنید
۳ اقدام برای گواهینامه و یا ای دی که از دی ام وی میپیرین که دو تا ادرس پروف میخواد حواستونو جمع کنید آدرس که به بانک میدین وقتی عوض کنید یک ماه باید وایسین استیمنت بیاد برای دومیش میتونین چنج آو آدرس یو اس پی اس رو پرکنید و برگه سوشیال هم میخواد
۴ اگه چک کردید و گرین کاردتون بعد ۱۰ روز صادر نشده بود بش یه سقرمه ای بزنید پروفایل آپذیت کنید زنگ بزنید از این کاره 20 روز تا یه ماه باید بیاد که بهش احتیاجی ندارین فعلا
۵ در خرید ماشین عجله نکنین بعد از ۵ ماه میتونین فایننس کنین و خیلی کارای دیگه برای حمل و نقل هم میتونین یا از Uber ( اhttps://www.uber.com/invite/uberghasemi
استفاده کنید

حتما برای کار پیدا کردن از craigslist استفاده کنید برای ماشین خریدن و خونه اجاره کردن هم همینطور
برای کار هم
اگه برنامه ریزیتون درست باشه میتونید کار پیدا کنید که هم خیلی سخته و هم کمترین حقوق در ضمن میتونین کلی سرتیفیکت بگیرید از کامیونیتی کالج کانتی که توش هستین مثلا pharmacy technician که 12 دلار حقوقشه و نسبت به کارهای دیگه خیلی سادست
در ضمن کسی کار فوری با حقوق ۹ دلار تو مریلند خواست میتونم راهنمایی کنم

ما اینجا 1300 دلار میدیم 500 متر اونطرف تر 900 دلار خونه ها که فامیلمون اینحا رو پیدا کرد

در ضمن اینو بگم برای ایرانی جماعت که به دویدن عادت دارن اینحا عالی چون یکی دوساله میتونین خونه بخرین با همون پول اجاره به جای قسط البته جا با جا فرق داره ولی باید ار صفر شروع کنین حتی اگه متخصص مغز اعصاب هستین مثل خودشون هم انگلیسی صحبت میکنین ولی خوب به جای 10 سال 2 ساله سرجای خودتون هستید
ئر ضمن اون دوست آرایشگر هم که میگفت شما هم سرتیفیکت میخوای برای کار پیدا کردن
اینجا برای هر چیزی یه سرتیفیکیت هست Smile
کیس نامبر:2015AS0004xx افراد کیس: 3 نفر آ،نکارا، تاریخ ارسال فرم ها: 22 می کارنت: 12 آگوست 2014 نامه دوم: 23 اکتبر 2014 تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر دریافت ویزا: Cool خودم AP همسر و فرزند یک ضرب آپدیتها 24 دسامبر، 20 فوریه، 26 فوریه بعد ارسال ایمیل ، 27 مارچ، 30 مارچ، 31 مارچو کلیر 8 آپریل دریافت ویزا22 آپریل Big Grin ورود به آمریکا 6 می
تشکر کنندگان: Kia robani ، ریحانا ، Daneshjo
ديروز بالاخره دل به دريا زديم و با همسرم سيم كارت تلفن خريديم براي هر نفر ٤٠دلار در ماه از at&tبا ١/٥گيك اينترنت واقعا هزينه تلفن اينجا زياده و براي كسايي كه تازه مي ايند و با پول ايران مي خواهند مخارجسون رو بدهند و در امد و كار ندارند اينجا همه چي گرونه ولي همه بهم مي گن اولش خيلي سخته ولي جا نزن من هم يك مدتي به خودم فرصت دادم تا ببينم چي پيش مي اد
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: Srod ، laleht ، samane1363 ، behjat ، Daneshjo
سلام دوستان
من دو ماه پیش سفری به آمریکا داشتم و 24 ساعته برگشتم تو فرمها من آدرس هتل رو داده بودم اما چون عموم گفت بیا پیش ما رفتم خونه اونها تو فرودگاه یادم رفت آدرس و عوض کنم و خونه عمو رو بزنم روز بعدش به یک اداره دولتی رفتم و گفتم می خواهم آدرسو عوض کنم اونم نگاهی کرد و یک پرینت داد و گفت برو تو این لینک اینترنتی عوض کن 3-4 روز بعد سوشیال رفته بود خونه عمو و حالا چند روز پیش از تهران 165 دلارو واریز کردم حالا نمی دونم نیازی هست که آدرسو تغییر بدم یا چون سوشیال رفته خونه عمو گرین کارت هم میره اونجا ؟ راستی ولکام لتر هم نیومده که receipt number رو بدونم و بخواهم پیگیری کنم گرین کارتو . دوستان اگه می تونن یه راهنمایی بکنن
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
(2015-10-09 ساعت 21:13)Kia robani نوشته:  ديروز بالاخره دل به دريا زديم و با همسرم سيم كارت تلفن خريديم براي هر نفر ٤٠دلار در ماه از at&tبا ١/٥گيك اينترنت واقعا هزينه تلفن اينجا زياده و براي كسايي كه تازه مي ايند و با پول ايران مي خواهند مخارجسون رو بدهند و در امد و كار ندارند اينجا همه چي گرونه ولي همه بهم مي گن اولش خيلي سخته ولي جا نزن من هم يك مدتي به خودم فرصت دادم تا ببينم چي پيش مي اد

اگرحالت اتوپى راانتخاب كنيد ٣دلار ديگه ازهزينه ماهيانه شما كم ميشه
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
(2015-10-09 ساعت 21:13)Kia robani نوشته:  ديروز بالاخره دل به دريا زديم و با همسرم سيم كارت تلفن خريديم براي هر نفر ٤٠دلار در ماه از at&tبا ١/٥گيك اينترنت واقعا هزينه تلفن اينجا زياده و براي كسايي كه تازه مي ايند و با پول ايران مي خواهند مخارجسون رو بدهند و در امد و كار ندارند اينجا همه چي گرونه ولي همه بهم مي گن اولش خيلي سخته ولي جا نزن من هم يك مدتي به خودم فرصت دادم تا ببينم چي پيش مي اد

اگرحالت اتوپى را انتخاب كنيد٣دلار ديگه از هزينه ماهيانه كم ميشه
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
دوستان ممنون ميشم بازم مثل هميشه كمكم كنيد!
آيا از دوستان كسي هست كه راجع به ايالت پنسيلوانيا اطلاعات بهم بده؟؟؟؟
آيا با گواهينامه بين المللي در امريكا ميشه رانندگي كرد؟ مثلا تو پنسيلوانيا ميتونم ماشين اجاره كنم و با گواهينامه بين المللي رانندگي كنم؟
آيا ميشه امتحان رانندكي و به زبان فارسي داد مثل كاليفرنيا؟
ممنون
Case n. : 2015AS35$$ / سفارت:آنكارا>>>>ابوظبي / ارسال فرمها: اواخر اكتبر / كارنت: اوايل ژانويه / مصاحبه : ٢٦ مي / تعداد افراد كيس : الان سه نفر ? / برنده اصلي:همسرم / AP:٢٦ مي / UD :٢٩ مي /UD برنده اصلي از سيس: ٧ جولاي /٦ اگوست هردو فقط براي برنده اصلي /10 اگوست همه افراد كيس از سيس /8 سپتامبر آپديت برنده اصلي / 9 سپتامبر آپ هر سه نفرمون و ايميل از سفارت ابوظبي!

خدايا شكرت!!!!!!! اين كليري و قسمت همه بكن زودتررررررررر!
(2015-10-09 ساعت 20:41)masouleh نوشته:  دوستان عزیز سلام
۲ باز کردن حساب رو میتونین نیم ساعت بعد اون برگه باز کنید
۳ اقدام برای گواهینامه و یا ای دی که از دی ام وی میپیرین که دو تا ادرس پروف میخواد حواستونو جمع کنید آدرس که به بانک میدین وقتی عوض کنید یک ماه باید وایسین استیمنت بیاد برای دومیش میتونین چنج آو آدرس یو اس پی اس رو پرکنید و برگه سوشیال هم میخواد
۴ اگه چک کردید و گرین کاردتون بعد ۱۰ روز صادر نشده بود بش یه سقرمه ای بزنید پروفایل آپذیت کنید زنگ بزنید از این کاره 20 روز تا یه ماه باید بیاد که بهش احتیاجی ندارین فعلا
۵ در خرید ماشین عجله نکنین بعد از ۵ ماه میتونین فایننس کنین و خیلی کارای دیگه برای حمل و نقل هم میتونین یا از Uber ( اhttps://www.uber.com/invite/uberghasemi
استفاده کنید

برای کار هم
در ضمن کسی کار فوری با حقوق ۹ دلار تو مریلند خواست میتونم راهنمایی کنم

ممنون دوست عزيز بابت اطلاعات مفيدتون!
ولي راستش من جريانه كرديت كارت و مانيتور كردنش و نفهميدم! يعني ميگين كرديت كارت و بگيريم و مثلا براي خريد موبايل ازش استفاده نكنيم؟
Case n. : 2015AS35$$ / سفارت:آنكارا>>>>ابوظبي / ارسال فرمها: اواخر اكتبر / كارنت: اوايل ژانويه / مصاحبه : ٢٦ مي / تعداد افراد كيس : الان سه نفر ? / برنده اصلي:همسرم / AP:٢٦ مي / UD :٢٩ مي /UD برنده اصلي از سيس: ٧ جولاي /٦ اگوست هردو فقط براي برنده اصلي /10 اگوست همه افراد كيس از سيس /8 سپتامبر آپديت برنده اصلي / 9 سپتامبر آپ هر سه نفرمون و ايميل از سفارت ابوظبي!

خدايا شكرت!!!!!!! اين كليري و قسمت همه بكن زودتررررررررر!
سلام دوستان ما بعد از گرفتن خونه و مشخص شدن آدرسمون رو شنبه رفتيم اداره سوشال و امروز جمعه كارت سوشال من اومد ولي كارت همسرم به دليل طولاني بودن فاميل و نامه نگاري كه لازم بود انجام بشه نيومده و بايد منتظر بمونيم

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان