کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان عزیز چند نکته درباره معضل این uscis receipt number :
1- اینکه در زمان پرداخت با این سایت و شکل جدید حتما receipt Number رو بهتون میده پس از پرداخت یک تصویری به شکل زیر ظاهر خواهد شد ( امیدوارم تصویر اپلود شه )

2- بعد از حدود 1 ماه از پرداخت 165 $ زمانی که رفتم تو وبسابت و receipt رو زدم سایت خطا داد که هم با تلفن معروف 5283 - 375 - 800 تماس گرفتم و داخلی های 1 بعدش 2 بعدش 2 رو گرفتم که متاسفانه بازم مشگل حل نشد و منتظر شدم تا کسی گوشی برداره که تو سیستم اطلاعات رو زد و گقت مشگلی نیست و من بازهم قانع نشدم و یک وقت حضوری گرفتم و امروز رفتم خیلی راحت چک کرد گفت مشگلی نداره پرونده ات و به من گقت اینجا چیزی اپدیت نخواهد شد پروسه شما مشگلی نداره با ویزا 1 سال میتونین رفت و امد کنین منتظر باشین تا گرین کارت تون بیاد ( البته من نیویورک هستم )
خوبی شهرهای بزرگ اینه خیلی راحت وقت می گیری و کاملا وارد هستن چون افراد زیادی رفت و امد دارن روال دستشونه ، من توی صدور SSN اصلا اذیت نشدم ظرف 5 روز کاری دستم رسید بدون اینکه کاری جایی گیر داشته باشه توصیه ام اینه که دوستان لا اقل موقع ورود شهرهای بزرگ رو انتخاب کنن تا زیاد به مشگلات خاص دچار نشن

یک نکته دیگه دوستانی قصد سفر به کشور کاتادا دارن با همون ویزای اولیه میتونن بدون دریافت ویزای کانادا سفر کنن شخصا از سفارت پرسیدم
برنده شده : سال 2015 سفارت مصاحبه شونده : ارمنستان تاریخ مصاحبه : may 2015 ویزای یک ضرب ورود به آمریکا : oct 22 2015 نیویورک
تشکر کنندگان: Daneshjo ، mfarazz ، babak12 ، Pariba ، samane1363
سلام بردوستان گرامی
ما مبلغ 165دلار روباسیستم قبلی اواخراگوست ازایران پرداخت کردیم و8سپتامبروارد امریکا شدیم. جالب اینجاست که گرین کارت من30سپتامبراومد ولی مال همسر وپسرم تازه از23سپتامبر پروسه صدور گرین کارتشون رو توی سایت uscisمیزنه ،شروع شده. البته مال شوهرم رو میزنه که درحال انجامه ومال پسرم رو میزنه که کیسش توسطlockbox!!!!پذیرفته شده توهمون تاریخ 23سپتامبر ویه نامه هم پست کردن که روند کاررو توضیح دادن وقاعدتا تا 23اکتبر بایدنامه رودریافت کنیم واگرنه تماس بگیریم. ماکه نامه ای دریافت نکردیم وزنگ زدیم گفتند نامه مهم نیست وپرونده مشکلی نداره واگه تادوماه بعداز شروع پروسه به دستتون نرسید که قاعدتا بایدبرسه،اونوقت دوباره تماس بگیرید.برای شوهرم هم بعداز 45روز ایمیل زدیم گفتند مشکلی نداره وایمیل ماروبه مرکز تگزاس فرستادن ،اگه لازم شد اونها تماس میگیرند که تا امروز خبری نشده.گرین کارت من هم ازهمین مرکز تگزاس رسیده بود.
میخواستم بدونم کسی ازعزیزان ازجریان این lockboxاطلاعی داره وکیس مشابهی بوده؟ازبس این سایت uscis روچک کردم ،خسته شدم. همه اش یاد دوران چک کردن سایت سیس وسفارت می افتم!!!!
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
تشکر کنندگان:
(2015-11-10 ساعت 07:05)omid_andera نوشته:  دوستان عزیز چند نکته درباره معضل این uscis receipt number :
۱- اینکه در زمان پرداخت با این سایت و شکل جدید حتما receipt Number رو بهتون میده پس از پرداخت یک تصویری به شکل زیر ظاهر خواهد شد ( امیدوارم تصویر اپلود شه )

۲- بعد از حدود ۱ ماه از پرداخت 165 $ زمانی که رفتم تو وبسابت و receipt رو زدم سایت خطا داد که هم با تلفن معروف 5283 - 375 - 800 تماس گرفتم و داخلی های ۱ بعدش ۲ بعدش ۲ رو گرفتم که متاسفانه بازم مشگل حل نشد و منتظر شدم تا کسی گوشی برداره که تو سیستم اطلاعات رو زد و گقت مشگلی نیست و من بازهم قانع نشدم و یک وقت حضوری گرفتم و امروز رفتم خیلی راحت چک کرد گفت مشگلی نداره پرونده ات و به من گقت اینجا چیزی اپدیت نخواهد شد پروسه شما مشگلی نداره با ویزا ۱ سال میتونین رفت و امد کنین منتظر باشین تا گرین کارت تون بیاد ( البته من نیویورک هستم )
خوبی شهرهای بزرگ اینه خیلی راحت وقت می گیری و کاملا وارد هستن چون افراد زیادی رفت و امد دارن روال دستشونه ، من توی صدور SSN اصلا اذیت نشدم ظرف ۵ روز کاری دستم رسید بدون اینکه کاری جایی گیر داشته باشه توصیه ام اینه که دوستان لا اقل موقع ورود شهرهای بزرگ رو انتخاب کنن تا زیاد به مشگلات خاص دچار نشن

یک نکته دیگه دوستانی قصد سفر به کشور کاتادا دارن با همون ویزای اولیه میتونن بدون دریافت ویزای کانادا سفر کنن شخصا از سفارت پرسیدم

دوست عزیز
ایا شما هم موقعی شماره receipt رو در سایت uscis میزنی میگه این شماره درست نیست ؟
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان:
(2015-11-10 ساعت 05:46)daniel_b نوشته:  
(2015-11-08 ساعت 11:59)sad_sad نوشته:  
(2015-11-08 ساعت 02:25)daniel_b نوشته:  
(2015-11-05 ساعت 18:44)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  دوستان برای پرداخت 165 دلار بعد از مرحله تائید پرداخت مرحله دیگه ای هم هست؟ چرا به من receipt numbers نداد؟

معمولا وقتی پول رو پرداخت کردید توی صفحه آخر یک جدول رو نشون میده که ۴ ستون داره

A-number
Dos Case ID
Uscis Receipt Number
Uscis Immig. fee amount

توی بخش uscis Receipt شماره ایی که میخواید رو میزنه.

من چون نوشته بود بهتره ازش پرینت بگیرید یک پرینت گرفتم.
نه دوست عزیز نمیزنه تو روش پرداخت جدید نمیزنه این شماره uscis Receipt رو جالب اینه که یکی از گرین کارتهای ما که اومد روی بسته پستی این شماره با IOE رو نوشت که وقتی وارد سایت میکنیم شماره رو نمیشناسه اصلا ولی شماره پیگیری سایتUSPS که اون هم روی جلد نامه بود تو سایت اداره پست شناسایی شد وپروسه رو نشون داد

مگه توی usps بجز کنترل ارسال مدارک از طرف USCIS چیز دیگه ایی هم میشه کنترل کرد. ( بخصوص پروسه انجام شده روی پرونده)
نه پروسه انجام شده روی پرونده رو نشون نمیده ولی مسیری که از کنتاکی تا شهر مقصد وادارات ومراکز پست مسیرش رو نشون میده
در انتظار قبولی
تشکر کنندگان:
(2015-11-10 ساعت 16:44)ariana80 نوشته:  
(2015-11-10 ساعت 07:05)omid_andera نوشته:  دوستان عزیز چند نکته درباره معضل این uscis receipt number :
۱- اینکه در زمان پرداخت با این سایت و شکل جدید حتما receipt Number رو بهتون میده پس از پرداخت یک تصویری به شکل زیر ظاهر خواهد شد ( امیدوارم تصویر اپلود شه )

۲- بعد از حدود ۱ ماه از پرداخت 165 $ زمانی که رفتم تو وبسابت و receipt رو زدم سایت خطا داد که هم با تلفن معروف 5283 - 375 - 800 تماس گرفتم و داخلی های ۱ بعدش ۲ بعدش ۲ رو گرفتم که متاسفانه بازم مشگل حل نشد و منتظر شدم تا کسی گوشی برداره که تو سیستم اطلاعات رو زد و گقت مشگلی نیست و من بازهم قانع نشدم و یک وقت حضوری گرفتم و امروز رفتم خیلی راحت چک کرد گفت مشگلی نداره پرونده ات و به من گقت اینجا چیزی اپدیت نخواهد شد پروسه شما مشگلی نداره با ویزا ۱ سال میتونین رفت و امد کنین منتظر باشین تا گرین کارت تون بیاد ( البته من نیویورک هستم )
خوبی شهرهای بزرگ اینه خیلی راحت وقت می گیری و کاملا وارد هستن چون افراد زیادی رفت و امد دارن روال دستشونه ، من توی صدور SSN اصلا اذیت نشدم ظرف ۵ روز کاری دستم رسید بدون اینکه کاری جایی گیر داشته باشه توصیه ام اینه که دوستان لا اقل موقع ورود شهرهای بزرگ رو انتخاب کنن تا زیاد به مشگلات خاص دچار نشن

دوست عزیز
ایا شما هم موقعی شماره receipt رو در سایت uscis میزنی میگه این شماره درست نیست ؟

سلام

من دو ماه است که وارد آمریکا شدم. وقتی که سایت USCIS را چک می کنم اعلام می کند که گرین کارت شما 2 اکتبر به آدرس شما پست شده اما در سایت پست UPS نشان می ده که دوم اکتبر به دفتر اصلی USCIS در تگزاس ارسال شده . سوال من این است که بعد از صدور گرین کارت از دفتر اصلی مهاجرت توزیع کارت ها صورت می گیرد یا علت دیگری دارد؟ ممنون می شوم کمکم کنید.
تشکر کنندگان:

دوست عزیز
بله دقیقا وقتی میرم برای چک کردن تو سایت خطای ورود میده در صورتی که همه اطلاعات درسته
برنده شده : سال 2015 سفارت مصاحبه شونده : ارمنستان تاریخ مصاحبه : may 2015 ویزای یک ضرب ورود به آمریکا : oct 22 2015 نیویورک
تشکر کنندگان:
(2015-11-10 ساعت 19:04)Nezhla نوشته:  

دوست عزیز

سلام

من دو ماه است که وارد آمریکا شدم. وقتی که سایت USCIS را چک می کنم اعلام می کند که گرین کارت شما ۲ اکتبر به آدرس شما پست شده اما در سایت پست UPS نشان می ده که دوم اکتبر به دفتر اصلی USCIS در تگزاس ارسال شده . سوال من این است که بعد از صدور گرین کارت از دفتر اصلی مهاجرت توزیع کارت ها صورت می گیرد یا علت دیگری دارد؟ ممنون می شوم کمکم کنید.

دوست عزيز
نگران نباشيد چون دقيقاً همين اتفاق براي ما هم افتاده و ما با همه جا از اداره پست تا اداره مهاجرت تماس تلفني و ايميل و غيره هم داشتيم ولي متاسفانه روال اينطور هست كه اول گرين كارت به اداره مهاجرت دالاس پست ميشه و بعد از اينكه وأنها روال خودشون را طي كردند كه عمدتاً متبني بر زمان هست كارت براي شما ارسال ميشود
تشکر کنندگان: mojgan m
شماره كيس: **64///مصاحبه: 8 جولای./// آپديتها: ١٣ و ١٤ جولاي، ٢٠ جولاي، ٧ آگوست،10 آگوست، ١٣ آگوست///كلير: ١٤ آگوست/// تعداد افراد: ٢نفر ///محل مصاحبه: ابوظبی. /// وضعيت: سربازي س. ///شغل خصوصي.
تشکر کنندگان:
(2015-11-09 ساعت 11:54)ریحانا نوشته:  سلام دوستان من امشب عازم کالیفرنیا- لس آنجلس هستم برایم دعاکنید و از انرژی های مثبتتون مستفیذم کنیدWink.امیددارم برای همه تان روزهای خوبی پیش رو باشه .

تبریک میگم ریحانای عزیز. رسیدن بخیر. اوقات خوبی داشته باشید
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
بعد از پیگیری های فراوان و پشت خط ماندن های طولانی، بالاخره دیروز در صحبت با یو اس سی آی اس منو به یک آقایی وصل کردن که بعد از گرفتن ای نامبر و سایر مشخصات، پرونده ما رو چک کرد و پرسید که اون پاکت زرد رو اصلا توی فرودگاه تحویل دادی یا نه؟ گفتم بله و گفت که پس احتمالا آفیسر توی فرودگاه گمش کرده چون هیچ اطلاعاتی از کیس شما به ما نرسیده و دلیل اینکه سوشال رو هم نگرفتین همینه. چون اطلاعاتی که باید ارسال میشده نشده.
برام یک فرم درخواست پیگیری پر کرد و گفت که تا ۲ هفته دیگه نامه پستی به همون آدرسی که داده بودیم میفرستن و یک شماره پیگیری هم داد (یکی برای من یکی برای همسرم) و گفت اگر نامه نیومد زنگ بزن و با این شماره پیگیری کن.
خلاصه گفتم که بدونین چنین اتفاقاتی هم ممکنه بیفته. اگر دیدین دیر شده و سوشال یا گرین کاردتون نرسیده، حتما و حتما پیگیری کنید.
موفق باشید .
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
تشکر کنندگان: mojgan m ، M.d ، Rira_1982 ، samane1363
(2015-11-09 ساعت 11:30)Macy نوشته:  
(2015-11-09 ساعت 05:46)kyakourosh نوشته:  
(2015-11-09 ساعت 05:22)kyakourosh نوشته:  
(2015-11-09 ساعت 04:53)Macy نوشته:  سلام دوستان
من چند روزي هست كه وارد امريكا شدم ، قبل از اينكه بيام تلاش كردم واسه پرداخت كردن ١٦٥$ اما نامبرمو نمي شناخت ، الان هم تلاش مي كنم اما باز هم نميشناسه ، لطفا راهنمايي كنين، ممنون
سلام
كدوم نامبر را نميشناسه ، شايد اشتباه وارد ميكنيد
A number : Letter A followed by ۸ or ۹ numbers
Doc case ID: ۳ letters followed by ۹ or ۱۰ numbers

دوست عزيز
من الان سايت را نگاه ميكردم ديدم براي پرداخت دوحالت وجود دارد
يكي حالت انلاين يعني همين روش كه شما عمل ميكنيد كه فقط Aنامبر و Doc اي دي را صحيح وارد كنيد و بعد پرداخت را انجام بدهيد فقط ممكن است در اين روش ديگر دسترسي به رسيد نامبر كه در اينده خيلي مورد نياز خواهد بود نداشته باشد
و طبق دستورالعمل روش دومي وجود دارد كه همانند روش قديم هست و بايد يك اكانت ايجاد كنيد بعد مرحله به مرحله جلو برويد و از طريق همان اكانت پول را پرداخت كنيد
اين روش وقتي مناسب است كه مقداري به كامپيوتر و زبان انگليسي مسلط باشيد و يا با روش قديم آشنا باشيد ولي بعد از پرداخت هميشه ميتوانيد به اكانت خود سر بزنيد و چك كنيد و همينطور رسيد نامبر خود را دريافت كنيد

مرسي بابت توضيح كامل ، روش دوم بنده قادر نبودم اكانت جديد درست كنم و اين پيغام رو ميداد
You are no longer able to create a new account. Beginning Aug. 31, ۲۰۱۵, you must pay the USCIS Immigrant Fee through our new site.

سلام دوست گرامی، شماره همسر من رو هم نمیشناخت، ما ایمیل زدیم و پیگیری کردیم و بعد از یک هفته شناخت. نگران نباشید ممکنه چنین چیزهایی پیش بیاد.
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
تشکر کنندگان: Danoosh ، Macy
سلام ، دوستانى كه براى ويزاى F2B اقدام كردند ، مدارك ترجمه شده ضميمه فرم I-130 ( شناسنامه و سند ازدواج ) بايد به تاييد دادگسترى و وزارت خارجه برسه يا كه لازم نيست ؟ همچنين اصل مدرك بايد همراه باشه يا كه نه ؟
ممنون از راهنمايى شما
شماره كيس : ***۶ - رويت قبولى ۷ مى - افراد كيس : ٢ نفر - ارسال فرم 12جولاى -،كارنت 12 مى - نامه دوم : بيست مى بود كه دوم جون باز شد!! مصاحبه : نهم جولاى - سفارتخانه : ابوظبى - ويزا : يكضرب Big Grin - مقصد : مريلند - ورود : اواخر نوامبر - سوشیال : یک هفته بعد از ورود - گرین کارت : برای همسرم ۶۵ روز بعد از ورود و برای نفر اصلی هنوز منتظرم!!
تشکر کنندگان:
(2015-11-11 ساعت 21:18)behrayan نوشته:  سلام ، دوستانى كه براى ويزاى F2B اقدام كردند ، مدارك ترجمه شده ضميمه فرم I-130 ( شناسنامه و سند ازدواج ) بايد به تاييد دادگسترى و وزارت خارجه برسه يا كه لازم نيست ؟ همچنين اصل مدرك بايد همراه باشه يا كه نه ؟
ممنون از راهنمايى شما
سلام دوست عزیز من بعد از کلی پرسجو به این نتیجه رسیدم که باید به تایید برسه و در مور سوال دوم تا زمای که مدارک به nvc نرفته فکر نمیکنم نیاز بشه ولی اگر در ایران نیازشون ندارین با خودتون بببرید کاری که من میخوام انجام بدم
تشکر کنندگان: behrayan
سلام دوستان
حتما در جریان هستید که بازه زمانی ثبت نام بیمه عمومی (بیمه اوباما) برای سال ۲۰۱۶ شروع شده و دوستانی که می‌خوان از اول ژانویه پوشش بیمه داشته باشند باید تا قبل از ۱۵ دسامبر ثبت نامشون رو تکمیل کنند
قطعا می‌دونید که درصورت نداشتن بیمه مشمول جریمه خواهید شد
من کارهای ثبت نام رو انجام دادم و رسیدم به انتخاب شرکت و پلن بیمه که از بس تنوع زیاده و آپشن‌های مختلف هست که واقعا انتخاب سخته !! دوستان اگه تجربه یا سوالی دارن لطفا به اشتراک بذارن که بشه انتخاب بهتری کرد
ممنون
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: Pariba ، Marmad
سلام دوستان، اون سایتی که بلیط هواپیمای ارزون داشت رو میشه به من بگید؟
اگه تجربه یی در مورد پرواز خوب و ارزون دارید، ممنون میشم به من بگید. من میخوام از امریکا برم آسیا.
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان