کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-11-01 ساعت 23:12)behjat نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 16:22)ariana80 نوشته:  [quote='behjat' pid='677485' dateline='1446340379']
سلام دوستان عزیزم، من هم تقریبا هفته ای یک شبانه روز میرم سرکار کیترینگ ، یک دفعه ۱۰۰ دلار میده، یکدفعه ۱۴۰ دلار میده، هر دفعه هم میگه راضی باش، منم تو دلم میگم فعلا مجبورم که راضی باشم تا حالا ۷۶۰ دلار کار کردم زیاد نیست ولی کم کم جمع میشه تا آخر شش ماه پول بلیط رفت و برگشت بعدی رو میتونم جمع کنم، شوهرم هم که کلا دنبال کار نیست ،?? فقط ایده های بزرگ میده، ماشین میخرم بعدها دلیوری میکنم،! مغازه میزنم کارهای برقی میکنم !! تازه غرغر هم میکنه که من نمیتونم تو یک اتاق زندگی کنم???? بهش میگم نکنه جای من و تو با هم عوض شده ??? من تمام تلاشمو میکنم که پول دربیارم اصلا هم ایده های بزرگ ندارم هرروز که بیکارم میگم ۱۰۰ پر، بازهم خداروشکرمیکنم که همین کار مختصر رو پیدا کردم، خدابزرگه یک چیزی هم برای خانمها بگم اینجا کار ناخن خیلی طرفدار داره تو هر خیابون اقلا چند تا مرکز پدیکور، مانیکور هست که توش پر مشتریه، حتی خانمهای مسن هم زیاد میبینم، حالا نمیدونم من مثل اینکه اصلا خانم نیستم چون تاحالا یک بارهم همچین کاری نکردم و کلا پول بابت این چیزها نمیدم، کار آشپزی، زیبایی، آرایشی اینجا خیلی طالب داره، بازهم امیدوارم که همه تو مراحل زندگیشون موفق باشن، اینجا آرامش خوبی داره و آدم غیر کار هیچ استرسی نداره همتون موفق باشید
بهجت خانم این اکانت FBتون رو بدید به خدا ما شما رو به لیست دوستامون اضافه کنیم انصافا ادم خوشش میاید از این همه انگیزه
ضمنا وقتی یه زن کارهای بیتشر بر میداره معلومه شوهرش خوشش میاد دیگه کار نمیکنه Smile

مرسی عزیزم، شاید خانمهای گروه از من انگیزه بگیرند برای تلاش بیشتر، اینجا همه میتونند کار کنند و پول در بیارند پس حتما نباید منتظر آقایون بمونید، گناه دارن به خدا? در ضمن من شوهرم بالای ۶۵ سال میشه تا دوماه دیگه، اگر یهش حقوق بدن دیگه اگر کارهم نکرد مهم نیست، من همیشه فقط روی خودم حساب باز کردم، تمام پول این سفر روهم تا یک قرون آخر از خودم دادم، و حالا تا دوباره پس اندازمو برنگردونم خیالم راحت نمیشه?? تیرماهی ها حتما باید پس انداز داشته باشند?? باشه اسممو برات پیام خصوصی میکنم تو FB، یک دوست جدید=یک آرامش تازه
سلام بهجت خانم مى شه براى من هم بفرستيد اکانا فيس بوک تون رو [/quote
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: mojgan m ، behjat ، sahar2016 ، victor2016
سلام بهجت خانم مى شه اکانت فيس بوک تون رو براى من هم بفرستيد
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: behjat
سلام بهجت خانم گل و مهربون. لطفا برای منم بفرستید
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان: behjat
بهجت خانم عزیز. الان فروشگاه های ساعت و کفش و لباس زنونه خوب دارن استخدام میکنن. منم اینجا تو دالاس دنبال خونه هستم. به محض اینکه خونه بگیرم . ساعات کاریم رو پر میکنم
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان: behjat ، victor2016 ، saharbb
(2015-11-01 ساعت 21:28)kyakourosh نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 17:20)mojgan m نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 11:11)نیلان نوشته:  سلام دوستان. من الان ۲۳ روزه که وارد آمریکا شدم و هنوز گیرین کارتم نیومده و الان میخوام آدرس اولیه ی ارسال گیرین کارت رو عوض کنم. آیا این ممکن هست و چطوری باید انجامش بدم؟
ممنونم از راهنمایی تون

سوال منم همینه. خواهش میکنم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه. خیلی استرس دارم

سلام دوستان
تا جايي كه براتون امكان داره ادرس را قبل از آمدن گرين كارت عوض نكنيد چون از روزي كه شما تغيير ادرس را اعلام ميكنيد حدوداً يك ماه طول ميكشد كه ادرس شما مود تاييد قرار ميگيرد جهت ارسال گرين كارت ولي اگر مجبور هستيد ادرس را عوض كنيد و نگران تاخير در ارسال گرين كارت نيستيد دوتا راه وجود دارد
١- از طريق وب سايت اداره مهاجرت فرم AR-11 را بصورت انلاين پركنيد و بعد به ايميلي كه داده أيد يك تاييديه فرستاده ميشود
٢- فرم AR-11 را دانلود كنيد و پركنيد و به يكي از دفاتر پست مراجعه كنيد و به آدرسي كه زير فرم نوشته شده ارسال كنيد
بعدا براي اطمينان اگر از طريق سايت أليس پول را پرداخت كرده أيد به اكانت كاربري برويد و ادرس را اصلاح كنيد
همچنين از طريق همان سايت أليس در قسمت contact us با نوشتن كامل اسم و A نامبر و ساير مشخصات ادرس جديد را اعلام كنيد
موفق باشيد

خیلی ممنون از راهنماییتون. من منصرف شدم از تغییر آدرس. آیا راهی هست که بفهمیم الان گیرین کارت ما پست شده یا نه؟ یا میشه فهمید کی به دست ما میرسه؟
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
با گرين كارت مگه مي شه رفت كانادا هم زندگي كرد؟
تشکر کنندگان:
(2015-11-02 ساعت 02:26)نیلان نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 11:11)نیلان نوشته:  سلام دوستان. من الان ۲۳ روزه که وارد آمریکا شدم و هنوز گیرین کارتم نیومده و الان میخوام آدرس اولیه ی ارسال گیرین کارت رو عوض کنم. آیا این ممکن هست و چطوری باید انجامش بدم؟
ممنونم از راهنمایی تون

سلام دوستان
تا جايي كه براتون امكان داره ادرس را قبل از آمدن گرين كارت عوض نكنيد چون از روزي كه شما تغيير ادرس را اعلام ميكنيد حدوداً يك ماه طول ميكشد كه ادرس شما مود تاييد قرار ميگيرد جهت ارسال گرين كارت ولي اگر مجبور هستيد ادرس را عوض كنيد و نگران تاخير در ارسال گرين كارت نيستيد دوتا راه وجود دارد
١- از طريق وب سايت اداره مهاجرت فرم AR-11 را بصورت انلاين پركنيد و بعد به ايميلي كه داده أيد يك تاييديه فرستاده ميشود
٢- فرم AR-11 را دانلود كنيد و پركنيد و به يكي از دفاتر پست مراجعه كنيد و به آدرسي كه زير فرم نوشته شده ارسال كنيد
بعدا براي اطمينان اگر از طريق سايت أليس پول را پرداخت كرده أيد به اكانت كاربري برويد و ادرس را اصلاح كنيد
همچنين از طريق همان سايت أليس در قسمت contact us با نوشتن كامل اسم و A نامبر و ساير مشخصات ادرس جديد را اعلام كنيد
موفق باشيد

خیلی ممنون از راهنماییتون. من منصرف شدم از تغییر آدرس. آیا راهی هست که بفهمیم الان گیرین کارت ما پست شده یا نه؟ یا میشه فهمید کی به دست ما میرسه؟

اگر رسيد نامبر را داريد در قسمت check status در سايت اداره مهاجرت وارد كنيد براي هر نَفَر جداگانه تا اطلاعات مورد نظر را دريافت كنيد
ولي ميتوانيد تماس بگيريد و يا ايميل بنويسيد و بطور معمول بين ٤ هفته تا ٨ هفته طول ميكشد البته موارد استثناء هم وجود دارد
تشکر کنندگان: نیلان ، mojgan m ، victor2016
سلام به همه خصوصا بهجت خانوم. گرین کارتم باالاخره رسید. بعد از حدود سه ماه. آدرسم هم تغییر داده بودم ولی بدون مشکل خذاروشکر رسیدش.
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 1 نفر ; سفارت : ابوظبي مصاحبه : مارچ ; كلير : بزودي. (20 مارچ عزیز کی تغییر میکنی؟؟؟؟؟ نمیخوای بری؟؟دست از سر ما بردار خو)
هووووووووووووووووووووووررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااا. 20 مارچ دست از سرم بردااااااااااااااااااااااااااااشششششششششششششششت.
خدایا شکرت.بالاخره منم کلیر شدم
مقصد: کالیفرنیاBig Grin
تشکر کنندگان: behjat ، mojgan m ، victor2016 ، babak12
گرين کارت ما هم بعداز 50 روز از ورودمون بدون تغيىر ادرس به دستمون رسيد
تشکر کنندگان: behjat ، mohammad384 ، mojgan m ، victor2016 ، babak12 ، Marmad ، الناز٢
(2015-11-02 ساعت 07:04)mohammad384 نوشته:  سلام به همه خصوصا بهجت خانوم. گرین کارتم باالاخره رسید. بعد از حدود سه ماه. آدرسم هم تغییر داده بودم ولی بدون مشکل خذاروشکر رسیدش.

سلام خوشحالم که کارهاتون داره کم کم روبراه میشه موفق باشی
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: mohammad384 ، sahar2016 ، victor2016
(2015-11-02 ساعت 03:03)Kia robani نوشته:  با گرين كارت مگه مي شه رفت كانادا هم زندگي كرد؟
زندگی نهSmile میشه وارد شد تا حداکثر 6 ماه.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: mojgan m ، victor2016
سلام حالا که صحبت از ورود به کانادا با گرین کارت آمریکاست، میخواستم بدونم میشه برای اولین بار از ایران با گرین کارت آمریکا وارد کانادا شد؟
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
(2015-11-02 ساعت 03:04)kyakourosh نوشته:  
ممنونم از راهنمایی تون

سلام دوستان
موفق باشيد

اگر رسيد نامبر را داريد در قسمت check status در سايت اداره مهاجرت وارد كنيد براي هر نَفَر جداگانه تا اطلاعات مورد نظر را دريافت كنيد
ولي ميتوانيد تماس بگيريد و يا ايميل بنويسيد و بطور معمول بين ٤ هفته تا ٨ هفته طول ميكشد البته موارد استثناء هم وجود دارد
رسید نامبر من ارور میده....معنیش اینه که اصلا پروسه نشده؟
فردا زنگ میزنم
ممنونم
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
(2015-11-02 ساعت 12:00)نیلان نوشته:  
(2015-11-02 ساعت 03:04)kyakourosh نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 17:20)mojgan m نوشته:  سوال منم همینه. خواهش میکنم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه. خیلی استرس دارم

سلام دوستان
موفق باشيد

رسید نامبر من ارور میده....معنیش اینه که اصلا پروسه نشده؟
فردا زنگ میزنم
ممنونم
jتا زمان ثبت ورود شما ارور میده...زمانیکه پروسه شروع بشه چک کنید..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: victor2016
(2015-10-31 ساعت 23:57)پانیسا نوشته:  دوستان سلام .من تقریبا دوهفته است که وارد سن دیگو شدم . درهفته اول با کمک یک دوست که کارمند دولت اینجا وبه همه امور آگاه است تمام کارهای اداری را به راحتی انجام دادم . به محض ورود یک اتاق برایم ماهانه اجاره کردند. درخواست ssnبدون هیچ مشکلی وبعد یکهفته کارتم را دریافت کردم . حساب بانکی روز اول باز کردم و 165$را واریزکردم.بعد به dmvرفتم و امتحان آیین نامه را دادم . سیم کارت t.mobil را خریدم .و الان هم برای امتحان شهر آماده میشوم .وشهر زیبای سن دیگو رامیگردم تا بقیه کارها هم ردیف شود . دوستانی که به این شهر می آیند میتوانند به من پیغام دهند .

تبریک میگم دوست عزیز. برای بیمه درمانی کاری نکردید؟ ما هم اواخر نوامبر میایم همون طرفا
تشکر کنندگان: shahin61 ، mfarazz ، victor2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان