کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-11-02 ساعت 12:21)shahin61 نوشته:  
(2015-11-02 ساعت 12:00)نیلان نوشته:  
(2015-11-02 ساعت 03:04)kyakourosh نوشته:  
(2015-11-02 ساعت 02:26)نیلان نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 21:28)kyakourosh نوشته:  سلام دوستان
تا جايي كه براتون امكان داره ادرس را قبل از آمدن گرين كارت عوض نكنيد چون از روزي كه شما تغيير ادرس را اعلام ميكنيد حدوداً يك ماه طول ميكشد كه ادرس شما مود تاييد قرار ميگيرد جهت ارسال گرين كارت ولي اگر مجبور هستيد ادرس را عوض كنيد و نگران تاخير در ارسال گرين كارت نيستيد دوتا راه وجود دارد
١- از طريق وب سايت اداره مهاجرت فرم AR-11 را بصورت انلاين پركنيد و بعد به ايميلي كه داده أيد يك تاييديه فرستاده ميشود
٢- فرم AR-11 را دانلود كنيد و پركنيد و به يكي از دفاتر پست مراجعه كنيد و به آدرسي كه زير فرم نوشته شده ارسال كنيد
بعدا براي اطمينان اگر از طريق سايت أليس پول را پرداخت كرده أيد به اكانت كاربري برويد و ادرس را اصلاح كنيد
همچنين از طريق همان سايت أليس در قسمت contact us با نوشتن كامل اسم و A نامبر و ساير مشخصات ادرس جديد را اعلام كنيد
موفق باشيد

خیلی ممنون از راهنماییتون. من منصرف شدم از تغییر آدرس. آیا راهی هست که بفهمیم الان گیرین کارت ما پست شده یا نه؟ یا میشه فهمید کی به دست ما میرسه؟

اگر رسيد نامبر را داريد در قسمت check status در سايت اداره مهاجرت وارد كنيد براي هر نَفَر جداگانه تا اطلاعات مورد نظر را دريافت كنيد
ولي ميتوانيد تماس بگيريد و يا ايميل بنويسيد و بطور معمول بين ٤ هفته تا ٨ هفته طول ميكشد البته موارد استثناء هم وجود دارد
رسید نامبر من ارور میده....معنیش اینه که اصلا پروسه نشده؟
فردا زنگ میزنم
ممنونم
jتا زمان ثبت ورود شما ارور میده...زمانیکه پروسه شروع بشه چک کنید..
جالبه که امروز صبح دیگه ارور نداد و وارد سایت شد و نوشت the card is being produced.....از این مرحله چقدر طول می کشه که گیرین کارت رو دریافت کنم؟
ممنونم از راهنمایی تون
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: ریحانا ، victor2016 ، rose119
(2015-11-02 ساعت 22:47)Srod نوشته:  
(2015-11-02 ساعت 11:29)behjat نوشته:  سلام حالا که صحبت از ورود به کانادا با گرین کارت آمریکاست، میخواستم بدونم میشه برای اولین بار از ایران با گرین کارت آمریکا وارد کانادا شد؟

سلام بهجت خانم
فکر نمیکنم چون اون ویزا تا مهر نخوره روش اعتبار گرین کارت رو نداره
البته من مطمئن نیستم و فقط اینجوری به نظرم میاد که با وجود تحویل ندادن پکیج و مهر نخوردن ویزا احتمالا کانادا قبول نمیکنه اون ویزا رو

سلام ممنونم از پاسختون،
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان:
(2015-11-02 ساعت 11:05)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-11-02 ساعت 03:03)Kia robani نوشته:  با گرين كارت مگه مي شه رفت كانادا هم زندگي كرد؟
زندگی نهSmile میشه وارد شد تا حداکثر ۶ ماه.

مطلب زیر کامل کننده هست
Starting March 15, 2016, visa-exempt foreign nationals who fly to or transit through Canada will need an Electronic Travel Authorization (eTA). Exceptions include U.S. citizens and travellers with a valid visa. Read about the changes and how they may affect you.

که شهروندان ایرانی هم باید eTA رو بگیرند.
که در مورد اینکه این eTA چی هست از این لبنک استفاده کنید
http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp
تشکر کنندگان: ریحانا ، aaraam
(2015-11-03 ساعت 07:50)daniel_b نوشته:  
(2015-11-02 ساعت 03:03)Kia robani نوشته:  با گرين كارت مگه مي شه رفت كانادا هم زندگي كرد؟

مطلب زیر کامل کننده هست
Starting March 15, ۲۰۱۶, visa-exempt foreign nationals who fly to or transit through Canada will need an Electronic Travel Authorization (eTA). Exceptions include U.S. citizens and travellers with a valid visa. Read about the changes and how they may affect you.

ما با مهر خوردن ویزامون Permanent resident محسوب میشیم که طبق این برنامه بایدeTA را داشته باشیم ولی قبل 15 مارچ 2016 چطور ؟
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: victor2016
(2015-11-03 ساعت 09:24)ریحانا نوشته:  
(2015-11-03 ساعت 07:50)daniel_b نوشته:  

مطلب زیر کامل کننده هست
Starting March 15, ۲۰۱۶, visa-exempt foreign nationals who fly to or transit through Canada will need an Electronic Travel Authorization (eTA). Exceptions include U.S. citizens and travellers with a valid visa. Read about the changes and how they may affect you.

ما با مهر خوردن ویزامون Permanent resident محسوب میشیم که طبق این برنامه بایدeTA را داشته باشیم ولی قبل 15 مارچ ۲۰۱۶ چطور ؟
ظاهرا که نوشته فقط برای انهاییکه از طریق هوا وارد میشوند نیاز به ETA دارند. و کسانی راکه زمینی و یا دریایی وارد میشوند مثل قبل هست و شامل این قانون نمیشوند .یعنی اینکه مثلا اگر نزدیک مرز باشیم زمینی نیاز به ETA ندارد. هر چند درخواست و گرفتن ETA هم انلاین و ساده است.

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: ریحانا ، victor2016
سلام.راستش من درتایپیکها اطلاعاتی درمورد شهر ساکرامنتو پیدانکردم.اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم یه مقدار درمورد این شهر بنویسین.(شایدهم بدجایی درخواستم رامطرح کردم .نمیدونم.)
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
تشکر کنندگان:
(2015-11-03 ساعت 14:19)ماندانا.م نوشته:  سلام.راستش من درتایپیکها اطلاعاتی درمورد شهر ساکرامنتو پیدانکردم.اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم یه مقدار درمورد این شهر بنویسین.(شایدهم بدجایی درخواستم رامطرح کردم .نمیدونم.)

تاپيکي براي اين شهر نداريم. اگه خيلي مايليد مي تونيد خودتون يک تاپيک بر اين شهر بسازيد. اين شهر در 90 مايلي شمال غرب سانفرانسيسکو هست. مثل بقيه جاهاي کاليفرنيا جاي خوش آب و هوايي هست. جمعيت خود شهر هم حدود نيم ميليون نفره. اطلاعات کامل را فکر کنم مي تونيد از منابع اینترنتی جمع اوري بکنيد. فکر نمي کنم تعداد ايراني ها در اين شهر خيلي زياد باشه، يا منطقه اي مثل وست وود لوس آنجلس در اين شهر باشه.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: lighthouse
(2015-11-03 ساعت 14:19)ماندانا.م نوشته:  سلام.راستش من درتایپیکها اطلاعاتی درمورد شهر ساکرامنتو پیدانکردم.اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم یه مقدار درمورد این شهر بنویسین.(شایدهم بدجایی درخواستم رامطرح کردم .نمیدونم.)

ماندانا جان من 3 سال ساکرامنتو زندگی می کنم سوالی داری در خدمتم
كيس:IR5 خانوادگي پدر و مادر، مصاحبه: ۲۳ فوریه ابوظبی، آپدیت: پدر ۲۸ فوریه, ۲۰ مارچ، هر دو ۴ جون، ۸ جون
کلیرنس: ۸ جون Big Grin پیکاپ: ۹ جون، اپدیت ۲۸، ۲۹, ۳۰ جون, ۱ جولای
ویزا: مادر ۱ جولای، پدر ۶ جولای Cool
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، lighthouse
سلام دوستان. الان ٦٣ روز از پرداخت ١٦٥$ ميگذره ولي خبري از گرين كارت نشده. باتوجه به اينكه ما تغيير آدرسي نداشتيم و همينطور شماره پيگيري نداريم (پرداخت ١سپتامبر) بنظرتون بايد چكار كرد؟ تلفن يا ايميل براي پيگيري چي هست؟ ضمنا الان ايرانم
كيس نامبر ٣٣٠٠- كيس ٢ نفره (برنده همسرم)- ارسال فرم ٩ آگوست- كارنت ٩ دسامبر- دريافت نامه ٢٣ ژانويه- مصاحبه ٩ مارچ آنكارا- آپديت ٢٠ مارچ-٢٤ ژوئن آپديت شبانه- ٢٥ ژوئن آپديت ايميل- ٢٧ ژوئن كلير بعد از ١١٠ روزSmile اولين ورود ٣٠ آگوست
تشکر کنندگان: Marmad
(2015-11-02 ساعت 00:47)Kia robani نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 23:12)behjat نوشته:  
(2015-11-01 ساعت 16:22)ariana80 نوشته:  [quote='behjat' pid='677485' dateline='1446340379']
سلام دوستان عزیزم، من هم تقریبا هفته ای یک شبانه روز میرم سرکار کیترینگ ، یک دفعه ۱۰۰ دلار میده، یکدفعه ۱۴۰ دلار میده، هر دفعه هم میگه راضی باش، منم تو دلم میگم فعلا مجبورم که راضی باشم تا حالا ۷۶۰ دلار کار کردم زیاد نیست ولی کم کم جمع میشه تا آخر شش ماه پول بلیط رفت و برگشت بعدی رو میتونم جمع کنم، شوهرم هم که کلا دنبال کار نیست ،[emoji23][emoji16] فقط ایده های بزرگ میده، ماشین میخرم بعدها دلیوری میکنم،! مغازه میزنم کارهای برقی میکنم !! تازه غرغر هم میکنه که من نمیتونم تو یک اتاق زندگی کنم[emoji16][emoji16][emoji3][emoji16] بهش میگم نکنه جای من و تو با هم عوض شده [emoji23][emoji3][emoji16] من تمام تلاشمو میکنم که پول دربیارم اصلا هم ایده های بزرگ ندارم هرروز که بیکارم میگم ۱۰۰ پر، بازهم خداروشکرمیکنم که همین کار مختصر رو پیدا کردم، خدابزرگه یک چیزی هم برای خانمها بگم اینجا کار ناخن خیلی طرفدار داره تو هر خیابون اقلا چند تا مرکز پدیکور، مانیکور هست که توش پر مشتریه، حتی خانمهای مسن هم زیاد میبینم، حالا نمیدونم من مثل اینکه اصلا خانم نیستم چون تاحالا یک بارهم همچین کاری نکردم و کلا پول بابت این چیزها نمیدم، کار آشپزی، زیبایی، آرایشی اینجا خیلی طالب داره، بازهم امیدوارم که همه تو مراحل زندگیشون موفق باشن، اینجا آرامش خوبی داره و آدم غیر کار هیچ استرسی نداره همتون موفق باشید
بهجت خانم این اکانت FBتون رو بدید به خدا ما شما رو به لیست دوستامون اضافه کنیم انصافا ادم خوشش میاید از این همه انگیزه
ضمنا وقتی یه زن کارهای بیتشر بر میداره معلومه شوهرش خوشش میاد دیگه کار نمیکنه Smile

مرسی عزیزم، شاید خانمهای گروه از من انگیزه بگیرند برای تلاش بیشتر، اینجا همه میتونند کار کنند و پول در بیارند پس حتما نباید منتظر آقایون بمونید، گناه دارن به خدا[emoji16] در ضمن من شوهرم بالای ۶۵ سال میشه تا دوماه دیگه، اگر یهش حقوق بدن دیگه اگر کارهم نکرد مهم نیست، من همیشه فقط روی خودم حساب باز کردم، تمام پول این سفر روهم تا یک قرون آخر از خودم دادم، و حالا تا دوباره پس اندازمو برنگردونم خیالم راحت نمیشه[emoji3][emoji3] تیرماهی ها حتما باید پس انداز داشته باشند[emoji23][emoji23] باشه اسممو برات پیام خصوصی میکنم تو FB، یک دوست جدید=یک آرامش تازه
سلام بهجت خانم مى شه براى من هم بفرستيد اکانا فيس بوک تون رو [/quote

بهجت جون خوشحالم كه نوشته هايتان را مي خوانم وبابت درست شدن كار دخترخانمهايتان هم تبريك مي گم انشالله هميشه تنان سالم ودلتان شاد باشد
تشکر کنندگان: ریحانا ، behjat ، victor2016 ، k1_m_1358 ، الناز٢
(2015-11-03 ساعت 15:29)arezoue نوشته:  

ماندانا جان من ۳ سال ساکرامنتو زندگی می کنم سوالی داری در خدمتم

آرزو جان من تایپیک کالیفرنیا رو که مطالعه میکردم دوستان گفته بودن ساکرامنتو کمترین هزینه اجاره خونه رو داره برای ما که دو تا بچه داریم ارزون ترین اجاره چقدر است .البته برای من محله مهم نیست ولی تمیزی خود خونه و این که سوسک نداشته باشه خیلی مهم هست.اجاره منزل با اسباب و وسایل با اجاره بدون اسباب چقدر اختلاف قیمت دارد.لطفا جواب بدید تا باز هم مزاحمتون بشیم و بقیه سوالات رو بپرسیم.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
تشکر کنندگان:
(2015-11-03 ساعت 15:29)arezoue نوشته:  

ماندانا جان من ۳ سال ساکرامنتو زندگی می کنم سوالی داری در خدمتم

دوست عزيز محبت مي كنيد توصيحي كوتاه ومفيد در مورد شهرتان بدهيد مخصوصا محيط هاي اموزشي وكار
موفق باشيد
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیزم ما امروز رفتیم اداره سوشیال برای کمک بالای ۶۵ سال اقدام کنیم گفتند تا سیتیزن نشید بهتون تعلق نمیگیره، دیگه باید حتما بتونم کار مناسبتر پیدا کنم تا از پس کرایه و مخارج بربیام اگر از دوستان کسی اطلاعی از این مزایای ssi , SSA یا قوانین مشابه داره به من بگه
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: shahin61
سلام دوستان، من برام یه مشکلی پیش اومده و به کمک تون احتیاج دارم. الان حدود ۱ ماه هست که وارد امریکا شدم و هنوز گیرین کارت به دستم نرسیده، آیا بدون گیرین کارت می تونم از امریکا خارج بشم؟ و دیگر اینکه وضعیت گیرین کارت من رو الان تو سایت میزنه که صادر شده، آیا می دونید از وقتی اعلام وضعیت میزنه که صادر شده، چقدر حدودا طول می کشه که بتونم دریافتش کنم؟
خیلی ممنونم
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: mojgan m ، Marmad ، ریحانا
(2015-11-04 ساعت 03:17)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیزم ما امروز رفتیم اداره سوشیال برای کمک بالای ۶۵ سال اقدام کنیم گفتند تا سیتیزن نشید بهتون تعلق نمیگیره، دیگه باید حتما بتونم کار مناسبتر پیدا کنم تا از پس کرایه و مخارج بربیام اگر از دوستان کسی اطلاعی از این مزایای ssi , SSA یا قوانین مشابه داره به من بگه
قبلا عرض کردم که فعلا تعلق نمیگیره..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان