کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-03-26 ساعت 11:23)hossein_neda نوشته:  سلام
من مقدار نسبتا زیادی قرص برای سردرد، سرماخوردگی، دل درد و داروهای عمومی که ممکنه توی یک سال لازم بشه تهیه کردم که ببرم. نسخه هم براشون آماده کردم. دوستان کسی تجربه مشابه داشته؟ مشکلی پیش نمیاد؟
نمیگن شما که مریض نیستی الان، پس نسخه پزشک برای چیه؟

سلام دوست عزیز
صرفنظر از قیمت داروهایی که نوشتین که اینجا کمی گرونتر و البته باکیفیت تره تمام این داروها اینجا غیرنسخه ای محسوب میشن و برای تهیه اونها نیاز به نسخه ندارین. اگه خواستین دارو بیارین فقط آنتی بیوتیک بیارین من صابون اریترومایسین میخواستم که تو ایران هیچوقت هیچ داروخونه ای براش نسخه نخواسته بود اینجا ندادن و گفتن باید نسخه دکتر ببرمSad
موفق باشید.
case number: 2014AS31xx, مصاحبه:26 فوریه ابوظبی، نتیجه:کلیرنس(برگه آبی)، کلیر:26 می(بعد از 89 روز) ویزا:18ژوئن، ورود به آمریکا:5 دسامبر
لس آنجلس، سوشال:26دسامبر، گرین کارت:31دسامبر
سرزمین من جاییست که مردمانش برای ترک آن به یکدیگر تبریک می گویند
تشکر کنندگان: asher ، goliii ، hossein_neda ، t_arian_n ، jupiterx
(2015-03-26 ساعت 10:32)sun2000 نوشته:  یعنی برای ssn باید حضوری رفت چون ما فقط یکروزه یا درنهایت دوروزه میخوایم بریم و فرصت رفتن به اداره سوشیال سکیوریتی نیست که بعضی دوستان نوشتن بعد از ۲۱روز باید اقدام کرد اصلا برای ما مقدور نیست لطفا راهنمایی کنید چون شرایط خاصی داریم که در حال حاضر فقط میخواهیم لند کنیم وبعد شش ماه بعد بریم

دوستان کسی جواب سوال منو نمیدونه!؟!؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان, يه سوال درباره 165$، توى راهنما نوشته :
You can pay the fee with a credit/debit card, or an electronic check payment from a US BANK CHECKING ACCOUNT.
اين يعنى با کارت کانادا نميشه پرداخت؟ خواهر من کانادا هست و با debit card بانکRBC ميخواد واسم بپردازه,ميشه آيا؟
تشکر کنندگان:
(2015-03-26 ساعت 17:15)sunflower00 نوشته:  سلام دوستان, يه سوال درباره 165$، توى راهنما نوشته :
You can pay the fee with a credit/debit card, or an electronic check payment from a US BANK CHECKING ACCOUNT.
اين يعنى با کارت کانادا نميشه پرداخت؟ خواهر من کانادا هست و با debit card بانکRBC ميخواد واسم بپردازه,ميشه آيا؟

من براى خودم كه كيسم لاتارى بود و براى پسرداييم كه خانوادگى بود با كرديت كارت بانك تركيم پرداخت كردم

شماره کیس: 2015AS1950
تاریخ رویت قبولی: MAY 2015
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : ۲
ارسال فرمهای سری اول: JUN 2014
کارنت شدن کیس: September 2014
مصاحبه: October 2014
وضعیت:01.issued
02.AP
آپدیت ها: October.march.jun
دریافت کلیرنس: October 2014 .01
دریافت ویزا: October 2014 .01
ورود به آمریکا:9march 2015.01
دریافت گرین کارت: 15 April 2015 .01
جمع تقریبی هزینه‌هاSadواکسن ها (660$)،هزینه مصاحبه برای ۲ نفر .(660$)
ترجمه ها $550
هزینه گرین کارت 165$
تشکر کنندگان: Sam2014 ، sunflower00 ، t_arian_n ، Alex 2014
من مقدار نسبتا زیادی قرص برای سردرد، سرماخوردگی، دل درد و داروهای عمومی که ممکنه توی یک سال لازم بشه تهیه کردم که ببرم. نسخه هم براشون آماده کردم. دوستان کسی تجربه مشابه داشته؟ مشکلی پیش نمیاد؟

اين قرصهاى سر دردو سرما خردگى و معمولى تو فروشگاههاى ٩٩سنت هم هست من استفاده كردم و علارقم اينكه از ايران دارو آورده بودم اينها با قيمت پايين بهتر بودن

شماره کیس: 2015AS1950
تاریخ رویت قبولی: MAY 2015
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : ۲
ارسال فرمهای سری اول: JUN 2014
کارنت شدن کیس: September 2014
مصاحبه: October 2014
وضعیت:01.issued
02.AP
آپدیت ها: October.march.jun
دریافت کلیرنس: October 2014 .01
دریافت ویزا: October 2014 .01
ورود به آمریکا:9march 2015.01
دریافت گرین کارت: 15 April 2015 .01
جمع تقریبی هزینه‌هاSadواکسن ها (660$)،هزینه مصاحبه برای ۲ نفر .(660$)
ترجمه ها $550
هزینه گرین کارت 165$
تشکر کنندگان: aaraam ، hossein_neda ، t_arian_n ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-03-26 ساعت 17:15)sun2000 نوشته:  
(2015-03-26 ساعت 10:32)sun2000 نوشته:  یعنی برای ssn باید حضوری رفت چون ما فقط یکروزه یا درنهایت دوروزه میخوایم بریم و فرصت رفتن به اداره سوشیال سکیوریتی نیست که بعضی دوستان نوشتن بعد از ۲۱روز باید اقدام کرد اصلا برای ما مقدور نیست لطفا راهنمایی کنید چون شرایط خاصی داریم که در حال حاضر فقط میخواهیم لند کنیم وبعد شش ماه بعد بریم

درود بر شما و عرض تبریک سال نو
در مورد ssn که برای زندگی در عمه ریکا اوجب واجبات هست اینطوریه که پس از ورود هر مهاجر یک شماره اختصاصی صادر می گردد . این پروسه حدود سه هفته طول می کشد . اگر کارت سوشیال به دست فرد یا افراد نرسد بعد از سه هفته باید به اداره مربوطه مراجعه و پیگیر شوند و در صورت نیاز فرم پرکنند تا کارشان به جریان بیفتد .
در مورد شما اگر آدرسی که دادید و ثبت شده تغییر نکرده باشد و پروسه کارتتون به جریان افتاده باشد »» کارتتون از طریق پست به آدرس ثبت شده ارسال و فردی که در آدرس حضور دارد کارت شما را برایتان یا نگه میدارد یا به دستتان می رساند . در صورتی که کارتتان پست نشود و در واقع نیازمند مراجعه حضوری شما به اداره مربوطه باشد تا وقتی مراجعه نکنید پروسه کارتتون به جریان نمی افتد پس در هر حال با دو روز شما به کارت SSN نمی رسید.
موفق باشید

(2015-03-26 ساعت 18:53)negarpak نوشته:  

اين قرصهاى سر دردو سرما خردگى و معمولى تو فروشگاههاى ٩٩سنت هم هست من استفاده كردم و علارقم اينكه از ايران دارو آورده بودم اينها با قيمت پايين بهتر بودن

آقا زیره به کرمان می برید ؟؟!!!؟؟؟Big Grin
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: goliii ، sun2000 ، t_arian_n ، jupiterx ، Memolk ، Alex 2014
سلام دوستان ضمن تبریک عید نوروز یک سوال دارم اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید بنده چهار ماه است وارد امریکا شدم سوشیال وگرین کارت و ای دی گرفتم فقط هنوز بیمه ندارم بکجا باید مراجعه کنم این بیمه اوباما کر چی هست ممنون
تشکر کنندگان: asher ، goliii ، kaamiran ، t_arian_n ، jupiterx
(2015-03-26 ساعت 19:57)Sam2014 نوشته:  
(2015-03-26 ساعت 17:15)sun2000 نوشته:  

درود بر شما و عرض تبریک سال نو
در مورد ssn که برای زندگی در عمه ریکا اوجب واجبات هست اینطوریه که پس از ورود هر مهاجر یک شماره اختصاصی صادر می گردد . این پروسه حدود سه هفته طول می کشد . اگر کارت سوشیال به دست فرد یا افراد نرسد بعد از سه هفته باید به اداره مربوطه مراجعه و پیگیر شوند و در صورت نیاز فرم پرکنند تا کارشان به جریان بیفتد .
در مورد شما اگر آدرسی که دادید و ثبت شده تغییر نکرده باشد و پروسه کارتتون به جریان افتاده باشد »» کارتتون از طریق پست به آدرس ثبت شده ارسال و فردی که در آدرس حضور دارد کارت شما را برایتان یا نگه میدارد یا به دستتان می رساند . در صورتی که کارتتان پست نشود و در واقع نیازمند مراجعه حضوری شما به اداره مربوطه باشد تا وقتی مراجعه نکنید پروسه کارتتون به جریان نمی افتد پس در هر حال با دو روز شما به کارت SSN نمی رسید.
موفق باشید

(2015-03-26 ساعت 18:53)negarpak نوشته:  

آقا زیره به کرمان می برید ؟؟!!!؟؟؟Big Grin
هيچ مشكلي نيست اصلا نياز به نسخه پزشك هم نيست من اوردم توي چمدان گذاشته بودم
تشکر کنندگان: smhh7441
دوستان کسی تجربه بردن قلیان رو داره؟ به نظرتون میشه برد؟
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: t_arian_n ، ho_tasha
فقط علی جان حساب وزنش رو کردی؟ قلیون یا جنسش زیاد خوب نیست و سبکه که ارزش بردن نداره اونجا ارزونتر و بهترش رو میخری یا حاج اوغلیه و عالیه و خوب کام میده Big Grin که سنگینه و نمیصرفه ببری مگه اینکه خیلی پایش باشی و جا اضافه داشته باشی (اونم با اون قیمتای تنباکوی Starbuzz آمریکایی!) فقط یه حالت میمونه که قلیون عباسی داشته باشی یادگاری جدت که آدم گلدونشو (تنگش رو) رو دلش نمیاد ببره یه دفعه بشکنه یادگاری یه خاندان رفته (البته من اگر داشتم تمهید میچیدم میبردم)
من 1 سالیه که قلیونو ترک کردم کلا پاک و منزهم. توصیه میکنم شما هم قلیونو یه بار دو سیب لیالینا چاق کنی بعث بکشی بدی به یه رفیق یادگاری از خودت Big Grin
http://heathen-hub.com/images/smilies/338_hookah.gif
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: milad.nas ، Alex 2014 ، rbrb-2015 ، asher ، ali3875 ، goliii ، babak12 ، SAAM_60 ، t_arian_n ، AliReza.Sh ، smhh7441 ، Memolk
(2015-03-28 ساعت 09:37)ali3875 نوشته:  دوستان کسی تجربه بردن قلیان رو داره؟ به نظرتون میشه برد؟
اتفاقا من از کسی که اونجا زندگی میکنه پرسیدم گفت خودش برده و هیچ ایرادی نگرفتند و تازه گفت ظاهرا تنباکو هم میشه برد
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: ali3875 ، goliii ، t_arian_n ، smhh7441
دوستان کسی که بخواد با خودش وسیله برقی مثل سشوار و ریشتراش وبیاره باید برای حل کردن ولتاژ چیکار کنه اونجا 110 اینجا 220 و تو ایران هم که لوازم 110 ولت نیست
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: t_arian_n ، Alex 2014
ریشتراش ها معمولا اگر به آداپتورشون نگاه کنید نوشته 110-220 یعنی هر دو ولتاژ رو کار میکنن و فقط یه تبدیل باید بیارید.
سشوار ، اتو، پلوپز و کلا وسایلی که المنت دارند این قابلیت رو ندارند. این قضیه رو روی فیش وسایل برقی میتونین چک کنین.
البته از ترانس تبدیل میتونین استفاده کنید که باید به وات مورد نیاز دستگاه توجه کنید و ترانسی با توان بالاتر تهیه کنید. شاید برای یک وسیله برقی کوچیک مثل موزر بشه یه ترانس کوچک گرفت (حالا بماند که میخواهی یه ترانس رو اینور و اون ور خونه خرکش کنی!)
قابل توجه که وسایل المنت دار وات بالایی دارند و ترانسی 7-8 کیلویی حداقل لازم دارند که عملا بردن از اینجا به جز هزینه خرید و جابجایی اش شما رو با مشکل کمبود بار مواجه میکنه. حالا اینو کجا میخوای بگذاری سشوار بکشی من نمیدونم Big Grin
اونجا هم بخواهی بخری یه تبدیل 110 به 220 ولت جنس چینی 50 تا 100 دلار برات آب میخوره .
خلاصه عطای سشوار رو به لقاش ببخش که حتی اگر کار هم بکنه داره فرکانس رو که نمیتونه تبدیل کنه (فرکانس ها در ایران و آمریکا متفاوت و 50 و 60 هرتزه) پس پدر دستگاههای موتور دار از جمله سشوار در میاد و زود مستهلک میشه.
لپ کلام سشوار رو بیخیال شی اونجا یه نوش رو بخری راحت تری هزینه ات هم کمتره
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: aghamilad ، goliii ، babak12 ، t_arian_n ، aaraam ، lotttery2015 ، Alex 2014 ، jupiterx ، AliReza.Sh
(2015-03-28 ساعت 13:29)aghamilad نوشته:  دوستان کسی که بخواد با خودش وسیله برقی مثل سشوار و ریشتراش وبیاره باید برای حل کردن ولتاژ چیکار کنه اونجا 110 اینجا 220 و تو ایران هم که لوازم 110 ولت نیست

سلام عمو میلاد عزیز عرض کنم خدمتت که تو این مورد خُب ترانس افزاینده ساده ترین راه حل باشه اما چون راه دور هست و ترانس هم سنگینه باید از برادران چیاینی کمک بگیری ، الان بیشتر دستگاهای چینی از ۱۰۰ ولت تا ۲۵۰ ولت رو ساپورت میکنن ،که البته باید روی مشخصات دستگاه نوشته شده باشه ، مثلا اکثر شارژرهای موبایل تو بازار این قابلیت رو دارن

اما اگه میخوای مثلا از وسایلی که داری رو ببری وسایلی مثل سشوار اتو و چای ساز کلا وسایل غیر الکترونیکی حساب میشن مشکلی نداره تبدیل رو بزن و فوقش یکم گرماش کمر میشه ولی کار میکنه

خب بهداد هم ،همزمان با من جواب داد، اگه بخوای وسیله ۱۱۰ولتی تو ایران گیر بیاری برو بندر عباس یا اونایی که میرن ابوظبی اونجا پره .
ولی ببین این سشوار رو ببری امریکا یک بادی میزنه بیا ببین ،خخخخخ فرکانس که بره بالا دور موتور هم میره بالا
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: aghamilad ، behfaza ، goliii ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-03-28 ساعت 10:05)behdadK نوشته:  فقط علی جان حساب وزنش رو کردی؟ قلیون یا جنسش زیاد خوب نیست و سبکه که ارزش بردن نداره اونجا ارزونتر و بهترش رو میخری یا حاج اوغلیه و عالیه و خوب کام میده Big Grin که سنگینه و نمیصرفه ببری مگه اینکه خیلی پایش باشی و جا اضافه داشته باشی (اونم با اون قیمتای تنباکوی Starbuzz آمریکایی!) فقط یه حالت میمونه که قلیون عباسی داشته باشی یادگاری جدت که آدم گلدونشو (تنگش رو) رو دلش نمیاد ببره یه دفعه بشکنه یادگاری یه خاندان رفته (البته من اگر داشتم تمهید میچیدم میبردم)
من 1 سالیه که قلیونو ترک کردم کلا پاک و منزهم. توصیه میکنم شما هم قلیونو یه بار دو سیب لیالینا چاق کنی بعث بکشی بدی به یه رفیق یادگاری از خودت Big Grin
http://heathen-hub.com/images/smilies/338_hookah.gif

مرسی بهداد جان از توضیحاتت
البته من چون تنها میرم این دفعه خیلی بار ندارم و میتونم ببرم البته برای خودم نمیخوام یک نفر سفارش داده

آقا بهداد ضمنا بنده امروز تعداد ارسالم از 750 گذشت و به جرگه پیشکسوتان مهاجرسرا پیوستمBig Grin
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، behdadK ، babak12 ، Sam2014 ، aaraam ، lotttery2015 ، Alex 2014 ، shadi79 ، t_arian_n ، AliReza.Sh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان