کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان با سلام لطفا اگه کسی نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی تگزاس هم داره ممنون میشم آدرس سایت اون رو بده
کیس نامبر ۷۰xx
تاریخ مصاحبه ۱۴ اگوست انکارا
برنده کیس خودم
همسرم معاف
نتیجه مصاحبه: کلیرنس
تشکر کنندگان: Pariba ، Alex 2014 ، Daneshjo
Please enter a different payment date. The payment date must be no earlier than tomorrow's date and must be within three years of the submission date.

دوستان سلام
ما ۸ اکتبر رسیدیم، تو اولین روز ورودمون،(۹ اکتبر) اداره سوشیال و بانک ولزفارگو رفتیم و دبیت کارت گرفتیم
وقتی برای پرداخت ۱۶۵$ اقدام میکنیم تو سایت بعد از وارد کردن مشخصات کارت و پرداخت، این ارور رو میده لطفا راهنمایی کنید
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان: Pariba ، behjat ، Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 02:08)TajbakhshSalma نوشته:  
(2015-10-09 ساعت 20:41)masouleh نوشته:  دوستان عزیز سلام
تجربه این چند ماه رو براتون به اختصار مینویسم
اولین کاری که میکنید اینه که برین برا سوشال سکوریتی اقذام کنید تو شهرهای بزرگ از زیرش در میرن( چون مهاجر زیاد دیدن )میدونن بصورت اتوماتیک براتون میاد (فرمشو پرکنید بزنید خودتون به کوچه علی چپ) که ممکنه زمان بر بشه در ضمن شما یه برگه میخواین برای بقیه کاراتون که بهتون میدن
۲ باز کردن حساب رو میتونین نیم ساعت بعد اون برگه باز کنید
حتما یه سکیور کردیت بار کنید و بانک آو آمریکا مثلا و سوشیال سکوریتیتون بهشون بدین
که کردیت هیستوری داشته باشین در نظر داشته باشین هر بار برا کردیت کارد یا حتی موبایل اپلای میکنید وارد هیستوری میشه که خوب نیست میتونید از کردیت کارما برای مونیتور کردن کریت اسکور استفاده کنید
۳ اقدام برای گواهینامه و یا ای دی که از دی ام وی میپیرین که دو تا ادرس پروف میخواد حواستونو جمع کنید آدرس که به بانک میدین وقتی عوض کنید یک ماه باید وایسین استیمنت بیاد برای دومیش میتونین چنج آو آدرس یو اس پی اس رو پرکنید و برگه سوشیال هم میخواد
۴ اگه چک کردید و گرین کاردتون بعد ۱۰ روز صادر نشده بود بش یه سقرمه ای بزنید پروفایل آپذیت کنید زنگ بزنید از این کاره 20 روز تا یه ماه باید بیاد که بهش احتیاجی ندارین فعلا
۵ در خرید ماشین عجله نکنین بعد از ۵ ماه میتونین فایننس کنین و خیلی کارای دیگه برای حمل و نقل هم میتونین یا از Uber ( اhttps://www.uber.com/invite/uberghasemi
استفاده کنید

حتما برای کار پیدا کردن از craigslist استفاده کنید برای ماشین خریدن و خونه اجاره کردن هم همینطور
کلا اگه زبانتون خوب هست که یه پله جلوترین ولی نه خیلی
برای کار هم
اینجا هیچ مدرک جای دیگه رو قبول ندارن پس خودتونو ریاد خسته نکنید
اگه برنامه ریزیتون درست باشه میتونید کار پیدا کنید که هم خیلی سخته و هم کمترین حقوق در ضمن میتونین کلی سرتیفیکت بگیرید از کامیونیتی کالج کانتی که توش هستین مثلا pharmacy technician که 12 دلار حقوقشه و نسبت به کارهای دیگه خیلی سادست
در ضمن کسی کار فوری با حقوق ۹ دلار تو مریلند خواست میتونم راهنمایی کنم

برا همین باید خونه ارزون اجاره کنید
ما اینجا 1300 دلار میدیم 500 متر اونطرف تر 900 دلار خونه ها که فامیلمون اینحا رو پیدا کرد

ممنون دوست عزيز بابت اطلاعات مفيدتون!
ولي راستش من جريانه كرديت كارت و مانيتور كردنش و نفهميدم! يعني ميگين كرديت كارت و بگيريم و مثلا براي خريد موبايل ازش استفاده نكنيم؟

نه دوست عزیز ربطی به کردیت کارد نداره شما اینجا تا میاید کردیت اسکور تون خیلی پایینه که برمیگرده به کردیت ریپورت هرجا میرید درخواستی میکنید که بهتون اعتبار بدن حتی 50 دلار پول تلفن تا آخر ماه ازتون اجازه میگیرن که اونو چک کنن که ]اینکوایری براتون توش میزارن که تا دو سال میمونه و بهتون اعتبار نمیدن پس رفتین استور دیدین میگه اپلای کن برا کردیت کارد سریع هل نشین
حذاقل 6 ماه طول میکشه برا کردیتون تا بره بالا و برا تازه واردا خیلی سریع میره بالا
کیس نامبر:2015AS0004xx افراد کیس: 3 نفر آ،نکارا، تاریخ ارسال فرم ها: 22 می کارنت: 12 آگوست 2014 نامه دوم: 23 اکتبر 2014 تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر دریافت ویزا: Cool خودم AP همسر و فرزند یک ضرب آپدیتها 24 دسامبر، 20 فوریه، 26 فوریه بعد ارسال ایمیل ، 27 مارچ، 30 مارچ، 31 مارچو کلیر 8 آپریل دریافت ویزا22 آپریل Big Grin ورود به آمریکا 6 می
تشکر کنندگان: TajbakhshSalma ، Pariba ، Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 03:06)mohammad384 نوشته:  دوستان من برای آیین نامه رفتم و خداروشکر قبول شدم. بهتره یک دور دفترچه رو سریع بخونید بعد حتما نمونه سوالات فارسی رو دانلود کنید و بیشتر اونو بخونید. باقی سوالارو نمیذونم ولی سوالات من اکثرا از همون سوالایی که دانلود کرده بودم بود. هزینش 33 دلاره. سری اول تا ۶ سوال مجازید که اشتباه بزنید ولی برای سری بعد بیشتر از ۳ تا سوال نباید اشتباه بزنید. بهتره صبح زود تشریف ببرید تا اگر خدای نکرده رد شدید همونجا میتونید مجددا به صورت رایگان تست بدید. ازمون هم وقت نداره. هر قدر خواستید میتونید سر جلسه امتحان بشینید.

مى شه بگيد نمونه سوالات رو از کجا دانلود کرديد
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 02:55)mohammad384 نوشته:  
(2015-10-09 ساعت 21:13)Kia robani نوشته:  ديروز بالاخره دل به دريا زديم و با همسرم سيم كارت تلفن خريديم براي هر نفر ٤٠دلار در ماه از at&tبا ١/٥گيك اينترنت واقعا هزينه تلفن اينجا زياده و براي كسايي كه تازه مي ايند و با پول ايران مي خواهند مخارجسون رو بدهند و در امد و كار ندارند اينجا همه چي گرونه ولي همه بهم مي گن اولش خيلي سخته ولي جا نزن من هم يك مدتي به خودم فرصت دادم تا ببينم چي پيش مي اد

سلام. من هم سیم کارت t-mobile گرفتم. شاید مزایاش رو نپسندید ولی اگه خواستید ماه آینده تهیه کنید یا دیگر ذوستان.
یک ماهه. 100 دقیقه مکالمه. اینترنت پر سرعت نا محدود. پیامک به کل دنیا نامحدود و رایگان. قیمت 30 دلار
در ضمن من نمیدونستم و یا شاید خط من اینطوری باشه و لی وقتی کسی با من تماس میگیره از دقیقه های منم کم میشه. خط شما هم اینطوریه؟؟SadSad

این پلنی که میگید خوبه ولی صحبت کردنش یه کم محدود هست، من لس آنجلس هستم سانتا کلاریتا، فعلا تازه واردم خیلی به محیط و اینا وارد نیستم، میشه راهنمایی کنید از کجا باید سیم کارتو تهیه کنم ، حضوریه یا اینترنتی
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: Pariba ، Daneshjo
خانم بهجت شما چه طورى براى مديکال اقدام کرديد من تو سايت فرم پر کردم شماره ايدى مى خواد که من هنوز ندارم
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: behjat ، k1_m_1358 ، Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 17:50)samane1363 نوشته:  Please enter a different payment date. The payment date must be no earlier than tomorrow's date and must be within three years of the submission date.

دوستان سلام
ما ۸ اکتبر رسیدیم، تو اولین روز ورودمون،(۹ اکتبر) اداره سوشیال و بانک ولزفارگو رفتیم و دبیت کارت گرفتیم
وقتی برای پرداخت ۱۶۵$ اقدام میکنیم تو سایت بعد از وارد کردن مشخصات کارت و پرداخت، این ارور رو میده لطفا راهنمایی کنید

شاید زمانی که می خواستید پرداخت رو انجام بدید، ساعت اداری تموم شده بوده، گفته باید تاریخ پرداخت رو فردا بزنید.
اگر این اتفاق خارج از ساعت اداری نبوده این پست من رو نادیده بگیرید Wink
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: samane1363 ، ریحانا ، Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 20:36)victor2016 نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 17:50)samane1363 نوشته:  Please enter a different payment date. The payment date must be no earlier than tomorrow's date and must be within three years of the submission date.

دوستان سلام

شاید زمانی که می خواستید پرداخت رو انجام بدید، ساعت اداری تموم شده بوده، گفته باید تاریخ پرداخت رو فردا بزنید.
اگر این اتفاق خارج از ساعت اداری نبوده این پست من رو نادیده بگیرید Wink
سپاس از پاسختون… بله فک میکنم ساعت پنج بعدازظهر بود امروز و فرداهم که تعطیله و ساعت اداری نیست
پس میمونه واسه دوشنبه
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
(2015-10-10 ساعت 17:02)ریحانا نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 15:49)Alex ۲۰۱۴ نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 03:06)mohammad384 نوشته:  دوستان من برای آیین نامه رفتم و خداروشکر قبول شدم. بهتره یک دور دفترچه رو سریع بخونید بعد حتما نمونه سوالات فارسی رو دانلود کنید و بیشتر اونو بخونید. باقی سوالارو نمیذونم ولی سوالات من اکثرا از همون سوالایی که دانلود کرده بودم بود. هزینش 33 دلاره. سری اول تا ۶ سوال مجازید که اشتباه بزنید ولی برای سری بعد بیشتر از ۳ تا سوال نباید اشتباه بزنید. بهتره صبح زود تشریف ببرید تا اگر خدای نکرده رد شدید همونجا میتونید مجددا به صورت رایگان تست بدید. ازمون هم وقت نداره. هر قدر خواستید میتونید سر جلسه امتحان بشینید.

محمد جان داداش من هر چی تلاش میکنم این دفترچه ایین نامه رو نمی تونم دانلود کنم نمیدونم کجای سایته .البته DMVما مربوط میشه به ایالت تگزاس اگه میشه لطفا راهنمایی کنید .
از دوستان دالاسی هم التماس دعا دارم .با تشکر فراوان

http://www.dmv.org/tx-texas/driver-handb...r-Handbook
عبارت آبی (هایپرلینک) Texas Driver's Handbook را بفشارید تا دانلود شود.

ممنون ریحانا جان از لطفتون سپاسگزارم .
ANKARA-->YEREVAN-Current Date:12 MAY-STATUS:CLEARED
MY DEAR GOD `WE ARE ONLY HOPEFULL`PLEASE HELP AND PROTECT US. PLEASE`PLEASE`PLEASE`...........PLEASE
لاتاری از آغاز تا پایان
118 مهاجرسرا
خدایا عاشقتم
درآغوشم بگیر ازخودرهایم کن --- گرفتارسکوتم من صدایم کن
[/align]
تشکر کنندگان: ریحانا ، Daneshjo
(2015-10-10 ساعت 19:54)Kia robani نوشته:  خانم بهجت شما چه طورى براى مديکال اقدام کرديد من تو سايت فرم پر کردم شماره ايدى مى خواد که من هنوز ندارم

سلام ما مدیکال رو از county لس آنجلس اقدام کردیم فقط شماره سوشیال رو میخواد حضوری برید اداره ،آنجا درخواست مدیکل میدید اگر شرایطش رو داشتید بهتون میدن،
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
سلام دوستان عزیز
میخواستم بپرسم که یکی از دوستانم گفت که اگه سابقه رانندگی داشته باشید اگه اینجا ماشین بخرید بیمه اش ارزونتر میشه.....حالا میخواستم بدونم آیا گواهینامه رانندگی مو ترجمه کنم تو ایران یا گواهینامه ایران بدرد نمیخوره؟
و سوال دیگه اینکه من در رابطه با کارم یه سری تقدیر نامه دارم که میخواستم ببینم اگه ترجمه شون کنم بدرد میخوره؟
تاریخ رویت قبولی:1 می 2014__شماره کیس:##49___تعداد افراد در کیس:3 نفر____زمان کرنت شدن :12 مارچ_ ___تغییر مکان مصاحبه از آنکارا به ابوظبی توسط kcc_____زمان مصاحبه: 17 می__وضعیت: AP همه اعضاء____اولین آپدیت سیس 19 می هر سه نفر/دومین آپدیت سیس20می نفر اصلی کیس و من و آخرین آپ سیس 10آگوست هر سه نفر /تو سایت ابو فقط یک آپ در تاریخ 21 می ____18و19و20 آگوست آپ هر سه ....صدور ویزا 23آگوست
(2015-10-10 ساعت 22:12)endeavour نوشته:  سلام دوستان عزیز
میخواستم بپرسم که یکی از دوستانم گفت که اگه سابقه رانندگی داشته باشید اگه اینجا ماشین بخرید بیمه اش ارزونتر میشه.....حالا میخواستم بدونم آیا گواهینامه رانندگی مو ترجمه کنم تو ایران یا گواهینامه ایران بدرد نمیخوره؟
و سوال دیگه اینکه من در رابطه با کارم یه سری تقدیر نامه دارم که میخواستم ببینم اگه ترجمه شون کنم بدرد میخوره؟
سلام دوست عزيز ،
من تجربه خودم رو ميگم
من وقتي براي بيمه اقدام كردم ،گفتيد چون سابقه بيمه نداري اينجا ، قيمت بيمه ماشين واسه خودم تنها حدودا ١٥٠٠ دلار واسه يكسال شد، بعد گفت سابقه بيمه ايران رو بيار شايد كم بشه ، من گواهينامه ترجمه داشتم ، از ايران هم از شركت بيمه يه نامه گفتيد واسم بگيرين كه مثلا فلاني با شماره گواهينامه فلان طَي ١٠ سال اخير تصادفي نداشته و رانندگي سيفي داشته است.
خلاصه اين دوتا به همراه گواهينامه همسرم بردم ٦٠٠ دلار كم شد و براي دونفر ، يعني بدون سابقه رانندگي براي يه نفر ١٥٠٠ دلار و با سابقه اي كه آوردم براي دونفر ٩٠٠ دلار
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Hopeman ، lighthouse ، endeavour ، ریحانا ، TajbakhshSalma ، miyu ، Daneshjo
دوست عزيز endeavor،
تجربه قبلي شوهر من اينه که گواهينامه، دوره، و ساير مدارک ايران خيلي به درد کارفرماها نمي خورن. ولي اگه يک مدرک بين المللي داشته باشي، که اکثر اين مدارک به زبان انگليسي صادر شده اند و نياز به تجربه ندارند،مي تونند مفيد باشند.
يک موضوع ديگه که من خودم هم تا اين اواخر نمي دونستم، نوع مدرک (ليسانس، فوق، دکتري، و ....) خيلي دليلي بر بالاتر بودن حقوق نيستند (مطلقاً مغاير ايران). تحصيلات دانشگاهي پيش نياز خيلي از کارهاي کارمندي (white collar jobs) هست ولي حقوقي که مي گيري مطلقاً تناسبي با نوع مدرک نداره.
يک موضوع ديگه، مدرک دکتري فقط برا کارهاي دانشگاهي و تحقيقاتي کاربرد داره و برا کارهاي عملياتي کارفرماها بيشتر دنبال ليسانسه و حد اکثر فوق ليسانس مي گردند، و معمولاً مدارک بالا برا کارهاي اجرايي خيلي مناسب نيستند (Over Qualified) برا همين بعضي ها برا ورود به بازار کار مدارک دکتراي ايران خود را ابتدا رو نمي کنن، و ترجيح مي دهند دوره هاي کاري (Vocational Courses) را بگذرونند. (مگر اينکه کسي بخواد دانشگاه استخدام بشه که معمولاً کارهاي دانشگاهي حقوقشان از کارهاي بازرگاني و فني خيلي کمتره).
يک مطلب ديگه اينکه، اگه کسي مي خواد بره که بمونه، بدترين زمان رفتن به آمريکا از لحاظ پيدا کردن کار دائم، از اواسط نوامبر تا اواسط ژانويه هست.
در اين دوره کارهاي موقت کارگري (Blue Collars) مرتبط با فروش سال نو رونق داره، که معمولاً افراد تحصيل کرده با سابقه کمتر علاقه نشون مي دن.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: Siamak ، lighthouse ، endeavour ، Daneshjo
دوستان يک راهنمايي مي خواستم.
هواپيمايي KLM از تهران به ابوظبی با پرواز الاتحاد پرواز داره و پس از ابوظبی پروازهاي با KLM پيگيري مي شن.
حالا سوال من اينه که با توجه به اينگه پرواز اول با الاتحاد هست، کارهاي مهاجرتي برا پرواز اول به آمريکا تو فرودگاه ابوظبی انچام مي شه يا مثل بقيه پروازهاي غير الاتحاد، کارهاي مهاجرتي در پورت ورودي آمريکا انجام خواهد شد. ممنون مي شم دوستاني که تجربه دارن، راهنمايي بفرماين.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: mojgan m ، Daneshjo
دوستان یه راهنمایی میخواستم کسی میدونه از تهران به آستین Austin پایتخت تگزاس مستقیم چطوری میشه رفت ممنون میشم اگه کسی میدونه بگه
کیس نامبر ۷۰xx
تاریخ مصاحبه ۱۴ اگوست انکارا
برنده کیس خودم
همسرم معاف
نتیجه مصاحبه: کلیرنس

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان