کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-10-09 ساعت 20:08)Alex 2014 نوشته:  
(2015-10-09 ساعت 10:03)mohammad384 نوشته:  
(2015-10-09 ساعت 07:35)maryamb نوشته:  سلام دوستای خوبم ... من چند مورد سوال دارم ممنون میشم که اگر کسی اطلاعی داره جواب بده .

۱ . امروز سوشیال کارت من بعد از ۲ هفته به دستم رسید . البته زمانی که من و همسرم رفتیم اداره سوشیال اقدام کردیم هیچ مدرکی یا کاغذی رو پر نکردیم , فقط به ما گفتن که بعد از ۱ ماه سوشیال شما بدستتون میرسه و نیازی به پر کردن فرم ندارید . می خواستم بدونم آیا سایتی هست که بشه از روی اون روند کار سوشیال همسرم رو پیگیری کرد ؟؟؟

۲. آیا از دوستان کسی هست که اطلاعی در رابطه با کلاسهای آرایشگری داشته باشه ؟؟

سلام. در مورد سوال اول باید بگم که به من یک رسید دادند که توش نوشته بعد از دو هفته میرسه. اگر نرسید، خود جمله رو مینویسم براتون:
if you do not receive your social security card within ۲ weeks, please let us know. you may call, write or visit any social security office. if you visit an office, please bring this receipt with you.
در مورد سوال دوم هم اطلاعی ندارم ولی فقط میدونم آرایشگاه هزینش بالاست و منم موهام داره بلند میشه و موندم چکار کنم.برم کلا بتراشم از ته خلاص. دم سلمونیای خودمون گرم بابا.Big GrinTongueBig Grin

با سلام محمد جان
اگه دالاس تشریف دارین ، من آرایشگرم البته آقایون فعلا در تخصصم هستش Big Grin
خلاصه در خدمتیم با کمال میل
البته هنوز نیومدیم ، انشاله ژانویه میایم هر چی سر دوستای خوبه ایرانی مخصوصا دالاسی رو خلوت میکنم Tongue.هرچی خدا بخواد

سلام. بی نهایت ممنون از لطفت.اما من اونجا نیستم. اگر هم بودم تا ژانویه موها میره تو چشام. ایشالا وقتی رسیدید ذوستانی که متوجه شدم اونجا هستند برات میفرستمشون.WinkWink
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 1 نفر ; سفارت : ابوظبي مصاحبه : مارچ ; كلير : بزودي. (20 مارچ عزیز کی تغییر میکنی؟؟؟؟؟ نمیخوای بری؟؟دست از سر ما بردار خو)
هووووووووووووووووووووووررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااا. 20 مارچ دست از سرم بردااااااااااااااااااااااااااااشششششششششششششششت.
خدایا شکرت.بالاخره منم کلیر شدم
مقصد: کالیفرنیاBig Grin
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، Daneshjo
(2015-10-09 ساعت 21:13)Kia robani نوشته:  ديروز بالاخره دل به دريا زديم و با همسرم سيم كارت تلفن خريديم براي هر نفر ٤٠دلار در ماه از at&tبا ١/٥گيك اينترنت واقعا هزينه تلفن اينجا زياده و براي كسايي كه تازه مي ايند و با پول ايران مي خواهند مخارجسون رو بدهند و در امد و كار ندارند اينجا همه چي گرونه ولي همه بهم مي گن اولش خيلي سخته ولي جا نزن من هم يك مدتي به خودم فرصت دادم تا ببينم چي پيش مي اد

سلام. من هم سیم کارت t-mobile گرفتم. شاید مزایاش رو نپسندید ولی اگه خواستید ماه آینده تهیه کنید یا دیگر ذوستان.
یک ماهه. 100 دقیقه مکالمه. اینترنت پر سرعت نا محدود. پیامک به کل دنیا نامحدود و رایگان. قیمت 30 دلار
در ضمن من نمیدونستم و یا شاید خط من اینطوری باشه و لی وقتی کسی با من تماس میگیره از دقیقه های منم کم میشه. خط شما هم اینطوریه؟؟SadSad
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 1 نفر ; سفارت : ابوظبي مصاحبه : مارچ ; كلير : بزودي. (20 مارچ عزیز کی تغییر میکنی؟؟؟؟؟ نمیخوای بری؟؟دست از سر ما بردار خو)
هووووووووووووووووووووووررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااا. 20 مارچ دست از سرم بردااااااااااااااااااااااااااااشششششششششششششششت.
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، sarasara1 ، Daneshjo
دوستان من برای آیین نامه رفتم و خداروشکر قبول شدم. بهتره یک دور دفترچه رو سریع بخونید بعد حتما نمونه سوالات فارسی رو دانلود کنید و بیشتر اونو بخونید. باقی سوالارو نمیذونم ولی سوالات من اکثرا از همون سوالایی که دانلود کرده بودم بود. هزینش 33 دلاره. سری اول تا 6 سوال مجازید که اشتباه بزنید ولی برای سری بعد بیشتر از 3 تا سوال نباید اشتباه بزنید. بهتره صبح زود تشریف ببرید تا اگر خدای نکرده رد شدید همونجا میتونید مجددا به صورت رایگان تست بدید. ازمون هم وقت نداره. هر قدر خواستید میتونید سر جلسه امتحان بشینید.
تشکر کنندگان: mojgan m ، behjat ، jupiterx ، Alex 2014 ، Pariba ، Daneshjo
(2015-10-09 ساعت 21:13)Kia robani نوشته:  ديروز بالاخره دل به دريا زديم و با همسرم سيم كارت تلفن خريديم براي هر نفر ٤٠دلار در ماه از at&tبا ١/٥گيك اينترنت واقعا هزينه تلفن اينجا زياده و براي كسايي كه تازه مي ايند و با پول ايران مي خواهند مخارجسون رو بدهند و در امد و كار ندارند اينجا همه چي گرونه ولي همه بهم مي گن اولش خيلي سخته ولي جا نزن من هم يك مدتي به خودم فرصت دادم تا ببينم چي پيش مي اد
وای خدا به دادتون برسه البته از نظر من.
من هم برای اولین بار از at&t همین پلن رو خریدیم ولی تو کمتر از یکماه عوض کردم. عیب بزرگش اینه که وقتی 1/5 گیگ اینترنت شما تمام میشه خودش مجددا یک گیگ شما رو شارژ میکنه به قیمت 15 دلار . در صورتی که بقیه اپراتورها مثل t-mobile وقتی اینترنت شما تمام شد . میتونید اینترنت معمولی با سرعت پایین تر نامحدود داشته باشیین ولی at&t نداره. و جالب این هست که توی اون کمتر از 1 ماه سه بار یعنی 45 دلار من رو شارژ کرد درصورتی که اصلن من اونقدر استفاده نمیکردم.
بعدش t-mobile گرفتم برای دو خط ماهیانه 100 دلار یا 20 گیگ اینترنت LTE یا همون 4G که نهایتا میبینم که هر ماه 2 تا 3 گیگ استفاده میکنم. در ضمن اگه این پلن t-mobile رو بخرین خط اول و دوم 100 دلار خط سوم 20 دلار و خط چهارم مجانی و یعنی 4 خط با هرکدام از خط های 10 گیگ اینترنت و talk & text نامحدود. از نظر خط دهی هم که من تا بحال جایی باهاش مشکل نداشتم منطقه اورنج کانتی و سندیگو و لس انجلس که خوب بوده.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: jupiterx ، ریحانا ، m.ghoreishi ، miyu ، Daneshjo
دوستان لس آنجلس کدام سیم کارت ارزون و خوب هست؟ خوب منظور این هست که پروگرامش منطقی و برای روزمره جوابگو باشه
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: samane1363 ، Daneshjo
سلام دوستان
کسی هست که houston تازه اومده باشه؟
لطفا شمارشو خصوصی برام بفرسته تا بتونیم بیشتر به هم کمک کنیم .
و شاید هم باهم همخونه بشیم
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 05:13)sarasara1 نوشته:  دوستان لس آنجلس کدام سیم کارت ارزون و خوب هست؟ خوب منظور این هست که پروگرامش منطقی و برای روزمره جوابگو باشه

ما از simple mobile استفاده می کنیم. با 40 دلار ماهیانه unlimited national text & talk به همراه 2G اینترنت پرسرعت.
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: sarasara1 ، k1_m_1358 ، Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 02:55)mohammad384 نوشته:  

سلام. من هم سیم کارت t-mobile گرفتم. شاید مزایاش رو نپسندید ولی اگه خواستید ماه آینده تهیه کنید یا دیگر ذوستان.
یک ماهه. 100 دقیقه مکالمه. اینترنت پر سرعت نا محدود. پیامک به کل دنیا نامحدود و رایگان. قیمت 30 دلار
در ضمن من نمیدونستم و یا شاید خط من اینطوری باشه و لی وقتی کسی با من تماس میگیره از دقیقه های منم کم میشه. خط شما هم اینطوریه؟؟SadSad
من هم اين پلن رو ديدم ولى دقيقا به خاطر همين مشکل که وقتى کسى زنگ مى زنه دقيقه کم مى شه نخريدم ولى پلن من مکالمه نامحدود
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: victor2016 ، Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 07:49)Kia robani نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 02:55)mohammad384 نوشته:  

من هم اين پلن رو ديدم ولى دقيقا به خاطر همين مشکل که وقتى کسى زنگ مى زنه دقيقه کم مى شه نخريدم ولى پلن من مکالمه نامحدود

دوستان اینجا واقعا برای افراد مسن امکانات ایده آلی داره امروز با نشون دادن کارت بیمه مدیکلمون من و شوهرم دوتا تلفن و سیم کارت رایگان همراه با همه امکانات و اینترنت رایگان ، کلا مجانی گرفتیم، امروز بالاخره آی دی کارتمون هم اومد بعد از دوماه و دوروز روش زده کالیفرنیا ، برای من تا ۲۰۲۱و برای شوهرم ۲۰۲۴ انقضا زده مال شوهرم رو زده senior citizen , حالا از فردا باید برم دنبال امکاناتی که به سینیورها میدن?اینجا یک آپارتمانهایی هست دقیقا اونطرف خیابان ما، مخصوص ثبت نام افراد کم درآمد و مسن میری تو نوبت ،بعد از چند سال که نوبتت شد آپارتمان یک خوابه ماهی ۳۰۰ دلاربهت میدن تا خودت نخواهی بری هم ازت پس نمیگیرند، البته لس آنجلس نوبتهاش ،۴تا ۷سال طول میکشه ولی بعضی ایالتها زودتر هم میشه گرفت، یک امکان دیگه ای که برای افراد بالای ۶۵ سال دارند centerهایی هست هرروز صبح میان دنبالت میبرنت تو این مراکز صبحانه و نهار رایگان و دکتر و چکاپ و همه چی رایگان ،عصر هم برت میگردونند خونه بدون یک دلار هزینه، خلاصه میگن اینجا بهشت بچه ها و افراد مسن هست ، راجع به کار هم فعلا همان کیترینگی که رفته بودم، دوباره خواست ،ییک شبانه روز رفتم این دفعه ۱۶۰ دلار گرفتم، از کارم راضیه ، هروقت سرش شلوغ باشه امیدوارم بهم بگه، توکل به خدا، ،دوستان از همتون خواهش میکنم اینجا همدیگرو تنها نگذاریم اگر یک قرار دوستانه یک پارکی ، جایی بگذاریم کلی میتونیم کمک حال همدیگه باشیم موفق و پیروز باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
سلام

کسی اطلاع داره برای چک کردن پروسه صدور گرینکارت چه لینکی باید برم؟
سلام به مدیر و اساتید محترم
یه سوال ؟ من هنگام خروج از کشور 3.5 ماه از اعتبار پاسم باقی مونده .. این زمان برای من مشکل ساز خواهد بود و یا اینکه اهمیتی نداره . لازم به ذکر است که الان ویزا توی پاسم هست و این تعویض ویزای من رو دچار مشکل میکنه
مرسی یه دنیا
مرا خیال تو بی خیال عالم کرد .............
شماره کیس **63 , رویت قبولی :11 may ،ارسال فرمها:30 may، سفارتخانه :ابوظبی ، تعداد نفرات:3 ،کارنت :11 may , نامه دوم:.2 جون مصاحبه: 8 جولای , آپ دیتها : 15 و 20 و 21 جولای و 10 اوت ویزا: 11 sep, ورود به آمریکا:تا 20 Dec , مقصد : کالیفرنیا . ارواین
تشکر کنندگان: shahin61 ، Pariba ، Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 12:00)ملايي نوشته:  سلام به مدیر و اساتید محترم
یه سوال ؟ من هنگام خروج از کشور ۳.۵ ماه از اعتبار پاسم باقی مونده .. این زمان برای من مشکل ساز خواهد بود و یا اینکه اهمیتی نداره . لازم به ذکر است که الان ویزا توی پاسم هست و این تعویض ویزای من رو دچار مشکل میکنه
مرسی یه دنیا
دوست عزیز پاس شما باید بالای 6 ماه اعتبار داشته باشد...تعویض پاس مشگلی برای ویزای شما ایجاد نمیکند...فقط صفحه اول پانچ و پاس به شما پس داده میشود(در پلیس+10)...پاس جدید هم سریعآ به دست شما میرسد..دز زمان رفتن هردو پاس را ببرید..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: ریحانا ، ملايي ، Daneshjo
سلام به همه دوستان
من در نوامبر برای یک هفته بلیط رفت و برگشت به دالاس گرفتم
تو این یک هفته چه کارهایی رو انجام بدم؟
1- هتل یا اپارتمان کجا بگیرم و شبی چقدر هست؟
2-خط از کجا بگیرم برای یک هفته؟
3-حساب بانکی چه حسابی در چه بانکی باز کنم و چقدر پول در حساب بزارم؟
4-ماشین میتونم کرایه کنم واگه میتونم از کجا بگیرم؟
ممنون میشم از راهنمایی دوستان
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
(2015-10-10 ساعت 03:06)mohammad384 نوشته:  دوستان من برای آیین نامه رفتم و خداروشکر قبول شدم. بهتره یک دور دفترچه رو سریع بخونید بعد حتما نمونه سوالات فارسی رو دانلود کنید و بیشتر اونو بخونید. باقی سوالارو نمیذونم ولی سوالات من اکثرا از همون سوالایی که دانلود کرده بودم بود. هزینش 33 دلاره. سری اول تا ۶ سوال مجازید که اشتباه بزنید ولی برای سری بعد بیشتر از ۳ تا سوال نباید اشتباه بزنید. بهتره صبح زود تشریف ببرید تا اگر خدای نکرده رد شدید همونجا میتونید مجددا به صورت رایگان تست بدید. ازمون هم وقت نداره. هر قدر خواستید میتونید سر جلسه امتحان بشینید.

محمد جان داداش من هر چی تلاش میکنم این دفترچه ایین نامه رو نمی تونم دانلود کنم نمیدونم کجای سایته .البته DMVما مربوط میشه به ایالت تگزاس اگه میشه لطفا راهنمایی کنید .
از دوستان دالاسی هم التماس دعا دارم .با تشکر فراوان
ANKARA-->YEREVAN-Current Date:12 MAY-STATUS:CLEARED
MY DEAR GOD `WE ARE ONLY HOPEFULL`PLEASE HELP AND PROTECT US. PLEASE`PLEASE`PLEASE`...........PLEASE
لاتاری از آغاز تا پایان
118 مهاجرسرا
خدایا عاشقتم
درآغوشم بگیر ازخودرهایم کن --- گرفتارسکوتم من صدایم کن
[/align]
(2015-10-10 ساعت 15:49)Alex 2014 نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 03:06)mohammad384 نوشته:  دوستان من برای آیین نامه رفتم و خداروشکر قبول شدم. بهتره یک دور دفترچه رو سریع بخونید بعد حتما نمونه سوالات فارسی رو دانلود کنید و بیشتر اونو بخونید. باقی سوالارو نمیذونم ولی سوالات من اکثرا از همون سوالایی که دانلود کرده بودم بود. هزینش 33 دلاره. سری اول تا ۶ سوال مجازید که اشتباه بزنید ولی برای سری بعد بیشتر از ۳ تا سوال نباید اشتباه بزنید. بهتره صبح زود تشریف ببرید تا اگر خدای نکرده رد شدید همونجا میتونید مجددا به صورت رایگان تست بدید. ازمون هم وقت نداره. هر قدر خواستید میتونید سر جلسه امتحان بشینید.

محمد جان داداش من هر چی تلاش میکنم این دفترچه ایین نامه رو نمی تونم دانلود کنم نمیدونم کجای سایته .البته DMVما مربوط میشه به ایالت تگزاس اگه میشه لطفا راهنمایی کنید .
از دوستان دالاسی هم التماس دعا دارم .با تشکر فراوان

http://www.dmv.org/tx-texas/driver-handb...r-Handbook
عبارت آبی (هایپرلینک) Texas Driver's Handbook را بفشارید تا دانلود شود.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان