کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
بچه ها من سفرنامه آمریکا رو اینجانوشتم.

در مورد سوشیال هم تو همین سفرنامه نوشتم. من پنج روز بعد از ورودم رفتم اداره مربوطه و فرم درخواست پر کردم، ولی مسئولش گفت الآن نمیشه 3 هفته باید از ورودت بگذره، بعد دقیقا خودش 12 روز بعد از ورودم اومد به اون آدرسی که قبلا داده بودم!!!
کیس نامبر: 2015AS8XX> پسر 25 ساله، دانشجو در زمان مصاحبه، بدون سابقه کار دولتی و معاف از سربازی> سفارت: استکهلم> ارسال فرم ها: 26 May> کارنت: 22 August> مصاحبه : 3 October > کلیر: December 5 > ورود به آمریکا: March 4> دریافت سوشیال: March 16> دریافت گرین کارت: April 17
تشکر کنندگان: goliii ، ajab1 ، Alex 2014 ، radman87 ، قصه گو ، vahidbaq ، jupiterx ، t_arian_n
سلام دوستان من نمیتونم اطلاعاتم رو تو سایت elis وارد کنم ارور میده و میگه یه تاریخ دیگه بیا زوده حالا یا اطلاعاتت اشتباهه در صورتی که این طور نیس واسه کسی این مشکل پیش اومده؟چیکار کنم؟
شماره کیس: 2015AS38XX/کنسولگری: Ankara/تعداد افراد کیس :1/
ارسال فرمهای سری اول:31 May/کارنت شدن: 12 December/مصاحبه:11 February/دریافت ویزا: 16 February/ورود به آمریکا: March 17 Maryland /دریافت گرین کارت: 25 April
تشکر کنندگان:
سلام از لینک امضای من استفاده کنید و مراتب رو دنبال کنید
تشکر کنندگان: قصه گو ، siminbiazar ، goliii ، asher ، t_arian_n
(2015-03-01 ساعت 23:14)soroush81 نوشته:  سلام دوستان من 2 هفته دیگه دارم میرم آمریکا ولی این سری فقط 2 هفته میتونم بمونم . دو تا سوال ازتون داشتم. اول اینکه برای گرفتن SSN چه مدارکی لازمه دوما اینکه من زمانیکه برگردم تکلیفم گرین کارتم چی میشه آخه شنیدم حدودن 40 روز بعد گرین کارت صادر میشه که من تو اون تاریخ اونجا نیستم. اگه دوستان اطلاعی دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.

اگه کسی رو داری که برات پست کنه ناراحت نباش
کیس نامبر:**2014AS61 / اعضای کیس:1 نفر / تاریخ مصاحبه: May14
تشکر کنندگان: goliii ، p00ya2001 ، t_arian_n
(2015-03-19 ساعت 06:31)رضا2015 نوشته:  سلام از لینک امضای من استفاده کنید و مراتب رو دنبال کنید
من هم همین مراحل رو میرم ولی نمیشه Sad
شماره کیس: 2015AS38XX/کنسولگری: Ankara/تعداد افراد کیس :1/
ارسال فرمهای سری اول:31 May/کارنت شدن: 12 December/مصاحبه:11 February/دریافت ویزا: 16 February/ورود به آمریکا: March 17 Maryland /دریافت گرین کارت: 25 April
تشکر کنندگان:
(2015-03-18 ساعت 20:10)ajab1 نوشته:  دوستان میبخشید برای سوشال سکیورتی نامبر آیا بعد از ورود به خاک آمریکا باید به اداره اش مراجعه کنیم؟ چقدر طول میکشه؟ و به آدرسی که برای گرین کارت دادیم این هم ارسال میشه؟
فدای همتون

سلام دوست من
به طور معمول شماره سوشال برای همه به صورت اتوماتیک بعد از ورود صادر و ارسال میشه اما به دلایل نامعلوم (از نظر خودشونBig Grin) برای بعضیا این کار انجام نمیشه (نمونش خودم) و لازمه که فرم مربوطه تو اداره به صورت دستی پر بشه.
بنابراین بعد از ورود به اداره سوشال مراجعه کنین تا از این امر مطلع بشین و اگه لازمه اون فرم رو پر کنین. آدرس ارسال کارت سوشال رو هم همونجا می تونین عوض کنین. معمولاً هم تا 2 هفته بعد میرسه. آدرس ارسالشم میتونه با آدرس ارسال گرین کارت متفاوت باشه.
در مجموع پروسه خیلی راحتیه فقط یکم صبر میخواد. پرسنل اداره هام خیلی همکاری میکنن (برعکس ایرانTongue)
شاد باشین.
تشکر کنندگان: ajab1 ، reza.aa ، behjat ، goliii ، luigiazzuri4 ، A_A ، asher ، t_arian_n ، jupiterx ، Alex 2014
سلام دوستان
استرس زیادی دارم. من یک شنبه بلیط به آمریکا دارم. الان اکانت درست کردم برای پرداخت 165 دلار، اما توی صفحه مربوط به ورود اطلاعات، وقتی A-number و DOS رو وارد می کنم، میگه که اشتباهه، ویزام رو هم حدود دو ماه پیش گرفتم. کسی تجربه مشابهی داشته؟ واقعا نمی دونم چی کنم!
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-03-20 ساعت 04:44)manah نوشته:  
(2015-03-19 ساعت 06:31)رضا2015 نوشته:  سلام از لینک امضای من استفاده کنید و مراتب رو دنبال کنید
من هم همین مراحل رو میرم ولی نمیشه Sad

من هم همین مشکل رو دارم!Sad
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-03-19 ساعت 19:20)alirangh نوشته:  
(2015-03-01 ساعت 23:14)soroush81 نوشته:  سلام دوستان من 2 هفته دیگه دارم میرم آمریکا ولی این سری فقط 2 هفته میتونم بمونم . دو تا سوال ازتون داشتم. اول اینکه برای گرفتن SSN چه مدارکی لازمه دوما اینکه من زمانیکه برگردم تکلیفم گرین کارتم چی میشه آخه شنیدم حدودن 40 روز بعد گرین کارت صادر میشه که من تو اون تاریخ اونجا نیستم. اگه دوستان اطلاعی دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.

اگه کسی رو داری که برات پست کنه ناراحت نباش

درسته
منم يكي از دوستام مدتي كه امريكا بود گرين كارتش نيومد بعد كه برگشت ايران دوستاش واسش پست كرده بودن ايران
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: behfaza ، HERMES7 ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-03-25 ساعت 11:25)hossein_neda نوشته:  سلام دوستان
استرس زیادی دارم. من یک شنبه بلیط به آمریکا دارم. الان اکانت درست کردم برای پرداخت 165 دلار، اما توی صفحه مربوط به ورود اطلاعات، وقتی A-number و DOS رو وارد می کنم، میگه که اشتباهه، ویزام رو هم حدود دو ماه پیش گرفتم. کسی تجربه مشابهی داشته؟ واقعا نمی دونم چی کنم!
راحت بهتون بگم که بدون استرس سوارشین بیاین.
والا به خدا مساله گرین کارت اصلا برای بچه های لاتاری مساله مهمی نیست.تشریف بیارین اینجا و مراحل رو از اینجا پیگیری کنین و بی خود و بی جهت قبل از سفر به خودتون استرس وارد نکنین.
حالا اومدین می فهمین من چی میگم.
موفق باشین.
تشکر کنندگان: A_A ، t_arian_n ، jupiterx ، Memolk ، Alex 2014
(2015-03-26 ساعت 01:17)sce نوشته:  
والا به خدا مساله گرین کارت اصلا برای بچه های لاتاری مساله مهمی نیست.تشریف بیارین اینجا و مراحل رو از اینجا پیگیری کنین و بی خود و بی جهت قبل از سفر به خودتون استرس وارد نکنین.
موفق باشین.

من هم کاملاً با شما موافقم شاید از کم اهمیت ترین مسایل تو این سفر همین ۱۶۵$ دلار و کلا گریین کارت باشه اگه به من میگفتن روز اول سوشیال کارت رو بهت میدیم بجاش گریین کارت رو بعد یکسال بهت میدیم قبول میکردم ، هیچ چیز اندازه سوشیال بدرد نمیخوره تا اون رو نداشته باشی عملا هیچ کاری نمیتونی داشته باشی ، اگه کلا دوست دارید واسه خودتون نگرانی درست کنید من پیشنهاد میکنم واسه این گزینه بهتریه .
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: r.bazargan ، t_arian_n ، jupiterx ، Abdorrezaa ، Memolk ، Alex 2014
سلام دوستان لطفا اگر تجربه یا اطلاعات در مورد سوال من دارید ممنون میشم پاسخ بدید

سوال:ایا کسی تجربه اولین ورود از مرز زمینیی از کانادا مثلا مرز زمینی بوفالو رو داره؟ایا از مرز زمینی هم برای اولین ورود میشه استفاده کرد؟

وهمه مرزهای زمینی این کار رو انجام میده؟
تشکر کنندگان:
یعنی برای ssn باید حضوری رفت چون ما فقط یکروزه یا درنهایت دوروزه میخوایم بریم و فرصت رفتن به اداره سوشیال سکیوریتی نیست که بعضی دوستان نوشتن بعد از ۲۱روز باید اقدام کرد اصلا برای ما مقدور نیست لطفا راهنمایی کنید چون شرایط خاصی داریم که در حال حاضر فقط میخواهیم لند کنیم وبعد شش ماه بعد بریم
تشکر کنندگان:
(2015-03-26 ساعت 09:31)reza.aa نوشته:  
(2015-03-26 ساعت 01:17)sce نوشته:  
موفق باشین.

من هم کاملاً با شما موافقم شاید از کم اهمیت ترین مسایل تو این سفر همین ۱۶۵$ دلار و کلا گریین کارت باشه اگه به من میگفتن روز اول سوشیال کارت رو بهت میدیم بجاش گریین کارت رو بعد یکسال بهت میدیم قبول میکردم ، هیچ چیز اندازه سوشیال بدرد نمیخوره تا اون رو نداشته باشی عملا هیچ کاری نمیتونی داشته باشی ، اگه کلا دوست دارید واسه خودتون نگرانی درست کنید من پیشنهاد میکنم واسه این گزینه بهتریه .
ممنون از لطف دوستان که بی تفاوت از مشکلات دیگران نمی گذرن.
باور کنید برای کسی که سه روز دیگه باید بره اصلا عاقلانه نیست که خودش برای خودش نگرانی درست کنه... وقتی توی برگه ای که همراه ویزا بهمون دادن نوشته که حتما باید قبل از ورود این کار انجام بشه و تو نتونی این کار رو انجام بدی، قطعا نگرانی ایجاد میشه.
من ایمیل زدم و ازشون سوال کردم. چند نکته گفتن که شاید دوستان بدونن اما برای من جدید بود.
اول اینکه عذرخواهی کرده بودن که سیستم گاهی A NUMBER یا DOS های صحیح رو هم قبول نمیکنه، گفتن که برای این مشکل اکانت جدید درست نکنید.
دوم اینکه گفتن که این کار رو قبل "یا" بعد از ورود می تونید انجام بدید که از نگرانی ام کم کرد.
سوم اینکه گفته بود توی کیس های لاتاری اون اعداد 01 یا 02 یا 03 انتهای DOS رو نباید بنویسید. البته من جایی این نکته رو ندیده بودم شاید کم توجهی از من بوده. این نکته آخر مشکل من رو حل کرد.
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، goliii ، A_A ، SAAM_60 ، t_arian_n ، jupiterx ، Memolk ، Alex 2014
سلام
من مقدار نسبتا زیادی قرص برای سردرد، سرماخوردگی، دل درد و داروهای عمومی که ممکنه توی یک سال لازم بشه تهیه کردم که ببرم. نسخه هم براشون آماده کردم. دوستان کسی تجربه مشابه داشته؟ مشکلی پیش نمیاد؟
نمیگن شما که مریض نیستی الان، پس نسخه پزشک برای چیه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان